Teema hinnang:
  • 0Hääli - 0 keskmine
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Igor Volke - "Ufo päevikud"
#1
Avasime uue kirjandusteemalise foorumi, kus saab arutleda, soovitada, kirjutada kokkuvõtteid jne. Järgnevalt üritan teha näidispostituse, milline võiks välja näha üks teema selles foorumis.

Raamatuks valisin esimese, mis kätte juhtus ja tundus huvitav siin kajastada - Ufo Päevikud, autoriks eestlane Igor Volke. Välja antud 1998 aastal BNS kirjastuse poolt. Peaks olema saadaval raamatupoodides ja raamatukogudes.

Tegemist on siis väga ülevaatliku raamatuga, kus on kronoloogilises järjekorras sisestatud inimeste kohtumised ja läbielamised ufodega. Raamat jaguneb kaheks - välismaised päevikud - juhtumid alates 1947 ja Eestimaised - juhtumid aastast 1944. Tegemist on osalt autori elutööga ja vajadusest kajastada eesti lugejale asju, mida ta muidu ei mõista.

Üritan tuua näiteid raamatu sisust

Välismaised päevikud - lk 47

Tsitaat:1960.aasta 5 aprill, Mosambiik
Beira lähedal nähti liikumas apelsinivärvi kerajat objekti, mis kukkus linna lähedale põllule maha. Enne objekti plahvatamist nähti metsa kadumas 4 väikest olendit

Palju on raamatus olemas ka intervjuusid, kus juhtunu läbielanud räägivad oma kogemustest. Esitan katkendi leheküljelt 63 :

Tsitaat:1965.aasta 7.august, Venezuela
Juhtum juhtus kolme inimesega, kes peale seda olid pikemat aega tõsises šokis. Nad kohtusid ufodega.

K: Kes te olete? Kust te tulite? Mida te siist soovite?
V: Tulime Orionilt.Oleme sellel planeedil rahu asjus.Uurime inimese psüühikat, et seda kasutada.Meie ümber on seitse asustatud planeeti: Maa, Saturn ja kaks satelliiti Epsilon ja Kristofix, Kelpis, Orion ja väikeplaneet suures vankris.
K: Kuidas lendavad taldrikud liiguvad?
V: Need ei ole lendavad taldrikud. Need on gravitalides ja nad liiguvad kogutud päikeseenergia abil, mis arendab tohutut magnetilist jõudu.
K: Kas te suudate valitseda raskusjõudu?
V: Kahtlemata.
K: Kes lendavad nende laevadega?
V: Ühtedega lendavad spacitamelesed ja teistega mechanistolesed.
K: Mida need nimed tähendavad?
V: Olendeid väliskosmosest ja mehaanilisi automaate.
K: Kas kõigi seitsme planeedi elanikud on ühesugused?
V: Ei. On olemas morphus- ja amorphusolendid. Meie oleme morphuse liiki ja enam üksteisele sarnased kui need, kes on Suurest Vankrist ja kes on umbes 90 sentimeetri pikkused.
K: Kas teil on maal tugipunkte?
V: Igal planeedil, mis saadab uurimisekspeditsiooni maale, on oma ruumilaev, mis on umbes poole Kuu suurune, ja selle nad jätavad Marsi taha. Sellest tuleneb, et meid nähakse kõige rohkem Marsi lähiseisu ajal.
K: Kas teiesarnaseid olendeid on meie keskel?
V: Jah! 2417805.

....

Huvitav, eksole. See võiks olla ulmekirjandus, kui teda ei peetaks reaalselt toimunud juhtumiks. Samasuguseid intervjuusid on veel - üldjuhul mõned tunduvad tõesti reaalsena, teised aga kummalise ja väljamõelduna.Lehekülgi on raamatus 301. Lisaks tavapärasele kronoloogilises järjekorras esitatavatele päevikutele, käsitletakse veel kolmnurki ja muid arusaamatud asju. Raamat on illustreeritud nii piltide kui joonistustega läbielanute ja asjatundjate poolt.

Raamat, mida julgen soovitada lugemiseks ja tutvumiseks ühe haruldase inimese elutööga.

PS! Selline umbes selline võiks välja näha üks korralik postitus sellesse teemasse.
Vasta
#2
nu, henzukaz, oma posti viimase lausega hirmutasid sa küll kõik liikmed ära. Laugh keegi ei julge enam postitada. Laugh aga selliseid interviuusi on alati huvitav lugeda, aga imelik, kuidas inimesed need omale meelde jätavad. :ee:
Vasta
#3
Tsitaat:Esialgne postitaja Aztecca
nu, henzukaz, oma posti viimase lausega hirmutasid sa küll kõik liikmed ära. Laugh keegi ei julge enam postitada. Laugh aga selliseid interviuusi on alati huvitav lugeda, aga imelik, kuidas inimesed need omale meelde jätavad. :ee:

hmm.. ma lihtsalt mõtlen, et väga huvitav on saada raamatust põhjalik kokkuvõte (nendele, kes raamatut nagunii ei viitsi lugeda). hirmutada ma küll kedagi ei ole plaaninud :o

Aga jah, need intervjuud on alati kahtlased. Tavaliselt on nii, et mingusgusest raskest juhtumist ei jää midagi erilist meelde - siin aga sõna sõnalt. Kahtlane eksole. Aga lugeda on selliseid asju huvitav küll.

[Teadet on muutnud 5-12-2003 postitaja henzukaz]
Vasta
#4
icic @ volke raamat.
igor isegi ütles et ta sel ajal veel noor ja rumal oli kui seda kirjutas...
Vasta
#5
Tsitaat:Esialgne postitaja celtic
icic @ volke raamat.
igor isegi ütles et ta sel ajal veel noor ja rumal oli kui seda kirjutas...

vana siis sel hetkel volke oli, raamat ise on välja antud ju 1998, et ma arvan, et siis ta ligikaudu sai valmis selle ning siis anti välja, seega 1998 oli tegelikult ju alles hiljuti, kas tõesti volke oli siis noor? sündinud: 19. jaan. 1950: Igor Volke - ufoloog, seega aastal 1998 oli ta 48 aastane, isiklikult, kui mina oleks 48 aastane, siis ma end küll nooreks ei peaks... ja ei tea nüüd tõesti, tegelikult 6-e aastaga saab tarkust juurde ikka hulganiselt, et kui vaadata näiteks koolis 6-11. klass õpid päris palju kuue aastaga, et äkki siis ta oli tol hetkel rumal, aga, et ta noor oli, sellele ma vaidleks küll vastu.......

muidu kui ometigi vabat aega leiaks, siis võtaks raamatu kohe käsile, aga praegu isegi koolis järjest 3 kohustuslikku kirjandust ehk siis raamatut lugemata, mis tuleb viimase nädala jooksul hiljemalt ära vastataSad
Vasta
#6
ńo inimene areneb kogu elu... mingi tegelane ütles kord nii.

ka mina olin eile noor kuna ei teadnud nii mõndagi... täna olen targem sest olen omandanud uusi oskuseid... teadmisi...


samas - ufo päevikud on palju rohkem arenenum kui kunagine UFO Raamat Laugh
Vasta
#7
Nõustun sinuga celtic Ufo päevikud on tunduvalt parem kui Ufo raamat, kuid mõlemad lugesin läbi sellegipoolest.... osad juhtumid tundusid küll päris naeruväärsed aga äkki just peavad need olemagi sellised, sest kuskil pole ette nähtud, et need peavad olema nii tõsised ja keerulised, seda märkis ka muide volke oma raamatus....... aga üldiselt on kõik see, mis on ufo raamatus kirjas on sama kirjas ka ufo päevikutes, et tegelikult võib selle raamatu vahele jätta "ufo raamat", sest ufo päevikutes on ikka materjali lisaks rohkem peale raamatu oma............ kuid ühe märkimisväärse lause leidsin ma ufo raamatust lk-lt 4 : UFO - Unknown Factory of Objectivity, ehk tegelikkuse tundmatu või väheuuritud tegija? Seega võib tulnukat ikkagi kutsuda ufoks või sain ma millestkist valesti aru?

Seega veel üldiselt, et minule see raamat väga meeldis, neid juhtumeid oli lihtsalt nii hea lugeda: juhtum, juhtumi järel sai nii kiiresti otsa ja juba tuli uus vastu, et mida ma tahan öelda, et ei pane tähelegi kui raamat juba läbi ning nüüd ise loodan salamisi, et ka mina saaksin midagi sellist kogeda, varsti kirjutan maja katusele: TAKE ME! või siis eestipäraselt ikka, kuna need valdavad kõiki keeli VÕTKE MIND!Laugh
Vasta
  


Võimalikud seotud teemad...
Teema: Autor Vastuseid: Vaatamisi: Viimane postitus
  ''UFO ja FBI salasidemed'' Bruce Maccab yar 3 3,187 06-11-2010, 13:55
Viimane postitus: Müstik
  Marek Simpson, "UFO-müüt või reaalsus?" Reinhold 5 3,055 18-02-2007, 19:27
Viimane postitus: Reinhold
  Bruce Maccabee, Ph.D. - "UFO ja FBI salasidemed. Valits etc 4 3,391 28-03-2005, 16:57
Viimane postitus: Müstik

Alamfoorumi hüpe:


Kasutaja, kes vaatavad seda teemat:
1 külali(st)ne

Expand chat