Teema hinnang:
  • 0Hääli - 0 keskmine
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Lend Marsile?
#1
Tänu hostingu pakkujale pean teema teist korda tegema...

Ma olen kindel et järgmisena astub inimene Marsile...
Aga see on kuidagi kõhe, et pead seal olema kas umbes nädala( ei ole kindel ) või siis 18!! aastat....siis on Maa ja Marsi vaheline vahemaa kõige väiksem.
Küsimus: Kunas teie arvates see juhtuda võiks, et inimene astub Marsile?
Ma arvan et kuskile 2025-2030

Edit: typo

[Teadet on muutnud 6-1-2004 postitaja calitry]
Vasta
#2
Irooniline on see, et minu ekslik vastus kustutati ära Smile Nimelt eile maandus USA robotikene edukalt Marsil ning saatis esimesed pildid Marsi pinnalt. Nii et olen sunnitud kohandama oma prognoose ning pakun aastat enne 2020.

Kõigile, kes veel kursis ei ole missiooniga, saate sellest lugeda aadressil:
http://www.para-web.org


[Teadet on muutnud 6-1-2004 postitaja Tutanhamon]
Vasta
#3
kusagilt lugesin et tahavad aastal 2010 teha mehitatud marsi-lennu, aga ise arvan et u 2020 ning aastaks 2050 on seal juba ka koloonia
Vasta
#4
Inimesed Marsil... mina arvan, et kuskil 2015 on see tehniliselt võimalik, aga praktikas astutakse Marsile siiski kuskil 2030, sest inimeludega niimoodi mõttetult riskeerida ei ole ka eriti humaane. Smile
Vasta
#5
Humanne? Siis tuleks need vennad, kes inimese kuule panid, kohe maha lasta ja ära põletada ja tuhk ära visata.
Mitte yxki asi pole humanne siis ju... vaesed allveelased, neid koheldakse ka ebainimlikult, iga kell võib allveelaev katki minna ja kõik surevad.

Asi pole üldse humansuses. Money talks, shit walks...
Rahastamise taga on kõik siiamaani olnud... Kui oleks piiramatu rahaline allikas siis oleks juba kindlasti rohkem saavutatud kui praegu.
Vasta
#6
Ega sa ei väida, et see on humaane, kui saata inimene kümne aasta pärast Marsile 20% tõenäosusega, et ta tagasi tuleb. Smile Ootaks parem veel 15 aastat, kui tõenäosusprotsent tõuseb kuskil 90% peale. Smile Nu, aga kuuprojektidel midagi hullu ei juhtund... ükski inimene pole veel võõral taevakehal surnud... loodame, et esimeseks selliseks ei saa Mars.
Vasta
#7
Kust sa võtad et teatakse ette mitu prossa see tõenäosus nyyd on... cmon. Protsent ei tõuse aastatega. Ega see mingi intress pole. Tehnoloogia juba ammu olemas et Marsi koloniseerida. Pappi pole, et seda sinna saata.
Vasta
#8
Tsitaat:Esialgne postitaja loom
Kust sa võtad et teatakse ette mitu prossa see tõenäosus nyyd on... cmon. Protsent ei tõuse aastatega. Ega see mingi intress pole. Tehnoloogia juba ammu olemas et Marsi koloniseerida. Pappi pole, et seda sinna saata.

kui see tehnoloogia olemas on, kuda nad seal marsil vett siis saavad.
Vasta
#9
tehnoloogia ei ole olemas..
kinnitan Smile
tehnoloogiat ei ole olemas kuni see ehitatakse.. meil pole midagi ehitatud mis võimaldaks võtta kyttust kyllalt et ka marsil gravitatsioonist lahti saada..
Vasta
#10
Olen fybiga nõus. Tänapäeva Marsile lendamise tehnika on selline, et teadlased arvestavad täpselt erinevate planeetide gravitatsioonid ja orbiidid jms välja ning raketil on vaja kütust vaid õhkutõusmiseks, teatud kõrgusel kaovad kütusepaagid ja muu taoline küljest ning rakett teeb ümber Maa paar tiiru, kogub kiirust Maa orbiidil, siis liigub ta ümber teisele orbiidile, kuni jõuabki Marsile, aga Marsilt õhkutõusmine eeldaks lisakütusepaaki, mis peaks kogu see aeg raketil kaasas olema ning loogiliselt võttes kulutab rakett ikka sekundites kõvasti kilosid kütust, nii et te ise mõelge, kui keeruliseks muutuks selline Marsi külastus.
Vasta
#11
Keeruliseks või ekstreemselt kulukaks?
Fyb - järelikult, kui tehnoloogiat pole ehitatud, pole seda olemas? Ehksiis... Kui on joonistatud paberile kummipall... ja on tehas, mis on suuteline seda palli tegema, siis seda tehnoloogiat pole olemas? (palli)
On ju... aint et raha pole, et seda palli teha (kummi raha pole ntx)
Näide on naeruväärne aga näitlik
Vasta
#12
Minu arvamus on nüüd teine, sest et mul on nendes kuu missioonides sügav kahtlus, njah aga seal ikka ära käidi - ma arvan, et inimesi NASA ei riski sinna niipea saata, võibolla mingi 2020.
Vasta
#13
Tsitaat:Esialgne postitaja Aztecca
Inimesed Marsil... mina arvan, et kuskil 2015 on see tehniliselt võimalik, aga praktikas astutakse Marsile siiski kuskil 2030, sest inimeludega niimoodi mõttetult riskeerida ei ole ka eriti humaane. Smile

Ma arvan,et selliseid inimesi leidub päris palju, kes oleks nõus vabatahlikutl sinna lendama, kui oleks ainult võimalust....
Nad oleks ise nõus oma eluga riskima.
Vasta
#14
Muiiidugi... igast pop-staarid ja inimesed plekivad ennast lolliks et avakosmosesse saada... See on ka ju õudselt ohtlik, ikka tahetakse, alati tahetakse.
Vasta
#15
mina olen nõus minema... saaks jalutada punasel liivarannal, vaadata punast päikesetõusu ja -loojangut, saaks rüübata punast marsipilsut ja mis põhiline... saaks mängida 'kivikuningat'... kõik oleksid kuningad Bleh
Kuid siiski... mida need inimesed sinna marsile ära kaotasid?? Pikas (ma mõtlen vääga pikas) perspektiivis oleks minu arust täiesti vale samm hakata seda punast junni koloniseerima... kui, siis võiks vast prügimäena kasutada.
Vasta
#16
Tsitaat:Esialgne postitaja FLT
kusagilt lugesin et tahavad aastal 2010 teha mehitatud marsi-lennu, aga ise arvan et u 2020 ning aastaks 2050 on seal juba ka koloonia
Kuu vallutamisel arvati ka, et seal on varsti koloonia aga tutkit... Discovery pealt või kuskilt tuli ükskord saade mis rääkis Marsi vallutamisest ja selle tehnoloogiast. Seal näitas mingit aparaati mis oli mingi torustik ja mis tekitas paljudest erinevatest vedelikest kütust.
Tegelikult ma arvan, et niikuinii midagi erilist seal ei avastata. Mingi tüüpiline ainult kohapeal viibimise missioon. Niikuinii vaikib varjab NASA palju asju jne...
Vasta
#17
Tsitaat:Esialgne postitaja kal
Tsitaat:Esialgne postitaja FLT
kusagilt lugesin et tahavad aastal 2010 teha mehitatud marsi-lennu, aga ise arvan et u 2020 ning aastaks 2050 on seal juba ka koloonia
Kuu vallutamisel arvati ka, et seal on varsti koloonia aga tutkit... Discovery pealt või kuskilt tuli ükskord saade mis rääkis Marsi vallutamisest ja selle tehnoloogiast. Seal näitas mingit aparaati mis oli mingi torustik ja mis tekitas paljudest erinevatest vedelikest kütust.
Tegelikult ma arvan, et niikuinii midagi erilist seal ei avastata. Mingi tüüpiline ainult kohapeal viibimise missioon. Niikuinii vaikib varjab NASA palju asju jne...

ma pole selle peale mõelnudki... inimesed ei rajagi vist kolooniat enne kui ei ole leiutatud mingit super-hüpper tehnoloogiat mis võimaldaks paari tunniga marsile minna, sest muidu on jah pointless see raha raiskamine... aga samas kui seal naftat leiduks läheksid vist sinna kõikBleh
Vasta
#18
Tegelt osalt sellega on kindlasti seotud ka Ameerika huvi avastada esimesena kosmos.. nagu öeldakse finder - keepers.. Nafta leidumine Marsil eeldab sealse kunagise elu eksistentsi, sest nafta on tekkinud eelkõige näiteks dinosauruste kõdunemisest ja muust taolisest. Pigem arvan, et Marsil võib väärtuslikke metalle leida: titaani jt.
Vasta
#19
eeee.. aga kuidas need metallid tekivad?
Kas mitte surnud eluvormide kõdunemisest?
Ma hästi ei usu et seal kunagi elu oli....sest kunagi oli Päike väiksem kui praegu ja siis ei olnud see piisav Marsi soojendamiseks...

Edit: Unustasin lisada, et minu oletus võib suure tõenäususega ka väär olla, sest võib olla sealses „inimesed" ei vajanud samu tingimusi nagu meie.

Minu arvamus ainult

[Teadet on muutnud 8-1-2004 postitaja calitry]
Vasta
#20
Ma ei usu, et NASAl mehitatud Marsile lennuga väga kiire on. Inimese astumine Marsile on pigem sümboolne. Sondide saatmine Marsile on kasulikum, sest tänapäeva sondid teevad ära peaaegu sama töö mis inimesedki, kusjuures tuleb see palju odavamad. Et mitte kaotada asjatult raha, saadetakse inimene Marsile alles siis, kui projekti õnnestumine on peaaegu kindel. Kahjuks puudub NASAl praegu ka suurem konkurents, mis paneks teda kiiremini tegutsema, et mitte kogu aust ilma jääda.

PS. Metallide tekkimiseks elu küll vaja ei lähe.
Vasta
#21
:it: Selle Marsi asjaga saab nii olema nagu härra Bush veel sellel nädalal maailmale teada annab. Ja sealt tuleb ka üsna tõene vastus küsimusele "millal?" Teine küssa (ja minu arust ka huvitavam) on see, et "milleks?" Äkki teatud liiki sõjalisi katsetusi enam Maa peal teha ei saagi? Ikka on sõjaliste ja teaduslike kosmoselendude suhe olnud umb 99 - 1 Arvan, et see on praegugi nii. Loed lehest et otsitakse vett, aga tegelikult otsitakse näiteks uraani....
Vasta
#22
kuskil saates näitas, et enne saadetakse mehitamata missioon marsile, mis viib sinna kütust ja siis alles mehitatud. siis piisaks kütust, et ka tagasi tulla. kuid tänapäeva tehnoloogiaga kuluks Marsile lendamiseks aasta aega =/
kokku tuleks astronautidel kosmoses viibida kolm aastat ja see ei ole füüsisele eriti hea
Vasta
#23
Inimese lend Marsile 2010-2045 mida veel, inimesed kas te ise ka annate endale aru mis lolli juttu te ajate.LaughLaughLaugh
Enne aastat 2050 ei tõsta küll ükski inimene oma jalga Marsile.

Sama on ka see veel loll jutt, et NASAL pole konkurentsi aga kes k**** on teie arust Hiina kosmose agentuur ja Euroopa kosmose agentuur. Need tüübid seal teevad küll NASA inseneridel p****alused tuliseks.
Vasta
#24
Tsitaat:Esialgne postitaja Storm
Inimese lend Marsile 2010-2045 mida veel, inimesed kas te ise ka annate endale aru mis lolli juttu te ajate.LaughLaughLaugh
Enne aastat 2050 ei tõsta küll ükski inimene oma jalga Marsile.
omg, mis lolli juttu sa ajad, 15. oktoobril 2014 lasevad tulnukad marsi õhku ja saadud materjalist ehitavad meile veenusele onnid.

IGAÜHEL ON ÕIGUS OMA ARVAMUSELE
Vasta
#25
praeguseks on umbes möödunud 30-40 aastat sellest kui inimene astus esimest korda kuule.
Kuna tehnika areng on sellest ajas edasi kiiresti kulgenud siis mix ka mitte umbes 15 aasta pärast marsile sattuda.

[Teadet on muutnud 18-2-2004 postitaja z3r0 c001]
Vasta
  


Võimalikud seotud teemad...
Teema: Autor Vastuseid: Vaatamisi: Viimane postitus
  Astronaudid võiksid Marsile sõita asteroidiga Aztecca 3 3,572 06-04-2015, 17:52
Viimane postitus: Wilholmensis
  Inimloom Marsile Tutanhamon 8 4,967 04-12-2004, 19:17
Viimane postitus: Villem

Alamfoorumi hüpe:


Kasutaja, kes vaatavad seda teemat:
1 külali(st)ne

Expand chat