Teema hinnang:
  • 0Hääli - 0 keskmine
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Reetis Juudas Jeesuse viimase palvel?
#1
Ilmselt kõik on kuulnud lugu Jeesuse reetmisest Juudase poolt. Usuringkondi šokeeris hiljutine avastus, mille kohaselt Jeesuse reetmine Juudase poolt toimus tema enese palvel. Nimelt taastatud Juudase evangeelium sellele just viitabki.

SIIT leiad infot evangeeliumi avastamise ja autentimise kohta ning SIIN on kajastatud teemast põhjalikumalt juttu.

Allikas: National Geographic
Vasta
#2
selle üle on juba ammu vaieldud et mis siis ikkagi toimus. kas juudas reetis jeesuse jumala plaani kohaselt või mitte.
moraalne dilemma: kui täita jumala käsku ja reeta siis juudas on paradiisis kuid kui mitte täita käsku siis põleb põrgus.

raske otsustada kuid millegipärast on enamus konfessioonid arusaamal et juudas OLI oma vabast tahtest reetur ning seega ei saa päästetud.

nad usuvad et jeesus oleks ristile läinud ka ilma juudaseta, seega juudas ise kirjutas oma surmaotsusele alla.

ps. ka juuda surm on lahtine.
tsiteerin nüüd jasoni leitud tsitaate:

Tsitaat:Kuidas suri Juudas?

Apostlite teod 1:18
ta ise kukkus ülepeakaela alla, lõhkes keskelt ja kogu ta sisikond valgus välja.

MATT 27:5
Ja visanud hõberahad templisse maha, Juudas eemaldus, läks ära ja poos enese üles.
Vasta
#3
Tsitaat:Algselt postitas: celtic
... kui täita jumala käsku ja reeta siis juudas on paradiisis ...
Lõpliku selguse saamiseks tuleks siis lihtsalt kindlaks teha, kus see Juudas praegu on - paradiisis või põrgus. ... Kui muidugi taevane konspiratsioon ei ulatu nii kaugele, et Juudas on küll põrgus, aga Jumala käsu täitmise eest on talle loodud seal mõneti mugavamad tingimused (millest küll pealtnägijad ei tohiks otse aru saada) - mingi eriline jahedam tuli vms. Või on asi veelgi vingem - Juudas küll täitis Jumala käsu, aga peab ikkagi (vabatahtlikult?) põrgus piinlema, kannatades seal mõõtmatult kauem ja suuremaid piinu, kui Kristus oma elu paari viimase päeva jooksul. Ja siis on tema inimkonna tõeline lunastaja.

"Tolmu kukkunud hõbemündid,
elab sajandeid juba üks laim -
mis ikkagi Juudamaal sündis,
kui lihast vabanes vaim.

Üle Kolgata aegade tuuled.
Olen Juudas, mul suletud suu.
Kord siiski, ma loodan, Sa kuuled,
kes reetis oma sulase truu."
Vasta
#4
minu arust oli juudas vaid väike mutrike suures mängus juhtus mis oleks nii või teisiti juhtunud - kas siis juudase kaasabil või mitte.
Vasta
  


Võimalikud seotud teemad...
Teema: Autor Vastuseid: Vaatamisi: Viimane postitus
  Jeesuse surilinast Tutanhamon 186 79,885 10-08-2017, 19:09
Viimane postitus: Tyto Alba

Alamfoorumi hüpe:


Kasutaja, kes vaatavad seda teemat:
1 külali(st)ne

Expand chat