Postita vastus 

Teema reiting:
  • 0 Häält - 0 keskmine
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Raamatuid maailma rahvaste muinaskultuurist
Autor Sõnum
ilus
Tavaliige

17-07-2007 13:59
Postitus: #1
Raamatuid maailma rahvaste muinaskultuurist
Tuletan siin meelde raamatuid, mida kirjastus Valgus andis välja aastatel 1978-1988, sarja nimi oli mäletatavasti "Ajast aega" ja raamatuid ühendas A-täht ümbrispaberil.
Kindlasti oli neid rohkem, kui minu riiulis leida on, aga eks igaüks võib seda loetelu täiendada, kui tahab.

C.W.Ceram "Esimene ameeriklane" -- Põhja-Ameerika esiajalooliste indiaani kultuuride ajalugu. Muu hulgas sisaldab ka peatüki "Metsikud" teooriad Atlantisest kuni MU riigini.

G.S. Hawkins "Stonehenge pole ainus" -- USA astronoomi ja kirjamehe tekstid Stonehenge ja maailma mitmete teiste esiajalooliste mälestusmärkide astro-arheoloogilistest uurimistest, ka legendidest ja müütidest. Näiteks peatükid Kon-Tiki ja Amon-Ra kohta, aga ka palju muud.

V. Zamarovsky "Alguses oli Sumer" -- maailma vanimast teadaolevast tsivilisatsioonikoldest.

F. Schlette "Germaanlased Thorsbergi ja Ravenna vahel." -- germaanlaste kultuurilugu kuni rahvasterändamise lõpuni.

H.Siegert "Seal, kus Apollo elas" -- salapärane Traakia rahvas.

R. Dröbler "Kui tähed olid jumalad" -- Päike, Kuu ja tähed arheoloogia, kunsti ja kultuse peeglis. Näiteks hukatuslikud müüdid, meteooride, komeetide ja planeetidega seotud ebausk, ürgmeri ja päikesepühamud, meie tähtkujude ajalugu jne.

J. Selirand "Urniväljadest ümarkääbasteni" -- Eesti ühe tuntuma arheoloogi raamat slaavlaste päritolust, slaavi rahvaste rändamisest jm.

V.Kuzmi¹t¹ev "Päikesepoegade riik" -- jutustus inkade impeeriumi loomisest, hiilgusest ja langusest.

K. Sklenar "Kuldse ajastu avastajad" -- vaiküladest, viikingilaevadest, kökenmödingitest jne, arheoloogiateaduse tekkimisest ja arengust Euroopas kuni Esimese maailmasõjani.

F. Schlette "Keldid Alesia ja Pergamoni vahel" -- keltide kultuurilugu.

Olen tähele pannud, et peaaegu kõik need raamatud ka Raamatukois müügil on.

Vahel tean, et ma midagi ei tea.
Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
Müstik
Shambalas

17-07-2007 20:12
Postitus: #2

Väga head raamatud, enamus loetud ja soovitan omalt poolt ka neid!

Maailm on täis lahendamata mõistatusi ja mõned neist on veel saladuslikumad, kui üldse osatakse ette kujutada.
Aerling
Veteran

18-07-2007 08:11
Postitus: #3

Ma olen ka mõningaid lugenud...mul on see probleem...et on raskusi asju kronoloogilisse järjestusse panna. Kui neid vanemaid väljaandeid loed siis tegelikult on ju antud teemade kohta vahepealse aja jooksul nii mõndagi uut selgunud ja uusi avastusi tehtud või siis nendes raamatutes spekuleeritu kohta hoopis uues teooria tehtud...ja siis loed mingit uuemat raamatut antud valdkonnast ja lõpuks asjad sassis nagu pudru ja kapsad ja tükk tegemist, et asjad järjestusse saada :-)
Aerling
Veteran

18-07-2007 08:14
Postitus: #4

Unustasin lisada, et loen praegu Graham Hancock " Allilm "
ja seal kummutatakse praegune ajaarvamine põhjalikult ja räägitakse veelgi vanematest kultuuridest mille säilmed
enamasti merede või ookeanide põhjas.
ilus
Tavaliige

18-07-2007 11:04
Postitus: #5

Tsitaat:Algselt postitas: Aerling
Kui neid vanemaid väljaandeid loed siis tegelikult on ju antud teemade kohta vahepealse aja jooksul nii mõndagi uut selgunud ja uusi avastusi tehtud või siis nendes raamatutes spekuleeritu kohta hoopis uues teooria tehtud...ja siis loed mingit uuemat raamatut antud valdkonnast ja lõpuks asjad sassis nagu pudru ja kapsad ja tükk tegemist, et asjad järjestusse saada :-)

Teadmiste kaootilisusest hakkab varem või hiljem tavaliselt ikka süsteem kujunema või siis ilmub mõni Õpetaja või asjaolu, mis aitab omandatut n-ö järjestusse saada.

Uute teooriate tundmaõppimise kõrval on aeg-ajalt hea vana juurde tagasi pöörduda ja uut ning vana võrrelda, liiatigi on alati nii olnud, et ka enne meid on midagi olnud, millest iva võib leida.

Ajaarvamise keerdkäike on samuti aegade jooksul palju olnud. Panin tähele, et foorumisse on ilmunud näiteks huvitav teema Fomenkoga seoses.

Vahel tean, et ma midagi ei tea.
Päikeseinsener
Bännitud

06-07-2011 13:29
Postitus: #6
RE: Raamatuid maailma rahvaste muinaskultuurist
Meil võiks siin olla selline teema, kuhu saaks panna üles
kõik raamatud mis netist vabalt loetavad?
Raamatud või pikemad jutud peaks olema eesti k.

Sattusin praegu sellise raamatu peale...

TUNA – TÜHJUSEST JA LÕPMATUSEST
-Ott Raun-

...tundub huvitav olema.

"You're all individuals"
Postita vastus 

Võimalikud seotud teemad...
Teema: Autor Vastuseid: Vaatamisi: Viimane postitus
  Soovitage budismi ja/või meditatsiooni raamatuid algajale variatsioon 5 3,761 17-02-2017 16:16
Viimane postitus: cambodia
  Soovin osta: "Maailma põnevaimad kohtumised tulnukatega" Reets 6 2,648 12-10-2014 21:29
Viimane postitus: Reets
  Ostan astroloogia,esoteerika ja tervise raamatuid Rando 9 4,129 27-03-2012 09:38
Viimane postitus: Wilholmensis
  Soovitage palun raamatuid Madyz 17 6,275 09-07-2011 09:45
Viimane postitus: Jägala jõelt
  O: Eric von Daniken raamatuid Kiteshvara 0 1,943 25-02-2011 15:13
Viimane postitus: Kiteshvara
  Maailma põnevaimad kohtumised tulnukatega yar 9 4,726 04-12-2010 14:20
Viimane postitus: Joanna
  HIILGAVAD maailma kõige vägevama salaühingu avalikustamine villu 6 3,554 18-06-2010 03:37
Viimane postitus: excubitoris
  Pendli teemalisi raamatuid? queixiada 1 2,442 18-02-2006 02:26
Viimane postitus: HadziOgloe

Vali alamfoorum:

Kasutaja(d) vaatamas seda teemat: 1 külalist

gro.bew-arap[tä]bew-arap | Para-web | Tagasi üles | Tagasi sisu juurde | Mobile Version | RSS voog