Teema hinnang:
  • 0Hääli - 0 keskmine
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Muusika - kuidas see mõjub inimestele?
#1
[ Kui on vale peateema siis paigutage palun ümber. (aa) ]

Mis te arvate, kas inimesed sõltuvad muusikast ja selle stiilist?
Võtame näitena EMO.
EMO - Muusika stiil, tunnetega muusika, räägib armastusest mis purunes vms..
Aga kuidas inimesed sellega mõjutavad ennast. Sest paljud inimesed kuulavad Gootikat . ( Evanscence, Nightwish vms ... ) ja siis käivad sellised, mustad riided ..
Mina elan nii, et kuulan igapäev musa. Njah, mida siis arvate. Võite kritiseerida ka, lubatud on! Laugh

edit: no tõstsingi teema siis "Usundite" alt siia, sest
1) tundub nagu sobivam olevat ja
2) niikuinii kõik üks Celticu valitsemisala

Muudetud: 25-7-07 kell 23:17:06 Hallucigenia
Vasta
#2
Minul on muusika elus tähtsal koha. Ise olen vaieldamatu Metallica fänn... Siis kuulan veel Nightwishi, Rammsteini, System Of A Downi jpms...
Ise mängin elektrikitarri ja ma ei kujutaks ette oma elu ilma muusikata. See aitab mul keskenduda, rahuneda. Kõik minu emotsioonid on seotud muusikaga. Ja samuti ka mälestused. Näiteks: Kui mina kuulen Coolio - Gangsta's Paradise lugu, siis tuleb mulle meelde kõik 1-3 aastat tagasi toimunud asjad. Ja nii kuni minu esimeste mälestusteni välja. Kõik mälestused on kuidagi seotud mingite kindlate lauludega.
Vasta
#3
Eino, ma ka elan muusikas, kuulan sellist Alternative´, Hardcore , Punk - Rock , Punk .. Bändidest on ainult Good Charlotte, AFI, My Chemical Romance, Marilyn Manson, Linkin Park ja Tokio Hotel.. Laugh

Lihtsalt elu seostub muusikaga, aga mis mõtet on siis selle järgi riietuda?:/
Vs, Muusika Stiil EMO väita nüüd, et " Oii, ma olen suur Emo .. " blaa-blaa...
Vasta
#4
Selle järgi ei riietuta... Vaid muusika annab stiili, mis inimesele meeldib... See lihtsalt kujuneb nii välja...
Inimene ei tee seda tahtlikult, et talle mingi riitetus stiil meeldib, ja see on ühesuguni sama muusika kuulajaskonnal...
Vasta
#5
minu üks lemmikuid stiile on gootika ja garderoob on aastast aastasse natuke tumedamaks küll muutunud. näiteks roosa ja helesinine värv meeldivad ikka veel, aga naljalt ma neid värvi riideid enam selga ei pane. Aga samas ma ei ole veel küllalt julge et jalutada ringi musta meigi ja pealuudega riietega Bleh
aga üldiselt kuulan seinast seina muusikat. vahel vanessa hudgensit, siis cradle of filthi, siis R&J muusikali laule ja siis hoopis linkin parki. evanescence ja nightwish on ka eluhead, olen valmis kõike kuulama, välja arvatud rammsteini ja marilyn mansonit (ärge pidage pikka viha nende austajad, ma lihtsalt pidin ära mainima, ma ei suuda millegipärast absoluutselt neid kuulata)
hea muusika mõjutab alati inimest XD

Muudetud: 10-7-07 kell 22:14:20 tribalangel

Muudetud: 11-7-07 kell 23:17:50 tribalangel
Vasta
#6
Tsitaat:Algselt postitas: tribalangel

hea muusika mõjutab alati inimest XD


Nojah, seda ma olen tähele pan´d jah, et msikipärast diskodel, reividel ja üldse "pidudel", kus lastakse seda rullnokkade kraami, hakkavad noored neiud lausa masturbeerimisliigutusi tegemaSmile

Ise eelistan kuulata kerget ja atmosfäärilist kraami ambient´ist house´ini ja üldiselt väldin stiile eesliitega "hard" ja "heavy". Läheb peale ka klassika, soolovärk (trummid, klaver, orel jms),

Kas mõni siin kodus ka mingeid asju nikerdab? Oleks huvitav kuulata... Minu omad on siin: http://paadikapten.googlepages.com/

Üht tegelast siit foorumist ma tean, kes ka oma kraami netti on pannud, ta esitles oma loomingut ühes teises footumis. Aga las ta ise otsustab, kas ka siin seda näidata.
Vasta
#7
Tsitaat:Algselt postitas: paadikapten

Kas mõni siin kodus ka mingeid asju nikerdab? Oleks huvitav kuulata... Minu omad on siin: http://paadikapten.googlepages.com/

Võib-olla offtopic, aga: sõbralik soovitus - kuulasin, ja leian, et Sa võiks nt house'i asemel electrot proovida. Smile
Vasta
#8
Muusikaga käib paratamatult kaasas ka teatud elustiil, mis paigutab sind teatud inimgruppi ja mõjutab sind selle läbi. Ja kui loos on ka sõnum, siis hakkad selle üle järele mõtlema. Muusika võib rahustada, ärritada jne.
Minu lemmikuteks on trip-hop, chill-out, downtempo.

Muudetud: 24-7-07 kell 14:41:22 urbanite
Vasta
#9
Umbes 5aastat tagasi olin täielikult rap-muusik. Muud stiili mu kõrv ei kannatanud. Kuid mingi aeg käis see nõks ja nüüd on mu põhistiil rock ja dnb. Vahekorras 50:50. Kui kuulen kusagil mängivat mõnda neegrit, siis lausa karv tõuseb turri. Ei kannata enam!
Kuid üks energiat andvamaid stiile on dnb. Dnb stiile on tegelt mustmiljon, kuid leides enda oma ja seda kuulata, siis tõuseb suu naerule. Ja igal juhul on dnb hea tripi-muusika. Vastavate *teguritega* on sõidud olnud unustamatudSmile
On levinud mingi loll arusaam, et kes kuulab metalli on dnb vihkaja ja täielik vastand. Nii see paljudel juhtudel siiski ei ole. Ma suudan nautida nii Three sun down'i kui ka Rammsteini. Vahe on vaid meeleolus, mis sunnib kuulama.
Vasta
#10
Eile kuulasin 70ndate ja 80ndate rokiklassikuid.

Täna kuulasin TranceNation 3CD mixi

Homme arvatavasti Eesti muusikat...

ja nii ta käib. Kes takerdub stiili, see ei kuulagi muusikat... tema kuulab stiili.
Vasta
#11
Minu valik on house, lounge, chillout. Minu jaoks on house muusika püha, see on kõik minu sees ja ümber, eks igaüks teab ise oma stiili näitel seda tunnet.

Aga ebameeldiv muusika tekitab minus okserefleksi.
Vasta
#12
muusika jagunebki kaheks. see mis inimese 'sisemusele' midagi annab, ja see mis on lihtsalt meelelahutuseks ehk 'mõttetu'.

kui kuulata siis sõnumit, mitte seda tümakat. tümakas peaks olema see mis sõnu toetab. enamus teist kuulab seda rütmi ja viisi nagu näha.


ja zepac... rammstein pole metal. sa võid need kuskile rocki alla paigutada aga mitte metali. see rüvetab... nii ka linkin park ja kõik uuema aja wannabe'd.
Vasta
#13
Mulle on kõige südamelähedasem ekstreemsem terasmuusika. Alamstiilidest varieeruvalt goregrindist folk metalini (doom metal on vast ainukene alamstiil, mis jätab mind suht külmaks). Samas olenevalt tujust kuulan ka kõige puhtakujulisemat folki/ambienti/instrumentaalmuusikat.

Mõningad aastad tagasi olin rohkem popi ja muu taolise kraami austaja, kuid ühel hetkel lihtsalt tundsin, et on vaja kuhugi edasi liikuda (ei pakkunud enam mõnu kuulamisel). Täiesti juhuslikult jäi sellel ajaperioodil hambusse mõned Eesti paganlike juurtega bläkki bändid ning olen jäänud truuks taolisele muusikale siiamaani. Peamiselt võlub taolise muusika äärmine massiivsus, sügavus ning avatus (ei räägita asjadest läbi lillede).

Ma leian, et muusika on paljuski inimese hinge peegel (mis inimese sees toimub) ning kellelgil ei ole eriti õigust öelda, mis on õige või vale. See on täiesti inimese enda valik, millal ja mida ta kuulab. Mingil määral muidugi muusika näitab inimese sotsiaalset taset - nn. rullnoka muusikat kuulavad inimesed on suures osas ikka parajad rullnokad ning üldjuhul sügavamat (klassika ja metal näiteks) muusikat kuulavad inimesed on intelligentsemad (no offence, leidub ka nende seas suhteliselt palju s*tapäid).
Vasta
#14
Gorelord, muusikastiilil ja intelligentsusel ei ole otsest seost. Lihtsalt Sinu tutvusringkond antud muusikastiili austajate hulgas on intelligentne. Mina seevastu olen igasuguseid karvaseid kalkareid ja mõttetuid mehi näinud. Samas ei tule ma ütlema, et kõi kongi sellised ja siin on seos muusikastiiliga.

On olemas ka selline klassikalise muusika austaja, kes seltskonnas on ilus, tark ja tore, aga kodus peksab naist ja koera.

Ma arvasin ka mingi aeg tagasi, et house inimeste seas lolle pole, tegelikult pole MINU house ringkonnas lolle Smile
Vasta
#15
vaadake... inimesi ei saa lahterdada muusika järgi. pigem tuleks lahterdada mõttemaailma järgi ehk siis kuidas sinu mõttemaailm haakub tema omaga ja palju sul on sallivust teiste omapära suhtes
Vasta
#16
Tsitaat:Algselt postitas: Flash
kui kuulata siis sõnumit, mitte seda tümakat. tümakas peaks olema see mis sõnu toetab. enamus teist kuulab seda rütmi ja viisi nagu näha.

Tümakas on see, mis sind "lahti lööb" meloodia seal taga on see, mis sind "eemaler kannab" Ses suhtes on igasugused elektroonilised muusikastiilid head, et neis on lihtne edasi kanda "energiat"

Mida madalam heli, mida rohkem bassi, seda enam infot ta eneses kannab. Trance stiil on ses suhtes heaks näiteks (mitte euroträäns, vaid ikka tõsine trääns nagu näiteks Tiesto või jah noh...). Eriti soovitaksin inimestel kuulata ka dream-trance muusikat... rahulikumad ja meloodilisemad (Robert Miles, DJ Sakin, enamus 90ndate looming) Ühes loos on niivõrd palju erinevaid variatsioone, et lugu tervikuna raputab sind igast kohast lahti, viib vaimu rändama ning kui lugu lõpeb siis jääd lolli näoga mõtlema et mis see siis nüüd oli.

Mulle meeldib ka vanem klassikaline rokk ning erinevad melodic-rock ja electronic-rock esindajad. Need pakuvad puhtalt esteetilist naudingut ja on lihtsalt ilusad kuulata, ülal kirjeldatud efekti nendega ei esine.


Tsitaat:ja zepac... rammstein pole metal. sa võid need kuskile rocki alla paigutada aga mitte metali. see rüvetab... nii ka linkin park ja kõik uuema aja wannabe'd.

Rammstein klassifitseeritakse industriaalroki alla. Mine sa tea...
Metall ei ole ta kohe kindlasti. Linkin Park on jälle omaette ooper...
Vasta
#17
Tsitaat:Algselt postitas: DaamValges
Gorelord, muusikastiilil ja intelligentsusel ei ole otsest seost. Lihtsalt Sinu tutvusringkond antud muusikastiili austajate hulgas on intelligentne. Mina seevastu olen igasuguseid karvaseid kalkareid ja mõttetuid mehi näinud. Samas ei tule ma ütlema, et kõi kongi sellised ja siin on seos muusikastiiliga.

On olemas ka selline klassikalise muusika austaja, kes seltskonnas on ilus, tark ja tore, aga kodus peksab naist ja koera.

Ma arvasin ka mingi aeg tagasi, et house inimeste seas lolle pole, tegelikult pole MINU house ringkonnas lolle Smile

Ega's ma kedagi siin lolliks ei tembelda ning nagu mainisin, siis igas karjas on omad mustad lambad, kes häbistavad oma karja. Suures karjas on lihtsalt musti lambaid rohkem (protsentuaalselt võib olla vähem kui väikses karjas). Vabandust, kui esimeses postituses oli kedagi või midagi solvavat.

Näiteks sina ise oled siin foorumis vägagi silmapaistval teel (tark jutt ning nagu näha, siis arvavad seda ka paljud teised) ning kui ma lugesin, et sulle meeldib house muusika, siis polnud küll sellist reaktsiooni, et "omg, kuulab house muusikat, milline loll ta on". Seega tõesti ei saa / ei taha ise hinnata inimesi ainult kindlate stereotüüpide järgi.
Edu!

Tsitaat:Algselt postitas: Flash
vaadake... inimesi ei saa lahterdada muusika järgi. pigem tuleks lahterdada mõttemaailma järgi ehk siis kuidas sinu mõttemaailm haakub tema omaga ja palju sul on sallivust teiste omapära suhtes
Muusika samas paljuski peegeldab inimese mõttemaailma - vähemalt mingis osas ja inimeste puhul, kelle elu on tihedalt seotud muusikaga. Suhtlusringkonna valimine muusikastiili järgi oleks sulaselge overkill, kuna siis jääks see suhteliselt kitsaks ja igavaks.
Vasta
#18
sõltub inimesest. kõiki tümakas lahti ei löö... ja sõltub millist infot see bass kannab. muusikasse on võimalik suht palju emotsioone kodeerida. kõik need relaxing meloodiad põhinevad sellel et ajuga manipuleeritakse teatud sagedustega.

ja võtame nt robert miles - one and one. terve laulu vältel on üks ja sama rütm. vahest natuke muutub aga siis hakkab jälle kordama. see hüpnotiseerib. paelub inimest... nii pop muusikat tehaksegi. tegelikult ei anna ta sulle mitte midagi ju. selle 'elamuse' mis sa saad, kujutad sa ise endale ette. seega kõik sõltub sinust ja vahet ei ole mis stiili kuulad, lõpp tulemus peaks igal inimesel sama olema. mõni saab klassikalisest muusikast samasuguse kaifi kui mõni housist. see on nn alateadlik. aga sõnad on need mis peaks nn teadliku kaifi tekitama. mingi sõnum, mis edasi antakse. siin tulebki nüüd mängu see, et kas sinu mõttemaailm haakub laulja omaga, kas sa saad laulja sõnadest aru ega ei kuula pimesi jne
Vasta
#19
Soovitan inimestel kuulata Schilleri laule. Eriti 'Miles and miles', 'Die nacht.. du bist nich allein' ja 'Dream of you'.
Võib-olla on see maitseasi, aga neid laule ma kardan näiteks pimedas kuulata ja paljud tuttavad on ka öelnud, et see meloodia tekitab imelikke mõtteid.

Lisan lingi ka: siit saab kuulata.

Muudetud: 25-7-07 kell 18:32:41 InDemand
Vasta
#20
Schiller viis mind kokku sellise saksa lauljaga nagu Peter Heppner. Miskit on selle venna hääles, mis kisub kuulama.

Kuulata saab neid lugusi siin:

Schiller ja Peter Heppner - Leben (live)
http://youtube.com/watch?v=XtZCdgkur88

Schiller ja Peter Heppner - Dream of You
http://youtube.com/watch?v=_eE82K7gC-4

Paul van Dyk ja Peter Heppner - Wir sin wir
http://youtube.com/watch?v=Y5vGOl7nFL4


Peter Heppneri otsingud viisid mind järgmise bändini, mille solist Heppner on - Wolfsheim.
Neilt paar ülihead elektro-popi lugu:

Wolfsheim - Sparrows and Nightingales
http://youtube.com/watch?v=V0JLBFLVZTc (ei ole originaalvideo, ent on huvitavam, seetõttu panin selle versiooni.)

Wolfsheim - Blind
http://youtube.com/watch?v=9V_oJcBlI9E

Wolfsheim - Once in a lifetime
http://youtube.com/watch?v=WkGGi_uUaPc

Muudetud: 25-7-07 kell 19:39:01 Celtic
Vasta
#21
See tüüp on hüpnotiseeriv, välimus tal ka sobiv.
Aga kui leian kunagi mooduse ühe Schilleri "Dream of you" ambienti või chill-versiooni ülespanemiseks, siis annan teada - see tasub kuulamist.

Ja aitäh Wolfsheimi videote ees, pole endale pähe tulnudki teda jutuubist otsida Smile
Vasta
#22
Tsitaat: Ega's ma kedagi siin lolliks ei tembelda ning nagu mainisin, siis igas karjas on omad mustad lambad, kes häbistavad oma karja. Suures karjas on lihtsalt musti lambaid rohkem (protsentuaalselt võib olla vähem kui väikses karjas). Vabandust, kui esimeses postituses oli kedagi või midagi solvavat.

Näiteks sina ise oled siin foorumis vägagi silmapaistval teel (tark jutt ning nagu näha, siis arvavad seda ka paljud teised) ning kui ma lugesin, et sulle meeldib house muusika, siis polnud küll sellist reaktsiooni, et "omg, kuulab house muusikat, milline rumal ta on". Seega tõesti ei saa / ei taha ise hinnata inimesi ainult kindlate stereotüüpide järgi.
Edu!


Oi, ma ei tahtnud oma jutuga ehmatada, Sa ei tembeldanudki kedagi lolliks. Tundub, et valisin lihtsalt vale sõna oma mõtete edasiandmiseks. Idee oli, nagu kõik loodetavasti aru said, just nimelt selles, et iga muusikastiili austajate seas on musti ja valgeid lambaid.
Vasta
#23
Tsitaat:Algselt postitas: InDemand
'Miles and miles'
Neid "Schilleri miile" ei leidnudki (ehk ei osanud otsida). Hoopis ühed teised miilid tulid meelde:

Miles and miles and miles of desolation,
leagues on leagues on leagues without a change.

(Swinburne)

Ja et need read olid motoks Konstantin Balmonti luuletusele "Soo":

Versti ning versti soo, kasvanud rohtu,
mis petlikult rohetab laugaste peal.
...

(tlg Kalju Kangur)

Ja siis tuli muidugi meelde ka KB ilusaim (ehk üldse vene luule ilusaim? ehk üldse ilusaim? - aga see on muidugi väga isiklik asi): "Surnud laevad"

Merehääletuses keset jääd ja lund,
tummad laevakered näevad viimset und.
...

(tlg Kalju Kangur)

Nad mõlemad (KB omad) leitavad luulekogumikust "Nii upuvad ööuttu laevad" (Tallinn, ER, 1981)

Jah ... mis aga teemasse puutub ... küllap olen selline muusikaline kõikesööja. Üks nõrkus mul siiski on: mulle meeldib heas seltskonnas laulda. Mõned teavad. Hiidlane eriti.
Vasta
#24
See peaks olema

Ei ole küll parim näide sellest laulust, aga jah. Ei oska kusagile üles kah panna. Koduleheküljelt saab ehk paremini kuulata.

A seltskonnas laulmine - peaasi, et inimene viisi peab.
Kuidas see inimestele mõjub? Kui ikka ükshetk mõni leiab, et oleks aeg laul üles võtta ja sel ülesvõtjal on hääl selline, et algaja viiulimängija kah nii ei kääksuta, on pool seltskonda laiali läinud. Nojah, ja laulja ise ebapopulaarne Laugh.
Vasta
#25
Tsitaat:Algselt postitas: ImOkay
[ Kui on vale peateema siis paigutage palun ümber. (aa) ]

Mis te arvate, kas inimesed sõltuvad muusikast ja selle stiilist?
Võtame näitena EMO.
EMO - Muusika stiil, tunnetega muusika, räägib armastusest mis purunes vms..
Aga kuidas inimesed sellega mõjutavad ennast. Sest paljud inimesed kuulavad Gootikat . ( Evanscence, Nightwish vms ... ) ja siis käivad sellised, mustad riided ..
Mina elan nii, et kuulan igapäev musa. Njah, mida siis arvate. Võite kritiseerida ka, lubatud on! Laugh

edit: no tõstsingi teema siis "Usundite" alt siia, sest
1) tundub nagu sobivam olevat ja
2) niikuinii kõik üks Celticu valitsemisala

Muudetud: 25-7-07 kell 23:17:06 Hallucigenia

Igal ajastul on muusika- just oma aja nägu,
igal põlvel omad helid- just selle põlve moodi.
Muusika on toit mis toidab läbi tunnete me tegu,
helidel on võimu näitamaks mismoodi midagi kord loodi.

Ma arvan nii Smile

Muudetud: 26-7-07 kell 23:40:00 Halo
Vasta
  


Võimalikud seotud teemad...
Teema: Autor Vastuseid: Vaatamisi: Viimane postitus
  Muusika aitab? Aztecca 48 17,079 29-03-2017, 13:00
Viimane postitus: Teloslane
  Vabastav hingamine on ohtlik inimestele Celtic 178 105,479 05-04-2016, 22:39
Viimane postitus: isemaag
  Kuidas aidata inimest, kes kardab surma ? vanatäiskuu 37 14,650 28-12-2013, 01:16
Viimane postitus: positiivne
  New age muusika? smartike 13 6,109 21-06-2010, 23:08
Viimane postitus: Andres K
  Kuidas needust maha saada? moniik 2 2,900 23-11-2007, 15:18
Viimane postitus: RokkivTibu
  Kuidas aru saada, et kellel on maagilisi võimeid ja kellel m N6iaplika 4 4,840 19-11-2007, 19:21
Viimane postitus: elis
  Kuidas saada oma abikaasa tagasi? minny 8 6,172 26-08-2007, 21:03
Viimane postitus: TheDarkest
  Muusika, see mis avab ja sulgeb uksed zed 2 3,042 08-09-2006, 20:37
Viimane postitus: zed
  Soovin end muuta, aga ei tea veel kuidas seda teha.. :( carisma 8 5,691 30-03-2006, 09:58
Viimane postitus: aapee

Alamfoorumi hüpe:


Kasutaja, kes vaatavad seda teemat:
1 külali(st)ne

Expand chat