Teema hinnang:
  • 0Hääli - 0 keskmine
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Universum tulevikus?
#1
Et mul on küsimus:mis siis universumist tulevikus saab,kui kaua seda universumi veel on?(pole tähtis kui kaua tulevikus).:oBleh

Muudetud: 17-3-07 kell 13:19:38 Hallucigenia
Vasta
#2
Keskmine eestlase eluiga on sel kuskil 60-70 vahel.
Ma usun et selle aja jooksul ei juhtu midagi ning sa võid täitsa rahulik olla Laugh
Vasta
#3
ei no ma esitasin selle küsimuse puhtast uudisimust ^^
Vasta
#4
see atomiteasi on sama kohutav kui universumi lõpmatus/lõppemisele järgnev asi ja nende piir.
sellele ma sainjuba pihta millest prootonid koosnevad aga millest need asjad koosnevad jne?
Vasta
#5
Tsitaat:Algselt postitas: kurk
sellele ma sainjuba pihta millest prootonid koosnevad aga millest need asjad koosnevad jne?

Kas sa sõnastaks oma küsimuse nii, et teised aru ka saaks, et mida sa teada tahad. Palun.
Vasta
#6
Tsitaat:Algselt postitas: elis
Tsitaat:Algselt postitas: kurk
sellele ma sainjuba pihta millest prootonid koosnevad aga millest need asjad koosnevad jne?

Kas sa sõnastaks oma küsimuse nii, et teised aru ka saaks, et mida sa teada tahad. Palun.
ta ilmselt tahab teada kui väikseks on võimalik minna
Vasta
#7
nagu et siis millest koosnevad need asjad millest prootonid koosnevad ?
Vasta
#8
Tsitaat:Algselt postitas: LibaHunt
nagu et siis millest koosnevad need asjad millest prootonid koosnevad ?
arvata on, millestki muust hetkel rääkida ei saa ju.
ma ise ei oska veel asendada sõnu "need asjad" nii et ma veel ei küsi millest võiksid "nende asjade" need asjad koosneda Laugh
Vasta
#9
Tsitaat:Algselt postitas: LibaHunt
nagu et siis millest koosnevad need asjad millest prootonid koosnevad ?
Nende asjadega on lihtne - need on kvargid. Või ... ega nii väga lihtne ole ka. See, et prooton koosneb (tema sees on) kolmest kvargist, et tähenda seda, et teda saaks nendeks kvarkideks laiali lammutada, rääkimata ühe kvargi "laiali lõhkumisest". Põhjus selles, et kvarkide üksteisest eemaldamiseks tuleb kulutada nii palju energiat, et selle arvelt tekkivad jälle uued kvargid ("Ee võrdub emm tsee ruut!"). Väga kaudne analoogia on siin magnetiga, mille pooluseid ei saa teineteisest eraldada - magnetpulga poolitamisel saame kaks magnetit, millel kummalgi jälle kaks poolust. Või veidi täpsemalt - kvarkide vahelist tugevat vastasmõju prootonis vahendavad osakesed, mis gluuonite (sõnast "liim") nime kannavad. Kvarkide eemaldumisel moodustub nende vahele gluuonitest "tatiniit", mis ühel hetkel pooleks rebeneb ja mille otstesse uued kvargid tekkivad. Seega ei pruugi mikromaailmas mõisted "koosneb" ja "saab sellisteks osadeks lammutada" identsed olla. Rääkimata sellest, et taoline lõpmatu jagatavus (iga osakese sees veelgi väiksemad osakesed) ei pruugigi nii väga lõpmatu olla - "põhi" tuleb vastu. Nendele asjadele on veel ka selline vaatepunkt, et kõik need erinevad osakesed on ühe alusmoodustise - fundamentaalstringi erinevad olekud (erinevad võnkumised). Aga see on juba veidi teine jutt (kusagil on ka siin foorumis stringidest räägitud).
Vasta
#10
polndki nii raske ära arvata. kogemata läks halvastiSad. mõtlesin siis, et millest koosnevad need asjad millest kosnevad prootonid jne. et siis millest need kõik asjad järjest koosnevad.
ma juba hakkasin midagi aru saama aga nüüd on jälle kõik segi kui ma uuest lugema hakkasin.
Vasta
#11
Tänan Hallucigenia informatsiooni eest Laugh
hmm. muide ma ei olnudki sellistele asjadele mõelnud (et aala millest neotronid või prootonid koosnevad) aga ma olen täitsa peaaegu kindel et ma oleksin arvanud et need asjad ei lagune enam.
Vasta
#12
voh. nüüd tuli meeld. ma ei arvandki et nad lagunema peavad. lihtsalt et imelik kui asi ainult temast endast koosnebi. pigem siis ei koosne vaid 'on'. mina hakkasin sellele mõtlema niipea, kui me õppisime et attomituum prootonitest janeutronitest koosneb.
Vasta
#13
Huvitav oleks teada füüsiku arvamust Mihkel Tamme nullteooriast.
Kui kusagil tõesti tuleb "põhi" vastu, siis kas see koosneb mittemillestki või siiski millestki?
Kui nüüd hakata nullteooria(millega ma kahjuks tuttav pole) põhjal teoretiseerima, siis pole meil tulevikus mingit universumit kaotada.

Tegelikult minu isiklik arvamus on, et universum aeglustub pidevalt meile märkamata. On küll jälgitud, et universum laieneb üha kiiremini ja valguskiirus polegi nii konstantne ja pigem kiirenev, kuid ehk on asi kõigest vaatleja positsioonis? Minu isiklikel mõtisklustel põhineva teooria järgi ei pea me kunagi silmitsi seisma universumi lõpuga, kuna meie aeg aeglustub pidevalt ja viimsel päeval ehk hakkab kõik mööda ajatelge tagurpidi tagasi aegade alguse poole liikuma, jättes meid pendeldama siia universumisse igaveseks.

Samas jällegi, igal korral peab ju midagi muutuma, et ühel järgmistest kordadest toimub uus suur pauk kolme membraani põrkumisest(või veel rohkemate! Ma pole küll füüsik, kuid ehk on tõenäoline, et membraanid ühilduvad üksteisega, moodustades interdimensionaalse ruumi), või juba meie universumi ajel liidetakse mõned dimensioonid meie maailma, tuues endaga uut energiat ja raskemaid struktuure eksisteerimiseks.

Universum tulevikus võib olla sama, mis oli, on või saab olema universum praegu.
Vasta
#14
Ma arvan, et seda ei olegi võimalik täielikult tajuda, sest inimestele on omane piiratud maailmapilt ja vaade. Kõike ei ole võimalik sajaprotsendiliselt tajuda ja näha. Kui seista kuskil maastikus või ükskõik kus mujal, siis nähakse ikkagi aint enda ette, natuke ka külgedele ning seljataga asuvat tajutakse vaid ähmaselt, sellest on vaid ettekujutus. Seda saab vaadelda samamoodi ka suuremas plaanis. Mõte jääb samaks.

Muudetud: 28-3-07 kell 08:33:28 elis
Vasta
#15
äkki meie elame juba 3. universumis Laugh
et polegi esimene kord kuna SP toimub.
Vasta
#16
Tsitaat:Algselt postitas: LibaHunt
äkki meie elame juba 3. universumis Laugh
et polegi esimene kord kuna SP toimub.
Äkki jah ... Võiks kuidagi järgmise Universumi asukatele mingi teate saata-jätta, et nad ei arvaks, et nad midagi esma(era-)kordset on ja et enne neid ei olnudki siin midagi. Ainult et kuidas seda teha?
Vasta
#17
Polegi eriti võimalik, ma arvan.
Vasta
#18
Never say never! Unistada-fantaseeria-spekuleerida ikka võib. Muidugi, kui need kõige "kitsamad" kohad on tõelised (Plancki-mastaapi) singulaarsused, siis, jah, pole vist palju teha. Vähemasti ei anna meie tänased füüsikateooriad taolistele spekulatsioonidele mingit alust. Kui aga "nõelasilm" on veidi suurem ... siis midagi sealt ikka läbi mahub. Ja kui juba kaks erinevat asja mahuksid - noh, siis oleksi see võimalus kirja saatmises. Küll mitte eriti pika, aga hea sõnum võib ju ka lühikene olla, eks ole.
Vasta
#19
jaa.
muidugi on võimalus et nad ei saa meie sõnumist aru . Vaevalt nad nii arenevad nagu meie.
Vasta
#20
Universum on teadagi väga suur-võib öelda lõpmatu.
Mis te arvate,mis juhtub miljardite aastate pärast sellega?
Kas universum hävineb?
Ja kui hävineb kas see siis tõmbub väikeseks kokku
(nagu mõned arvavad)või mis võiks juhtuda?
võibolla ei tekigi enam mingit `´suurt pauku`´
ja universum jääbki igaveseks alles.
Vasta
#21
Väikseks abiks võib olla see link: http://www.para-web.org/viewthread.php?t...1#pid41246
Vasta
#22
Tsitaat:Algselt postitas: ghostSpirit
Universum on teadagi väga suur-võib öelda lõpmatu.
Mis te arvate, mis juhtub miljardite aastate pärast sellega?
See on keeruline küsimus, ghostSpirit, küll aga tean ma, mis juhtub siis kui mitte kasutada "Otsingu" nuppu ja teha kohe, kui midagi pähe tuleb, uus teema, vaatamata, et ehk on kusagil siin foorumis sellest juba räägitud: siis muutub foorum üsna pea selliseks segapudruks, kus keegi enam millestki aru ei saa. Liitsin Su küsimuse ühe varasema teemaga - eestpoolt lugedes ehk leiad ka vastuseid.
Vasta
#23
Milline v'o'ib universumi tulevik olla, sellest on juttu nt. I.Novikovi raamatus Mustad augud ja universum. m. Aga kui pisike on v'a'him vahemaa, millest saab k'o'nelda? Nt. V.R'o'dniku raamatus Aatomimaailma s'u'gavustes on toodud, et nn. elektroni kvantraadius v'o'ib olla 10 astmes -70 cm!!! 1 cm pikkune joon on sellega samas vahekorras nagu 1 cm on 10 astmes 50 valgusaastaga, kusjuures praegu n'a'htava universumi raadius on vaid u. 10 astmes 10 valgusaastat, seega 40 suurusj'a'rku v'a'iksem!
Vasta
#24
Asjal oleks iva sees, kui keegi kavatseks NIRVAANA-sse jõuda. Kahjuks pean tõdema, et siinsest (PW) seltskonnast mõned ehk kunagi küüniksid "somadhi seisundini", aga sinnagi on veel pikk tee. Et ennetada emotsioone, siis endal on arvatavasti veelgi pikem tee minna.

Päikest.
Vasta
#25
(09-03-2012, 04:34 )tapsix Kirjutas: Asjal oleks iva sees, kui keegi kavatseks NIRVAANA-sse jõuda. Kahjuks pean tõdema, et siinsest (PW) seltskonnast mõned ehk kunagi küüniksid "somadhi seisundini", aga sinnagi on veel pikk tee. Et ennetada emotsioone, siis endal on arvatavasti veelgi pikem tee minna.

Päikest.
"Somadhi seisundini", milles selle seisundi häädus seisneb? Ma saan nii aru, et "somadhi seisundis" on keha ankruks ehk kuni on keha alles ei pea/ ei saa kehastuma/da ja tegelikult ei olla kusagile jõutud, toimub probleemi edasilükkamine?

Lugupidamisega

Vasta
  


Võimalikud seotud teemad...
Teema: Autor Vastuseid: Vaatamisi: Viimane postitus
  Meie kaunis Päikesesüsteem ja Universum Tutanhamon 83 35,581 13-04-2024, 07:17
Viimane postitus: Lokster
  Miks tekkis universum, milleks ja kuidas, mis oli enne seda hiidlane 161 99,831 23-03-2023, 19:07
Viimane postitus: Mannu
  Kas universum on analoogne või digitaalne ehk holograafiline? xcad 53 8,814 23-11-2021, 15:36
Viimane postitus: xcad
  Füüsiline reaalsus on illusioon ja kogu universum on hologramm Pohlatohlakas 155 98,104 17-06-2020, 12:22
Viimane postitus: xcad
  Elektriline universum excubitoris 23 14,947 01-02-2020, 20:22
Viimane postitus: Tyto Alba
  Universum on lihtsalt millegi suurema osa?! TheDarkest 25 11,924 17-09-2018, 11:34
Viimane postitus: Müstik
  Universum on lõpmatu? NRG 346 116,362 16-02-2013, 23:54
Viimane postitus: alisoman

Alamfoorumi hüpe:


Kasutaja, kes vaatavad seda teemat:
1 külali(st)ne

Expand chat