Teema hinnang:
  • 0Hääli - 0 keskmine
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Intelligentsuse geen
#1
Nüüd on jälle üks geen rohkem teada oma toimelt. Geen mis kannab nime dysbindin-1 (DTNBP1) olevat viimaste andmete põhjal seotud inimese intelligentsusega, kuigi selle panus kogu kaadervärgile on ainult 3%, mis tõestab, et tarkus ei tule ühe või kahe geeni koostoimest, vaid palju enamast. Samas pole tulemused ka eriti lootustandvad, kuna sama geeni omadused on ka väga suurelt seotud skisofreeniaga.

http://www.sciencedaily.com/releases/200...161424.htm
Vasta
#2
noh... skisofreenia on ju omamoodi tajunihkesse kinni jäämine... seega ka mingil moel aju rohkem aktiveerunud...
Vasta
#3
Tsitaat:Algselt postitas: celtic
noh... skisofreenia on ju omamoodi tajunihkesse kinni jäämine... seega ka mingil moel aju rohkem aktiveerunud...
Sellegipoolest, kui me hakkaksime inimesi tahtlikult "intelligentsemateks" muutma, siis selle geeniga peab ettevaatlikuks jääma.
Keegi kirjutas siin kusagil Skisotüübist, see erines skisofreenikust ses suhtes, et ta suutis oma skiso osa kontrollida, millest võib järeldada, et peab olema ka midagi, mis suudab seda osa kontrollida.
Mis teie arvate, millal inimesed hakkavad geeniravi kasutama populatsiooni arendamiseks?
Vasta
#4
ma ei julgeks kah geenidega mängida.... lõpuk ei saa isegi enam aru kes on kes ja mil viisil ta selliseks saanud on.

et aga arendame intelligentsuse geeni - segame selle alieni omaga ja saamegi superhypper mega targad hybriidinimesed ...kes on SKISOD
Vasta
#5
Gulja, ma ei usu et sellega nii kergekäeliselt talitama hakataks. Põhjuseid on mitmeid, näiteks geneetilise koodi mõjutamine vastavalt, selle sinu Alieni tundmatus teadusele, geenide toime uurimine ikka veel käib ja pigem võtab alles tuure üles, kui et oleks lõpule jõudmas, igasugu grupeeringud, kes oleksid kindlast selle vastu ja kindlasti palju muud mis ei ole meile veel pähegi jõudnud.

Muudetud: 28-4-06 kell 19:00:46 Metavo
Vasta
#6
Aga kindlasti taolisi katseid tehakse (katsete taset ei oskaks aimatagi) Muidugi meie ei tea sellest midagi.

Sinkohal küsimus...

Mis arvate....Võibolla meie inimkond ongi jubba mingi geenikatse tulemus? keda salajamisi edasi aretatakse.

kindlasti pole ma esimene kes seda küsinud on.
Vasta
#7
Tsitaat:Algselt postitas: Gulja
Aga kindlasti taolisi katseid tehakse (katsete taset ei oskaks aimatagi) Muidugi meie ei tea sellest midagi.

Sinkohal küsimus...

Mis arvate....Võibolla meie inimkond ongi jubba mingi geenikatse tulemus? keda salajamisi edasi aretatakse.

kindlasti pole ma esimene kes seda küsinud on.
Seljuhul on väga palju märku antud, et need tegijad ei taha, et me oma geenidega ise solberdama hakkaksid ja on selletarvis koodi häste peadmurdvalt raskeks teinud. Seda kõike loomulikult võrreldes loomade ja kapsaste ja kõige muuga. Ma ei usu, et meid salaja edasi aretatakse, ma ei teagi, mida inimese eksistentsiga taotleda tahetakse, kui see pole just üks jõhker vaatemäng.
Vasta
#8
ja miks ei võik keegi meiega katset sooritada kui meie ppidevalt seda teeme.

nt. taimede ristamine jne
Vasta
#9
Metavo: sain ma õigesti aru, et Sa näed selle geeniga jamamise juures probleemi selles,
et on võimalik tõsta inimeste intelligentsust kuid samal ajal võivad neist saada skisofreenikud? Ma ise mõtlen (kui see skisode tekke küsimus hetkeks kõrvale jätta),
et kui see geen toimiks ja näiteks..IQ-probleemsete inimeste hulka saaks tõesti vähendada siis millegi muu arvelt peaks ju ikkagi madala intelligentsiga inimesi juurde tekkima, sest olukord läheks veidi tasakaalust välja ju?
ma ei tea kas ma nüüd väljendasin end õigesti aga..no nagu haigusepideemiad on selle pärast (vajalikud) olemas, et inimeste arv liiga suureks ei kasvaks maa peal..Kui leitaks kõigile haigustele meditsiinis lahendused siis tekiks uusi lihtsalt juurde
Vasta
#10
Tsitaat:Algselt postitas: Lenore
Metavo: sain ma õigesti aru, et Sa näed selle geeniga jamamise juures probleemi selles,
et on võimalik tõsta inimeste intelligentsust kuid samal ajal võivad neist saada skisofreenikud? Ma ise mõtlen (kui see skisode tekke küsimus hetkeks kõrvale jätta),
et kui see geen toimiks ja näiteks..IQ-probleemsete inimeste hulka saaks tõesti vähendada siis millegi muu arvelt peaks ju ikkagi madala intelligentsiga inimesi juurde tekkima, sest olukord läheks veidi tasakaalust välja ju?
ma ei tea kas ma nüüd väljendasin end õigesti aga..no nagu haigusepideemiad on selle pärast (vajalikud) olemas, et inimeste arv liiga suureks ei kasvaks maa peal..Kui leitaks kõigile haigustele meditsiinis lahendused siis tekiks uusi lihtsalt juurde
Kui me kõik oleksime intelligentsemad siis me mõistaksime juba ise, et see ülerahvastatus on probleem. Kindlasti intelligentsuse üldine areng ühiskonnas aitaks ka meil seda probleemi lahendada.
Selle geeni koha pealt ütlen aga niipalju: kui leitakse geen mis hoiab seda skisofreeniat ukse taga aga laseb seda skisofreeniat enda huvides kasutada, sisi on see geen omahuvide jaoks kasutatav.

Muudetud: 13-5-06 kell 20:17:01 Metavo
Vasta
#11
miks me siis evolutsiooni käigus ei ole juba piisavalt intelligentseteks saanud
elamaks ilma haigusteta ja looduskatastroofideta nii, et me ise kogu elu korraldaks
ja rahvaarvu kontrolli all hoiaks?
ja populatsioonide arendamisest - mis jääks siis loodusliku valiku mõtteks?
Vasta
#12
Kogunisti mõned prügikollid on üdini tähtsust täis, sest nende IQ on väidetavalt 170. Koolis õpiti hästi ja oldi viksid poisid. Milline tase! Kuid nähtavasti saavad sellisest edvistamisest ainukesena kasu nende inimeste egod.
IQ= matemaatika+keeled. Kus siin veel ühiskonnateadlikus olla tahab?
Vasta
#13
Tsitaat:Algselt postitas: Wolfgirl
Kogunisti mõned prügikollid on üdini tähtsust täis, sest nende IQ on väidetavalt 170. Koolis õpiti hästi ja oldi viksid poisid. Milline tase! Kuid nähtavasti saavad sellisest edvistamisest ainukesena kasu nende inimeste egod.
IQ= matemaatika+keeled. Kus siin veel ühiskonnateadlikus olla tahab?

matemaatika + keeled? iq ehk intelligentsuskvoot on intel.testi tulemus
ja intelligentsus teadupärast on üldine vaimse arengu tase
kuigi ma ei usu et ühiskonnaprobleemide lahendamiseks oleks tarvilik,
et kõik inimesed oleksid intelligentsed
Vasta
#14
Jah, aga mille järgi pannakse see n-ö intelligentsuskvoot kokku?
IQ-test koosneb põhiliselt matemaatika- ja keeltealastest küsimustest.
Tänapäeval on IQ-le lisandunud veel PI (praktiline intelligentsus), EQ (emotsionaalne intelligentsus) ja SQ (vaimne intelligentsus-loovus). Viimasest võite lugeda siit.

Kui tahame inimestel üldiset intelligentsust tõsta, siis tuleb tegeleda iga tahuga, mitte ainult ühe osaga tervikust.

Mingil uuringul selgitati, et IQ moodustab võimalikust tulevasest edust kõigest 20 %.
Minevikust on toodud näide mehest, kelle IQ oli 230. Kahjuks ei saavutanud too tegelane elus midagi (ajalukku läinud tänu oma kõrgele IQ-le). Samas, 110 skoorise IQ-ga inimesed on sageli väga edukad.

Howard Gardner tuletas sootuks mitu intelligentsuse tüüpi (neid on tegelikult rohkem kui seitse). Näiteks interpersonaalne ja intrapersonaalne intelligensus moodustavad EQ, samamoodi koosneb IQ loogilis-matemaatilisest ja keelelisest intelligentsusest.

Aasta tagasi juhtusin lugema artiklit, kus üks edu saavutanud Rootsi psühholoog väitis, et haigetoetust peaks jagama IQ-testi tulemuse alusel. IQ alla 90, oled surma väärt!
Muistsetes Euroopa tsivilisatsioonides oli kombeks visata kaljult alla lapsed, kes olid kehaliselt liiga nõrgad. Hakkame sama tegema IQ-testi alusel?

Skisofreeniale on kalduvus introvertidel. Introvert on suunatud sissepoole, ta on eraldunud muust maailmast (mingil määral). Ekstravert väljapoole, seega on ta eraldunud oma "minast". Kui introvertsus muutub täielikult domineerivaks, eraldutakse ümbritsevast maailmast liigagi palju ning tekib oht haigestuda skisofreeniasse. Ekstraverte ohustab seevastu maniakaal- depressiivsus (liigne eraldumine endast). Depressioon vaheldub maniakaalsete hoogudega, kus puudub kontroll enda üle. Sellistel perioodidel on tapetud oma perekonnaliikmeid, toime pandud muid kuritegusid või sooritatud läbi suure joovastuse enesetappe.

Ühetaoliste inimeste tootmine pole minu arvates eriti hea mõte...
Vasta
#15
võite proovida biokinesi,et muuta oma geneetilist struktuuri,kuigi see on ohtlik.
http://www.mytelekinesis.com/biokinesis.html

ja ka seda,kuidas sinu oma mõtted mõjutavad sinu dna-d.
http://www.astralsociety.com/modules.php...le&sid=180
Vasta
#16
(20-05-2006, 08:27 )Wolfgirl Kirjutas: Aasta tagasi juhtusin lugema artiklit, kus üks edu saavutanud Rootsi psühholoog väitis, et haigetoetust peaks jagama IQ-testi tulemuse alusel. IQ alla 90, oled surma väärt!
Muistsetes Euroopa tsivilisatsioonides oli kombeks visata kaljult alla lapsed, kes olid kehaliselt liiga nõrgad. Hakkame sama tegema IQ-testi alusel?

Ühetaoliste inimeste tootmine pole minu arvates eriti hea mõte...

Intelligentsuse etalonühikut pole olemas.

Värskelt on ilmunud mitu raamatut intelligentsusest: Ben Ambridge „PQ. Testi oma psühholoogilist intelligentsust“ ja Cindy Wigglesworth´i „Spirituaalne intelligentsus: 21 oskust“. Pluss kordustrükk kuulsast Daniel Golemani „Emotsionaalsest intelligentsusest“.

Kui sadakond aastat tagasi intelligentsuse teema moodi tuli, ei osatud arvata, et see termin lööb oma vesivõrsed nii laiali, et selle võib kirjutada peaaegu iga käitumisavalduse ette. Ühena esimestest võttis intelligentsuse kui mõõdiku kasutusele Ch. Darwini tädipoeg, eugeenik ja antropoloog Francis Galton ja peagi sai selles oluline tööriist Briti lendurite välja sõelumisel esimese maailmasõja päevil. Seejärel sai IQ-st tööriist, millega on nüüdseks juba sada aastat lapsi piinatud.

http://w3.ee/openarticle.php?id=2082374&lang=est

Vasta
  


Alamfoorumi hüpe:


Kasutaja, kes vaatavad seda teemat:
1 külali(st)ne

Expand chat