Postita vastus 

Teema reiting:
  • 0 Häält - 0 keskmine
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Shamaanid
Autor Sõnum
Norwain
Tavaliige

19-11-2003 10:38
Postitus: #1
Shamaanid
Rikkalikult värvifotodega illustreeritud raamat heidab valgust Aasia ja Euroopa rahvaste shamanismile, avab selle nähtuse tähtsust ja tagamaid ning tutvustab neid Euraasia rahvaid, kelle juures shamanism on mänginud suurt rolli. Tuntud shamanismiuurija, Rahvusvahelise Shamanismiuuringute Ühenduse president Mihaly Hoppal kirjeldab põhjalikele teadmistele ja isiklikele välitöödele tuginedes shamanismi maailmapilti, sellega seonduvaid tavasid ja uskumusi. Nii nagu shamaan vahendab minevikku ja olevikku, siinpoolsust ja teispoolsust, vahendab käesolev teos erinevaid kultuure ning viib lugeja endaga kaasa kütkestavale reisile shamanistlike rahvaste argi- ja vaimumaailma.

Shamaanid on vahendajad inimeste ja vaimude maailma vahel. Tadlikult põhjustatud ekstaatilises seisundis lahkub shamaan oma kehast ja võtab ette teekonna allmaailma, taevasse või meresügavustesse.

Inimeste tervendajana otsib shamaan haigete ringiekslevaid hingi, et need tagasi tuua, hinge teejuhina saadab ta surnute hinged teispoolsusesse. Ennustajana, ohvritseremooniate läbiviijana, laulja ja luuletajana on šamaani tegevused mitmeti seotud inimeste igapäevase eluga.

Algne shamaanlus võrsus polaarpiirkonna eluvaenuliku looduse rüpest. Ähvardavas keskkonnas pakkus shamaan läbi oma kontaktide üleloomulike jõududega inimestele tuge ja turvet. Selle arusaama aluseks on animistlik maailmapilt: usk, et kogu inimest ümbritsev maailm on täis vaimusid. Selle käsituse järgi on hingestatud ka shamaani abivahendid: seansiks hädavajalik trumm, riietus ja abistavad vaimud loomade kujul.

Shamanism on usuliste ettekujutuste, müütide ja rituaalide keerukas süsteem, mis ühendas üksikute suguvõsade uskumusi. Shamanism ei ole omaette religioon, ta ei sisalda müstikat, kuid sajandeid enne budismi ja islamit kujundas ta Aasia usulist palet ja mõjutas ka nende maailmausundite arengut. Ainult tänu sellele sai shamanism levida ka üksteisest kaugel elavate rahvaste hulgas.
Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
Tutanhamon
Veteran

01-02-2004 18:34
Postitus: #2

Kusjuures lugesin ühest raamatust, et enne kui ristiusu pealetung toimus Eestis ja mujal Euroopas, oli ka Eestis palju shamaane. Nii et mine tea, kus me praegu oleks oma ühiskondliku korraldusega, kui ristiusk poleks peale tunginud (ning ühes sellega ka võõrvõim).

http://en.wikipedia.org/wiki/Truth
Wolfgirl
Metsaelanik

24-07-2004 23:12
Postitus: #3

ei tea, ma olen samat viisi proovinud kasutada selgeltnägemiseks, pole välja tulnud. Mul ei õnnestu need kolmanda silma värgid üldse

Aga äkki on mul nii hää kujutlusvõime, et see hakkab segama. Maybe ma näen ainult neid loomi keda ma TAHAN näha. Küsin loomalt küsimuse ja ta vastab mulle niimoodi nagu mina tahan.

[Teadet on muutnud 24-7-2004 postitaja Wolfgirl]
Metafor
Veteran

25-07-2004 02:30
Postitus: #4

minu loom on punaste silmadega läikivmustakarvaline hunt. ta lõriseb.

Vihja paranormaalsetest nähtustest meile:
paravihje@gmail.com

"To do is to be" - Descartes
"To be is to do" - Voltaire
"Do be do be do" - Frank Sinatra

[Pilt: status.gif?]
[Pilt: kpstatus.gif?]
Wolfgirl
Metsaelanik

25-07-2004 10:17
Postitus: #5

...keegi mõnda psühharit oskab soovitada?

Mul ei olegi vist looma, eksis metsa ära vms...mehh, üldse kohe midagi ei näe.
Metafor
Veteran

26-07-2004 01:39
Postitus: #6

mul ei läinud eriti aega. mingi 5 sekundit läks.
aga ikka, ta tundub agressiivne olevat, enam ei julge eritiBleh

Vihja paranormaalsetest nähtustest meile:
paravihje@gmail.com

"To do is to be" - Descartes
"To be is to do" - Voltaire
"Do be do be do" - Frank Sinatra

[Pilt: status.gif?]
[Pilt: kpstatus.gif?]
Celtic
ja sina pead kandma maailma

19-10-2005 19:17
Postitus: #7

kui ta on sinu loom siis pole sul midagi karta.
küll aga teistel.
magnify
Uustulnukas

19-11-2006 13:13
Postitus: #8

kuidas on võimalik seda looma näha??
mis ma selleks tegema pean, mediteerima vms???
Viimne Roomlane
Valge Inimene!

17-05-2020 12:20
Postitus: #9
RE: Shamaanid
Putini kukutamiseks Jakuutiast Moskvasse jalgsimatka korraldanud Jakuutia šamaani Gabõševi vahistamine, 20 omoonlase poolt ja paigaldamine hullarisse, hakkas tagasilööke andma, kuna šamaan korraldas Vene võimutseva kliki vastu kättemaksurituaali, mis hakkas juba toimima.
Tema kodupaiga ühe valla juht, kes kuulus Putiniga samasse erakonda "ÜHTNE VENEMAA" ja oli kõigest 1969 aastal sündinud, kõnges ootamatult saabunud südamerabanduse tagajärjel.

Šamaani tuttavad ja sõbrad kinnitavad, et see on šamaani poolse rituaali tagajärg ja see on alles algus...

https://www.youtube.com/watch?v=S3aBpSAb...nQSIXKYle0

https://www.youtube.com/watch?v=U0LaLhkKj2g
(selle postituse viimane muutmine: 17-05-2020 12:29 Viimne Roomlane.)

Olematus võiks ju ka olemata olla...
äikesepoiss
Tavaliige

17-05-2020 18:37
Postitus: #10
RE: Shamaanid
Venemaal süvendb pime voodoo õigeusk, mistõttu jõuametnikud võtavad seda tõsiselt millest Viimne Stalinist Roomlane räägib. Tollel šamaanil võib kehvasti minna. Võib õnnetuse läbi otsa leida. Sest ametnikud, kes elavad läbi mingi ebaõnne, süüdistavad selles nüüd ju šamaani.

Väike täpsustus. See šamaan ei tahtnud kukutada Putinit. Tema eesmärk oli kääbiku seest deemon välja ajada.
(selle postituse viimane muutmine: 18-05-2020 11:20 äikesepoiss.)
Postita vastus 

Vali alamfoorum:

Kasutaja(d) vaatamas seda teemat: 1 külalist

gro.bew-arap[tä]bew-arap | Para-web | Tagasi üles | Tagasi sisu juurde | Mobile Version | RSS voog