Teema hinnang:
  • 0Hääli - 0 keskmine
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Elu mõte
#26
Lokster sobiks hästi kantslist jutlusi pidama...Smile
Aga...kui Sa tõid , et keegi siit foorumist on midagi lugenud ja selletõttu sassi läinud siis ma seost seal küll ei näeks. Iga psüühiliselt haige inimese puhul võiksime põhjusena ju siis välja tuua milliseid raamatuid luges, filme vaatas, foorumites käis või mida unes nägi.
Jah....tõepoolest kogemused „nägemisega“ võivad väga realistlikud tunduda aga nendesse tuleks suhtuda, mitte mis seal „sees“ niiväga on vaid see kogetav nähtus ise. „Kellele see kangastus?“ oleks küsimus.
"Kõik on luulu". Ma tooksin näite sellekohta.
Kujutame ette, et Sa Lokster magad ja näed und. Unes saad kokku kellegagi kellesse täielikult armud. Astraali tunded võivad olla veel tugevamad kui ärkvelolekus. Nüüd une lõpus see teine ütleb kurvalt, et aeg on läbi...me peame lahkuma. Sa oled väga õnnetu. Nutad. Ja ärkad üles.
Teisel korral unes tead, et näed und. Jällegi saad temaga kokku, suured tunded ja lahkumineku kurbus. Jälle nutadSmile jne...
Milline vahe neil mõlemal kogemusel oleks? Täpselt samasugune armastus, täpselt samasugune lahkumineku kurbus. Ainuke vahe – esimesel korral pidasid seda päriseks, teisel korral mitte. Aga „seal sees“ käitusid ju mõlemal korral samamoodi.
Kui nüüd karmamõistet veel siia tuua siis esimesel juhul olid täielikult karma võimuses, teisel puhul (kuigi käitusid samamoodi) karmat Sinule kui päris Loksterile (Magajale) ei eksisteerinud...Smile
Vasta
#27
Olen näinud igasugu variante unedest. Kui mäletad tõin lingi unede ja ,, vaimu,, haiguste kohta. Enamust olen kogenud. Olen ärganud unedest mitmeastmeliselt, kihtidena. Näinud end eraldi või oma häält kuulnud eraldi----mida iganes. ENDA variante on olnud........kõike ei jõuaks üles lugeda. Ei saa pugeda elust välja ja unede taha. Kui sa leiad omaarust vaid unest ÕIGE ,siis sa ei saagi seda muudes teadvustes leida. Õigemini nii sinuga just juhtunud ongi. Sinu näide oli seal lingil täitsa olemas. Kuidas saad olla kindel ,et sinu platvorm on õige? Selgus??? Või sisehääl? Tead või tunned õigsust? Mina olen kahelnud skpetikuna KÕIGES ja teen seda siiani. Ükskõik kui magus mõni tõde ei tundu. Kui tahan , purustan kogu senise arusaama igas hetkes. Eriti siis kui asi on ,,positiivse fooniga,,. Mitte milleski ei jää löbutama või nirvaanima. Rahutus on rahu asemel valitud teadlikult. Areng eeldab rahutust. Sina oled välja öelnud ,et mingit arengut pole. Ja keeldud vastutust võtmast nende eest ,kes sind pimedana järgima hakkavad. Ja just sinult ma küsin selgitust, mis on vastutus? See sinu mõttelage hetk küll teha ei mõista. Sa räägid ka ,et pole olemas ei ärkamist, virgumist ega valgustumist. On mingi tardunud ainujumal kes pole midagi ega tee midagi peale olemise enda.
Sinu arust on selle elu mõte pugeda kuhugi mugavalt peitu põõnama ,et leida see õige ärksus? No ja mida ma siis rääkisin. Eks kange narkots ikka tuimestab elust välja muretusse. Kuna sa oled offtoobi meister ,siis ma ka nüüd ronin sinu levelile.
Sina ja veel mõned ,pole senini vastanud mu küsimusele - Milles seisnes aborigeenide kurjus, tasakaalutus ja amoraalsus? Ja kuidas see sinu arust mõjutas kristlikke ruume, kogukondi ja neile juba allunud maid-rahvaid? VASTA.
Mis asi siis on lõppeks narko? Kas on suurt vahet mis ( või kes) aktiveerib hallolluses rahu ja mõnukeskused? Räägime ,KES seda aktiveerivad. Ikka ise ja seda oma valikutes. Valime ,kes võib seda aktiveerida. Jeesukas või taimevaim nt. Meie ju kuulutame need päriseks, õigeks jne. Mis aktiveerib? Maised narkod on ju laias laastus kõik ,,valikud,,. Mõned ,,asendavad,, oma ajukeemiat. Mõned imiteerivad seda. Ja enamus AKTIVEERIVAD keskusi. Sunnivad nõristama meis endis leiduvaid keemilisi ühendeid. Igasugused unefaasid on nendega otse seotud. Melatoniin ja endorfiinid nt. ENAMUS vaimseid praktikaid on ehitatud moodustele ,kuidas neid edukamalt kätte saada. Aga sõltlaseks teeme end ise oma valikutes. Bemmi kumme kärsatavad jorsid või baiki kräunutavad tegelased ei erine tervise spordist sõltuvusse jäänud inimestest. Adernaliini vajadus kasvab vaid praktikas. See pole ju argument ,et see laialt harrastatav asfaldisörk lõhub põlved jäädavalt. Eks heroiini kohta ka öeldakse ,et see on võimsam kui elu parim orgasm. Ei saa kommenteerida kuna pole kogenud. Et aga mistahes stressituimesteid üldse tarbima hakatakse .......on soov põgeneda. Argirutiinist, masendusest, hirmust jne. Kõik ,kes saavad kätte oma kuldkaifi ,nendivad et see on väga päris ja parem kui see tavaline elu.
Vasta
#28
Igasugu nalju saab unedes teha see on tõsi. Aga ma toon vahetevahel unenägemisega näiteid ärkveloleku seletamiseks. Unes muidugi soovitaksin proovida kuskilt kõrgelt allahüppamist ...aga mitte ärkvelolekus. Esimesel juhul ärkad higisena ja võpatades üles, teisel puhul?...hmm.Hrmm
"Purustan igas hetkes, kui see on positiivse fooniga.".. tead ju mind...Hetk ainult On...pole erinevaid hetki. Hetk ei ole ei positiivne ega negatiivne. Nagu televiisoriekraan toob sulle erinevaid tundeid läbi filmide aga ise on sellest täielikult sõltumatu.
"Areng eeldab rahutust"...mnjah....öeldakse ka et ilma kannatuseta ei saa areneda. Mõlemad sobivad. Kuid kui Hetk ennast tunnetab kuhu Ta enam peaks arenema?
"Sina ja veel mõned ,pole senini vastanud mu küsimusele - Milles seisnes aborigeenide kurjus, tasakaalutus ja amoraalsus? Ja kuidas see sinu arust mõjutas kristlikke ruume, kogukondi ja neile juba allunud maid-rahvaid? VASTA."
Milles seisneb sebravarsa süü....et ta tiigripoolt maha murtakse? Vasta sellele.
Soov põgeneda on. Küsimus pole mitte selles mille eest põgenetakse, vaid kes põgeneb?....Smile
Vasta
#29
Ära sa ütle. Vaimlemisest on ikka kõvasti kasu ka. Aitab vastutusest mööda hiilida. Ja vastamise asemel meemiväärilisi keerukusi loopida. Et nüüd jääb põhiküsimus kust siuke vaimluse ja mõtestatuse tung ..........kui see ,,õige ja päris,, peaks välistama igasuguse sõnalise-analüütilise filosoofia ja tõlgenduse? Okei koukisin vastuse välja. Ühesõnaga on mittelinlik üks labane toidupala, kes peabki kaduma ÜK kasvava isu sisse. Loomulik-paratamatu dzungliseadus? Ikka vana laul. Lõvi võidab kuna ellujäämises loeb just tugevama seadus? Ei see ei üllata. Ük ei tunnistaks end kunagi nõrgemaks pooleks. Siin ei vasta. Teise teema alt võin vastata.
Muus osas. Kõik saab alguse lättest. Sellest lättest saavad omakorda alguse muud allikad. Kõik ,mis lättest väljub -see ka sinna lõpuks naaseb. Keerukad väljendused aga ei katke iial. ,,Liikumine ja areng,, on lõpmata paljude koostumiste ja eraldumiste igikestev mitmekesistumine. Bla-bla.
Nii võib kah kokku võtta ....allikad mulisevad mull-mull-mull. Kogu filosoofia. Sama fataalne nagu see ,,ÜK on samuti osa loodusest ja loomulik jätk.....,,.
Jah ,et küsimus on KES ja mille eest? Seda sa ei tea isegi. Põgened nii elu , enda kui surma eest ning usud ,et need lakkavadki olemast ning on illusioonid.
Vasta
#30
"Jah ,et küsimus on KES ja mille eest? Seda sa ei tea isegi."
oehh....vahepeal paned päris "diipi" ja siis jälle selline lapsikus. Smile
mina (väiksetähega) ei saagi seda kunagi teadma. Mina (suuretähega) teab kes Ta On.
Seal vahel pole mitte midagi muud kui illusioon "kellestki". Et on "olemas keegi"...mõistad? Mina Näeb ka mitteolemist, kuna ka see on Temale objekt...Smile
Vasta
#31
No seda ma ju räägingi. KOGU maailm koos planeedi ja muuga ( kõik eluvormid k.a. ) on ajateljel kõigest sinu fantaasia e. mõte? Me kõik täname ,et sa Q11 nii vägev jumal oled olnud ning lasknud meil siia väljenduda ja kehastuda.
Aga ikkagi vägev muidugi. Q11 sinu hetkes puudub elu aga oled valmis mõtestama ,MIS on see õige elutõde.
Su jaoks pole mõtteid olemas ja need on kõik olematud valed aga mõte järgneb mõttele siin lõimes.
Tammud põlvini just seal,mida sul pole ning millest aimugi pole.
Tõmbame otsad koomale. Q11 kuulutab teid kõiki võltsideks illusioonideks ning loome ja loomingu valikuliselt vääraks.
Eks lõpetage mõtete genereerimine. Mõtted on mõttetult olematud. Neid pole. Need on mittejumalikud eksitused. Vat kuida moodi saaks aga lõpetada sel teemal vaimlemise, sõnadega zonglöörimise, filosoofiate lõputu plärina........... Kurb küll aga te jumal sureb samal hetkel kui viimnegi ,, mõttetus ja EI OLE,, on lakkanud. Väljaspool sõnu teda enam pole. Isegi kui need on vaid mõtted peas. Mida kuradit on tal vaja vaatlejat kui pole vaadeldavat?
Oi seda vaimset onanismi ,mis suure paugu filosoofia servast pole jõudnud kaugemale kui ....paugumeeste sõnade mulin.
Kel elust villand -sisestage tunnusparool - ,, mina olen Q11,, ja te saate õigele unelainele.
Vasta
#32
Lokster, kas Saad aru, et viibutad Jumala poole rusikat ja karjud "MIKS küll MIKS Sa oled Olemas....?"
Jumal Vastaks " Mispärast Sa niiväga tahaksid, et Ma oleksin Olemas?"...Smile
Vasta
#33
Ma k.... ja s..... kõikide jumalate peale ning kutsun teadlikult neid endale ilmutama.
Olgu siis lapsused kui sulle nii meeldib. Oletame ,et kõik järsku virguvad sinna sinu une sisse. Sinu kallisse ja ainsasse tõehetke. Kõik kaob suure pauguga......lakkab igasugune väljendus, eraldatus, areng, liikumine, vaatlemine, kulgemine, väljendumine jne. Mitte miski ega keski enam ei ole supist eraldunud.....kõik lakkab. Jumal lakkab olemast. Hetk ei saa enam olla vaatleja. Mitte miski ei saa enam olla ega tulla. Isegi jumal ei pääse enam endale ligi. Veel vähem kommenteerima. Üldse KÕIK kaob olematusse. Kõlab nagu kaose võit.
Hm objektid, mida pole? Järelikult jääb paugust järgi kõik mitte päris, vale, illusioonid, luulud....... Vaatlejat ja olijat ju enam pole? Või on? Kuda ta on kui kedagi pole? Ja sa ikka ei näe ,kes on looja sellele ,mis jääb su hetkest välja?
Mina ei taha sinult midagi. Minul pole midagi pakkuda. Kuhugi kedagi ei hirmuta ega meelita. Enda paati aga kedagi pole palunud.
Vasta
#34
"Ma k.... ja s..... kõikide jumalate peale ning kutsun teadlikult neid endale ilmutama."
Ja miks mitte, kuid siis Sa k... ja s... Iseenda pealeSmile
See "endale ilmutama" ongi Mina...Smile
Vasta
#35
Ma juba kirjutasin. Kordamine imeb- ma võin p....e saata ka kõige pühama jumala , ta isegi ei võpata. Vata sinul on miski millestki veel mitteüks. Sa nii siiralt usud end duaalsusest vabanenud olema ,taandades ( pagendades) end heast-pahast ( sinu arust kurjast). Seda aga ei mõista ,et ka ON ja EI OLE on polaarsed tõlgendused. Kui seisad müntide vahel ,siis sulle ongi aversid ja reversid nii nagu sina neid tõlgendad. See aga ei tee olematuks teised küljed. Sinu tähelepanu on ainuke ,mis lahterdab ja eraldab.
Ei-mina pole sina ega ole mina sinu jumal. Keegi pole. Ja püüd enda mõtteisse kedagi püüda on sinu püüd. Konksuta palju jaksad.

KÕIK orgaanika oma osistes ja vesi siin maal on korduvalt ja korduvalt läbinud seedekulglaid. Õnnitlen kõiki sitasöödikuid- elu stiimul on leitud.
Vasta
#36
Kulla LoksterSmile...Hetk ei ole võimeline midagi uskuma...
Mündil on kaks poolt - hea ja halb. Kelle käes on münt? Temale kelle käes see on, pole need pooled absoluutselt tähtsad...Smile
Vasta
#37
Sinu käes neid pole ning sinu jumalal millegipärast on vaid pool. Kui poleks tähtsust ( vajadust) poleks müntegi, rääkimata nende poolte valdamisest. Vaimlejatele pole ka kana olemas aga muna kärab järada küll. Pühendan pildi elueitajatele ehk elupelguritele.


Manustatud failid Pisipilt (pisipildid)
   
Vasta
#38
Sa saad valesti aru ikka...ma ei räägi elu eest kuhugile pakku jooksmisest...no tegeld ega see pole eriti võimalikki....võino kuskile koopasse ja ....või guru "muinasjuttu"...ja nii....aga ma ei räägi sellest. Ma just, et on võimalik Ärgata ja siis Elada Siin. Kõige tähtsam, teades kes Olen...Smile
Vasta
#39
Q11 arusaama järgi peaks nii olema, et kui ta joob vett siis on kõigil janu kustutatud või kui midagi tal valutab siis valutab kõigil. No offence aga ma ei saa aru.
Vasta
#40
(20-07-2019, 17:19 )Q11 Kirjutas: Sa saad valesti aru ikka...ma ei räägi elu eest kuhugile pakku jooksmisest...no tegeld ega see pole eriti võimalikki....võino kuskile koopasse ja ....või guru "muinasjuttu"...ja nii....aga ma ei räägi sellest. Ma just, et on võimalik Ärgata ja siis Elada Siin. Kõige tähtsam, teades kes Olen...Smile

Selge see, niigi näha. Oled ju ,,ainujumala,, kõrval ainuolija. Sina ju oled meie ja nemad ja tema ja muu ja too ning ülejäänu. Kartlikult ülekinnistades OMA olekut.
Kas sa ikka saad aru keda kõike võivad KÕIK olla? Isegi selles hetkes? Kui paljudes aspektides ja väljendustes? Ja kelle-mille huvides need kõik väljenduda võivad?
Vasta
#41
"Q11 arusaama järgi peaks nii olema, et kui ta joob vett siis on kõigil janu kustutatud või kui midagi tal valutab siis valutab kõigil. No offence aga ma ei saa aru."
Nii ma toon jälle näite (rõhutan...see on näide)
Kui Sa Tegudele näed und, et istud oma sõpradega lauataga ja joote näiteks õlut. Kõik sealhulgas Sina saate selles janu kustutatud. On nii?
Kui ärkad üles, avastad, et kõik sinu sõbrad sealhulgas ka sa ise olid unenäos. Kas Sina Tegudele kes oli Unenägija sai oma õllejanu kustutatud koos oma sõpradega?
Mida Sa vastaksid?
Sa ütleksid, et ma ei saa sellele vastata ,sest küsimus on vale...Smile
Vasta
#42
(20-07-2019, 17:21 )Tegudele Kirjutas: Q11 arusaama järgi peaks nii olema, et kui ta joob vett siis on kõigil janu kustutatud või kui midagi tal valutab siis valutab kõigil. No offence aga ma ei saa aru.

No kuda ei saa? Kui tema surmauksest väljuma hakkab ,siis ta ju eeldab et tema PÄRIS ( tõde) ka temaga kaasa kulgeb. See reaalsus läheb pauguga igaviku teed ja kõik sulavad tema hetke mõttetuse sisse -mitte millekski. Siuke ettevõtmine vajab ju ometi kütust. Tuumafüüsika ikkagi.
Smile vaimselt väga ärganute koja eriti tudulembene padjaklubi. Q11 ajab taga just kedageid igal sammul. Iga hetke tõestuseks peab olema keegi ( objekt) kelle suhtes olla keegi ( proge-projekt).
,,Toitu,, vahendav ,,tööriist,, ei tohigi rohkem näha kui ,,hetkesilm,,.


Manustatud failid Pisipilt (pisipildid)
   
Vasta
#43
Oled ikka kiuslik Lokster mõnikord...Smile
Ma küsin. Milles erineb minu sügava une nägemine sinust. Arvad, et me näeme erinevat sügavat und?
Aga palun kirjelda siis oma sügavat und, et saaksin oma teistsugust sügavat und kirjeldada...Smile
See kolmnurk sümboliseerib kolme olekut - ärkvelolek, uneilm ja sügavuni. Silm selle sees aga igavest Vaatlejat....Smile
Vasta
#44
Unede platvorme üle lugeda? Või teadvustumistasandeid loendada? Milliseid ja milleks? Kõik endine- paljud uksed jäävad siin suletuks. Põhjusega.
Vasta
#45
Ma ei rääkinud Uneilmast vaid Sügavast Unest. No kui Sulle nuiaga pähe lajatan siis viin Su kohe sinnaSmile. Kirjelda seda mis seal "on"...Smile
Vasta
#46
Mõõgateral ei suudagi kõik kulgeda. Tera otsa teravikule areneda ammugi mitte. Selle va sinu silma torkan lõpuks pimedusse küll. Ja kõrgused saavad madaluseks. Kutsun jätkuvalt kõigevägevamaid jumalaid. Sitakesed olete. Torgi või jäätand k....purikaga või kananokaga. Ussil munad suus. Veel. Mitte kauaks. Millegi pärast vajad igas hetkes välist ja võõrast tuge. Endas pole enam midagi. End ju polegi ,mis?
Vasta
#47
Nojah Lokster kuna Sa vist aru ei saanud, et millest kirjutan oledki Mina...hakkasid igaksjuhuks oma teadmatust ropendamisega peitma...Smile
Vasta
#48
see on kõik üks värk aga ikkagi eraldunud. Autoklaas ei saa ka ennast nimetada auto kummiks. Muidu oleks nii, et ma löön kaikaga seina ja tunnen valu. Eraldumine eksisteerib seda ei saa naerumärgiga muuta.

ok see näeb und aga see on eeldus, et asi on nii.
kõik eraldumised näevad eraldi unesi mõtle sealt maalt.
Vasta
#49
"Autoklaas ei saa ka ennast nimetada auto kummiks"
Loomulikult mitte, nagu merelaine ei saa ennast nimetada teiseks merelaineks ....aga ranna kividevahel ennast kaotades saab laine aru, et Ise oli Ta tegelikult Vesi...Smile
Vasta
  


Võimalikud seotud teemad...
Teema: Autor Vastuseid: Vaatamisi: Viimane postitus
  Kas sina tead, kes juhib sinu elu? kalldunn 1 2,989 23-10-2014, 17:02
Viimane postitus: Veli Joonatan

Alamfoorumi hüpe:


Kasutaja, kes vaatavad seda teemat:
1 külali(st)ne

Expand chat