Teema hinnang:
  • 0Hääli - 0 keskmine
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Kliinilisest surmast, surmalähedased kogemused
#26
Ei tea... Igatahes olen kuulnud, et pärast kliinilist surma inimene muutub täielikult
Vasta
#27
Mulle pakub siiski huvi se 21 grammi väide. See on ju tegelikult tõestatud. Kunagi lugesin kuid hetkel ei viitsi uuesti otsima hakata. Migi asi meil ju siiski sees on, mis sunnib meid asju tegema. Mind näiteks seda jora kirjutama Smile Ja kui kliiniline surm on käes, siis kas tõesti saab hing kehast vabaks? Kui alustatakse seda elustamist, miks siis jälle keha ja hing tööle hakkavad koos? See on huvitav seos. Keha oleks meile justkui lisand(plug-in), mis töötab koos hingega. Või hing hoiab seda töös. Kuidas saame aga nii lollid olla, et ikka kahtleme hinge olemuse üle?...
Vasta
#28
Lee Carroll - Krayoni II raamat "Ära mõtle inimese kombel!" seitsmendas peatükis "Lemuuria & Atlantis" on küsimus: Sa rääkisid loomise koopast. Millega on tegu? ... ja kus see asub?

http://www.hot.ee/emfestonia/Krayoni_II_raamat_1.3.html

Krayoni vastuse kohaselt läbivad selle kõik inimesed sünnieelselt ja surmajärgselt.
See ongi valgus lahkumistunneli lõpus.

Loomise koobas asub meie planeedil sügaval Maa sisemuses ja on kõige kõrgenergeetilisem koht planeedil.

Olen vestelnud keskkooliõpilasega, kes jäi koolikaastega saunapidu pidades vingumürgitusse ja sattus tunnelisse, mille teises otsas paistis valgus.
Klassikaaslaste nutt ja hala vähendasid algul tema tunnelis kulgemise kiirust ja ssejärel tõmmati ta kehasse tagasi.
Inimene ei olnud üldse imestunud, see oli ju tema oma kogemus.
Vasta
#29
mul on ka sarnane kogemus, küll mõningate erinevustega. tunnelisse ma ei sattunud - lihtsalt soe valgus oli ümber ringi, samal ajal aga nägin/adusin tegelikult toimuvat. inimeste nutt jne. teine erinevus oli see, et ma (enda arvates) ise tõmbasin end tagasi oma kehasse.
aga kummaline on see, et tõesti ei imesta selle kogemuse üle. kuidagi hästi loomulik ja arusaadav, aga sõnades ei oska pärast kirjeldada. teist korda küll ei tahaks seda läbi teha, kuigi polnud halb tunne.
aga tõsi jah, inimene pole pärast sellist kogemust enam endine Smile
Vasta
#30
Tsitaat:Algselt postitas: lennart88
Inimesed kes on viibinud kliinilises surmas räägivad järgmisi lugusid: Nad on hõljunud oma keha kohal vaimuna
Liikunud tunnelis valguse poole
Tõusnud taevasse ja tundnud meeldivat rahustavat tunnet

Mis teie sellest arvate?

Rohkem infot.

www.iands.org
www.near-death.com
Vasta
#31
Mu vanaisa oli suremas ja siis ta rääkis et ta hõljus ja igal pool oli solk ja silmapiiril oli muri lapike ja siis ta roomas ja roomas ja lõpuks peaaegu jõudis murulapile. Lõpuks hakkas kuulma et teda hõigatakse siis ärkas üles. Arstid olid teda elustanud. Pärast rääkis nõid et ta oleks surnud kui ta oleks jõudnud murulapile peale.Sad
Vasta
#32
a mul oli sama asi ma nägin muru seal oli üks valges seelikus naine kes istus muru peal siis ta naeratas mulle ja siis tulin kliinilisest surmast tagasi. A huvitav see et seal on muru palju rohelisem kui siin maailmas.
Vasta
#33
Mul sõber oli eelmine aasta kliinilises surmas. Tal polevat olnud mingit valgust tunneli lõpus, vait lihtsalt pimedus/must ruum.
Vasta
#34
Kui inimene sureb , siis keha sureb enne kui aju. Ehk siis ajutööd on veel kuskil 5-6 minutit. See ajutöö ehk seisnebki selles mida ette kujutad. Unenägu siis ilmselt ... Aga kuna unenäos läheb aeg väga aeglaselt ( igaühel on vast nii olnud et ärkate hommikul ..vaatate kell mingi 10:22 jääte magama näete üli pikka unenägu kus toimub väga palju asju ja üles ärgates on kell 10:23 ) siis äkki need 6 minutit ongi terve su järgmine elu ...või su praegune elu ? Kes teab kes teab.... Need inimsed kes on seal tunnelis olnud on siis näinud seda unenägu , aga neid on tagasi tiritud . Ilmselt on igaühte ka tavalisest unenäost samamoodi välja tiritud.
Vasta
#35
Mina nõustun selle väitega, et pärast surma siiski on midagi. Inimesele pole sisse programmeeritud tühjuse/mitte eksisteerimise tunnet. On see siis teispoolsus, uuestisünd vms, midagi igatahes juhtub.
Vasta
#36

Sloveenia Maribori ülikooli teadlaste sõnul võib surmalähedase kogemuse taga olla süsinikdioksiidi kõrge tase veres.
Surmalähedasest kogemusest ellujäänute sõnul jookseb elu nagu filmilint silmade eest läbi või siis on nad tundnud seletamatut rahu, kirjutab The Telegraph.

Teadlaste arvates lahendasid nad nüüd surmalähedase kogemuse mõistatuse.

Uurijate sõnul ei ole tegemist religioosse kogemusega, vaid kehakeemia mõjutab aju.
http://www.postimees.ee/?id=247275

Inimesed, kelle veres on tavapärasest rohkem süsinikdioksiidi, näevad ja kogevad ebatavalist sagedamini.

Surmalähedase kogemuse osaliseks olnute sõnul on nad näinud näiteks eredat valgust, tunnelit ning isegi surnud lähedastega suhelnud.

Sloveenia teadlase Zalika Klemenc-Ketise sõnul on käibel mitmeid surmalähedast kogemust selgitavat teooriat.

«Meie uuring aga näitas, et seda fenomeni kogenud inimestel on süsinikdioksiidi rohkem, kui teistel. Mitmed varasemad uuringud on kinnitanud, et süsinikdioksiidi sissehingamine võib tekitada surmalähedase kogemuse,» selgitas teadlane.

Sloveenia teadlastegrupp uuris 52 inimest, kelle oli südameseiskumine. 11 neist kirjeldas hiljem oma surmalähedast kogemust.

Teadlaste sõnul ei sõltu selle kogemine religioossetest uskumustest, haridusest, medikamentide tarbimisest, surmahirmust, soost ega vanusest.

Nad lisasid, et surmalähedane kogemus võis seda varem kogenutel korduda.

«Kuna nende inimestes veres on süsinikdioksiidi tase kõrgem, siis on kordumine loogiline,» laususid teadlased.

Südameseiskumise ajal süsinikdioksiidi tase veres tavaliselt langeb, kuid on patsiente, kelle süsinikdioksiidi tase tõuseb.

Klemenc-Ketise sõnul ei ole surmalähedast kogemust varem seostatud süsinikdioksiidi tasemega.


[Muudetud: 4-8-2010 djfreeze]
Vasta
#37
Siin pole midagi kui kilekotid pähe ja kõik kodus ekperimenteerima...

Sarnane jutt, kuigi asi aetakse ketamiini kaela: http://www.minut.ee/article.pl?sid=10/04...ode=nested

[Muudetud: 4-8-2010 Nielander]
Vasta
#38
Tsitaat:Siin pole midagi kui kilekotid pähe ja kõik kodus ekperimenteerima...
Aga paluks mitte kõik korraga. Muidu võib paraweeb nii kurvalt tühjaks jääda et isegi järelhüüet ei kirjuta enam keegi.
Smile
Vasta
#39
wvia.org debatt surmalähedase kogemuse teemal.
http://www.wvia.org/television/index.php...1&compid=1

Skype kaudu räägib Jeffrey Long, M.D ja stuudios on saatejuht George Thomas ning külalised Rene Jorgensen, J. Timothy Cannon, Ph.D ja David Bennett.


[Pilt: 60750227.png]
Saatejuht George Thomas üritab jääda erapooletuks ja on minu arvates igati tubli ja saade ise väga hea Smile

[Pilt: 37076318.png]
David Bennett räägib oma NDE'st, kus ta uppus, nägi valgust ja sai isegi infot, et tulevikus põeb ta vähki ning paraneb sellest ja nii ka läks. (videod, kus ta räägib oma NDE kogemusest: link)

[Pilt: 15123506.png]
J. Timothy Cannon, Ph.D täidab skeptiku rolli ning suuremas osas toetub teise suure (äärmus)skeptiku Susan Blackmore, PhD tegemistel.

[Pilt: 84646100.png]
Rene Jorgensen suurt debatis ei osale, ta on kirjutanud mitmeid raamatuid NDE teemal, webilehe NDELight.org asutaja ja ka ise kogenud NDE. (link1;link2) Tema huviks on ka religioosne ning spirutaalne roll NDEga seoses. Saate lõpus sai pisikese reklaami oma raamatule "The Light Behind God: What Religion Can Learn From Near Death Experiences"

[Pilt: 63150204.png]
Jeffrey Long, M.D skype ühenduse kvaliteet pole just parim, samas tema kogemuste pagas NDE uurimises on väga lai. Reklaamivad tema raamatut Life After Death: The Evidence; mis on saanud siiski ka suhteliselt palju negatiivset tagasisidet amazonis: link

Kui keegi arvab, et ma liiga palju pilte postitan, siis karjuge kõrva, sest ma olen siin foorumis vist nr.1 piltide postitaja lol.
Vasta
#40
Pärast surma elatakse läbi midagi.. ebamaiselt võimast. Midagi, mida peab tõesti ise kogema, et seda mõista.. Midugi on kindlasti ka see kõigil erinev.
Esiteks sa tunned seda ette. Kes kuu kes nädala. Viimasel päeval tunned ehk kahjurõõmu. Viimastel minutitel on sinus segu hirmust-ärevusest-huvist-õnnest ja kõik emotsioonid(peamiselt positiivsed) tekitavad ülimalt suure energiakogumi su sisse/ümber/hinge, mis aina kasvab. Milleni aga jõuda soovin on see müstiline tunne, mis sind valdab suremismomendil,kui su energia ja üldse ootusärevus on saavutanud nö füüsilise keha jaoks viimase piiri...

See on keha jaoks vaid moment. Hinge jaoks kestab see emotsioonide maraton terve igaviku... Aeg on ju suhtelinewink

.. Kui keha tunneb et viimane piir on käes ja hingel on tõeline soov vabaneda ning saada üheks võimsa Energia/Valguse/Loojaga(kuidas keegi soovib), toimubki nö hingevabanemine.
Sellel hetkel vabaneb korraga kogu see kogunenud energia, mille hulk on meeletu. Tunned kuidas hing lahkub.. ei.. tunned kuidas sina lahkud kehast. Tunned meeletut tänulikkust, heaolu, õnne et oled jälle osa sellest puhtast ja võimsast energiast ning valgusest. Nutad, naerad, tunned täielikku rahulolu, emotsioonid vabanevad.. ja lihtsalt oled, puhkad ja naudid seda .. vast kõige vabamat tunnet, mida kogeda võimalik.

Peamise tunde kirjeldamiseks lisan näite... kuid näites esinevat emotsiooni/tunnet tuleb muidugi korrutada mitmeid kordi iseendaga ja siis veel millegi ebamaise ja müstilisega.
Oled armunud. Saate kokku. Lisaks pole teda mitu nädalat näinud. Tead et tema on THE ONE. Sul on liblikad. Tahad juba näha teda ja rääkida oma tunnetest. Ärevus, hirm, armastus kõik korraga tormavad su sees. Saate kokku.. olete terve päeva koos. Keemia teie vahel on meeletu. Pinge samuti. Hakkate koju minema. Ja ühel hetkel suudlete.. ja kogunenud energia vabaneb õnne/armastuse/ärevuse ja isegi värinate näol.
Usun, et see, kes on tõesti kedagi kogu hingest armastanud saab aru, millistest energiatest enamvähem jutt on.
Vasta
#41
Ma kahtlustan, et tegemist võib olla lihtsalt iseenda kogemisega, teadvustatud olekusse sattumine, mis tegelikult on võimalik suremiskogemust omamata. Teadvustatud olekus on sul ligipääs märksa suuremale informatsioonile ja sealt ka nö seletamatud ennustused iseenda kohta, mis selle kõige juures tundub täitsa loogiline Bleh
Vasta
#42
(02-04-2011, 14:07 )PiziIngliito Kirjutas: Ma kahtlustan, et tegemist võib olla lihtsalt iseenda kogemisega, teadvustatud olekusse sattumine, mis tegelikult on võimalik suremiskogemust omamata. Teadvustatud olekus on sul ligipääs märksa suuremale informatsioonile ja sealt ka nö seletamatud ennustused iseenda kohta, mis selle kõige juures tundub täitsa loogiline Bleh
Teatud tegurid räägivad sellele vastu.
1#
Näiteks inimene, kes on sünnist saati pime olnud korraga näeb NDE ajal.
Ning siinkohal pime all ei pea ma silmas, et inimene näeb musta vms., vaid et tal puudub üldse selline meel nagu nägemine.

2#
Inimesed kirjeldavad detaile, mis nendega kliinilise surma/operatsiooni ajal tehti. Vahel kirjeldavad ka seda, mida nad nägid eemal, näiteks mõnes teises palatis ning kontrollimisel peab kirjeldus paika.
Mõned skeptikud väidavad, et see võib olla kokkusattumus, nad ikkagi kuulsid midagi jne., puudub teadusuuring. Paraku need väited ei pea vett, sest on tehtud võrdlus kontroll-grupiga, kus küsitletakse operatsioonil viibinud inimestelt, et nad oletaksid, mis nendega operatsiooni ajal tehti. Reeglina panevad inimesed täiesti mööda või isegi ei oska üldse arvata suurt midagi, samas NDE kogenud ja operatsiooni n.ö.näinud inimesed panevad reeglina just täppi.

3#
NDE kogemustel on väga palju ühiseid jooni ja üheks on see, et üsna tihti tuleb keegi olend või lihtsalt hääl ütleb, et "pole veel sinu aeg, sa pead tagasi minema" või et "sinu töö pole veel tehtud, sa pead naasma" vms.
Ja sama on väikeste lastega, ütleme 4-5a, kes on juba piisavalt vanad, et hiljem oskavad kogetut edasi anda. Lastel puudub kontseptsioon, et mida nad võiks/peaks NDE ajal kogema, aga ikkagi on kogemused sarnased täiskasvanute omadega ja omavad kindlaid ühiseid jooni.

4#
Vahel on seletamatud ennustused ka teiste kohta. Näiteks antakse teada, et sa pead tagasi minema, et aidata oma venda, kes sünnib terviserikkega ning hiljem saabki ta venna, kes sünnib tõsise südame probleemiga.

5#
Saadakse NDE ajal infot. Näiteks NDE ajal saadakse teada, et mõni tuttav inimene on just surnud ja hiljem selgub, et see on tõsi.
Üks mees nägi NDE ajal oma poega, kellest tal aimugi ei olnud, kahjuks see ei ole eriti õnnelik lugu: vt.alates 0:40 http://www.youtube.com/watch?v=4w5nPl94rMw

6#
Kui NDE ajal nähakse ülevaadet oma elust, siis kogetakse ka seda, mida teised inimesed kogesid.
Vasta
#43
Ilmselgelt ei mõistnud Sa mida ma öelda tahtsin, iseenda teadvustatud seisundis see kõik just võimalik ongi. Oleksin pidanud parandama oma sõnastust: `NÄITEKS seletamatud ennustused iseenda kohta`. Ja rõhu lausel tooksin ka pigem sellele: iseenda kogemisega. Ära nüüd võta seda rõhutamist nii üheülbaliselt. Ma rääkisin ju teadvustatud olekust.
Vasta
#44
(02-04-2011, 17:29 )PiziIngliito Kirjutas: Ilmselgelt ei mõistnud Sa mida ma öelda tahtsin, iseenda teadvustatud seisundis see kõik just võimalik ongi.
Ma kahtlustasin kohe, et ma sain valesti aru, sedasi pinnapealselt või nii!
Ikka juhtub Bleh
Vasta
#45
Ma pole suuremasi sõnasepp ka, teinekord on üsna raske midagi teisteni tuua, kui endal pilt vägagi kristallselge ees.
Vasta
#46
(02-04-2011, 14:07 )PiziIngliito Kirjutas: Ma kahtlustan, et tegemist võib olla lihtsalt iseenda kogemisega, teadvustatud olekusse sattumine, mis tegelikult on võimalik suremiskogemust omamata. Teadvustatud olekus on sul ligipääs märksa suuremale informatsioonile ja sealt ka nö seletamatud ennustused iseenda kohta, mis selle kõige juures tundub täitsa loogiline Bleh

Saan aru mida mõtled. Ja tean ka seda tunnet.

Siiski oli tegemist eelmise elu surmahetke läbielamisega. Regressiooni teel, eludevahelisse ellu minemise , hüpsnoosi näol või kuidas kellelegi meeldib seda nimetada ja enda jaoks õigemaks peab.
Mina ise ei paneks 'seda' mingi kindla termini alla, sest kõik need terminid sisaldavad samasid põhimõtteid ja üldse sarnaseid protsesse.
Pealegi on nendel kõigil sama eesmärk - avastada ja mõista iseennast.
Kirjutasin eelmisesse posti et tean ka seda tunnet.
See KA ei ole mõeldud üleolevalt nagu tunduda võib.
Endalgi sama asi vahel et pole just kõige parem sõnaseadja. wink
Mis tegelt öelda tahtsin kokkuvõttes oli see, et tegu oligi sihilikult selle läbielamisega ja nende tunnete ja energiate mõistmisega, mitte juhuslikult iseenda kogemise teel.
Vasta
#47
See ongi huvitav, et selles teadlikkuse kogemises tegelikult ei ole aega, võimalus, et läbid oma surma uuesti, on siin ja praegu ehk põhimõtteliselt olevik=igavik. Sa ei saa muuta seda, mis meie mõistes minevikus toimus, küll aga saad seda uuesti läbi kogeda - natuke keeruline vist mõista. Miks peaks siis võimatu olema tuleviku nägemine - kogemine? Tahan öelda seda, et see oma surma kogemine on tegelikult natuke ülepaisutatud siin kontekstis, sest see on inimestele emotsionaalselt vajalik teadmine ja tegelikult teadlikkuse seisundis ei ole sul ka paljude muude asjade kogemiseks piiranguid. Kuna antud teemas on aga siiski kliinilisest surmast ja selle tagajärgedest räägitud, siis ärme teemast kõrvale paisku Smile
Vasta
#48
Arusaadav.. teen lühidalt.

see on inimestele emotsionaalselt vajalik teadmine... Nõustun täielikult. Lihtsalt see on järjekordne elamus mis tõestab sulle, et sinus on olemas kõik see energia ja jõud, mida vaja, et positiivselt läbi elada ka inimeste ühte kõige suuremat hirmu - surma.
Lihtsalt tuleb surmaga leppida, sest see on meie väikseim mure. Kui seda isegi saab nii nimetada.
Vasta
#49
Mu vanaemal oli aasta aega tagasi insult ja kui tal oli ka kliiniline surm. Hiljem rääkis, et nägi, kuidas arstid ta ümber olid ja teda elustasid. Hõljus enda keha kohal. Iga kord kui seda räägib, siis on nii jube kuulata. Ma ei teagi miks.
Vasta
#50
Usun teiste kogemusi, sest endal ka sarnaseid kogemusi. Kõige eredam selline, kus mingi koha peal oli selge, et kui ma veel edasi lähen, siis enam tagasi ei saa, tulin ikka tagasi! Ma "nägin välja" nagu helendav kera ja mul oli samasugusest helendavast "materjalist" saba taga, kui ma oleks edasi läinud, oleks see katkenud ja siis mul sellist valikuvõimalust enam poleks olnud. Smile
Vasta
  


Võimalikud seotud teemad...
Teema: Autor Vastuseid: Vaatamisi: Viimane postitus
  Kas eelmise elu kogemused aitavad järgnevas elus gfreak 47 31,569 23-11-2020, 12:04
Viimane postitus: xcad
  Tunnel enne surma. Surmalähedased kogemused. marduuhin 56 32,286 10-07-2013, 04:07
Viimane postitus: pipp
  Neurokirurgi NDE. Surmalähedased kogemused. levis 21 13,573 10-03-2013, 23:22
Viimane postitus: levis
  Kogemused surnutega messa 12 7,788 13-04-2010, 11:07
Viimane postitus: gertrudb
  Phythagorase vastused elust, surmast, kosmosest, maailmadest sensitiiv 0 2,530 28-02-2009, 15:33
Viimane postitus: sensitiiv
  Tiibeti raamat elust ja surmast. Sogual Rinpoche VironShaman 4 6,949 23-05-2008, 12:24
Viimane postitus: VironShaman

Alamfoorumi hüpe:


Kasutaja, kes vaatavad seda teemat:
1 külali(st)ne

Expand chat