Postita vastus 
 
Teema reiting:
  • 0 Häält - 0 keskmine
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Energeetilised infoväljad ja nendevaheline võitlus
Autor Sõnum
Kordus
Uustulnukas

Postitusi: 49
Liitunud: Aug 2006
19-02-2007 14:37
Postitus: #1
Energeetilised infoväljad ja nendevaheline võitlus
Iga idee, kultuur, usk või mõni väiksem osa neist võimaldavad tänu inimese mõttejõule tekkida teataval energeetilisel moodustisel, mis nagu selle foorumi asunikele juba teada, hakkab elama iseseisvat elu. Energeetiline infostruktuur (edaspidi EIS või kui tahate egregor) saab energiat inimeste mõtetest, olgu tegemist mistahes mõtetega. Eriti palju saadakse energiat enda eksisteerimiseks negatiivsetest mõtetest, mis tulevad hirmust, süütundest ning nende tagajärjel tekkinud vihast, ängistusest ja raevust. Enne II ms oli Euroopa "taevas" kohata suuri "kolle", mille moodustasid üksteise vastu ärgitatud rahvuskultuurid, eriti vanad rivaalid Saksamaalt ja Prantsusmaalt. Rahvusluse ideed said enim teiste vastu suunatuks teadagi natsionaalsotsialismis ja fashismis. Prantsusmaal üritasid 1800 lõpus, 1900 alguses kirikud tekitada rahvuslikke parteisid ning rahvusloosungite all minna sõtta enda kauka täitmiseks. Kuna umbes sajand tagasi vähenes klerikaalide mõjujõud üsna kiiresti ning võrdlemisi lühikese ajaga saadi aru, kelle eesmärkidega tegemist, ei suutnud nemad eriliselt midagi teha. Prantsuse erisuseks saksast sai pigem kultuuriline erinevus ja selllest toituv egregor.

Sellegipoolest on nii suures plaanis kui väikses plaanis teistliiki egregoreid, mis ei nõua suuri ohvreid enda eksisteerimiseks. Samuti ei ole kõik egregorid inimesele kahjulikud ning ei eelda enda olemasolu paremaks äratagamiseks negatiivset energiat. Suure osa nendest loob igaüks ise elutegevuse käigus ning need toetavad inimest, jäädes oma sisult siiski selleks, mis nad alati on olnud ning omades endalaadsetega samu parameetreid. Elutegevuse jooksul on kasulik nendega arvestada, sest sisuliselt on tegu energiatega mängimisega enda kasuks.

Niisiis moodustab iga suurem idee, kunstivool, rahvuslik liikumine, filosoofia, uskkond vms. teatavat liiki egregori. Kuna moodustis hakkab elama iseseisvat elu ja on võimeline suurendama enda toitumist, lükkab see areenile soosikud. Nendeks võivad olla popstaarid, usuliidrid jpt., kes kui mitte teadlikult, siis alateadlikult ärgitavad inimesi elama nagu nemad, tegema sama, mida nemad, et saavutada sama tulemus. Või siis vähemalt pöörama suuremat tähelepanu nende tegevusele enda elus. Seetõttu ilmselt on eriti oluline usuliidrite väline pühadus ning popstaaride esilelükkamine, et saada juurde inimeste mõttevoo energiat. Kristlikule egregorile on oluline veel üks oluline aspekt - pidev kuuletumine Jumalale, Jumala tahte tagaajamine. Nii või teisiti suudetakse selle abil hoida enda hõlmas kari lambukesi või iidolikummardajaid, kes toidavad ühel või teisel viisil oma energeetilist infovälja. Kuna inimese enda omaduste esiletoomine ei ole neile kasulik, on inimene ainult jäljendaja või lambuke. Isiksuste olemasolu ei ole kasulik või kui on tegu isiksusega, siis nihutatakse see pjedestaalile, et saavutada tema abil oma eesmärgid. Tekivad egregorite soosikud, kes häälestavad inimese nende lainele. Isik, kes tahab hiljem loobuda millegi nimel töötamast ning on olnud energieetilise infovälja soosik, võidakse lükata üsna julmalt kõrvale, kui egregor on kasutanud isikut ära ammutamaks negatiivset energiat ning tekitamaks sõltuvust. Sama on nendega, kes andsid teisel viisil süsteemile negatiivset energiat. Neil on hiljem üsna raske loobuda sellest, mida nad on toitnud.

Teine asi on rahvuskultuuri ümber tekkiva egregoriga. Väikerahvaste enesemääratlemisõigus ning soov teha kultuurist igavikuline küsimus loob otsiva ning tõejanuse vaimu, mis soodustab inimeste erinevate omaduste esilekerkimist selle süsteemi sees. Teistest eristumine ei ole niivõrd üleolekutundel põhinev, kuivõrd oma unikaalsuse tunnistamisel põhinev. Suurrahvastel kipub rahvuskultuur saama üleolekut tekitavaks. Oma kultuuri saavutusi kasutatakse enda suuruse ja vägevuse tunnistamiseks. Suurte konfliktide vältimiseks oli kasulik hävitada egregorite tekkepõhjused ning luua postmodernistlik dekonstruktsioon. Sellega hävitatakse ka väikerahvuste kultuuride egregorite tekkepõhjuseid, kui egregori võimu vastu suunatud meetodeid kasutatakse igasuguste ideedel põhinevate energeetiliste infoväljade tasalülitamiseks.

Maailma sündmusi jälgides on selge, et praegu toimub eriti vihane võitlus kristliku ja moslemi egregorite vahel. Kristlased kasutavad oma palve jõudu teistliiki struktuuride hävitamiseks (räägitakse Iraani okultistliku kardina mahakiskumisest) ning sealsed maagid ja nõiad üritavad luua vasturohtu. Nii või teisiti on tegemist ikkagi kahe infovälja vahelise madinaga. Inimene oma isiksuse ja unikaalsusega ei ole kuigi oluline, pigem ideede vaheline heitlus. Kes läheb kelle meelest taeva, kes põrgusse jne. Väga oluline on mõista, et igasugune kas paganlik või maagiline tegevus toidab samuti mingeid egregoreid ja kui seda kõike ka kuskil mujal pole, mida usutakse, siis egregori sees ja selle poolt loodud maailmades küll ja küll. Sisuliselt pole vahet, ole sa pagan, kristlane, moslem või peale selle poole kohaga maag. Ikka toidad sa midagi ja lood mingeid maailmu, millel pole võib-olla sinu enesega eriti midagi pistmist. Ainult väge saad ja vastu annad energiat.

Egregoritega ei saa võidelda, kuna võideldes sellega annad sa sinna energiat. Võidelda saab vaid teine egregor. Inimene saab neid kas kustutada või läbi kukutada. Kustutamisel sa aktsepteerid, et mis su mõttes toimub, see võib olemas olla, kuid sa ei pööra sellele erilist tähelepanu. Ei pea oluliseks, ignoreerid, kuid mitte agressiivselt, sest see loob jälle sinna energiat. Psühhoteraapiast on taolised praktikad hästi teada, kuna seal tegeletakse häirivate mõtete ja hirmudega samamoodi. Lihtsalt lastakse neil olla, lubatakse eksisteerida ning need muutuvad. Hüpnoteraapia abil nähtud "kollid" muutuvad kardinaalselt millekski meeldivaks, kui neid ei tõrjuta. Teine viis ehk läbikukutamine on sarnane. Näiteks sinu peale karjub ülemus. Talle vastu hakkamisel sa juba tead, mis saab. Niisiis sa ei hakka vastu, vaid teeskled mänguga kaasa minemist, teeskled nagu mängiks kaasa, et oledki midagi valesti teinud. Nii ei saavuta egregor sinus vastureaktsiooni ning kukub kiiremini läbi.

Kõikidele egregoritele pole isiksused kasulikud ja saavutamaks nende kaudu midagi, tuleb isiksus tõsta pjdedestaalile, et nende abil luua enda jaoks kasulikku energiat. Isiksused teatavasti suudavad ise kontrollida enda reaktsioone maailmas toimuvale, ei ole tõmmatavad lihtsate psühholoogiliste nippide abil. Isiksuse omaduste juurde kuulub oma vaimse minaga pidevalt kontakis olemine. Selle asemel, et lugeda läbi järjekordne bestseller, mis pajatab tööst enda kallal, et kellekski teiseks saada, tegeleb isiksus enda mina kuulatamisega ja selle sügavikest ootamatu ja originaalse väljatoomisega. Egregor üritab seda tasalülitada ning panna teisi uskuma, et näe, jäljenda teda ja sa saavutad ka midagi. Isiksuse olemasolu tugineb vaieldamatutel vaimsetel tõdedel, mida isiksus tunnetab, millega ta on kontaktis. Ta saab aru, miks mingi asi pole teatavas olukorras õige ning viib kahjulike tagajärgedeni. Ta suudab tunda rõõmu teistest asjadest kui on egregorite poolt loodud pseudomaailmad.
Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
Kayaman
Tavaliige

Postitusi: 172
Liitunud: Jun 2006
19-02-2007 14:53
Postitus: #2
 
Arvan,et kõikse ohtlikum egregor mis loodud on siiski praegu Planeedil laiutav tarbijalik kultuur. Ehk siis kaasaegne eluviis .Kiiresti sigiv ja kiiresti loodust hävitav.
Tajun,et Inimesed on kõik petetud,keegi ei suuda enam uskuda et tehnika on primitiivne ja mitte eriti usaldusväärne.Inimkeha peaks kõike suutma paremini kui kaasaegne tehnika,kuid need teadmised on (vähemalt enamuste jaoks ''ära kaotatud'' .Õnneks on paljusid kes veel otsivad ja ka kindlasti ka leiavad varem või hiljem)
Aga jamh ei viitsita enam tööd teha et täiust endas avastada,lastakse tehnikal ennast orjata.....
Saab näha mis välja kukub...kuid arvata võib,et lõppvaatus sellel süsteemil ei saa kohe kindlasti ''tore'' olema.
Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
Müstik
Shambalas

Postitusi: 9,627
Liitunud: Oct 2004
19-02-2007 15:16
Postitus: #3
 
Soovitan lugeda selle teemaga seoses ka seda teemat, kus arutletakse egregori üle:

http://www.para-web.org/viewthread.php?tid=830#pid21165

Maailm on täis lahendamata mõistatusi ja mõned neist on veel saladuslikumad, kui üldse osatakse ette kujutada.
Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
Kordus
Uustulnukas

Postitusi: 49
Liitunud: Aug 2006
19-02-2007 15:52
Postitus: #4
 
Tsitaat:Algselt postitas: Kayaman
Arvan,et kõikse ohtlikum egregor mis loodud on siiski praegu Planeedil laiutav tarbijalik kultuur. Ehk siis kaasaegne eluviis .Kiiresti sigiv ja kiiresti loodust hävitav.
Tajun,et Inimesed on kõik petetud,keegi ei suuda enam uskuda et tehnika on primitiivne ja mitte eriti usaldusväärne.Inimkeha peaks kõike suutma paremini kui kaasaegne tehnika,kuid need teadmised on (vähemalt enamuste jaoks ''ära kaotatud'' .Õnneks on paljusid kes veel otsivad ja ka kindlasti ka leiavad varem või hiljem)
Aga jamh ei viitsita enam tööd teha et täiust endas avastada,lastakse tehnikal ennast orjata.....
Saab näha mis välja kukub...kuid arvata võib,et lõppvaatus sellel süsteemil ei saa kohe kindlasti ''tore'' olema.

Tarbijamentaliteedi vastu tuleb luua kõrgel tasemel filmi-, teatri- jm. kunsti, mis suudab näidata inimesele ta tegelikke vajadusi ning vabastada aseainetest. Niisama agitatsiooni teha on sinna ainult oma energiat ära anda, eriti negatiivset. Vaja on luua, mitte kritiseerida. Kultuur peab saama jälle igavikulise tähenduse ning tagasi tuleb tuua premodernne, mis ärgitas üles inimest mõistma.

Kunsti eesmärk võiks olla valgustamine. Kui kunst suudab tuletada inimesele meelde, mis tema sees on ja mida ta sees otsib, kistakse valguse kätte ka kõik kollid, mis tema ümber koondunud on. Olgu nad siis kristlikus meemis või paganlikus meemis. Või tarbijakultuuris. Seda need ju ometi ei taha. Selleks on vaja luua oma maailmu ja inimesi sinna tõmmata, lubades kaitset ja võimu. Parima kaitse annab tugev teadlikkus ja valgustunud kultuur.

Muudetud: 19-2-07 kell 16:19:08 Kordus
Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
Nofretete
parahuviline

Postitusi: 2,826
Liitunud: Dec 2010
04-11-2017 12:39
Postitus: #5
RE: Energeetilised infoväljad ja nendevaheline võitlus
Päris huvitavad mõtted, siin teemas. Näiteks:
(19-02-2007 14:37 )Kordus Kirjutas:  Maailma sündmusi jälgides on selge, et praegu toimub eriti vihane võitlus kristliku ja moslemi egregorite vahel. Kristlased kasutavad oma palve jõudu teistliiki struktuuride hävitamiseks (räägitakse Iraani okultistliku kardina mahakiskumisest) ning sealsed maagid ja nõiad üritavad luua vasturohtu. Nii või teisiti on tegemist ikkagi kahe infovälja vahelise madinaga. Inimene oma isiksuse ja unikaalsusega ei ole kuigi oluline, pigem ideede vaheline heitlus. Kes läheb kelle meelest taeva, kes põrgusse jne. Väga oluline on mõista, et igasugune kas paganlik või maagiline tegevus toidab samuti mingeid egregoreid ja kui seda kõike ka kuskil mujal pole, mida usutakse, siis egregori sees ja selle poolt loodud maailmades küll ja küll. Sisuliselt pole vahet, ole sa pagan, kristlane, moslem või peale selle poole kohaga maag. Ikka toidad sa midagi ja lood mingeid maailmu, millel pole võib-olla sinu enesega eriti midagi pistmist. Ainult väge saad ja vastu annad energiat.

Isiksuse omaduste juurde kuulub oma vaimse minaga pidevalt kontakis olemine. Selle asemel, et lugeda läbi järjekordne bestseller, mis pajatab tööst enda kallal, et kellekski teiseks saada, tegeleb isiksus enda mina kuulatamisega ja selle sügavikest ootamatu ja originaalse väljatoomisega. Egregor üritab seda tasalülitada ning panna teisi uskuma, et näe, jäljenda teda ja sa saavutad ka midagi. Isiksuse olemasolu tugineb vaieldamatutel vaimsetel tõdedel, mida isiksus tunnetab, millega ta on kontaktis. Ta saab aru, miks mingi asi pole teatavas olukorras õige ning viib kahjulike tagajärgedeni. Ta suudab tunda rõõmu teistest asjadest kui on egregorite poolt loodud pseudomaailmad.

Einar Laigna on kirjutanud:
"Rahvad ja riigid püsivad eetikal ja usul kindlatesse väärtustesse. Kui need hävinevad, hukuvad ka rahvad ja riigid."

Kolme aasta tagune artikkel "Kas teel Saatana märgi alla?"
http://einarlaignaartiklid.weebly.com/ar...margi-alla
Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
HUGOTH
Veteran

Postitusi: 1,791
Liitunud: Sep 2007
04-11-2017 13:46
Postitus: #6
RE: Energeetilised infoväljad ja nendevaheline võitlus
NN Infoväli on minuteada üks suur ja Ühine. Probleem on selles paljud sellele ligi pääsevad ja seal olevat infot lugeda ja kasutada saavad ja võivad. Selles on küsimus.
Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
Nofretete
parahuviline

Postitusi: 2,826
Liitunud: Dec 2010
06-11-2017 13:00
Postitus: #7
RE: Energeetilised infoväljad ja nendevaheline võitlus
(04-11-2017 13:46 )HUGOTH Kirjutas:  NN Infoväli on minuteada üks suur ja Ühine. Probleem on selles paljud sellele ligi pääsevad ja seal olevat infot lugeda ja kasutada saavad ja võivad. Selles on küsimus.
Jah, ja kuna me kujutame koos teiste inimestega ja teiste elusolenditega energiakogumit, siis olemegi ühenduses ka ühendinfoväljas.

Infovälja on püütud defineerida ja selgitada juba sajandeid mitmed juhtivad teadlased. Näiteks nimetas C.G. Jung seda kollektiivseks alateadvuseks, R. Sheldrake aga morfogeeniliseks väljaks. Iidsed indiaani tekstid nimetavad välja aga Akasha kroonikaks.
Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
Postita vastus 


Vali alamfoorum:


Kasutaja(d) vaatamas seda teemat: 1 külalist

gro.bew-arap[tä]bew-arap | Para-web | Tagasi üles | Tagasi sisu juurde | Mobile Version | RSS voog