Teema hinnang:
  • 0Hääli - 0 keskmine
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Narva kummitus, tõestisündinud lugu
#1
1995 aastal olles piirivalves teenistuses, juhtus järgmine lugu. Oli meil seal üks ajateenija kes mitte millegi ees risti ette ei löönud ja kes oli näinud nii mõndagi. Nad olid kahekesi postil detsembri kuu lõpus Narva kuivajõesängis . Aga loomulikult hakkas I.K-l üksinda seistes seal igav ja nad läksid siis koos paarilisega "pesumaja" juurde juttu ajama, et teenistusaeg kiiremini mööduks. Kell võis tollel hetkel olla kuskil ca.23.30 paiku ja vahetus oli just poole peale jõudnud. Nad olid just jutuhoogu sattunud, seistes teineteisest ca. 2 meetri kaugusel, näod vastamisi. Kui järsku nägid mõlemad üheaegselt eneste vahelt jälgi lumepeale tekkimas, mis nende juurest Venemaa pooles suundusid. Oli täiskuu aeg ja nähtavus oli suurepärane. Mis see oli või mispärast need jäljed tekkisid nad ei osanud vastata. Ka Vene Föderatsiooni patrull koges samat juhtumit. Nii et see ei saanud silmapete olla.
Eelpoolmainitud I.K jäi peale ajateenistust kutseliseks piirivalvuriks, kuid enam ta sellistesse juhtumitesse kergemeelselt ei suhtu. Ikkagi omal nahal kogetud juhus.
Oles tollel ajal teenistuse vanem dokumenteerisin antud juhuse ja võtsin nii toimkonna vanemalt I.K-lt kui toimkondlaselt vastava seletuskirja mis sai edastatud juhtkonnale. Ka Vene Fõderatsiooni kordonis tehti juhtumi kohta uurimine, kuid peale seda kõrvaldati selles osalenud Vene piirivalvurid teenistusest ja pandi hullumajja kinni.

Muudetud: 28-5-07 kell 07:13:24 Hallucigenia
Vasta
#2
1. nähtamatu mees.
2. nad olid kõik hullud.

Muudetud: 15-10-08 kell 18:21:43 Firenze
Vasta
#3
Huvitav juhtum tõepoolest! Nähtamatu, kes jättis jäljed!
Ilmselt oskas too üle piiri jalutanud tegelinski end kuidagimoodi eririietust ja mustkunsti kasutades silmale nähtamatuks moondada, aga ei arvestanud, et jäljed jäävad lumele.
Muud küll ei oska arvata. Ehk oli see ka mingi vene salaluure eksperiment!?
Kummitused ja vaimud ei jäta ju lumele jälgi.Kas olid täiesti tavalise suurusega jäljed?
Vasta
#4
Mul endal selline kogemus. 18 aastat tagasi oleksin kui käinud teisel planeedil. Arvan, et see oli astraalrännak või tõesti viisid ufo-d mind kaasa, kuid uni see lihtsalt ei saanud olla. Läksin õhtul magama ja järgmine hetk mida mäletan olin kuskil avakosmoses, kus liikusin suure plaaneedi poole, mis polnud ülevalt vaadates maa moodi. Ma ei näinud enda kõrval midagi ega kedagi. Järgmisel hetkel olin sellel planeedil ja ma hakkasin seal ringi liikuma. Minu kõrvale tekkis kohe giid, kes tutvustas mulle kõike nähtut. Nüüd siis kõige tähtsam! Nägin tema jalalälgi, kuid mitte keha. Ta astus mul kõrval ja nägin jälgede järgi, et ta on mul kõrval. Info liikus minusse mõttetasandil ja kui tekkis soov teda ka otse näha, siis tekkis õhku hologramm pilt. Oleks võinud käe temast läbi pista kui soovinuks. Mul on tema nägu siiani meeles ja kõik värvid ning lõhnad, mida kogesin, on väga teravalt meeles. Mäletan hästi tomatite lõhna, mida seal kasvuhoones kasvatati. Sinu loo põhjal oletan ise, et see võis ollagi keegi teiselt tasandilt, kes võnkus kõrgema sagedusega kui meie inimesed ja suutis ennast hoida eetertasandil ehk nähtamatuna, kuid väli või energia, mis temaga kaasas oli, tekitasid lumele tema vormist tulenevad jäljed. Ei imesta kui tegelaseks oleks olnud ka meie kaasaja nõid nii nagu teada tuntud filmis Bleeri nõid.Kummitusse ma eriti ei usu, sest minuarust puudub neil selline jõud, mis lausa metsas oksi liikuma paneks.
Vasta
#5
Mingil põhjusel kummitused (või okei, hinged) tahavad end kuidagi elavatele selgeks teha, et nad on ka seal. TAPS vist selgitas, et kui nad piisavalt energiat erinevatest allikatest "ammutavad", suudavad nad end kuidagi teatavaks teha. Sellest siis ka vb jäljed (lumes, mudas, tolmusel põrandal vmi) , sammud, koputused, suhtlemine elavatega jne.
Vasta
#6
Esimeses postituses mainitud I.K. on juhtumisi minu sõber. Ta rääkis mulle seda lugu veidi teistmoodi. Nimelt olid tema ja teine piirivalvur tõesti seal "pesumaja" juures kas seisnud või istunud, kui nägid järsku veidi eemal läbi lumesaju mingit kogu vilksatamas ja piiri suunas liikumas. Nemad muidugi reageerisid, hõikasid ilmselt "Seis!" või midagi taolist ja suundusid kiirendatud sammul sinnapoole. Kui nad jõudsid kohale, kus nad tumedat kogu viimati näinud olid, polnud seal enam midagi ega kedagi peale jäljerea lumes, mis ootamatult katkes (sic!), nagu oleks need jäljed jätnud tegelane õhku haihtunud. Jäljerida alanud ühe vana hüljatud Kreenholmi vabriku kivihoone juurest, mille seinas oli uksekoht või auk. Üle riigipiiri jäljed lumes ei läinud kindlasti, vaid katkesid ennem seda. Piirivalvurid kutsusid kordonist abi ja kratsisid jälgede juures nii kaua kukalt, kuni lumi need kattis. Küsisin I.K. käest, et mida ta ise asjast arvab. Ta ütles, et tema arvates oli tegemist salakaubavedaja või muu inimesega, kes on harjunud üle piiri käima. Kui nemad hõikasid, pöördus too hoonesse tagasi ning lasi sealtkaudu linna jalga. Seda, mismoodi siis tagasipöördumist lumel teiste selgete jälgede kõrval näha ei olnud, I.K. ometi seletada ei osanud, jäi lihtsalt vastuse võlgu. Paranormaalseid nähtusi ta siiani ei usu, ta on väga ratsionaalne ja arvab, et igal nähtusel peab olema maine põhjendus.
Vasta
#7
Tsitaat: Mis see oli või mispärast need jäljed tekkisid nad ei osanud vastata. Ka Vene Föderatsiooni patrull koges samat juhtumit. Nii et see ei saanud silmapete olla.

Kustkohast üleüldse selline info, et Iivanite ПС-i patrull (Пограни́чная слу́жба Федера́льной слу́жбы безопа́сности Росси́йской Федера́ции - ПС ФСБ России) sama koges?
Naised saunas rääkisid või käiakse vene piirikatega igavusest läkutamas?

Tsitaat: Ka Vene Fõderatsiooni kordonis tehti juhtumi kohta uurimine, kuid peale seda kõrvaldati selles osalenud Vene piirivalvurid teenistusest ja pandi hullumajja kinni.

Kust jällegi taoline info? Venelased tegid Eesti piirivalvele ametliku ettekande juhtunust vä? Ja et kohe otsejoones hullumajja!
Halloo! Vaadake soovituslikult vähem meerikamaa soga ja õudusfilme!
Fantasöörid...
Vasta
#8
(11-01-2018, 17:28 )cambodia Kirjutas:
Tsitaat: Mis see oli või mispärast need jäljed tekkisid nad ei osanud vastata. Ka Vene Föderatsiooni patrull koges samat juhtumit. Nii et see ei saanud silmapete olla.

Kustkohast üleüldse selline info, et Iivanite ПС-i patrull (Пограни́чная слу́жба Федера́льной слу́жбы безопа́сности Росси́йской Федера́ции - ПС ФСБ России) sama koges?
Naised saunas rääkisid või käiakse vene piirikatega igavusest läkutamas?

Tsitaat: Ka Vene Fõderatsiooni kordonis tehti juhtumi kohta uurimine, kuid peale seda kõrvaldati selles osalenud Vene piirivalvurid teenistusest ja pandi hullumajja kinni.

Kust jällegi taoline info? Venelased tegid Eesti piirivalvele ametliku ettekande juhtunust vä? Ja et kohe otsejoones hullumajja!
Halloo! Vaadake soovituslikult vähem meerikamaa soga ja õudusfilme!
Fantasöörid...
Kas mõlema riigi piirivalve mitte ei suhtle omavahel? On ju keissid ühed samad mõlemale poolele. Infovahetus on mõlema poole igapäevane asi. Inimestele kes on täis veneviha, on selline asi muidugi ebameeldiv üllatus.
Vasta
#9
(11-01-2018, 19:26 )Tinar Kirjutas:
(11-01-2018, 17:28 )cambodia Kirjutas:
Tsitaat: Mis see oli või mispärast need jäljed tekkisid nad ei osanud vastata. Ka Vene Föderatsiooni patrull koges samat juhtumit. Nii et see ei saanud silmapete olla.

Kustkohast üleüldse selline info, et Iivanite ПС-i patrull (Пограни́чная слу́жба Федера́льной слу́жбы безопа́сности Росси́йской Федера́ции - ПС ФСБ России) sama koges?
Naised saunas rääkisid või käiakse vene piirikatega igavusest läkutamas?

Tsitaat: Ka Vene Fõderatsiooni kordonis tehti juhtumi kohta uurimine, kuid peale seda kõrvaldati selles osalenud Vene piirivalvurid teenistusest ja pandi hullumajja kinni.

Kust jällegi taoline info? Venelased tegid Eesti piirivalvele ametliku ettekande juhtunust vä? Ja et kohe otsejoones hullumajja!
Halloo! Vaadake soovituslikult vähem meerikamaa soga ja õudusfilme!
Fantasöörid...
Kas mõlema riigi piirivalve mitte ei suhtle omavahel? On ju keissid ühed samad mõlemale poolele. Infovahetus on mõlema poole igapäevane asi. Inimestele kes on täis veneviha, on selline asi muidugi ebameeldiv üllatus.

Too veneviha jutt on midagi uut ja üllatavat. Päris humoorikas sealjuures!

Venemaa Föderaalse Julgeolekuteenistuse Piiriteenistus (ennemini siis piirivalveväed...) https://fi.wikipedia.org/wiki/Ven%C3%A4j...rtiolaitos oli, on ja jääb üheks tähtsamaks idanaabri julgeolekut tagavaks organistasiooniks.
Sealjuures veel ülimalt vaenulikuks. Otsene ideoloogiline ja potentsiaalne sõjaline agrerssor iseseisvunud Eestile. Absoluutselt alati on too organisatsioon olnud ka tähtis struktuuriüksus KGBs- FSBs!
Aga see selleks!

Kuna tundud täpselt teadvat, kuidas too ametlik- mitteametlik teabehange- infovahetus toimis- toimib, siis äkki võtad vaevaks seda ka kaasfoorumlastega jagada? Mina jään igatahes huviga ootama!

PS!
Ära siis unusta mainimast:
1. FSB Piiriteenistuse luure-, vastuluure-, jälitustegevuse tasandid...
2. Piiriteenistuse sisejulgeoleku kontroll...
3. Agentuurluure, agentuur, agentuurside...
4. Strateegiline luure...
5. Salajane, ametlik, avalik teabehange, struktuur- ülesanded, ülesehitus...
6. Informatsioon ja desinformatsioon...
7. Taktikaline luure...
8. Operatiivluure...
8. GRU- FSB Piiriteenistuse koostöö NATO- EV jõuametkondadega...
9. Venemaa Piiriteenistuse- EV Politsei- ja Piirivalveameti koostöö, seadusandlus, normatiivaktid...

Alustuseks vast aitab!






Vasta
#10
Küsisin I.K. käest järgi ja ta ütles, et tema küll ei ole kuulnud, et samad jäljed oleksid teisel pool piiri ilmunud või kedagi hulluks tunnistatud. Kogu jäljerida olnud vast kümmekond meetrit pikk ja katkes ennem piiri, mitte ei läinud sellest üle.
Vasta
#11
Tsitaat:Ka Vene Fõderatsiooni kordonis tehti juhtumi kohta uurimine, kuid peale seda kõrvaldati selles osalenud Vene piirivalvurid teenistusest ja pandi hullumajja kinni.
(11-01-2018, 22:42 )Maario Kirjutas: Küsisin I.K. käest järgi ja ta ütles, et tema küll ei ole kuulnud, et samad jäljed oleksid teisel pool piiri ilmunud või kedagi hulluks tunnistatud.

See on ju algusest peale ilmselge, et tegemist lapsiku- ebapädeva väljamõeldisega, et kogu lugu jumekamaks muuta!

Ainet mõtiskluseks:
Elik, kuidas selline info jõudis vaenuliku riigi (EV) piirivalve reakoosseisuni?
Ja mis teid pidi?
Kus on tõsine infoleke? On see infoleke ainult vene pool?
Kui teave oleks tõene, siis ilmselt pakuks teema tõsist huvi mõlema riigi "eriosakonnale"!





Vasta
#12
Info liigub mingil määral ikka. Piirivalvurid suhtlevad kohalikega, need käivad igapäevaselt ametlikult üle piiri ostlemas ja räägivad seal sõpradega, kes omakorda suhtlevad vene piirivalvuritega. Kuid kui I.K. ei tea väidetavast vene poole peal juhtunust midagi, siis ei tea järelikult ka vahetuse vanem. Sest kordonis suhtlevad kõik omavahel ja selline sensatsiooniline info oleks suitsunurgas jõudnud iga reameheni. Ei usu ka mina, et vene poole peal midagi oli, see jutt on loo vürtsitamiseks lisatud.
Vasta
#13
Prappor Kostja-tema sõbratar Nastja-kohalik poemüüja Valja-püsikunded Dima-Roma- poemüüja Anna- sõbratar Tiina- kohalik iludus Tanja-piirivalvur Indrek! Ja siis samas järjekorras tagasi...
"Rikkis telefon", kus seda ei toimuks...
Teine tubakas, kus riigi julgeolekut tagavas, prioriteediga KGB-FSB väeosas, adekvaatne- delikaatne siseteave võtab jalad alla ja maandub teisel pool riigipiiri suitsunurgas!
Vaevalt, et selline temaatika pikalt saladuseks jääb.
Informaator selgitatakse välja, koos sinna juurde kuuluva muusikaga!


Vasta
#14
Jah, rikkis telefon. Aga antud juhul ei olnud I.K. kinnitusel sedagi, nagu juba ütlesin.
Niisiis, müstiline ei olnud siin jälgede tekkimine- piirivalvurid nägid mõlemad mingit inimesele sarnanevat kogu ja jäljed olnud tavalised saapajäljed- vaid nende järsk katkemine värskes lumes ning tagasi- või kõrvalepöörduvate jälgede täielik puudumine. Mitu piirivalvurit vaatlesid ümbrust hoolikalt, lumi olnud puutumatu ja puhas. Kes on lugenud raamatut "Tisza kaldal" näiteks, teab, milliseid teravmeelseid meetodeid jälgede varjamiseks on kasutanud imperialistlikud spioonid N Liidu riigipiiri rikkudes. Ainult et antud juhul ei jäänud sellel inimesel ( kui oli inimene) selleks piisavalt aega ja ka jälgede ärapühkimine või lumele laotatud kummimatt, millel vilkalt minema roomata, oleks jätnud omakorda mingid jäljed.
Vasta
#15
"Tisza kaldal" Laugh Meenub koolipoisi seiklusjutt-nõukogude põnevik, küllalt paks raamat. Kes tahab teada, millele viitab eelkõneleja, ma lisan siia kuuldemängu https://arhiiv.err.ee/vaata/kuuldemang-k...sza-kaldal
Loodetavasti heidab raamat valgust ka Narva kummituse loole.
Vasta
#16
(12-01-2018, 15:06 )Maario Kirjutas: Jah, rikkis telefon. Aga antud juhul ei olnud I.K. kinnitusel sedagi, nagu juba ütlesin.
Niisiis, müstiline ei olnud siin jälgede tekkimine- piirivalvurid nägid mõlemad mingit inimesele sarnanevat kogu ja jäljed olnud tavalised saapajäljed- vaid nende järsk katkemine värskes lumes ning tagasi- või kõrvalepöörduvate jälgede täielik puudumine. Mitu piirivalvurit vaatlesid ümbrust hoolikalt, lumi olnud puutumatu ja puhas. Kes on lugenud raamatut "Tisza kaldal" näiteks, teab, milliseid teravmeelseid meetodeid jälgede varjamiseks on kasutanud imperialistlikud spioonid N Liidu riigipiiri rikkudes. Ainult et antud juhul ei jäänud sellel inimesel ( kui oli inimene) selleks piisavalt aega ja ka jälgede ärapühkimine või lumele laotatud kummimatt, millel vilkalt minema roomata, oleks jätnud omakorda mingid jäljed.

Info täiesti üheselt mõistetav ja arusaadav.
Samas elementaarne näide, kuidas üks aastatetagune intsident hakkab oma elu elama ja muutub ajapikku naivistlikuks üldrahvalikuks folklooriks!
Vasta
#17
(12-01-2018, 15:06 )Maario Kirjutas: ja jäljed olnud tavalised saapajäljed

Tavalised saapajäljed? Niisiis isegi saapad kummitavad koos oma kandjaga nii, et nende jäljed maha jäävad.

See lugu on täielik jama nii paljudel erinevatel tasanditel, et ei jõua neid üles loetleda.

Militaarfoorumis (militaar.net) oli aastaid tagasi samast legendist pikem teema. Seal tulid ka muud faktid lagedale. Nimelt see, et lugu on jama. Kui hiljem sinna satun, otsin lingi üles.

Lubatud - tehtud
http://www.militaar.net/phpBB2/viewtopic...kummitused
Vasta
#18
Tsitaat:Lubatud - tehtud
http://www.militaar.net/phpBB2/viewtopic...kummitused

Sai antud teema (Kummitused sõjaväes) läbi loetud ning tõstaksin siinkohal eraldi esile militaar.net foorumlase aesti postituse, mis tõesti, tõesti, tundub müstika tõelise pärlina!
Loomulikult, kui see ikkagi tõsi on!

Nimelt siis:
Minul õnnestus kaheksakümne teise aasta üheksanda mai õhtul kainet praportsikku näha. Siiamaani keegi ei usu ja kui kellelegi kõnelen öeldakse et valeta vähem.





Vasta
#19
Aga Narvas on tõelisi tondilosse ju veel. Kõige tuntum nendest on Narva kindlus. Möödunud sügisel käis seal, ekskursiooni koosseisus üks väga tundlik inimene.
Nagu ta kindlusesse sisenes, sai ta sõjanuiaga vastu õlga, ning kohe tormas kümmekond mõõgameest talle kallale. Kõik see toimus nii ootamatult, ta ei olnud niisuguseks rünnakuks, ette valmisatud. Ta pööras end ringi ja lahkus ruumidest. Ning ootas teisi pusis. Sai veel ekskursiooni juhilt pahandada, krupist lahkumise pärast.
Minu arvates, peaks see kindlus tondiküttidele, ülisuurt huvi pakkuma.
Vasta
#20
Seenetoorik- militaar.net'is on selle asja kohta ainult üks postitus ning see on minu oma. Kirjutasin nii seal kui siin piirivalvur I. K. omapoolse versiooni. Nagu näha, siis see erineb suuresti kasutaja bv206 postitatud kirjeldusest. Aga üks küsimus jääb- miks jäljed katkesid ning ei olnud näha tagasi- või kõrvalepöörduvaid jälgi? Piiririkkuja poleks vahelejäämise hirmus hakanud oma jälgi varjama, tal ei oleks selleks ka aega olnud. Mina ei väida, et see oli just kummitus..lihtsalt üks veidi pentsik lugu.
Vasta
#21
(27-01-2018, 16:55 )Maario Kirjutas: Seenetoorik- militaar.net'is on selle asja kohta ainult üks postitus ning see on minu oma. Kirjutasin nii seal kui siin piirivalvur I. K. omapoolse versiooni. Nagu näha, siis see erineb suuresti kasutaja bv206 postitatud kirjeldusest. Aga üks küsimus jääb- miks jäljed katkesid ning ei olnud näha tagasi- või kõrvalepöörduvaid jälgi? Piiririkkuja poleks vahelejäämise hirmus hakanud oma jälgi varjama, tal ei oleks selleks ka aega olnud. Mina ei väida, et see oli just kummitus..lihtsalt üks veidi pentsik lugu.

Aga järsku astus täpselt jälgedes tagasi? Kui sai lumest välja tegi hüppe ja saigi "kummituseks". Olen korra kummitust näinud siseruumides, vanalinnas Pikal tn. 39. Õhtu, väsimus, tüdimus, liigne suitsetamine ja hiljem järgi mõeldes oli ikkagi meelepete, sest see mis nägin oli alla 1sek.
Vasta
#22
Maario väga hea lugu ja kõigile kriitikutele kui paraveebis selliseid lugusi ei sa ilma ilkumata avaldada, siis kus siis veel .
Vasta
#23
Sakala - üllatus aga paraweebis sallivust ja mõistatahtmist esineb üllatavalt tihti...
Vasta
#24
Ma ise arvan ka kõige tõenäolisemaks maiseks seletuseks seda, et piiririkkuja keeras kannapealt ringi ja hüppas kogemata meelega samadesse jälgedesse. Ehkki siis on ka tegelikult juba pealiskaudsel vaatlusel näha, et jälgede muster on rikutud.
Ega 100% tõde siin teada ei saagi enam.
Vasta
#25
Minul oli u10 aastat tagasi selline lugu. Koerad hauguvad õues, kuuvalge oli.Sügisene aeg, külm aga lund polnud. Läksin õue, kuulen keegi sammub maja kõrval. Koerad hauguvad ja jooksevad sammude ümber. Kutsun koerad eemale, sammud lähevad edasi metsa poole.Käisin sammudest ühe meetri kaugusel, astumis hääl minu ees. Hääl oli nagu oleks jalas tanksaapad. Ma polnud õues üksi, seda häält kuuldi veel peale minu.Imelik lugu igatahes.
Vasta
  


Võimalikud seotud teemad...
Teema: Autor Vastuseid: Vaatamisi: Viimane postitus
  Lugu Pealtnägijas: Risti tänava poltergeist rha 54 29,810 18-03-2022, 18:45
Viimane postitus: Mannu
  Pärnu, õhtu põik korteri kummitus DAO 28 10,901 31-03-2020, 17:36
Viimane postitus: DAO
  Kummitus tabatud pildile mustdeemon 69 46,251 22-09-2013, 17:35
Viimane postitus: jonnipunn
  Kummitus võttis üle inimese keha. Kerttuti 7 5,522 17-07-2013, 22:38
Viimane postitus: Wilholmensis
  Kummitus hoidis kätt neerul -booO- 4 3,859 21-02-2013, 23:59
Viimane postitus: vainka
  Nähtav kummitus jälitab! Vaba mees 4 3,863 06-05-2012, 22:32
Viimane postitus: star scream
  Minu lugu triinu27 2 3,402 03-11-2011, 18:50
Viimane postitus: TonyZimmer
  Kummitus Heireka 7 5,896 20-08-2011, 20:49
Viimane postitus: kk2ku-
  Kummitus? makaron 3 3,265 26-07-2011, 13:39
Viimane postitus: Anzie
  poltergeist või kummitus mu tüdruku majas tiit212 6 5,787 07-04-2011, 20:06
Viimane postitus: Kizzu60

Alamfoorumi hüpe:


Kasutaja, kes vaatavad seda teemat:
1 külali(st)ne

Expand chat