Teema hinnang:
  • 0Hääli - 0 keskmine
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Telefoni kiirguse tunnetamine?
#26
Täna ETV-s kell 21:35
HotDok Mõrvarlikud mobiiltelefonid (Portables en accusation, Prantsuse 2006)

Kaks miljardit inimest kogu maakeral kasutab iga päev mobiiltelefoni teadmata, et iga
kõne ajal saavad nad kiirgusedoosi, mis tasapisi kahjustab nende aju. Kaks aastat tagasi
tellisid mobiiltelefoni tootjad 28 miljonit dollarit maksnud uurimuse tõestamaks, et
nende toodang on tervisele täiesti kahjutu. Paraku jõudsid teadlased vastupidisele
järeldusele: mobiiltelefoni kasutamine suurendab ajuvähki haigestumise riski. Kuna
tellija püüdis teadlaste järeldusi varjata, õnnestus rahvusvahelisel uurimisrühmal
tungida tehnika telgitagustesse ja teavitada meid aeglaselt tiksuva pommi ohtudest. Filmi
juhatavad sisse Margit Kilumets ja Tallinna Tehnikaülikooli emeriitprofessor Hiie
Hinrikus.
Vasta
#27
mina ei suuda ühtegi minutit ilma telefonita olla..see lihtsalt liiga suur piin kui telefoni pole lähedal :S
Vasta
#28
Usun, et liiga sage mobiiltelefoni kasutamine võib tõesti aju kasvajaid tekitada. Vaadake tänast dok.filmi ETV-st 21.35
Vasta
#29
Huvitav jah, endalgi on hilisemal ajal olnud kummalised lood telefoniga, on mul neid 1 või 3, kuid kõigiga on sama 'jama' ma pidevalt oskan telefoni kätte võtta enne sõnumi saabumist, huvitav?
Vasta
#30
jessas ma olen juba 2 pääva ilma moblata olnud..ja k**at mul palju parem tuju kui siis mil mobla taskus oli...
suht mõnus..öösel isegi hea uni jms ^^
Vasta
#31
Mina kandsin alati telefoni teksaste taskus. (Nii umbes kuu, või kaks.) Ja nüüd on mul jalg hullult valus. Pean bussiga sõitma ja valus on sisse astuda.:o Võtan kaa mobiilivaba nädalaLaugh
Vasta
#32
Mina kiirgust ei tunneta, aga telefon vedeleb siiski kodus - selleta on tõepoolest vabam olla. Puudub teadmine, et iga hetk võib keegi helistada ning midagi nõudma hakata.
Vasta
#33
Mul endal väike soov on ja põhimõtteliselt peaks enamus inimestel võimalus olema, et on telefon tööl ja telefon kodus ja ei pea koguaeg seda kiirgavat karpi kaasas tassima.
Vasta
#34
Tsitaat:Algselt postitas: Orhidee93
jessas ma olen juba 2 pääva ilma moblata olnud..ja k**at mul palju parem tuju kui siis mil mobla taskus oli...
suht mõnus..öösel isegi hea uni jms ^^

Noh, mõni on juba kiirgusest sõltuvuses, ma vaatan.
Tegelikult peaksid proovima natuke ilma mobiilita olla, palju vähem sagimist..
Mind näiteks ajab telefoniga rääkimine väga-väga uniseks, ehk on see ka selle kiirgusega seotud.

Muudetud: 3-12-07 kell 16:15:22 Andromeda
Vasta
#35
http://www.postimees.ee/031207/esileht/o...li-kumnest

Aga min aolen ka nüüd telefoni tasku asemel kotis kandnud. Kuidagi on jah parem olla. Mõnikord on mul valus, kui telefon mu vastas on. Aga see võib juba alateadlik olla.
Vasta
#36
Mul on olnud tihti nii, et jalg sureb ära, on kuidagi tuim ja hakkab hästi külmetama. Ma ei kujuta ette, kas see on sellest tingitud!...:o
Vasta
#37
Tsitaat:Algselt postitas: Müstik
Usun, et liiga sage mobiiltelefoni kasutamine võib tõesti aju kasvajaid tekitada. Vaadake tänast dok.filmi ETV-st 21.35

Mõtlesin kasvajate kohta mõned read kirjutada ja ka lisaks selgituseks selle radioaktiivsuse kohta. Nimelt olemas on ioniseerivat ja mitteioniseerivat kiirgust. Kui kiirgus suudab keha osakestele laenguid anda, siis on tegemist ioniseeriva kiirgusega ja vastupidi. Keha, mis kiirgab ioniseerivat kiirgust, on radioaktiivse iseloomuga. Kõik raadiolained on mitteioniseeriv kiirgus, st neil puudub võime osakestele laenguid anda. Mitteioniseeriv kiirgus on veel näiteks infrapunakiirgus jt.
Ioniseeriv kiirgus on aga inimesele ohtlik. Inimese kokkupuude ioniseeriva kiirgusega põhjustab rakkude kontrollimatut kasvu, mis võib viia kasvajate ja vähktõve tekkeni. Inimesed puutuvad igapäevaselt ioniseeriva kiirgusega kokku. Üle 80% sellest on kosmiline kiirgus, mis atmosfääris laguneb "lahjemateks" ioniseerivateks kiirgusteks. Ülejäänud 20% saame röntgenaparaadist ja mujalt. Eestis on väga problemaatiliseks radooni teke maapõues, mis ladestub tavaliselt näiteks tuulutamata keldrites. Muide huvitava faktina on maailmas ioniseeriva kiirguse halbadele mõjudele kõige suuremaks riskigrupiks lennukitel töötavad inimesed.

Kokkuvõtteks tuleks minu arvates mobiiltelefoni kui olulisse riskitegurisse erinevate haiguste/nähtude põhjustamisel suhtuda skeptiliselt. Sellegipoolest võib eeldada, et inimesed on erineval määral vastuvõtlikud raadiolainetele. Siis peaks efekt olema täheldatav aga ka erinevate raadiolainete puhul.
Vasta
#38
Tsitaat:Algselt postitas: Tutanhamon

Inimesed puutuvad igapäevaselt ioniseeriva kiirgusega kokku. Üle 80% sellest on kosmiline kiirgus, mis atmosfääris laguneb "lahjemateks" ioniseerivateks kiirgusteks.

Muide huvitava faktina on maailmas ioniseeriva kiirguse halbadele mõjudele kõige suuremaks riskigrupiks lennukitel töötavad inimesed.


Need kaks fakti peaksid ju omavahel seotud olema.
Lennuk lendab ju siiski atmosfääri kõrgemates kihtides ja seal pole see kosmiline kiirgus nii ära lagunenud ja mõjutab kehasi tugevamini.
Vasta
#39
Jah, ongi seotud muidugi. Võib-olla jäi tekstis kuidagi seostamata.. Aga muidugi!
Vasta
#40
Mina ei tea, kas see on tingitud telefoni kiirgusest, või millest iganes, aga mina alati reageerin veidi enne seda, kui näiteks telefonile SMS laekub. Näiteks: Öösel, magan. Mingi suvaline saadab lolli peaga kell 2.30 sõnumi, mina krapsti hetk enne seda üleval. Olen öösiti sügava unega, aga sellised asjad ajavad mind üles. Samuti telefoni äratuskell - olen sageli 5 minutit juba enne seda üleval. Samas 5 minutit enne ei saa ju ometi telefon mind mõjutada. Küllap tuleks see siis panna enda sees asuva kella arvele Laugh
Vasta
#41
Tsitaat:Algselt postitas: Elfeye
Mina ei tea, kas see on tingitud telefoni kiirgusest, või millest iganes, aga mina alati reageerin veidi enne seda, kui näiteks telefonile SMS laekub. ...
Kui ärkamine on mõned sekundid enne kui telefon SMS saabumisest märku annab,
võib see küll telefoni raadiokiirgusest tuleneda. Nimelt tugijaam kõigepealt küsitleb,
kas telefon on üldse levialas ja sisse lülitatud, mille peale telefon lülitub ka saatele ja
vastab, muidugi ka kiirgab. Häälitsema hakkab ta alles siis kui kogu "sideseanss" on
juba toimunud ja SMS ka käes.
Enne äratusaega ta muidugi ei pea tugijaamaga ühendust pidama ega saatere¾iimi
minema ja sel juhul võib telefoniäratuse ennetada inimese "bioloogiline kell".
Vasta
#42
Paar aastat tagasi oli mul nii, et täpselt minut enne äratuskella ärkasin üles. Nüüd ärkan vaevu äratuskella peale üles.Smile
Vasta
#43
GSM korral on väga lihtne aru saada millal mobla kiirgab ja millal mitte. Tänu "timeslottidele" tekitab mobla kiirgus helisageduslikku võnkumist mida on lihtne tuvastada kui mobla näiteks kõlari või teleka kõrvale panna. Kui seda kuulda ei ole siis mobla midagi ei kiirga ka. (tegelikult... ma jäin nüüd mõtlema et GPRS puhul on kasutusel ka mitu timeslotti... ehk siis võimalik et sel puhul on see kõlarist tulev hääl erinev, võibolla ka vähem kuuldav? Aga päris 8't timeslotti vist kunagi ei kasutata nii et midagi peaks ikka alati kuulda olema)
Kui mobla midagi ei saada ega vastu ei võta (ei ole kõne, SMS ega GPRS sessiooni) siis on minuateada ainult 2 sündmust millal ta midagi välja saadab:
- perioodiline update. Tavaliselt umbes nii iga paari tunni tagant mobla teatab et "olen siin"
- LA piiri ületamine. Kogu moblavõrk on jaotatud piirkondadeks ja kui lähete ühe masti alt mis on ühes piirkonnas teise masti alla mis on teises piirkonnas, siis mobla annab sellest võrgule teada.

Seega, kui mobla tõesti teie magamist segab, siis peaks see väljenduma selles et korra iga paari tunni tagant tunnete midagi. Aga et magama ei saa jääda.... see pole nagu küll kuidagi põhjendatud.

See et inimene SMSi saabumist tunneb enne selle reaalset saabumist võib teoreetiliselt võimalik olla - jällegi pange mobla teleka kõrvale ja te kuulete et suhtlus mobla-masti vahel hakkab pihta sekund-paar enne kui telefon näitab et SMS tuli. Muuseas, ka mina suudan seda kui ma parajasti autos olen. Aga kui põhjalikumalt järgi mõelda, siis tuleb see lihtsalt sellest et autos on mul mobla alati raadio all...

Eelnev jutt selle kohta et kõlaritest kuulda, käib vaid GSM kohta. 3G puhul timeslotte ei ole ja seega vist midagi kuulda ka pole kui telefon näiteks teleka kõrvale panna. Kunagi telekast nähtud filmist mobla kiirguse kahjulikkusest jäi kõlama väide et justnimelt see helisageduslik võnkumine põhjustabki neid kahjulikke efekte, sellest järeldaks et 3G puhul pole üldse põhjust muretseda. Samuti on 3G puhul maksimaalne telefoni väljundvõimsus oluliselt väiksem, vist oli GSM900 - 2W, GSM1800 - 1W, 3G - 0,125W. Nii et kui kiirgus häirib, ostke 3g telefon ja pange "3g only" peale.

Maste pole üldse põhjust karta, mastid küll kiirgavad pidevalt ja võimsus muidugi suurem aga samas on 30m kaugusel oleva masti kiirgus täiesti tühine võrreldes 10cm kaugusel oleva moblaga. Ja isegi 30m kaugusele mastist sattume ju üsna harva. Siiski, kui näiteks kuskil katusel ringi käite kus mobla mast on, siis soovitaks mitte astuda nende ümmarguste pannide ette, need on transmissioni jaoks ja töötavad hoopis teistel põhimõtetel aga nad saadava päris korralikku võimsust kontsentreeritult ühes suunas (teise samasuguse panni poole kuskil kaugel) ja mõju peaks olema umbes sama mis väga väikse võimsusega mikrolaineahju pugedes.

Üks paradoks ka: Kui teid häirib mobla kiirgus (aga samas ikkagi kasutate moblat), kolige elama mõne masti lähedusse. See soovitus põhineb kahel faktil:
- telefon reguleerib oma väljundvõimsust vastavalt vajadusele ja seega on kiirgus oluliselt väiksem kui mast on lähemal
- nagu juba eespool öeldud, masti enda kiirguse mõju on tühine, seega ses mõttes pole vahet kui kaugel mast on.

Muudetud: 25-3-08 kell 11:33:40 Santa
Vasta
#44
Mobiilid vs. popcorn

http://youtube.com/watch?v=vPf8dXsZ1PE
Esimesel võimalusel proovin järgi Smile

On keegi katsetanud?
Vasta
#45
Tsitaat:Algselt postitas: Tom
Mobiilid vs. popcorn
http://youtube.com/watch?v=vPf8dXsZ1PE
Esimesel võimalusel proovin järgi Smile
On keegi katsetanud?
Keegid tuttavad juba katsetasid ja ütlesid, et jama. Iseasi, kuidas ikkagi tehtud, kui mobiilid asjasse ei puutu. Alt kuidagi soojendatud?
Vasta
#46
Olen ka selline tegelane, kes mobiiltelefoni kuidagi kaasas ei taha kanda, ja praegu seisab mobiil juba kuu aega kapis, v2lja lylitatud. Olen ka siit sealt lugenud nende kahjulike kiirguste kohta, ja ei suhtu neisse skeptiliselt. Magamistoast viisin ka televiisori minema, et uni parem oleks.Need mobiilid ja muud kiirgavad asjandused on inimestel alles nii v2he aega olnud, et nende m6jus pikemas perspektiivis ei saa kindel olla. Inglismaal protsestisid lapsevanemad 25m mobiilimasti vastu, mida taheti pystitada kolme kooli ligidusse. Aga kohtus nad muidugi kaotasid!
Vasta
#47
Natuke selle tegeliku paravärgi kohta mobiiliga.
Iga mobiil on mingi firma võrgus.
Läbi selle võrgu toituvad klientidest ka selle firma mitteorgaanilised tegelased, nii et kui tahad, et su mobla ei toida pidevalt võrguoperaatori parapoolt, lülita mobla lihtsalt taskus välja.
Samas oled ka sisselülitatud moblaga huvitatud organite poolt pidevalt positsioneeritav, kasvõi eisegi võimalik taha turuuuringuid käitumise kohta päevade ja kuude lõikes kui identida mobla imei ostukeskustes.
Vasta
#48
Mul peaaegu samamoodi,ainult,et mul nii telekate ja arvutitega.
Vasta
#49
Hm sellepärast vihkangi mobiili, mäletan ,et ma pole kunagi olenud midagi telefoniga rääkimise vastu aga seda väikest vidinat vihkan südamest kohe algusest peale, käes võin hoida aga kõrva juures hoidmine on rõve sama tunnen kui mind pildistatakse.
Vasta
#50
See mobla kiirguse teema on viimasel ajal jälle aktuaalsemaks muutunud. Samas mind häirib see, et keegi midagi kindlat ei oska öelda. Endal just uue telefoni ost plaanis ja no mind väga huvitaks kui kahjulik see siis ikkagi on minusugusele inimesele, kes päevas võib-olla mõned minutid sellega räägib (kui üldse). Et on seal suur vahe kas osta 0.5/1/1.5 kiirgusnäitajaga telefon ? Arvuliselt on vahe küll selge, aga kas tegelikult sellest ka miskit eriti oleneb...
Vasta
  


Võimalikud seotud teemad...
Teema: Autor Vastuseid: Vaatamisi: Viimane postitus
  Teise inimese aura tunnetamine. hiidlane 32 12,721 21-06-2005, 17:18
Viimane postitus: fragger

Alamfoorumi hüpe:


Kasutaja, kes vaatavad seda teemat:
1 külali(st)ne

Expand chat