Teema hinnang:
  • 0Hääli - 0 keskmine
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Selgeltnägemine
#1
Mina ei tea, kui paljud seda usuvad, kuidi siiski...

Kui ma ei eksi, siis on mul mingid selgeltnägemise võimed olemas, kuid arendamata... aga see selleks...

Kui keegi peaks sellise juhtumi otsa sattuma, mida ma kohe räägin, siis edu teile... ja kui küsimusi on siis ma üritan ikka aidata...

Minu mure on selgeltnägemise juhtumite kontrollimatus... See käib mulle isegi mediteerimisel pinda... viimane kord, kui ma mediteerisin, siis läks algul kõik hästi, kuni hetkeni, kui jäkke kõik otsast algas... ma lendasin oma maailmast välja, ja jälle ühte nägemusse, mis poole tunni pärast täide läks...

Suht tüütu on, enamvähem kõik, mida ma teen, näen ma tuleviku või harvadel juhtudel mineviku, ja see häirib...
Vasta
#2
Mul on ette tulnud ,et kui sulen silmad hakkab igasugu asju ees lendama,liikuma vahel on ka natuke tavapärasemat aga siiski on see kõik mingi muu ,mis ei ole minu mõtted ega ettekujutus. Igatahes ma vel ei ole pihta saanud sellele.

Aga kui täppi need nägemused teil lähevad?






Kui keegi ütleb ,et ta teadvat tulevikku siis ta valetab kui see on isegi tõde.
Vasta
#3
Tsitaat:Algselt postitas: titanl
Mul on ette tulnud ,et kui sulen silmad hakkab igasugu asju ees lendama,liikuma vahel on ka natuke tavapärasemat aga siiski on see kõik mingi muu ,mis ei ole minu mõtted ega ettekujutus. Igatahes ma vel ei ole pihta saanud sellele.

Aga kui täppi need nägemused teil lähevad?






Kui keegi ütleb ,et ta teadvat tulevikku siis ta valetab kui see on isegi tõde.

Sul võib ka olla mingi selgeltnägemise oskus... soovitaks sul tähelepanu nendele pöörata, ja kui võimalik, siis üles kirjutada, et hiljem on endal kah näha, et kas on nägemus, kui täppi see läks, kui isegi oli ja kas ei ole lihtsat mingi alateadvuse fantaasia.

Siiamaani on kõik täpi läinud... Mõni on seal sellised, et millest ei saa algul aru, aga, kui seda situatsiooni näed, siis on juba teine lugu.....

Kuid see lõpp on sul kohe kindlasti täppi... Keegi ei tea. Näevad, tunnevad, kuid kunagi ei saa kindel olla. ja paljud etteenustajad näevad tegelikult seda, et mis võib juhtuda, kui sa käid seda samat teed mööda ja ei tee mingeid kurdi muudatusi...
Vasta
#4
Kui ikka on võimed, siis ei tohiks olla probleemi seal mingid anomaaliad korraldada:
http://www.stat.tamu.edu/~west/applets/psychictest.html

Näiteks 100st viskest 85 korda õigesti...jne.

Lisaks veel niipalju, et ei tasu enesepetmisega tegeleda. Teha korralikud seeriad mingeid teste ja vaadata tulemusi. Kui tulemused näitavad selgelt, et sul või kellegil on võimed, siis võib soovi korral kohe James Randi'ga ühendust võtta ja miljoni võrra rikkamaks saada.


http://www.remote-viewing.com/

Näiteks seal on võimalus ennast testida:
http://www.greaterreality.com/rv/start.htm
Kuid ma kinnitan, et mis te ka paberile ei sodiks, siis enamikel juhtudel leiate te mingi seose pildiga Smile

Ma usun igasugu asju, näiteks remote viewing on üks neist asjadest. Usun veel, et meil kõigil on selgeltnägemise võimed olemas, aga neid võimeid on äärmiselt raske tunnetada, sest lihtsalt pole inimese loomuses neid võimeid rakendada... vähemalt esialgu Angry


Muudetud: 24-1-07 kell 13:00:59 levis
Vasta
#5
No meil on jah raske seda(selgeltnägemine jms) saavutada aga tuleb pöörata tähelepanu ka sinna kuidas meid kasvatatud on ja milliste uskumuste kohaselt. Kui ma mõtlen neile ,kes on oma usule truud või kes tapavad (nt: lõhkavad end pommiga) siis paneb lausa pead kratsima. Aga lõppudelõpuks on ikkagi küsimus , mis on tõde?

Ma ei tea selle paikapidavust aga alati ei ole ju tulevik paigas ja see võib muutuda. See võib muutuda vastavalt meie otsustele jne. Veel seda ,et nägemusi ja muud säärast tuleb osata lugeda. Ühte ja sama nähtust võib tõlgendada mitmeti ja toimub nii öelda see telefonimängu efekt kus lõpuks võib ikka algne sõna kursilt kõrvale kalduda.
Vasta
#6
Tsitaat:Algselt postitas: levis
Kui ikka on võimed, siis ei tohiks olla probleemi seal mingid anomaaliad korraldada:
http://www.stat.tamu.edu/~west/applets/psychictest.html

Näiteks 100st viskest 85 korda õigesti...jne.

Lisaks veel niipalju, et ei tasu enesepetmisega tegeleda. Teha korralikud seeriad mingeid teste ja vaadata tulemusi. Kui tulemused näitavad selgelt, et sul või kellegil on võimed, siis võib soovi korral kohe James Randi'ga ühendust võtta ja miljoni võrra rikkamaks saada.


http://www.remote-viewing.com/

Näiteks seal on võimalus ennast testida:
http://www.greaterreality.com/rv/start.htm
Kuid ma kinnitan, et mis te ka paberile ei sodiks, siis enamikel juhtudel leiate te mingi seose pildiga Smile

Ma usun igasugu asju, näiteks remote viewing on üks neist asjadest. Usun veel, et meil kõigil on selgeltnägemise võimed olemas, aga neid võimeid on äärmiselt raske tunnetada, sest lihtsalt pole inimese loomuses neid võimeid rakendada... vähemalt esialgu Angry


Muudetud: 24-1-07 kell 13:00:59 levis

Need testid on ka midagi, mida võib tegelt nurka ära visata... kuidas sa tõestad, et inimene näeb tulevikku, kui ei saa tõestada, et ta seda tõeliselt nägi, mitte ei ole juhus? Kuidas sa tõestad, et inimesel on kõrgelt arenenud remote viewing, kui tal on lihtsalt testi ajal pahad päevad? JMS...

Mina olen oma nägemused jms vakka hoindnud, ja ainult kitsas ringkond teab sellest.... Nii on meile kõigile lihtsam...
Vasta
#7
Kui kedagi huvitab tõsiselt remote viewing, siis soovitan hankaida ühed õppevideod.
http://isohunt.com/torrents/?ihq=remote+viewing
Faili suurus 2,74GB
Learn Remote Viewing
või lihtsalt remote viewing vms.
Seal üle 5 tunni materjali ja teeb asja puust ning punaseks (ing.keelt peab oskama).

Muudetud: 26-1-07 kell 21:07:18 levis
Vasta
#8
Kusjuures "Remote Viewing" ei ole selgelt nägemin...

Kui kedagi huvitab, siis selgeltnägemin on inglise keeles:"Precognitin"
Vasta
#9
Selgeltnägemine on lihtsalt laiem mõiste, muud midagi.
Vasta
#10
Tsitaat:Algselt postitas: levis
Selgeltnägemine on lihtsalt laiem mõiste, muud midagi.

Seda ta on tõesti.
Kuid esimeses postis on räägitud selgeltnägemisest, kui "precognition" (sest, näide oli toodud "precognition"-i kohta), siis ei saa olla see kuidagi seotud "remote vewing"-uga... Ja siis ei ole see ka üldiselt võetud...
Vasta
#11
Tsitaat:Algselt postitas: Nazz
Tsitaat:Algselt postitas: levis
Selgeltnägemine on lihtsalt laiem mõiste, muud midagi.

Seda ta on tõesti.
Kuid esimeses postis on räägitud selgeltnägemisest, kui "precognition" (sest, näide oli toodud "precognition"-i kohta), siis ei saa olla see kuidagi seotud "remote vewing"-uga... Ja siis ei ole see ka üldiselt võetud...

Mineviku ja tuleviku nägeminine on osa remote viewingust. Kui on selgeltnägemise võimed, siis "remote viewing" on üks viis kuidas neid võimeid rakendada.

Mida sa üritad tõestada? Et mu postitused on vales kohas?
Vasta
#12
Ma ei ütle, et sa vales kohas oled...

Nii palju, kui mina tean, siis on need erinevad...
Kui ongi seotud, siis olgu. Saan minagi selle koha pealt targemaks...
Vasta
#13
Tsitaat:Algselt postitas: levis
Selgeltnägemine on lihtsalt laiem mõiste, muud midagi.

Laiem mõiste küll, täpsemini:
S E L G E L T N Ä G E M I N E , ka krüptesteesia ehk

t e l e s t e e s i a, võime näha või aistida esemeid või sündmusi, mis ei asu vaateväljas. Meelteväline taju ( E S P), mis hõlmab minevik
( r e t r o g n o o s i a), oleviku ( p a r a g n o o s i a) ja tuleviku
p r o h v e t l u s) s-se. Liigitatakse ka: 1) lihtnes.-võime näha eeter-ja astraal-olendeid, kes läheduses viibivad; 2) s. ruumis - võime näha stseene või sündmusi nägijast kaugemal asuvas ruumis; 3) s.ajas - võime näha ajaliselt kaugeid esemeid ja sündmusi. Kuulsad selgeltnägijad Vanas-Roomas olid naisennustajad s i b ü l l i d. Ka tänap. leidub hulgaliselt s-se võimetega inimesi: Hollandis
G. C r o i s e t , Bulgaarias V a n g a ja I v a n k a. Kõige populaarsem s-se fenomen on t e l e p a a t i a. Esineb ka selgeltkuulmist (Doris S t r o k e s ). S-st on kasutatud ka sõjaväeluures.

Muudetud: 28-1-07 kell 15:37:32 Müstik
Vasta
#14
ok... see seletab paljutki...
Vasta
#15
Teema on unarusse jäänud koguni viieks aastaks.
Hiljuti väitis keegi foorumis, et selgeltnägijaid polegi olemas. Jäi arusaamatuks, kas kunagi pole olnud või alles tänapäeval enam ei ole?
Minu arusaamise järgi on paranormaalsete võimetega inimestest räägitud aastatuhandeid.
Ja selgeltnägemist kasutatakse ka sõjaväeluures. Selle kohta siin mitu teemat.
Viis aastat tagasi vist ei olnud ka eestikeelset wiki artiklit selgeltnägemise kohta:
http://et.wikipedia.org/wiki/Selgeltn%C3%A4gemine

Tänapäeval kasutatakse selgeltnägemise asemel terminit k a u g v a a t l u s (Remote Viewing - RV).
See on info vastuvõtmine väljaspool tuntud meeleelundeid.
Selle mõiste tähendus on selge kõigile, kes vaatavad neljapäeviti Vene selgeltnägijate tuleproove.
Kuigi kõigis inimkultuurides läbi ajaloo on seda fenomeni tuntud, peeti seda okultistlikuks fantaasiaks, kuni 20.saj. läbiviidud teaduslikud uurimused selle olemasolu kinnitasid. Sellega on tegelenud USA Luure Keskagentuur (CIA), Sõjaväeluureagentuur ja sellega on tegeletud aktiivselt ka NLs. On korraldatud parapsühholoogilisi kaugtajuprojekte. 1990-1995 uuris teadus-rakenduste Rahvusvaheline Korporatsion SAIC mitmete USA ametkondade tellimusel kaugtaju.

http://en.wikipedia.org/wiki/Remote_viewing

Kaugtaju ehk selgeltnägemise uurimise instituudist:
http://www.remoteviewinginstitute.com/en/index.php

Video kaugvaatlusest ja CIA-st:
http://zen-haven.dk/remote-viewing-weaponized/

Jään ootama arvamusi selle kohta, kas kaugtaju eksiteerib või uuritakse sajandeid seda mida pole isegi olemas. Niisiis, mida arvate?
Vasta
#16
1) Kõige lihtsam ja laialdasemalt levinud selgeltnägemise liik on "eeterkeha selgeltnägemine" - siia alla kuuluvad:
a) Matustel ja surnuaedades silmanurgast nähtavad kummitused, ehk nähakse lahkunu eeterkeha.
b) Metsades nähtavad haldjad, keda on eriti hästi näha pööripäevade ajal vooremägedel ja muistsetel linnamägedel, ehk nähakse olendeid, kelle "tihedaimaks" kehakihiks on vaid eeterlik keha, st füüsilist keha neil pole.
c) Kätega ravitsejate ja selgeltnägijate poolt nähtav/tajutav "inimese eeterkeha", ning seal olevad häired/ummistused: kõrvaldades inimese eeterkehas olevad häired/ummistused paraneb ka füüsilise keha haige koht ära, kuna elujõu/vitaalsuse vool on taastatud haigesse kohta.
d) Aura nägemine - aura madalamaks kihiks on sinakas-hall eeterkeha, mis ulatub füüsilisest kehast ca sentimeetri jagu väljapoole - edasi tulevad juba kaugemal olevad aura kihid astraalkeha, mentaalkeha ja budhhi keha näol.
e) Veesoonte leidmine nõiavitsa või metallist raami abil - eeterkeha põhise tunnetusega tajume kõrgemal olevaid veekihte, ning käte tahtele allumatu mikrovärin (mida juhib tahe veesooni näha ja leida) liigutab käes hoitavat nõiavitsa/raami.
f) Öises metsas liikumine, ilma et ennast vastu puuoksi ära kriibiks - see on eeterkeha põhine ruumiliste väljade tunnetamine: ehk kui enda väli läheb vastu puuoksa teravat välja, siis tunnetad seda ohuna, ning muudad oma liikumise suunda.

Ma pakuks, et selliseid eeterkeha põhiseid selgeltnägijaid on Eestis tuhandeid (võimalik, et isegi kümneid tuhandeid, kuna paljud pole teadlikud enda varjatud võimetest), ning isegi siin foorumis on neid mitmeid.


2) Järgmisena tuleb astraalkeha põhine selgeltnägemine - siia alla kuulub:
a) Unede teadlik nägemine ja suunamine - uned toimuvad astraalsel tasandil.
b) Astraalrännak astraalsesse maailma.
c) Shamaani rännak alumisse ilma.
d) Teiste emotsioonide selgelt-tajumine: a'la tead milliste emotsioonidega (närviline, kartlik, õnnelik) on kaugelt vastutulevas autos olev juht - ning hilisem vaatlus näitab, et autojuht vehib kätega (on närviline); vahib sarvraamidega prillidega nina vastu esiklaasi (on kartlik); naeratab (on õnnelik) - ma olen ise sellist selgeltnägemist kogenud mitme päeva vältel.


3) Jägmisena tuleb mentaalkeha põhine selgeltnägemine - siia alla kuulub:
a) Teiste mõtete selgeltkuulmine - siinsetest valdab seda VironShaman.
b) Teiste tegude karmaliste tagajärgede selgeltnägemine - näiteks Tuulepesa Vikker valdab sellist võimet.

4) Järgnevad vaimu põhised selgeltnägemise liigid buddhi ja atma keha põhiselt - näiteks Mai Aghate Väljataga, ning mitmed shamaanid suudavad näha eelmiste elude detaile (kas olid mees/naine, kus elasid, kuna elasid, millega tegelesid, jne).


Nagu eelnevast näha, siis eeterkeha põhiseid selgeltnägemise vorme on mitmeid, ning igaühel peaks neist mõni avalduma - seega proovige, katsetage, arendage ennast ja saategi selgeltnägijaks!
Vasta
#17
Ma ei saa 100% kindlusega väita, et su jutt tõele ei vasta, aga seda ma ütlen küll, et mitte keegi ei tohiks seda sinu juttu sellise esitlusvormi juures uskuda. Sa kõlad nagu prohvet, kes muudkui seletab, et kuidas asja on, aga põhjendusest pole haisugi. Miks peaksid inimesed seda uskuma? Kui sa pakud, et see kuidagi tunnetuslikult selge, siis nende inimeste jaoks pole vaja ju seda lahti seletada. Kui aga on see mingisugune sinupoolne õpetus teistele lollikestele, kes pole sinuga samale arengupulgale jõudnud, siis missugust õpetust sinu arvates jagab selline põhjendustest möödahiiliv viis asju teistele selgeks teha? See foorum ei ole mõeldud lihtsalt oma unenägudes kogetu ümberjutustamiseks. Põhjendused, mees!

Tsitaat:näiteks Tuulepesa Vikker valdab sellist võimet.

Mine räägi oma Tuulepesas seda juttu.
Vasta
#18
Para-webi reegel:
"Kõigil kasutajatel on õigus oma arvamusele ning teise kasutaja põhjendamatu kritiseerimine, isiklik solvang, ähvardamine või tahtlik provotseerimine on keelatud taunitav."

Lahenduse kogemata kiiruga kirjutatud vale tähemärgi väljatoomine, on lihtsalt provotseerimine.
Muuseas, kas sul on mingeid tõendeid selle kohta, et lahenduse poolt kirjeldatud astraalkeha, mentaalkeha ja budhhi keha ei eksisteeri?
Lisaks olen ka ise kindel, et seda foorumit siin külastab rohkem selgeltnägijaid kui keegi arvatagi oskaks.
Vasta
#19
(05-10-2012, 17:28 )Müstik Kirjutas: Para-webi reegel:
"Kõigil kasutajatel on õigus oma arvamusele ning teise kasutaja põhjendamatu kritiseerimine, isiklik solvang, ähvardamine või tahtlik provotseerimine on keelatud taunitav."

Lahenduse kogemata kiiruga kirjutatud vale tähemärgi väljatoomine, on lihtsalt provotseerimine.
Muuseas, kas sul on mingeid tõendeid selle kohta, et lahenduse poolt kirjeldatud astraalkeha, mentaalkeha ja budhhi keha ei eksisteeri?
Lisaks olen ka ise kindel, et seda foorumit siin külastab rohkem selgeltnägijaid kui keegi arvatagi oskaks.

Jah, õigus arvamusele on, aga Lahenduste postitusest küll ei selgu, et tegemist tema arvamusega on. Loeks nagu Piiblit - nii lihtsalt on ja kõik.

Ei ole tõendeid. Aga mina ei tee ka postitusi, kus väidan, et midagi on, aga põhjendusi ei too. Tõestuse koorem lasub väite tegijal. Ütlen ausalt oma arvamuse välja - kasutaja lahendused postituste sisu ja vormistus on siinsele foorumile kahjulik ning hea meelega näeksin teda bännituna.

PS: Pole vaja nüüd kõigil siia kaagutama tulla, et kes mindki hea meelega bännituna näeks. Tean neid isegi...
Vasta
#20
(05-10-2012, 17:28 )Müstik Kirjutas: Para-webi reegel:
"Kõigil kasutajatel on õigus oma arvamusele ning teise kasutaja põhjendamatu kritiseerimine, isiklik solvang, ähvardamine või tahtlik provotseerimine on keelatud taunitav."

Lahenduse kogemata kiiruga kirjutatud vale tähemärgi väljatoomine, on lihtsalt provotseerimine.
Muuseas, kas sul on mingeid tõendeid selle kohta, et lahenduse poolt kirjeldatud astraalkeha, mentaalkeha ja budhhi keha ei eksisteeri?
Lisaks olen ka ise kindel, et seda foorumit siin külastab rohkem selgeltnägijaid kui keegi arvatagi oskaks.
Elementaarne väitlusreegel näeb ette, et millegi väitjalendal on kohustus oma väite õigsust tõestada. Eriti, kui väide käib millegi olemasolu või mitteolemasolu kohta. Kui seda ei suudeta, pole kellegil vaja ka seda jura ümber lükkama hakata, sest "olematute tõenditega väidet saab kummutada ka mingeid vastutõendeid toomata".

Mis puutub Para-webi reeglitesse, siis on õigus omada ka arvamust, et kaasfoorumlane ajab totaalset jura.

Eelnev käib üldiselt foorumi kohta, mitte konreetse teema kohta.
Vasta
#21
Nielader, see on sinu subjektiivne arvamus lahenduste kohta.
Kui sa oleksid ridamisi alati kõik lahendused postitused läbi lugenud (ja küllap neidki siin leidub, kes on lugenud), siis oleks sulle ka teada, millistele teostele tema oma subjektiivsetes arvamustes toetub. Ühesõnaga, põhjendusi on lahenduste poolt kuhjaga juba varem foorumisse ära toodud, need tuleb lihtsalt ise üles otsia ja läbi lugeda, enne kui kriitikat tegema hakata.
Miks sa selgeltnägemise üle arutleda ei taha?
Näiteks oleks teretulnud sinu arvamus Kaugtaju ehk Selgeltnägemise Instituudi kohta.
Miks näiteks eksisteerib niisugune Instituut? Mida seal uuritakse?

Vlad, kui keegi kellegi arvates ajab jama, siis tuleb ka ära näidata miks ta kellegi arvates ajab jama.
Kahjuks on alati nii, et jamaks peetakse seda, mille kohta ise ei osata üldse midagi arvata, sest ei olda selle või teise valdkonnaga tegeletudki, isegi mitte elementaarsel tasandil.
Ja see paneb mind mõtlema, et äkki on sul Vlad esitada mingeid tõendeid selle kohta, et lahenduse poolt kirjeldatud astraalkeha, mentaalkeha ja budhhi keha ei eksisteeri?

Vasta
#22
See minupoolt esitatud pikem selgeltnägemise olemuse lahtiseletamine peenkeha kihtide kaupa on nö "ülevaade", et paremini mõista selgeltnägemise olemust tervikpildina - iga rea (selgeltnägemise liigi) kohta on mitmeid raamatuid, kus tõsimeelselt üritatakse ühte konkreetset selgeltnägemise liiki veelgi põhjalikumalt lahti seletada ja anda juhiseid vastava selgeltnägemise liigi omandamiseks.

Selgeltnägemise juures pole oluline nö "tõestamine" (et ta olemas on), vaid praktiline oskus/võime selgeltnägemist kogeda ja teda igapäevases elus kasutada.

Näiteks võib ju "ära tõestada", et on olemas hirmkallid sportautod Ferrari ja Porshe - kuid mida see "tõestus" annaks - enamus inimesi ei jõuaks neid endale nii-ehk naa soetada liiga kalli hinna tõttu (tavalised inimesed sõidavad roostes opeli ja fordiga).
Sama on ka selgeltnägemisega, kus oluline pole mitte "tõestamine" (Ferrari on olemas!), vaid praktiline kasutamine (sõidukorras vanem Opel või Ford seisab maja kõrval).

Mis aga puudutab eeterkeha olemuse tõestust, siis Kirljani fotograafia ongi eetervälja "tõestuseks" - kuid ka siin ei soovi skeptikud tõestust "mõista", ajades juttu mingitest "gaaslahenduse läbilöökidest" ja fotoplaadi defektidest - veelkord teadmiste ja tõestuse asemel oleks vaja mõistmist: aga kui mõistmine muutuks "laiatarbekaubaks", siis kaoks ka skeptikud (kuna nad mõistaks kõike).



Toon veel ühe näite "tõestuse" vildakusest erinevate peenkeha kihtide näitel.

Analüütilises mõistuses (mentaalkehas) elav füüsik tahab "ära tõestada" mingi valemi tundemaailmas (emotsioonikehas) elavale muusikule - kuid muusik ei mõista tõestust ("mulle ei meeldi need keerulised ja igavad valemid!"), kuna ta tajub maailma vaid emotsioonide põhiselt, mitte aga mõtlemise põhiselt - igatahes ei suuda mõtetes elav füüsik kuidagi oma valemeid "ära tõestada" emotsioonides elavale muusikule: kui ikka vastav kehakiht (arenenud mentaalkeha) on puudu, siis pole midagi teha.

Samasugune erinevus on ka mentaalkeha põhiste teadmiste ja buddhi keha põhise mõistmisega - need, kes ei tahagi "mõista" asjade olemust (skeptikud), need ei hakka kunagi aduma milleks "mõistmist" vaja on, kuna nad elavad vaid mentaalkeha põhises teadmises/tõestuses, ning neil on vastav kehakiht (arenenud buddhi keha) puudu.

Sarnane erinevus on ka taimedel ja loomadel (taimedel on mentaalkeha alguse osa puudu), ning loomadel ja inimestel (loomadel on mentaalkeha kõrgem pool puudu) - ning siit edasi minnes ka teadjatel ja mõistjatel (mõistjatel on buddhi keha algus olemas, kuid teadjatel on buddhi keha puudu, või vähe-arenenud) .

Vasta
#23
(05-10-2012, 18:31 )lahendused Kirjutas: Analüütilises mõistuses (mentaalkehas) elav füüsik tahab "ära tõestada" mingi valemi tundemaailmas (emotsioonikehas) elavale muusikule - kuid muusik ei mõista tõestust ("mulle ei meeldi need keerulised ja igavad valemid!"), kuna ta tajub maailma vaid emotsioonide põhiselt, mitte aga mõtlemise põhiselt - igatahes ei suuda mõtetes elav füüsik kuidagi oma valemeid "ära tõestada" emotsioonides elavale muusikule: kui ikka vastav kehakiht (arenenud mentaalkeha) on puudu, siis pole midagi teha.
Sa oled jälle täiesti valesti aru saanud. Suvalise nähtuse olemasolu kinnitamiseks ei ole vaja selle siseelu tunda. piisab vaid selle nähtuse selgest fikseerimisest. Selgeltnägijad ja nende pooldajad laulavad papagoidena seda ühte ja sama refrääni, "selgeltnägemine on kahtlemata olemas ent teadus lihstalt ei tea nende toimemehhanismi".

Kui nähtus on väidetavalt olemas ja seda kogevad pidevalt miljonid inimesed, siis peaks olema võimalik selle eksistentsi kaheldamatult kinnitada. Kui mitte muul moel (näiteks meile teadaolevad mõõteriistad ei suuda registreerida vaimude poolt tekitatavaid energialaineid või telepaatide poolt kasutatavat diapasooni), siis vähemalt empiiriliselt ehk kogemuslikult: Piisav hulk neutraalseid isikuid koges kontrollitud (loe: pettusevõimalusevabas) keskkonnas teadaolevate loodusseaduste abil seletamatut nähtust ning seda suudeti vajalike faktorite kaasabil korrata ka teiste neutraalsete inimeste juuresviibimisel, siis pole nähtuse olemasolu kinnitamiseks enam sisuliselt mingit tähtsust, kas me selle toimet mõistame või mitte.

Vasta
#24
(05-10-2012, 18:31 )lahendused Kirjutas: See minupoolt esitatud pikem selgeltnägemise olemuse lahtiseletamine peenkeha kihtide kaupa on nö "ülevaade", et paremini mõista selgeltnägemise olemust tervikpildina - iga rea (selgeltnägemise liigi) kohta on mitmeid raamatuid, kus tõsimeelselt üritatakse ühte konkreetset selgeltnägemise liiki veelgi põhjalikumalt lahti seletada ja anda juhiseid vastava selgeltnägemise liigi omandamiseks.
On üks ettepanek - ehk teed mingi demonstratsioonesinemise kus näitad ka teistele kehasid, aurasid, võimeid ja kõike muud. Kasvõi ainult foorumi liikmetele. Siis oleks sul hiljem vähemalt hulganisti toetajaid, kes oma kogemusega sinu juttu kinnitavad, ja vähem sinu jutus kahtlejaid.
Vasta
#25
(05-10-2012, 18:31 )lahendused Kirjutas: Selgeltnägemise juures pole oluline nö "tõestamine" (et ta olemas on), vaid praktiline oskus/võime selgeltnägemist kogeda ja teda igapäevases elus kasutada.
Seda minagi usun. Samas mõnele on antud kaasasündinud paravõimed, teisele ei ole. On muidugi inimesi, kes on suutnud iseseisvalt neid võimeid arendada.
Eriti huvitav on minu arvates psühhomeetria.
Selgeltnägemise vorm, mis on tihedalt seotud telepaatiaga.
Kreeka keeles tähendab see termin ´hinge mõõtmine´.
Termin võeti kasutusele 1842.a. Tavaliselt võtavad psühhometristid kätte eseme, mis on olnud kaua aega kellegi käes (kell, sõrmus või foto) ja saavad sel viisil eseme omaniku kohta infot. Paljud sensitiivid saavad tunnistusi normaalses seisundis, teised aga hüpnoosi-või transiseisundis. Psühhomeetria võimaldab uurida inimkonna ajalugu, avastada kuritegusid ja leida kadunud inimesi.
On ilmunud kogumikud “Psühhomeetria 1” ja “Psühomeetria 2”. Tln.1999 - Intuitiivteaduste Kooli ametlikud õpikud.

Selle meetodi abil on rohkesti psühhopaatidest mõrvareid tabatud.
http://www.trutv.com/library/crime/crimi...ml?sect=21
Vasta
  


Alamfoorumi hüpe:


Kasutaja, kes vaatavad seda teemat:
1 külali(st)ne

Expand chat