Teema hinnang:
  • 0Hääli - 0 keskmine
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Telefoni kiirguse tunnetamine?
#76
Minu kass magab printeri peal! Teleka peal ka meeldib tal olla.
Vasta
#77
Njah, ei tundnud minagi end varem ei mobiilide ega ka arvutite juures hästi. Miski häiris, aga täpselt ei oska enam seletada, et mis. Lauaarvuti puhul ma mäletan, et nende taga istudes läks mingi aja möödudes süda natuke pahaks ja suu hakkas kuivama. Aga kõige hullem lugu oli käte nahaga, mis hakkas kuivama ja sügelema. Mingit löövet siiski ei tekkinud.
Mobiilide puhul oli asi ilmselt rohkem psühholoogiline, lihtsalt käis närvidele, et iga hetk võib keegi helistada ja kui mobiili välja lülitad, siis hiljem selgub, et kellelgi on olnud kindlasti väga vaja mind just sel ajal kätte saada.
Arvutiga olen kokkuvõttes ära harjunud, aga mobla viskaks ikka veel hea meelega põõsasse. Smile

P.S. Meenus veel, et mingi aeg tassisin arvuti juurde klaasitäite kaupa vett. Ei tea miks arvasin et see võiks aidata.

[Muudetud: 4-12-2010 Mugen]
Vasta
#78
Tsitaat:[i] See tundub imelik ja tavalisele inimesele võibolla ebaloogiline, aga kaasaegsed LCD ekraanid on inimese tervisele tükk maad kahjulikumad kui tavalise kineskoobiga telekad ja monitorid.


Seleta palun miks LCD monitorid siis kahjulikumad on?
Vasta
#79
Kirjutasin selle jutu maha ühe inimese konspektist, mille ta tegi Rein Weberi vastavasisulises loengus, mõnest sõnast ma ei pruukinud käekirja tõttu täpselt aru saada, aga asja üldine mõte oli selge. Kui kontrollida pendliga tavalise kineskoopmonitori ja lcd-monitori tervislikkuse koefitsiente, siis on vahe koheselt märgatav. Minu jaoks ei oma mõtet asja tehnilisse sisusse süvenemine, mulle piisab teadmisest, et minu jaoks autoriteetne inimene on öelnud, et lcd ekraanid on kahjulikumad kui kineskoobid, ja samuti piisab mulle ka sellest, kui ma ise pendli abil eelpoolnimetatud ekraane uurides saan sama tulemuse. Copy-paste sellest konspektist -

TV, külmik, arvuti, muusikakeskus jne. mõjuvad meile psühhotroonselt (mõjutavad meie psüühikat). Bioenergeetiline ja psühhotroonne mõju on need mida me peame arvestama ja eriti infokanaleid, peenparalleelmaailm kasutab neid kanaleid.
Eluenergia loomine on seotud süsteemi entroopiaga.
Kütus muutub põlemisel orgaanilisest struktuursest ainest kaootiliseks mateeriaks, selle käigus entroopia kasvab (näit. kamin, ahi, küünal). Koskedes laetud vesi. Küünal genereerib põledes peale valguse ka tugevat elu energiat. Sama efekt avaldub ka tavalise elektripirni põlemisel.
Negatiivset entroopset energiat kiirgavad tugevalt TV, arvutimonitorid, seda mitte segi ajada elektromagnetilise kiirgusega. Suurima negatiivse psühhotroonse efekti annavad vedelkristallsed indikaatorid ja videoekraanid kuna need koosnevad tohutust arvust elektromagnetilistest keeristest, mis tekitavad torsioonkiirguse. See kuulub kvantmehhaanilise pöörlemise efektide alla ja tuleb esile kui panna pöörlema massiivseid silindreid ja teisi geomeetrilisi vorme.
Kaasaegsetes esemetes on torsioonefekti tekitajaks tihti mootor. Autos on palju torsioonkiirgust, kuna seal on palju pöörlevaid massiivseid osi. Samuti elektromagneetilised nähtamatud keerised kutsuvad esile torsioonkiirgust – mobiiltelefonid, mikrolaineahjud.
Suurem osa elektroonsetest aparaatidest on psühhotroonse mõjuga. Mida kõrgemal sagedusel töötavad näiteks mobiiltelefon ja mikrolaineahi, seda ohtlikumad nad on.
Psühhotroonne mõju lähtub alati ekraanidest.
Peenmateriaalse maailmaga pole mõtet eksperimenteerida. Kõige halvem on jääda magama teleka ette, kuna magades lülitub enamus inimese kaitsesüsteemidest välja.
Paralleelmaailmade olendeil puudub meile tajutav kehavorm, nad on nagu arvutiviirus, mida me silmaga ei näe. Nad ei tungi arvutisse vaid tungivad meie ajju.
Peenelektroonika kallutab tasakaalu vaimumaailma halva poole peale, kui me ei kontrolli ega mõista, mis toimub. Infokanalite kaudu toimuvad meie teadvuse mittekontrollitavad muutused – arvutimängud, tundidepikkused surfamised netis, TV reklaamid, seebiooperid jne. Parasiitvaim tungib meie teadvusesse ja eluruumi ja tulemus on psüühiline ja psühhosomaatiline haigestumine (näiteks nagu narkomaanidel). Arvuti on vaimolendile hea asupaik ja sinna tuleb tavaliselt halba sooviv hulkuv vaim. See parasiit meie kodus võib muuta kodu hea Feng Shui tõeliseks mustaks auguks, kus pole meil hea olla. TV ja arvuti on lisavärav peenmateeriale, et tungida meie ellu. Mida kauem on need aparaadid töös, seda kauem peale väljalülitamist nad võtavad veel infot vastu. See oleks nagu välisukse ööseks pärani jätmine.
TV või arvutiekraanidele panna absorbandid – kristallid, poolvääriskivid, mäekristall, kvarts, malahhiit – nende tükikesed Tv ekraani ette.


Mingisuguste paralleelmaailmade (vaim)olendite rünnakuid või inimese mõjutamisi näiteks arvutimonitori kaudu ma kommenteerida ei oska, vastav kogemus puudub, pole olnud vajadust seda ka ekstra uurida. Aga selline jutt seal konspektis kirjas oli, ja mingil juhul ma ei eita, et selline asi võiks võimalik olla wink

Vasta
#80
USA Federal Communications Commission (misiganes selle täpne eestikeelne nimi on..) on hakanud rääkima rohkem mobiiltelefonide kahjulikkusest.
Artikkel siin: Wireless Devices and Health Concerns

Tsiteerin veidi:
Tsitaat:On November 5, 2009, the FCC released their Consumer Facts on "Wireless Devices and Health Concerns." In this document, the FCC recommends precautions for the use of cell phones.

According to the FCC, "Recent reports by some health and safety interest groups have suggested that wireless device use can be linked to cancer and other illnesses. These questions have become more pressing as more and younger people are using the devices, and for longer periods of time."

They now recommend the following steps:
- Use an earpiece or headset
- If possible, keep wireless devices away from your body when they are on, mainly by not attaching them to belts or carrying them in pockets
- Use the cell phone speaker to reduce exposure to your head
- Consider texting rather than talking
- Buy a wireless device with lower Specific Absorption Rate (SAR)


[Muudetud: 27-4-2010 elis]
Vasta
#81
Tsitaat:Algselt postitas taxo
Minu kass magab printeri peal! Teleka peal ka meeldib tal olla.
See on ju ammu teada, et kassid armastavad selliseid energiaid, mis inimesele kahjulikud, nt veesoonte kohad. Ja inimese haigete kehaosade peal meeldib neile samuti lamada. Peaks järele proovima, äkki meeldib neile mobla juures ka olla
Vasta
#82
Uuemaid uudiseid mobiilide ja nende mõju kohta:
http://www.tarbija24.ee/488848/viimased-...vahiriski/

Inglise keeles, koos lisalugemisega:
http://www.cbsnews.com/stories/2011/07/0...6993.shtml
Vasta
#83
Aastaid tagasi rääkisin ma mobiiliga, hoides teda "kõrva juures" - tunda hakkas andma nn "mälu tuhmumine", st paljud jooksvad asjad hakkasid meelest ära minema, ning telekast filme vaadates ei meenunud, et olen neid varem näinud.

Nüüd olen ma aastaid kasutanud mobiili vaid "väljuhääldi kaudu" või "kõrvaklappidega", hoides mobiili kõne ajal endast meetri kaugusel - igatahes mälu on läinud üllatavalt heaks: näiteks telkast filme vaadates tuleb kohe meelde, et neid on näidatud aasta tagasi ja varemgi, ning kõik jooksvad asjad on ilusti meeles.


Põhimõtteliselt kiirgab mobiiltelefon välja kuni 2 W võimsust - kui telefoni hoida rääkimise ajal "kõrva juures", siis läbib pead pool telefoni poolt välja kiiratud kiirgust, ehk ca 1 W energiat (nii jube ta pole, kui mikrolaineahjus "kassi kuivatamine", kuid ikkagi sinnapoole).

Kui aga telefoni hoida rääkimise ajal endast ca 1 meetri kaugusel, siis läbib pead vaid sajandik telefoni poolt välja kiiratud kiirgusest.

Kui telefoni hoida magamise ajal endast mitme meetri kaugusel olevas kõrvaltoas, siis läbib pead olematu osa telefoni poolt välja kiiratud kiirgusest (telefon võtab aegajalt ühendust tugijamaga, mis on sama hea, kui telefoniga rääkimine).
Ööseks võiks üldse mobiilitelefoni välja lülitada (nii ei saa luureteenistused ja pahad tulnukad pealt kuulata, kuidas sa magad) või panna mobiiltelefon kinnise plekkpurgi / fooliumi sisse (suletud metallpinna sees on elektromagnet kiirgus null, ehk telefon ei tööta, ehk telefon ei kiirga mingit kiirgust välja kinnisest purgist - nii ei pea telefoni välja lülitama).



Mobiiltelefoniga võrreldava kiirgusvoo tekitab ka kodune Wifi ruuter.
Näiteks paljud ei taha mingil juhul hoida Wifi ruuterit magamistoas, kuna see "segab" rahuliku und.


Veelgi hullem on aga autoga kõrgepingeliinide alt läbi sõitmine - selline vastik surin kõrvus, et jube kohe (ime siis, et kõrgepingeliinide lähedal elavad inimesed ära ei sure või lolliks lähe).
Vasta
#84

Telefonil ja Sinu BioEnergia! Tõsi ta on Telefon kiirgab negatiivset energiat..
Inimese Bio Energia tunneb selle ära. Telefoni Kõrval ei saa magada jah.

Mul Kodus Poltegeist, kes muidugi kolistab ja ma tunnen igal õhtul voodis olles, et ta tõllerdab kusgil toas ringi ja ei saa magada isegi tema liikumine anna minu bioenergiale märku. Igalt inimeselt on see erinev, mul on väga tundlik tunnetab kohe ära, et vaimudest keegi liigub mu läheduses!
Vasta
#85
Endine Nokia juht: mobiiltelefon võttis mu tervise

Lisaks on mehel diagnoositud ka sclerosis multiplex.
„Iroonia on selles, et ma ei saa ise enam ühtki enda arendatud seadet kasutada,“ tõdeb 44-aastane Niemelä Soome väljaandele Satakunnan Kansa.

Nimela tõdeb et, palju reisides kasutas ta suure kiirgustasemega tänaste nutitelefonide algset mudelit Nokia Communicatorit väga aktiivselt ehk päevad läbi ning isegi öösiti. Vähesed inimesed on saanud suurema kiirgusedoosi kui mina, lausus ta.

...
Niemelä sõnutsi on mobiiltelefonide kiirgus olnud Nokias salastatud teema. „Ettevõtte sees sellest ei räägitud. Töötajad isekeskis küll vahel arutlesid, kas kiiritusel ka mingeid mõjusid, kuid teemat ametlikult tõstatada ei soovinud keegi, sest see oleks tähendanud vallandamist,“ rääkis ta.

Niemelä on eriti mures laste mobiilikasutusharjumuste pärast. „Nendest asjadest on liiga kaua vaikitud. Ma loodan, et tulevikus võib oma hirmudest avalikult rääkida.“

Kära selle ümber on juba ammu käinud, aga mis suunast on tulnud kõik litakad üksikute asja uurinute pihta?

Tampere ülikooli mobiilitehnoloogia riskijuhtimise teaduri Mikko Ahoneni sõnutsi on tõenäoline, et kiirgus ning sclerosis multiplex on omavahel seotud, kuigi seda on veel vähe uuritud. Tema arvates peaks muretsema ka DNA kahjustuste ning viljakusprobleemide pärast. Nii on Soomes Ahoneni sõnul just viimased pidevalt suurenenud ning ta imestab, miks selle põhjuste üle avalikult ei arutleta.

Kui mees ei saa enam kasutada ühtegi tema poolt arendatud seadet, siis vist ikka on seos(ed) olemas küll!
Vasta
#86
Mõned aastad tagasi kusagil aastavahetuse paiku oli minu mäletamist mööda ETV peal 4 seerialine soome sari mobiilfirmast ja seal levinud paanikast . Sari rääkis saladuslikkudest surmadest, mis tabasid inimesi , kes puutusid kokku inimestega , kes üritasid avalikkuse ette tuua fakti, et mobiil tapab .

Pealkiri on nagu mälust pühitud, aga mäletan , et mõtlesin seda vaadates , kui palju see sari võib põhineda tõsielusündmustel .
Vasta
#87
(26-10-2014, 22:26 )nokitseja Kirjutas: Endine Nokia juht: mobiiltelefon võttis mu tervise

[i]Lisaks on mehel diagnoositud ka sclerosis multiplex.
„Iroonia on selles, et ma ei saa ise enam ühtki enda arendatud seadet kasutada,“ tõdeb 44-aastane Niemelä Soome väljaandele Satakunnan Kansa.
Mobiilide kahjulikkusest on juttu ka 2010 tehtud teemas Elektromagnetkiirgus.
http://www.para-web.org/showthread.php?t...obiilid%22



Vasta
#88
Kas keegi oskab seletada, miks põrandakõte kahjulik on? Ja kas on tundnud mõju ka? Mina olen :/
Vasta
#89
(26-10-2014, 22:26 )nokitseja Kirjutas: Nimela tõdeb et, palju reisides kasutas ta suure kiirgustasemega tänaste nutitelefonide algset mudelit Nokia Communicatorit väga aktiivselt ehk päevad läbi ning isegi öösiti. Vähesed inimesed on saanud suurema kiirgusedoosi kui mina, lausus ta.[/i]
...
Niemelä sõnutsi on mobiiltelefonide kiirgus olnud Nokias salastatud teema. „Ettevõtte sees sellest ei räägitud. Töötajad isekeskis küll vahel arutlesid, kas kiiritusel ka mingeid mõjusid, kuid teemat ametlikult tõstatada ei soovinud keegi, sest see oleks tähendanud vallandamist,“ rääkis ta.

Selle "uudise" näol on tegemist eheda näitega anektootlikust väitest millegi kahjulikuse kohta. Artiklis ei ole kusagil mainitud, et kes või kuidas selgitas välja, et tema vaevused on kuidagi telefonidega seotud. Sellel on hea põhjus - on praktiliselt võimatu tagantjärgi kindlaks teha, et A põhjustas B. Siiamaani näib tegemist olevat klassikalise näitega loogikaveast post hoc ergo propter hoc, ehk siis tõlkes "peale seda, järelikult selle tõttu". Taoliste asjade selgitamiseks on vaja mahukaid ja ettevaatlike statistilisi uurimusi, mille tulemused on siiamaani enamuses negatiivsed olnud. Polüskleroosi põhjusi ei ole siiamaani välja selgitatud, seega on see haigus ideaalne tagajärg, millele meelevaldselt põhjusi otsida. Fakt on, et see haigus sai oma nime juba aastal 1868 - kaheksa aastat enne seda, kui Bell oma telefoni patenteeris.

Väide, et vähesed inimesed on saanud suurema kiirgusdoosi kui tema, on lihtsalt rumalus. Ta ei saa kuidagi teada kui palju "kiirgust" keegi saanud on - enne teda ja peale teda. Julgen esitada väite, et väga paljud inimesed on nüüdseks saanud sadu kordi suuremaid doose - vaadake vaid millega koolist koju kõndivad lapsed ennastunustavalt tegelevad. Kui mingi seos eksiteeriks, siis peaks inimesi haigestuma massilistes hulkades - millegipärast aga keskmise lääneruumis elava inimese tervis ja eluiga üha paraneb ja paraneb (samal ajal kui telefonid ja sama elektromagnetkiirgusspektrit kasutav tehnoloogia üha kasvab ja laieneb).

Mis puutub ettevõttesisestesse artlustesse teemal, et kas nende poolt pakutav toode võib äkki tarbijate tervisele ohtlik olla. Otseloomulikult ei sallita ühelgi tasemel taolisi kuulujutte ja avalikke muresid - kas nendel juttudel ka mingit tõepõhja on ei puutu absoluutselt asjasse.

Telefonide tööks vajaliku mikrolainekiirguse kahjulikuse koha pealt on alati tegemist olnud kuidagi väga nõrkadele alustele toetuva murega. Evitavad kiirgushulgad ja võimsused on äärmiselt nõrgad. Jah, mikrolained tõstavad kudede temperatuuri - kõik teavad seda. Küsimus on kui palju ja mis mõju see tekitada võib? Võib väga vabalt öelda, et need sajad erinevad keskkonnamõjud millega me igapäev kokku puutume mängivad suuremat rolli kui mingid paarivatised mikrolained. Näiteks palja peaga päikese käes seismine või kuuma veega juuste pesemine tõstab su aju temperatuuri kümneid kordi rohkem kui murdosake kraadist, mida telefon kõrva ääres suudab.

Kokkuvõttes arvan, et telefoni "kiirgusest" ohtlikum on taolisest paanikakülvamisest johtub stress ja sellest tulenevad psühhosomaatilised vaevused. Lisaks veel muidugi kõik see jama, mida meile läbi nende väiksete ekraanide igapäevaselt sisse söödetakse...

(30-10-2014, 15:48 )Paragirl Kirjutas: Kas keegi oskab seletada, miks põrandakõte kahjulik on? Ja kas on tundnud mõju ka? Mina olen :/

Kes ütleb, et see kahjulik on? Põrandaküte on sisuliselt radiaator põranda all...
Vasta
#90
Selles uudises oli, et see Nimelä kasutas aktiivselt suure kiirgustasemega tänaste nutitelefonide algset mudelit Nokia Communicatorit.
Loodetavati on tänased telefonid ehk vähem ohtlikud. Smile
Vasta
#91
Tunnetan kiirgust.
Eriti kõvasti kiirgab kui andmeside (3G või wifi) on sisse lülitatud.
Kui võimalik, taskus ei hoia.
Ööseks jätan teise tuppa telefoni.
Vasta
#92
Teadlaste sõnul võib mobiilseadmete kiiresti kasvanud populaarsus suurendada unehäirete ja insomnia esinemist. Üheks põhjuseks on see, et digitaalekraani sinine valgus mõjutab kehakella loomulikku toimimist. Isegi kaks tundi enne magama jäämist telefoniekraani süvenemine võib põhjustada tõsiseid uneprobleeme. Nutitelefonide ekraani ere valgus saadab meie ajule signaali, et on alles päev. Valgus mõjutab silma võrkkesta rakke, andes selle kaudu ajule signaali, milline osa päevast parasjagu on. See omakorda kontrollib kogu keha toimimist läbi erinevate hormooonide nagu kortisool ja käbikehas toodetav unehormoon melatoniin. Teadlased on leidnud, et kõigest kaks tundi ekraanivalguses veedetud aega vähendab melatoniini tootmist isegi kuni 22%.

Ei ole uudiseks, et mobiilikiirgus mõjutab tundlike lennukiseadmete toimimist ning haiglaaparatuuri. Ometi tõrgutakse ikka veel selle idee vastu, et see võib mõjutada niivõrd tundlikku organit, nagu on inimese aju. Mobiiltelefoni toimimise põhimõtteks on kindlat tüüpi elektromagneetline kiirgus.

Mobiilikiirgus mõjutab aju kuni sügavate kihtideni välja ning mida see endaga meie tervise kontekstis kaasa võib tuua, on alles teadmata.
Kõige kindlam viis vältida mobiilseadmete negatiivset mõju une kvaliteedile on nende kasutamine magamistoas täielikult välistada.

http://www.telegram.ee/toit-ja-tervis/ol...kvaliteeti
Vasta
  


Võimalikud seotud teemad...
Teema: Autor Vastuseid: Vaatamisi: Viimane postitus
  Teise inimese aura tunnetamine. hiidlane 32 12,735 21-06-2005, 17:18
Viimane postitus: fragger

Alamfoorumi hüpe:


Kasutaja, kes vaatavad seda teemat:
1 külali(st)ne

Expand chat