Teema hinnang:
  • 0Hääli - 0 keskmine
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Inimeste ebahumaansus
#1
See teema vist käib ka inimese alla.

Tuleb välja, et inimesed võivad ikka eriti julmad olla kaasolendite vastu siin maamunal. Et teagi kas rahaahnusest või lihtsalt lollusest.
Koduloomad peavad elama täiesti uskumatutes tingimustes ja piinlema isegi tapamajas, selleks et meil oleks liha toidulaual. Ma ei ole kül taimetoitlane aga pärast alljärgneva video nägemist ei tundugi see kõige halvem variant.

Humaansus peaks siiski laienema kõigile ja kõigele meie ümber, mitte olema valitud eliidi privileeg.

Igatahes käige vaadake ära video leheküljel www.meat.org
Hoiatan siiski, et see pole mõeldud nõrganärvilistele.
Vasta
#2
Jah, kuulub küll inimese alla, para-teemad niikuinii viimasel ajal ei jookse, niiet vaadakem siis veritsevaid loomi.
Juhul kui sa usud reinkaratsiooni, siis oleks kindlalt väga irooniline tappa ja veristada oma hingesugulast, kes seda aga ei usu...siis õnn kaasa neile.
Hea on öelda, et selle video pärast ei pea toitumisharjumusi muutma hakkama(mitte et ma oleksin külmanärviliselt värdjalikkude vajadustega või paadunud vegetarist oleksin), kuid lihal pole miatset mis kutsuks.
Kusjuures, Mc Donaldsile pidavat kuuluma suurimad tapatalgu asutusedSmile
Arvestage sellega.

PS. Ei tasu unustada ka, et taimed elavad. Nemad lihtsalt ei võitle vastu kui me neid juuri pidi maa seest välja kisume või midagi neilt otsast lõikame, seetõttu polegi kujunenud(õnneks?) vastavat liikumist juurikasööjate vastu.
Kahjuks on mõned sündinud piinlema, kuid ärge muretsege, teiegi (valige kumb vorm tahes, vahet pole eriti)olete saanud/saate tunda seda valu, ükskõik kui kaugele inimene oma ühiskonnaga ka ei pürgiks, jääb ta alati osaks tervikust.

Muudetud: 21-3-06 kell 19:09:12 Metavo
Vasta
#3
Njah, väga rõve, aga ega midagi siin ilmas ei jää tasumata.
Vasta
#4
Tsitaat:Algselt postitas: priitr
...ega midagi siin ilmas ei jää tasumata.
Inimlik arvamus inimlikkuse piirides, tegelikult sa lausa koged seda kõike omal nahal, hing ei karista iseennast, ta leiab põhjusi miks selliseid asju kogeda ja teeb seda.
Vasta
#5
noh... mõrvarid tapavad ka inimesi. juhtub iga päev. kas ma peaks nüüd näiteks mitte kunagi enam ühtegi nuga ostma?
Vasta
#6
humaanne- inimlik, inimesesõbralik(ja mis kõige tähtsam) inimese olemusele vastav

Eks ole igaühe otsustada kui palju erineb inimloomus ja olemus teistest loomadest ja kui siis kummas suunas ta erineb?
Vasta
#7
Kusjuures, vägivald ja rumalus käivad käsikäes. Sellest lausa artikkel olemas(jälle)Laugh
http://www.nimh.nih.gov/press/maocircuits.cfm
Vasta
#8
Tea midagi, ma kogu artiklit läbi ei lugenud, kuid mulle paistis, et päris nii otseselt väita ei saa. Ma rohkem ütleks, et rohkem räägitud oli sotsiaalsest taandarengust ning sellega kaasnevast vägivallast.

Aga, mis ma eelmsie postiga öelda tahtsin oli, et kõik on relatiivne, eriti inimese enda poolt määratud mooraalinormid, mis tundub meile loomulik või olla mingist muust perspektiivist(kust ka ehk inimene on võimeline asja uurima) täiesti väärakas ning vale
Vasta
#9
Inimene on ju toiduahelas kiskja kohal (omnivoor, kui täpsem olla, aga see selleks). Oma püüdlusest mugavus poole hakkas ta jahitavaid loomi ise kasvatama (ja ka taimi). Kui inimeste arv järjest kasvas, tuli ka kariloomade hulka suurendada, et vastata suurenevale nõudlusele. See, kuidas neid loomi tapetakse, tuleb ma arvan sellest, et kulud on viidud miinimumini, et maksimeerida kasumit ning ei taheta investeerida parematesse tingimustesse. Valdav mõtteviis tundub olevat: 'Ah, mida see loom ikka taipab. Tema saatus on singiks saada.' jne.
Ja humaansus on tõesti ainult vastamine mingitele inimeste poolt seatud eetika- ja käitumisreeglitele. Teinekord on loomad üldse 'humaansemad', kui inimesed ise. Muideks just see suur linnastumine ja globaliseerumine muudab inimesi psüühiliselt haigemaks, sest kaob side loodusega ning oma juurtega ning seetõttu tekib järjest rohkem tegelasi, kes on 'ebahumaansed' ning käituvad hoolimatult teiste liikide ja ka oma liigikaaslaste vastu.

PS. Videot ei vaadanud, sest olen nõrganärviline ning ei usu, et selle vaatamine mulle midagi juurde andnud oleks...
Vasta
#10
Ei ole videod küll vaadanud, aga Metavole teadmiseks, et taimedel on teine teadvustasand, kui loomadel ja seega inimorganismile seeditavam. Atlantise aegadel, toitusid inimesed väidetavalt ainult praanast, ehk puhtast energiast. Selliseid inimesi on tänapäevalgi meie seas liikumas. Lähim, keda vaadata katsuda saab, on keegi ema Colet Belgias. Selline elu aga ei pea meile kohe taotluseks saama. Muidugi oleks küll hea, igas mõttes. Nii materiaalses kui vaimses plaanis. Sest kui inimene ei pea enam oma energiat kulutama toidu seedimisele, tõuseb tema energeetiline vibratsioon ja tal on suuremad võimalused pääseda vaimsetele kõrgtasanditele. Senikaua, kui meil seda võimet antud pole, rahuldugem oma kanakoibade ja seakintsudega.
Ise olen loomse lihata (kala pugin vahel küll) hakkama saanud oma kaksteist aastat, aga see ei ole mingi trend, mida keegi peaks vägisi omaks võtma, sest sellisel juhul kahjustataks oma ainevahetust, sest mõtlemine lihast ja lihatoitudest "väsitab" organismi. Eriti kahjustub närvisüsteem, mis omakorda loob eeldused muude organite haigestumiseks. Inimene peab uude elulaadi teadlikult sisse elama. Minul tuli see peale ühte Gunnar Aarma loengut. Seda lihtsam oli otsustada, kuna liha mulle ka ennem ei maitsenud.
Ja ikkagi. Liha muudavad söödavaks eelkõike maitseained ja -taimed. Taimset toitu süües seda pole vaja teha, jahh küll aga võib, kes muidu ei saa.
Vasta
#11
täiesti nõus ,et inimesed on tarbimisharjumuste ohvrid juba aastatuhandeid ,
isegi tänapäeval kui toiduvalik on suur ja otseselt eluspüsimiseks tapma ei pea ,
annad põhjust sellele ikka ja jälle kui "seda" tarbid.
Ka teised tööstused ja tooted on "verised" ,karusnahad,küünlad,k0smeetika, jne..
seda peetakse normaalseks ,loomulikuks ja enesest mõistetavaks.
Loomulikud lihapäevad on ka jõulud, mida keegi küsimärgi alla ei sea.

meditsiin ütleb ,et keha ei sünteesi kõiki aminohappeid järelikult
on need asendamatud,ning peab selle tingimata saama lihast või
loomsest materjalist ,kas peab?
tean et verekomponendid on korras ka neil kes aastaid pole liha puutunud,
järelikult on igalühel võimalus valida ...kas tapad või ei.
Vasta
#12
Ebahumaansust võib näha pigem selles et varsti on ka meie liik elutsemas samasuguses kitsikuses ja toitumas vaid sellest mis voolikust tuleb. Taimetoitlaste "pingutustes" pole peale moraalse rahulolutunde mitte mingisugust kasu. Taktikaliselt oleks targem hoopis võimalikult palju liha, muna ja piima tarbida, et nende loomade piinad kiiremini lõppeks, ehk siis tuua see maagiline voolik meie organismideni võimalikult kiiresti.

Ausalt öeldas pole küll näinud ühtegi taimetoitlast kes ikka tõsiselt loomse päritoluga toitaineid vältida suudaks. Ikka krõbistavad küpsist, saia ja shokolaadi. Taimetoitlus on Feik.
Vasta
#13
Loomakaitsele ja "rohelisele mõttemallile" pani riikliku aluse paljukirutud Kolmas Reich. Tänapäeval on loomaõiguslastel ja kogu maailma ning ka Euroopa Ühenduse Parlamenti kuuluvate Roheliste Parteil väga ebamugav poliitilis-ideoloogiliselt mainida fakti oma liikumise ajaloolisest algusest. Aga paraku pole midagi teha. Riiklik looduskaitse ja loomaõigusalane ideoloogia said riikliku poliitilise toe kolmekümnendate aastate Saksamaal. Loe: "Kolmas Reich ja loomariik" http://www.para-web.org/viewthread.php?tid=1135&page=5
Vasta
#14
http://www.aegmaha.com/?id=7257&c=3
http://www.aegmaha.com/?id=5444&otsing=kass

Nõrganärvilistele kardinaalselt keelatud...

edit: Liitsin teisse teemasse.

Muudetud: 13-3-07 kell 15:58:36 Metavo
Vasta
#15
Asjalik video kuidas tegelikult loomi koheldakse... natuke propgandast läbi imbunud aga põhimõte peaks kõigile arusaadav olema. Pikk ka, 1 h 35 min...

http://video.google.com/videoplay?docid=...3379&hl=en
Vasta
  


Võimalikud seotud teemad...
Teema: Autor Vastuseid: Vaatamisi: Viimane postitus
  Inimeste erilised ja kummalised võimed. Tom 26 17,245 08-10-2018, 19:08
Viimane postitus: Tulnukinimene
  Inimeste salapärane kadumine krissukiizu 72 29,116 12-12-2016, 04:17
Viimane postitus: isemaag

Alamfoorumi hüpe:


Kasutaja, kes vaatavad seda teemat:
1 külali(st)ne

Expand chat