Postita vastus 
 
Teema reiting:
  • 1 Häält - 5 keskmine
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ajaloolisest shamanismist
Autor Sõnum
Celtic
ja sina pead kandma maailma

Postitusi: 5,897
Liitunud: May 2004
16-04-2007 18:50
Postitus: #1
Ajaloolisest shamanismist
Wikipedia eestikeelne entsüklopeedia kirjutab:
Shamanism on varaste religioonide tavad ja kombed, mis on säilinud tänaseni. Kõik, mis on seotud hingede ja vaimudega, igasugune nendega seotud komme ja tava või talitus.

Shamanism väidab, et terve meie nähtav maailm on vaid üks osake suurest maailmast ning iga elava ning ka elutu asja taga on peidus terve hingestatud süsteem. Teiste sõnadega ongi shamanism hingestatud maailmavaade. Igal loomal, igal taimel ja elemendil on oma hing või kaitsevaim. Shamanism väidab et kõik hinged ning loodusvaimud on pidevalt üksteisega seotud ning ka inimesel on võimalik nendega kontakti astuda.
Selleks kontaktiloojaks oli shamaan.

Shamaan on traditsionaalkultuuris inimene, kellel usutakse olevat võime meelerännakuteks ja väe ning teadmiste toomiseks, et neid enda ja teiste heaks kasutada. Sõna "shamaan" on pärit Siberis kõneldavast evengi keelest ja tähendab 'teadjat'.

Teadmisi, kuidas ja miks astuda kontakti hingede maailmaga, anti edasi isalt pojale, või siis õpetajalt õpilasele. Seega hoiti teiste inimeste eest kiivalt saladuses oma teadmisi. Shamaan teadis millist häda võib nii endale kui ka tervele külale kaela tuua oskamatu läbikäimine teispoolsusega.
Rännakutel vaimude maailma kasutati traditsiooniliselt erinevaid drooge ning hallutsinogeenseid aineid, tavaliselt ka trumme ning kõristeid.
Trumm aitas shamaanil saada õige "laine" peale, ehk siis transiseisundisse, kus tema hing või siis vähemalt osa hingest, lahkus kehast ning sai üheks vaimude maailmaga. Seega oli shamaan inimene kes aktiivselt osales sealse maailma elus. Seejuures polnud tähtis üldse teoreetiline osa, vaid kogemused.
Shamaanid võisid olla nii mehed kui naised. Eriti levinud oli naisshamaanlus norra aladel elanud paganate seas ning samuti sise-aasias. Naissoost shamaane tunneb ka ajalugu erinevate müütide kaudu (Medea, Calypso).

Üks pärimus räägib shamaaniks saamisest niimoodi:
Vaimud valisid välja inimese kellest pidi saama vahendaja nende maailma ja inimeste maailma vahel. Vaimud nihutasid paigast ta tajupunkti ning ta hakkas käituma mitteadekvaatselt, aga ta võis ka hakata käituma nagu hullumeelne. Seejärel hakkas inimene endale teadvustama, et ta saab shamaaniks. Ta lahkus külast, eraldus kaugele metsa, tehes endale eraldi elukoha, kattes selle üleni kasetohuga, kuna kask ja kasetoht on seotud ülemise ilmaga. Shamaan heitis tohuvaibale ning vaimud hakkasid teda pühitsema. Nad kogunesid shamaani peale ja hakkasid teda sööma. Nad sõid ta südame ja maksa, seejärel andsid talle uue südame ja maksa, uued silmad, uue aju, selleks et shamaan saaks vaime vastu võtta ja neid kuulata. Nad sisestasid talle uue tõe, eemaldasid temast mälu ema ja isa kohta ja vahetasid uued nägemused. Nii toimus shamaani suremine ja sündimine, mis võttis aega kolm päeva. Nende päevade jooksul shamaan tunnetas haiguste ja hädade vaime, et neid pärast ära tunda inimeste juures. Tavaline inimene ei tea oma õnnetuste põhjusi. Oma suremise ajal shamaan teadvustab enda jaoks kõiki maal olevate murede ja haiguste vaime. Shamaanil oli astraalne side kõikide vaimudega, kes söid ta keha ja ta võis neid juhtida. Sejärel asus shamaan valmistama maagilisi esemeid. Kõige peamine oli buben (trumm), mille abil ta teostas kamlaniet, see on vaimude kokkukutsumist. Seejärel valmistas shamaan endale kostüümi, millel polnud liigseid detaile, mis oli loodud kunst. Iga detail sellel oli sügava tähendusega.

Shamanism hingestas maailma. Elutud asjad muutusid elusateks. Inimesed austasid loodust sest uskusid et ka loodus austab sel juhul neid. Erinevatel puudel ja põõsastel, lindudel ja loomadel aga ka taimedel ja kividel olid olemas oma kaitsevaimud, kelle poole pöörduti palves enne jahti või puude raiet. Ilma küsimata ei varastatud loodusest midagi.
Ka tänapäeval on kombeks mõnedes kohtades viia ohvriande loodusele selle kahju eest mida varem on tehtud. Osad shamanistlikud kombed on ka meie ühiskonda imbunud (puude istutamine ja metsa taastamine peale raiet.).

Inimesed teadsid oma kohta looduses ning tegid kõik et loodust mitte vihale ajada. Igasugune tasakaalutus tõi kaasa erinevaid loodusõnnetusi... maavärinad, põlengud, tormid.

Iga inimene sündis siia ilma oma vaimuloomaga (tootemiloom). See oli inimhinge kaaslane ning abiline. Vaimuloomaks kutsuti teda seetõttu et hingestatud maailmas nägid shamaanid neid jõude erinevate loomadena.
Arvati et selle looma iseloom mõjutab inimest läbi terve tema elu ning osa inimese hingest on alatiseks selle looma kuju sees.
Kaitset halva eest suurendas ka oma isiklik tootem, kaitseese (indiaanlastel meditsiin). Tavaliselt sisaldas see isikliku tootemlooma pühitsetud karva või sulge, kõikide elementide esindajaid (tule puhul siis tavaliselt tael).

Shamaan oli tihti ka lepitaja rollis. Kui inimene külast jäi haigeks, siis mindi esmajoones shamaani (keda vahel kutsuti ka nõidarstiks) juurde. Usuti et haigus on looduse kättemaks mõne pahateo eest. Seega oli shamaani ülesanne lepitada haige inimene loodusvaimudega ning lepituseks toodi tavaliselt rohkesti ande.

Miks pakuti enamasti toiduaineid ja vilja? Tänapäeva antropoloogid on arvamusel et need olid metsloomad kes käisid öösiti ohvriandide kallal maiustamas. Seega lükkavad nad kõrvale igasugu sekkumise loodusvaimude poolt.
Kuid nad unustavad et ka metsloomad on osa sellest suurest hingestatud maailmast... seega loomadele midagi andes oled sa ka ära teeninud vastupidise käitumise.
Kokkuvõttes tähendabki shamanism hingestatud maailma. Inimesed uskusid et nende ümber on kõik elav ning ka käitusid vastavalt. Selle elavaga suhtlemiseks ning nende jõudude lepitamiseks oli olemas shamaan.

Kõrgeim äratundmine on teada saamine, et tegelikkuses olid pidevalt selle kõrgeima äratundmise sees.
Iga hetk ja iga kogemus, mis sa saavutad on ideaalne, täiuslik, kordumatu
Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
Jumalus
Uustulnukas

Postitusi: 9
Liitunud: Jun 2007
30-06-2007 10:25
Postitus: #2
 
Muide indiaanlased, austraalia aborigeenid ja aafrika pärismaalased kõik tunnevad, teavad ja kasutavad ¹amanismi. Ja usun, et vastupidiselt meie ühiskonna arvamusele, et nad on arengus maha jäänud, on nad hoopis arengus ees. Väga arenenud olendid. Ja hoopis meil oleks palju uuesti meelde tuletada ja looduse ja teineteisega tasakaalus elama hakata. Miks nad on sellised? Ei tea. Mõtlesin sellest täna hommikul tööle jalutades - ehk sellepärast, et nemad on iidse tsivilisatsiooni jäänused, need vähesed, kes ellu jäid? Nende tsivilisatsioon ju ka "arenes" nii kaugele, et lõpuks hävitas iseenda. Ja nendes on säilinud teadmised sellest, kuhu nende toonane valik neid viis. Ning nad arenesid edasi. ¹amanism on vaid üks näide nende arengutasemest. Näiteks nad paluvad looma hingelt luba, enne kui teda kütivad. Ja lille omalt, enne kui nopivad. Ainult et kuidas meie, eurooplased, oleme nii kardinaalselt teises suunas liikunud?
Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
Müstik
Shambalas

Postitusi: 13,074
Liitunud: Oct 2004
26-11-2009 13:45
Postitus: #3
 
Valgustuse ideed tolteekide nagualismis:

http://www.budcon.com/index.php?option=c...17&lang=en

Väga huvitav ettekanne Villu Põldmaalt viimasel Budismi ja Põhjala konverentsil Tallinnas.
Loodan, et pakub suurt huvi kõigile šamanismi huvilistele, sest ära on toodud nii indiaanlaste maailmapilt kui ka indiaani jumala kontseptsioon.

Tsitaat:
"Alles kaasaegsed indiaani nägijad-targad avastasid suure katoliikluse surve all, et on võimalik jõuda ka kolmandale teadvuse astmele. Selleks tuleb koguda niipalju energiat, et tekiks teadvuse teine aste selgeltnägemine ja sealt edasi tuleb minna kolmandale astmele, et sellest Kotka-Maa vahelisest teadvuse ringkäigust loobuda. Pärast teadvuse kolmanda astme saavutamist tajub isik kogu kosmose olemust ja muutub ka ise mingiks suureks kosmiliseks jõuks "
Ehk oskab keegi siia omalt poolt midagi täpsustuseks lisada?

Muuseas, ei vaidle üldse vastu, et šamanism on varaste religioonide tavad ja kombed, mis on säilinud tänaseni. Kõik, mis on seotud hingede ja vaimudega, igasugune nendega seotud komme ja tava või talitus.

Maailm on täis lahendamata mõistatusi ja mõned neist on veel saladuslikumad, kui üldse osatakse ette kujutada.
Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
Tarawah
Tavaliige

Postitusi: 98
Liitunud: Nov 2009
08-01-2010 04:18
Postitus: #4
 
Huvitav on kuidas mingid põhimõtted ja ideed on väga universaalsed. Näiteks, mis puudutab loodust, hinge, energiat, teadvust ja see võrdluses siis inimese igapäevaste maiste toimetuste ja väärtustega.
Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
Celtic
ja sina pead kandma maailma

Postitusi: 5,897
Liitunud: May 2004
08-01-2010 09:24
Postitus: #5
 
No millestki peab ju kõik alguse saanud olema. Mis on šamanismist väljaspool on juba edasiarendus ja seega ka pooluseline.

Kõrgeim äratundmine on teada saamine, et tegelikkuses olid pidevalt selle kõrgeima äratundmise sees.
Iga hetk ja iga kogemus, mis sa saavutad on ideaalne, täiuslik, kordumatu
Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
Tarawah
Tavaliige

Postitusi: 98
Liitunud: Nov 2009
09-01-2010 06:43
Postitus: #6
 
Või siis nendes suundades pool-kolmveerand on kogemuslik tõde ja ülejäänud on lisandväärtusena regionaalne ja väljenduslik metafoor absoluutsele tõele.
Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
Celtic
ja sina pead kandma maailma

Postitusi: 5,897
Liitunud: May 2004
09-01-2010 21:16
Postitus: #7
 
Tegelikult usun, et see piirkondlik "oma esivanmate usk" on märksa enam sööbinud alateadvusesse ning mõjutab välist usku rohkem kui vaid veerandi võrra. Siin oleks hea ja paslik võtta kätte ja Jungi jälle lugema hakata, eriti tema nägemust kollektiivsest alateadvusest ja arhetüüpidest.

Kõrgeim äratundmine on teada saamine, et tegelikkuses olid pidevalt selle kõrgeima äratundmise sees.
Iga hetk ja iga kogemus, mis sa saavutad on ideaalne, täiuslik, kordumatu
Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
stepsel
heyoka

Postitusi: 443
Liitunud: Nov 2009
04-03-2010 10:44
Postitus: #8
 
Kui üldsus väga ei protesteeri,siis tõstaks antud teema esile.Toon välja mõned silma jäänud killud.Seda küll ainult OMA MÕISTUSE piirides.Võrdluseks tooksin Buddhismi.Miks Buddhismi ?Väheseid uske ,mis kõige rohkem vast sarnaneb šamanismiga .Samas vastandub pea igal pool.Ei valda teemat põhjalikult ,kuid harin end tasa-pisi.Tõuke aruteluks on andnud kõige rohkem vast VS -i ja Vanaküla väljaütlemised.Millisest allikast loodi inimesed?Kuhu lähevad nad oma nähtavate ja nähtamatute osade-kihtidega?Samad küsimusd iga isiku puhul ka eraldi.Jätaks hetkel teemast välja ka otseselt juutlusega seonduvad teemad(kuigi nenede teemadeni tahakski kõige lõpuks jõuda).Samuti jäägu kõrvale igasugu tulnukad-orionlased-reptiilid,sest ma usun enamus on sellest tõestamatust teemast väsinud.Kui ei ,siis on selleks eraldi teemad.
Millisel hetkel saab siit ilma asukast šamaan ja kuidas?Millised tinglikud nimetused haakuvad veel šamaanlusega.Lausuja-manaja-teadja-ravija-loitsija-nägija j.n.e.Vast kõik on kokku puutunud vastavate lugudega .kuidas saadakse äravalituks.Raamatuid ,selle kohta on palju.Kuidas ,siis ikkagi saab keegi šamaaniks?Sarnaselt nendele ,kes end nimetavad šamaanideks kui muude teadjate naiste või meeste puhul on tihti eeldused neiks saada, kuna keegi suguvõsas(Hm. miks üldse sugu pluss võsa) on juba märgitud olnud.Otseselt nende puhul kes end ka nimetavad šamaanideks on alati ju eelnenud šamaanihaigus.Kahjuks ei leia üles VS-i lugu, siin kusagil on ta seda kirjeldanud.Nagu kasvõi Meri raamatuis jutustatud on ,eelneb kõigele tõsine madin maaalustega koos hirmsate ,meie mõistes, tervise uperpallidega.Tihti on kanntajale toeks ja rajanäitajaks keegi teadjam.Selliseid kirjeldusi on üles märgitud igal pool üle maailma,sõltumatta rahvusest.Ka nii öelda ravitsejate puhul räägitakse tihti traumade-haiguste-üleelamiste tagajärjel tekkinud teisest maailma nägemisest.Olgu märgitud ka ,et šamaanlust austavate rahvaste puhul suhtutakse ka n.ö. ,uhhudesse,, teisti kui lääne ühiskonnas.Pea alati jääb valminud šamaani ülesandeks ka haigete kõpitsemine.P.s. on valik lõplik ning šamaan ei saa taganeda ega antud ülesandeid eirata.Mingis raamatus oli kirjeldus ,mis juhtub kui keegi otsustab vastu punnida.Ääretutest piinadest-haigustest surmani välja.Kordan veel kord,et ma ei kavatse kedagi rünnata ega kahtluse alla panna.Kui vastu ei olda tooksin mõned killud Vanakülalt,Celticult,Vs-lt.Buddhismini veel ei jõudnud.Hiljem.Kes iganes šamaani puhul siin ja meedias jääb silma erakordne raev,mistahes organiseerunud tegevuse vastu ,mis puudutab religiooni, kuid mitte ainult.Näiteid pei ole vaja vist tuua.Ehk ainult see ,et vastu ollakse igasugusele koondunud vaimlisele tegevusele.Hingamisharjutused viivad kogemuste kustumiseni,söel kõnd põletab sidemed maa energiaga j.n.e. Üksi siiski võib seda teha ,kuid ikkagi parem kui šamaani juhendusel.Hingerännakud-muud ärakäimised ikkagi kogenud hõimujuhi käe all.Mitte mingil juhul muid gurusid.Kuidagi kattub ,piibliga:ärgu olgu sul teist jumalat minu kõrval.Palun mitte nüüd ärrituda.Vat siin tookski vördluseks Dalai -Laama.Kes eestit külastades manitses ,mitte ummisjalu buddhistiks saama.Iga maa oma algsete uskudega on täisuslik ja teenib samu huve üle maailma.Teod usu varjus ei pea varjutama usu enda eesmärke ,saavutamaks valguse võitu.Midagi sarnast oli.Buddhism ütleb ,et jumal see olemegi meie ise.šamaan ütleb :igasugune vaimne juht ja religioon on inimesele suurimaks ohuks.Vanaküla eesmärk võib olla üllas aga see suhtumine,mida ta DELFIs kuvab,on väga kummaline .Jätkub
Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
stepsel
heyoka

Postitusi: 443
Liitunud: Nov 2009
04-03-2010 11:10
Postitus: #9
 
Vabandan kui mõtted jooksevad hüpeldes,pea on mõtteid triiki täis.Mitte mingil juhul ei hakka ma siin promoma mingeid religo-vaateid.Üritan vaid aru saada.Nüüd siis ravitsemist riivates.Paaril korral on siia veebusse sattunud mõni õnnetu,nutuvõru suu ümber,saamaks avitust.Pea alati on talle peale käratatud ja aegunud vaateid pildudes ära peletatud.Emal on vähk.Ahah.Tähendab ta on lits.Jalg jäi puu alla.Diagnoos-lapsepõlve aegne masturbatsioon.Kuhu jääb too šamaani abikäsi?Päris ilmekalt on siin mõista antud ,et kellegilt ei tohigi midagi ära võtta ega ravida.VS on selgelt väljendanud oma nägemust,mis on põhimõtteliselt nii kõigel on hind ja mina seda ei maksa.Või ei taha ,et peaks maksma haige lähedased.Celticu jäikus samuti aru saamatu.Igal juhul on haigused käitumus-psühholoogiliste algetega.Mitte mingil juhul ei saa need olla geneetlised,traumaatilised või põhjustatud millegi kellegi teise poolt.Ei keemiline saaste ega radioaktiivsus.Ei mäleta erandeid vastustes ,üldmulje on just nii.Mis ühendab Vanaküla,Celticut,VS ja Vigala Sassi?Nõrk peab kaduma ega saa kuuluda minu kogukonda.VS saadab sellised lepituseks või tasuks(info hankimine).Sarnasusi sellistele seisukohtadel buddhismiga eriti ei leia.Kui vast ,et nad ei rutta appi sellele ,kes kannatab et puhastuda ja paremaks saada.On ka jutustusi erakmunkadest ,kes on tõmbunud kuhugi koopasse.Seal tardunud olekus aina uut nektarit oma kurgu lakke mangudes on nad muutunud ise maaalusteks.See ei ole enam aga buddhism.Nii et tänapäeva šamaanid enam ei ravitse?VS lausa ütleb välja ,et lamabakarja peab vaid nii palju kõpitsema ,et ta ohvrina paremini maitseks.Nt. peale seda kui sai käia info järel,mis valgustaks püramiidide keldreid.Jätkub.
Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
stepsel
heyoka

Postitusi: 443
Liitunud: Nov 2009
04-03-2010 11:42
Postitus: #10
 
Buddhism ei välista alumisi kuid siht on ikkagi üles.Celtic manitseb üles-taevasse-päiksesse aga mitte pürgima.Ka buddhism kõneleb rännakutest alla,kus sa põled ja su liha süüakse luudelt.See on puhastumine ja ettevalmistus.Kõige maise eemaldamine.Sinu EGO põrmustamine.Vastupidiselt Celticu arusaamadele,kelle arvates on ego kadu ka kõige muu lõpp.Järeldus on all ja on üleval.VS ütleb ,et šamaanlus on ainumas võimalus vabaneda kõikidest niitidest -juhtmetest ning olla ise enda peremees.Olla ette valmistunud sinna minekuks.Mitte ainumat kahtlust,et ka kingitud anne on võib olla veel kinni maksmatta.Juhendas keegi,tuli keegi ,võttis pulkadeks ja pani kokku tagasi.Nii sama ,et saaks olla enda peremees.Vahendaja ilmade vahel?Ravida,tagasi tuua ,kõpitseda aga ei taha.Kallis.Olen elu jooksul palju kuulnud ravitsejate-lausujate j.n.e. elust lahkumisest.Teadja ei tõtta kunagi ära minema.Surm on elajalikult vaevaline.Tihti karjub surija erinevail häälil(vangistatud hinged?).Sassgi kuulutas mõned aastad tagasi ,et vähk ei ole ravitav.Samas ise tingib surmaga nüüd ka meedia vahendusel.Ei ma heidagi midagi ette.Iga teadja püüab oma ,,ande,, edasi kinkida.Kelle ga koos see anne üle kandub?Vbanameine oma väest kergendab ka minekut.Vatame nüüd munka buddha usus(buddhism on religioon-seega kahjulik inimesele).Istub trepil raugastunud kerjusmunk,vaatab tühjde silmakoobastega päikesesse ja naeratab.Silmad sõid vaglad juba ammu, labajalad närisis hulkuvad koerad otsast hiljuti.Vaatab ja on õnnelik.Ta ei kannata.Mitte ainsamale inimesele ei rääkinud ta oma usust ega surunud oma tõdesid peale.jätkub
Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
Celtic
ja sina pead kandma maailma

Postitusi: 5,897
Liitunud: May 2004
04-03-2010 11:49
Postitus: #11
 
Vahemärkusena: ootan kuni lõpetad, et sinu mõtted moodustaksid terviku, siis saan ka vastata. Igal juhul väga hea, et teema tõstatasid...

Kõrgeim äratundmine on teada saamine, et tegelikkuses olid pidevalt selle kõrgeima äratundmise sees.
Iga hetk ja iga kogemus, mis sa saavutad on ideaalne, täiuslik, kordumatu
Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
stepsel
heyoka

Postitusi: 443
Liitunud: Nov 2009
04-03-2010 13:45
Postitus: #12
 
Vabandan segasuse pärast.Tervik ei pruugi tulla ilus ümmargune.Küsimused on tekkinud aastate jooksul ja kihiti kusagile soppidesse pudenenud.Viimase tõuke andsid ikkagi vist teemad miks kõik nii p... s on ja kes süüdi on.Ning kuidas ja mille vastu end kindlustada.Ausalt öeldes on kõik siinsed teemad põimunud sedavõrd ,et neid lahutada on juba raske.Asju selgitades kerkivad esile aga neli kummist seina s.o. vandenõu-paranoia-religioon-teadus.Arvamuste paljusus näitab ,et mitte alati ei ole need juhtmed nii määravad.Üritangi aru saada siinsest ringkaitsest religiooni teemades.Nii õigustavaid kui põrmustavaid väljaütlemisi.Iga seisukoha-vaatenurga-maailmanägemuse-misiganes taha saab panna omad miinused ja plussid.Aegade hämarates kaugustes läksid selle paiga asukad šamaani manu alles siis kui miskit puhta mäda juba oli.Andis üle oma kingid ja sai avitust.Kui just katk ja sõda ringi ei tuulanud ,naases ta oma igapäeva askeldustesse.Nüüd on käes nii sõda kui katk(teisiti ei saa ju öelda).Kiikan meediat näen Vanaküla promo.Tulge -andke-toitke-seadke mind tippu.Ulatage oma elujõud ja sulatage see minu kogukonna terviku energiakogumisse.Samm kõrvale ja sa oled kadunud.Võib olla tõesti on see meelevaldsus õigustatud kuna inimesed on loodusest irdunud,seega juba zombid.Selle asemel ,et minna loodusesse ja vaadata jõkke ning mõtiskleda,tänapäeva inimene mediteerib ju ainult Selveri leti kummilinti põrnitsedes.Kas šamanism on ürgse kõiksuse taustal samuti tänapäevastunud ning algsest eemaldunud e.mugandunud.Vanaküla ei ole usutav kuid kardan massilist järgijate koondumist.Seega kustutades lootuse isemõtlemisle.Vaevalt muistne paganast eestlane vile peale jooksis kuningale hoosiannat laulma.Tark põristas oma trummi ise ja kui eksis ,riskis pagendamisega.Celtic ütleb :ole oma sõnade kõrgusel ning vastuta nende eest ja sõna saab väe.Hea väitleja sõna saab siin kahtlematta suure väe ent mida ta kannab?.Tihti aitab elus hakkama saada äratundmine ning ,,äratõuge,,Ristiusk tekitabki kohest äratõuget aga seda hakkab tegema ka vaba tõlgendus šamanismist.Kui ajada näpuga taga ridu siin ,tekivad ebakõlad.Totter näide :mõne superhirmutaja väitel on võimatu pääseda ,,seal,, nahka panemisest.Võimalus ,et pääsevad vaid kõige teadlikumad asukad(šamaanid?) ,peaks üsna ruttu lõpetama inimeste eksistentsi maal.Või vorbitakse toorikuid mitteorgaanilistest?Sel juhul ei loe ka midagi perekond-põlvnemine-kogukond,asu-paikkond j.n.e. mida keegi vastavalt tõlgendab kas karma ,niidi või vereliinina.,Ükski niit ei jookse kuhugi kõik katkeb.Toorikule lüüakse pistik taha ning ongi kõik.Edasi läheb juba kaubamajaks.Kes millise vankri ette või lauapeale.Celtic väidab loomal ei ole hinge.Aga eeldusel ,et me oleme sellised toorikud ,millel võibolla veidi rohkem pakkepaberit,oleme täpselt samas urus.Buddhism ütleb aga ,et hing peab käima ümbersündide rattas nii kaua kuni oled puhas ja pääsed minema.Äratõuget ei järgne.Kas mul on seega jäme juhe stepslis.?jätkub
Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
stepsel
heyoka

Postitusi: 443
Liitunud: Nov 2009
04-03-2010 14:01
Postitus: #13
 
Püüaks üht rida siis täiustada selgemalt.Religioon on eelkõige jumal ja tema hingekari(söögilaud).Jumalad on või neid etendatakse.Taas jätame uhvud rahule.Juudid kah.Kas šamaan on mängureegleid teadev ja toimimist mõjutada suutev ,,jumal,,.Kes valitsedes kogukonda ,tagab söögilaua rikkuse neile kes aitasid vahndajaks saada.Nii nagu ilves ei lase teist ilvest oma kitsede kallale,omas kindlas piirkonnas.Tappes nõrgemaid tagab parema karja tervise.Mõningail juhtudel aga koonduvad ilvesed ühiselt ristishaakalite vastu.Celtic kas sinu selja taga on tühjus?VS ?Buddhism ei etenda jumala teenimist ja ei rõhu usutavusele,läbi selle karja suurendamisele.jätkub
Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
stepsel
heyoka

Postitusi: 443
Liitunud: Nov 2009
04-03-2010 14:28
Postitus: #14
 
Pikka mokaga läheneks siis ka juudijuhtmetele.Kelle juhtmed on para-veebus?Ringkaitse laseb laiutada vaid üsna ohututel teemadel .Niipea kui sisse tuleb sõna religioon vakatab üldsus ja asub tööle kahurvägi.Vandenõud kah selline teema juba ,et külmkapile peaks lähenema labidas kaitseks käes.On vandenõud ja on pööratud tõde.Laps ajab teist taga.Esimene jookseb ümber maja nurga.Tagaajaja keerab mingil momendil ringi ja üllatab eest.Edasi hakkab kassi hiire mäng .Kumbki üritab teise käitumist ennustada.Tõde saab kah samuti keerata vastavalt jaksukama tahtele.On vandenõud ja on oodatud käitumine ja on vandenõude vandenõu.Viimasel ajal piilub iga nurga tagant juut.Lausa hüsteeriliselt,hakka või oma koera kahtlustama.Liiga palju juute.Tõsine hirmus koll.Millisest piirist hakkab juut ja kus lõpeb.Küsid ,vastatakse stiilis :vahet ei ole aga ta on hirmus ja paha.šamaan tuleb ja võtab juhtme ära ning ajab juudi ära.šamaan kaitseb sind,ära mõtle oma peaga.Buddhism ütleb :kannata nii kaua kuni aru saad miks sa kannatad.Tee järeldused ja õpi.Ise. jätkub
Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
Celtic
ja sina pead kandma maailma

Postitusi: 5,897
Liitunud: May 2004
04-03-2010 15:01
Postitus: #15
 
Tsitaat:Algselt postitas stepsel
Millisel hetkel saab siit ilma asukast šamaan ja kuidas?Millised tinglikud nimetused haakuvad veel šamaanlusega.Lausuja-manaja-teadja-ravija-loitsija-nägija j.n.e.Vast kõik on kokku puutunud vastavate lugudega .kuidas saadakse äravalituks.Raamatuid ,selle kohta on palju.Kuidas ,siis ikkagi saab keegi šamaaniks?Sarnaselt nendele ,kes end nimetavad šamaanideks kui muude teadjate naiste või meeste puhul on tihti eeldused neiks saada, kuna keegi suguvõsas(Hm. miks üldse sugu pluss võsa) on juba märgitud olnud.Otseselt nende puhul kes end ka nimetavad šamaanideks on alati ju eelnenud šamaanihaigus.Kahjuks ei leia üles VS-i lugu, siin kusagil on ta seda kirjeldanud.Nagu kasvõi Meri raamatuis jutustatud on ,eelneb kõigele tõsine madin maaalustega koos hirmsate ,meie mõistes, tervise uperpallidega.Tihti on kanntajale toeks ja rajanäitajaks keegi teadjam.Selliseid kirjeldusi on üles märgitud igal pool üle maailma,sõltumatta rahvusest.Ka nii öelda ravitsejate puhul räägitakse tihti traumade-haiguste-üleelamiste tagajärjel tekkinud teisest maailma nägemisest.Olgu märgitud ka ,et šamaanlust austavate rahvaste puhul suhtutakse ka n.ö. ,uhhudesse,, teisti kui lääne ühiskonnas.Pea alati jääb valminud šamaani ülesandeks ka haigete kõpitsemine.P.s. on valik lõplik ning šamaan ei saa taganeda ega antud ülesandeid eirata.Mingis raamatus oli kirjeldus ,mis juhtub kui keegi otsustab vastu punnida.Ääretutest piinadest-haigustest surmani välja.Kordan veel kord,et ma ei kavatse kedagi rünnata ega kahtluse alla panna.
Inimesed on ajast aega vajanud tsirkust ja leiva. Šamaanihaigused, igasugu hookus-pookus ning muu selline šamaanide müstifitseerimine oligi osa sellest tsirkusest, mida rahvale edendati. See oli vajalik sest vastasel juhul oleks külarahvas avastanud, et ka neil endil samad võimed vähemal või rohkemal määral. Aga miks seda siis saladuses hoida? Sest inimesed pahatihti ei suuda haarata tervet maailmapilti korraga, miski saades hakatakse seda kohe ekspluateerima. Samuti kõiksugu šamaaniteadmistega peab teadma ja oskama neid õigetel hetkedel kasutama/kogema/õppima. See tee pole kõigile, kuigi kõik võivad selle tee jalge alla võtta. Šamanism on maailmavaade, erinevate nähtuste ja olemuste kategoriseerimine teatud kindlas võtmes.

Tsitaat:Kes iganes šamaani puhul siin ja meedias jääb silma erakordne raev,mistahes organiseerunud tegevuse vastu ,mis puudutab religiooni, kuid mitte ainult.Näiteid pei ole vaja vist tuua.Ehk ainult see ,et vastu ollakse igasugusele koondunud vaimlisele tegevusele.Hingamisharjutused viivad kogemuste kustumiseni,söel kõnd põletab sidemed maa energiaga j.n.e. Üksi siiski võib seda teha ,kuid ikkagi parem kui šamaani juhendusel.Hingerännakud-muud ärakäimised ikkagi kogenud hõimujuhi käe all.Mitte mingil juhul muid gurusid.Kuidagi kattub ,piibliga:ärgu olgu sul teist jumalat minu kõrval.Palun mitte nüüd ärrituda.
Tänapäeva probleem ongi selles, et kõik tahavad saada. Nuusutatakse neid võimeid ja iseenda sisemist potensiaali ent ei osata sellega miskit peale hakata. Siin tulevadki mängu kõiksugu gurud ja õpetajad, kes väidavad, et just nende asi on sulle kõige parem ja just nii peaksid sa enda olemust väljendama. See kõik on kukkumise-püstitõusmise teema, ent on olemas ka otseselt ohtlikke asju. Sinu mainitud hingamine ja sütelkõnd on osa neist. Sütelkõnd on ohtlik, kui seda teha teadmatusest ja ilma reaalse riituseta. Seda ei kasutata lihtsalt nalja tegemiseks või selleks, et mingi new age guru saaks järjekordse londi külge visata inimesele, kes just oma juured läbi raidus.

Tsitaat:Vat siin tookski vördluseks Dalai -Laama.Kes eestit külastades manitses ,mitte ummisjalu buddhistiks saama.Iga maa oma algsete uskudega on täisuslik ja teenib samu huve üle maailma.Teod usu varjus ei pea varjutama usu enda eesmärke ,saavutamaks valguse võitu.Midagi sarnast oli.Buddhism ütleb ,et jumal see olemegi meie ise.šamaan ütleb :igasugune vaimne juht ja religioon on inimesele suurimaks ohuks.
Religioon on reeglistatud usund, ent usund oma olemuselt juba eeldab, et mingeid üldiseid reegleid ei ole. Seega vastuolu, milles religioon allutab alati üksikisiku vaimse soovi ja sihi.

Tsitaat:Paaril korral on siia veebusse sattunud mõni õnnetu,nutuvõru suu ümber,saamaks avitust.Pea alati on talle peale käratatud ja aegunud vaateid pildudes ära peletatud.Emal on vähk.Ahah.Tähendab ta on lits.Jalg jäi puu alla.Diagnoos-lapsepõlve aegne masturbatsioon.Kuhu jääb too šamaani abikäsi?Päris ilmekalt on siin mõista antud ,et kellegilt ei tohigi midagi ära võtta ega ravida.VS on selgelt väljendanud oma nägemust,mis on põhimõtteliselt nii kõigel on hind ja mina seda ei maksa.Või ei taha ,et peaks maksma haige lähedased.Celticu jäikus samuti aru saamatu.Igal juhul on haigused käitumus-psühholoogiliste algetega.Mitte mingil juhul ei saa need olla geneetlised,traumaatilised või põhjustatud millegi kellegi teise poolt.Ei keemiline saaste ega radioaktiivsus.Ei mäleta erandeid vastustes ,üldmulje on just nii.Mis ühendab Vanaküla,Celticut,VS ja Vigala Sassi?Nõrk peab kaduma ega saa kuuluda minu kogukonda.VS saadab sellised lepituseks või tasuks(info hankimine).Sarnasusi sellistele seisukohtadel buddhismiga eriti ei leia.Kui vast ,et nad ei rutta appi sellele ,kes kannatab et puhastuda ja paremaks saada.On ka jutustusi erakmunkadest ,kes on tõmbunud kuhugi koopasse.Seal tardunud olekus aina uut nektarit oma kurgu lakke mangudes on nad muutunud ise maaalusteks.See ei ole enam aga buddhism.Nii et tänapäeva šamaanid enam ei ravitse?
Ravitseja ei saa inimest ravida, ta saab olla vaid teejuht inimese enda soovile. Selleks, et terveneda, on tarvis, et inimene esitaks taotluse ja usaldaks šamaani endale teejuhiks. Šamaanirännak ongi ju rännak patsiendi siseilma, et koos temaga üles leida võõras vägi/kadunud hingeosa või muu vaevusi tekitav asi. Meie keha on meie hinge peegeldus, seega kõik, mida teeb meie vaim, kajastub ka meie kehas. Kui keha on haige, on ka hing haige ja järelikult on ka mõtlemine vale.
Šamaani ülesandeks ei tohiks minu arust olla ravitsemine vaid hoopis abi ning juhendus inimesele, kes tahab terveneda.

Tsitaat:Celtic manitseb üles-taevasse-päiksesse aga mitte pürgima.Ka buddhism kõneleb rännakutest alla,kus sa põled ja su liha süüakse luudelt.See on puhastumine ja ettevalmistus.Kõige maise eemaldamine.Sinu EGO põrmustamine.Vastupidiselt Celticu arusaamadele,kelle arvates on ego kadu ka kõige muu lõpp.Järeldus on all ja on üleval.VS ütleb ,et šamaanlus on ainumas võimalus vabaneda kõikidest niitidest -juhtmetest ning olla ise enda peremees.Olla ette valmistunud sinna minekuks.Mitte ainumat kahtlust,et ka kingitud anne on võib olla veel kinni maksmatta.Juhendas keegi,tuli keegi ,võttis pulkadeks ja pani kokku tagasi.Nii sama ,et saaks olla enda peremees.Vahendaja ilmade vahel?Ravida,tagasi tuua ,kõpitseda aga ei taha.
Šamanismis on allilm suuresti inimese enda sisemaailm, millesse laskutakse sümboolselt läbi oma tuuma. Muid selleks, et taevasse jõuda, tuleb ju samuti laskuda esmalt allilma ning sealt edasi saab üles. Ego on vahend meie alalhoidmiseks, selleks et meie hing areneks, on tarvis ego. Ego on miski, mis on meile üheaegselt nii kahjulik kui ka kasulik. Ilma ei saa.
Šamaan on see, kes rändab ilmade vahel. Selleks, et seal navigeerida ja ära tunda neid sümboleid, mida meie alateadvus meile pillub, on tarvis tunnetuslikku kogemust. Šamaan ei saa sind ravida iseenda sisemaailmast lähtuvaga. Selleks on siiski tarvis sind ennast ja seda, et sa sooviks oma sisemaailma muuta. Šamaan võib su teha terveks ent kui sa oma sisemust ei muuda, jääd uuesti haigeks, sellisel tervendamisel pole miskit väärtust. Aga just seda inimesed ootavad - et keegi lahendaks nende eest nende probleeme, et keegi teine võtaks vastutuse enda õlule.

Tsitaat:Üritangi aru saada siinsest ringkaitsest religiooni teemades.Nii õigustavaid kui põrmustavaid väljaütlemisi.Iga seisukoha-vaatenurga-maailmanägemuse-misiganes taha saab panna omad miinused ja plussid.Aegade hämarates kaugustes läksid selle paiga asukad šamaani manu alles siis kui miskit puhta mäda juba oli.Andis üle oma kingid ja sai avitust.Kui just katk ja sõda ringi ei tuulanud ,naases ta oma igapäeva askeldustesse.
Päris nii see siiski ei olnud. Inimeste maailmavaade oli tol ajal teistsugune kui tänapäeval, enamus elu toimetamisi ja tegemisi käis vastavuses šamaani õpetustega, sest šamaan rääkis, kuidas looduses peab olema. Isegi kui inimene läks šamaani juurest ära, tegutses ta siiski ka edaspidi tema sõnade ja õpetuste järgi. Šamaan kui ravitseja oli vaid väike osa selle väega inimeste ampluaast. Šamaanid olid ravitsejad, strateegid, sõdalased, vaimudeilmaga suhtlejad.

Tsitaat:Totter näide :mõne superhirmutaja väitel on võimatu pääseda ,,seal,, nahka panemisest.Võimalus ,et pääsevad vaid kõige teadlikumad asukad(šamaanid?) ,peaks üsna ruttu lõpetama inimeste eksistentsi maal.Või vorbitakse toorikuid mitteorgaanilistest?Sel juhul ei loe ka midagi perekond-põlvnemine-kogukond,asu-paikkond j.n.e. mida keegi vastavalt tõlgendab kas karma ,niidi või vereliinina.,Ükski niit ei jookse kuhugi kõik katkeb.Toorikule lüüakse pistik taha ning ongi kõik.Edasi läheb juba kaubamajaks.Kes millise vankri ette või lauapeale.Celtic väidab loomal ei ole hinge.Aga eeldusel ,et me oleme sellised toorikud ,millel võibolla veidi rohkem pakkepaberit,oleme täpselt samas urus.Buddhism ütleb aga ,et hing peab käima ümbersündide rattas nii kaua kuni oled puhas ja pääsed minema.Äratõuget ei järgne.Kas mul on seega jäme juhe stepslis.
Tüüpiline surmakultus on see budism. Terve selle usu aluseks on sansaarast pääsemine. eelduseks taaskord hinge patusus ja puhastumine. Kristluses sama olukord - elu on patt, õndsus saabub alles peale surma. Šamanism aga väärtustab elu, väärtustab olemasolevat ja seda olukorda, milles oleme. Iga hetk on vajalik omas ajahetkes, kui inimene on iseenda valitseja, suudab ta ka igas ajahetkes käituda nii, et ta ei kahetse miskit.

[Muudetud: 4.3.10 Celtic]

Kõrgeim äratundmine on teada saamine, et tegelikkuses olid pidevalt selle kõrgeima äratundmise sees.
Iga hetk ja iga kogemus, mis sa saavutad on ideaalne, täiuslik, kordumatu
Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
stepsel
heyoka

Postitusi: 443
Liitunud: Nov 2009
04-03-2010 16:56
Postitus: #16
 
šamaanihaigust kirjeldas VS enda puhul ning oli ka käest kinni hoidev teadja.Haigusi kirjeldavad ka kuivalt hülgerahva uurijatest skeptikud.Erinevad nägemused asjadele ei olegi vast erakordne.Kust me tuleme on teema lõputu.Kuhu läheme ,on paljus enda vormida.Iga ühe enda valida ka rada ,lõputute radade seast.Küsimus järgmine:miks šamaan oma absoluutses erapoolikuses ikkagi sekkub kui inimene ise tahab loll olla.Suurem osa inimesi on hea meelega ristiusus,suhtub sellesse skeptiliselt-sallivalt või ei vaeva oma pead mitte sekundikski taoliste teemadega.Tuleb veebusse keegi Newagelane ja puhub mingit roosat mulli.Mõni läheb kaasa kuna tunneb ,et see on see õige.Talle on täiesti vastuvõetamatu paganluse eri vormid.Läheb ja rõõmustab.Valik on tema jagu.Ütled ,et reageerid inimese käekäiku vaid siis kui palutakse.Selge on see ,et vahused jehoova tunnistajad suudavad iga ühe raevu ajada aga kogu religioon.Miks buddhism kui surma kultus?Eitab igasuguse peremehe olemasolu peale enese puuslike.Kas on halb muuta oma surm elu juhtivaks,mida ta nii kui nii teeb.Miks mitte pääseda minema.Meenutaks siin Krishnamurthy ütellust:keegi ei ole nii tugeva tervisega ,et selles haiges maailmas........ Milliselt maalt otsustab šamaan ikkagi sekkuda.Miks?Celtic libises osavalt mööda küsimusest,kas keegi ikkagi seisab ta selja taga.Võttes inimestelt jumala,muutub ta loomaks.Lootusteta loomaks.Vaid üksikud leiavad ise õige raja ,millel tõusta ja edasi rühkida.Kui keegi eelnevalt toodu ei avalda soovi abi saamiseks ,kas peab sekkuma üldse?Samas kui on ikka näha ,et keegi on ennast seentest paksuks söönud ja tõesti ettearvamatult võib käituda ,siis küll.Sinu allilmas käimise kirjeldus kattub buddhismis tooduga ,samas nad ei pea ennast eraksõdalasteks ega maini kordagi tasu.Hoolimatta sellest ,et nad ei sekku otseselt kellegi rajavalikutesse on usundit läbiv joon -kaastunne-.Ka kaastunne on emotsioon ehk sinu enese vaenlane ja energia raiskaja.Buddhismis kulgeja ei pea paljuks ennast ohverdada eesmärgi nimel.šamanism tunnistab kahjuks Darwinlikku dzungli seadust ,tugevam sööb nõrgema.Haige nõrgestab kogukonda.Kaalub inimene mõlemaid valikuid ja millise ta ennemini valib?Kuuletuda tummalt või olla ise killuke kõiksuses pakutavast. jätkub
Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
troodon Eemal
ilge reptiloid

Postitusi: 324
Liitunud: Dec 2007
04-03-2010 17:11
Postitus: #17
 
Tsitaat:Celtic:
Tänapäeva probleem ongi selles, et kõik tahavad saada. Nuusutatakse neid võimeid ja iseenda sisemist potensiaali ent ei osata sellega miskit peale hakata. Siin tulevadki mängu kõiksugu gurud ja õpetajad, kes väidavad, et just nende asi on sulle kõige parem ja just nii peaksid sa enda olemust väljendama. See kõik on kukkumise-püstitõusmise teema, ent on olemas ka otseselt ohtlikke asju. Sinu mainitud hingamine ja sütelkõnd on osa neist. Sütelkõnd on ohtlik, kui seda teha teadmatusest ja ilma reaalse riituseta. Seda ei kasutata lihtsalt nalja tegemiseks või selleks, et mingi new age guru saaks järjekordse londi külge visata inimesele, kes just oma juured läbi raidus.
Mul jäi seda lugedes mulje, et väljendi "ilma reaalse riituseta" taga on mõte "ilma ÕIGE riituseta". Niivõrd/kuivõrd seda reaalset (õiget) riitust VÕIB vallata ainult kogukonna shamaan, niivõrd on tegu kogukonnasisese religiooniga. Riitus on ühe väga raskesti kirjeldatava tegevuse väline vorm, enamasti tehakse riituse nime all ainult tühja tsirkust. See väline vorm omab tähtsust ainult niivõrd, et ta kergendab tavajuhul inimes(t)e jõu mobiliseerimist antud tegevuse toimepanemiseks.

Ilmselt mõtlesid sa, Celtic, reaalse riituse all just seda, millel on sisu, mis ei ole tühi tsirkus. Millises vormis see käib, on sisuliselt ükskõik. Küsimus on selles, kas inimene (shamaan, guru vm vaimne juht) soovib õigust sellistele tegevustele monopoliseerida. Põhjenduseks ohtlikkus. Kindlasti ongi ohtlik. Eriti kui vaadata karjajuhi-shamaani seisukohalt, kellele on tähtis tema "karja" võimalikult hea käekäik ja rikkalik sigimine. Järeldused tehke ise. Ohtlik on nii või naa, kuid sellepeale võiks öelda: "kui kardad - ära tee, kui teed - ära karda".

Shamaanihaigusesse suhtun pigem tõsiselt.

Miks ma üldse vestlusesse sekkusin? - toetan stepslit wink
Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
Celtic
ja sina pead kandma maailma

Postitusi: 5,897
Liitunud: May 2004
04-03-2010 18:21
Postitus: #18
 
Stepsel
Vaba valik on illusioon, meie valikud on alati piiratud valikutega. Tõeliselt vaba valik oleks, kui valikuid pole Laugh Aga see, et igal inimesel on oma tee käia, on õige. Oma tee eeldab ka ise seda teed pidi käimist. Igasugune sekkumine teiste poolt kuulub selle tee olemusse. Ent kui sekkub religioosne süsteem, siis ei ole enam sekkumise, vaid selle käidava tee eemaldamisega. Religioonis olevad inimesed kõnnivad justkui näiliselt enda teed, ent tegelikkuses on see maskeerunud võõras. Igasuguste süsteemide taga on alati mingi jõud. On kõikide religioonide, on kõikide süsteemide. Ka šamanismi taga on erinevad jõud, oleneb šamanismi voolust ja olemusest. Iseasi on muidugi see, milline on mingi jõu olemus. Mõnel on see jõud allutav, mõnel meelitav, mõnel vabastav. See jõud peab olema, et toetada jõu vallas olevaid, ent see jõud ei tohi muutuda juhtivaks jõuks. Iga religiooni taga on juhtiv jõud. Selleks, et sattuda selle jõu mõju alla, ei pea tingimata valima mingit kindlat teed. Tihti rõhutatakse, et me elame kristlikus kultuuriruumis. Isegi kui sa ei allu sellele kristliku religiooni juhtivale jõule (egregori valitseja) siis teatud hetkedel saavutab ta sinu üle ikkagi kontrolli. Need on need hetked, mil teed midagi või osaled milleski, mida peetakse kristliku kultuuri osaks. Seetõttu olen ka tihti võidelnud selle vastu, et kristlus üritab eetikat ja moraali enda pärusmaaks teha. Iga universaalset moraalikoodeksit tõdev inimene kuuluks siis ka automaatselt kristliku egregori valitseja alla.

Troodon
Sütelkõnnist ja selle ajaloolisest taustast olen siin foorumis ka varem kirjutanud. Tegemist oli indiaanlaste mehistumisrituaalide hulka kuuluva riitusega, kus põletati läbi noore sõdalase jalataldadest väljuvad juurchakra kanalid, ehk siis eraldati inimene kohalikust kohavaimust ning hõimu vaimsest kaitsest, et ta saaks sõjamehe kombel rituaali läbida ning siis uue hõimuliikmena naasta. Meie kohalikud sütelkõndjad aga jooksevad sütel niisama, räägivad sekka inglijuttu ja peksavad trummi ilma mingi taotluseta.

Mul on kodus šamaanitrumm, mida kasutan riitusteks, kui on tarvis minna rännakule või ruume puhastada. Kas tead, mitu korda olen seda kasutanud? Nelja aasta jooksul umbes 6 korda. Mõni aga peksab iga päev, teadmata miks ja kuidas.

Kõrgeim äratundmine on teada saamine, et tegelikkuses olid pidevalt selle kõrgeima äratundmise sees.
Iga hetk ja iga kogemus, mis sa saavutad on ideaalne, täiuslik, kordumatu
Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
stepsel
heyoka

Postitusi: 443
Liitunud: Nov 2009
04-03-2010 19:18
Postitus: #19
 
šamaanluse eri küljed on mul kahtlemata puudulikult läbi seeditud.Nagu ütlesin,ei sea ma kedagi kahtluse alla ega halvusta.Trumm ongi vaid algajale vahend.Pidasin rohkem silmas Vanaküla käitumist.Selline populistlik vastandumine ,et venelased-nastja-juudid on kogu oma energia suunanud pisikese eesti lämmatamiseks.Selline edvistamine kutsub vaid talle endale kurja juurde.See selleks.Tema käitumine ei ole põrmugi erinev mõnest uusJeesuset kusagil Tshuhhotkas.Kristluse mudeli enese matkimine.Sarnane ravib sarnast siin küll ei kehti.Ma mõtlen ,et selline pime kaasajooksmine ,ei tule kasuks ühelegi indiviidile.Olen nõus ,et oma valikud on reaalsed vaid peale elekter krampravi seanssi.Restart , n , boot.Eestlane on tõesti sündides pagan ja see rõõmustab.Kui mingi pigikoorik teadur avaldab raporti ,et eestlased on kõige hullemad uskmatud ,siis läheb minu suu küll kõrvuni.Seega just meie olemegi kõige lähemal vabale valikule.Ma tahan kogu selle jutu peale öelda ,et :inimesed ,seal pool ei ole vaid pimedus ja hambaid krigistav kuri koll.On rohkem.,,.Mõnele küsimusele vastasid ridade vahel.Jäägu nii Laugh Aga austatud teadjad ,lähenege veebule nii,et enamus tuleb siia ka ju otsima tõde ,radu ja abi.Nad pöördusid siia avitust saama.Kurb ,et VS pahurdab.Õhtu puhub uued mõtted. jätkub.
Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
Celtic
ja sina pead kandma maailma

Postitusi: 5,897
Liitunud: May 2004
05-03-2010 06:55
Postitus: #20
 
Ei, trumm on väga võimas vahend, mis suudab sind viia sügavamale, kui sa eales oled tahtnud. Abiriista olemus tegelikult räägib ka piirkonna šamaanide rännakutest - Eesti ja skandinaavia (torupill, kannel) šamaanid ja teadjad käisid allilmas, idapoolsed šamaanid kasutasid trummi ja käisid inimeste alateadvuse riikides, läänepoolsed šamaanid kasutasid hallusinogeene, et pääseda ülailma.

Mis Vanakülasse puutub, siis on see kahe otsaga asi. Eks ego vajab kah vahel toitmist. Minu teada aga Vanaküla šamaan ei ole, pigem armastab ta ennast kutsuda maagiks ja nõiaks.

Kõrgeim äratundmine on teada saamine, et tegelikkuses olid pidevalt selle kõrgeima äratundmise sees.
Iga hetk ja iga kogemus, mis sa saavutad on ideaalne, täiuslik, kordumatu
Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
stepsel
heyoka

Postitusi: 443
Liitunud: Nov 2009
05-03-2010 08:36
Postitus: #21
 
Jah.Peab nentima ,et erinevad religioossed toimemehhanismid on erinevad vaid sellepärast ,et neid erinevalt lastakse paista.Religioon kui parasiitlus või sümbioos?Selle koha pealt vist jääbki ots lahti.Vaatan korraks buddhismi hälli ja näen kõige ebaõiglasemat feodaalset kastimajandust.Samas iga pere üks poeg pidi minema kloostrisse.Sipelgad ja lehetäid ühe puu otsas?Või majavamm ,mis järgmise puulauani jõudmiseks loob läbitöödeldud tselluloidist betooni sisse drenaazitoru.šamanism on siiski üldistus ja eetika on tööriist.Kas keegi üldse peakski muretsema teise olendi käekäigu pärast?Ütled šamanism on vahend vabaduseks ja võimalus olla enesele peremeheks.Mis sunnib sind arvama ,et on olemas tasuta lõunad?Mida pakub religioon?Just nimelt tööriistu.Tööriistalaenutus paneb aga oma vidinatele kleebise.Lähed tehasesse tööle või oled FIE ja laenad RAHA eest omale haamri.Lihtne inimene austab end ja oma tervist.Upitab end ja võtab naise.Hoolitseb ta eest ja saab lapsed .Armastab neid ja aitab suureks kasvada.Toetab oma sugulasi.Talle meeldib rahvas.Hoolitseb ja võitleb maa eest millel ta porgand kasvab.Muidugi armastab ta maad ja riiki ning läheb piirile sõdima.Talle läheb korda maailm tervikuna ja võtab sõna.Oma enese Maslowi püramiid.Ta arvab ,et see ongi kogu maailm ja ise on selle tipp.Kõiksuses ei ole algust ega lõppu.Ei ole sirget joont,teravat serva ega ammugi tervaid nurki.Kõik on kõigega seotud,nagu sa ise armastad toonitada energia jäävuse seadus.Smile Ütled vabadus.Järelikult on miski mis seda piirab.Seega võitled ja vabadus on näiline.Madu on iseenda peremees sel hetkel kui ta oma suhu haarab.Siis ei saa sealt lind napsata.Ning sureb õnnelikult ja turvaliseltnälga.Buddhism pakub võimalust rõõmsalt huilates minna ümbersulatusahju makstes oma võlad vaikselt siin samas ära.
Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
VironShaman
Kui võtaks ja müristaks

Postitusi: 3,742
Liitunud: Oct 2007
05-03-2010 13:22
Postitus: #22
 
Stepsel, su jutt on olnud nii hea , et panin selle oma tarbeks kohe ühte faili tallele, kui kõik oleks sinu mõttelaadiga siis oleks see parim foorum mida ma olen lugenud.
Pärast seda teksti ei tahaks küll öelda, et foorumis annavad tooni nägin kolli postitused.
Ootan huviga järge ja kuna suhtun tõsiselt tõsistesse küsimustesse, võtab mul ka korralik vastamine veidi aega neile küsimustele milles ennast puudutatud leidsin.
Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
stepsel
heyoka

Postitusi: 443
Liitunud: Nov 2009
05-03-2010 21:55
Postitus: #23
 
Täna Postimehes selline jutt Hanneselt. http://www.elu24.ee/?id=233132 .Kes pole paljuks pidanud siin veebus antud teemat uurida ,võiks ka tema juttu siia otsa lugeda-kõrvutada.Celtic SÕNAL on tõesti oma jõud ja rada.Teemasse prantsatades olin väge täis ent ühel hetkel sain aru ,et vaidlen ise endaga eelkõige. Ka välja öeldud sõnad ,mis mõtete asemele tulid on läinud kõndima.Ja jutu algus ei lähe enam lõpuga ühte.Muigan vaikselt katsun pistikut kuklas.Ons mu sõnad minu või .....Lükkan aga kõrva vastu tuult ja kuulan.
Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
VironShaman
Kui võtaks ja müristaks

Postitusi: 3,742
Liitunud: Oct 2007
05-03-2010 22:55
Postitus: #24
 
Hannesel on väge, aga puudub sõna, see sõna mida inimesed usuksid ja selle väel pole mõtet, millele inimesed ei anna iseenda väge lisaks.
On paras kompott kokku keeratud nuhkidest, maagidest, ideelistest ja sinisilmsetest nn rahvuslastest.
Niikaua kui neil puudub sõna, niikaua on nad marginaalne seltskond üritustel narri mängimas, ainult narrimüts puudu, no internatsidel keda näiteks tuua ja kelle peale tatistada kõlbab hästi, ilmselt odav projekt.
Vastasrinnas infosõdade spetsialistid, keda aastaid koolitatud selliste lihtsameelsete otseütlejatega hakkama saama.
Eks kuulame järgmist oopust, kes need putukamaailma daamid on.
Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
stepsel
heyoka

Postitusi: 443
Liitunud: Nov 2009
06-03-2010 06:30
Postitus: #25
 
WW kas sa võpatasid?Arvestades ,et ma olen salakütt,kes elussööta eelistab,peaksid jah valvel olemal. Laugh .Hannese juttu taha ikka nägid?Sümbolid asendusid sõnadega.Labaselt öeldes hakkas populismi õppima.Aga veel oleks vaja ülemiste järve vesi veiniga asendada.Vähemalt enne kui talle Akadeemias leheruumi ei ole antud.Sipsti taas hiinamaadele-sa ei saa ennast enne maast lahti kui ei ole omaenese deemonitele näkku vaadanud ning nende kõhus natuke istunud.Just-just VS , Lõvi Lõrri maski taga on Jänese Jassi kõrvad.WW kurvastuseks pean ütlema ,et tööga seoses vahetan para-weebu balleti vastu.Pikaks ajaks.Uued mõtted nädalate pärast.Noodad jäävad aga sisse Smile

Teemaks ikkagi šamanism.Tõin buddhismi kõrvale ,et oleks võrdlusmoment.Meie valikud ja teed.Kuna kolle on palju lahti lastud ,siis arutluse kõrvalteema ikkagi see,kuidas neile vastu astuda.Neile kõigile ehk lugu sellest ,kuidas me jumalaid tapame.Aga hea kui teema paneb kellegi kukalt kratsima.

[Muudetud: 3-6-2010 stepsel]
Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
Postita vastus 


Võimalikud seotud teemad...
Teema: Autor Vastuseid: Vaatamisi: Viimane postitus
  [split] Ajaloolisest shamanismist -1 89 Täna 10:12
Viimane postitus:

Vali alamfoorum:


Kasutaja(d) vaatamas seda teemat: 1 külalist

gro.bew-arap[tä]bew-arap | Para-web | Tagasi üles | Tagasi sisu juurde | Mobile Version | RSS voog