Postita vastus 

Teema reiting:
  • 0 Häält - 0 keskmine
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Kas piina ootus on suurem piin kui piin ise?
Autor Sõnum
Hallucigenia
Veteran

05-05-2006 22:14
Postitus: #1
Kas piina ootus on suurem piin kui piin ise?
Oletame, et mingid tüübid krabavad Su kinni, veavad kuhugi, seovad kinni, panevad elektrijuhtmed külge ja ütlevad - nii, nüüd saad siraka! Aga annavad siiski valida kolme variandi vahel:
A. Saad siraka kohe kätte, aga see on ikka hästi kõva.
B. Saad siraka, mis on nõrgem, täpselt 10 min pärast (kell on silme ees).
C. Saad siraka, mis on veelgi nõrgem, Sulle teadmata ajal lähema kümne minuti jooksul.
Mida valid?
Küll vabatahtlikega, aga taolisi katseid tehti Emory Ülikoolis (link), kus lisaks vaadeldi veel magnetresonantskuvamisega aktiivsuse jaotust ajus katsete käigus.
Isikliku meenutusena: siis kui arstitädid veel näpu otsast verd võtsid, polnud kõige hirmsam mitte see suts ise, vaid just need mõned hetked, mis sellele eelnesid.
Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
aapee
Tavaliige

05-05-2006 22:58
Postitus: #2

Sellistel puhkudel (nagu ka muudel) tuleb meile kaaslaseks meie meel, kes hakkab usinalt, aga ainult kahjuks meie endi vastu töötama. Kes aga on oma meelega sõber ja suudab seda valitseda ehk suunata soovikohaselt - no ma ei tea - see on vist pea kõikvõimas ehk meie meel loob meie reaalsuskogemuse. Seega oleks mõistlik õppida, kuidas oma meelega sõbraks saada. Meie meel on kui reaalsuse projektor ja film selles meie salvestunud emotsionaalsed muljed, kogemused, haavad ja probleemid, mida oleme endiga lapsepõlvest alates kaasas kandnud ja isegi eeelmistest eludest. Paljugi sellest, mis näib elus tõeline, on lihtsalt kaugeltki mitte selge meele projektsioon.
Kuidas see võiks haakuda kogu looga? Ikka selliselt, et oleme oma meele orjad. Kord, kogenud midagi valusat, sööbib see permanentselt meie mällu (alateadvusesse siis ka), kust meel selle välja kougib ja igal võimalikul ja võimatul juhul meelde tuletab ning võimendab.
Eriti kui on teadmatuse olukord, võimaldab see meelel asju tohutult paisutada ja ootamise hetked muuta tegelikkusest hirmsamaks.
Kuna olen valu suhtes terve elu küllalt tundetu olnud, siis see antud katse näiteks mind nii väga ei hirmutaks, aga nii ehk naa teeks selline ootamine asja kordades hullemaks.
Nii et siraks kohe kätte, paluks..
.. huhh..äitähh - hea oliSmile
hakkan ajutiselt Duracelli jänkuks.
zed
Veteran

06-05-2006 09:39
Postitus: #3

Ootusmoment kipub muret suurendama . USA:s ootavad surmamõistetud blokis B kuberneri lõplikku otsust vahel aastakümneid. Ju on see sarnase "karistuspoliitika" üks osa. Kuidagi kohanetakse. Osa leiavad usus tuge, teised kaitsevad õigusteaduses doktorikraadi (vangidele on ameerikamaal igasugune haridus tasuta) mõned punnitavad kangi või kirjutavad raamatuid.
Vanglas on alati raamatuid kirjutatud. "Minu võitlus" (Aadu), "Mõningaid aspekte töölisliikumise gnositsismist" (Voloodja), "Mkwabeele" (Mandeela) ja teiste eredate ajaloo suurkujude "surematud teosed".wink

Tõde läbib kolm staadiumi: 1 - naerdakse välja, 2 - võideldakse vastu, 3 - võetakse kui enesemõistetavat...
[Pilt: toetan2.gif]
napoleon
Vana kala

07-05-2006 00:34
Postitus: #4

Tsitaat:Algselt postitas: Hallucigenia
Küll vabatahtlikega, aga taolisi katseid tehti Emory Ülikoolis (link), kus lisaks vaadeldi veel magnetresonantskuvamisega aktiivsuse jaotust ajus katsete käigus.
Isikliku meenutusena: siis kui arstitädid veel näpu otsast verd võtsid, polnud kõige hirmsam mitte see suts ise, vaid just need mõned hetked, mis sellele eelnesid.

Nii on paljude asjadega, et asi mõeldakse hullemaks, kui see tegelikult on. Ei oska öelda, kas see tõele vastab või mitte kuid olen kuulnud sellist juttu - tehti kord katseid surmamõistetutega.... neile öeldi, et veenid lõigatakse läbi. Siis seoti surmamõistetutel silmad kinni, tõmmati noaga õrnalt(loe: kahjustusi tekitamata) üle käe ja valati mõnda aega sama koha peale leiget vett. Kõik katsealused olevat surnud.

Teie küsimused on vastatavad kuid minu vastused on küsitavadwink
zepac
Veteran

07-05-2006 13:04
Postitus: #5

See, kas ootus on hirmus või mitte, sõltub ikkagi inimesest/loomast ja tema psüühhikast.

Siia käib eriti deep mõte või kellegi kunagi elanud prontosauruse mõte, millel puudub tänapäeval igasugune aeg ja/või koht.
Hallucigenia
Veteran

07-05-2006 13:37
Postitus: #6

Tsitaat:Algselt postitas: zepac
See, kas ootus on hirmus või mitte, sõltub ikkagi inimesest/loomast ja tema psüühhikast.
Küllap jah ... näe sõdurpoiss Korol, kellel seal Saudimaal miski segadus juhtus, valis kah 80 kiiret kepihoopi kolmekuulise araabia türmi asemel. Lõpuks pääses mõlemast, hea seegi. Kiiret pea maha raiumist ta vast siiski poleks valinud ...
zepac
Veteran

07-05-2006 14:16
Postitus: #7

Tsitaat:Algselt postitas: Hallucigenia
Tsitaat:Algselt postitas: zepac
Küllap jah ... näe sõdurpoiss Korol, kellel seal Saudimaal miski segadus juhtus, valis kah 80 kiiret kepihoopi kolmekuulise araabia türmi asemel. Lõpuks pääses mõlemast, hea seegi. Kiiret pea maha raiumist ta vast siiski poleks valinud ...

Väga hea näide. Ise oleks sama valinud- poleks just erilist isu seal maal nende ''tegelastega'' kolm kuud passida ja tundmatuid haigusi koguda. No on ka teada selle kandi sugu-teostused, kus tehakse veidi suurem eemaldus kui juutidel. Aga jah, 80 laksu oleks omamoodi kogemus, kuid mingil hetkel ju muutub nahk tuimaks ning viimaseid kümneid lakse enam eriti ei tunne.

Siia käib eriti deep mõte või kellegi kunagi elanud prontosauruse mõte, millel puudub tänapäeval igasugune aeg ja/või koht.
kurk
Vana kala

17-03-2007 15:53
Postitus: #8

hambaarsti juures on ka nii. kui ootad seal välajas siis on nii hirmus ja närv on sees aga kui juba tooli istud ja ta hakkab surkimam seal siis pole enam üldse nii kohutav. samas on asi äkki nii et ooteruumis ootad kabinetti sisenemist, toolis sealt ära saamist?
ma oleksin valinud viimase. kardan valu.
villu
Vana kala

17-03-2007 17:02
Postitus: #9

kindlasti on ootamine hullem!
1980 olin Afganistanis - nägin poissi , kes oli nende käes 2ööpäeva- läks hullumajja , kuigi teda füüsiliselt eriti ei piinatud , väljaarvatud nälg ja janu - hea ,et meie helikopter maandus õigel ajal õiges kohas

Oluline on silmale nähtamatu.

Antoine de Saint-Exupèry
kurk
Vana kala

02-04-2007 13:09
Postitus: #10

Tsitaat:Algselt postitas: napoleon
Nii on paljude asjadega, et asi mõeldakse hullemaks, kui see tegelikult on. Ei oska öelda, kas see tõele vastab või mitte kuid olen kuulnud sellist juttu - tehti kord katseid surmamõistetutega.... neile öeldi, et veenid lõigatakse läbi. Siis seoti surmamõistetutel silmad kinni, tõmmati noaga õrnalt(loe: kahjustusi tekitamata) üle käe ja valati mõnda aega sama koha peale leiget vett. Kõik katsealused olevat surnud.

seda on raske uskuda kui pole ise näinud. aga kes laseks seda enda peal katsedada? ei lähe ju sõbra juurde 'oo, ma nüüd lõikan sul veenid läbi. sa sured ära'. (eriti) keegi ei oleks sellega nõus.
ruthie
Tavaliige

02-04-2007 13:32
Postitus: #11

piina ootamine on igal juhul palju hullem, kunagi ei te mida sulle t2pselt teha v6idakse..
eriti hull oloeks kui sind j2etaksegi piinlema..aga lihtsam oleks oma surakas kohe k2tte saada sest mida rohkem sa sellele m6tled seda hullemaks tavaliselt l2heb..
Kazluk
Tavaliige

02-04-2007 15:51
Postitus: #12

põhimõtteliselt seisneb see ootus selles, et sind häirib teadmatus. kui ootad, hakkavad sinu mõtteid kimbutama küsimused, et: kas on valus? kui kaua ma valu tunnen? kas mu tervis saab kannatada? jne. valu ja muude kahjustuste mõju on jah, meie endi meele taga kinni. kui lõikame näppu ning koguaeg mõtleme, kui valus ja paha on olla, siis see haav paraneb terve igaviku, aga kui me absoluutselt haavale ei mõtle, on see haav samahästi kui terve. see on vist siililegi selge.
samamoodi, miks inimesed (mina kaasaarvatud) pimedust kardavad, sest neid häirib teadmatus (mingil määral ka fantaasia, aga ikkagi), et mis seal pimedas kohas küll olla võib/võiks.
katz
Tavaliige

02-04-2007 16:16
Postitus: #13

Tsitaat:Algselt postitas: Kazluk
põhimõtteliselt seisneb see ootus selles, et sind häirib teadmatus. kui ootad, hakkavad sinu mõtteid kimbutama küsimused, et: kas on valus? kui kaua ma valu tunnen? kas mu tervis saab kannatada? jne. valu ja muude kahjustuste mõju on jah, meie endi meele taga kinni. kui lõikame näppu ning koguaeg mõtleme, kui valus ja paha on olla, siis see haav paraneb terve igaviku, aga kui me absoluutselt haavale ei mõtle, on see haav samahästi kui terve. see on vist siililegi selge.
samamoodi, miks inimesed (mina kaasaarvatud) pimedust kardavad, sest neid häirib teadmatus (mingil määral ka fantaasia, aga ikkagi), et mis seal pimedas kohas küll olla võib/võiks.

mul tuleb kohe sele jutuga see meelde et kui v''aike laps maha kukub ja ma sellest v''alja ei tee siis ei hakka ta nutma ...aga kui v''lja teen siis hakkab nutma...tegelkult see ei l''ahe see teemaga kokku...aga...mina valiksin viimase variandi sest siis ei oli seda ootust nii palju...see s''arakas tuleks j''arsku ja ma ei peaks nii palju piinlema...Tegelikult ausalt ''oeldes on nii et ma arvan et ma oleksin p''aris olukorras hoopis teise m6tlemisega....(i)
Postita vastus 

Võimalikud seotud teemad...
Teema: Autor Vastuseid: Vaatamisi: Viimane postitus
  Kõige suurem kurjus Pomegranate 50 12,423 03-11-2010 16:57
Viimane postitus: Müstik

Vali alamfoorum:

Kasutaja(d) vaatamas seda teemat: 1 külalist

gro.bew-arap[tä]bew-arap | Para-web | Tagasi üles | Tagasi sisu juurde | Mobile Version | RSS voog