Teema hinnang:
  • 0Hääli - 0 keskmine
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Q: Kas Eestis on geeniuseid?
#1
Geenius on loova andekuse kõrgeim aste, üliandekas inimene. Ebatavaliselt suure mälumahuga inimene.

Lugesin hiljuti üht raamatut ja sain teada et 2% tänapäeval sündinud lastest on geeniused. Kuna tänapäeva geeniustele on arvuti ja internet enese teostamiseks ja vastuste leidmiseks lemmikpaik, siis võib leiduda geeniuseid ka siin foorumis. Peas tekkis kohe küsimus, et kas ma olen ise ka kohanud mõnda. Aga kahjuks ei suutnud küll kedagi meenutada(kui siis võib-olla enese teadmata). Tahaksingi küsida teilt kallid foorumlased: Kas olete kuulnud jutte nende üliandekusest või isegi kohanud mõnd neist Eestis?
Vasta
#2
Puhtstatistiliselt 1,4 miljonist 2% on päris suur hulk. Kindlasti oleme.
Vasta
#3
Kuid ega see 2% eestimaa kohta käi, see on terve maailma peale. Või siiski eestis sündinud inimeste kohta? mkaja kas see käib siiski eesti kohta?
Vasta
#4
Tsitaat:Algselt postitas: Negative
Kuid ega see 2% eestimaa kohta käi, see on terve maailma peale. Või siiski eestis sündinud inimeste kohta? mkaja kas see käib siiski eesti kohta?
Ma arvan, et see käib ikka terve maailma kohta.
Vastuseks teema küsimusele: kindlasti on Eestis geeniuseid.
Vasta
#5
Noh IQ järgi on geeniused inimesed, kelle IQ (intelligentsuskvoot) on 140 või üle selle. Keskpärane inimene vastab 100 punktile. Tunnen vähemalt 2-3 geeniust, kes on väga targad ja hea loogilise mõtlemisega!
Vasta
#6
Olen kuulnud, et tegelikult on IQ ületähtsustatud - tähtis on EQ. Samas sellekohaseid teste pole näinud.
Vasta
#7
Ma arvan, et Eestis leidub kindlasti geenuiseid.
Aga kahjuks jääb selgusetuks, et mis on see mõõdupuu, millest alates inimesi saab klassifitseerida geeniusteks.
Olen täiesti kindel et kõigest-kõike ei tea mitte keegi. Kui aga võtta, et geenius on inimene, kes teab oma valdkonnast palju, siis võiks ju geenuiseks nimetada ka kõige tavalisemat autoremonditöölist.
Kui mõõdupuuks on IQ, siis kunagi kuulsin, et nt Madonnal on IQ 140.
Siit tekib aga küsimus, ka Madonna on ikka geenius?
Vasta
#8
Bill Gates-i IQ on 132, kuid ma ei hakka parem Madonnat ja Billi võrdlemagi...

Minu kohta on ka öeldud, et ma olen geenius, sest nende arust tean ma kõigest midagi... See, et ma suht laia silmaringiga olen, tee minust veel geeniust...

Kuid Eestis on kindlasti neid inimesi, keda saab tõesti geeniusteks pidada, kuid samas ka oleneb inimesest kes vaatab... Kui üks arvab, et mingi elu kõva IT teadlane on geenius, arvab teine, et mingi tavaline autoremondilukksepp on see õige geenius...
Vasta
#9
IQ on üldintelligentsuskoefitsient. Minu meelest võib see küll näidata üldist tarkust, kuid geeniused on ikkagi eriliste annetega inimesed. Kui üldse, siis saab neid hinnata eriintelligentsuskoefitsendiga ja ka EQ on oluline, aga kui oluline, see oleneb jälle konkreetsest andest. Üldisel suhtlemisel on EQ muidugi alati oluline.
Aga miks te arvate, et Madonna on rumal? Ta võib olla paljudes asjades üle keskmise andekas, kuid näiteks Bill Gates võib olla oma alal väga andekas, kuid tunduvalt alla keskmise näiteks keelelistel aladel. Madonna andekus võib avalduda oskuses suhelda ja manipuleerida inimestega ning oskuses aimata ette moe ja popmuusika trende.
Vasta
#10
Täitsa õigus, kuid nagu ma eelnevalt välja tõin... oleneb kes vaatab.,..
Mina kui IT fanaatik, ja raskema muusika kuulaja, paneks Bill'i iga kell Madonnast ette

Muudetud: 25-4-07 kell 16:39:52 Nazz
Vasta
#11
Ega ma isiklikult ka Madonna muusikastiili austaja pole, tahtsin vaid öelda, et üldintelligentsus tähendab keskmisi teadmisi iga valdkonna kohta, aga mitte seda, kas inimene on geenius või mitte. Kuigi MENSA võib muidugi teistmoodi arvata. Bill on väga kõva mees omal alal ja geenius on ta ka siis, kui IQ-testis lausete moodustamine väga ilukirjanduslikult välja ei kuku. Ja võib-olla on ta lihtsalt veidike aeglane lihtsate ülesannete lahendamisel ning võimalik, et need andmed, mida internetis promotakse, pole üldsegi tõesed.
Vasta
#12
Inimesest teeb ikka geeniuse see, et teda tunnustatakse nii. Olgu Bill-il kas või IQ 30... Ütleks mina ikka tema kohta geenius...
Minu arust ei ole IQ-l ja geenius olemisel mitte mingit seost. IQ on kõigest üks näitaja, mis näitab inimese inteligentsust... Andmed muutuvad juba kardinaalselt, kui inimene on hommikul ärkand tund aega varem või hiljem...

Olen täheldand, et inimesi, keda peetakse geeniusteks, on millegi suure ja heaga hakkama saanud. Ja seal ei mainita IQ-st mitte midagi, kui räägitakse inimesest, kui geeniusest...

Muudetud: 25-4-07 kell 17:13:36 Nazz
Vasta
#13
Seda ma ütlesingi, et kõrge IQ tase ei näita seda, et inimene oleks geenius, samuti võib tõeliselt tähtsa avastuse teinud inimese IQ olla keskmine või madal. Einsteinigi peeti ju alaarenenuks. Need ülikõrge IQga (üle 200) inimesed pole eriti midagi saanud, mu kunagine psühholoogiaõpetaja andis artiklit lugeda, kus oli kirjas, et enamikul väga kõrge IQ-ga inimestel on keskmisest paremini läinud, nende seas on spetsialiste ja keskastme juhte, aga mitte väga hästi võrreldes 100se IQga inimestega. Samas alla 80se IQ-ga kodanikul on tunduvalt raskem ametialaselt läbi lüüa. Kuid ülikõrge IQga inimeste seas oli tippjuhte sama palju kui "normaalsete" inimeste seas.
Aga ka tunnustust ma geniaalsuse tingimuseks ei pea, sest paljud geeniused ei leia oma eluajal tunnustust ja mõned ka pärast seda mitte. Geenius on see inimene, kes on midagi tavainimese (minu) jaoks imepärast avastanud, kuid see avastus võib saladusse jääda või võib keegi teine selle enda nimele võtta, aga algupärane leiutaja jääb ikkagi geeniuseks. Ja siis on ka neid geeniuseid, kes mingil põhjusel ei jõua avastusteni. Kõik on suhteline.
Vasta
#14
No kus neid siis ei oleks!
Vasta
#15
Tsitaat:Algselt postitas: Alfar
Olen kuulnud, et tegelikult on IQ ületähtsustatud - tähtis on EQ. Samas sellekohaseid teste pole näinud.
Soovitan guugeldada märksõnu "Emotional Intelligence" ja "Emotional Intelligence Test".

Nazz, võib üsna suure tõenäosusega kinnitada, et geeniuseks võib pidada pigem inimest, kelle IQ on kõrge. Näiteks kui ma ütlen, et 99%-lise tõenäosusega on geeniuse IQ kõrge, siis tõenäoliselt on 99 geeniust sajast kõrge IQ-ga. Olles juba tõenäosuste peal - märksa tõenäolisem on see, et geeniusel on kõrge IQ pigem kui see, et IQ ja geniaalsuse vahel seos puudub.

Geeniuseks ei sünnita. Kaasa võivad olla sündinud vaid teatud eeldused, iga inimese enda asi on neid eeldusi arendada ja neist parim välja võtta. Selle tõestuseks on juba eelnevalt kõlanud väide, et ca 2% inimesi maailmas on geeniused. Suure tõenäosusega on neid mõnes riigis 0% ja mõnes ehk koguni 4%. Olen ka üsna veendunud, et see on tihedalt seotud riigi arengutasemega - kui ikka haridussüsteem puudub, siis on raske oma geniaalsust ka arendada. See aga ongi tõestuseks, et geniaalsus ei ole vaid kaasa sündinud ning arendatav, kuigi loomulik potentsiaal peab muidugi olema.

Kindlasti ei saa võrrelda Bill Gatesi ja Madonnat või teisi staare. Pange Bill laulma ja Madonna tarkvarafirmat juhtima ning te nendite, et kumbki pole geenius. On ju selge, et iga suur staar on geniaalne omas vallas ja ei saa üheselt mõõta, kumb on geniaalsem.
Vasta
#16
irw , ma ei tea , kas mu täditütar on geenius või lihtsalt vägatark inimene , igaljuhul on kooli parim õpilane ! ^
Vasta
#17
Intelligents, hõh, issand, palun!
Kõigepealt seletage ära, mis on üldse intelligentsus?
Geenius..
Nõustun sellega, et osad inimesed on oma alal kompetentsemad kui teised, iseasi, kas see neid veel intelligentseks teeb. Aga jällegi, mis on intelligentsus.
See, kui tead kõigest kõike (samas mitte midagi), või see, kui oskad ühte asja hästi.

Ja mis puutub EQsse, siis lugesin kunagi selle kohta raamatut. Hallide kaantega, punane kiri oli peal. Seal ta ka minu meelest seletas, et pole loodud veel piisavaid parameetreid selle adekvaatseks hindamiseks.
Vasta
#18
Hmm, võimalik. Usun lihtsalt, et Eestis leidub jubedalt andekaid inimesi, kuid et geeniuseid .. Selle kohta ma kahjuks ei oska midagi öelda või kommenteerida
Vasta
#19
Tsitaat:Algselt postitas: zhe.... Leian, et inimene, kes ei saa oma "ande" juures tavaeluga hakkama, ei ole geenius.
Aga miks mitte, geenius võib ju näiteks ka füüsilise puudega
(pime, jalutu...) olla. Tavaelus vajavad nad teiste abi kui on
sügavam puue, olgu see siis füüsiline või vaimne...
Vasta
#20
puudega inimene ei pea kohe loll olema, geenius võibki olla inimene kellel on erilised võimed, vaatamata sellele mida ta tavaelus ei suuda ning seega vajab ehk rohkem tähelepanu.
Vasta
#21
Tsitaat:Algselt postitas: entroopia

Kui mõõdupuuks on IQ, siis kunagi kuulsin, et nt Madonnal on IQ 140.
Siit tekib aga küsimus, ka Madonna on ikka geenius?
Muusikalises mõttes kindlasti...
Vasta
  


Võimalikud seotud teemad...
Teema: Autor Vastuseid: Vaatamisi: Viimane postitus
  Kas giljotineeritud pea elab edasi? Nielander 33 17,145 03-12-2020, 19:24
Viimane postitus: xcad
  Kas Sa oled sünesteetik? Hallucigenia 43 22,991 30-05-2020, 20:15
Viimane postitus: Mannu
  Inimmõistus - kas parem kui arvuti ? Celtic 51 17,362 19-01-2018, 09:42
Viimane postitus: pikksukk
  Kas sünnimärkide asetusel on mingit tähendust ? 8-0 1 2,357 31-01-2015, 01:47
Viimane postitus: Veli Joonatan
  Kas sõltumatu elu on võimalik? SaintElizabeth7 10 4,639 25-11-2014, 17:54
Viimane postitus: Veli Joonatan
  Telepaatia - kas võimalik õppida? WickedMe 20 10,677 20-11-2011, 18:27
Viimane postitus: lahendused
  kas te mäletate oma varast lapsepõlve, sündi? pupu 3 2,145 15-06-2010, 23:11
Viimane postitus: Thorondor
  Kas/Kuidas "valgustate" oma tuttavaid vandenõuteoo Uff 32 9,539 15-09-2009, 20:58
Viimane postitus: Vesilik
  Kas skorpionid on halvad inimesed? entroopia 47 15,543 19-02-2009, 10:24
Viimane postitus: helen009
  Kas olete võimeline nägema vereliblesi? yodalr 32 9,991 10-01-2009, 21:40
Viimane postitus: Vogon

Alamfoorumi hüpe:


Kasutaja, kes vaatavad seda teemat:
1 külali(st)ne

Expand chat