•  Eelmine
  • 1
  • ...
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9(current)
Teema hinnang:
  • 1Hääli - 5 keskmine
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Paralleelmaailmad
Ega ei loogi. Selles postituses on neid teooriaid ka selgitatud.

(01-07-2015, 19:34 )Mannu Kirjutas: Teise taseme multiversum: meie universum koos teiste paralleeluniversumitega istuvad ühes hiigelmullis ja selle kõrval on teised hiigelmullid. See seondub universumite pideva sünni ja surma ideega.

Kolmanda taseme multiversum - kvantmehhaanika - nii nagu igal algosakesel on teatud tõenäosus olla ühel ja samal ajal ühes või teises olekus, siis ka sellises multiversumis on olemas kõik universumid ühel ja samal ajal üksteisega läbipõimununa.

Peatükk "Meid võivad ümbritseda paralleeluniversumid"

Vasta
(27-08-2016, 09:07 )Anonymous Kirjutas: Arvutimaailmas tunduks selline asi lihtsalt ühe vastiku viirusena, mis koormaks kogu süsteemi üle.

See koormaks üle spetsiifiliselt piiratud süsteemi, sest see eeldab, et osad antud piiridest ei ole tegelikult piiravad. See teeb üht tüüpi reaalsuse katki, sest eeldab teist tüüpi reaalsust, mis ei tunnista esimese reaalsuse piire enda piiridena.

Mõtlesin natukene selle maailmade "jagunemise" üle ja mulle hakkas tunduma, et see võiks mingit pidi võimaldada sellist tüüpi arvutamist. Midagi sellist, mis võimaldaks lihtsalt lahendada selliseid probleeme, mis on väga keerulised elektronarvutitele, või ka kvantarvutitele.
Üheks näiteks oleks rändava müügimehe (rmm) probleem. Seda probleemi tuuakse küll tihti näitena probleemist, mida kvantarvutid võiksid lahendada, aga tegelikult kvantarvutid kõigest mingil määral kiirendavad rmm probleemi lahendamist. Nad ei muuda seda tegelikult lihtsalt lahendatavaks probleemiks, erinevalt näiteks suurte arvude faktoriseerimisest.

Kuidas siis võiks välja näha rmm lahendamine jagunevate maailmate arvutis? Ma kujutan ette, et kuidagi nii:
Arvuti seob iga vahemaa linnade vahel ajalise viivitusega ja alustab programmi täideviimist. Esimesest linnast liikuma hakates jaguneb arvuti n-1 erinevaks instantsiks (maailmaks), kus n on erinevate linnade arv antud probleemis. Iga järgneva sammuga jaguneb arvuti end igal teekonnal ühe arvu võrra vähem ja nii saab arvuti kõik võimalikud teed rmm probleemis läbi käia lineaarse ajaga. Esimesena lõppu jõudnud instants kannaks siis ette oma teekonna* ja see teekond oleks lahendus antud probleemile.
Ehk siis - kui rmm probleemi suurus oleks 10 linna ja iga linnani jõudmiseks kuluks keskmiselt 1ms, siis suudaks selline arvuti lahendada probleemi umbes 10ms jooksul. 1000 linna suurune probleem saaks lahendatud umbes 1s jooksul jne.

See oleks midagi hoopis muud, kui tänapäeval ette kujutatav kvantarvuti. Ma ei kujuta küll ette kuidas selline arvuti võiks realiseerituna välja näha, aga ega ma pole ka ekspert siinkohal. Kvantarvuti kasutaks ära informatsiooni esindavate osakeste eksisteerimist erinevates olekutes samal ajal, aga eelpool kirjeldatud hüpoteetiline masin suudaks ise eksisteerida erinevate töötavate instantsidena samal ajal. See on suur erinevus. Ühte võib ette kujutada, kui seisundite paralleelsust kasutavat masinat ja teist, kui protsesside paralleelsust kasutavat masinat. Üks suudaks üksikute tehtega läbi vaadata suurel hulgal paralleelset informatsiooni, teine aga suudaks kiiresti läbi kammida terveid suuri puid.

Kui keegi oskab seda mõtet kommenteerida, siis oleksin tänulik tagasiside eest.



* See omakorda eeldaks võimalust informatsiooni sünkroniseerimiseks erinevate universumite vahel, mille võimalus on kahtlane. Võib-olla saaks see töötada kuidagi nii, et ühest universumist saab luua teisi universumeid spetsiifiliselt mingit probleemi lahendama läbi konkreetse seadme piiride hägustamise universumite vahel. Sel juhul oleksid need universumid seotud vaid ühe seadme kaudu, mis oleksid korraga paljudes universumites ja informatsiooni sünoroniseerimine saaks toimuda vaid selle seadme määramatuse piirides. Põhimõtteliselt saaks neid teisi universumeid ka meie universumist käsitleda virtuaalsetena, mitte päris täieõigusliku universumina. Nad eksisteeriksid siis vaid tulenevalt selle ühe hägustatud asukohaga seadme eksisteerimise selgitamise vajadusest ja muul moel nende eksistents oluline polekski.



Selline univrsumite jagunemine ei vii automaatselt lõpmatute paralleelsete universumiteni. Kõigest väga-väga suure arvu universumiteni, siin on oluline erinevus, lõplikud arvud käituvad palju viisakamalt. Selline multiversumi idee võib tunduda esimese hooga "raiskavana", sest need teised universumid ei saa nagu omada siin universumis mingit efekti. Samas minu eelnev mõttekäik tundub viivat järelduseni, et taoline multiversum võiks võimaldada hoopis uut tüüpi arvutusmasinat, mis oleks osade rakenduste puhul kaugelt võimsam, kui ükskõik milline eksisteeriv masin. Efekt võiks niisiis eksisteerida potentsiaalselt.
Kuidas sellest multiversumist täpsemalt mõelda on ilmselt lahtine. Me ei tea sellest eriti midagi, võime vaid oletada, et mis oleks, kui asjalood oleksid nii või naa.


Kui nüüd aga hakata mõtlema selle peale, et ka olendid nagu meie, võiksid eksisteerida paralleelsetes universumites mingil määral hägustatuna, siis see läheb kole keeruliseks. Parem oleks mingi üldine raamistik lihtsamate näidete najal paika mõelda enne keerulisemate probleemide kallala asumist. Ma võin eelneva mõttega eksida ka mingis olulises aspektis. Esialgu tundub see aga loogiline oma lihtsamas variandis.
Vasta
Müstik ja Celtic PRAAVO. Paraleelmaailmad see on inimestele võimalus, nad kiipitsevad.Mina küsin endalt kus ma elan ja vastan endale Ussiaugus.Meil onkanalid siia ja sinnapoole.SEE 13 mida ei respekteerita ,ometi on see nii.Meie ümber on palju rohkem kui arvame.Muide Müstik mul on see MPD diagnoos ja veel midagi enamat üks neist on ....Vanaema ,minu mentor sest ta vaiab poliitilist varjupaika, oma Loodueest.Muide õige matemaatika on 1+1=1 See on lihtne sest on esimene osa valemist
Vasta
  
  •  Eelmine
  • 1
  • ...
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9(current)


Alamfoorumi hüpe:


Kasutaja, kes vaatavad seda teemat:
1 külali(st)ne

Expand chat