Teema hinnang:
  • 0Hääli - 0 keskmine
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Meie masinad uuele planeedile
#1
kas keegi teab rohkem sellest masinast mis meie vast avastatud planeedi sedna(2003UB313) poole saadeti......väidetavalt lennuaeg 5 aastat........kas ma olen õigesti aru saanud asjast
Vasta
#2
Tsitaat:Algselt postitas: Gulja
kas keegi teab rohkem sellest masinast mis meie vast avastatud planeedi sedna(2003UB313) poole saadeti......väidetavalt lennuaeg 5 aastat........kas ma olen õigesti aru saanud asjast

Ehk see siis ... ameeriklaste New Horizons (startis eile, 19.01.2006 kl 21 Eesti ajas, vt siit), pikemalt temast siin. Esmalt peab ta jõudma Pluuto ja selle kaalaseni (Charon) aastal 2015 ja seejärel, kui kõik hästi läheb, uurima ka Pluuto-taguseid nn Kuiperi vöö objekte, mille hulka kuulub ka Sedna (2003 VB12) - aga kas ta just Sedna juurde läheb, ei tea. NH on kiireim inimeste poolt kosmosesse lennutatud objekt, Kuu orbiidini jõudmiseks kulus tal 9 tundi (vrdl Apollo 11 - 3 päeva). Mis aparaate NH pardal just on, ei jõudnud uurida, mõned pildimasinad küllap ikka. Ja maandumist kusagil muidugi kavas pole.
Vasta
#3
Pluuto juurest pidi ka see aparaat lihtsalt mööda lendama, nagu ma aru sain, vibib ta pluuto juures suht lühikest aega, nii et läheb intensiivseks kiirpildistamiseks seal Smile
Vasta
#4
Millego pärast on tunne et see masin jääb teepeal kadunuk..millalgi.....
Vasta
#5
Tsitaat:Algselt postitas: Gulja
Millego pärast on tunne et see masin jääb teepeal kadunuk..millalgi.....

Mis nende maksumus umbes oli?
Vasta
#6
Tsitaat:Algselt postitas: zepac
Mis nende maksumus umbes oli?

New Horizons projekti kogumaksumus miski 600-700M USD. Miska ma küllalt kahtlen encore poolt Europa-teemas nimetatud sadades miljardites ühe laeva maksumusena - miljoneid küll usuks.
Vasta
#7
Tsitaat:Algselt postitas: Hallucigenia
Tsitaat:Algselt postitas: zepac
Mis nende maksumus umbes oli?

New Horizons projekti kogumaksumus miski 600-700M USD. Miska ma küllalt kahtlen encore poolt Europa-teemas nimetatud sadades miljardites ühe laeva maksumusena - miljoneid küll usuks.

Encore'l on siiski õigusSmilehinnad liiguvad seal miljardites dollarites. Lisaks on ju kosmosekeskused Venemaal ja Jaapanis/Hiinas, mis samuti osaliselt rahastavad.
Vasta
#8
Tsitaat:Algselt postitas: zepac
Encore'l on siiski õigusSmilehinnad liiguvad seal miljardites dollarites. Lisaks on ju kosmosekeskused Venemaal ja Jaapanis/Hiinas, mis samuti osaliselt rahastavad.

Ei saa sind uskuda ilma kinnitava viiteta!
Lisan omaltpoolt viite kust NH-projekti hinna võtsin: http://www.space.com/spacenews/businessm...41004.html
Muidugi. kui olla paadunud konspiratsiooniteoreetik, siis võiks samasuguse eduga rääkida ka sadadest triljonitest dollaritest ...

Muudetud: 8-2-06 kell 20:52:27 Hallucigenia
Vasta
#9
Tsitaat:Algselt postitas: Hallucigenia
Tsitaat:Algselt postitas: zepac
Encore'l on siiski õigusSmilehinnad liiguvad seal miljardites dollarites. Lisaks on ju kosmosekeskused Venemaal ja Jaapanis/Hiinas, mis samuti osaliselt rahastavad.

Ei saa sind uskuda ilma kinnitava viiteta!
Lisan omaltpoolt viite kust NH-projekti hinna võtsin: http://www.space.com/spacenews/businessm...41004.html
Muidugi. kui olla paadunud konspiratsiooniteoreetik, siis võiks samasuguse eduga rääkida ka sadadest triljonitest dollaritest ...

Muudetud: 8-2-06 kell 20:52:27 Hallucigenia

Sel juhul on siis jutt kroonidestLaugh Tore, et kinnitasid väite, muidu oleks asi õhku rippuma jäänud:o
Kui hakata nii mõtlema, siis 600 milj $ pole sugugi suur raha. Kuid miks usa ikkagi nii vähe riiklikult kosmosesse investeerib???
Vasta
  


Võimalikud seotud teemad...
Teema: Autor Vastuseid: Vaatamisi: Viimane postitus
  Meie kaunis Päikesesüsteem ja Universum Tutanhamon 83 35,586 13-04-2024, 07:17
Viimane postitus: Lokster
  Kõik masinad, mis saadetud võõrastele planeetidele! Celtic 11 4,967 07-04-2006, 22:08
Viimane postitus: chrysthallion
  Meie galaktika keskel on tohutu must auk? loom 35 12,841 02-11-2005, 21:28
Viimane postitus: Hallucigenia

Alamfoorumi hüpe:


Kasutaja, kes vaatavad seda teemat:
1 külali(st)ne

Expand chat