Teema hinnang:
  • 0Hääli - 0 keskmine
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Silme eest läheb mustaks
#1
Mul on mõnikord nii,et kui ma olen nagu kuskil kaua istunud või lamanud ja kui tõusen püsti ja ringutan siis läeb silme eest peaegu täesti mustaks ja tuleb siuke tunne nagu kukusid ümber.Mul üks sõbranna rääkis, et see tuleb kuidagi sellest et veri läheb ajusse liiga kiiresti jms..
Aga kas kellegil on veel nii olnud ja mis seda põhjustab?:o

Muudetud: 30-6-06 kell 23:20:16 Snafu
#2
Vererõhk on liiga madal (või oli see nüüd, vastupidi, kõrge). Paranähtusega ilmselt tegemist pole Smile
#3
või siis aju ei saa piisavalt hapnikku
#4
Tsitaat:Algselt postitas: val
Kusjuures mul on sama jamaSad

Kõigil normaalsetel inimestel on see "jama". Kas varsti hakkame hingeldamist ka para nähtuste alla liigitama ?
#5
Mul on ka niimoodi,vererõhk on liiga madal.
Aga tuleb juua kibuvitsa teed,see aitabLaugh
#6
Seda võivad põhjustada kaks asja, kas ajul tekib hapniku puudus (näiteks kaua ühe koha peal seistes ei jõua veri piisavalt hapnikku ajju transportida) või vastupidi, hapniku üleküllus (korraga tuleb liiga palju verd, sh ka hapnikku ajju). Silme eest mustaks minemine ning minestus on organismi kaitserefleksid, et viia keha horisontaalsesse asendisse, jaotamaks verd ühtlaselt. Sest süda peab vähem tööd tegema, et efektiivselt verd jaotada, kui keha on horisontaalasendis. Riskigrupiks (st need, kel seda väga tihti ja kergesti esineb) selle puhul on haige südamega ning kehvveresusega inimesed, kuid sellist silme eest mustaks minemist esineb tõesti kõigil normaalsetel inimestel, mõnel rohkem, teisel vähem.
#7
lol mis see siia puutub .. see et sul silme eest mustaks läheb ei puutu para asjadesse joo kohvi hommikuti see tõstab vererõhku .kui väga hulluks läheb siis mine arsti juurde .. see on 70%inimestest .
#8
Soovitan selliste asjadega risustada pigem www.arst.ee nimelist saiti.
Kõik a la "mul ka lähevad!!!" postid lähevad nüüd kustutamisele.
#9
Mul ka, mul ka! Smile

Ehee.. okei.. tänapäeva noored ei hooli oma tervisest vast enam üldse, ja siis mõtlevad, "Ei tea küll, miks minuga sellised asjad toimuvad ?". Joote, suitsetate, laaberdate, lällate ja teete palju muud, mida iga teine kaines olekus vaatab küsiva, või kurja pilguga ((hyes), Angry). Tee joote end täis ja käite käpuli. Hommikul ärgates mõtlete aga, "No kus kohast ma endale naise riided selga ajasin". Oluline pole mitte selle asja juures mitte see, et teil olid öösel transeksuaalsed kalduvused, vaid see, et jutnimelt te ei mäletanud seda. Miks? (Retooriline küsimus).

Üldiselt aga see kahjustab teie aju ja vereringe tööd väikses (kui suures) plaanis, mis toob selliseid ajsu veel enam esile. Te ei suuda hommikul krips-kraps voodist üless tõusta, vaid peate enne ülesse tõusmist 10-20 minutit "maadlema" seal. Samuti hakkavad taolised asjad toimuma saunas, kus te ei suuda enam seal olla, kuna vereringe, ei tootda kehas hapniku jaotamist piisavalt kiiresti, ega effektiivselt. (Selle vastu muidugi aitab, kui juua sama sooja/külma/leiget vett, mida endale du¹¹is peale ajate. Kuid mitte liigpalju)


.... ja siis me ikka ja jälle mõtleme seda juues ja laaberdades edasi, elamatta tervislikult....


See on minu isiklik arvamus asjast.
#10
Minul endalgi juhtunud selline asi kusjuures. See ongi sellest, et tõused liiga kiirelt püsti ja siis veri läheb ajju. vastik tunne on, tean omadest kogemustest.
#11
Tsitaat:Algselt postitas: encore
Üldiselt aga see kahjustab teie aju ja vereringe tööd väikses (kui suures) plaanis, mis toob selliseid ajsu veel enam esile. Te ei suuda hommikul krips-kraps voodist üless tõusta, vaid peate enne ülesse tõusmist 10-20 minutit "maadlema" seal.[/size]
No kuule, selline probleem näitab inimese loobupärast unevajadust. Mina (on karsklane) pean vähemalt 8-9 tundi magama, et ennast puhanuna tunda. Tavaliselt võtan endale u 30 lisaminutit ehk siis see "maadlemise aeg". Tunnen ennast hästi, kui saan magada ajavahemikus 23:00-8:00. Koolipäev peab aga kuue paiku üles saama, vot see on alles probleem.
#12
see on sellest et tõustakse lliga ruttu püsti ja juuakse vähe vett ja muud vedelikku. mul on ka nii. mul ema ütles seada kui ma küsisin ja ta on medõde.
#13
mul juhtub seda päris tihti , eriti hommikuti ja peale igavat koolitundi püsti tõustes. Ise õpin usinatl bioloogiat ja tean et kui hommikuti järsult üles karata siis ei jõua vererõhk piisavalt kiiresti pähe ning sul tekib väike peapööritus ja silme eest läheb ''mustaks'' , ehk virvendab. Selle vältimiseks peab tõusma aeglaselt püsti nii et rõhk jõuaks ka pähe .... Aitab ka voodis lamades enda sirutamine ja ''võimlemine'' , sest siis ajad sa endal vereringe ilutsi käima ... vastasel juhul läheb su veri üles karates skeletilihastesse nin siis alles pähe.(H)
#14
nii ei söönud hommmikul ja ei maganud siis kooli 2 tundi hiljem isegi vähem näen lampi väga heleda koguna,pea käib ringi süda paha keha temp. mingi 36 ainult.Siis nägin ma tõesti igal pool "paranormaalseid" asju.
#15
Tere!
Jah see asi on tõesti tavaline mul on seda lausa jube tihti aga üks huvitav tähelepanek minu poolt on järgmine: Tavaliselt mul jutub seda pärast diivani peal lebotamist, lähen külmkapi juurde ja tahan sealt midagi nt. juua või. mul väga tihti nii et sel ajal kui just lähen külmkapi juurde siis samal ajal pilt jumala must aga samas nagu keha saaks kõigest aru mis toimub, ükskord läksin kööki pilt läks juba mustaks ja see oli vägagi pikalt aga ma oskasin minna kohe külmkapi juurde uks lahti ja limps välja võtta. kuigi ise samal ajal midagi ei näinud ning lihtsalt sellist mõtet ka peas ei olnud et äkki nüüd jään seisma istun maha ja ootan.
no ehk saate are, natue imelikult sai kirjutatud see. Smile
#16
Kõigil on selline asi (mingil määral), see on täiesti tavaline. Smile
#17
mul kaasneb sellega ka pea pööritus
#18
Jah, olen samuti mingil eluperioodil taolist "nähtust" kogenud, kuid viimasel ajal sellist probleemi enam ei ole. Kas vererõhk siis normaalsel tasemel või on endal "nooruseuljus" tagasi tõmbunud ning ei hüppa enam igaltpoolt nii kiiresti üles. Laugh
#19
Mul on ka kõrge vererõhk ja sellist asja juhtub päris tihti. Ükskord kui hommikul voodist tõusin ja läksin teise tuppa ema äratama, siis alles ema tuppa jõudes läks pilt silme eest mustaks ja kukkusin põrandale. Tahtsin veel kapist kinni haarata.. Suht jube tunne oli, karjusin ka vist "appi" või midagi sellist.
see juhtus ka peale magamata ööd ja kui polnud kaua aega söönud midagi. paranormaalset pole siin vast midagi
#20
Mul nooremas eas juhtus ka sellist asja päris tihti. Üks kord oli ainult kui neljakäpukile pidin laskuma st kukkusin. Viimasel ajal ikka üliharva. Kusjuures see moment, kus silme ees ruuduline on ja veri hakkab vaikselt pähe tagasi jõudma on väga mõnus tunne.
#21
See on seotud inimese organismiga. Kui ma ka vahest püsti tõusen, juhtub minuga samamoodi, paljudel juhtub. See tuleneb tõenäoliselt sellest, et veri hakkab liikuma. Kui inimene lamab, siis veri ringleb, aga aeglasem, kui inimene püsti seisab. Smile
#22
Tsitaat:Algselt postitas: Woow
.... juhtub minuga samamoodi, paljudel juhtub. ....
See on nii inimlikult tavaline mõtteviis - jah, saan aru, ikka juhtub,
kõigil võib juhtuda, aga MIKS JUST MINUGA??

Tundub et aeg on teema sulgeda...
#23
mul juhtub seda ka vahest kui tõusen , hästi korraks .
#24
Lihtne lahendus - rasedus, mis muu.
#25
Tsitaat:Algselt postitas: InDemand
Lihtne lahendus - rasedus, mis muu.

võiballa sinul siis on nii . (H)
  


Võimalikud seotud teemad...
Teema: Autor Vastuseid: Vaatamisi: Viimane postitus
  Kas läheb sõjaks ? Aerling 202 85,729 07-08-2019, 10:47
Viimane postitus: Mannu
  Kes võitleb valgete eest? kivikas666 1,947 357,297 04-04-2017, 14:54
Viimane postitus: Viimne Roomlane

Alamfoorumi hüpe:


Kasutaja, kes vaatavad seda teemat:
1 külali(st)ne

Expand chat