Teema hinnang:
  • 0Hääli - 0 keskmine
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Telefoni kiirguse tunnetamine?
#1
Et siis asjalood on järgmised: jah olen kuulnud et mobiiltelefonid kiirgavad igast asju ning pidid ohtlikud/kahjulikud olema. Kõik teavad et midagi nad kindlasti kiirgavad jne, kuid keegi ei võta seda tõsiselt nagu minagi.

Aga millegipärast ei saa ma enam koos telefoniga magada (ärge võtke sõna-sõnalt){mar et kui ennem oli telefon ilusasti voodi ääres või käe ulatuses, siis nüüd lähen magama ning kui telefon on ununenud enda ligidusse siis lähen ja viin teise toa nurka, sest see nagu kiirgab negatiivset ma ei tea mida, aga mitte ei suuda magada enam nii. Eile õhtul proovisin katsega kah, et üritan siiski telefoni kõrvale magama jääda, 12 olin voodis, kell oli 3 ja ma ei saanud ikka und... kui siis käega lõin ja telefoni viisin ära, siis enam ei mäleta kaua läks võibolla minut ja magasin....

Samas ma nüüd mõtlen, et kas tõesti ma tunnen et see telefon kiirgab midagi negatiivset või siis on järsku ma ei tea millest tekkinud selline alateadvuslik käitumine, et nagu kujutan ette seda, et see kiirgab ning sellepärast ei saa magada?

peaks laskma kellelgil teisel telefoni nii ära sokutada et ma ei tea kas see on seal või ei ole....? ning kui siis ka tunnetan et ei saa magada et miski asi häirib, siis......`?
Vasta
#2
Kusjuures, ma olen viimased kaks-kolm nädalat kõndinud ringi(või siis mitte kõndinud ringi) ilma mobiilita.
Enesetunne pole küll füüsiliselt muutunud, aga vaimselt võttes on super.
Proovige teha mõni mobiili vaba nädal, teie, kes kannate oma mobiili kogu aeg kaasas.
Vasta
#3
Me ükskord lasime erinevate mobiilide radioaktiivset kiirgust mõõta. Selgus,et kõige rohkem kiirgasid Siemensid ning kõige vähem Nokiad. Muud firmad jäid sinna vahepeale. Siemensid kiirgasid küll kõige rohkem, kuid siiski jäi kõik lubatud piiridesse. Aga kes neid lubatud piiregi teab...Niiet vaadake ette! (mina ei vaata vist)
Vasta
#4
Tsitaat:Algselt postitas: Thoth
Me ükskord lasime erinevate mobiilide radioaktiivset kiirgust mõõta. Selgus,et kõige rohkem kiirgasid Siemensid ning kõige vähem Nokiad. Muud firmad jäid sinna vahepeale.

Huu ... :i2: ärr hirmuta ... vast ikka raadiokiirgust, mitte radioaktiivset ... või muidu oleks lugu õite hull.
Vasta
#5
Ma pole näiteks kunagi saanud magada mobiiltelefon kaisus. Kui see on välja lülitatud, siis ei ole hullu, aga sisselülitatud telefoniga on asi ikka eriti hull:rahutu uni, ärkan kogu aeg üles ja lisaks veel haiged unenäod.
Kas sellega oli vist nii, et telefon kiirgab elektromagnetlaineid, mis häirivad me ajurakkude tegevust ning kui magama minna, siis aju läheb puhkeseisundisse ning tema kaitsevõime väheneb, ja seega telefoni kahjulik mõju suureneb kordades.
Mu arust on igasugu uuringuid ka tehtud selle kohta, et mobiiltelefoniga on seotud igasugused tervisehädad. Mobiilimastid pidid ka eriti kahjulikud olema, seal selline kiirgus kordades suurem. Umbes sama, mis kõrgepingeliinid. {mar
Kui ma õigesti mäletan, siis mobiilitootjad arendavad praegu ka välja spets materjalist korpuseid, mis hoiaks seda kahjulikku kiirgust kinni.
Vasta
#6
Tsitaat:Algselt postitas: elis
Kui ma õigesti mäletan, siis mobiilitootjad arendavad praegu ka välja spets materjalist korpuseid, mis hoiaks seda kahjulikku kiirgust kinni.

Ega need võimalused eriti suured ole siin midagi parandada - sest sidepidamiseks läheb vaja ikka sedasama elektromagnet(raadio-)kiirgust, mis terviseprobleemegi põhjustab ... (kui põhjustab - viimase kohta on vist siiski kinnitusi rohkem kui ühest uuringust).
Vasta
#7
Tsitaat:Algselt postitas: elis
Ma pole näiteks kunagi saanud magada mobiiltelefon kaisus. Kui see on välja lülitatud, siis ei ole hullu, aga sisselülitatud telefoniga on asi ikka eriti hull:rahutu uni, ärkan kogu aeg üles ja lisaks veel haiged unenäod.

Aga proovi kaissu võtta puuhalg, plekkämber, harjavars vms. ja vaata, kuidas nendega onLaugh Kohvipaksu pealt pakuks, et pole samuti kõige mugavamwink Kui mingi eseme või nähtuse kahjulikkusest muidugi piisavalt jahutakse, siis jätab see alateadvusesse oma jälje. Kas telefon nüüd kahjulik on või mitte, selle koha pealt ei oska arvamust avaldada kuid arvan, et ootereziimis telefon ei tekita füüsiliselt tajutavat nn. müra.
Vasta
#8
mul sama. kapp otse mu voodi taga, ja mobla selle peal. kui see seal kappi peal on, siis ei saa ma und, liht vähkren voodis.Sad
Vasta
#9
niisiis üritasin minagi proovida seda asja.. esimene päev telefon 1m läheduses teine päev teises maja otsas, ja uskuge või ei , asi täiesti toimis, esimesel päeval vähkresin ja ärkasin koguaeg ülesse. Järgmisel päeval ei saanud ma voodisse heitagi, kui jäin magama. nüüdsest enne magamaminekut jätan telefoni ilust arvuti kõrvale, mis on minu voodist päris kaugel.
Vasta
#10
Mobiil lebab mul igal ööl enda kõrval, vahest satub isegi külje alla. Mingeid erilisi unehäireid ma tähele pannud ei ole, kuid kõrvapõletikuga ma teil mobiiliga rääkida ei soovita.
Vasta
#11
Tsitaat:Algselt postitas: Wolfgirl
Mobiil lebab mul igal ööl enda kõrval, vahest satub isegi külje alla. Mingeid erilisi unehäireid ma tähele pannud ei ole, kuid kõrvapõletikuga ma teil mobiiliga rääkida ei soovita.
Ja põhjuseks võiks olla..?

Unehäirete kohta miskit lisada ei oska, lülitan telefoni ööseks alati välja.. Katsetamiseks kaa põhjust ei näe, seda veel vaja, et öösel kaa rahus magada ei saa :o Aga tekkis järgmine küsimus siis kohe, et kas telefon kiirgab ka väljalülitatud olekus, kui aku telefoni ei toida?

Muudetud: 18-9-07 kell 15:08:36 Hallucigenia
Vasta
#12
ma tunnen küll ennast imelikult, kui telefon näiteks südame kohale taskusse paigutada, mingid "korinad" hakkavad südames tunda andma siis. ja samuti tunnen/kuulen ma mingi 25m raaduises töötava teleri ära. ma ei tea kuidas aga nii see on.
Vasta
#13
Tekkis küsimus, et kui ma telefoniga ei räägi, aga see on ooteresiimis ja televiisori kõrval ja kui keegi ei helista, siis miks see televiisor hakkab signaali andma? Ühel oli süntekas telefoni kõrval ja enne tel helinat hakkas süntekas signaalitama. Kuids üldse süntekas selle kinni saab püüda?? Maa saan aru kui minu raadio selle kinni püüab.
Vasta
#14
Tsitaat:Algselt postitas: Foks
Tekkis küsimus, et kui ma telefoniga ei räägi, aga see on ooteresiimis ja televiisori kõrval ja kui keegi ei helista, siis miks see televiisor hakkab signaali andma? Ühel oli süntekas telefoni kõrval ja enne tel helinat hakkas süntekas signaalitama. Kuids üldse süntekas selle kinni saab püüda?? Maa saan aru kui minu raadio selle kinni püüab.

Ega ma täpselt tea, aga oletan, et ehk on see nii: niipea kui Su telefon püüab kinni temale suunatud pöördumise võrgust (enne veel kui helisema hakkab), lülitub ta saaterezhiimi ja saadab midagi vastu ja just selle signaali peale sünt reageeris, kuna saatja oli ju väga lähedal. Olen seda isegi täheldanud, kui mobla on raadio kõrval või ka sisselülitatud WiFi kaardiga läpaka kõrval. Aga mingi signaalidevahetus käib mobla ja võrgu vahel vist ka peale sissetulevate-väljaminevate kõnede: igal õhtul umbes kümne paiku teeb raadio, kui mobla ta lähedal, mingi piuksu. Mis asju ja kellega mu mobla seal sedasi ajab, mina ei tea. Aga küllap tuleb neid asju ajapikku juurde ja mõne aja pärast käibki põhiline infovahetus moblade eneste ja kõigi teiste "elukate" vahel, kel protsessor sees ja kes võrgus-internetis. Ja meie saame rääkida siis, kui aega üle jääb.
Vasta
#15
Mm.. negatiivsest energiast rääkides on nii, et mu kassidele meeldib arvuti juures magada (tooli peal). Nagu kohe kui arvutitool vabaneb, hüppab kass sinna ja jääb magama. Ja kusjuures ei ole asi sellest, et tool on pehme ja mugav vms. - ma panin ükskord ühe vana puidust tooli arvuti juurde, ja ta ikkagi jäi sinna magama. Smile imelik mis?
Vasta
#16
Minu kass magab ainult teleka läheduses.
Tegin testi viisin kõik toolid sealt toast välja ja kass läks teleka kõrvale lauale magama (laud oli asju täis ja kass magas nende otsas).
Vasta
#17
Ma nüüd päris täpselt ei tea, aga kas raadiolainetega ja üldse igasuguse elektromagnetlainetega nii pole, et neid võib igas ruumipunktis eksisteerida piiramatul arvul - ühesõnaga on kogu õhk pidevalt seda sama "kiirgust" täis, olgu sul see mobiil kaisus või kusagl teises toas...muidugi üks asi on allikas, teine aga see sama levi...telefoni ja saatja vahel käib pidev infovahetus - seal kus levi, seal ka lainetust.

Ega midagi - pole siin muud teha, kui ümber voodi faraday puur kududa...

Üldiselt mina isklikult olen juba aastaid telefon käeulatuses maganud - kui on unehäireid, siis peavad nad küll, millestki muust lähtuma...

Eks see alateadvuse värk ikka suuresti ole, kui telefonid tõesti inimesele midagi nii tajutavat teeks, siis see ka turul nõudluse/pakkumise kõverates tunda annaks...

Korduv pimekatsetamine, tulemused graafikusse ja pilt selge - ei usu, et see mobiilivastastele ülejõu käib uurimus oleks...
Vasta
#18
Nende kassidega ongi niimodi, et nad melike kohtade peal magavad. Öeldakse ju, et laske ore majja ja kuhu ta läheb, sinna pange voodi. Kass läheb halva koha peale, neile meeldib näiteks veesoonte poeal magada, inimesed seda väga ei talu.

Mul on ka telefon kapi peal voodi kõrval. Ma panen selle helisema hommikuks ja pärast esimest tirinat magan ma veel edasi, nii et telefon on padja all ja heliseb iga 10 mindi tagant ja poole tunni pärast tõusen üles. Ja tegelikult võin mina ka tund aega üleval passida, enne kui magama jään. Aga samas olen ma korduvalt magand ka telefon taskus.
Vasta
#19
Aastaid tagasi kui ostsin oma esimese mobiiltelefoni (Siemensi) kandsin ma teda rinnataskus südame lähedal. Juba teisel päeval hakkasin ennast halvasti tundma. Alguses ei osanud ma halba enesetunnet telefoniga seostada ja nii ma siis vaevlesin umbes nädala. Siis ühe tuttava soovitusel tegin mobiilivaba nädala ja minu hea enesetunne taastus- edasi proovisin taas mobiili rinnataskus hoida ja kõik kordus taas.

Ei oska ma siin mingeid üldistusi teha aga ilmselt mõnedele inimestele põhjustab mobiil tervisehäireid.
Vasta
#20
Olles ise, seoses oma tööga ,tegevuses kõigega, mis puudutab mobiile, nende teenuseid ja tarvikuid- võin täie kindlusega öelda, et neid inimesi keda mobiiltelefoni lähedus häirib on palju rohkem kui üldse oskaks ette kujutada. Üks minu headest klientidest kannatas lausa nii väga, et oli sunnitud kasutama bluetooth funktsiooniga peakomplekti igal ajahetkel. Rääkis ja võttis kõnesid vastu ainult selle vahendusel.
Kui peakomplekt oli mingil hetkel rivist väljas, siis hoidis ta telefoni kõrvast u. 10 cm kaugusel ja püüdis nii rääkida. Tal on rahvusvaheline äri ja mobiil on hädatarvilik. Tal tuli mobiili lähedusest päris mingi nahalööve.

On selliseid inimesi, kes võtavad telefoni kätte juba siis kui see ei ole veel helisenud ja jäävad ootele. Need on siis need kes tajuvad esimest tugevamat sissetulevat signaali.

Ise ma palju ei arutle mobiilide kahjulikkuse üle, sest mis meil tänapäeval ei ole kahjulik?
Kolisin ära metsa maamajja ja teate, mis siin metsas toimub? Siit lendab üle oma sadakond rahvusvahelist lennureisi.
See tähendab seda, et kõik, mis maas kasvab saab üle külvatud, kordi üle lubatud hulga, raskemetallidega, mida me oma mahepõllult korjame ja viljapuuaiast sisse sööme. Kohalik jahimajand viis ühe metskitse (või oli see põder?) maksa ja sapi uuringutele ja sealt tuli selline vastus, et tekkis tunne, et söömine, joomine ja hingamine tuleb lõpetada.

Niipalju ma küll enda heaks teen, et mikrolaineahju ja elektrilist põrandakütet ma oma kodu uksest sisse ei lase. Need, nagu kuulda, rabavad mõne inimese suisa jalust.

Ma annaks ühe lingi siia kust saaks ka ühtteist lugeda kui keegi huvitatud on:

http://gsm.usk.ee/kogutode.htm#vastuvotlikkus

Muudetud: 18-9-07 kell 22:10:15 Ria
Vasta
#21
Kusjuures ise tunnen ka end halvasti telefoni südame juures hoides ja see on nagu vandenõu, et absoluutselt kõigil töötunkedel on telefonitasku täpselt südame kohal.
Vasta
#22
mul rapiti hiljuti mitu tonni maksev telehvon ära. selleasemel, et masenduda, on enesetunne oopis hia. Smile
Vasta
#23
Rapiti? Seligia.
Vasta
#24
Tsitaat:Algselt postitas: kurk
Rapiti? Seligia.

varastati ära.. keegi oma tuttavatest, oma tutvusringkonnast. aga see selleks... üldiselt inimene on masekas kui midagi varastatkse ära aga mul oli .. kergendus.. oeh. lõpusk ometi.. vaba Laugh

ja nüd kodus käiakse ajudele et ma uue ostaks.. ma vastu neile.. et pole vaja. las ma kogun ennast, mul varastatakse jälle ära ja nii.. samas mobla on üsna praktiline. samas.. oeh. ei taha. mu reproduktsioonielundid on ka midagi väärt. mu süda on loodud armastamiseks, mitte et seda kiiritaks mingi kapitalistlik lelu.
Vasta
#25
Ma tean väljendit 'rottima', miks neid nii palju erinevaid vaja on. Ja ausaltöeldes on sul süda, et miski verd ringi ajaksLaugh.
Vasta
  


Võimalikud seotud teemad...
Teema: Autor Vastuseid: Vaatamisi: Viimane postitus
  Teise inimese aura tunnetamine. hiidlane 32 12,721 21-06-2005, 17:18
Viimane postitus: fragger

Alamfoorumi hüpe:


Kasutaja, kes vaatavad seda teemat:
1 külali(st)ne

Expand chat