Postita vastus 

Teema reiting:
  • 0 Häält - 0 keskmine
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Kummitav Tallinna vanalinn
Autor Sõnum
tirc
Uustulnukas

22-09-2006 13:43
Postitus: #1
Kummitav Tallinna vanalinn
Servus,

vaatasin, et Tallinna vanalinna kummitustest pole siin juttu olnud..
hetkel suutsin ainult ühe lingi välja guugeldada.. kel rohkem teadmisi, võib julgelt täiendada.
Tean veel niipalju, et on ka paar sellekohast raamatut ilmunud aga see ka kõik..

EPL artikkel
Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
zepac
Veteran

22-09-2006 17:30
Postitus: #2

Ahoi!

Huvitav jutt. Kuid kas vaime ära ei tüüta, et tuhended inimesed pidevalt igal pool ringi lohisevad? Kas see ei häiri neid?
Metafor
Veteran

23-09-2006 10:06
Postitus: #3

http://para-web.org/viewthread.php?tid=1499
Pole just vana-tallinna teemaline, kuid kui ma õigesti selle baari asukohta tean end teadvat, siis peaks tegu olema siiski Vana-Tallinnaga.

Vihja paranormaalsetest nähtustest meile:
paravihje@gmail.com

"To do is to be" - Descartes
"To be is to do" - Voltaire
"Do be do be do" - Frank Sinatra

[Pilt: status.gif?]
[Pilt: kpstatus.gif?]
K&B
Tavaliige

23-09-2006 21:08
Postitus: #4

ma käisin kunagi vanalinna päevadel ja siis kell 00.00 hakkas Mart Laar mööda vanalinna käima ja rääkis iga maja vaimust, kui ta oli kelleltgi kuulnud selle ma ja kohta midagi
Mr.Creepy
Tavaliige

25-02-2009 20:58
Postitus: #5

Mul peretuttav rääkis(mingi 60 aastane), et tal tütar õpib kuskil Tallina koolis vms ja siis ta üürib koos teise tüdrukuga vanalinnas mingit maja.Siis see tädi oli sinna ööseks tütre juurde jäänud , oli öösel koputuse peale ärkand ja vaatas ukse poole kui ukse lävel seisis lillas kleidis naine ja valges kleidis väike tüdruk, muideks sellel naisel olevat olnud kuri nägu, tädi arvas et luulud vms.Kui see tädi oli hommikul tütrele rääkis siis tütar ja tema kaas üürink polnud midagi imelikku näinud.Aga samuti teise üürniku ema oli öösel midagi taolist näinud...Uuriti maja ajalugu ja tõsi et sinna oli surnud ema koos tütrega, see oli ajal kui Tallinas levis katk.
Imelik:o

Saatanat petta pole patt...
Hirm teeb inimese rumalaks.
Haze
Uustulnukas

09-03-2009 16:22
Postitus: #6

Lühike jalg 9, "Kummitav munk"

1935. a sügisel kolis üks vene daam Lühike jalg 9, kuigi oli eelnevalt inimestelt kuulnud, et majas ja just tema korteris (nr 3) olevat ühe daami ja ühe mungakuues mehe viirastust nähtud, aga ta ei omistanud kuuldustele suuremat tähelepanu.
Daam jutustas: " Kord istusin oma toas. Kell oli umbes kaks pärast lõunat ja päike paistis heledasti sisse. Äkki märkasn heledat valgust läbi klaasukse, mis ühendab minu tuba väikese pimeda ruumiga - nagu sahvri või kongiga. Peatselt nägin ühe mehe kuju, mis sellest heledast valgusest eraldus. Too kandis halli sutaani. Vöökoht oli tal seotud nööriga, mille sõlm oli küljel. Munk seisis väljasirutatud kätega nagu krutsifiksil. Ta pea oli langenud sügavale rinnale, nii et ma ta näojooni ei näinud, nägin ainult ta ettepoole kammitud juukseid.
Munga kuju oli suur, kindlasti üle loomuliku suuruse. Läksin klaasukse juurde ja avasin selle. Viirastus jäi liikumatult samasse asendisse. Nii möödus ligi pool tundi, misjärel kogu pilt kadus.
Umbes kahe nädala pärast nägin jällegi munka õhtul umbes kell 9 paiku. Ta põlvitas põrandal, käed palveks koos. Tema selja taga paistis suur torn, mille tipp oli nagu kirkutel. Esmakordselt nägin nüüd ta nägu: see oli kahvatu ja sissevajunud. Silmad väljendasid sügavat kurbust.
Ühel õhtul kella 7 paiku nägin kongis munga kuju. Ta seisis nii, nagu mõnikord Kristust kujutatakse:parem käsi õnnistuseks veidi ette sirutatud, vasak rahulikult all. Umbes poole kümne või kümne paiku tuli mule külla tuttav daam, kes kohe pärast tuppa astumist oli näinud klaasukse taga heledat valgust ja ühe uduse kogu piirjooni.
Ühel viimastest kordadest nägin ma seinal ühe mehe pea kujutist. See oli erakordselt suur, ligi kolm korda suurem kui tavaline pea. Kahvatut nägu piiras habe. Üle otsaesise, nina ja suu ulatusid vertikaalselt kaks sügavat verist haava. Kuid peatselt kadus see viirastus ja seinal nägin hoopis ühte väikest pilti, jällegi ühe munga kuju väljasirutatud parema käega: Figuur polnud suurem kui 1 meeter. Ma läksin voodisse. Öösel ärkasin mitu korda. Toas oli täiesti pime, kuid pilt helendas täies hiilguses. Hommikulgi kui ärkasin oli kujutis ikka veel seinal näha, kuid see oli kahvatumaks muutunud. Lähenesin seinale ja puudutasin pilti sõrmedega - tulemusi ei mingeid.
Ja lõpuks: ühe seansi ajal, milles osalesin istusin ma ahelikus. Siis tundsin oma kätes tugevat tõmblust. Äkki nägin väga vanaaegse ehitusviisiga laeva ühest toa otsast teise liikumas. Seepeale nägin ma midagi hirmsat ja palju verd. Ma karjatasin ja mind viidi teise tuppa. "
PaigeMaher
Tavaliige

07-03-2010 20:21
Postitus: #7

Tsitaat:Algselt postitas Haze
Lühike jalg 9, "Kummitav munk"

1935. a sügisel kolis üks vene daam Lühike jalg 9, kuigi oli eelnevalt inimestelt kuulnud, et majas ja just tema korteris (nr 3) olevat ühe daami ja ühe mungakuues mehe viirastust nähtud, aga ta ei omistanud kuuldustele suuremat tähelepanu.
Daam jutustas: " Kord istusin oma toas. Kell oli umbes kaks pärast lõunat ja päike paistis heledasti sisse. Äkki märkasn heledat valgust läbi klaasukse, mis ühendab minu tuba väikese pimeda ruumiga - nagu sahvri või kongiga. Peatselt nägin ühe mehe kuju, mis sellest heledast valgusest eraldus. Too kandis halli sutaani. Vöökoht oli tal seotud nööriga, mille sõlm oli küljel. Munk seisis väljasirutatud kätega nagu krutsifiksil. Ta pea oli langenud sügavale rinnale, nii et ma ta näojooni ei näinud, nägin ainult ta ettepoole kammitud juukseid.
Munga kuju oli suur, kindlasti üle loomuliku suuruse. Läksin klaasukse juurde ja avasin selle. Viirastus jäi liikumatult samasse asendisse. Nii möödus ligi pool tundi, misjärel kogu pilt kadus.
Umbes kahe nädala pärast nägin jällegi munka õhtul umbes kell 9 paiku. Ta põlvitas põrandal, käed palveks koos. Tema selja taga paistis suur torn, mille tipp oli nagu kirkutel. Esmakordselt nägin nüüd ta nägu: see oli kahvatu ja sissevajunud. Silmad väljendasid sügavat kurbust.
Ühel õhtul kella 7 paiku nägin kongis munga kuju. Ta seisis nii, nagu mõnikord Kristust kujutatakse:parem käsi õnnistuseks veidi ette sirutatud, vasak rahulikult all. Umbes poole kümne või kümne paiku tuli mule külla tuttav daam, kes kohe pärast tuppa astumist oli näinud klaasukse taga heledat valgust ja ühe uduse kogu piirjooni.
Ühel viimastest kordadest nägin ma seinal ühe mehe pea kujutist. See oli erakordselt suur, ligi kolm korda suurem kui tavaline pea. Kahvatut nägu piiras habe. Üle otsaesise, nina ja suu ulatusid vertikaalselt kaks sügavat verist haava. Kuid peatselt kadus see viirastus ja seinal nägin hoopis ühte väikest pilti, jällegi ühe munga kuju väljasirutatud parema käega: Figuur polnud suurem kui 1 meeter. Ma läksin voodisse. Öösel ärkasin mitu korda. Toas oli täiesti pime, kuid pilt helendas täies hiilguses. Hommikulgi kui ärkasin oli kujutis ikka veel seinal näha, kuid see oli kahvatumaks muutunud. Lähenesin seinale ja puudutasin pilti sõrmedega - tulemusi ei mingeid.
Ja lõpuks: ühe seansi ajal, milles osalesin istusin ma ahelikus. Siis tundsin oma kätes tugevat tõmblust. Äkki nägin väga vanaaegse ehitusviisiga laeva ühest toa otsast teise liikumas. Seepeale nägin ma midagi hirmsat ja palju verd. Ma karjatasin ja mind viidi teise tuppa. "

Tean veel mingit munka, kes pidi Pikas Jalas kummitama...kohvikus Boka Pott, Pikk jalg 9. Olen ise seal palju kordi käinud, eriti pimedatel sügisõhtutel, kui ta ennast kõige rohkem ilmutama peaks, aga ei midagi Smile Aga minu tuttavad, kes seal töötavad, teavad palju lugusid rääkida.
Tom
Veteran

08-03-2010 08:57
Postitus: #8

Vanalinna kummitusi on vaatamas käidud ka siin: http://para-web.org/viewthread.php?tid=4928

Ja kuna olen Mardi üritustel juba piisavalt käinud, olen hakanud tegema ka ise ekskursioonie Bleh

Lühike jalg 9 on ju Hortus Musicuse maja. Käisime seal isegi oma aparaatidega vaatamas. Veidi veidralt küll pinises, kuid ei midagi erilist. Mida ei saa öelda kõikide nende legendidega selle maja kohta. Kunagi olevat isegi paks raamat selle maja kummituste kohta välja antud... Kuid peale "suurpuhastust" õigeusu papi poolt ja kummitava munga pildile maalimist Arraku poolt olevat seal vaikus olnud...

[Muudetud: 8-3-2010 Tom]

Anna teada: paravihje@gmail.com
Müstik
Šambhalas

08-03-2010 10:05
Postitus: #9

Tsitaat:Algselt postitas Tom
Kunagi olevat isegi paks raamat selle maja kummituste kohta välja antud... Kuid peale "suurpuhastust" õigeusu papi poolt ja kummitava munga pildile maalimist Arraku poolt olevat seal vaikus olnud...
Kas mõtled seda 1937.a. välja antud raamatut?

http://www.raamatukoi.ee/cgi-bin/raamat?159343

Maailm on täis lahendamata mõistatusi ja mõned neist on veel saladuslikumad, kui üldse osatakse ette kujutada.
Tom
Veteran

08-03-2010 10:09
Postitus: #10

Just. Poleks uskunud, et see nii lihtsalt leitav on Smile

Anna teada: paravihje@gmail.com
Müstik
Šambhalas

06-08-2010 11:35
Postitus: #11

Veel Tallinna kummituslugusid:
http://www.ap3.ee/?PublicationId=31503ED...lid_341404

Ära on toodud:
Valge daam Linnamuuseumi majas
Trükipressi lugu Vene 12 majas
Kuradipulm Rataskaevu 16 majas
Lühike jalg 9 ja Lühikese jala väravatorni mungaviirastused
Kustuvad küünlad Pikk jalg 14 majas
Kummituseandurid Lossi plats 1 ehk Toompea lossis
Manitski maja lapsesõbralik lummutis
Daamide viirastused Toomkooli 13 majas
Kummitavad ehitustöölised Rahukohtu 3 ehk Stenbocki majas
Ketilõhkujast viirastus Gustav Adolfi gümnaasiumis
Kolisevad ämbrid Lai 29 majas

Maailm on täis lahendamata mõistatusi ja mõned neist on veel saladuslikumad, kui üldse osatakse ette kujutada.
Sethy
Tavaliige

06-08-2010 11:48
Postitus: #12

Väiksena tõi keegi meile kassetid "Vana Tooma lood", neid oli 3 osa ning üks kassett oli täis igasuguseid kummituslikke lugusid Tallinnast. Lugusid oli Neitsitornist, Pontusest, Oleviste kiriku ehitamist jne jne. Ise enam täpselt ei mäleta mis lood seal olid aga igatahes palju huvitavat oli seal, väiksena koguaeg ainut seda kuulasingi. Äkki keegi on samuti sellest kogumikust midagi kuulnud, saaks mälu värskendada? Smile1

Seistes näoga Päikese poole, jäävad varjud seljataha.
Müstik
Šambhalas

14-08-2010 12:03
Postitus: #13

1985.a. ilmus I. Goldmani, P. Kaldoja. "Tallinna legendid".

Võib-olla on neid legendide raamatuid rohkemgi ilmunud?

junior
Uustulnukas

05-07-2013 17:45
Postitus: #14
Haunted Old Town Tallinn
Kutsume teid pere ja sõpradega lõbusale giidituurile, mis leiab aset Tallinna vanalinnas. Pajatame teile nii kuulsaid kui ka haruldasi kummituslegende.

Tuuri pikkus on 1,5-2h. Eesti keeles.
Kavas on 2 tuuri: Üks algab kell 14.00, teine kell 18.00. Palume olla kohal vähemalt 10 minutit varem, kuna hilinejaid ei oodata.

Piletite hinnad (- antud foorumi kasutajatele - ):
• Täiskasvanud (vanusega 18+) 9€
• Noorukid (vanusega 12-17) 7€
• Lapsed (0-11)6€
Gruppidele (al. 10 inimest) soodustus! Küsi lisainfot.
Sooduspiletiga sissepääs koos soodustust tõendava dokumendiga (nõutav kohapeal).
Maksmine kohapeal enne tuuri algust.
Kohtade arv on piiratud!

Ekskursioonist osavõtmiseks on broneerimine vajalik. Selleks on vaja saata oma andmed: hauntedtallinn@gmail.com või helistada (+372)58041920 ning saate unikaalse koodi odavama pileti jaoks:

Broneerija nimi:
Mitu kohta soovitakse broneerida:
Mis ajaks soovitakse broneerida (07.07 või 14.07 kell 14.00 või 18.00):
Telefoninumber:
E-mail:

Kui on soovi osaleda samal või inglise keelsel tuuril mõnel muul ajal küsige lisainfot:
e-mail: hauntedtallinn@gmail.com
Tel.: (+372)580 41 920
Postita vastus 

Võimalikud seotud teemad...
Teema: Autor Vastuseid: Vaatamisi: Viimane postitus
  Tallinna Prantsuse Lütseum Ekvard 15 3,148 01-12-2010 18:27
Viimane postitus: TriinuMeoww
  Kummitav maja elissa 15 2,406 24-10-2007 16:18
Viimane postitus: Helkuu

Vali alamfoorum:

Kasutaja(d) vaatamas seda teemat: 1 külalist