Teema hinnang:
  • 0Hääli - 0 keskmine
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Telefoni kiirguse tunnetamine?
#51
Tegelikult, kust seda kirgusnäitaja numbrit üldse näha saab?
Vasta
#52
Tsitaat:Algselt postitas: neoon
Tegelikult, kust seda kirgusnäitaja numbrit üldse näha saab?

See on siis vist see SAR. Nokia mudelite jaoks saab seda leida nt siit.
Vasta
#53
Üldiselt kirjutad Google'isse telefoni mudeli ja lõppu sõna SAR, siis peaks tulema mitmeid vasteid kus see ära näidatud on. Lubatud max tasemed on siis USAs 1.6W/kg kohta ja EUs 2.0W/kg kohta, soovitatakse siiski alla 1W/kg telefone nii igaks juhuks.

Samas mis on kõige hullem minu meelest asja juures on see, et paljud uued mudelid just lähvad sinna piirnormi lähedale väga (a'la SE K810 1.31, SE K850 1.5, viimane vist oli algselt isegi USAs keelatud, ei tea mis praegu seis, samuti on kõrgeid numbreid näidanud Nokia N ja XpressMusic seeria) Kõige etemate näitajatega on hetkel Samsa ja LG olnud, samas ka neil on tõusnud. Ju see nii on, et mida rohkem igasugu lisa ühendusvõimalusi juurde poogitakse, seda enam suureneb ka kiirgus.
Vasta
#54
Mul on nii, et kui astun tuppa kus telekas mängib, siis tunnen kohe mingit lainet, või pinget õhus, lihtsalt tunnetan ära, et telekas mängib, kuigi ei pruugi seda teadagi. Telefonikiirguse jutt ajas mulle kõva hirmu naha vahele, võibolla selle pärast et telefon voodi kõrval on ei olegi ma viimasel ajal eriti hästi maganud? Eks pean ära proovima teistmoodi magamise, kuigi ei kujuta siis ette mille peale ärkan, kui äratus kuskil kaugel käib..
Vasta
#55
Mul jummala pohhh kus telefon vms on magan koguaeg mobla peaaegu kaisus.
Mul samsung ju sellel siis madal kiirgus.
Vasta
#56
AAAA sain teada mu mobla SAR on 0.41 W/kg.
On see hea või halb?
Vasta
#57
Telefon on mul koguaeg magamise ajal enda kõrval. Peaks proovima ilma telefonita magada.. Äkki muutub midagi.
Teleka koha pealt nii palju, et tunnetan (kuulen) ise ka selle ära, kui telekas on sisse lülitatud (heli võib olla mute'tud). Võin olla kasvõi kõrvaltoas või kusagil eemal, ilma silmsideta. Aga uuemad telekad (LCD ekraanid jms) - nendel pole seda kiirgust.. Neid ei tunneta (ei kuule).
Vasta
#58
Nonii - siin siis kajastatakse ühte uurimist mis väidab, et mobiil kiirgus on seotav ajuvähiga. Täpsemalt lingi vahendusel:

http://www.thesun.co.uk/sol/homepage/new...814931.ece
Vasta
#59
telekatel tegelikult kaib see kõrg sagedus heli.. ma ei tea kas just kineskoob teeb a nuh mingi seal asi viliseb.. vb see on see kõrgasegedus pool mis koguaeg seda joont juhib.. Bleh


ise ei tahaks eriti kurta et telefon midagi mõjux.. XD




Vasta
#60
Võibolla oleks pidanud uue teema tegema aga noh sobib siia kah.
Nüüd siis tehti kindlaks, et moblad ikka ei tekita ajuhaiguseid uudis siin. (No otsustagu juba ära.)
Samas tegin ise kah mõningaid arvutusi:
Mobiiltelefonide sagedused on 300 – 2000MHz millest saab arvutada lainepikkuse (λ=v/f, v võtsin võrdseks valguskiirusega c mis on 299792458m/s) mis oleksid vastavad:
300MHz – 0,9993081933m
2000MHz – 0,149896229m
Need lainepikkused on aga liialt suured, et rakutasandil rakke kajustada, selleks peaks laine pikkus olema samas suurusjärgus rakus olevate DNA, RNA-ga.
Seega igaljuhul mobiilide kiirgus inimesi ei kahjusta, samuti ka igast wifi seadmes millede lainepikkused on cm-des.

[Muudetud: 4-12-2009 THOR-00]
Vasta
#61
Mul on telefon magamise ajal padja all..
Ma suht alles panin padja alla ,
nyyd on suht imelikud uneneäod küll aga magan päris hästi Laugh
Vasta
#62
No kui ainult toredad unenäod tekivad siis on ju OK põhimõtselt Bleh. Aga hoia sündmustega kursis kui uued nähtused tekivad Smile, mida ei tohiks tekkida muidugi (kui tekivad siis asi mõtlemises kinni).

[Muudetud: 4-12-2009 THOR-00]
Vasta
#63
Kas te kujutate ette siis milline kiirguse puhang võib olla näiteks klassiruumis? Kõik 30 õpilast oma kolmekümne mobiiltelefoniga. Kui need ajurakkude "söömis" jutud on tõesed, siis tänapäeva noored lahkuvad koolist täitsa ilma ajuteta. Enamustel õpilastel on peale kooli väsimus ja peavalud, kas paneme need ka nende sadade telefonide süüks?
Vasta
#64
See, et inimesed ei tunne, et kahjulik on, ei tähenda, et ta seda pole wink
Mul ema tunneb päris hästi, ta ei saa pea ligidale pannagi, ütleb et hakkab pea ringi käima ja peavalu tuleb... ja nagu tuimaks võtab kohe ühe pea poole.

Isiklikult, mul polnud mitu aastat telefonigi ja siis kui oli vajadust rohkem suhelda, siis võtsin ja rääkisin... rääkisin kohe tunde järjest ja vahe oli ikka tunda! Oli tõesti selline tunne nagu võttis pea tuimaks ja natuke imelik oli. Kõrv vahel isegi natuke valusalt tuikas.

Tänapäeva inimesed on nii ära harjunud ja see norm, mis inimesed on normaalseks ehk terveks inimeseks seadnud, on tegelikult väga väga madal. Aga ega neid ei saa süüdistada ka, neid on nii õpetatud ja nad lihtsalt ei tea paremini.

...kui vaid teataks milline inimese potensiaal on...
Vasta
#65
Tsitaat:Algselt postitas Kaledon
See, et inimesed ei tunne, et kahjulik on, ei tähenda, et ta seda pole wink
See ei tähenda ka seda, et ta on kahjulik, nagu ma eespool minisin, siis enamik tänapäeva "moodsatest haigustest" nagu stress, siis need anoreksikud ja igast väsimused ja särki värki on minumeelest rohkem inimese mõtlemises kinni, vähemalt 80% juhtudest kindlasti. Kui inimee ei mõtleks nii palju igast probleemidele vaid ronkem nende lahendustele oleks inimene ka palju tervem. Kohe kui öeldi, et moblad on pahad hakkasid igast hädad inimestel ilmnema, enne polnud häda midagi, samamoodi ka nende elektri liinidega, koliti sinna lähedusse elama ja kui teada saadi, et "OI miski KIIRGUS" siis hakkasid igast hädad pihta. Ma ei tea mis teie asvate aga mulle tundub see imelik ja asi on enamasti (mitte alati) ikka mõtlemises kinni minumeelest.
Vasta
#66
Paraku on nii, et kõik inimesed on erineva konstruktsiooniga. Kuid siiski suurem osa neist kujutab endale asju ette. Ise olen samuti koos telefoniga maganud ning mingeid lisahädasid pole märganud.
Kooliajast meenub, et füüsika tunnis sai kunagi see teemaks võetud. Nimelt pidavat veneaegsed kineskoobid olema kuni 50x suurema kiirgusega, kui seda üks mobiil kunagi olla suudab. Kuid kuna tol ajal ei avaldatud mingeid uudiseid kiirguste kohta, siis inimesed elasid edasi, ilma mureta.
Tänapäeval on aga paljud fanaatikad moodi läinud. Nagu nt roheline mõtlemine. Kõik, mis on vähegi futuristlik, uus või uuenduslik, on paha. Kui organism reageeriks kiirgusele, siis oleks me ammu suht sodiks keenud peast. Eesti on teatavasti maailmas arenenuim IT riike. Kogu Eesti pindala on kaetud (võib öelda) ühtlase traadita võrgu levialaga. Lisaks kõiksugu muud traadita sidevahendid.

Toon ühe näite.
Mul on ühe tuttava ema, 45ndates naisterahvas, suur loodussõber(arstid pahad, kapsas hea jne), kes lülitas koguaeg oma mobiili ööseks välja, kuna tema pidi väga tundlik olema kõikidele lainetele. Ükskord sattusin tema juurde ning see tegevus tuli jutuks. Täiesti juhuslikult märkasin, et tal on wifi ruuter. Küsisin, et kaua see olnud on. Vastuseks oli "pea poolteist aastat". Kuna ta kasutas vaid lauaarvutit, siis wifi oli sees täiesti niisama. Koguaeg.
Peale seda vestlust hakkas ta ööseks ka ruuterit vooluvõrgust välja kiskuma. Põhjuseks tunne, et ikka on toas mingi kiirgus. Ja seda alles peale meie jutuajamist. Poolteist aastat polnud mingit probleemi.
Kui see pole ettekujutluse vili, siis mis see on?
Vasta
#67
Seda kindlasti, kui oled selline inimene nagu teised, ei muuda see kiirgus sinu elus eriti midagi. Kui aga oled puhtam inimene, kes tasakaalus ja kellel näiteks võimed jne siis on sellised asjad palju rohkem tunda. Kuna igal inimesel on võimed aga me oleme mõtteviisiga ja mürkidega selle kõik ära blokeerinud siis ei ole muidugi enam vahet kas tuleb paar blokeeringut juurde või ei... ta ei oska paremat tahta sest ei tea et see olemas, pole puhas olnud ja ei tea mis tunne see on.
Kui aga võimetega inimene, keegi kes on puhtam kui keskmine inimene, keegi kes tunnetab maailma nähtamatuid osasid ka ikka... tema tunneb seda halba mõju tugevalt, kuna on tunda kuidas see mõjub pärssivalt igasugusele tunnetusele ning puhtusele.... ja muidugi ka enesetundele.
Vasta
#68
Kuigi mõelda enne seda kui mul telefon polnud padja all siis ma ei näinud unenägusid eriti või siis nägin harva..

Nüüd suht tihenenud. Laugh

Vasta
#69
Ja kui telefoni padja alt ära võtad, kas siis ei näe unenägusid jälle v?
Vasta
#70


Kanadas Briti Columbia provintsis sattus 11-kuune poiss mängima mobiiltelefoniga.
Kogemata valis ta hädaabinumbri.
Kui politseinikud saabusid, selgus, et nende kutse polegi raisus – nad avastasid põnni isa marihuaanakasvatuse ja arreteerisid lapsevanema....

Vasta
#71
Kuidas on see seotud telefoni kiirguse tunnetamisega?
Vasta
#72
http://micromodul-abm.blogspot.com/2009/...ro-fa.html
Vasta
#73
See jutt seal näib küll paras rahategemise-jamps olevat...

Huvitav, kas keegi on vaevunud sellele ka mõne pimekatse eksperimendi tegema...
...ammu ju teada, et platseebo efekt on tugevaim just valu puhul...

Vasta
#74
Tsitaat:Algselt postitas rd
ma tunnen küll ennast imelikult, kui telefon näiteks südame kohale taskusse paigutada, mingid "korinad" hakkavad südames tunda andma siis. ja samuti tunnen/kuulen ma mingi 25m raaduises töötava teleri ära. ma ei tea kuidas aga nii see on.

Mul on täpselt samuti, rinnataskusse paigutades süda täiesti füüsiliselt valutab
enam ma muidugi sellist asja ei tee, aga algul ei tabanud ära kah, et südamevalu telefoniga seotud on...
Vasta
#75
http://www.xtrememind.com/phpbb/viewtopi...5c7a3978b9
- seal on pilt kuusnurgast (musta ja punasega), mis pidavat kaitsma mobiiltelefoni kahjuliku mõju eest. Kuidas täpselt seda kasutada, ma ei viitsinud uurida, aga ma ei julgeks mingil juhul välistada, et see mingis variandis toimib.
Ma arvan et natuke palju on tahta, et tavaline inimene oma talupojamõistusega kõigest aru saaks, mis universumis toimub, ja mis põhjusel mingi asi toimib või mitte.

trükkige google otsingusse näiteks cell phone radiation shield, vasteid tuleb nagu putru -
http://www.sarshield.com/
http://safecell.net/about.html
http://freeshield.com/
jne, jne, jne

ma ei viitsi isegi pikalt kommenteerida seda, kes tahab, teeb ise omad järeldused. Igaühe vaba valik on, kas praeb enda aju edasi või mitte.
Need eestis tehtavad micro-fa kiibid on maailmatasemel, samuti need, mida arvuti ja teleka külge kleebitakse. See tundub imelik ja tavalisele inimesele võibolla ebaloogiline, aga kaasaegsed LCD ekraanid on inimese tervisele tükk maad kahjulikumad kui tavalise kineskoobiga telekad ja monitorid.

eriti ohtlik võib mobiiliga rääkimine olla kusagil maapiirkondades, kus levi on kehvem ja selle tulemusena telefon enda võimsust automaatselt suurendab
Enam ohustatud on ka lapsed, kellele sageli juba lastaias mobiil ostetakse.
Vasta
  


Võimalikud seotud teemad...
Teema: Autor Vastuseid: Vaatamisi: Viimane postitus
  Teise inimese aura tunnetamine. hiidlane 32 12,730 21-06-2005, 17:18
Viimane postitus: fragger

Alamfoorumi hüpe:


Kasutaja, kes vaatavad seda teemat:
1 külali(st)ne

Expand chat