Teema hinnang:
  • 0Hääli - 0 keskmine
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Kronoloogiatest
#1
Tõin selle küsimuse siia eraldi välja, et mitte risustada Arlichi kenasti kasvavat Paranormaalsete internetiraamatute teemat, kuna teema enese suhtes on küsimus suht marginaalne. Minu märkuse peale teatud lahknevuste kohta Maa geoloogilis-bioloogilise ajaloo periodiseeringutes (mis johtus mitteammendavast tutvumisest eelkirjutatuga) vastas Arlich:

Tsitaat:Algselt postitas: Arlich
II osas kirjutasin ma nii:
"...Teaduslik geoloogiline ajaarvamine, geokronoloogia, paigutab Mesosoikumi ajavahemikule 251 - 65,5 miljonit aastat tagasi. Teosoofilise ajaarvestuse järgi asetub see aga hoopiski palju hilisemasse ajajärku: 44 - 8 miljoni tagusesse aega. Nendest aastaarvudest ma ka antud temaatikas lähtun..."
Seega (populaar)teadusliku ja teosoofilise ajaarvestuse vahel on "pisikene" erinevus.
Võrdluseks võiks vaadata järgnevat linki: vt.linki

Viimane tabel, mis toob võrdlusena Maa ajaloo "teadusliku" ja "teosoofilise" (tabelis Science ja Theosophy) periodiseeringu, järgnevad küsimused tekitaski. Õigupoolest kerikib küsimus sellest, et ka teosoofia annab "teaduslikele" perioodidele (nt kriidiajastule) kindlad ajalised piirid (antud näites 16 milj - 7,87 milj aastat tagasi), mis aga erinevad oluliselt "teaduslikes" piiridest (144 milj - 66,4 milj aastat tagasi). Kuna "teaduslikud" ajastud pole suvalistele ajavahemikele antud juhuslikud nimetused, vaid mahutavad endas teatud kindlaid bioloogilisi ja geoloogilisi protsesse, siis on viidatud vastuolu ületamiseks põhimõtteliselt järgmised võimalused:

1. Teosoofia tunnistab teadusliku käsitlus aluseks olevate geobioloogiliste protsesside asetleidmist ja kulgemist samas ajalises järjestuses, aga "teaduslik" ja "teosoofiline" aasta pole sama ajavahemik, kusjuures ka nende kestvuste suhe on ajas muutuv. Siit johtub muidugi küsimus, et kui "teadusliku" aasta aluseks olev astronoomiline protsess on meile hästi teada, siis millised protsessid on "teosoofilise" aasta kestvuse aluseks? Võiks muidugi mõelda aja kulgemisele kusagil teises dimensioonis või sagedusel, paralleeluniversumis. Ja siis oleks ehk vaid see märkus, et segaduste vältimiseks antakse lennuplaanides kõik antud geograafilise punktiga seotud sündmused lokaalajas.

2. Teosoofia kasutab samasuguseid ajastute nimetusi, annab neile aga hoopis teistsuguse sisu. Muidugi võivad siis neile vastata ka hoopis erinevad "teaduslikud" aastaarvud, st sellisel juhul pole vaja eeldada "teadusliku" ja "teosoofilise" aasta erinevaid pikkusi. Kuigi näiteid, kus sama termin või erinevates kasutusvaldades omada erinevaid tähendusi, on enam kui küll (nt siingi foorumis paljuräägitud "energia"), oleks see minu teadmises haruldane näide taolisest (suht spetsiifilise ja kitsa) terminite süsteemi paralleelkasutusest. Siinkohal ei puutu ma küsimust, kumb valdkond siis jutuks olevad terminid varem kasutusele võttis.

3. Mõlemad lähenemised kasutavad sama aastat ja räägivad samadest protsessidest, lihtsalt üks neist on väär ja teine tõde. Kumb? See jääb siinkohal lahtiseks. Teadusliku kronoloogia koha pealt saab viidata erinevatele dateerimismeetoditele, nende ristkontrollile ja täpsusele, võimalikele eksitustele ja vigadele, süsteemi mitte sobivatele (üksik)leidudele jne. Teosoofilise kronoloogia koha pealt on mu teadmised suht puudulikud - oskan arvata vaid selle "ilmutuslikku" iseloomu või siis edasikandumist piki allikate ahelat, kus varasemad allikad muutuvad järjest vähem määratletuteks. Kummastki moodusest iseenesest ei järeldu, et info peaks väär olema. Nagu ei järeldu ka vastupidist. Ja elu näitab, et tegelikkuses, st inimeste teadvuses, võivad kõik need erinevad ajalood koos eksiteerida suht vabalt (vaevalt muidugi korraga ühe inimese teadvuses). Miks? Sest see on väga väikese praktilise tähtsusega küsimus.

Märkused:
1. Muidugi pole "teaduslik" ja "teosoofiline" periodiseering ainsad Maa ajaloo periodiseeringud - Maa ajalugu on "kokku lükatud" ka märksa lühemate perioodide peale (piibli loomislugu, nt).
2. Ka käesoleva aasta number on erinevates ajaarvamistes vägagi erinev - see aga pole mingi vastuolu, aja nullpunkti valik on suht suvaliste kokkulepete küsimus.
Vasta
#2
Huvitav jah, et mille järgi see teosoofiline ajaarvestus paika on pandud!? Ehk budistlike uskumuste järgi? Või siis Jelena Blavatskyle ilmutatud salateadmiste järgi?
Mina ei oska muud arvata, kui erilise esoteerilise salatarkuse järgi, milleni meie lihtsurelikud ei küündi.
Uurisin Teosoofia Ühingu kodulehte, kus on väga palju huvitavat teavet, aga ajaarvestuse kohta ei leidnud midagi. NB! Seal on väga hea sõnastik, mis seletab paljud mõisted väga lihtsalt ja ladusalt ära.
http://teosoofia.ee/
Vasta
#3
Tsitaat:Algselt postitas: Müstik
Uurisin Teosoofia Ühingu kodulehte, kus on väga palju huvitavat teavet, aga ajaarvestuse kohta ei leidnud midagi. NB! Seal on väga hea sõnastik, mis seletab paljud mõisted väga lihtsalt ja ladusalt ära.
http://teosoofia.ee/

Ajastute kohta on sealsamas Teosoofia Ühingu kodulehel päris asjalik loengu salvestus "Kali-juuga sügavustes".
http://teosoofia.ee/salvestused

Selles siis juttu:
1. Satya-juuga, kuldajastu.
2.Treta-juuga, hõbeajastu.
3.Dvapara-juuga, pronksiaeg.
4.Kali-juuga, rauaajastu.
Nende arvestamise ajalised piirid ja olemuslik sisu. Heas selges eesti keeles.

Muudetud: 3-7-07 kell 11:59:16 ilus
Vasta
#4
Siin ka otselink sellele teosoofia loengule "Kali-juuga sügavustes".http://teosoofia.ee/teosoofia_loeng_kali...sugavustes

Soovitan kindlasti kuulata. Siit saate koheselt aru, millisel iidsel ajaaravestuse süsteemil teosoofia geokronoloogia põhineb. Lisaks veel juurde, et sellisesse ajaarvestusse on kombineeritud Salajase Doktriini (Dzyani Raamatu), Puraanade süsteemi, Mahabharata ja Veedade teadmised aegade arvestusest. Antud loeng lähtub muidugi üldtunnustatud aastaarvudest.

Toon siin välja ka lühikese, pealiskaudse ja tõlkimata selgituse, mis võib-olla annab ka mingist valgust sellele, et miks siis erinevused ilmnevad:
"Science has established an almost universally accepted geological time-scale, based largely on radiometric dating. However, radiometric dates are valid only if decay rates remain constant during the period in question. From a theosophical viewpoint, not only are decay rates far from constant; during the arc of descent, comprising the first half of the earth's life, the dominant trend was towards the condensation and materialization of matter -- the opposite of radioactivity. The ascending arc began a few million years ago, and dematerialization or etherealization has now become the dominant trend. Radioactivity is a sign of dematerialization, and can be expected to increase in intensity and affect more and more elements as the earth continues to evolve along the upward arc. Because science takes no account of the arc of descent, its use of radiometric dating is flawed, and this explains why the durations it assigns to the geological periods are excessively long. "

Veel peaks mainima, et Okultne doktriin varjab kiivalt tavainimeste eest reaalseid ja 100% täpseid aastarave ja seda eelkõige seoses esimese, teise ja 2/3-ga kolmandast juur-rassist.

Aga ütleks lõpetuseks nii, nagu ütlevad selle kohta Dzyani Salmid:
"Tee ise omad arvutused, Oo Lanoo, kui sa soovid tundma õppida oma väikese ratta tõelist aega!" (Dzyani Salmid, 6:7)

Muudetud: 3-7-07 kell 00:13:57 Arlich
Vasta
#5
Tsitaat:Algselt postitas: Hallucigenia
.... Maa ajalugu on "kokku lükatud" ka märksa lühemate perioodide peale (piibli loomislugu, nt). ....
Üsna ootamatus kohas (arvutiteteemaline ajakiri) on ilmunud eestikeelne artikkel
http://www.ria.ee/lib/am-2001-2005/9100_4C5.HTM
tänapäevasema kronoloogia nihetest. Mõningad ebakorrektsused
võime andestada, kuna artikli autor pole ise ajaloolane. Ajakirjas
võib näha veel üht ilusat (kuningate valitsemisperioode puudutavat)
graafikut, mida artikli internetivariandis kahjuks pole.
Vasta
#6
Tänud, Arlich, selgituste eest! Ma võtaksin nende põhjal oma arusaamise kokku siis alljärgnevalt:
1. "Teaduslik" ja "teosoofiline" aasta on põhimõtteliselt ikka sama mõõtühik, mis vastab Maa ühele täistiirule ümber Päikese.
2. Teosoofias arvatakse, et Maakera "teadusliku" (geobioloogilise) kronoloogia aluseks olevad sündmused leidsid aset (vähemalt põhiline osa nendest ja lisaks veel sündmusi, mis teaduslikus kronoloogias ei sisaldu - see selgitaks terminite kasutust eelpool jutuks olnud vastavustabelis), kuigi erinevas ajaskaalas, st et teadusliku kronoloogia aluseks olev "radioaktiivne kell" pole tiksunud kogu aeg sama kiirusega. Või täpsemalt: on muutunud radioaktiivse lagunemise tempo ja Maa orbitaalse (nurk)kiiruse suhe, teaduslik kronoloogia seda asjaolu aga ei arvesta. Teadust see vastuolu eriti ei häri, kuna tegemist pole vastuoluga* teaduse sees (diskuteerimata siinkohal selle üle, mis on teadus), st tegemist pole vastuoluga teooria ja katseandmete või kahe erineva teooria vahel. Teadusliku seisukoha selles küsimuses võiks sõnastada nii: poleb teada mehhanisme, mis võiksid nii lühikese (võrreldes Universumi elueaga) aja vältel põhjustada radioaktiivse lagunemise nii suuri muutusi. (Kuigi on olemas vähemalt tõsiselt võetavaid kui just mitte tõestatud teooriaid selle kohta, et füüsika universaalkonstandid ja sedakaudu ka tuumaprotsesside kiirused on Suurest Paugust alates mõneti muutunud). Seega vastab teadus teosoofiale samaga: teosoofia eksib. Eksituse konkreetsele põhjusele on muidugi raskem viidata, võib tuua vaid teadaolevaid näiteid, kus "ilmutuslik" informatsioon on osutunud ekslikuks või on teave pikas ümberjutustamiste-ümberjutustamisete ahelas tundmatuseni moondunud ("telefonimäng"). Võib mudugi spekuleerida probleemi filosoofilis-psühholoogiliset tagamaade üle. Ja siin, arvaks ma, pole teosoofia lähenemine üldsegi nii "teadusvõõras" (metafüüsiline), vaid lähtub kaasaegsele füüsikalegi omasest seisukohast, et aeg pole sõltumatu mateeria liikumisest ja ruumis toimuvatest protsessidest (kondensatsioon - "dematerialisatsioon"). Iseasi siis, kuidas seda seisukohta rakendatakse.
3.
Tsitaat:Algselt postitas: Arlich
"Tee ise omad arvutused, Oo Lanoo, kui sa soovid tundma õppida oma väikese ratta tõelist aega!"
Kaunis ja sügav nõuanne. Samas ei saa me oma kaasaegses tehnoloogilises ühiskonnas hakkama ka ilma meid kõiki ühendava Suure Rattata (olenevalt vaatepunktist oleme kas tema külge aheldatud ja veereme kuristikku või sõidame ta seljas üha kasvava kiirusega helgesse tulevikku), mis kooskõlastab mitte ainult meie, inimeste, tegevusi, vaid ka meie loodud olevuste (masinad) ühtset toimimist. Ja see on (erinevalt ajaloost) juba vägagi praktiline probleem: GPS toimiseks peab kellade sünkronisatsiooni täpsus olema miljondik sekundit, see nõuab nii eri- kui üldrelatiivusteoorast tulenevate efektide arvestamist.**

* aja üldine kulg ei puuduta kronoloogiliselt anomaalseid üksikleide, need võib eraldada omaette probleemiks ja kui mitte nõustuda seisukohaga, et tegemist on eksituste või pettusega, võib asuda spekuleerima "ajahüpete", "ajamasina", "temporaalportatsiooni" jma teemadel.
**pole kahjuks hetkel rohkem aega, aga "vastavustabel" peaks lubama ka hinnata, kas "teosoofilise parandi" (st astronoomiliste ja atomaarprotsside kiiruste suhte ajalise muutuse) arvestamine peaks kah oluline olema või - kuna tegelikult seda muidugi ei arvestata, siis - kas see peaks ka kusagilt välja paistma.

PS.: Vabandan laiskuse pärast (mida võiks katsuda ka ju ajapuuduse taha peita) mitte ise viidatud allikaid uurida. Osalt on see tingitud ka asjaolust, et mind nende saamislugu ja eesmärgid rohkem huvitavad, kui konkreetne sisu. Muidugi, eks kõik need ole seotud asjad ja midagi saab sisust ka tekkeloo, allikate ja eemärkide kohta välja lugeda. Aga ikka see aeg, aeg ... Ajateemas ju vast võib nii kurta?
Vasta
#7
Selle materjali esimeses teemas seletatakse seda natuke rohkem lahti:
http://www.hctheosophist.com/archives/pdf/hc200010.pdf

Kes tahab vaadata aga "High Country Theosophist" tervet arhiivi (muideks antud materjali hilisemad osad sisladavad endas ka sellist huvitavat osa, kui Salajase Doktriini küsimuste ja vastuste osa):
http://www.hctheosophist.com/archives/mags.html

Muudetud: 3-7-07 kell 12:47:23 Arlich
Vasta
#8
Otsisin kas meil on mõnda teemat teosoofia kohta ja leidsin selle unarusse jäänud teema.
Siin on juttu küll põhiliselt kronoloogiatest, aga lisan siia juurde lühidalt, mis on üldse teosoofia.

TEOSOOFIA on õpetus jumala tunnetamisest intuitsiooni ja ilmutuse läbi, jumalik tarkus. On tuntud tuhandeid aastaid erinevate nimetuste all (vt gnostitsism, hermetism).
Teosoofia tähtsustas antiigi ja Idamaade, eeskätt india õpetused ning vaidlustas ristiusu ainuõiguse.
Teosoofia muutus ülemaailmseks liikumiseks, tänapäeval on ühinguid rohkem kui 60 riigis.
Eespool olen toonud ka eesti teosoofide lingi.
Meil ilmub ka ajakiri "Teosoof."
Lisalugemist:
http://helios.kolhoos.ee/stories/storyReader$95

Seal on kirjas järgmine selgitus:
Teosoofia ei ole religioon, ta suhtub religiooni, kui uurimisobjekti. Teosoofia selgitab religiooni. Ta selgitab kõike seda, mis on tõelist iga religioonis ja ühendab kõik üheks harmooniliseks tervikuks. Teosoofia vaatleb kõiki erinevaid religioone, kui ühe ilminguid ja nad on omast vaatekohast kõik tõelised. Kõik religioonid on teineteisega kooskõlas kõigis tähtsamates seisukohtades. Kõik religioonid kirjeldavad sarnaselt seda, milline peaks olema inimese elu, milliseid voorusi peaks inimene arendama ja millega on sisemuses tuleks võidelda. Kõik religioonid on nendes küsimustes samadel seisukohtadel. Algajale, kes alustab tutvumist teosoofiaga, võib teda määratleda kui Universumi mõistlikku teooriat, kuid nende jaoks, kes seda on uurinud, pole ta teooria, vaid fakt. See on teatud teadus, mida on võimalik oma isikliku kogemuse põhjal uurida ja kontrollida, kui ainult isik on valmis endas välja arendama omadusi, mis selliseks uurimiseks on vaja.
Teosoofide Kolmandast tõest järeldub:
Iga mõte, iga sõna, iga tegevus toob endaga kaasa teatud tulemuse. See pole karistus ega preemia. Põhjus ja tagajärg on teineteisest lahutamatud.
Lugemist:
http://teosoofia.ee/lugemist


Vasta
#9
See viimane link siin, mis olen toonud, toob ära teosoofide salaõpetuse ka taevakehadest.
http://teosoofia.ee/directory/393

Avastasin just aga, et link on uuendamisel.



Vasta
#10
Kuna ma selle teemalist muud sellist teemat ei leidnud olevat ja ma leidsin, et siinsetest on paras mu küsimuse suhtes. Kas keegi teist on kuulnud, et tulev aasta mis nüüd tulemas on ja uus sajand et siis hakkab pihta kuldajastu, ehk siis igavikuline ajastu? Aga kuna maiade kalender räägib teist siis meie sugukond ei pruugi sellisel ajal elada, millal see hakkab pihta ja selle ajastu ajal tuleb ka Jeesus Kristus taevast alla kohut mõistma nii elavate kui surnute üle. Loodan, et ei ole millestki ise valesti aru saanud ja vabandan ette ära kui ma olen pisut rumal ja esitasin sellise jutu ja küsimuse. Aga nägin, kui ma kuu või kaks tagasi internetis surfasin, et sellest on isegi videosid tehtus selle ajastu kohta ja nii mind hakkaski asi huvitama. Ja kuna te olete targemad ja vanemad ja rohkem asjadesse pühendunud, siis ehk oskab keegi rohkem infot anda. Ma olen lugenud mis see kuldajastu endast kujutab aga millal see tegelikult pihta hakkab, see on küsimärk. Aga sain sellest videost aru niimoodi, et see hakkab pihta 2013 aastast alates. Aga kas see on ka niimoodi kõik?
Vasta
#11
(11-12-2012, 16:39 )siilupart Kirjutas: Aga kas see on ka niimoodi kõik?
Tuleb aasta 2013, siis 2014 jne ning siis saad teada kas see on ka kõik niimoodi või mitte.
Vasta
#12
(11-12-2012, 16:39 )siilupart Kirjutas: Kuna ma selle teemalist muud sellist teemat ei leidnud olevat ja ma leidsin, et siinsetest on paras mu küsimuse suhtes. Kas keegi teist on kuulnud, et tulev aasta mis nüüd tulemas on ja uus sajand et siis hakkab pihta kuldajastu, ehk siis igavikuline ajastu? kujutab aga millal see tegelikult pihta hakkab, see on küsimärk. Aga sain sellest videost aru niimoodi, et see hakkab pihta 2013 aastast alates. Aga kas see on ka niimoodi kõik?
Ei ole seni küll 2013 saabuvast Kuldjastust kuulnud.
Küll on Siiriuse Nõukogu liikmed aga rääkinud kontaktlerite kaudu, et on olemas footonvöö, tohutu valgusemass, mis võimaldab maalastel uuesti saavutada täielik teadvus ning transformeerida oma DNA ja energikeskuste süsteem. See footonvalgus võimaldab planeedil ja Päikesesüsteemil liikuda kolmandalt tasandilt viiendale ja võtta planeedil päikesesüsteemis sisse uus koht, mis on tunduvalt lähemal Siiriuse süsteemi tähtedele. Footonvöö avastati Maa teadlaste poolt 1961. aastal Plejaadide lähedal asunud sputniku abiga.
Aga seegi on lihtsalt jutt, mida keegi ei kinnita ja ka mingeid aastaarve pole antud.
Kas seda sinu videot Kuldajastu kohta saaks ehk näha?
Vasta
#13
http://www.youtube.com/watch?v=6IuXrJn1upw See ei ole tegelikult päris see video, mida ma silmas pidasin, kes teab ehk see kasutaja on selle teema ära kustutanud, aga leidsin nüüd midagi uut ja selleski räägib et on tulemas kuldajastu 2012-2032. See naine räägib puhtas inglisekeeles ja kuna mina olen harjunud rohkem ameerika inglisekeelega, siis ma saan väga vähe aru. Selle noorema naise jutust saan ma rohkem aru, kes esitab küsimusi ja seletab teemat natukene lahti. Hrmm
Vasta
#14
Mnjah - kuna maailmalõpuga on kööga vist (jälle) siis otsitakse varrukast uus trikk - kuldajastu - saab jälle teenida ehk ligemale kuldvasika ajastule.

From GalaxyS with Tapatalk
Vasta
#15
(11-12-2012, 21:38 )Müstik Kirjutas: Footonvöö avastati Maa teadlaste poolt 1961. aastal Plejaadide lähedal asunud sputniku abiga.

1961 tegi Gagarin esimese tiiru ümber Maa. Voyagerid pole Päikesesüsteemistki veel päriselt minema saanud. Kuidas see sputnik sinna Plejaadide lähedale siis juba 1961. aastaks sai?
Vasta
#16
(13-12-2012, 20:29 )haneracryth Kirjutas:
(11-12-2012, 21:38 )Müstik Kirjutas: Footonvöö avastati Maa teadlaste poolt 1961. aastal Plejaadide lähedal asunud sputniku abiga.

1961 tegi Gagarin esimese tiiru ümber Maa. Voyagerid pole Päikesesüsteemistki veel päriselt minema saanud. Kuidas see sputnik sinna Plejaadide lähedale siis juba 1961. aastaks sai?

Ära mustikuga vaidle !Tal on tõemonopol.Kas ta ütles ,et see oli maist päritolu sputnik?
Vasta
#17
(13-12-2012, 20:29 )haneracryth Kirjutas:
(11-12-2012, 21:38 )Müstik Kirjutas: Footonvöö avastati Maa teadlaste poolt 1961. aastal Plejaadide lähedal asunud sputniku abiga.

1961 tegi Gagarin esimese tiiru ümber Maa. Voyagerid pole Päikesesüsteemistki veel päriselt minema saanud. Kuidas see sputnik sinna Plejaadide lähedale siis juba 1961. aastaks sai?
Tõingi selle eelneva jutu võrdluseks, et mida kõike veel internetist leida peale Kuldajastu saabumise ei või.

Ja tõepoolest kirjutati alles hiljuti , et aega läks, aga asja sai – 35 aastat kosmoses sõudnud sond Voyager 1 jõudis lõpuks meie Päikesesüsteemi servale.

NASA teatel jõudis Voyager 1 seni uurimata regiooni kosmoses, mis asub meie süsteemi serval. Seda nimetatakse "magnetiliseks kiirteeks", kus laetud osakesed ületavad viimase tõkke, enne kui tähtedevahelisse maailmaruumi suunduvad.


Vasta
  


Alamfoorumi hüpe:


Kasutaja, kes vaatavad seda teemat:
1 külali(st)ne

Expand chat