Postita vastus 
 
Teema reiting:
  • 0 Häält - 0 keskmine
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Surm, kas vältimatu
Autor Sõnum
Metafor
Veteran

Postitusi: 2,840
Liitunud: Apr 2004
25-07-2005 16:30
Postitus: #26
 
Tsitaat:Algselt postitas: Hallucigenia
Veidi allegooritsedes oma viimase postituse teemadel:
Kindlasti annaks tänapäeva tehniliste vahenditega valmistada autosid, mille füüsiline eluiga oleks mitu korda pikem praeguste mudelite omast. Kes aga võiksid taolistest autodest huvitatud olla? Autotootjad? Vaevalt küll - kahaneks läbimüük ja vaevalt, et hinnatõus seda kompenseeriks. Ostajad? Ilmselt veelgi vähem - hinnad tõuseksid ja mis kõige hullem - peate sõitma moraalselt ammu vananenud masinaga tänapäevase mudeli asemel! Võiks üldse keegi huvitatud olla? Ei tea. Võib-olla ... autod ise? Aga nende käest ju ei küsita ... Või ehk peaks?
Inimesed muutuvad ajapikku järjest täpsemateks ja kogenumateks.
Järelikult saab olla asi ainult selles, et ssurematus poleks ühiskonnale kasulik.
See sinu tekst ei sobi hästi võrdluseks, kui siis ainult geenide kohapealtSmile
Endale oleks küll ju kasulik kui eluiga oleks pikem, kuna inimesed ei muutu ju põlvkondade vältel eriti.


Peale selle, geenitehnoloogia võimaldab varsti ohutult muuta geneetilist koodi, muutes meid võimaluste ja teadmiste korral paremaks, niiet miks ei peaks geenidele meeldima selline asi?
Sel juhul jääks sünnitamine rohkem tagaplaanile tõesti kui arvestada geenide seisukohta.
Järelikult võime elada ka igavesti geenide seisukohaltSmile

Varsti saab see ilmselt ka reaalsuseks, või siis vähemalt midagi surematuse lähedast.

Muudetud: 26-7-05 kell 21:47:33 metavo
Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
aapee
Tavaliige

Postitusi: 55
Liitunud: Feb 2006
30-03-2006 22:18
Postitus: #27
 
Väidetavalt pidi Tiibetis ja võimalik, et mujalgi maailmas elama Mahasiddhasid (ei tea nüüd, on see ikka õige nimi?), inimesi, kes elanud juba tuhandeid aastaid, omades jüngerkonda, kellele õpetatakse... noo ma ei tea siis mida, aga miskit asjalikku ehk kindlasti.
Huvilised uurivad siis lähemalt, vast leiab mingeid asjalikke vihjeid netist.
Teine asi oleks küsida kõrge vanuseni elada soovivalt inimeselt, et siis mida tarka nende lisaaastatega osataks peale hakata? Kas muudetaks iseloomu paremaks? Saaksid ehk kauem aega diivanil lesida ja telerit vaadata või muid maailma hüvesid nautida, šopata? Arendataks mingeid võimeid täiuslikkuseni? See oleks puhas ego paraad ja asjatu vaev.
Mõtlen, et siia sündides on hing võtnud endale kindla konkreetse ülesande areneda vaimses sfääris, saada tohutul hulgal kogemusi, mis seda kõike kinnistaks. Vanaks saades hingeenergia väheneb, kui seda ei osata vahepeal kokku korjata ja maailm surub oma karmusega konte ja liha nendel, üha tugevamini maadligi. See ei olegi nii mõnus taluda ja siis olekski aeg hingel puhkust võtta, korra ära käia, et tulla varsti uute ülesannete järgi.
Ja veel: üks väide kuskilt raamatust oli, et inimesel on tegelikult füüsiliselt eeldusi elada nii kahe-kolmesaja aastaseks.
Teine asi on jällegi meie igapäevane maailm, mis käsib olla teismeline, keskealine jne. vanune ja ikka numbritega eelnevalt ja kindlalt määratletult. Suur osa sellest võimetusest mitte eriti kaua elada, võib ollagi kinni meile sisseprogrammeritud mõttemallidest, mis muudmoodi nagu ei lubagi elul kulgeda. 80 kukub, siis kao ja vii oma haigused endaga..
Aga võimalused on olemas ja veel millised.
Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
Hallucigenia
Veteran

Postitusi: 3,548
Liitunud: Dec 2004
27-05-2006 07:46
Postitus: #28
 
Oletame, et see avastus lõpuks tehakse. Igavese elu eliksiir. Vahend, mis peatab geneetiliselt programmeeritud "surmakella" meie kehas. Kui individuaalselt on see (teatud agadega küll) küllap igaühele ihaldatav, on selge, et ühsikonnale tervikuna on see "tuumasõda tagurpidi", mille tagajärjed ei pruugi olla vähemkohutavad: ülerahvastus, sõjad ressursside pärast jms, tulemuseks ehk kogu sotsiaalse süsteemi kollaps ja inimkonna häving. Kuidas peaks siis ühiskond regeerima:
1. Keelustama sellise avastuse nagu tuumarelvadki?
2. Jagama seda vaid väga vähestele (kuidas?) välja valitutele?
3. Piirama karmilt sündimust?
4. Seadustama tapmise teatud vanuseni jõudmise puhul?
5. Eelmiste mingi kombinatsioon?
6. Miskit muud moodi?

Pikem arutelu surematuse sotsiaalsetest tagajärgedest siin.
Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
batoonike
Vana kala

Postitusi: 257
Liitunud: Aug 2005
27-05-2006 09:57
Postitus: #29
 
Inimkonna häving sellest vaevalt tuleks. Kui populatsioon paarisaja tuhande peale tagasi langeb siis on ressursse igaühele lademes ja pole põhjust enam sõdida. Nende seas leiduks ka ilmselt keegi, kes oskab veel kartult võtta ja ongi mured lahendatud. Hakkame rõõmsalt otsast peale.

Lahendus oleks vast sättida rahvusvahelise kokkuleppega piirpopulatsioonid igale riigile vastavalt riigis olevatele loodusressurssidele. Kui see piir ületatakse siis läheks asi küll natuke koledaks aga eesmärk pühitsevat abinõu. Rahvaarvu "mitte-humaanselt" vähendamiseks on vahendeid ju alati olnud.
Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
Shine_and_get_Mine
Uustulnukas

Postitusi: 29
Liitunud: May 2006
06-06-2006 20:23
Postitus: #30
 
Minu arust ei ole ju vaja igavesti elada, saad siis rohkem arvtuis olla??? miks...?
Inimene peaks olema rahul oma aatatgea ja vaatama ise kuidas selle ajaga hakkama saab ja mis ta teeb, mitte teaduselt nn. "laenu" küsimaLaugh.
Ja kui tõesti oleksid inimesed surematud siis mis see kaasa tooks?
Ökokatastroofi.
Tohutu ülerahvustus, maavarade kahanemine, kuna maailmas oleksid ühes ja samad inimesed väga pikka aega tuleksid uued haigused (inimpõlvi enam poleks.) mis okei ei surmaks aga tekitaksid piina, sa oleksid lõpuks lihtsalt vaimselt väsind ja sooviksid surma. niiet tglt on ikka hea, et inimesed piiramatult ei ela.
Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
nemad
Uustulnukas

Postitusi: 30
Liitunud: May 2006
08-06-2006 14:28
Postitus: #31
 
Surematus on teatud paralleel, selles mõttes, et kui selleni jõutakse siis paratamatult hakatakse teadvustama ka seda, et lõputult ei ole mötet sigida. Surematuse avastamine toob kaasa paratamatult teised väärtused, mõtted, teadmised, ennem seda meile ei antagi seda leiutada, õigemini inimene ei saa seda endast kätte. Ja paljunemine on enda taastootmine, milleks?, kui keegi ei sure. Siis meie keha muutub ka rohkem energeetiliseks ja ei ole nii tihe ja kaalukas kui praegu jne. Kui keha on hõredam ja vaimsem, siis kaob ka sigimise tungid vähemaks.
Kuskilt lugesin, et Ufonaut ütles kondaktlerile nii:"meie ei tee sel viisil järglasi kui teie, meie lapsed on informatsioon".Aga ka kehast sündinud laps on teatud informatsioon tegelikult, kahe inimese valmistatud ühistoodang. Kui teha aga laps energeetilisest informatsioonist ainult, siis võib tal mitmene kuju olla, või seda võtta ja muuta või siis on kuju informatsiooni nägu.
Jah aga kui inimesed praegusel tasemel surematuse kohe kätte saaks, siis on küll katasroof aga nad ei saa, sest on veel vaja edasi areneda nii mõistuse, teadvuse, teaduse ja sisemiste väärtuste suunas. Sest kui on tasand kus on sõjad, tapmised, kuritegevus, mis enamus maailmas praegu on siis on ka surm ja taastootmine.
Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
Hallucigenia
Veteran

Postitusi: 3,548
Liitunud: Dec 2004
08-06-2006 14:56
Postitus: #32
 
Huvitav, mida te arvaksite sellisest "igavesest elust": esimese, ütleme 20 aastaga omandatakse enamus eluks vajalikke oskusi ja teadmisi. See jäägu teile alatiseks alles. Järgmise viie aastaga ei juhtu midagi erilist. Aga siis hakatakse otsast maha kustutama kõiki neid mälestus, oskusi ja kogemusi, mida olete omandanud pärast kahekümnendat eluaastat. Ja nii kogu aeg. Kas oleksite nõus oma praegust elu vahetama sellise "igavese elu" vastu? Ja kui oleksite, kui lühikeseks tuleks see viis aastat teha (kaks? aasta? pool?), et te enam ei oleks nõu? Või oleks ka viis aastat liiga vähe? Igavene füüsiline noorus (st mingi muutumatu füsioloogiline vanus muidugi garanteeritud).
Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
Ultron
Bännitud

Postitusi: 7
Liitunud: Jun 2006
09-06-2006 15:36
Postitus: #33
 
Ühes Carlos Castaneda raamatus oli lugu surmatrotsijast, kes olevat elanud tuhandeid aastaid, võttes erinevate põlvkondade nõidadelt naguali energiat...
Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
Swarm
Tavaliige

Postitusi: 88
Liitunud: May 2006
09-06-2006 20:09
Postitus: #34
 
Kui leitakse moodus kuidas inimese rakkude vananemine peatada siis oleks jah igavene elu meie !!
Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
Metafor
Veteran

Postitusi: 2,840
Liitunud: Apr 2004
09-06-2006 21:18
Postitus: #35
 
Miks meil on nii palju(või vähe) aastaid elada?
Eks me ole selle mingitpidi ära teeninud, mis mõtet oleks elada igavesti kui sinu põhitegevus on elu raiskamine(selle all ka tervise mahajoomine ja kõik muud pahed).
Eks tulevad ka ajad mil elame pikemalt, vaevalt et sellises tulevikuvariandis tekiks meil ruumipuudust üha rohkem siginevale inimkonnale.

Vihja paranormaalsetest nähtustest meile:
paravihje@gmail.com

"To do is to be" - Descartes
"To be is to do" - Voltaire
"Do be do be do" - Frank Sinatra

[Pilt: status.gif?]
[Pilt: kpstatus.gif?]
Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
Arxenia
Uustulnukas

Postitusi: 1
Liitunud: Jan 2006
15-07-2006 11:04
Postitus: #36
 
Tegelikult, kui inimese kehatemperatuur oleks 34 kraadi, siis inimene elaks umbes 700 aastaseks, vb kauemgi. Kuskil oli üks inimene, kes sai autoõnnetuses viga ja mingi osa tema asjust sai kahjustada, mistõttu ta kehatemperatuur muutus. Noh, tõestatud seda veel ei ole (Aega pole olnud ju wink ) Ma ei tea, kui tõene see jutt on muidugi, aga seda räägiti autokoolis. Niiet...kõik aju kahjustama wink

Inimene on lihtne. Saab terveks, saab terveks niigi. Sureb ära, sureb ära niigi.
Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
--Syym--
Uustulnukas

Postitusi: 11
Liitunud: Jul 2006
15-07-2006 11:47
Postitus: #37
 
jah,surm on vältimatu.
loll küsimus suht kohtwink

Muudetud: 15-7-06 kell 12:47:47 --Syym--
Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
Armageddon
Tavaliige

Postitusi: 69
Liitunud: Jul 2005
20-07-2006 22:23
Postitus: #38
 
Tänu geenitehnoloogiale ja rakuuendamistele..miks mitte et inimene võib elada väga kaua...kuni meteoriit maaga kokku põrkab või välk tabab.
Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
reaalne
Tavaliige

Postitusi: 143
Liitunud: Nov 2006
12-11-2006 14:13
Postitus: #39
Immortal ehk surematu
inimene on pidevalt vaevanud ennast küsimusega ,et kuidas saada surematuks,praegu 70 -90 aastat ,tulevikus 200 -800a ja igavesti

juba praegu üritatakse rakukell peatada et taastoota iseennast igavesti ,usun et mõneaja pärast kui loomulikke surmasid ei toimu omastab surm inimesele teistsuguse tähenduse ning surmad saavad olema teistsugused ,nagu õnnetused,traumad,viirused ja loomulikult tahtlikud hukkamised.Loodan et maalastel on ülerahvastamise pärast kuhugi emigreeruda kus konte soendada.

edit:liitsin kaks sarnast teemat

Muudetud: 12-11-06 kell 14:56:50 Flash
Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
elis
roheline

Postitusi: 938
Liitunud: Jul 2004
12-11-2006 14:28
Postitus: #40
 
Minu arvates oleks see suht õudne, kui inimesed oleks surematud, sest see devalveeriks elu väärtuse ja saavutuse tähtsuse.
Ülerahvastatusest ärme parem räägigi, eriti selle priiskava ja mittejätkusuutliku elu juures, mis meil praegu toimub. Ja mingite vaenlastega ei taha ka igavesti koos elada Sad Eelistaks siiski elada lühikest aga väärikat ja asjalikku elu.

http://spaceweather.com/
Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
reaalne
Tavaliige

Postitusi: 143
Liitunud: Nov 2006
12-11-2006 17:17
Postitus: #41
 
Minu arvates oleks see teatud verstapost inimkonnal kuhu nad kindlasti ühel päeval jõuavad,kuigi see toob palju küsimusi
Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
Flash
Veteran

Postitusi: 1,664
Liitunud: May 2005
12-11-2006 17:33
Postitus: #42
 
reaalne...
defineeri mulle rakukella peatamine.
Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
reaalne
Tavaliige

Postitusi: 143
Liitunud: Nov 2006
12-11-2006 17:56
Postitus: #43
 
iga sinu ja elusorganism koosneb rakkudest mis koosnevad omakorda mitmetest mehanismidest ,üks nendest mehanismidest on nn rakukell ,rakukell uuendab sinu rakke igapäev kuid aja jooksul ta väsib õigemini on ta programmeeritud väsima ,ta ei tooda enam nii palju uusi rakke kui sul on vaja ,sa hakkad vananema,iga kord kui rakukell seda uuenemist teeb võib vigu tekkida ,võivad tekkida vähirakud mis veelgi sinu vana ja nõrka keha laastavad ,see toimub kuni sinu bioloogilise surmani,loomulikult on iga indiviidi kell erinev ,mis sõltub(geneetline päritavus ,keskkonnast,toidust jne...)

lahendus ,programmeerida kell ümber et see toodaks koguaeg uusi rakke ja ilma vigadeta(ehk igavene elu),see saab varsti teoks veel sellel saj-l
Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
zepac
Veteran

Postitusi: 1,319
Liitunud: Feb 2006
12-11-2006 18:02
Postitus: #44
 
Pmst see on juba toimunud. Inimloom avastas hiljuti tüviraku,mille erakordne võime lubab tal võtta mistahes raku omadused. Läheb mingi osa kehast persse, viskad tüviraku sinna kohta ja 3n jooksul on se ala taastunud. Inimeste peal katsetused algavad aetlikult 2007a algul. Järgmine loomulik samm on kloonimise taotloemine.
Tulevik on ammu kohal!
Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
reaalne
Tavaliige

Postitusi: 143
Liitunud: Nov 2006
12-11-2006 18:19
Postitus: #45
 
loodan et esimesed katsetused ka vilja kannavad ,tavaliselt läheb hulk aega kuni eduka katseteni,ka kloonimisest on jahvatatud saj tagasi kuni tänapäeva lamba kloonimiseni
Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
bridget
Uustulnukas

Postitusi: 30
Liitunud: May 2007
13-05-2007 20:29
Postitus: #46
 
Tsitaat:Algselt postitas: zepac
Pmst see on juba toimunud. Inimloom avastas hiljuti tüviraku,mille erakordne võime lubab tal võtta mistahes raku omadused. Läheb mingi osa kehast persse, viskad tüviraku sinna kohta ja 3n jooksul on se ala taastunud. Inimeste peal katsetused algavad aetlikult 2007a algul. Järgmine loomulik samm on kloonimise taotloemine.
Tulevik on ammu kohal!
Väga põnev :). Kas nende katsetustega on siis algust tehtud?

Kes me oleme? Miks me oleme siin? Kuhu me läheme?
Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
ostankino
Uustulnukas

Postitusi: 17
Liitunud: Sep 2007
20-09-2007 22:21
Postitus: #47
 
ee.. vaata natuke maailmas ringi, mis toimub. Uuri, mismoodi asjad toimuvad ja siis ükspäev vbla jõuad arusaamisele - vaid idioot tahaks selles kohas lõpmatuseni elada
Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
elutrepp
Uustulnukas

Postitusi: 3
Liitunud: Sep 2007
27-09-2007 23:57
Postitus: #48
 
õnneks sureme me kõik võrdsena olenematta konto suurusest ja olkahjuks on see on paratamat....(
Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
jaan
Uustulnukas

Postitusi: 29
Liitunud: Oct 2007
25-10-2007 07:26
Postitus: #49
 
mulle õudsalt meeldib, et surmast ei saa üle ega ümber, sest see teeb meid kõikki võrdseks. keegi pole kuidagi parem, kui teine.
pealegi surm teeb ju ruumi uuele elule. poleks surma, ei saaks olla ka sünde. on veel üks asi, inimene väsib, ka elamisest väsib. paljud vanad inimesed ootavad, lausa igatsevad surma, sest surm vabastab.
Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
coolymarxy
Vana kala

Postitusi: 260
Liitunud: Oct 2006
25-10-2007 10:57
Postitus: #50
 
just surm teeb meid kõiki siin planeedil võrdseks, kalad , loomad , putukad , suured puud väiksed taimed ... apsoluutselt kõik elus olendid siin on sellekohapealt võrdsed nad surevad ja miski pole igavene ja elu põhitõde ongi sugutung ja surmahirmSmile
Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
Postita vastus 


Võimalikud seotud teemad...
Teema: Autor Vastuseid: Vaatamisi: Viimane postitus
  Kas kardad surma? yodalr 474 163,272 27-08-2018 20:35
Viimane postitus: kage
  Kas hing tuli koju. Elessandra 1 1,692 01-07-2018 11:19
Viimane postitus: Tundlik
  Kas eelmise elu kogemused aitavad järgnevas elus gfreak 40 21,528 23-10-2014 19:10
Viimane postitus: Veli Joonatan
  Uuestisünd ja inimese piinarikas surm lapseeas Mizar 26 13,268 27-07-2013 21:59
Viimane postitus: Vesilik
  Kas lapse fantaasia või eelaimus... Scarlett 4 2,895 10-06-2012 18:57
Viimane postitus: alar
  Surm tähtkuju pärast /////ALPINE 40 13,676 07-02-2011 10:17
Viimane postitus: Albaregia
  Surm est333 22 9,132 18-11-2010 13:51
Viimane postitus: Ott Sama
  Inimkonna surm Anonymous 46 14,345 01-01-2010 18:21
Viimane postitus: Ummy
  Vaimolendid surelikes kehades-kas ja kuidas? paadikapten 1 2,284 29-06-2007 11:21
Viimane postitus: Aerling

Vali alamfoorum:


Kasutaja(d) vaatamas seda teemat: 1 külalist

gro.bew-arap[tä]bew-arap | Para-web | Tagasi üles | Tagasi sisu juurde | Mobile Version | RSS voog