Teema hinnang:
  • 0Hääli - 0 keskmine
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Silmad
#1
Mind kummitab juba pikemat aega küsimus, et mis asjad ja kuidas töötavad silmad - mitte anatoomilisel tasandil vaid vaimselt. Kõik on kogenud imelikku tunnet, kui mõni inimene jääb meile kauemaks silma vaatama - tekib tunne nagu oleks me abitud ja jälgija näeb meist läbi ja suudab me mõtteid lugeda. Kas keegi oskab rääkida silmade jõust - nende maagilistest omadustest jne jne.
Vasta
#2
Pilgu maagiast kirjutati omal ajal päris palju ajakirjas "Aura". Sellel on isegi omaette termin - biokiirgus (pilgu nõidus või nägemiskiired). Arvatakse, et pilgu abil suudavad mõned inimesed mõjutada teiste bioloogiliste objektide (inimeste, loomade ja taimede) energeetikat. Saab nii teist inimest ravida või siis kaetada. Joogid saavutavad treeningu läbi võime pilguga taltsutada ja isegi tappa metsloomi.
Lähemat teavet saab V. Pravdivtsevi artiklitest. Ehk leidub ka internetis - ei ole vaadanud.
Vasta
#3
Tsitaat:Algselt postitas: Müstik
Sellel on isegi omaette termin - biokiirgus
Tegemist on (üli)nõrga laserkiirega, mis silmast väljub. Seda on juba mõnda aega tagasi selgeks tehtud.

Laserkiir aga, nagu te väga hästi teate, võib olla (mingisuguse - antud juhul silma omaniku) info kandjaks. Info edastajaks.

Sellest siis ka nn. "kuri silm" ja muud. "Hälbega" (ehk siis nn. keskmisest võimsama vitaalsusega antud juhul) inimesi on märgatav hulk inimeste hulgas. Osa nendest on aga filosoofiliselt ning mõttemaailmalt päris pahad onud - tädid, siis võivadki vahel oma "kurja" silmaga kedagi ära kaetada.

Tegelikult see kaetuse asi - oleneb ka "vastuvõtjast" - kui negatiivne laeng siiski mingil põhjusel ei haaku, ei nakku märklauaga, siis too pääsed terve nahaga. Või siis igatahes kergelt.
Vasta
#4
ah jah silmad, tekitab tunnet et puuritakse läbi vaimust ja kehast. Ma ütleks, et loomulik inimese refleks hoiduda otsesest konfronteerumisest või siiski, ehk on see midagi rohkem, side hingede vahel.
Vasta
#5
aga kas keegi teab detailsemat ja laiaulatuslikumat informatsiooni seoses silmade jõuga ja selle mõjuga inimesele
Vasta
#6
Silm on sisuliselt optiline element, mis siis vahendab infot, kiirgusi süsteemis keskkond <-> inimese silm <-> aju, nägemiskeskus.

Nägemise lahkamise jätaks mõne teise teema hoolde. Pikk jutt.
Piltlikult õeldes silmad nõ. "peegeldavad" (rahvakeeles), ehk kiirgavad välja seda kvaliteeti, mis on nõ. nende taga. Ajus (peas, aga ka kogu kehas) toimuvad erinevad ja intensiivsed keemilised ning elektrilised protsessid, mis võib siis teatud laenguna silmadest väljuda. (Tappev pilk jms). ka mõtetel on laeng, mida ülitundlike aparaatidega on mõõdetud, tuvastatud. Siinkohal ma ei oska kohe mingeid viiteid tuua, aga olen antud infot mitmetest allikatest lugenud, samuti ühe asjaga üsna kursis oleva teadlase käest kuulnud.

Samas võib ka pataloogiat põhjustav laeng näiteks teist inimest kahjustada. Kui on tegemist energeetiliselt nõrgema isikuga, siis eriti hästi võib seda lammutavat (kontekstis "negatiivset") energiat sisestada teisele (nõrgemale) isikule silma vaadates. Vahel mõned inimesed püüavad (alateadlikult?) end veidi kaitsta tumedate prillide kandmisega. Loomulikult tumedad prillid ei tähenda automaatselt seda või toda. See on üks võimalus. Vahel võivad silmad olla lihtsalt ülitundlikud ja päevavalgus mõjub valuna. Olen ka ise kogenud peale tundlikkuse treeninguid, et värvide virrvarr ja valgus on liiast. (Enn Mikker kannab ka nt. tumedaid prille).
Vasta
#7
Silmad peaks kajastama inimese hinge...

Silmadest on võimalik väga palju informatsiooni välja lugeda ja üldse inimesest sotti saada...
Vasta
#8
Tsitaat:Algselt postitas: Müstik
Joogid saavutavad treeningu läbi võime pilguga taltsutada ja isegi tappa metsloomi.

Vaatasin kunagi mingit sadet, kus räägiti paarist inimestest, kes said oma pilguga loomi tappa.. Mingi mees olevat sellise asja teinud reporteri silme all, et ta vaatas paljude kanade seast ainult ühte kana.. pingsalt jälgis teda.. ja siis see kana muutus täiega rahutuks, hakkas ringi jooksma seal ja närvitsema..ja lõpuks suri..
Siis mingi teine mees rääkis, kuidas ta oli metsas olnud ja karu oli tulnud ründama.. ta olevat kukkunud ja karu olevat ta peale tulnud.. siis see mees ütles et ta lihtsalt vaatas karule silma sisse ja karu nagu enam ei märatsenud ja siis kukkus kokku.. noh suri.. ja kui pärast mingid teaduse-inimesed uurisid seda karu, avastati et tema aju mingi osa oli täiesti ära prustatud

Ma ei mäleta kahjuks enam mis saade see oli
Vasta
#9
Kuidas selle Pealtägija saates nähtud võitlusviisi, oli vist reikyu-kempo, toimemehanismid on, mingi leebemat sorti anal. fenomen?
Vasta
#10
mul oli kunagi nii et kui vaatasin telekat (mis oli mudu kinni) ja kissitasin silmi, tundus et telekas muutus suuremaks. kui aga tegin silmad suureks ja jõllitasin kinnist telekat siis jälle väiksemaks muutus see.
Vasta
#11
Tsitaat:Algselt postitas: SuperHit80
mul oli kunagi nii et kui vaatasin telekat (mis oli mudu kinni) ja kissitasin silmi, tundus et telekas muutus suuremaks. kui aga tegin silmad suureks ja jõllitasin kinnist telekat siis jälle väiksemaks muutus see.

Suhtelisus. Kissis silmade korral vaateväli aheneb ja sellega võrreldes tundub telekas suur olevat - teed silmad lahti - vastupidi. Ega ma nüüd 100% kah kindel ole, et Sul see just nii käis, aga suht tõenäoline tundub ...
Vasta
#12
Siin on tegemist optilise luubi ehk dioptriga. Kõik väikesed avad töötavad optiliselt luubina. Kunstnike poolt ajaloos kasutatud "pimekambri" tehnika oli vist "camera obscura". Kes algelisemat sportpüssi (näiteks TOZ) on lasknud teab ka dioptersihikut. Metallsõõri kus oli väike auk. Töötab luubina. Optika algkursuses on muidugi sellest pikemalt.
P:S Miks lühinägelikud inimesed silmi kissitavad?


Muudetud: 29-11-05 kell 08:44:04 zed
Vasta
#13
valgusega saab üldse lahedalt mängida.
kord näitas mulle üks harrastusfotograaf kuidas ta tegi tavalisest plekk-kohvipurgist fotoaparaadi. kusjuures üpris kvaliteetne pilt tuli...
Vasta
#14
Tsitaat:Algselt postitas: zed
Siin on tegemist optilise luubi ehk dioptriga. Kõik väikesed avad töötavad optiliselt luubina. Kunstnike poolt ajaloos kasutatud "pimekambri" tehnika oli vist "camera obscura". Kes algelisemat sportpüssi (näiteks DOZ) on lasknud teab ka dioptersihikut. Metallsõõri kus oli väike auk. Töötab luubina. Optika algkursuses on muidugi sellest pikemalt.
P:S Miks lühinägelikud inimesed silmi kissitavad?
Muudetud: 27-11-05 kell 20:22:41 zed

Valguskiirte teel läbi silma on see kõige väiksem ava silmaläätse taga asetsev pupill (iirise keskel), mis reguleerib silma sattuva valguse hulka. Tema läbimõõtu otse tahteliselt muuta ei saa (üldiselt vähemasti mitte) - eredama valgus käes tõmbub ta kokku ja tulemusel töötab silmaläätsest selle keskmisem osa - see tagab parema nägemisteravuse ja selgitab, mis me heledama valguse käes paremini näeme (väiksem sfääriline aberatsioon). Silma kui optilise süsteemi suurendust pupilli läbimõõdu muutumine ei muuda, seda saab teha vaid silmalihaste abil silmaläätse kuju (fookuskaugust) muutes. Selle jutu järgi peaks nüüd kissitamine, mis kahandab silma sisenevat valguse hulka, nägemisteravust halvendama - arvaks seega, et kissitamine on ikkagi püüe silma "jõuga" fokusseerida, millega muidu silmalihased enam "normaalselt" toime tulla ei taha. Kissitamine liiga ereda valgus käes ... ju me siis tuleme pupillile appi (ma ei tea, kas ta on võimeline kuitahes väikeseks tõmbuma).
Väike ava ei tööta optilise luubina selles mõttes, et ta fokusseeriks valguskiiri - kui me just ei vaatle difraktsiooniefekte väga väikeselt avalt (viimane oleks omaette jutt, mis jõuaks Fresneli faasiplaadini - kontsentriliste rõngaste kogumikuni, mis tõepoolest koondava läätsena toimiks). Mis ei tähenda, et väikese ava abil ei saaks kujutist formeerida (mida camera obscura ju teeb) - see on muidugi valgusega väga raiskav ümberkäimine (tasuks lõpmatu sügavusteravus - kui difraktsiooniefekte mitte arvestada).
Vasta
#15
Räägin rohkem oma kogemustest, võibolla on mul mingi väärareng? Kui alustasin oma püssilaskmiskarjääri, kandsin prille -1,5. Korralik lühingelikkus. Aga püssi paugutasin, väikekaliibriline TOZ sportpüss, ilma prillideta. Lihtsalt läbi dioptriava, väike auk metallplaadis, joonistus sihtmärk väga selgelt ja puhtalt, mida kõrvalt palja silmaga vaadates praktiliselt ma ei eristanud. Siit see luubiefekt.

Muudetud: 29-11-05 kell 08:45:02 zed
Vasta
#16
Huvitav, jah ... pole ma miski eriline optik või okulist, et oskaksin arvata ... et kas näiteks võib asi olla selles, et kui mingil "vahepealsel" kaugusel on mingi ese, mille peale ka lühinägelik suudab (mõningase pingutusega) silmi teravustada, siis muutuvad ka kaugemad esemed teravamalt nähtavaks, aga muidu ta lihtsalt ei suudaks silmi lõpmatusse fokusseerida ...
Vasta
#17
Hoia kahte sõrme peaaegu! koos silmadest veidi kaugemal ja jälgi seda vahe, mis sinna vahele jääb, kui sõrmi rohkem kokku lükkad (nii, et sõrmed siiski ei puutu üksteisega kokku). Soovitavalt vastu valgust.
Näed, et sõrmed on juba koos... kuidi tegelikult ei ole...
Vasta
#18
see on rumal rumal trikk durian....

just proovisin järgi, tuleb lihtsalt võimalikult otse vaadata, kui viltu vaatad siis tundub jah ni... aga
Vaatasin, ei näinud ja tundsin --_--
Vasta
#19
Toimib vist ainult siis kui see pilu on fookusest väljas. Vaatad kaugele, aga pilu sõrmede vahel on silmale palju lähemal.
Vasta
#20
Vahel on päris imelik, kui lähen näiteks bussi ja jään kellelegi lihtsalt silmadesse vaatama, kusjuures tema vaatab samamoodi tagasi ning see hetk kestab päris kaua. Paar sekundit või nii. Ja ma ei tunne end üldse ebamugavalt ning pööran oma pilgu eemale üksnes sellepärast, et tema seda teeb, või tekib tunne, nagu tuleksin nagu tagasi maa peale, sest tavaliselt ikka võõrastele päris otsa ikka ei vahi :p.
Vasta
#21
see on tõesti erakordne.
Vasta
#22
aga vahest on ka nii, et ise jääd vaatama ühte kohta ja sa vbl tahaksid pilku mujale viia, aga silmad oleksid nagu ühte kohta naelutatud ja ei saa neid sealt ära...
vähemaklt mul on vahest nii..
Vasta
#23
Tsitaat:Algselt postitas: ZusieSmiley
Vahel on päris imelik, kui lähen näiteks bussi ja jään kellelegi lihtsalt silmadesse vaatama, kusjuures tema vaatab samamoodi tagasi ning see hetk kestab päris kaua. Paar sekundit või nii. Ja ma ei tunne end üldse ebamugavalt ning pööran oma pilgu eemale üksnes sellepärast, et tema seda teeb, või tekib tunne, nagu tuleksin nagu tagasi maa peale, sest tavaliselt ikka võõrastele päris otsa ikka ei vahi :p.
a mul ka nii olnud Laugh
Vasta
#24
Oman niinimetatud "kurja silma" jah kuri silm on hälbega, ma ei kontrolli seda aga vahel peeglist isendale silma vaadates näen ja tunnen seda.
Loodan väga ,et kellegile viga ei tee.Aga ma ei tea tõepoolest kuidas seda kontrollida.
Vasta
#25
Kuidas sa niimoodi üldse elada saad.

Loed mõtteid, kaetad inimesi... mida veel Laugh
Vasta
  


Alamfoorumi hüpe:


Kasutaja, kes vaatavad seda teemat:
1 külali(st)ne

Expand chat