Postita vastus 

Teema reiting:
  • 0 Häält - 0 keskmine
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Miks me ei mõista üksteist?
Autor Sõnum
tulejumal
Tavaliige

30-10-2008 18:36
Postitus: #1
Miks me ei mõista üksteist?
Iidsete tsivilisatsioonide areng oli meie praegusest erinev. "Avastuste rada" käis teist teed pidi, kui meie praegusel tsivilisatsioonil. Seepärast me ei oskagi võibolla ehitada hiiglaslikke ehitisi nagu pyramiidid jms. Pole komistatud tehnoloogia otsa, mis suudaks selliseid kivikamakaid liigutada.
Pole olnud mõttevälgatust õigel ajal õiges kohas meie "avastuste rajal". Mõnes eelmises tsivilisatsioonis võis olla see välgatus täpselt õigesti olemas.
Samamoodi ei pruukinud olla eelmistel tsivilisatsioonidel selliseid leiutisi nagu meil - raadioside, elekter, sisepõlemismootor...Nimeta vaid.
See võibki tuleneda sellest, et "avastuste radade" (praeguse tsivilisatsiooni ja eelmiste) komistuskivid ei ole täpselt samadel kohtadel. Seepärast ei suuda me ka mõista,
mismoodi/mille jaoks on need (meie jaoks) "mõistatuslikud" arheoloogiamälestised ehitatud.
Samamoodi on võibolla 100 000 a. pärast eksisteerival tsivilisatsioonil küsimused meie tsivilisatsiooni kohta: igalpool mandritel on (majad, kirikud, tornid, teed) mis-iganes-rajatised säilinud. Kuidas need küll on tekkinud? Mille jaoks? jms küsimused. Seda siis võibolla juba sellest, et nad ise ei vajagi mingeid teid, maju või-mis-iganes-vahendeid/rajatisi. Seega ongi neile arusaamatu ja mõistatuslik meie rajatiste olemasolu, samamoodi nagu meile on mõistatuslikud eelnevate tsivilisatsioonide rajatised ja nende mõte.

Võibolla natuke segaselt kirjutatud...Ma pole suurem asi mõtete avaldaja, aga ehk keegi saab aru mida mõtlesin.
Lükake ümber või mõelge kaasa/juurde. Lihtsalt üks minu mõttekäik.

Muudetud: 31-10-08 kell 09:18:58 tulejumal
(selle postituse viimane muutmine: 26-08-2012 20:06 Thorondor.)
Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
blinkz
vaatleja

30-10-2008 18:49
Postitus: #2

Heh...Kas me tänapäeval ei suudaks tõesti ehitada selliseid püramiide ?
Me suudaks ehitada samasuguseid püramiide mitukümmend korda vähema rahvaarvuga ning mitumitu korda kiiremini, kuid sellel pole ju mõtet. Tõsi, me ei suudaks ehitada samasugust püramiidi vaid kasutades primitiivseid tööriistu ja tehnikaid kuna nii suurt arvu inimesi panna töötama nii pikka aega ei oleks tänapäeval enam vabast tahtest. Egiptlased ehitasid püramiide ju vabast tahtest oma jumalatele (minu teada kestis ühe püramiidi ehitus terve eluea ning inimesi osales ligi 100000?).

Nimeta mõni ehitis või tee millele pole seletust? Minu teada on kõigele seletus, miks ehitati püramiidid ja milleks kasutati teatud teid jnejne. Samuti on ju ka teada kõikide ehitiste ja asjade loojad...müstilisi rajatisi on vaid käputäis (Stonehenge, Easter island'i kujukesed jms.) kuid mingisugune teooria on ju ka nende tekke kohta olemas..

Muudetud: 30-10-08 kell 19:52:50 blinkz

Seeking the Meaning of Life.
excubitoris
Kes-Kus-Miks-oloog

30-10-2008 18:49
Postitus: #3

Probleem teib siis kui kaob JÄRJEPIDEVUS.

Tegelikult on kõik lihtne aga me pole sellest veel aru saanud ...
*
Sa pead tegema HEAD halvast, sest millestki muust teda teha pole.
Müstik
Shambalas

30-10-2008 23:09
Postitus: #4

Tsitaat:Algselt postitas: blinkz
Heh...Kas me tänapäeval ei suudaks tõesti ehitada selliseid püramiide ?
Me suudaks ehitada samasuguseid püramiide mitukümmend korda vähema rahvaarvuga ning mitumitu korda kiiremini, kuid sellel pole ju mõtet. Tõsi, me ei suudaks ehitada samasugust püramiidi vaid kasutades primitiivseid tööriistu ja tehnikaid kuna nii suurt arvu inimesi panna töötama nii pikka aega ei oleks tänapäeval enam vabast tahtest. Egiptlased ehitasid püramiide ju vabast tahtest oma jumalatele (minu teada kestis ühe püramiidi ehitus terve eluea ning inimesi osales ligi 100000?).

Nimeta mõni ehitis või tee millele pole seletust? Minu teada on kõigele seletus, miks ehitati püramiidid ja milleks kasutati teatud teid jnejne. Samuti on ju ka teada kõikide ehitiste ja asjade loojad...müstilisi rajatisi on vaid käputäis (Stonehenge, Easter island'i kujukesed jms.) kuid mingisugune teooria on ju ka nende tekke kohta olemas..

Püramiidid ehitati levitatsiooni kasutades.Meie seda tehnikat siiani ei tunne. Ja püramiidid ei ole ainult ehitised, vaid neil on palju muid funktsioone, millede kõiki saladusi me pole ikka veel avastanud. Ja egiptlased need küll ei olnud, kes püramiidid ehitasid.
Terve maailm on täis müstilisi ehitisi, mille otstarvet ja ehitusviisi me ei tea. Kas oled näiteks indiaani püramiididega tuttav?Või hiina omadega?
Loe eelnevaid teemasid püramiidide ja saladuslike ehituste kohta, saad palju, palju targemaks, kui koolis on õpetatud!

Maailm on täis lahendamata mõistatusi ja mõned neist on veel saladuslikumad, kui üldse osatakse ette kujutada.
Luthien
Tavaliige

30-10-2008 23:24
Postitus: #5

Ma arvan, et asi on selles, et me ei suuda näha asju objektiivselt. Hetkel võrreldakse kõike olemasolevaga ja kui miski ei ole vastavuses siis seda ei püütagi kirjeldada või eitatakse. See on nii, nagu me ei proovikski mõista. Samuti ei suudeta näha erinevuseid. Sama refleks, et kõik inimesed proovitakse käituma ja elama panna ühe malli järgi.
blinkz
vaatleja

31-10-2008 01:16
Postitus: #6

Tsitaat:Algselt postitas: Müstik
Püramiidid ehitati levitatsiooni kasutades.Meie seda tehnikat siiani ei tunne. Ja püramiidid ei ole ainult ehitised, vaid neil on palju muid funktsioone, millede kõiki saladusi me pole ikka veel avastanud. Ja egiptlased need küll ei olnud, kes püramiidid ehitasid.
Terve maailm on täis müstilisi ehitisi, mille otstarvet ja ehitusviisi me ei tea. Kas oled näiteks indiaani püramiididega tuttav?Või hiina omadega?
Loe eelnevaid teemasid püramiidide ja saladuslike ehituste kohta, saad palju, palju targemaks, kui koolis on õpetatud!

Miks on nii raske uskuda sellist lihtsat tõde, et püramiidid on ehitatud egiptlaste poolt? On sul midagigi mis kinnitaks et mõtte jõul on võimalik asju liigutada? Rääkimata siis 20 tonnistest kivikamakatest.. Seda kuidas püramiid inimjõul ehitati on aga väga kergelt seletatav.

Ma ei väitnudki ju et mina tean kõigi müstiliste ehitiste kohta kõike, vaid seda et pole ühtegi ehitist millele poleks teooriat pakutud...
Mind paneb koguaeg imestama kuidas siin kõik nii uskumatud on ning loogilisi seletusi asjadele ei lasta isegi pähe. See et püramiidid on ehitatud levitatsiooni kasutades on lihtsalt ulme minu jaoks...mõelda jõududest mida pole olemas.
Tulge nüüd jah kõik karjuma kui loll ma olen, muidugi on ka jõuluvana olemas ning sussi sisse toovad päkapikud kommi. Väiksena uskusime me ju kõik et ka see on tõsi? Kuid mida pole näinud, seda lihtsalt enam ei usu...

Raul
Tavaliige

31-10-2008 03:19
Postitus: #7

Tsitaat:Algselt postitas: blinkzMiks on nii raske uskuda sellist lihtsat tõde, et püramiidid on ehitatud egiptlaste poolt?
Asi on lihtsalt selles, et paljud peavad inimesi mingiteks äpudeks kes ei oleks ilma tulnuk jumalate abita üldse puu otsast alla tulla osanudki. Angry

Muudetud: 31-10-08 kell 04:20:15 Raul

Aastal 2012 ei juhtu midagi. Kõik jätkub nii nagu siiani.
[Pilt: banner_468x60.gif]
tulejumal
Tavaliige

31-10-2008 08:24
Postitus: #8

Egiptlased ehitasid püramiide ju vabast tahtest oma jumalatele (minu teada kestis ühe püramiidi ehitus terve eluea ning inimesi osales ligi 100000?).

Selge. Vabast tahtest ehitati püramiide. Kõik inimesed läksid vabatahtlikult püramiide ehitama. Egiptuses ei olnud orjasid. Ajaloolased on meile valetanud!
Egiptuse ajaloo peaks natuke ümber kirjutama nüüd?Smile Minul poleks selle vastu midagi.
blinkz
vaatleja

31-10-2008 11:13
Postitus: #9

Tsitaat:Algselt postitas: tulejumal
Egiptlased ehitasid püramiide ju vabast tahtest oma jumalatele (minu teada kestis ühe püramiidi ehitus terve eluea ning inimesi osales ligi 100000?).

Selge. Vabast tahtest ehitati püramiide. Kõik inimesed läksid vabatahtlikult püramiide ehitama. Egiptuses ei olnud orjasid. Ajaloolased on meile valetanud!
Egiptuse ajaloo peaks natuke ümber kirjutama nüüd?Smile Minul poleks selle vastu midagi.

Mida me ümber hakkame kirjutatud kui praegu seisabki ajalooraamatutes et kunagi elasid egiptuses egiptlased (praegu elavad seal araablased) ning et see rahvas austas oma jumalaid niiväga et ehitas nende auks püramiide. Jah, tõesti nad egitasid püramiide vabast tahtest, keegi ei pidanud neid piitsutama ega midagi.

Celtic
ja sina pead kandma maailma

31-10-2008 11:57
Postitus: #10

Huvitav, millal siis egiptlased oma tavapäraste toimetustega tegelesid? Või koosneski nende elu vaid püramiidide ehitamisest?

Kõrgeim äratundmine on teada saamine, et tegelikkuses olid pidevalt selle kõrgeima äratundmise sees.
Iga hetk ja iga kogemus, mis sa saavutad on ideaalne, täiuslik, kordumatu
blinkz
vaatleja

31-10-2008 12:04
Postitus: #11

Tsitaat:Algselt postitas: Celtic
Huvitav, millal siis egiptlased oma tavapäraste toimetustega tegelesid? Või koosneski nende elu vaid püramiidide ehitamisest?

Ma võin vastu küsida millal tegelevad praegused töötegijad oma tavapäraste toimetustega kui tööpäev kestab 9-22? Eks ikka vabadel päevadel, mis eksisteerisid ka egiptuses ma loodan Smile

Celtic
ja sina pead kandma maailma

31-10-2008 12:19
Postitus: #12

Ainult et tavategijad tänapäeval ehitavad selleks, et neil oleks elukoht olemas ja leib laual. Ehk siis saavad nad oma töö eest tasu.

Kõrgeim äratundmine on teada saamine, et tegelikkuses olid pidevalt selle kõrgeima äratundmise sees.
Iga hetk ja iga kogemus, mis sa saavutad on ideaalne, täiuslik, kordumatu
Müstik
Shambalas

31-10-2008 12:46
Postitus: #13

To Blinkz:

Loe kõigepealt seda teemat:

http://www.para-web.org/viewthread.php?t...7#pid24084

ja siis pane otsingusse levitatsioon ja loe kõiki teemasid, kus sellest juttu.

Ja ei ole sa rumal, juba see, et sa niisugustest asjadest huvitud, näitab, et oled õigel teel!

Maailm on täis lahendamata mõistatusi ja mõned neist on veel saladuslikumad, kui üldse osatakse ette kujutada.
Raul
Tavaliige

31-10-2008 14:06
Postitus: #14

Tsitaat:Algselt postitas: tulejumal

Mida me ümber hakkame kirjutatud kui praegu seisabki ajalooraamatutes et kunagi elasid egiptuses egiptlased (praegu elavad seal araablased) ning et see rahvas austas oma jumalaid niiväga et ehitas nende auks püramiide. Jah, tõesti nad egitasid püramiide vabast tahtest, keegi ei pidanud neid piitsutama ega midagi.
Ka mina tean, et püramiidide ehitamisel ei kasutatud orje vaid vabad inimesed vabatahtlikult tegelesid selle ehitamisega.

Aga see kes püramiidid välja mõtles oli väga haige mõtlemisega tüüp.

Muudetud: 31-10-08 kell 15:08:36 Raul

Müstik
Shambalas

31-10-2008 15:42
Postitus: #15

HM!? Miks sa arvad, et see, kes püramiidid välja mõtles oli haige mõtlemisega tüüp? Põhjenda seda millegagi.
Need on Seitsmest Maailmaimest ju ainsad ehitised, mis siiani meie päevini säilinud on.
Loe teemasid Seitse maailmaime:

http://www.para-web.org/viewthread.php?tid=171#pid1501
ja

http://www.para-web.org/viewthread.php?t...0#pid37062

Raul
Tavaliige

31-10-2008 21:31
Postitus: #16

Ma tean küll, et püramiidid on Seitsmendad maailma imed jne. jne.

Minu arust püramiidide eesmärk on lihtsalt Planeedi energia suunamine tühjusesse. Ja ülevalt ei tule nii palju energiat tagasi kui nende kaudu Planeedilt lahkub.
Heaks näiteks on inimesed kes on sunnitud elama kortermajades ja kelle ülemised naabrid on oma korteri püramiididega sisustanud. Nimelt need alumised naabrid kurdavad reeglina, et energia kaob kuhugile ...

Hallucigenia
Veteran

31-10-2008 21:49
Postitus: #17

see rahvas austas oma jumalaid niiväga et ehitas nende auks püramiide.
Mina olen jälle kusagilt lugenud, et pidid need püramiidid vaaraode hauarajatised olema. Muidugi, kuna vaaraod pidid jälle jumal Horuse ümberkehastused olema, siis pole tsiteeritud väidegi sellega vastuolus.
Müstik
Shambalas

25-08-2012 12:16
Postitus: #18
RE: miks me ei mõista üksteist?
Selle teema jätkuks tasuks lugeda lätlase Leedskalnini kohta teemasid:

http://www.para-web.org/showthread.php?t...eedskalnin

http://www.para-web.org/showthread.php?t...#pid146952

Postita vastus 

Vali alamfoorum:

Kasutaja(d) vaatamas seda teemat: 1 külalist

gro.bew-arap[tä]bew-arap | Para-web | Tagasi üles | Tagasi sisu juurde | Mobile Version | RSS voog