Teema hinnang:
  • 1Hääli - 5 keskmine
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Muistne maagia ja smaragdtahvlid.
#1
Hakkasin siin otsima, et mida selles foorumis on varem smaragdtahvlite kohta kirjutatud, aga suureks imestuseks ei leidnudki niisugust teemat. Tean aga kindlalt, et olen sellel teemal varem üht-teist kirjutanud. Mõte läks Thothi ja Tabula smaragdina juurde aga Arlichi teksti lugedes teemas: Kuidas ehitati püramiidid?
Tuleb välja, et püramiiditekste ja smaragtahveid lugedes saab päris tervkliku pildi muistseist salateadustest. Arvan aga, et paljud ei teagi siin, mis need salapärased smaragdtahvlid üldse on. Seepärast teen siia väikese kokkuvõtte sellest. Kui midagi siin ei klapi, siis palun teha parandusi või täiendusi.
S M A R A G D T A H V L I D /Tabula smaragdina/
C o r p u s H e r m e t i c u m i kuuluv teos, maagide ja astroloogide entsüklopeedia, mille pärimuse järgi leidis Aleksander Suur H e r m e s T r i s m e g i s t o s e hauakambrist. Usutakse ka, et need tekstid pärinevad 36 000 aasta tagusest ajast ja nende autor on T h o t h. Maurice Doreal olevat need avastanud ja 1925 a-ks tõlkinud, kuid vaid osa on lubatud avaldada. 1524 ennustati selle järgi Suurt veeuputust, mida küll ei tulnud, aga see-eest sadas kogu Euroopas enneolematult palju vihma. S.tahvlid sisaldavad sümbolistlikke tekste, mis võivad põhjustada lõpmatul hulgal tõlgitsusi. Muistsed alkeemikud kasutasid seda oma katsete tegemiseks. S-te tõelist algupära ei teata. Vanim trükitud versioon ilmus a. 1541, kuid väidetavalt põhineb see 300 aastat vanematel kirjutistel.
Selle teave sain järgmistest artiklitest ja veebidest:
Muistne maagia. (Aura 1999/4, lk. 10-11)
M. Doreal. The Emerald Tablets of Thoth The Atlantean.
Dennis William Hanck. The Emeral Tablet: Alchemy of Personal Transformator(1999)
David Icke. Matrixi lapsed. Tln. 2003, lk.133, 140-143.

I: http://www.crystalinks.com/emerald.html
http://www.chapeltibet.cnchost.com/ct/Ta...Tablet%20I
http://www.valgusesaar.ee/smaragdtahvlid...uhatus.htm

Nii et, kes teab Smaragtahvlitest või neis sisalduvast teavest midagi rohkemat, siis palun siia lisa kirjutada.
Ah jaa, ühe versiooni kohaselt kujutavad smaragdtahvlid tesserakti - hüperkuubi - abil kujutatud kolmedimensioonilist neljadimensioonilise keha kujutist, mis on värav teise dimensiooni.



[Muudetud: 26-9-2009 Müstik]
Vasta
#2
Postitus muudetud puht-kristliku maailmavaate tõttu!
Vasta
#3
Väga huvitav informatsioon, lihtsurelik seda ilmselt ka pika pusimise järel neid smaragdtahvleid lugedes teada sealt ei saa.
Huvitav, kas see maa sisemuses asuv ruum ehk Amenti Halle võib kuidagi seoses olla Agharti maa-aluste tunnelite süsteemiga? Samuti tahaks teada, kes seda muistset initsiatsiooniriitust Suures püramiidis teostada aitavad. Kas praegugi eksisteerib veel see SUUR VALGE LOOZ, muistne salaordu, mille olevat asutanud kas Egiptuse, Atlantise, Lemuuria voi Cthulu preestrid?

Muudetud: 30-5-06 kell 17:43:13 Müstik
Vasta
#4
Postitus muudetud puht-kristliku maailmavaate tõttu!
Vasta
#5
Tsitaat:Algselt postitas: Arlich
Kõik maa-alused linnad on omavahel seotud tunnelite süsteemidega, Agharti ja Shambalaga.
Ma jagaksin kõik need tunnelid-käigud-linnad kahte ossa. Esimese (või ka teise) moodustaksid need, kuhu sissepääsuks on vaja teada nende asukohta (geograafilised koordinaadid või mingid muud füüsilised orientiirid), ehk ka võtit (sellist väikest metallist eset) või hoopis müürilõhkumise või maakaevamise vahendeid ja mõnel puhul ka vastavalt varustatud ja treenitud militaarseid erijõude (mingi K-Komando, Alfa või Seals) - kui sissepääsu kaitstakse soovimatu sissetungi vastu. Teise (või vastavalt esimese) osa puhul pole seda kõike vaja. Enamgi veel, sellised vahendid võivad osutuda takistuseks ja vajalik on hoopis meditatsioon, vaimne juhatus jms. Nende kahe osa vahel puudub ühendus.
Muidugi on olemas veel võimalus, et te emba-kumba osasse sattute juhuslikult või tahtevastaselt.
Vasta
#6
Ma kahtlen selles sügavalt, kas sellistesse kohtadesse lastaks meil üldse vägisi sattuda, militaarsete jõududega ei tee sa kindlalt midagi ära ja isegi kui sa suudad saavutada õige vaimse taseme, siiski tekib küsimus, kas nad tahavad sind sinna lasta.
Ütleb nii, kui sa tahad näha seliseid maa-aluseid linna/tunneleid, siis sul peab olema väga veenev põhjus miks sinna siseneda.

Muudetud: 31-5-06 kell 13:36:01 Metavo
Vasta
#7
Minu jutt oli väga üldine ja tahtis haarata kõiki maa-aluseid ja "maa-aluseid" asju - Piusa koobastest Ülestõusnud Meistrite Linnani. Ja väide lihtsalt selles, et esimese kaudu teise ei pääse.
Vasta
#8
Tekkis küsimus, et kuidas nendest tunnelitest siis üldse teatakse, kui sinna jõuavad ainult elus edenenute vaimud pärast keha surma? Minu arvates on see vaid budistlik legend. Varased budistlikud teosed nimetavad seda paika Chang Shamhalaks ja kirjeldavad seda kui muistse tarkuse allikat. Hiina Kun Luni mägedes pidi olema org, kus elavad täiuslikus harmoonias surematud. Ta¹kendi selgeltnägija Berezikovi teadmist mööda algab tee Shambalasse Hazrat Sultonist.
Vasta
#9
Üks huvitav link materjali antud temaatika kohta.
Siit saate ka välja lugeda, et Eenok oli Hermes oli Thoth.
Vt. linki
Vasta
#10
Tänud lingi eest!
Tuli ka meelde, et kunagi ilmus Avanemises (1998/3-5) tõlge Murry Hope´i teosest "Praktiline Egiptuse maagia. Hermes Trismegistos."
Sain ka teada, et mõned Thothi (Hermes Trismegistose) teosed avastati Mount Athose kloostris 1842. Aga üldiselt ikka napib eesti keelset kirjandust Thothi ja Smaragdtabelite kohta.
Vasta
#11
Postitus muudetud puht-kristliku maailmavaate tõttu!
Vasta
#12
Leidsin vahepeal teavet selle kohta, millised need smaragdtahvlid välja näevad:

Neid tahvleid on kokku kaksteist ning nende smaragdroheline substants on tekkinud alkeemilises muundumisprotsessis. Nad on hävimatud ega oma reaktsiooni ühegi elemendi suhtes. Selle tulemusena on nende aatomi- ja tsellulaarstruktuur fikseeritud ega muutu kunagi. See asetab nad väljapoole füüsika seadusi. Tahvlite peale on graveeritud iidne atlantisekeelne kiri: sümbolid, mis vastavad teatud mõttevibratsioonile ning kokku puutudes lugeja teadvusega, vabastavad sarnase mõttevibratsiooni ka lugeja teadvuses. Tahvlid on omavahel ühendatud kullavärvilisest sulamist tehtud võruga ning varustatud samast materjalist kepiga.

Tarkus, mis neisse on kätketud, on kõikide vanade müsteeriumite alus. Ja selle jaoks, kes loeb avatud silmade ja meelega, kasvab see tarkus sajakordseks.

Lugege. Uskuge või ärge uskuge, aga lugege. Ja vibratsioon, mis neis on, äratab vastukaja teie hinges.

Minu arvates päris põnev asi ja kui mõelda veel, et jõudnud meieni Atlantise aegadest, siis igal juhul tasub Thothi teksti lugeda ja ehk keegi isegi siin foorumis saab nende sümbolite kaudu erilise tarkuse valdajaks. Ootan ka huviga Smaragdtahvite edasisi tõlkeid.

Kas keegi veel on jõudnud neid iidseid tekste lugeda? Mida Thothi sõnumist tulevastele põlvedele arvate?
Vasta
#13
Tsitaat:Algselt postitas: Müstik
Kas keegi veel on jõudnud neid iidseid tekste lugeda? Mida Thothi sõnumist tulevastele põlvedele arvate?
Kui Sa nii küsid ... tunnistan küll, et olen (lennuliselt) jõudnud läbi lugeda vaid selle esimese osa tõlke, mille Arlich siia linkis (tänud talle), aga kui
Tsitaat:Neid tahvleid on kokku kaksteist ning nende smaragdroheline substants on tekkinud alkeemilises muundumisprotsessis. Nad on hävimatud ega oma reaktsiooni ühegi elemendi suhtes. Selle tulemusena on nende aatomi- ja tsellulaarstruktuur fikseeritud ega muutu kunagi. See asetab nad väljapoole füüsika seadusi.

siis oleks mul tuhatkord (ah palju enam tegelikult) põnevam käes hoida seda materjali ja kõigi võimalike vahenditega uurida, millega siis ika tegemist on, kui lugeda taolist teksti. Ja arvaks ka, et teaduse ja tehnoloogia jaoks tõuseks sellest tuhatkord enam kasu, kui teksti enese sisust. Tekst ise võiks aga vabalt olla ka paberi peale kirjutatud - tema sisu küll nii ulmelist materjali ei eelda. Ütleme küll, et ta sisaldab mõisteid, mille pärinemine "Atlantise ajast" oleks mõneti üllatav*, ja isegi asju, mis ka tänapäeval üllatavad-uskumatud tunduvad ("Tõstsin MA sissepääsu kohale vägeva püramiidi, kasutades jõudu mis ületab Maa jõu"). Samas on need kirjeldused nii üldsõnalised ja metafoorsed, et sealt millegi kasuliku (ikka eelöeldud teaduslik-tehnoloogilises mõttes) ammutamise suhtes, ma Sinu lootust, Müstik, et
Tsitaat:ehk keegi isegi siin foorumis saab nende sümbolite kaudu erilise tarkuse valdajaks
ma selles mõttes küll ei jagaks. Võiks tuua sellise näite:
"Ja seisab maja, kust iidse Thule maapõuest saadav kivi hoiab igavest tuld, millest sünnib imeline vägi, mis üle maa laiali voolates annab valgust, soojust ja teadmisi."
Kas Eesti Energia, tema jõujaamad ja jaotusvõrgud on ära tuntavad? Aga isegi kui on, kas saaks nad selle teksti põhjal ka valmis ehitada? Seega: ka Smaragdraamat võib kirjeldada küllaltki imelisi asju, ainult et annab vähe abi nende tegelikuks realiseerimiseks.

Aga mõtteid võib muidki olla. Ja ma ei taha väite, et Smaragdraamatu tekstist teile suurt kasu ei võiks tõusta - nt isikliku vaimse tõusu läbi, või uute vaimsete võimete omandamise kaudu (astraalrännakud vms). Ilmselt tuleb selleks küll tekstile lähenemiseks muid "võtmeid" kasutada, kui seda "keskmise kooliharidusega" kodanik valdab - ehkki oma esitluslaadilt ta just sellisele lugejale sihituna tundub.

Ja kõige põnevamad küsimused minu jaoks on Smaragdraamatu tegelik saamislugu ja selle koostajate (tähendagu see sõna siis mida iganes) tegelikud eesmärgid. Aga see on juba üldisem küsimus, mis käib ka paljude teiste sarnaste tekstide kohta ja mida ma mõnel puhul olen siin foorumis arutanud ka.


* meenub ühe ulmeka süzhee, kus mingid naljahamabad kusagile iidse hauakambri seinale (oli vist) kribisid teksti "Valgus liigub kiirusega 300 000 km/s" - muistseid aja- ja pikkusmõõte kasutades, muidugi.
Vasta
#14
Algselt postitas Hallu:
Ja kõige põnevamad küsimused minu jaoks on Smaragdraamatu tegelik saamislugu ja selle koostajate (tähendagu see sõna siis mida iganes) tegelikud eesmärgid.

Täpselt sama asi pakub mulle ka eelkõige huvi. Sellepärast selle teema tegingi. Oma eelmise teabe võtsin Valgusesaarest (seal on seda Thothi teksti pisut rohkem tõlgitud eesti keelde), aga kahjuks see link, mille esimeses postituses siia ka panin, ei avane.
S. tabelite leidmise kohta on seal järgmine teave:

Nüüd aga sellest, kuidas need võimsad saladused on saanud kättesaadavaks tänapäeva inimese jaoks. Sajandeid ei teadnud ju keegi nende asukohast midagi.

Umbes 1300 aastat enne Kristust puhkesid Egiptuses, iidses Khemis, rahutused ning paljud preestrite grupid saadeti mööda maailma laiali. Nende preestrite hulgas oli ka püramiidi preestreid, kes võtsid endaga kaasa Smaragdtahvlid, hoides neid kui talismani, mille abil said nad tõestada oma üleolekut alamate preestrite üle teistes kunagise Atlantise kolooniates. Legendi järgi sai nende tahvlite tõlgendaja oma toimimiseks ning teiste juhtimiseks väe otse Thothilt.

Üks kindel grupp preestreid, kelle käes need tahvlid olid, jõudis välja Lõuna –Ameerikasse, kust nad leidsid eest õitsva maiade kultuuri ning tõdesid, et seal mäletatakse veel palju iidsetest tarkustest. Nende hulka jäid egiptuse püramiidi preestrid elama.

Kümnendaks sajandiks p.Kr., kui maiad olid täielikult hõivanud Yucatani poolsaare, olid need tahvlid peidetud altari alla ühes Päikesejumala suurtest templitest. Pärast seda, kui hispaanlased maiade riigi vallutasid, jäeti uhked linnad maha ning templite hindamatud varad unustati.

Tahvlite tõlkijat (kes on seotud Suure Valge Loo¾iga, mis omakorda töötab läbi püramiidi preesterkonna) juhendati iidsete tahvlite leidmisel ning tagastamisel Suurele Püramiidile. Pärast seiklusi, mida pole vajadust siinkohal detailsemalt kirjeldada, sai see teoks. Kuid enne tagastamist anti talle luba tahvlitele jäädvustatud tarkusi tõlkida ja talletada. See toimus aastal 1925 ning alles nüüd on antud luba see teos avaldada
-------------------------------------------
Ka minu arvates on see kuidagi muinasjutulik teave. Tahvlid anti tagasi Suurele Püramiidile?...Kus nad seal siis on? Maa sügavuses?...Thothi salakambris Sfinksi all?...Aga milleks neid veel seal hoida, kui teave on juba edasi antud? Ja kes on see Maurice Doreal, kes need tõlkis? Otse atlantise keelest? ...
Ja eelppol ma mainisin, et mõned Thothi teosed avastati 1841 Mount Athose kloostrist. Aga millised teosed? Ja minu teada kirjutas too Thoth ehk 3x Hermes veel (ilmutuslikult) "Hermetica", sh "Corpus Hermeticumi", millest olulisim on "Poimandres" (2.-5.saj.). Kas need teosed on olemas või on need ka kusagil maiade templite all peidus?...
Aga vaatamata sellele teadmatusele, kas need s.tabelid on päriselt Atlantise aegadest või hoopis egiptuse aegadest või hoopis hellenismi ajast, on neid ikka huvitav lugeda. Iidsed tekstid paistavad nad siiski olevat. Või mida teie arvate või oletate?
Vasta
#15
Eks ikka siis sellest "smaragdtablettide" saamisloost, mis sisaldab mõningaid üllatavaid paralleele Joseph Smithi looga.

1. Nii "tablettide" (edasises ETT = The Emerald Tablets of Thoth) kui mormoonipiibli (edasises BM= The Book of Mormon) korral eksisteerib mõnesugune referentstekst, mille pikaajaline ajalooline eksistents on väljaspool kahtlust. BM korral on selleks "pärispiibel" (Uus ja Vana Testament), ETT korral The Emerald Tablet of Hermes Trismegistus - viimane on suht lühike alkeemilise sisuga krüptiline tekst.

2. Mõlemad dokumendid (nende edastamise lugu) on seostatud Ameerikasse väljarännanutega. BM korral: "Üleskirjutis räägib kahest suurest tsivilisatsioonist. Üks tuli Jeruusalemmast 600 a eKr ja lagunes hiljem kaheks rahvaks, keda tunti kui ... ja lamaniite. Tuhandete (?H) aastate pärast olid nad kõik hävitatud, välja arvatud lamaniidid, kes on Ameerika indiaanlaste põhilised esivanemad." EET korral: "1300 aastat eKr ... emigreerusid mõned preestrid Egiptusest L-Ameerikasse, viies kaasa ka smaragdtahvlid ja pannes seal aluse maiade kultuurile."

3. Mõlemal juhul oli tegemist "mittetraditsioonilisele" kirjamaterjalile kantud märkidega, mis tõlgiti inglise keelde (BM "kuldplaadid" ja ETT "smaragdtahvlid").

4. Mõlemad dokumendid "ilmusid välja" ja "tõlgiti" inglise keelde USAs suhteliselt hiljuti (ajaloolises ajas) (tõlkijateks BM korral Joseph Smith (1805-1844) ja ETT korral Morris Doreal (1902-1963)). Avaldamisprotsessi käigus eksiteeris mõningane peiteaeg: BM korral allikmaterjalist teadasaamise ja selle kättesaamise-tõlkimise vahel, ETT korral tõlkimise ja tõlke avaldamise vahel:
JS-le antakse ilmutus muistsest käsikirjast (1823) - tal lubatakse see kätte saada ja tõlkima hakata (1927) - BM ilmub (1930).
MD saab algteksti enda kätte (aeg ja asjaolud ebaselged: "Tahvlite tõlkijat ... juhendati iidsete tahvlite leidmisel ... Pärast seiklusi, mida pole vajadust siinkohal detailsemalt kirjeldada ... enne tagastamist anti talle luba tahvlitele jäädvustatud tarkusi tõlkida ja talletada.") - MD tõlgib ETT (1925) - tal "lubatakse" see avaldada ("alles nüüd" - täpset aega ei suutnud välja selgitada).

5. Kirjatükkide originaalid on kadunud (BM korral andis JS kuldplaadid "tagasi ilmutuse toonud inglile", ETT korral on tahvlid "tagastatud Suurele Püramiidile").

6. Nii BM kui EET on saanud teatud usulahkude sakraaltekstideks: BM puhul on selleks võimas Church of Jesus Christ of Latter Days Saints (mormooni kirik), ETT puhul märksa tagasihoidlikum Brotherhood of the White Temple Church.

Eelneva põhjal annab mõnda spekuleerida, millest ehk edaspidi.
Vasta
#16
Seda Joseph Smithi kuldtahvlite leidmise lugu pole ma kunagi uskunud, ehkki see on päris ilus muinasjutt.
Aga Smaragdtahvlid on küll huvitavad. Sest nendest on kogu ajaloo jooksul juttu olnud. Kui see muinasjutt, et keegi need maiade templist leidis ja ära tõlkis, välja arvata, siis need tahvlid ehk ikkagi eksisteerivad, st teave, mis neilt olevat ümber kirjutatud.
Igatahes on olemas teos "Hermetica" (autor siis Hermes Trismegistos ehk Thoth) ja see on hellenismi ja hilisantiigi usulis-ja filosoofiliste teoste kogumik. Sinna kuulub "Corpus Hermeticum" - maagide ja astroloogide entsüklopeedia) ja viimassse omakorda siis Smaragdtahvlid.
19.saj. lõpul katalogiseeris teosoof G.R.S.Mead "Hermetica" kolm köidet ja hiljem avaldati osa sealt võetud andmeid pealkirja all "Egiptuse müsteeriumid." Mead eeldas, et need tekstid on põlisegiptuse pärimuse viimaseid ilmutusi.
http://www.gnosis.org/library/hermet.htm
Venemaal anti juba 1999 välja osa "Corpus Hermeticumist" ja seal pole kahtlustki, et see on muistsete salateaduste kirjalik kogumik. Arvatakse ka, et sir Isaac Newtoni vaateid olevat tugevasti mõjutanud Hermes T (seega Thothi?!)vaated:
http://www.surfingtheapocalypse.net/cgi-...ead=118246
Minu huviorbiiti igatahes jäävad need salapärased Smaragtahvlid veel kauaks ajaks.

Vasta
#17
Tsitaat:Algselt postitas: Müstik
Smaragdtahvlid ... nendest on kogu ajaloo jooksul juttu olnud. Kui see muinasjutt, et keegi need maiade templist leidis ja ära tõlkis, välja arvata, siis need tahvlid ehk ikkagi eksisteerivad, st teave, mis neilt olevat ümber kirjutatud.
Seda kindlasti. Aga arvaks ka, et ajalooliste "Smaradgtahvlite" ja selle teksti vahekorda, mille Morris Doreal avaldas, tuleks suhtuda ettevaatusega (mida vist Sinagi ütled). Ajaloolistest "Smaragdtahvlitest" teeb Wikipedia juttu siin, toodud on ka Newtoni (kes olevat olnud suur alkeemiahuviline - millest praegu eriti ei räägita) tõlge (mingist osast?).

Mis aga Joseph Smithi puutub ... olgu nende kuldtahvlitega kuidas oli, aga (nagu kusagil ütleb Jacques Vallee) ka see, et lihtsast maapoisist sai suure usuliikumise rajaja ja juht, on ime (ehk asi, mis järelemõtlemist väärib).
Vasta
#18
Ühel lingil on öeldud jah, et Morris Doreal avaldas 1948 nende tahvlite teksti, aga leidis need vist ikka Maurice Doreal?...Või on nimekuju tänu hääldusele valesti läinud?
Newton oli muidugi kuulus alkeemik.( Ma juba jõudsin vahepeal eelnevasse postitusse lisada sellekohase lingi juurde.) Ta oli ju ka üks Siioni Ühenduse (Siioni Abikloostri) suurmeistritest, kelledest ka "Da Vinci kood" pajatab. Lisaks teaduslikele avastustele tegeles ligi 30 aastat alkeemiaga. Tal olid ka vabamüürlikud vaated ja ta pidas Noad esoteerilise tarkuse esmaallikaks.
Mis mormoonidesse ja nende juhti puutub, siis võis ju Smith need kuldplaadid tõepoolest leida ingli või ufo-olendi juhatusel (!?), Igatahes avaldab see usulahk muljet, kuna sinna kuulub u.10 miljonit inimest. Pealegi väidavad sõjalised allikad, et Salt Lake City all asub reptiloidide maa-alune baas, kuhu pääseb templi territooriumilt, aga see on juba teine teema.
Igatahes on nii Mormooni raamatu, kui Smaragtahvlite järgi inimesed surematud vaimsed olendid, kes on vangistatud inimkehadesse. Ja igaühel on võimalik taas saavutada Kõrgema Olendi sarnane vaimne seisund. Äkki ongi nii?
Vasta
#19
Tsitaat:Algselt postitas: Müstik
Ühel lingil on öeldud jah, et Morris Doreal avaldas 1948 nende tahvlite teksti, aga leidis need vist ikka Maurice Doreal?...Või on nimekuju tänu hääldusele valesti läinud?
Vast, jah, ikka seesama mees, nimekuju Maurice võib muidugi rohkem leida.

Tsitaat:[i]
... on ... inimesed surematud vaimsed olendid, kes on vangistatud inimkehadesse
Ühte ja sama pilti võivad erinevad nägijad väga erinevalt mõista. Kas autojuht on autosse vangistatud?
Vasta
#20
Postitus muudetud puht-kristliku maailmavaate tõttu!
Vasta
#21
Tsitaat:Algselt postitas: Arlich
Skeptitsism on hea selle piirini, mil ta tõde varjutama ei hakka - seda skeptiku enda jaoks.
Kui see on selline üldine väide, siis kirjutan ma sellele kahe käega alla. Kui see on kuidagi johtunud mu eelnevatest mõtteavaldustest selles teemas, siis olen ma ... pisut hämmingus. Sest, mis puutub "Smaragdtahvlite" sisusse, siis pole ma selle kohta õigupoolest midagi väitnud. Kuidas saaksingi, sest
Tsitaat:Smaragdtahvlite kohta kõlab ütlus:
"Ainult need, kes on kutsutud saavad seda tõeliselt mõista"
Ja olen ju isegi eelnevalt öelnud
Tsitaat:Algselt postitas: Hallucigenia
Ja ma ei taha väite, et Smaragdraamatu tekstist teile suurt kasu ei võiks tõusta - nt isikliku vaimse tõusu läbi, või uute vaimsete võimete omandamise kaudu (astraalrännakud vms). Ilmselt tuleb selleks küll tekstile lähenemiseks muid "võtmeid" kasutada, kui seda "keskmise kooliharidusega" kodanik valdab.

Mina ilmselt "kutsutud" pole (sellest peaks küllap ise teadlik olema), seepärast polegi ma väitnud muud, et "Smaragdtahvlite" (aga olgu siis siin ja veelkord öeldud ikka ainult selle Maurice Doreali tõlgitud teksti mõttes) sisul pole kaasaegse teadusega* olulist pistmist. Seda ma väita siiski julgen**, sest arvan ennast pisut seda "teist poolt" (teadust siis) tundvat, küll mitte "kutsutuna" (sest kes see sinna ikka nii väga kutsus, ise trügisin), pigem siis "õppinuna". Mis puutub kõigisse "Smargdtahvlite" nime (või sarnaseid või seonduvaid nimesid) läbi aegade kandnud allikatesse, millest Arlich ja Müstik eelnevas põhjaliku tutvustuse teinud, siis siin on seoste kohta teadusega märksa raskem midagi öelda ... nt, et kuipalju sai Newton nendest inspiratsiooni oma Philosophiae Naturalis Principia Mathematica kirjutamiseks... seepärast ma parem ei ütlegi.

*Kes soovib, võib siia lisada epiteete nagu dogmaatilise, "peavoolu" jms - kui on soov terminit "teadus" ka mingis muus tähenduses pruukida. Ja kuigi ma väidan, et ETT pole viinud (ega viigi) mingi olulise teadusliku avastuseni, arvan ma teisipidi, et iga oluline teaduslik avastus tulevikus on tagantjärele interpreteeritav mõnesuguse ETT osana - selleks on see tekst piisavalt üldine, rikas ja võimalusterohke.

**Kas see ongi see "skeptiline" väide?
Vasta
#22
Arlichile:
Minu jaoks on väga oluline ja huvitav teave, et Mooses asetas Talmudi järgi Seaduselaekasse safiirid ja neid saab seostada 1906 a. Hoorebi mäe templist leitud tundmatust ainest "keppidega." Samuti, et 10 käsu lauad ja Moosese tunnistuslauad on kaks ise asja. Ja, et viimased on seotud annunakkide Saatusetahvliga.
Siit tekib tõesti mõte, et Smaragdtahvlid on väga iidsed ja neil võib olla mingi muistne vägi, mida tänapäeva teadus muidugi ei tunnista. Samuti on neid seostatud tarkade kivi ehk filosoofilise kiviga. Ehk on need kõik üks ja sama: Seaduselaeka safiirid, smaragdtahvlid ja tarkade kivi? Mõtlemisainet jätkub.

Samuti on minu jaoks oluline teave, et Suurt püramiidi nimetatakse mõnikord Thothi pühamuks. Seni arvasin, et eksisteerib eraldi Thothi salakamber Suure Sfinksi all. (?)

Hallule:
Kahtlemine ongi õige asi, kuidas muidu tõele lähedale pääseda, kui mitte kahelda. Pimesi uskumine võib just valedele järeldustele viia. Kes otsib, see leiab.
Sir Isaac Newtoni alkeemia huvist on ka raamat ilmunud. B.J.T. Dobbs. "The Foundations of Newton´s Alchemy." (Cambridge, 1975) Peamiselt uuris ta sakraalgeomeetriat ja numeroloogiat. Newton uskus, et Saalomoni templi kohfiguratsioonis peituvad alkeemilised valemid. Minu meelest on huvitav, et Newton oli Siioni Abikloostri suurmeister. Nagu Leonardogi.
Vasta
#23
Hallucigeniale: Vabandan, kui ma liiga isiklikuna tundusin!
Asi pole üldsegi selles, et ma kedagi kritiseeriks.
Tegelikult meeldib mulle, et keegi (tundub seni ka et pea ainuke sellest suurest rahvahulgast) asju kaine pilgu läbi vaatab.
Läbi ajastute on ilmne, et koos ollakse tugevam ja üksi tuleb langus õige pea. Põhjuseks on see, et me kõik näeme asju erineva nurga alt, mis lõpliku üldpildi kujunemisel on äärmiselt hädavajalik. Üksi ei pruugi me tavaliselt paljutki elementaarset esmapilgul näha, selleks on vajalikud teised inimesed.

Võiks siis öelda nii, et "üksi me oleme kaks ja koos me oleme üks!"
Vasta
#24
Postitus muudetud puht-kristliku maailmavaate tõttu!
Vasta
#25
Tänud ülevaate eest! Nopin eelnevast välja jupikese, mida kommenteerin
Tsitaat:Algselt postitas: Arlich
D¾ed-pillar - Osirise sümbol, mõnel hinnangul kujutas jumala selgroogu, tähistades ülestõusmist. Tegelikkuses seotud aga selliste nähtustega nagu ülijuhtivus, Meissneri väli ja hüperdimensioon.

*Ülijuhtivus (ÜJ) - nähtus, kus mingil materjalil kaob allpool teatud kriitilist temperatuuri elektritakistus. Avastatud 1911 elavhõbedal (allpool 4.154 K, st vähem kui 4.154 kraadi üle absoluutse nulli), tänapäeval on teada märksa kõrgema kriitilise temperatuuriga ülijuhte (päris toatemperatuurseid siiski veel mitte). ÜJ on nn Bose-Einstein kondensaadi (BEC) üks ilminguid (lisaks veel ülivoolavus ja BEC ülijahutatud gaasides). Eksisteerivad spekulatsioonid BEC võimalikest ilmingutest elusorganismidest.
*Meissneri väli - mõiste ei kuulu otseselt krestomaatilisse füüsikasse. Tuntud on nn Meissneri efekt - nähtus, mis seisneb selles, et ülijuht ei lase magnetväljal enda sisse tungida. See tekitab tugeva tõukejõu magneti ja ülijuhi vahel, mida saab kasutada magneti või ülijuhi levitatsiooniks. Otsing "Meissner field" annab enamuses veebikohti, kus esitatud materjalide seos füüsika üldtunnustatud seisukohtadega on ebaselge.
*Hüperdimensioon on üldine matemaatiline konstruktsioon, millel mitmeid rakendusi füüsikalisele reaalsusele. Mida just konkreetselt silmas peetakse, on täiendavat konteksti omamata raske öelda. Ehk lisan hiljem siis veel midagi - ei jõudnud päriselt üle vaadata, mida meil siin foorumis dimensioonidest kõike kokku kirjutatud on.

Väide ÜJ kohta on muidugi eriti huvitav, kuna reaalse nähtuse avastamine on väga täpselt dateeritud. Seega kas seos D¾ed-pillar ja ÜJ vahel on:
(A) saadud nn "meediuminformatsioonina" pärast 1911 või
(B) eksisteeris kirjalikult juba enne 1911 kas siis otseses kirjasõnas (B1), kirjasõnas, mida on pärast 1911 sedasi interpreteeritud (B2) või mõnesuguse sümbolinformatsioonina, mida on pärast aastat 1911 sedasi tõlgitud (B3).
Vasta
  


Võimalikud seotud teemad...
Teema: Autor Vastuseid: Vaatamisi: Viimane postitus
  Tuva: šamaanid, kurgulaul, budism ja muistne kultuur. Müstik 12 9,590 22-02-2019, 15:14
Viimane postitus: KuKr
  Muistne sadama koht saaremaal Aerling 1 3,648 19-07-2007, 13:56
Viimane postitus: Müstik

Alamfoorumi hüpe:


Kasutaja, kes vaatavad seda teemat:
2 külali(st)ne

Expand chat