Teema hinnang:
  • 1Hääli - 1 keskmine
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Unes kõndimine(kuutõbisus)
#26
Tegelt ma usun, et umbes pooltel kirjeldatud juhtumitest pole kuutõbisusega miskit pistmist. Pigem ollakse unest segane (või kuidas see termin olema peakski) ja ei mäletata omi tegemisi.
Endal küllalt taolisi olukordi olnud. Ntx hommikul kui ikka tohutult väsinud olen ning lükkan mobiilil äratuse kinni tolle käivitudes. Mõnda aega hilejm ärgates imestan, et kas mobiil ei tirisenudki või. Või siis aastad tagasi kui pidin ärkama hommikul kell 2. Kasuisa äratas üles. Pärast sain teada, et olin rääkinud, et mind üles ei aetaks ning et mingu kasuisa minu asemel laagrisse. Mina väitsin, et pole taolist juttu ajanud. Lihtsalt.. olin veel poolunes ja ei mäletanud oma tegusid. Kindlasti polnud tegemist kuutõbisusega.
Vasta
#27
Mu hea sõber oleks väiksena sellise öise kõndimise pärast peaaegu surma saanud.
Lugu ise selline, et kutt tõuseb voodist üles ja kõnnib lihtsalt uksest välja. Uksed paneb kinni ja läheb täpselt enda akna alla heidab pikali ja magab edasi. Kuna oli talv, siis oleks ta sinna ära külmunud, aga õnneks pidi ta ema vara tööle minema ja leidis ta sealt. Kutt viidi tuppa ja ema äratas ta üles. Kutt oli täiega külmunud ja ei saanud ise millestki aru ning tahtis magama minna.

Imelik värk küll
Vasta
#28
Paljud sarimorvarid on samuti kuu tobised ning jargmine paev argates ei teagi et nad on oosel kainud inimesi unepealt tapmas, endal sugavas lapsepolve eas oli paar juhust kul kus sai kombitud segase peaga toas ringi ning hommikul avastasin end koogi laua alt magamast. Bleh
Vasta
#29
aga ei saa aru..Millest see tuleb...millest nimi jne..Kuutõbine...see oleks nagu kuuga seotud...aga miks peaks kuu mõjutama....mis temas nii erilist on...sama hästi võib see sama Maa meid mõjutada...ja siis oleks paras hullumaja koos..aga kuidas saab kuu meid mõjutada..kas te selle peale ei ole mõelnud...pakuti tulnukaid välja..noo variant seegi..aga mõni ei usu....pakkuge parem variant välja..niisama kuu ei saa ju mõjutada..ja ainult täiskuu ajal mõnel...see ei ole ju valgusega seotud...samamoodi võib ju nii olla päiksega..kui jääd päeval magama?...et nagu kahtlane..äkki keegi teaks paar tarka sõna öelda, kes asja jagab
Vasta
#30
kuutõbine pärineb ajast mil inimesed uskusid et öine täiskuu on just see mis inimesi unes tegutsema paneb.
Vasta
#31
Ise usun et nimetus tuleneb sellest, et ennemuiste ärritas inimesi põhiliselt jalgadele öösel "pähe paistev" kuu. Kuutõbisus tekid ju harilikult mingi väikese häire tõttu magamise ajal ning siis ei jaga enam inimene laksu lahti. Nii siis vanasti kuu paistis voodi peatsiss ja ühel hetkel kui taas näoga kuu pööle pöörduti ärrituti valguse peale ning tehti midagi veidrat.
Vasta
#32
aga ma pakuks välja midagi sellist, et nagu on päikese ultraviolettkiirgus või mis iganes, et see pasitab suvel inimestele peale ning siis inimesed, kes omavad rohkem (mingi iseloomulik asi oli inimese nahas - et mida rohkem seda omad, seda paremini/kiiremini päevitud sa, lähed kiiremini pruuniks kui seda ainet vähem omav inimene - tõesti ei tule see nimi praegu meelde) aga igatahes, et sellisel juhul äkki on olemas samamoodi mingi kuu kiirgus, et päikese need kiired peegelduvad kuu peale ja siis tulevad meieni, aga et äkki peegeldudes kuule, jõuavad nad maale natukene teises koostisosas kui otse siia paistes? ning samamoodi on olemas inimesed, kellel on jälle mingit ainet kehas rohkem, aga neid võib olla suhteliselt vähe üldse kokku ning siis see mõjub ainult nendele sellisena? Ja et näiteks üks teatud kuupinnase osa sisaldab ainult seda teatud reaktsiooni võimaldavat osat ning et kiired sealt peegelduksid, selleks läheb vaja täiskuud või midagi?

Selline väga segane jne tekst tuli igatahes, aga nohhLaugh
Vasta
#33
ei saanud aru, mis asi see inimese nahas siis pidi olema(pigment?)Bleh
igatahes mingil määral isegi võimalik, aga et miks siis kõik mustad pole kuutõbised?
või siis albiinod?
Vasta
#34
Tsitaat:Esialgne postitaja metavo
ei saanud aru, mis asi see inimese nahas siis pidi olema(pigment?)Bleh
igatahes mingil määral isegi võimalik, aga et miks siis kõik mustad pole kuutõbised?
või siis albiinod?

juu siis on see pigment, mulle pakuti seda juba ennem ka välja, aga ei olnud selles kindel - ei usaldanud:o

ei, et ma ei mõtle seda selliselt, et siis kui päikene paistab, et siis on selle nahavärviga ja selle süsteemiga, aga et kui on öö ja kuu, et siis pole nahavärvil üldse sellega mingit seost, lihtsalt nahk mõnel inimesel sisaldab mingit ainet või mingite ainete vahekord on selline, et see põhjustab koos sellega kuutõbisuse? ET nagu see poleks nahavärvist tingituna..... lihtsalt mingid pealmised naha koed või rakud või mis iganes......

[Teadet on muutnud 3-10-2004 postitaja hiidlane]
Vasta
#35
see aine on melaniin...pigment. Nahk hakkab melaniini tootma uv-kiirte mõjul.
Tegelt mul tekkis selline küsimus...inimese silmaiiris(see osa mis on imimestel erinevad värvi-kas pruun või sinine jne). Mida tumedam on nahk, seda rohkem on ta kaitstud uv-kiirte eest. Silmaiirise värvus pidi ka sõltuma pigmendi sisaldusest. Kas siis nendel on tundlikumad silmad päiksekiirguse suhtes kellel on need heledamad.

Ei tea, kuu on nagu hiigelsuur peegel. Kui ma oma toas peegli lakke topiksin ja kobiksin veel valges magama, siis ma vist ikka ei hakka toas ringi kondama.

[Teadet on muutnud 5-10-2004 postitaja Wolfgirl]
Vasta
#36
ma mõtlesin, et kui need uv kiired peegelduvad kuu pinnalt, et kuul on äkki mingi omamoodi kiirgus mõju, mida me üldse ei oskagi tunnetada, mõõta ning kui see sealt läbi nüüd peegeldab, et siis koos toimel annavad nad vajaliku kiirguse inimesele ning siis peab veel inimesel olema omakorda mingi aine suhe kuidagi või mingit moodi, et see mõjutaks inimest:o
Vasta
#37
Kui Kuul elavad kuulased, siis tekkis mõte, et ehk see kuulaste tegevus (näiteks midagi taolist nagu maalaste raadiolained vms) kandub mingil kombel kuuvalgusega siia Maa peale ja tundlikumad inimesed reageerivad sellele omal kombel.
Vasta
#38
Kuulased?

[Teadet on muutnud 7-10-2004 postitaja Wolfgirl]
Vasta
#39
Tsitaat:Esialgne postitaja Wolfgirl
Kuulased?

[Teadet on muutnud 7-10-2004 postitaja Wolfgirl]

Loe arutelu:
http://www.para-web.org/foorum/viewthread.php?tid=258
Vasta
#40
njah, ja lõpuks lõppeb see teema jälle kurjade päkapikkudega marsilt kes on toppinud meie planeedile tiirlema oma sputniku mis nõjutab meid mingite x y ja z kiirtega et me oleksime kuutõbised ja kõnniksime aluspesus koridoris ja nad tahavad, et me peaksime seda loomulikuks ja siis nad sunnivad meid kasutama oma massihävitusrelvi et sõdida edasi veenuslastega kes kunagi ammu viisid minema marsi vee ja marslased kolisid maapinna alla et seal saada edasi elada, aga kahjuks nad ei saa vett raisata tuumarelvadele jne. ning neil oli materjali ainult selleks, et teha kosmose laev, millel poolel teel veenuseni lõppes kütus otsa ja jäi siis maa ymber tiirlema mingil kummalisel moel. nyyd nad siis mõjutavad meid, et me lõpuks pommitaksime tuumarelvadega veenust vms.
Vasta
#41
aastaid tagasi olin ka kuutõbine (7-12) ja igalpool rändasin unes Smile
kord olime sveitsis, hotellis, seal me vennaga magasime samas toas ja vanemad mujal (sellel pole tähtsust) siis vend ärkas öösel üles vaatab et kardinate taga mingi inimene :o
mõtles et röövel või muu selline siis vaatas kõrval voodisse, mind polnud siis kysis et mida ma seal teen ma vastanud "rändan, olen alpides praegu, varsti jõuan uuralidesse." vähemalt nii ta mulle rääkis hommikul, ise muidugi ei mäletanud ja see on ka imelik et ma siis teadsin mis asjad on uuralid :o
Vasta
#42
eks see kuutõbisus üks tüütu asi ole....
mul tüdruk on niimodi öösel ülesse järsku tõusnud ja rusikatega vastu seina taguma hakanud "anna pall siia":o
ja ükskord hakkas aknast välja ronima....õnneks oli 1 korruseline maja ja keegi oli näinud ja tagasi kutsunud ja ta oli magama läinud:zzz:
aga ma loodan et need on nüüd üle läinud tal....viimati oli paar aastat tagasi vist:o
kuidagi kahtlane oleks kest ööd ärgata küll ja vaadata...kõik...läinud polegi enam kõrval:o
Vasta
#43
Ma ei tea kas ma olen nüüd kuutõbine või mitte aga otsustage ise. Noo ma olen ikka mitu korda mööda kodu öösiti ringi kolanud nii et hommikul ema ja isa küsisid mis ma eile tegin. Ükskord ma otsisin unes enda kaabut taga :S (Mul ei ole kaabut) ja ma tahtsin enda häda ajada külmkappi :S Noo ma olen paaril korral ikka haiget teinud kah uneskõndimisega. 1. Ma lõin enda silma täielikult kinni nii et ca. 4 päeva ühest silmast ei näinud (oli kinni paistetanud) Ise ma sellest hommikult mitte midagi ei mäletanud 2. teinekord siis kukkusin ma voodist alla (magan naris). Õlg oli peale seda ikka mõni head paar nädalat sinine. No mõlemad olid ikkagi head õnnetused kuna ma oleks võinud endal kaela murda. Rõve mõeldagi, et midagi sellist veel juhtuks.


Edit: Ahjaa! Ma ei tea äkki on se mul geenides. Laugh Kuna mu onu kukkus unes kõndides 2 korruselt alla ja murdis käeluu!

Muudetud: 20-3-05 kell 20:57:41 ropz
Vasta
#44
ma küll siin mõõda maja ringi ei käi aga ma sonin vahepeal õde ütles et ma olin unes nutnud teinekord karjunudLaughimelikLaugh
Vasta
#45
Räägin ma peaaegu koguaeg läbi une.Laugh
Ringi ma päris kõndinud ei ole, küllaga tean ühte tüdrukut, kes on kuutõbine.
Kondab mööda maja ringi ja kolistab igasugu asjadega. Kui hommikul tema käest küsida, siis raiub sulle koguaeg, et tema pole midagi teinud. Ja ta ei usu ka. Bleh
Vasta
#46
pikaks jalutuskäiguks kuutõbistele (või oleks, kui just pilves poleks ja lund ei sajaks nagu meil praegu siin Tartus): Kuu tõusis täna 14:03 ja loojub homme hommikul 9:40, olles taevas seega 19 tundi ja 37 minutit. Kui ma asjast õieti olen aru saanud, on see viimase 18 aasta pikim täiskuu taevasolek (link).
Vasta
#47
mu sõbranna reegis et ta sõbranna om kuutõbine ja sellest siis juttu ta sõbranna kargas öösel heastpeast püsti lehvitas ja ütles tšau musi siis oli edasi kõndinud vastu seina ja karjunud üle kogu maja kus kurat uks on siis läks ta ühe lahtise akna juurde ja kukkus sealt alla (esimene korrus ja batuut oli all) siis oli ta väljas ringi askeldanud ja siis kodu tagasi läinudLaugh
Vasta
#48
vaene väike somnambuul
kõnnib Toompea müüril

kondori rasvases ajus
küpseb üks kavatsus

ta haarab lennult musta luige
ja viib ta riidekappi

võõra naise valges kapis
on mustal luigel nii pime

heldus päike on loojas
loojasse tõmbunud

Vasta
#49
kui ma umbes 4 aastane olin siis ma olevat öösel kõndinud õe juurde-tema jalgade juurde- ja oksendanudLaugh kuid ise hommikul ei mäletanud
Vasta
#50
Kui mulle on öösel helistatud Ei ole mul sellest midagi meeles olnud ja olen väga haiget juttu ajanud Bleh
Vasta
  


Võimalikud seotud teemad...
Teema: Autor Vastuseid: Vaatamisi: Viimane postitus
  Uni saab tõeluseks - ehk unes ettenägemine cyff 201 109,140 02-11-2023, 03:40
Viimane postitus: antiamerikanist
  Unes lendamine karlapoiss 88 40,863 13-01-2022, 19:58
Viimane postitus: Minaelan
  Unes nägin. Mis tähendab. Keldristvaljapreili 9 3,099 23-09-2019, 14:55
Viimane postitus: Q11
  Unes ringi möllamine unenägu123 5 2,837 29-12-2018, 17:05
Viimane postitus: Q11
  Hunt ja hundikutsikad unes lõõmus 1 3,647 06-11-2016, 13:28
Viimane postitus: Tyto Alba
  Nägin unes hiirt+ussid unes lõõmus 0 2,512 19-10-2016, 13:10
Viimane postitus: lõõmus
  Unes rändamine LostSoul 6 5,983 14-07-2015, 08:29
Viimane postitus: Müstik
  Plaks unes Stennu 22 11,904 01-02-2015, 02:18
Viimane postitus: Ifkin
  Kurjad silmad unes kk2ku- 8 7,923 30-01-2015, 18:28
Viimane postitus: sakala
  Surnu unes Preilikass 7 5,236 11-12-2014, 10:46
Viimane postitus: Mannu

Alamfoorumi hüpe:


Kasutaja, kes vaatavad seda teemat:
2 külali(st)ne

Expand chat