•  Eelmine
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4(current)
  • 5
  • 6
  • ...
  • 9
  • Järgmine 
Teema hinnang:
  • 1Hääli - 1 keskmine
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Millesse te usute?
#76
Miks?
Vasta
#77
Sest see,kes on inimese loonud,on inimese sisse pannud enda autorluse pitsati.Ütleme nii.See on aga nii õrn,et inimene ei pruugi seda märgata.Selleks ongi ainus asi,mida jumal ei tee kunagi,see,et ta ei sekku inimese vaba tahte vahele.
Miks laps vajab isa?On veel küsimusiLaughMuidugi,igaüks võib endale vastu rinda taguda ja enda ainulaadsusest ja sõltumatusest jahuda tunde ja päevi.Paraku,nii ta petab vaid iseennast.Ja kes saab seda talle keelata.Palun väga,lasku käia!

Muudetud: 28-9-06 kell 23:52:14 VLAD
Vasta
#78
Ei ma siin lugesin su postitused uuesti läbi ja hakkasin mõtlema... et kui on olemas isa, ehk jumal, ja kristlikult meelestatud inimene on sellele isale kõige ligemal, siis millist identiteeti omab näiteks satanist? sinu jutu järgi on tal ju igati korralik identiteet.
Vasta
#79
Eks ta nii ole jah,et nagu igal inimesel on isa,on ka inimkonnal tervikuna Isa.Jällegi rõhutan,et identiteet ei kuulu kristlaste monopoli alla!Kuid konkreetse satanisti näite kohta võib õelda,et ka tema identiteet on seotud kristlusega (hea küll siis vastandumise näol,kuid ilma kristluseta ei oleks tedagi).Terve see uus paganlus,new-age ültse,pakub inimestele,kes vajavad identiteeti,lugematul arvul võimalike varjante.Tule ja vali....Odav.
Jumal(ad) kui mõiste, on kõikjal tsivilisatsioonide üleselt tekkinud üle terve maakera.See näitab,et see on inimesel veres,et tal on teadmine,et ta pole siin ilmas mingi juhuslikult tekkinud käkerdis,vaid midagi enamat.
Rohkem ei oska midagi õelda,ega tahagi jälle lihtsat asja keerulisemana näidata,kui ta on.(või olen lihtsalt loll)
Mina pole mingi kohtumõistja,kuid minu usk räägib taevast ja põrgust.Samuti ka kitsast ja laiast teest.Lai on tee,mis viib põrgu,kuid kitsas,mis taeva.Muidugi,ei taha siis ka halb inimene olla,ega kedagi põrgu minemas näha.Kuid kõigil on vaba tahe.Kuid alles elutee lõpus saabub lõplik selgus.

Näiteks Zandor La Vey oli ise kristluses pettunud,kuna ta nägi juba lapsena,kuidas usklikud elasid kahepalgelist elu.See ongi see suur viga,et täiuslikule antakse hinnang ebatäiuslike hinnates.Jumalat paraku ei saa kunagi ebatäiuslike inimeste kaudu hinnata.Peaasi on keskenduda enda ja Jumala suhtele,mitte teisi vahtida ja hinnata.Aidata,nõu anda-palun väga!Kuid kellegi teise elu elada ei saa!
Vasta
#80
Mina lähtun oma usust siinkohal ja Piiblit lugedes tuleb see selgesti välja.Minu teada kõik satanistlik kirjandus on kaunis hilisaegne nähtus.Sellest lähtuda on ikka kaunis naiivne.
Vasta
#81
Noh... väga paljud loodusrahvad elavad oma igapäevast ja täisväärtuslikku elu ilma jumalakujuta.
Mina elan oma igapäevast ja täisväärtuslikku elu ilma jumalakujuta.
Satanistid elavad oma igapäevast ja täisväärtuslikku elu ilma jumalakujuta.

jne jne.

Millise boonuse saavad siis need kel on olemas oma isiklik jumalakuju? Mil moel on nende täisväärtuslik elu täisväärtuslikum teiste omast, kel pole jumalakuju?
Vasta
#82
Tsitaat:Algselt postitas: VLAD
Kõik selle paneb paika USK!Mina näiteks tean millesse usun

ma nt arvan et sa ainult arvad teadvat seda, millese usud. mingid tõendeid sul pole, ja kui ka on siis nende õigsuses peaks kahtlema
Vasta
#83
Kõik selle paneb paika USK!Mina näiteks tean millesse usun.Maailm on täis suurt " ämblikuvõrku,kunagi ei tea,kust viib niidiots tõe ja selguse juurde...
Mida üks tavaline inime tahab? Noh,et oleks raha,ilus ja kerge elu,palju rõõmu,vähe valu jne...Kas kristlus annab seda?Ja kui annaks,kas siis ei muutuks usk lihtsalt odavaks kasusaamise allikaks.Esimeste sajandite märtrid,keda kiusati taga ja piinati,on selged näited,et kui usk on hinges ja südames,on selge kindlus ja veendumus,pole surma ähvarduselgi mingit mõju.

Mida tähendab Jumalakuju?Õigeusu kirikus nimetatakse nii ikoone.Kui pead jumalakujuga silmas jumalat,kui reaalsust,siis tema olemasolule saab kinnitust vaid ehtsa,sisemise äratundmisega (või ütleme taasavastades midagi,mis on sinust puudu).Mingit kuju ei saa lihtsalt üle võtta ja endale Jumalat tegema hakata.Vat see äratundmine teebki elu täisväärtuslikuks,kui sul on sisemine kindlus,et sa usud tõde...
Teiste kohta ei oska midagi õelda,kui täisväärtuslik,või mitte nende elu on.
Ja see,kui keegi teadlikult valesse usub,see oleks lihtsalt skisofreeniline.Ja kui mõnel satanistil/ateistil jne läheb elus hästi,ütleme kristlasest paremini,ega see pole mingi argument hakata usku muutma.
Tekib küsimus,mille järgi keegi elu täisväärtuslikuks peab ja kui suured on tema nõudmised.Nii elus,kui usus.

Kes tahab,palun väga kahelgu kõiges.Siis olgu aus ja kahelgu endas ka,mitte ärgu tulgu siin midagi nii kindlalt kahtluse alla panema.(i)
Vasta
#84
Tsitaat:Algselt postitas: VLAD
Kes tahab,palun väga kahelgu kõiges.Siis olgu aus ja kahelgu endas ka,mitte ärgu tulgu siin midagi nii kindlalt kahtluse alla panema

Aga oled sa endas kahelnud? Kahelnud selles, et äkki usk on sind pimedaks teind, ja see nii kindel asi, millese sa usud ei olegi enam ükspäev nii tõeline. On asju, mis seavad kristluse kui tõe kahtluse alla ja see sisemine tunne võib olla vägagi petlik. Nii et ei ole mõtet millegisse liiga sügavalt kiinduda ja siis seda kui tõde levitama hakata.
Vasta
#85
Tsitaat:Algselt postitas: Flash
Tsitaat:Algselt postitas: VLAD
Kes tahab,palun väga kahelgu kõiges.Siis olgu aus ja kahelgu endas ka,mitte ärgu tulgu siin midagi nii kindlalt kahtluse alla panema

Aga oled sa endas kahelnud? Kahelnud selles, et äkki usk on sind pimedaks teind, ja see nii kindel asi, millese sa usud ei olegi enam ükspäev nii tõeline. On asju, mis seavad kristluse kui tõe kahtluse alla ja see sisemine tunne võib olla vägagi petlik. Nii et ei ole mõtet millegisse liiga sügavalt kiinduda ja siis seda kui tõde levitama hakata.

No seame autojuhi ka kahtluse alla.Et ärgu olgu kindel,et ta juhib autot.Ja ärgu hoidku midagi nii kindlalt rooli peaos.Et mõtle millegist muust ka,mitte liikluseeskirjadest!See on ju absurd!Sama on ka eluga.Mingid väärtused peavad olema,muidu oled kui tuulelipp.
Ja kui kahtlemisele jutt läks.Ehk tasuks sul endalgi oma usus/mitteusus kahelda?Kui kahtled,siis tunnistad,et kellegil teisel võib hoopis tõde ollawink

Kes siin midagi levitab?Kas keegi on kedagi vägisi midagi uskuma saanud panna?Küsimusele vastata on ju pigem viisakas,või mis?Kes aga täpsemalt kristlusest huvitatud on,leiab kindlasti NETIstki näit ka kristlike foorumeid.Mina parasku olen ise kah vahest kahe tule vahel,sest minu maailma nägemus on niimõnelegi kristlasele veidi raskesti mõistetav.Mina arvan,et pole mõtet silmi sulgeda Salapärase Maailma ees.Vägagi paljut inimesed ei tea,ega saagi teada.

Saan aru,inimestel on oma hirmud,eriti millegi ees,mida nad ei tunne.Mida ei tunta,seda kardetakse.Nii vaadates,on mõistetav,kui ei suudeta mõista,miks keegi suudab selles kindel olla? Pinnapealne elu ongi see,kus ei süveneta millessegi,ega leita ka midagi,mis tekitaks hinges veendumuse,äratundmise,et nii ongi...
See on paratamatu,et siin hakatakse vaidlema/väitlema oma mõtteis oleva kristlase kujundiga.Halvimal juhul on tegu stamp hinnanguga,mis käib kõigi kohta.Aga noh,kui kellegil meeldib vaid teatud ühekülgne pilt,kui see meeldib,teeb elu lihtsamaks...las käia.Elu õpetab...
Mõni küsimus:
Miks paganad/satanistid end alati nii rõhutult tunnevad ja kaitsepositsioonid sisse võtavad?Eesti seaduste piires on kõigil vaba voli...Ajalugu on aga paraku ära näidanud,mis liikumine on ja jääb alati marginaalseks nätuseks.Eriti,kui liikumise vaated end ei õigusta.Ehk ei suudeta sellega leppida?

Elagem siin Mõistatuslikus Maailmas,käigem silmad lahti.Kunagi ei tea,kustkohast missugune niidiots kuhugi viib...
Vasta
#86
Kristlus on meie taevas tuhmuv täht.
Käisin kunagi kursustel, kus muuseas tutvustati meile (tipp)ettevõtete üldist arengutsüklit (lihtsustatult):
1. Firma loomine
2. Aktiivne turule tulek. Vahest agressiivsem reklaam (midagi silmatorkavat, mõnikord koomilist, et paremini meelde jääks). Toodete tutvustamine, tegevuse laiendamine.
3. Firma on saavutanud oma tipphetke. Müük edeneb, toode/teenus on küllaltki populaarne. Valitseb küllaltki edukalt turgu.
4. Inimesed on hakanud tootest tüdinema. Ettevõte proovib mingi uue ideega turule tulla, näiteks vanu tooteid uuendada (lisandid, uus pakend). Konkurendid proovivad omakorda turgu haarata, neid püütakse üle trumbata, nendega võidelda. Sellest etapist saab alguse ettevõte allakäik. Müük pole enam nii edukas, inimeste tähelepanu on haaranud midagi populaarsem ning uudsem.
5. Firma hääbumine. Vahest suudetakse ettevõtte tegevus taaselustada. Üldjuhul lõppeb see etapp pankrotiga.

Minu arvates võik kristlusegi igatpidi sellesse struktuuri toppida (samuti lihtsustatult).
1. Kristluse tekkimine
2. Kristluse levitamine (ristisõjad) jms.
3. Kristluse tipphetked, kus suur osa Euroopa paganatest on ristiusustatud ning kristlus levitatud igale mandrile. Kristlus on maailmas levinuim religioon.
4. Kristlus on oma endise mõjuvõimu kaotanud. Inimesed võivad vabamalt valida, millesse nad uskuda tahavad. Uute uskumuste/religioonide pealetulek. Näiteks new-age liikumine, islami pealetulek, satanismi senisest laiem levik jne.

Muudetud: 30-9-06 kell 14:37:38 Wolfgirl
Vasta
#87
"Kui kahtled,siis tunnistad,et kellegil teisel võib hoopis tõde olla"
Me siinpool arvutit saime esimese poole sekundiga aru, et tegu on lauslollusega.

" Pinnapealne elu ongi see,kus ei süveneta millessegi,ega leita ka midagi,mis tekitaks hinges veendumuse,äratundmise,et nii ongi..."
Ma olen vist pinnapealne, kuna ma sain ilma pikema süvenemiseta aru, et kristlaseks ma küll kunagi ei taha hakata. Asju mida ära tunda hignes vms on palju muidgi, sellejaoks ei pea hingerahu saavutamiseks hakkama religioosseks, üldsegi mitte.

Muudetud: 1-10-06 kell 23:27:51 Thorondor
Vasta
#88
Tsitaat:Algselt postitas: Thorondor
"Kui kahtled,siis tunnistad,et kellegil teisel võib hoopis tõde olla"
Me siinpool arvutit saime esimese poole sekundiga aru, et tegu on lauslollusega.

" Pinnapealne elu ongi see,kus ei süveneta millessegi,ega leita ka midagi,mis tekitaks hinges veendumuse,äratundmise,et nii ongi..."
Ma olen vist pinnapealne, kuna ma sain ilma pikema süvenemiseta aru, et kristlaseks ma küll kunagi ei taha hakata. Asju mida ära tunda hignes vms on palju muidgi, sellejaoks ei pea hingerahu saavutamiseks hakkama religioosseks, üldsegi mitte.

Muudetud: 1-10-06 kell 23:27:51 Thorondor
Ja siia teemasse,mille pealkiri on -Millesse te usute?,oled suutnud lisada vaid niipalju:Usun,et Tartu on lõpmatu!LaughNo palju õnne!See räägib enda eest!Järelikult endal mingitki ettekujutust sellest pole?Või ma eksin?

PS!Eks ikka inimestel on oma komplekse ja foobiaid,mis nõuavad distantsi hoidmist,et mitte mõne elu põhiväärtusi puudutava küsimusega kokku puutuda.Kartus,et ollakse nii nõrk,et kaotatakse kuhugi usku iseennast ära,on mõistetav.Enne peaks soovituslikult silmaringi võimaluste piires avardama.

Lõpuks küsimus-Kui kristlaste vägi poleks Otomani Sultanaati Euroopast eemale hoidnud,oleks niimõnigi mees tänapäevgi pikemata vagaseks tehtud,kes Muhamedis kahtleks.Kas kristlased lõõvad maha,kui keegi midagi muud usub?Kusagil?Vastus on ei!Ja kui keegi katoliiklaste inkvisitsioonist nüüd rääkida tahab-vene aeg on siingi tõe pea peale keeranud,ainult ühel eesmärgil-mustata!!Jah,nn kristlased tegid õigustamatuid tegusid,kuid see nn kristlaste vastutus pole kollektiivne kogu kristlaskunnale.Kes seda arvab,võiks oma haridusteed kohe kordama minna.
Vasta
#89
Tsitaat:Algselt postitas: VLAD
Ja siia teemasse,mille pealkiri on -Millesse te usute?,oled suutnud lisada vaid niipalju:Usun,et Tartu on lõpmatu!LaughNo palju õnne!See räägib enda eest!Järelikult endal mingitki ettekujutust sellest pole?Või ma eksin?
/muudetud/ - halvustav suhtumine -> reeglid! edited by Tut
Tsitaat:PS!Eks ikka inimestel on oma komplekse ja foobiaid,mis nõuavad distantsi hoidmist,et mitte mõne elu põhiväärtusi puudutava küsimusega kokku puutuda.Kartus,et ollakse nii nõrk,et kaotatakse kuhugi usku iseennast ära,on mõistetav.Enne peaks soovituslikult silmaringi võimaluste piires avardama.
Ega seegi ole naljakas jah, et kui ma leian kristluses mõtetuse, siis see tähendab ainult seda, et mul on foobiad ja kartused ja näiteks moslemiks ma ei hakka kohe selle pärast, et ma olen nõrk, ma loodan, et kui ma vanemaks saan, siis ma saan niivõrd tugevaks, et võin ka mõnda religiooni astuda. Smile
Tegelikult me võime väita mis tahes, sa võid ikka leida ja kaagutada ja mingit ebaloogilist välja suust ajada. Ma võin väita ka , et sa oled nõrk kuna sa ei suuda ilma religioonita hakkama saada. Sa oled kristlane kuna sa kardad ja on foobiad jne jne. Kus sa sellega, et ristiusu pärast tapetakse.
Kui ma õigesti aru saan, siis sa kujutad ette, et sa oled kristlane, kuna see annab sulle identiteedi ja mingi ära tundmisrõõmu tõesse, kuigi tegelikult tuleb sul lihtsalt iseseisvusest puudu ja on vaja mingit tuge.
Ma ka ükskord kuulsin, et kristluse nimel olevat keegi surma saanud jne. Alatu laim Smile

Muudetud: 3-10-06 kell 20:18:42 Tutanhamon
Vasta
#90
Tsitaat:Algselt postitas: encore
Ja harida saab ainuüksi usuga? Ei mingit vaba olemist ja ise leidmist?


äh encoor... jälle sa lahmid.
mehike ju ütles sulle eestikeeli et ise leiad usu. ja sitasti läheb alles siis kui su ise leidmine sind mõne muu usu juurde viib peale kristluse.
Vasta
#91
Mina luban pühalikult,et (vähemalt) üritan õppida kuni eluvaim veel sees püsib!Ja kutsun lahkesti kõiki sellega ühinemaSmileÕppida,õppida...

Kõige parem on siis ISE!Selline põhimõte kõlab siin vastustest läbi.No jaa...Kõigepealt,no ise sündida ei saa,aga no abikaas?Võtame savi ja teeme ise.OK!Nüüd edasi.Teeks maja.No poest ei too midagi,targemate nõu ei kuule,kõike hakkan ise leiutama.Savist saab telliseid küll teha jne.Autole kütust.Autole kütust-teen ise!No ja sama arvuti-ikka,teen ise.Egas ei saa siis kedagi ahvima hakata ja mitte midagi head ja kasulikku üle võtta.Ei,nii madalale ei lange!Laugh

Millegi pärast on nii,et väärtused,mis on ülesse ehitatanud inimlikele väärtustele tugineva ühiskonna,unustatakse selle suure heaolu ühiskonna sees ära.Väärtused,mis on inimest püüdnud vabastada talle loomult omasest kurjusest,unustatakse ära ja usutakse,et nüüd on selline suur heaolu,et väärtuste allikat pole vaja.Hea küll,vaatame et laev sõidab ilusti edasi,tuul on purjedes-Milleks veel kaptenit?Üle parda! Kena on väärtusi tarbida (teadlikult,või ebateadlikult),kui ise neid genereerima ei pea.

Lühidalt-Kas inimkond on iseenesest sinna jõudnud,kus me oleme?Miks on nii terav vahe kristlike ja mittekristlike riikide vahel??
Väärtustele,mis on heaolu ühiskonna ideoloogiline alus,urineeritakse mõnuga...kuid seal on elekter sees.Varem,või hiljem seda mõistetakse.
Vasta
#92
Väike vahelemärkus, kristluse kõrgaeg oli keskajal, kui ma ei eksi ja tollal tegi kõik vähikäiku. Alles revolutsioonide ja inimeste endi tegutsemise algusena, rabeledes välja kristlikest ettekirjutustest ning rangest stoilisest elust, hakkas elu arenema.

Seega pooldan ka seda, et jah, inimene on võimeline kõige selle saavutamisega, milleni me tänapäeval jõudnud oleme. Ja inimene on kindlasti võimeline veel rohkemaks...elame, näeme.

Ja minuteada on just kristlus see, mis propageerib loodusthävitavat tootmist ja igavest tarbimist, sest meid ümbritsev maailm olevat nagu inimese heaoluks loodud. Samas ei suudeta aru saada sellest, et kui saagida oksa, millel istud, siis kukud kolinal alla ühes selle oksaga ja mitte ükski jumalik jõud sind haiget saamise eest ei päästa.

Aga mulle pole üldiselt omane poriga teiste loopimine. Minu arvamus on miniu arvamus ja mis mul sellest, mis teised arvavad. kristlased võivad ju end pidada kõrgeimaks, kuid kuni nad minu liivakasti kaevama ei tule, on mul suht suva. Tooksin siinjuures ära ühe budistide seisukoha: 'Budism on õis. Et see õis kaunilt õitseda saaks, on tal vaja vart, lehti, juuri, pinnast, millest võrsuda, nendeks ongi teised usundid ja teised rahvused.' Point on selles, et ei saa välistada teisi inimesi, uskumusi, tavasid jne., nagu kristlus seda teeb, sest see viiks kristluse hukuni. Ei ole halba ilma heata ja head ilma halvata. Mina usun tasakaalu.
Vasta
#93
Tsitaat:Algselt postitas: elis
Aga mulle pole üldiselt omane poriga teiste loopimine. Minu arvamus on miniu arvamus ja mis mul sellest, mis teised arvavad. kristlased võivad ju end pidada kõrgeimaks, kuid kuni nad minu liivakasti kaevama ei tule, on mul suht suva. Tooksin siinjuures ära ühe budistide seisukoha: 'Budism on õis. Et see õis kaunilt õitseda saaks, on tal vaja vart, lehti, juuri, pinnast, millest võrsuda, nendeks ongi teised usundid ja teised rahvused.' Point on selles, et ei saa välistada teisi inimesi, uskumusi, tavasid jne., nagu kristlus seda teeb, sest see viiks kristluse hukuni. Ei ole halba ilma heata ja head ilma halvata. Mina usun tasakaalu.
Minu arvates on sellistest välistavatest uskudest palju radikaalsemaid.. islam näiteks. Islami ristisõda on tänapäeval, praegu kestmas.. Loodame, et nood on oma ristisõjas vähem võidukad kui kristlased keskaja koidul..
Vasta
#94
Khjuks ristisõjad ei olnud edukad.Islami poolt vallutatud kristlikud maad jäid vabastamata ja on seda tänaseni.Tuleb au anda Armeenia,Gruusia,Lähis-Ida ja Egiptuse kristlastele,kes kõrberöövli (loe elulugu,Koraani) Muhamedi ikke on üle elanud.

Kristalsed tõesti usuvad,et maailma ressursid on inimestele (mitte rohelistele mehikestele) eluks mõeldud,kuid vaid mõistliku ja lugupidava,taastootva lähenemisega.See kingitus tuleb vastu võtta koos vastutuse võtmisega!

Keskajal rajati palju ülikoole.

Kindlasti saab iga usu kohta midagi halvustavat esile tuua,kui valikuliselt infi selekteerida.

Budism-Tsinghis-Khaan tahtis seda uljalt ja halastamatult Euroopasse tuua.Pärast teda ei jäänud paljudes kohtades elavat hingegi.Rahu religioon...

Islam-Kõrberöövel Muhamed röövis oma kambaga kaubavoore.Ja mida jõukamaks sai,seda suuremaks rõõvlijõuk kasvas.Muuseas poos ühes linnas 3000 juuti üles,sest nemad ei tunnistanud ta kokku klopsitud uus-judakristlikku-kõrbenomaatlikku usku...

Ja M.Luther-Pooldas juutidesse karmimat suhtumist.Hitleri inspiraator.

jne jne

Kindlasti leiab ka pea iga inimese sugupuust ka mõne päti.Kas see peaks inimesele midasgi tähendama.Etteheited etteheideteks,kuid kes usub,seda see ei morjenda.Ükskõik mida ta siis ka ei usu.

Kes tahab kõikjal enda ümber vais enda peegekdusi näha-no palju õnne,väga igav maailm!

Kõik see new-age,paganlus,nõiandus-see õpetus jätab oma liikmetele suure liivakasti häguste piiridega,et inimesel oleks mugav mängida.Kui aga keegi paneb piirid kindlalt paika,mille piires ta mängib,siis igatahes au talle,ta ei muutu homme Saulusest Pauluseks ja homme vastupidi.Muidugi see pole nii ligitõmbav,kui suur ja hägune new-kokteil,kuid respect,kes oma rida ajab,vaatamata halvakspanule.Jõudu!
Vasta
#95
Kristlased ei poolda säästlikku looduskasutust, vähemalt minuni see pole küll jõudnud. Ja siin ei maksa hakata kloostriaedu näitena tooma.

Keskajal ei rajatud palju ülikoole, need rajati pigem keskaja lõpul, kui kristlus oli alla käimas ja inimesed tahtsid ise hakata mõtlema, mitte lasta jumalal kõik oma eest ära teha. Tõsi on see, et algsed ülikoolid olid kloostrite ja usuliste asutuste juures, sest mujale ei olnud võimalik neid luua.
Pealegi võib kristlasi süüdistada enamike antiikaja raamatukogude ja õppeasutuste hävitamises (suurim ja uhkeim neist, Aleksandria raamatukogu, mis sisaldas kõiki tolleks ajaks (ca 3 saj. eKr) ilmunud kirjateoseid papüürus- ja pärgamendirullidel), teel 'paganluse' väljajuurimisel.

Mina näen maailma oma mätta otsast ja sina näed oma mätta otsast. See oleks igav maailm, kui me kõiges ühel meelel oleks. See, et mul teistsugused vaated ja piirid ja arusaamad, ei tähenda, et ma elaks peegelduste maailmas. Ma ei saa kuidagi aru sellest, miks sa oma mätast kõrgemaks ja kuivemaks pead kui minu oma?

Tsiteerin Vladi:
Kindlasti leiab ka pea iga inimese sugupuust ka mõne päti.Kas see peaks inimesele midasgi tähendama.
Islam....
Busdism.....
---------
Sa sööd oma sõnu. Jah, igal pool on idioote, ja ei ole õige kogu kultuuriruumi seetõttu hukka mõista.

Lõppmärge: see arutelu on väga offtopicuks läinud ja ma arvan et ükski osapool ei tagane oma vaadetest. Seega kristluse ja muude usundite vastandamise arutelu võiks jätkata vastavas teemas...
Vasta
#96
M.Luther...
Lisaks veel Pärtliöö 1572 Pariisis,kus katoliiklased halastamatult protestante tapsid.Inimene on inimene (sageli loom)...kuid Piiblis sellistele tegudele õigustust ei leia! (vastupidi Koraanile).Tõe tunnistamine pole oma mätta kergitamine.

Aleksandria raamatukogu põletas tõesti maha "kristlane",nimelt Caesar!Laugh

Keskaegne maailm oli tervikuna religioosna,kõik põhines usul.Euroopas oli selleks kristlus,mujal teised usud.Seda ei saa aga pahaks panna,inimesed tol ajal üle maakera olid usklikumad.Võiks õelda isegi naiivsemad.Hindude maailm püsis kilpkonnal jne.

Nüüd on vabadus,tehkeim mis tahes.Ehk kunagi tuleb nii suur vabadus,et Liikluseeskiri meid ka ei ahistaks.Vaat kui tore...

Ja veel.Kui kristlased loobuksid oma positsioonist,mis neil on (sest nad ON,kõik pole vanade paganate poolt mättasse löödud,nagu muinasajal,kui eriti kloostreid armastati röövida.Rahulikke inimesi.Aga see selleks) ,kas arvatakse naiivselt,et ühiskond kannatab tühja kohta? Ja loota,et selle koha täidavad imelised,täiuslikud inimesed-so unistus,sinisilmene unistus.

Usust veel.Ei ole kunagi näinud,et kedagi saaks vägisi veenda oma usu ainuõigsuses.Inimesel peab iseesndas tekkima see äratundmine.Vaielda võib,vahest on see isegi kasulik ja huvitav,selle käigus võidakse sind ka ilusti lolluka taha ja saata otse...Ka see on igaühe õigus,nagu ka õigus uskuda ja seda tutvustada kogu maailmale.See on osa haridusest.

PS!Ja mida paganad Inglismaa ja Iirimaa kloostritega tegid?Islandil?Vallutasid ja tapsid!
Eestis oli ennem juba kristlasi,kui keegi maid vallutama tuli.Mina oleksin samuti tol korral nn kristlaste vastu sõdinud.Igatahes...

PPS! See,kui kaua eestlastel säilis oma vana paganlik usk (väikse katoliikluse varjundi taga) näitab kõige selgemalt,mis oli vallutuste eesmärk.Kas levitada kristlust,või maid vallutada?Ei!Ikka lihtlabane vallutus,ei muud!

PPPS!Kahju,et Stalin,Pol-Pot,Idi-Amin,Hitler,Mussolini jt despootsed juhid pole kristlased olnud,siis saaks jälle kõik teod ilusti kristluse kraesse kirjutada.Tõesti väga lihtsustatud lahmimine,kui ei tehta vahet kristlusel ja nn kristlusel.kristlane pole igaüks,ükskõik mis suuri kuldkirikuid ta ka ei ehitaks.Mõõdupuu on olemas-piibel ja kõigile ilusti kättesaada.Muidu võib tõesti igaüks uskuda,et kui keegi peab end kristlasek,ta seda ka on.

Ökoloogia ja usk: http://www.rsesymposia.org/more.php?thei...2&catid=27

Muudetud: 4-10-06 kell 19:25:05 VLAD
Vasta
#97
Mulle see vabadus meeldib, et me võime teha kõike, mis tahame - REEGLITE PIIRES. Reeglid on loodud selleks, et aidata toimida Prantsuse revolutsioonist pärit inimese põhiõigustel - vabadus, võrdsus ja vendlus. See on üsna selge, et Liikluseeskirja kehtetuks tunnistamiseni ei jõua me kunagi.

Inimesed vajavad reegleid, mille järgi elada, iseasi on, kuidas neid reegleid põhjendatakse. Seadused kaitsevad kodanike huve, olgu see kas eraomandi kaitse, isikukaitse vms. Minule on isiklikult jäänud mulje, et kristlus kaitseb kristlust. Varakeskajal ei ehitatud kristluse nimel koole, nagu eelnevalt väga tabavalt on öeldud. Kristluse nimel ja paganluse lõpetamise nimel tapeti meie esiisasid ja põletati meie maju. Teiste religioonidega meil nii teravaid kokkupuuteid ei ole - ehk seepärast on paljudele meist ka kristlus vastukarva. See on tõepoolest "hea", et ristirüütlid tegid meie maa nii haavatavaks, tapsid meie kõige tugevamad, et rootslased hõlpsasti saaksid vallutada meie maad ning alles siis tuua meile hariduse.

Tänane Eesti ei vaja enam religiooni, et toimida ühiskonnana. Ühiskonna reeglid sätestab nüüd seadusandlik jõud, mille me töötame ühiselt välja ning tagame ühiselt ka selle järgimise. Kristlus ja muud religioonid on ideoloogiline liikumine ning selles suhtes on kristlus võrnde kri¹na, islami ja misiganes religiooniga. Liikumisel on aga halb komme, see võib muutuda äärmuslikuks ning äärmuslik liikumine ohustab kõigi julgeolekut, nagu oleme näinud nüüd islami puhul.

Seega väga tabavalt ütles VLAD, kui ta ütles, et nüüd on vabadus - meil on vabadus valida erinevate ideoloogiliste liikumiste vahel, vabadus ignoreerida neid ning vabadus avaldada oma arvamust - midagi, mis kristluses on ajalooliselt olnud ketserlus (näiteks Kopernikuse "sõda"). Kristlus on olnud sunnitud kohanema ühiskonna muutumisega ning võtma omaks ka Prantsuse revolutsiooni algjuured - vabadus, võrdsus ja vendlus. Isiklikult arvates pannakse kristluses liiga palju rõhku võrdsusele ja vendlusele, vähem aga vabadusele. Mida äärmuslikum on liikumine, seda rohkem eelnev kehtib.
Vasta
#98
Tsitaat:Budism-Tsinghis-Khaan tahtis seda uljalt ja halastamatult Euroopasse tuua.Pärast teda ei jäänud paljudes kohtades elavat hingegi.Rahu religioon...
Tsingis-Khaan oli hoopis shamanismi usku ja siis ta ei ole kunagi ususõdu pidanud ja oli tolerantne teiste religioonide suhtes.
Tsitaat:Ja M.Luther-Pooldas juutidesse karmimat suhtumist.Hitleri inspiraator.
Juutidesse on halvasti suhtunud väga paljud läbi ajaloo ja seda nende endi pärast. Ja Hitleril ei ole viga midagi.
jne.
Tsitaat:Kõik see new-age,paganlus,nõiandus-see õpetus jätab oma liikmetele suure liivakasti häguste piiridega,et inimesel oleks mugav mängida.Kui aga keegi paneb piirid kindlalt paika,mille piires ta mängib,siis igatahes au talle,ta ei muutu homme Saulusest Pauluseks ja homme vastupidi.Muidugi see pole nii ligitõmbav,kui suur ja hägune new-kokteil,kuid respect,kes oma rida ajab,vaatamata halvakspanule.Jõudu!
New-age jne on sinu arvates liiga vähe piiritletud ? Mina näiteks usun igasugu kompotti, mida ei anna üldse kokku panna mingi religiooni alla - nii hägune ja udune. Minu arust väga hea ja mulle meeldib. Valid siit ja sealt enale põhimõtteid, mitte ei käi ühe raamatu järgi, mis sest, et seda tõlkides on tohutult vigu tehtud ja ümber kirjutatud tahtlikult jne , nii et algest vägta palju alles ei jäägi.

Kui kristlus ära kaoks, ei oleks mingit tühja kohta minu arvates. Väga hästi saaks maailma hakkama, sai enne kristlust hakkama ja saab ka hiljem.

Kui sa tuled minu õue peale kloostrit ehitama, siis ma löön su kohe maha kui sa vabatahtlikult ei lahku.

Lahmimist on tõesti palju.
Vasta
#99
Tegelikult ma nõustun VLADiga ühes asjas. Nimelt, kui mõni isik end usu najale toetades ja selle abil midagi kohutavat teeb, siis peame süüdistama selles isikut ennast, mitte usku. Küll aga võib kristluse arvele panna selle, et see laseb end inimestel ära kasutada nende kohutavate asjade tegemiseks.
Ükski usk, mille abil saab vallutada, ja hävitada, ei tohiks nii globaalseid tulemusi saavutada, kõik mis on liiga suur läheb hapuks ja hakkab lõpuks mädanema.
Aga Vlad, see sinu liivakasti jutt paneb mind küsima, miks sa tahad meid kutsuda enda liivakasti mängima? Miks me ei võiks jääda omasse, meil (või siis vähemalt minul) siin küllaltki lõbus ja hea, tule parem sina meile, meil ruumi jätkub, piirded on kaugel ja loogika ja vaba meele arenemiseks on samuti ruumi piisavalt paljuSmile

Nüüd aga üleskutse kõigile teemast osavõtjatele, ärge ajage suust igast kakat välja, olgu see vedel või tahke, valus sellega on saada ikka, niiet üritaks õige aretada mõnusamat sorti arutlust/väitlust, mitte teistele haiget teha või ära kohutada.

Muudetud: 4-10-06 kell 19:17:53 Metavo
Vasta
Vlad: Aleksandria raamatukogu põletas tõesti maha "kristlane",nimelt Caesar!
Caesar ei põletanud maha Aleksandria raamatukogu, tõsi on see, et tema ajal põles see raamatukogu esimest korda, sest Caesari laevastik oli sunnitud oma laevad põlema panema, et neid mitte vaenlastele jätta, ning nood triivisid sadamasse, süütasid selle ja sealt levis tuli linna edasi. Selleks ajaks kui tuli Aleksandria raamatukoguni jõudis, oli sealt enamik ürikuid ära viidud. Hiljem raamatukogu taastati ning hävitati põhjalikult alles 4 saj pKr Theodosius I käsul, mis nõudis kõigi paganlike ehitiste hävitamist.

Mina isiklikult ei süüdistagi kristlust mingite isikute tegude põhjal, vabandust, kui sulle, Vlad, on selline mulje jäänud. Toon isikute tegusid ainult näiteks. Millegi pärast ma eriti positiivseid näiteid oska tuua. Ja kristluses on mingi kiiks sees, mis mulle isiklikult on vastukarva. Seega ma ei poolda kristlust, kuid aktsepteerin seda, kui üht usku maailmas.

Mu arust pole siin keegi ka üleüldise vabaduse taha peitu pugenud, rääkides kristluse vastu. Olen ka selle poolt, mis Tut ennist mainis, et teatud piirid on head aga totaalselt inimese tegevust igas asjas piirata ei ole õige. Sest kristluse puhul vähemalt on need piirangud siiski väikese inimkogumi tõlgendused jumalakirjast, mitte Jumala sõna. Kui ei oleks mingeid piiranguid ja kõik saaks karistamatult teha, mida iganes, valitseks maailmas kaos. On vaja elementaarseid reegleid ühiskonna püsimiseks ja elu heaoluks.

Ja arusaamatuks jäi mul praegu see, et kui kristlus on üdini hea ja piibel tõe allikas, siis miks seda koguaeg valesti mõistetakse ja miks siis kristlased, vabandust, üksikindiviidid, igasugu lollusi kristluse tähe all korda saadavad/on saatnud.
Ja miks see kristlus ikkagi ainuõige on ? Valgustage siis mind, harimatut.:o

Muudetud: 4-10-06 kell 20:02:18 elis
Vasta
  
  •  Eelmine
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4(current)
  • 5
  • 6
  • ...
  • 9
  • Järgmine 


Alamfoorumi hüpe:


Kasutaja, kes vaatavad seda teemat:
1 külali(st)ne

Expand chat