Teema hinnang:
  • 0Hääli - 0 keskmine
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Miks on inimesed kurjad?
#26
(31-03-2017, 13:00 )Teloslane Kirjutas: Kõik inimesed on head, ainult nad ei tea seda.

Arvatakse, et inimesed on kurjad teadmatusest ja hirmust. Hirmu tõttu rünnatakse ka tihti teisi. Parim kaitse olevat rünnak.

Isegi Vikis on head tsitaadid:

Hirm on tundmus, mis tekib olendi turvalisust ähvardava olukorra puhul, kui ei teata, kuidas ohust pääseda või paistab, et enda turvalisust ei saagi tagada.

Nimeta alati asju nende õige nimega. Hirm nime ees suurendab hirmu asja enda ees.
Albus Dumbledore

Kõige laostavam element inimese meeles on hirm.
Dorothy Thompson

Kollektiivne hirm stimuleerib karjainstinkti ning toodab julmust nende vastu, keda karja liikmeks ei peeta.
Bertrand Russell

Vasta
#27
(20-12-2019, 09:13 )sissy_ Kirjutas: Arvatakse, et inimesed on kurjad teadmatusest ja hirmust. Hirmu tõttu rünnatakse ka tihti teisi. Parim kaitse olevat rünnak.

Minu hinnangul on mõlemad arvamused väga valed - isegi kurjad! Kurjaks teeb vastupidi iseenda hirmuallikate mittetundmine ja eitamine, mis omakorda teeb hinge tuimaks ja põhjustab igasuguseid mugavaid sõltuvusi. Näiteks väga mugav on teisele lihtsalt öelda - ära ole hirmutossike, midagi pole vaja karta, mehed ei karda jne. Sellised lõhestavad ütlused teevad hoopis rohkem kahju, kui reaalne hirm ise. Ega mitte ilmaasjata ei saa näiteks õudusfilmides just kõiketeadjad kõvatajad esimesena surma ja lõpuks ellu jääb vaid see üks, kes esimesena tundis ära oma teadmatuse ja hirmu!

Vasta
#28
Ilu on vaataja silmades,kas sama saaks ka kurjuse kohta öelda ? Näide- reisin ajas tagasi ja tapan tänaval päise päeva ajal beebi-hitleri .Enda arust ma teen head,hoian ära maailmasõja ja olen lausa kangelane. Kõrvalt vaatajate jaoks aga olen ma midagi väga kurja.Perspektiivi värk.
Suurem enamus ju kui teevad meie mõistes kurja siis enda arust nad ajavad õiget asja.Leiavad oma tegevusele mingi õigustuse.Kas parandavad oma finantsolukorda vargile minekuga või täidavad jumala seadust kellegi pead otsast nüsides -ennast on nad veend,et mis nad teevad on õige ja üldse mitte kuri.
Seega kas nn kurjust üldse eksisteerib ?
Vasta
#29
"Seega kas nn kurjust üldse eksisteerib ?"
Päris kurjus saab olla vaid Jumala vastane. Kuna Jumal on Mina siis kurjus saaks olla mittemina.
Aga eksisteerib vaid Mina, sellest tulenevalt arutluse algus on vale...Smile
Vasta
#30
(20-12-2019, 15:07 )Malandro Kirjutas: Ilu on vaataja silmades,kas sama saaks ka kurjuse kohta öelda ? Näide- reisin ajas tagasi ja tapan tänaval päise päeva ajal beebi-hitleri .Enda arust ma teen head,hoian ära maailmasõja ja olen lausa kangelane. Kõrvalt vaatajate jaoks aga olen ma midagi väga kurja.Perspektiivi värk.
Suurem enamus ju kui teevad meie mõistes kurja siis enda arust nad ajavad õiget asja.Leiavad oma tegevusele mingi õigustuse.Kas parandavad oma finantsolukorda vargile minekuga või täidavad jumala seadust kellegi pead otsast nüsides -ennast on nad veend,et mis nad teevad on õige ja üldse mitte kuri.
Seega kas nn kurjust üldse eksisteerib ?

Olen viimasel ajal mõtelnud ka ajarännust. See on kindlasti olemas ja seda ka kasutatakse. Kas on võimalik, et seda tehakse ja pidevalt muudetakse meie reaalsuseid ja mälu. Ajarännaku eesmärgiks on loomulikult millegi muutmine minevikus, mis omakorda muudab meie praegust reaalsust. Aga me seda ei mäleta. Põnev teema. Ehk selgitab ka paljusid déjà-vu tundeid.

(Déjà-vu (prantsuse keeles 'juba nähtud') ehk nähtutunne ehk varem kogetu tunne on elamus, mille puhul tajutakse käesolevat kogemust juba varem kogetuna.)
Vasta
#31
"Olen viimasel ajal mõtelnud ka ajarännust2
Kuna aega ei ole olemas, siis Hetkest väljuda pole võimalik ( näitena: püüa hüpata oma kehast meeter ettepoole).
"Kas on võimalik, et seda tehakse ja pidevalt muudetakse meie reaalsuseid ja mälu."
Mine magama ja näed kuidas see muutub. Unereaalsus on ju hoopis teine, oled siis seal teadlik ja toimetad või mitte. Mälu pole Mina omadus kuna see on kaduv. Sügavas unes ei ole ego ega mälu. Kolmas inimese seisund. Öeldakse, et neid kõiki kolme läbistab Päris Mina (Hetk, Teadvus, Jumal) Kes on siis alati muutumatus olekus ja see Sa Ise oledki...Smile
Vasta
#32
(20-12-2019, 17:47 )Q11 Kirjutas: Öeldakse, et neid kõiki kolme läbistab Päris Mina (Hetk, Teadvus, Jumal) Kes on siis alati muutumatus olekus ja see Sa Ise oledki...Smile

Või hoopis kõige vähem Ise?

Vasta
  


Võimalikud seotud teemad...
Teema: Autor Vastuseid: Vaatamisi: Viimane postitus
  Salapärased inimesed. Müstik 49 28,538 10-03-2024, 18:57
Viimane postitus: Mannu
  Inimesed tulevikus Anonymous 84 27,265 17-06-2022, 18:06
Viimane postitus: euroruubel
  Tavalised inimesed vs erilised inimesed Sekhmet 26 7,048 19-11-2020, 16:02
Viimane postitus: Aadu66
  Lapsed: miks-küsimused? kalldunn 15 8,652 08-09-2020, 16:13
Viimane postitus: Viimne Roomlane
  Kadunuks jäänud inimesed. Müstik 70 39,246 25-11-2017, 13:17
Viimane postitus: Müstik
  Vägivaldsed inimesed Ichigo 13 6,555 27-02-2015, 16:19
Viimane postitus: Minaelan
  Miks süütu tüdruk parim abieluks. VironShaman 42 17,999 07-11-2014, 15:10
Viimane postitus: Veli Joonatan
  Miks inimesed nii rumalad on? Nielander 54 25,044 09-07-2014, 20:51
Viimane postitus: Nielander
  Miks ma ei suuda muutuda? lendav kokk 7 4,943 04-02-2012, 20:22
Viimane postitus: VLAD
  Kas skorpionid on halvad inimesed? entroopia 47 15,541 19-02-2009, 10:24
Viimane postitus: helen009

Alamfoorumi hüpe:


Kasutaja, kes vaatavad seda teemat:
1 külali(st)ne

Expand chat