Teema hinnang:
  • 0Hääli - 0 keskmine
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Sõnumid unenägudes
#1
Mul on olnud mõned unenäod, kus nagu püütakse mulle mõne piltliku ütlemisega mingit sõnumit edasi anda. Need on mul aastate taha eredalt meeles ja sellepärast ma usungi, et need unenäod pole juhuslikud.
1. Olen kellegagi (seal oli mitu tegelikus elus tundmatut meest) kuskil sadamalinnas. Ma ei tea, miks, aga mul oli kindel teadmine, et see asub Inglismaal. Tuleme sadamahoonest välja. Taevas on lillakashall, on tuuline ja tibutab vihma. Keegi teeb suvelauakese lahti ja paneb klaasid lauale. Siis üks mees hakkab piimapudelist klaasidesse piima valama. Keegi ütleb talle: "Hoia pudelipõhi tuule suunas!"
2. Olen koos ühe sõbraga tema juures. Küsin talt, mis kell on. Tal on mingi suur masin, mille peal on elektrontabloo punaste numbritega. See ei näita mingeid normaalseid numbreid ja siis ta hakkab nuppe näppima. Ma küsin: "Mis sa teed?" Ta vastab: "Oota, ma vaatan, mis kell eile samal ajal oli."
Kas ja kuidas neid ütlemisi tõlgendada? Kas ka teile on unes veidraid sõnumeid antud?

[Muudetud: 8-3-2010 Cassiopeia]
Vasta
#2
Heh. Unenäod võivad olla väga erinevad. Täiesti loogilistest täiesti idiootsusteni välja. Viimane väga eredalt meeles olev uni on mul seotud tapmisega. Nimelt mäletan täiesti selgelt, et mul oli käes umbes meetri pikkune jupp telefoni kaablit. Ja ma otsisin kedagi. Otsimise eesmärk oli keegi selle kaabliga ära puua. Noh, se unenägu on mul väga selgelt meeles, kuid mingi seos reaalse eluga sellel täiesti puudubSmile
Vasta
#3
Kahjuks isegi näinud inimesi unes kes olnud armsad ja lähedased,kuid kahjuks lahkunud siit maailmast, need uned on vastikud aga samas ei tahaks see uni lõppeb ,sest tead ,et kui silmad avad , on jälle see möödas, tegelikult pole teadlased siiani suutnud seletada kuidas uni toimib, see ila ,et aju loob mingid pildid kokku on sama hea jutt ,et sead oskavad lennata, vähemalt üks viis põgeneda reaalsusest ilma alkota, häid unesid teile.
Vasta
#4
Ma näen korduvalt sihukest asja,et ma olen suures majas ja pean millegi pärast oma ema päästma.Kusjuures ma tean kindlalt, et tegu on mingi tuumaelektrijaamaga ja see asub venemaal.Kõige imelikum on veel see, et ma tean täpselt kus see koht asub(looduse järgi).
Vasta
#5
kunagi n2gin unes yht prouat.Ei tea mix,aga ta tundus mulle vaga OMA! Ma pole teda elu sees n2inud!)lobisesime juttu.Siis pidin koju minema.Ta ytles,et tulex talle veel kylla.Kuu aega tagasi,n2gin jalle unes,seda sama maja. L2ksin aeda ja seal ta seisis.Vaatas silma ja ytles et "Ma ootasin sind ammu,sa ei tulnudki mind vaatama vahepeal"
Ja hommikul oli kuidagi imelikud syymekad.Aga mix?Ma pole ju teda kunagi paris elus kohanud...
Vasta
#6
uurijad pidid tõdema et need kes muretsevad rohkem,näevad ka rohkem unenägusid. uurijad tegid katse,kus palusid katsealustel mõelda oma probleemidele ja negatiivsetele muredele.
Rühm jagati kaheks ja teise poole rühma katsealustel soovitati vastupidi isoleerida oma negatiivsed mured enne magamajäämist.Kõik uneuurimises osavõtjad hakkasid unepäevikut pidama, et tulemusi hiljem paremini analüüsida.

Huvitav oli järeldus,kus tõdeti et need katsealused kes muretsesid ja mõtlesid pingsalt oma probleemidele nägid ka rohkem und ja luupainajaid, mis mõningates olukordades päris ehtsatena paistsid.
Need kes brobleeme ega negatiivseid mõtteid ei mõelnud ,need ka und ei näinud(ei mäletanud) , nägid minimaalselt.unehäirete puhul aitas rahulik muusika ja kõvem padi,hommikul oli ärkaja reipam ja heatujulisem.

UNi on nagu ette programmeeritud sü¾ee,oma meeleolu,tunnete, mõtete ja järelduste kokkuvõte ,mis produtseeritakse reaalselt unes.Kas oled tähele pannud, et pärast huvitava raamatu lugemist, filmi vaatamist või huvitava sündmuse kogemist, näed seda tihti unes.
Unenägudeni..
Vasta
#7
Mu kass suri sellepärast ära.

Põhimõtteliselt värk oli selline, ma nägi unes nagu ette ja mu sõbranna ka tegi mulle midagi ette rääkides. Või siis ähvardades, et kutsub loomapüüdja järgi ja värki.
Niisiis, üks päev läks kass välja (möödunud kaks nädalat sellest juba) ja mul oli suva, et kas ma pean muretsema või mitte. Ma ei muretsenud. Ja sellel ööl nägin ma õudast unenägu . Nägin, et sõbranna kutsuski loomapüüdja ja ma kaotasin oma kassi. Ärkasin järgmine päev üles, hakkasin kooliks sättima ja siis paps küsisi, kus Kita (kadunud kass) on ja mul tuli suur nutuhoog peale, mida pole varem olnud. Ja terve koolipäev oli vastik olla ja värk läks selleni välja, et ma nutsin kooli vetsus, sest ma nagu nägin juba ette, et mu kass ei tule enam kunagi tagasi ja niiviisi nutsin kolm ööd, sest selle kassiga olen olnud mingi 8 aastat. Kas on üldse võimalik, et nägin unes ette või sain mingi sõnumi? Ja kusjuures, kui ma seda unenägu nägin, teadsin, et midagi halba juhtub.
Muutus: lokkavad kirjavead
Vasta
#8
Heh, ma lubasin- lausa vandusin õele unes, et ei larista enam... kuna mu õe väitel pidi siis mu elu õigele rajale minema... Kuna mu õde nõudis seda, ja ta ei jätnud ennem rahule, kui ma vandusin, et ei larista enam.
Kõige imelikum selle unenäo jooksul oli see, et radikad olid laes.Mina ise olin põrandal ja oli hommik.
Vasta
#9
Ma nägin suht imeliku und eile öösel.
Ma ei mäleta sellest eriti midagi, aga siiski mäletan üht meest kes vaatas tühjusesse ja lausus mulle: "Inimene kes teab oma eelmist elu ei ela kaua."
Viimasel kahel nädalal olen ma tõesti hakanud uurima oma eelmist elu, arvutanud kõik numbrid läbi mis on mu joonistustel jne. Joonistustelt olen ma leidnud aasta arvu kus tõenäoliselt juhtus midagi.
Kas unes mulle öeldu võis midagi tähendada?
Vasta
#10
Kusagilt unenäosümboolika leksikonist meenub, et (vanade) meeste nõuandeid unenäos tasub võtta kuulda, sest need esindavat määnsetki kõrgemat teadvust.

Aga üldjuhul soovitaksin ka siin kuulata oma sisetunnet ja leida sealt üles vastus
Vasta
#11
(26-11-2011, 12:15 )Co0zhy- Kirjutas: Ma nägin suht imeliku und eile öösel.
Ma ei mäleta sellest eriti midagi, aga siiski mäletan üht meest kes vaatas tühjusesse ja lausus mulle: "Inimene kes teab oma eelmist elu ei ela kaua."
Viimasel kahel nädalal olen ma tõesti hakanud uurima oma eelmist elu, arvutanud kõik numbrid läbi mis on mu joonistustel jne. Joonistustelt olen ma leidnud aasta arvu kus tõenäoliselt juhtus midagi.
Kas unes mulle öeldu võis midagi tähendada?

Njha..ehk oleks mõtekas püstitada küsimus teisiti, ehk et mis tähtsust omab eelmistes eludes olnu/elulugu, vahest on tähtsam ühendada endaga eelmiste elude teadmised/energia...
Aga kes seda teab, mis või kes unes hirmutab/hoiatab... on see alateadvus või need, kes ei ole huvitatud inimese vabanemisest...

Vasta
#12
Mõte võib olla ka see, et kui "mäletad" eelmisi elusid, hakkab su elude-ring lõpule jõudma.
Ja siis ei ole tõesti enam kaua elada - 1000-e elu asemel ehk ainult 10 wink
Vasta
#13
Ma võtaks seda niimoodi: oletame, et elasid eelmises elus 80 aastat. See elu, elad ka näiteks 80 aastat. Kokku oleksid elanud siis 160 aastat.

Arvestame ka asjaolu, et vanemaks saades inimesed ajataju on hoopis teistsugune, palju kiirem. Päevad tunduvad lühemad ning aasta ei tundu enam pikk periood. Usun, et kõik seda on tajunud, kus lapsena päev võis tohutult pikk olla ning aasta vanemaks saamine tundus meeletult suur saavutus (võib-olla vanemad aitasid ootusele kaasa, kuid siiski, ajataju on teistsugune erinevas vanuses). Ja kui nüüd lisada oma vanusele 80 aastat (näiteks kui oled 17, siis 17+80=97), siis ajataju on hoopis kiirem kui muidu olema peaks. Seega elad sa oma praeguse elu, kui tead oma eelmist elu, palju "kiiremini" läbi kui siis kui sa ei teaks.

Aga see on kõigest üks mõte. Omad järeldused pead ise tegema, sest seda öeldi sulle, mitte meile.
Vasta
#14
Aitäh teile.
Sina, ma mäletan vaid ähmaselt kellegi surma ja mingit kivi tabelit kus oli must kiri peal.
Vasta
#15
(26-11-2011, 14:54 )Co0zhy- Kirjutas: Aitäh teile.
Sina, ma mäletan vaid ähmaselt kellegi surma ja mingit kivi tabelit kus oli must kiri peal.

Kas tõesti tead, et mäletad just selles seoses? Kas võid kindel olla?
Need pildid võivad ka tulla millestki muust, mingi tähendusega.
Muidugi, kui need mälestused on ähmased, siis saa ka selles kindel ollaSmile

Mõtlen, et teadmine enda eelmistest eludest, või ka järgmisest, on nii vapustav elamus, et see ei saa jääda ähmaseks.

Vasta
#16
Eelmiste elude unenägusid on tore uurida. Sageli viibid sa kohas, kus pole ärkvelolekus viibinud; see tundub nii tuttav, justkui kodu. Kui sind tõmbavad võõrad maad, nagu Malta, Peruu või Egiptus, on võimalik, et oled kunagi seal elanud. Vaata oma unenäos ringi ja otsi vihjeid selle ajastu ja maa kohta. Sa võid märgata, et su rõivad kuuluvad teise ajastusse, näiteks on sul seljas Victoria-aegne kleit või keskaegne rüü. Samuti püüa ärkvel olles meelde tuletada ja hiljem informatsiooni hankida ebatavaliste hoonete, kommete või millegi muu kohta, mida näed unes, aga mis su tavaellu ei kuulu. Näiteks ei pruugi keelt, mida sa räägid, enam olemas olla, aga sina oskad seda. Ärgates märgi kõik oma päevikusse üles ning lindista sõnad või laused, mis sulle meenuvad.
Nii õpetatakse ühes unenägude raamatus.
http://alkeemia.delfi.ee/mystika/esoteer...d=72200075



Vasta
#17
See on Sinu number,kus iganes näed seda,oled õigel teel,edu!
Vasta
#18
Kõigile,ei tea,arvan siiski,et personaalne,vähemalt mul analoogne (kindel number) numbriteema läbiaegade.
Vasta
#19
Nägin und, et maakeral oli kolm saart, kus ühes elasid valged ükssarved ja loodus oli seal lihtsalt imeline. Nad elasid rahus ja rõõmus. Neid kaitsesid pooljumalad, kes valvasid, et neile keegi liiga ei teeks. Teine saar oli mägine ja seal elasid raisakotkad, kes püüdsid pidevalt ükssarvede aladele sisse tungida, aga pooljumalad olid mingi kaitsva kupli nende kohale teinud. Kolmandal saarel aga elasid inimesed, kes elasid nii nagu inimesed ikka - kasvatasid viinamarju ja tegid lapsi. Pooljumalatele hakkas inimeste vein ja armunaudingud meeldima ning nad jätsid pikaks ajaks ükssarvede maa kaitseta ning raisakotkastel õnnestus lõpuks sinna sisse tungida. Vahetult enne seda aga läksid kõik ükssarved edasi teise dimensiooni ning raisakotkad kaotasid oma lennuvõime ning jäid sinna saarele kinni. Nad teadsid, et alles siis suudavad nad sealt edasi liikuda, kui õpivad ükssarvede moodi rahus ja arengus elama.
Eks ikka näeb tihti unes seda, mille pärast muretsed või millest mõtled Smile.
Vasta
#20
Hommikuses poolunes tuleb sageli faktilisi sõnumeid pinnale. Viimasel ajal kogen üha enam ka teistpidi. Erinevates maailma paigus äratundmisi kus olen unedes viibinud. Sõnumivormi pole sealt veel kerkinud, lihtsalt samad ruumid, maastikud, tänavanurgad - paigad.
Vasta
#21
Mulle on üks inimene unes öelnud, et tahab minuga suhtlemise lõpetada. Reaalis ei ole ta veel seda otsust mulle edastanud, kuid tema käitumises on märke, mis unenäo sõnumiga klapivad. Lähevad teed lahku, võtan ma seda elu osana. Karm, aga vajalik.
Vasta
#22
Uned EI pruugi olla prohvetlikud. Võivad muidugi olla, kuid eeldama ei pea. Võivad olla lihtsalt... uned.
Unedes me siiski maandame oma erikihiliselt ladestunud-laekunud informatsiooni. Sisuliselt toimub magades meie keha ja meelte funktsioonide restart ehk omamoodi puhastus.
Selles mõttes mingid "ennustused" võivad olla ka lihtsalt meie enda proijtseeringud olukordadest, tunnetest, mõtetest, mida me alateadlikult või ka teadlikult ootame või kardame. Ei muud.

Mina näen igasugu kräppi kohati. No selles mõttes, et sihukest naljakat jaburust, a'la nagu Kivirähk oma mingites jutukestes kirjutab, kus kassid mereväes olid jne. :
Viimane kõige napakam uni oli selline, et mu sõpsi kodudiivani tagant läks reaalne allmaatunnel moodsate kiirrongidega otse Kopenhaagenisse.
Ma olin nii krdi hämmingus, et ma olen tal sadu kordi ometi külas käinud ja miks ta mulle seda enne näidanud ei olnud.
Aga no käisime siis Kopenhaagenis koos ära sealt tema diivanitaguse metrooga. Väga lõbus päev oli seal meil, tuleb mainida. : )
Vasta
#23
(13-03-2019, 21:01 )Naut Kirjutas: Uned EI pruugi olla prohvetlikud. Võivad muidugi olla, kuid eeldama ei pea.
Ma ärkasin selle peale lausa keset ööd üles wink
Mul jäi see asi meelde äärmuslikumana. Et nagu uned ei ole kunagi prohvetlikud. Shock
Otse ja konkreetselt ennustuslikke on harva, oleneb aga muidugi jällegi inimesest, mõnel on tihemini, mõnel pole üldse.
Kuid esiteks, kui inimene räägib välja, millised on tema uned, siis see annab pildi, milline on tema "inimene", noh mõttemaailm, alateadlik isiksus.
Teiseks, alateadvusest tuleb füüsilise keha ja psüühika olukorra kohta infot, mida tuleb osata tähele panna.
Kolmandaks, telepaatilised uned, kus reaalajas nähakese reaalaja sündmusi.
Neljandaks-viiendaks-kuuendaks wink
Palju infot tuleb igasuguse muu värgi kohta. Kuidas kellelegi.
Seesama "muster" või seadus või misiganes, see, mis kujundab maailma meie ümber, see kujundab ka unesid.
Kõige selle juures enamik unesid ongi lihtsalt uned. Kuid oleneb inimesest, kellele, milline unede külg tähtis on. Eri perioodid inimestel elus, kus näevad rohkem tähenduslikke unesid, kui teised pikad perioodid, kus neid ei nähta jpm.
Oi, ja kui tähtis oli uneneägude "vaatamine" vanas Sumeris Smile
Vasta
#24
(14-03-2019, 03:07 )Mannu Kirjutas:
(13-03-2019, 21:01 )Naut Kirjutas: Uned EI pruugi olla prohvetlikud. Võivad muidugi olla, kuid eeldama ei pea.

Seesama "muster" või seadus või misiganes, see, mis kujundab maailma meie ümber, see kujundab ka unesid.

See on teadmine. Teadmine mis on uinunud olekus mis unedes pisut läbi lekib ja ehk on võmalik treenida et seda rohkem aduda kuid tundub et unekoodi pole täielikult siin reaalsuses keegi murda suutnud - nö prohvetid panevad pange. Kui vaadata mis seisundis ja tingimustes tuleb teadmist kõige enam läbi võib ehk jreldada mis meetodil on teostatus uinutamine - mõttemusteite abil,,,
Vasta
#25
Asoo, Mannu. No näed, olen midagi sõna otseses mõttes maha maganud. : )

Prohvetlikke unenägusid ma ise ei näe. Küll aga näeb neid minu ema. Täiesti argitasandil lähevad tal unevihjed täide.
Kord siiski nägin ühes situatsioonis olles (ammu ammu sisi) unes, et olen Saabastega kass. Jep, see oli küll prohvetlik. Rääkisin ka emale ja ta ütles, et oo, said ülikooli sisse.
Ei, nimekirju veel väljas polnud ja ma ei hinnanud oma katsetulemusi ka kuigi märkimisväärseteks.
Vasta
  


Võimalikud seotud teemad...
Teema: Autor Vastuseid: Vaatamisi: Viimane postitus
  Unenägudes kirjapilt trinzu111 5 3,182 01-12-2014, 11:01
Viimane postitus: Mannu
  Häirivad võõrad unenägudes ja nende peletamine Vesta 15 9,027 25-01-2012, 14:41
Viimane postitus: Vesta
  Ufod unenägudes karl1122 41 13,250 15-08-2010, 18:53
Viimane postitus: Ülane

Alamfoorumi hüpe:


Kasutaja, kes vaatavad seda teemat:
1 külali(st)ne

Expand chat