Teema hinnang:
  • 0Hääli - 0 keskmine
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Dracula loss
#1
Kui keegi on huvitatud, siis legendaarse Dracula loss on müügis.

Siin on terve artikkel
http://news.bbc.co.uk/2/hi/europe/6248537.stm





Lühi kokkuvõte artiklist. (kuigi ma ei ole kindel kas see sobib)

Habsburgide monarhide järeltuliad on otsustanud müüa Transilvaania loss mis on seostatud Krahv Draculaga.
Loss on müügis 73 miljoni dollariga.
Kohalik nõukogu on nõus lossi ära ostma, turistide atraktsiooniks. Vältides sellega lossi hotelliks muutmist.
Kuigi Rumeenia kultuuriminister ütles, et see on "loll" tegu kohalike võimude poolt see nii kalli hinnaga osta.
Hr. Habsburg tahtis leida parimat lahendust lossi säilitamiseks, perekonna ja Bran-i elanike huvides.

Muudetud: 15-1-07 kell 15:24:24 Metavo

Muudetud: 20-9-07 kell 19:20:50 Hallucigenia
Vasta
#2
Juhin veel tähelepanu, et Rumeenia on 2007. aastast EL täieõiguslik liige, nii et selle lossi külastamine formaalselt väga keeruline ei ole. Ehk jäävad pärast müüki selle lossi uksed igaveseks suletuks..
Vasta
#3
Äkki olid need vampiirid ikka olemas? Iseenesest oleks põnev seal lossis kolada.
Vasta
#4
ma tean nii palju, et vampiirid on astraal maailmas olemas... aga see on juba teinie jutt...
Vasta
#5
Mmm, kas see on sama loss, kus omal ajal Erzbet Bathory elas või millist lossi loetakse üldse õigeks Dracula lossiks? Seda ma tean, et see loss, kus on palju Dracula filme tehtud ja mida mina seostaksin seega tolle krahviga, on täitsa loodusmuuseumina Slovakkias olemas Smile

Muudetud: 26-7-07 kell 21:11:04 Coccinella
Vasta
#6
Tänud teabe eest, et Slovakkias on loodusmuuseum, aga mis see Slovakkia ja filmindus siia puutub?
Transilvaaniast ja Rumeeniast ikka juttu.
Krahv Dracula (ehk vampiir Dracula) päris elukohast. Filmid tehtud ikka legendide ja kirjanike väljamõeldud teoste põhjal.
Vasta
#7
Sorry, ma kohuke veel (või püsivalt) selle koha pealt, mida keegi mllekski peab (nii ametlikult või nii) ja siis ma küsingi lolle küsimusi, et targemaks saada :7 (kui aus olla, siis ma teadsin Transilvaaniast asukohast ainult seda, et ta kunagi oli Rumeenia aladel, aga iseasi, mis piiride jagamisest, ning seega oletasingi, et selle võiks vabalt ka Slovakkiasse paigutada)
Vasta
#8
Sorri et küsin aga mis on astraal maailm??
Vasta
#9
Tsitaat:Algselt postitas: Coccinella
Mmm, kas see on sama loss, kus omal ajal Erzbet Bathory elas või millist lossi loetakse üldse õigeks Dracula lossiks?
See tegelane kes Dracula prototüübiks, ajaloos nägi välja sedaviisi (Bucharestis olev mälestusmärk.)
Kutsusid teda rumeenlased Vald Tepe¹ ehk Vlad Teivastaja...seda põhjusel, et ajajärgul Rumeenias valitsenud maakondliku separatismimeelsuse surus ta väga karmi käega maha...
Ja oli ta lemmikhukkamisviisiks teibasse-ajamine...
Selline pikantne üksikasi veel, et kui timukad-timukasulased tööd eeskujulikult ei teinud ning vardasseaetud õnnetud järgmist päikesetõusu ei näinud, vaid hingekese varakult Issandale andsid, kiputi ka timukate kallal sama protseduuri kordama...
Kui türgi sultan Mehmed II tungis Rumeeniasse et Vlad III:ga arveid õiendada, ning Ottomani Impeeriumi mõjuvõimu piirkonnas kinnitada, leidis ta teel Rumeenia pealinna 20.000 teibasseaetud Valahhia talupoega... Teravad teibad seisid pikkade ridadena nagu mets...Ja teivaste otsas väänlesid hukkamisele määratud...perekondade kaupa, sülelastest vanuriteni... Türgi karastunud sõjavägi eesotsas kartmatute janit¹aride ja sultani endaga kohkusid nii ära, et otsustasid suures masenduses sõjakäigu pooleli jätta ja tagasi Istanbuli pöörduda...
Kuskohast siis pärit nimi "Dracula" ehk rumeenia keeli draakonike?
Vlad III ehk Vlad Tepe¹i isa, Vlad II kuulus Societas Draconistrarum ehk Draakoni Ordusse (loodud Ungari Kuninga Sigismundi poolt 1408 aastal).
Ordu pidi ühendama (muu hulgas) Saksa-Ungari-Poola-Rumeenia-Valahhia ülikuid vastuseismaks Türgi ekspansionismile.
Teda kutsuti siitläbi "Draco" ja tema poega "Dracula"...

Praegu hindavad Rumeenlased Vlad Tepe¹:i vaatamata ta verisele kuulsusele üpris kõrgelt. Lõpetas ta riigisisesed hõõrumised, surus maha Valahhia (Multenia-Oltenia) separatismi, suutis balanseerida Saksa-Ungari-Poola ning teiselt poolt Ottomani Türgi jõudude vahel...
Nüüd Bran:i loss. (Üritan ka üht-teist pildimaterjali leida, kuna seal sai ka viibitud...)
Bran ei olnud Vlad Tepe¹i elukoht. Viibis ta selles lossis heal juhul üldse paar korda elu jooksul...nii et see side on rohkem kirjanduslik...

Ja siin ka Wikipedia adekvaatset infot:
http://en.wikipedia.org/wiki/Vlad_III_the_Impaler


Muudetud: 26-8-07 kell 19:44:02 zed
Vasta
#10
Tsitaat:Algselt postitas: catu0
Sorri et küsin aga mis on astraal maailm??
Ole kena ja küsi seda õiges kohas. Otsing nupp üleval vasakul. Kindlasti leiad midagi.
Vasta
#11
Need hambad on lihtsalt natuke valesti kasvanud (kui on liiga välja need kihva hambad). Ise arvan ,et võibolla oli isegi Dracula kunagi elanud ja selle lossis ,kuid mitte vampiirina. Võibolla oli lihtsalt hakkanud ümbruses levima kuulujutud tema kohta kui ,et ta oleks vampiir ja nüüdseks on üle maailma levinud see kuulujutt mis on muutunud legendiks.
Vasta
#12
http://www.freshtourism.com/index.php?pageid=253

360` tour (i)
Vasta
#13
Tahaks seda lossi kindlasti kunagi külastada, aga kui see hotelliks tehtaks, siis mina arvatavasti
seal üksinda magada küll ei julgeks. Mitte, et ma nüüd hull argpüks oleks, aga kõhe hakkaks kindlasti
Vasta
#14
Tsitaat:Algselt postitas: Coccinella
Mmm, kas see on sama loss, kus omal ajal Erzbet Bathory elas või millist lossi loetakse üldse õigeks Dracula lossiks?
Muudetud: 26-7-07 kell 21:11:04 Coccinella

Elizabeth Bathory sündis oma pere valdustel(Nyírbátor, Hungary)ja elas Ecsed lossis. 11. aastaselt kihlus Elizabeth Ferenc Nádasdy'ga ja kolis tema lossi Sárvár'is. 1575 abiellus Elizabeth temaga ning sai abielukingitusena Nádasdy kodu, Èachtice lossi.
Minu teada pole ta mujal rohkem elanud. Sünids ta muidu 129 aastat pärast Vladi.

Muudetud: 1-6-08 kell 12:06:24 Ap0CalYps3
Vasta
#15
Kas seal oli kunagi krahv Dracula või mitte,külastada tahaks seda küll kunagi.
Vasta
#16
Tsitaat:Algselt postitas: Taevaplix
Kas seal oli kunagi krahv Dracula või mitte,külastada tahaks seda küll kunagi.
Jah... Oli kunagi selline isik olemas.
Wiki Allikas
Wiki Allikas (Eng)
Vasta
#17
Dracula, oli olemas, kuid jõhker Grahv, mitte Vampiir.
Vasta
#18
Tere,

olen uustulnuk ja ei tea nendest asjadest eriti aga ise olen huvitatud.
Oskab keegi öelda, kust ma saaksin lugeda vampiiri legendide kohta?-kõik võimalikku.
Vasta
#19
Selle ostaks kyll ära Laugh
Vasta
#20
c
Vasta
#21
erik57, päris hea tekst sulSmile! Kirjuta ikka midagi asjalikku teinekord.
Aga wenstrom, sul võib täitsa õigus olla selle kohta.Aga keegi vist ei tea selle kohta täpselt.
Vasta
#22
Suur Vlad oli kindlasti väga julmade võtetega valitseja kuid nii päästis ta võibolla miljonid elud ja maa võõrste vallutajate ikke alt.Loss nagu loss ikka wink kes ei tahaks seal väikse reaalse tuuri teha, isegi hotellina oleks elamus kift.
Vasta
#23
Tuur sinna võiks küll päris põnev olla, ma kujutan ette.
Vasta
#24
Kui kedagi huvitab siis The Dark Prince on biograafiline ajaloo film. Drakulast ja tema elust ilma vampiirluseta. Väga hea film - soovitan vaadata. Äärmuslikult mitte hollivuudlik - arvasin alguses, et see on rumeenlaste enda toode. Youtubest ka siia link.
Vasta
#25
Prints Charles paljastas, et on ühe maailma julmima valitseja sugulane.
Veri seob meest Vlad Teivastajaga, kes on pigem tuntud kui Vlad III Dracula, kellest inspireerituna Bram Stoker 1897. aastal oma vampiiritekstid kirjutas.
Prints Charles tunnistas AP andmetel telesaates, et on tõepoolest 13. sajandil elanud Dracula sugulane.
Mehe sõnul tunnistavad seda läbiviidud uurimused.

Huvitaval kombel räägiti telesaates tegelikult hoopis Rumeenia Transilvaania metsade kaitsmisest.

Vlad Teibasseajaja ehk Dracula hukkas kümneid tuhandeid inimesi, ajades paljud neist teibasse. Ta võttis tihtilugu teibasse aetud inimeste "metsas" einet, kastes leivaviilu nende verre.
Tavaliselt laskis ta köita ohvri kummagi jala külge hobuse, kes siis teritatud vaia hukatava keheasse vedasid. Teibaots oli rasvaga määritud ning jälgiti, et see poleks liiga terav: Vlad ei tahtnud, et ohver šokist liiga kiiresti sureks. Rinnalapsi aeti sageli läbi ema keha torgatud teiba otsa.

Ohvrid pidasid tunde, või koguni päevi vastu. Kõdunevad laibad jäeti sageli teivastesse kuudeks rippuma.
1459. aasta Pärtlipäeval käskis Dracula ajada teibasse 30 000 kaupmeest ja teisigi ohvreid.

Kui Vlad kutsus ükskord välisriigi saadiku "teibametsa" einestama, kurtis viimane haisu üle. Vlad lasi probleemi kiiresti lahendada - saadikul lõigati nina küljest.

Kes oleks osanud arvata, et pealtnäha leebel Charlesil sellistki karmi verd naha all vemmeldab!

http://publik.delfi.ee/news/inimesed/ham...d=60615789
Vasta
  


Alamfoorumi hüpe:


Kasutaja, kes vaatavad seda teemat:
1 külali(st)ne

Expand chat