Teema hinnang:
  • 0Hääli - 0 keskmine
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Marsilt leiti vett
#1
Kuulsin siis kuskilt vällismaa uudiste pealt et marslt leiti vett ja see võib viidata elusolenditele,
loodame siis rohkem sellest kuulda 9-stest uudistest.

Mida teil on siis selle uudise kohta öelda.

Update:
(26-01-2004, 15:52 )Tutanhamon Kirjutas: Tegelikult jää,
http://ajaviide.delfi.ee/news/teadus/art...id=7076605

(01-08-2005, 19:18 )Tutanhamon Kirjutas: Teema jätkuks:
http://news.bbc.co.uk/1/hi/sci/tech/4727847.stm

Nüüd on leitud suur jääkilp keset seni nimeta kraatrit:
[Pilt: _41355975_mars_lake203_esa.jpg]

Vee leidumine ka külmunud olekus tõstab nüüd tõenäosust, et mehitatud lennud Marsile saavad üsna sagedaseks. Teadlased usuvad, et sealne jää on taoline aastaringselt, kuna Marsi õhurõhk ja temperatuur ei luba ühest olekust teise moondumisi..

Külmunud süsihappegaasiga ei saa tegu olla, kuna läheduses asuvate mägede tipud olid sulanud (sublimatsioon oli vist sõna? Smile) - seega pidi leitud jääkilbi näol olema tegemist külmunud veega.

(01-08-2005, 19:42 )Metafor Kirjutas: Veel üks link samal teemal, põhjalikumSmile
http://www.esa.int/SPECIALS/Mars_Express...8BE_0.html
Vasta
#2
Siiamaani olen näinud vaid uudiseid, mis räägivad, et Marsil kunagi oli vett:

We have already identified water vapour in the atmosphere and water-ice in the soil on the southern polar cap," said Vittorio Formisano, who looks after the probe's Planetary Fourier Spectrometer.

"We can identify water directly on the planet," added Jean-Pierre Bibring, from the Institute of Space Astrophysics, Orsay, France.

"It's mixed with CO2 essentially but if we go to areas which are a little warmer where there is no CO2, we have remaining water there."



Lugedes aga neid lõike bbc newsist jääb küll mulje, et on leitud vett, mitte küll samasugusena nagu maal..
Vasta
#3
EPL's oli pilt ka kus on jõesäng ja siis seal põhjas midagi, arvatavasti külmund vesi. Laugh Igatahes väga põnev. Laugh Siit võib tulla sensiatsioon!!
Vasta
#4
kui see tõesti peaks nii olema, et Marsil tõesti leiti vett ja see on see vesi, mida meie siin maal tavatseme "veeks" kutsuda, siis on avastus kindlasti üks kõva sõna seniste otsingute seal... hmmmm, miks ma aga kahtlen, et meile ei tähenda vee leidmine midagi?!
Laugh
Vasta
#5
Tsitaat:Esialgne postitaja MissIs
hmmmm, miks ma aga kahtlen, et meile ei tähenda vee leidmine midagi?!
Laugh

Njaah mul sama tunne....lähi ajal sellest küll keegi kasu ei saa...?
Vasta
#6
lähi ajal tõesti mitte, aga see tähendab ju võimalust 1. koloniste sinna saata.
Vasta
#7
Kas see oli vesi?See pidi mingi veesarnane asi olema,aga vesi see ei olnud.Võin eksida..
Vasta
#8
Tegelikult jää,
http://ajaviide.delfi.ee/news/teadus/art...id=7076605
Vasta
#9
Kui nad leiavad jääd?
Siis äkki on seal kunagi elu olnud?
võibolla lähitulevikus leiavad olendite ja taimede jäänuseid kah?
Vasta
#10
Tsitaat:Esialgne postitaja z3r0 c001
Kui nad leiavad jääd?
Siis äkki on seal kunagi elu olnud?
võibolla lähitulevikus leiavad olendite ja taimede jäänuseid kah?

ma olen täiesti kindel et marsil kunagi elu oli, sest seal on näha ju jõe sängid, kus vesi on voolanud...
Vasta
#11
See, et Marsil vett leiti, on kasulik ainult tõestusteks teooriatele nagu "marsil oli kunagi elu" jne.. koloniseeritud oleks Mars ka ilma selleta et tükk jääd leitud oleks.

"ja see on see vesi, mida meie siin maal tavatseme "veeks" kutsuda"

ainult see üks vesi mida me Maal veeks kutsume ongi olemas ju Laugh

[Teadet on muutnud 4-2-2004 postitaja fyb]
Vasta
#12
umm, kui seal vett ei oleks kuidas kolonistid seal siis elax? Vee trantsport läheks liiga kalliks vict?
Vasta
#13
vesi lastakse ringlusse ja elatakse mingi kindla varuga ära.. siin maa peal ju tehti nn Marsi baas kus inimesed elasid kompaktses majakeses millel vesi oli koguaeg ringluses..
Venelased on juba mõnda aega kasutanud oma kosmosejaamades süsteemi mis võtab kasvõi higist vett välja.
Vasta
#14
Tsitaat:Esialgne postitaja fyb
vesi lastakse ringlusse ja elatakse mingi kindla varuga ära.. siin maa peal ju tehti nn Marsi baas kus inimesed elasid kompaktses majakeses millel vesi oli koguaeg ringluses..
Venelased on juba mõnda aega kasutanud oma kosmosejaamades süsteemi mis võtab kasvõi higist vett välja.

olen ka seda kuulnud.

kusagil räägiti et venelased pidid selle tehnoloogiaga marsile lendama s.t et laevas saavad vett nii oma higist kui "väljaheidetest" <--- seda kuuldes kadus mul igasugune isu marsile minna :odie:
Vasta
#15
Samas leidsid japsid mooduse, kuidas õhust (ükskõik, kui saastunud see ka poleks) teha puhast vett. Esiteks suudaks see lahendada ülemaailmseid joogiprobleeme ja teiseks aitaks kindlasti kaasa ka kosmose vallutamises. Sest on ju tõsi, et tavalist õhku on võimalik tohutul hulgal rohkem kokku suruda kui vett ja seetõttu ka seda rohkem kaasa võtta, kuigi ei tea, millise kasuteguriga ja kuidas see veetootmine kosmoses peaks välja nägema.. Samas kui mõnel planeedil on juba leitud hapnikku, siis miks mitte ka sellest vett sünteesida..?
Vasta
#16
Tsitaat:Esialgne postitaja Tutanhamon
...teiseks aitaks kindlasti kaasa ka kosmose vallutamises. Sest on ju tõsi, et tavalist õhku on võimalik tohutul hulgal rohkem kokku suruda kui vett ja seetõttu ka seda rohkem kaasa võtta...
Õhu kaasavõtmisel, et sellest hiljem vett teha pole küll mõtet, sest sellest ei saa rohkem vett.
Näiteks. On kaks võrdset anumat, mõlemas on molekulid maksimaalselt kokku surutud. Ühes on puhas vesi (100% vett), teises on õhk (ehk siis u 5% vett ning ülejäänud on mittevajalik: lämmastik, hapnik, süsihappegaas).
Vasta
#17
õhku kaasa võtta? ajalehes oli ilus pilt kuidas hapniku eraldati pinnasest (kui ma ei eksi)
Vasta
#18
Viking missiooni käigus sattus marsile sondi küljest vetikaid... Pildistati sondi alust, see mille pealt ta maha tuli... ja seal oli hakanud kasvama rohelus, niiet miks ka mitte.
Vasta
#19
Tsitaat:Esialgne postitaja loom
Viking missiooni käigus sattus marsile sondi küljest vetikaid... Pildistati sondi alust, see mille pealt ta maha tuli... ja seal oli hakanud kasvama rohelus, niiet miks ka mitte.

1. Kuidas need vetikad sinna said :O?
2. Kuidas nad kasvama said hakata :O?
Vasta
#20
ma tean et bakterid maalt said marsile aga sellest rohelusest polegi miskit kuulnud.. kas keegi teab sellest lähemalt rääkida?
Vasta
#21
Mis seal lähemalt rääkida on ... Viking (nr miski) maandus marsile... kondas seal ringi, uuris siiiiiis.....
Vist orbiidilt vms pildistati seda sondi ja sinna ümber oli kasvanud rohekas vaibakene.

Kasvama said nad hakata väga lihtalt... sealses õhus on niiskust, samas võis vetikas, mis on väga lihtne eluvorm muteeruda, elada nüüd millegist muust-- miks mitteLaugh
Vasta
#22
kui kaua aega see muteerumine siis võttis? kui suur see murulapp on?
Vasta
#23
Ma mõtlesin kah...et need bakterid pidid siis suht kaua aega tagasi juba sinna sattuma juu, kui nüüdseks on arenenud mingi elusorganims...
Vasta
#24
Organism on selle kohta võibolla isegi
vähe öeldud.Kui ta on mingile kaugemale
tasemele jõudnud siis võibolla petib kuskil ka mingi olend kes paistab välja oma innteligendsiga???{gr

edidt: kirjavead

[Teadet on muutnud 11-2-2004 postitaja z3r0 c001]
Vasta
#25
Tsitaat:Esialgne postitaja loom
Kasvama said nad hakata väga lihtalt... sealses õhus on niiskust, samas võis vetikas, mis on väga lihtne eluvorm muteeruda, elada nüüd millegist muust-- miks mitteLaugh

Sellinne mutatsioon ei saa vist nii järsult toimuda, aga samas... ma ei ole ka mingi bioloog.:o
Vasta
  


Võimalikud seotud teemad...
Teema: Autor Vastuseid: Vaatamisi: Viimane postitus
  Leiti Päikesesüsteemi kümnes planeet. Müstik 30 18,461 04-09-2021, 21:00
Viimane postitus: Kahvanägu
  Kuult leiti vett Gemini 27 11,216 22-04-2015, 03:57
Viimane postitus: positiivne
  Kaugelt planeedilt leiti märke vee olemasolust elis 3 2,974 11-04-2007, 21:05
Viimane postitus: KaptenTrumm
  Leiti kaks uut kuud Pluutole Tutanhamon 0 2,413 01-11-2005, 21:04
Viimane postitus: Tutanhamon
  Suure musta augu lähedalt leiti täheparv Foks 16 8,362 02-09-2005, 20:38
Viimane postitus: HadziOgloe
  Kaugetest galaktikatest leiti «elutelliseid» Foks 4 3,465 31-08-2005, 16:34
Viimane postitus: Hallucigenia

Alamfoorumi hüpe:


Kasutaja, kes vaatavad seda teemat:
1 külali(st)ne

Expand chat