Teema hinnang:
  • 0Hääli - 0 keskmine
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Kliinilisest surmast, surmalähedased kogemused
#51
Füüsilisest kehast väljumist ja selle jälgimist kõrvalt nimetatakse autoskoopiaks.

http://en.wikipedia.org/wiki/Autoscopy

Vasta
#52
üks tuttav oli kah haiglas kliinilises surmas. Aga miskit ei näinud ega äletanud...
Vasta
#53
Tahaks arutada natuke šhamaanidega ühest juhtumist. Nimelt sõitis mu sõber põdrale otsa autoga ja kaotas teadvuse ning peale seda viisid arstid ta kunstliku kooma seisundisse. Läksin seda teada saades inimese juurde kes mõddab pendliga energiaid ja kontakteerub surnud inimeste hingedga. Nimetame teda siis "nõiaks". Nõid vaatas ja ütles koomas oleva sõbra kohta, et ta energiad on nullis aga ta ise on siin ja pendeldab auto ja haigla vahet ja ei saa aru mis toimus. See selleks. Ka rääkis ta, et tema kolmest hingeosast on siin praegu 1 (see, kes siis pendeldab siin) teised on läinud. Lootust ta ei andnud esialgu. Nüüd kui arstid vähendasid rohtude andist sõbrale tuli hing temasse tagasi ja energiad näitasid 9 punktilisel skaalal 2. tagasi oli tulnud ka teine "kõige tähtsam" hingeosa aga oli väga nõrkade näitajatega. Nüüd siis minu küsimus: Kas ma peaksin pöörduma šhamaani poole, et saada tagasi ka kolmas hingeosa? Neid sai kokku korjata - olen kuulnud. Veel mainis nõid, et tegu ei olnud saatusega seoses õnnetusega vaid juhusega. Kui tegu oli juhusega siis põhimõtteliselt tema aitamine oleks nagu OK. Proovige pakkuda võimalike lahendusi või suunake mind kuidas toimida ja mida edasi teha.
Vasta
#54
(09-12-2015, 02:51 )Heakuulaja Kirjutas: Ka rääkis ta, et tema kolmest hingeosast on siin praegu 1 (see, kes siis pendeldab siin) teised on läinud. Lootust ta ei andnud esialgu. Nüüd kui arstid vähendasid rohtude andmist sõbrale tuli hing temasse tagasi ja energiad näitasid 9 punktilisel skaalal 2. tagasi oli tulnud ka teine "kõige tähtsam" hingeosa aga oli väga nõrkade näitajatega. Nüüd siis minu küsimus: Kas ma peaksin pöörduma šhamaani poole, et saada tagasi ka kolmas hingeosa? Neid sai kokku korjata - olen kuulnud. Veel mainis nõid, et tegu ei olnud saatusega seoses õnnetusega vaid juhusega. Kui tegu oli juhusega siis põhimõtteliselt tema aitamine oleks nagu OK. Proovige pakkuda võimalike lahendusi või suunake mind kuidas toimida ja mida edasi teha.
Foorumis on kirjutatud, et ainult hingeosakesed ise saavad üksteist aidata.

(02-03-2012, 14:14 )Olion Kirjutas: Igal monaadil on kaksteist hingefragmenti ehk hingeosakesi. Näiteks üks hingeosa võib viibida Tau Setyel, paar tükki Plejaadidel, mõni võib hetkel puhata inkarnatsiooni vahelises olekus. Mõned hinged ja monaadid saadavad siia mitu oma hingefragmenti korraga, seega võib maal viibida ka sinu teisi hingeosakesi või monaadi aspekte.
Kuigi tavatingimustel pole see vastvõetav võib sinu hingeosake kõrgemal tasandil anda nõusoleku, et aidata oma hingeosakest. See on hea uudis ,et hingeosakesed saavad üksteist aidata ja toetada.



Vasta
#55
Esivanemate pajatused varjusurmast.
https://arhiiv.err.ee/vaata/esivanemate-...aparimuses
Vasta
#56
Huvitavad pajatused. Eriti see, kuidas üks naine, kes maeti varjusurmas, sünnitas kuulu järgi hauas lapse.
Vasta
#57
Kui see sõber tänapäeva linnašamanismi sümpaatiaga suhtub, siis soovitaks tal ikkagi mõne praktiseeriva linnašamaaniga konsulteerida. Põhimõtteliselt on sellel palju ühist psühhoteraapiaga, kuid on mõjusam. Oleneb muidugi tegijast ja parandaja-parandatava kokkusobivusest. Õnnetusest tekkinud tühimiku võib asustada mõni parasiteeriv olend. Lihtsalt ootama jääda, et "auk paraneks" võib osutuda energiamahukaks ja aeganõudvaks.
Vasta
#58
Pean siin ära märkima, et nn. varjusurmal pole tegelikult surmaga midagi pistmist! Varjusurm on rahvakeelne nimetus organismi ülimale kurnatusele.
(21-07-2006, 21:30 )inpu Kirjutas: Ei tea... Igatahes olen kuulnud, et pärast kliinilist surma inimene muutub täielikult

ja muutubki, kõik oleneb, milline on ajukahjustus ja ajukahjustuse oht oleneb operatiivsest seisundist ehk kui kiiresti alustatakse elustamisega.
Vasta
#59
Aastatetagune kogemus "kuskil ära käimisest" - tõbisena enesetunne üsna sant, silme ette kerkib eemal nõrk valguskuma mis nagu magnetina enese poole tõmbab. Mida lähemale, seda heledamaks "valgus" läks ning lõpuks tervenisti ümbritses. Panin sõna "valgus" jutumärkidesse, tegemist ei olnud klassikalise valgusega vaid mingi helendumise või kirgastumise sarnasega. Midagi tunneli laadset ei kogenud, kuid mida kaugemale läksin ja heledamaks muutus, seda kergem ja mõnusam hakkas. Kõige hämmastavam ja mis tänaseni rahu ei anna oli "Suur Teadmine". Ei ühtki probleemi või seletamatut asja, kõik oli lihtne ja loogiline. Inimsuhetest tehnika toimimiseni, elementaarosakesi moodustavatest energia impulssidest galaktika parvede süsteemini. Kummaline, kui see teadmine on kuskil olemas, siis milleks ma siin higistan ja vaeva näen?
Pikalt seda õndsust nautida ei saanud, miski sundis tagasi tulema. Alguses äärmise vastumeelsusega (teadsin ju kuhu naasen), peale poolt teed juba sooviga tagasi tulla. Tunnelis ei olnud, helendus taandus ja jäi kaugele selja taha. Ei kõndinud, pigem hõljusin või kulgesin.
Ilmselt ei olnud veel oma karistusaega ära istunud ja saadeti "põrgu" tagasi. Igatahes meeldiv kogemus ja kui aeg käes siit ilmast lahkuda, siis hirmu vast enam ei tunne.

Nõmme Raadio meediapank kliinilisest surmast ( Surm ):
http://www.nommeraadio.ee/meediapank.php...a%20merelt

Või otselink mp3 tõmbamiseks:
http://www.nommeraadio.ee/meedia/mp3/Hir...t/Surm.mp3
Vasta
#60
(11-12-2015, 00:15 )togli Kirjutas: Aastatetagune kogemus "kuskil ära käimisest" - tõbisena enesetunne üsna sant, silme ette kerkib eemal nõrk valguskuma mis nagu magnetina enese poole tõmbab. Mida lähemale, seda heledamaks "valgus" läks ning lõpuks tervenisti ümbritses. Panin sõna "valgus" jutumärkidesse, tegemist ei olnud klassikalise valgusega vaid mingi helendumise või kirgastumise sarnasega. Midagi tunneli laadset ei kogenud, kuid mida kaugemale läksin ja heledamaks muutus, seda kergem ja mõnusam hakkas. Kõige hämmastavam ja mis tänaseni rahu ei anna oli "Suur Teadmine". Ei ühtki probleemi või seletamatut asja, kõik oli lihtne ja loogiline. Inimsuhetest tehnika toimimiseni, elementaarosakesi moodustavatest energia impulssidest galaktika parvede süsteemini. Kummaline, kui see teadmine on kuskil olemas, siis milleks ma siin higistan ja vaeva näen?
Kas tagantjärgi infot/tunnet meelde tuletades tuleb meelde mida "Suure Teadmise" tunne sisaldas? Kas kõige (erineva) aktsepteerimist sellisena nagu see on või (erineva) eemaletõrjumist ja kindlatesse piiridesse surumist (nt käitume ühtede reeglite järgi) või midagi muud?
Tsitaat:Ilmselt ei olnud veel oma karistusaega ära istunud ja saadeti "põrgu" tagasi. Igatahes meeldiv kogemus ja kui aeg käes siit ilmast lahkuda, siis hirmu vast enam ei tunne.
Kas oled kindel, et sulle näidati seda mis pärast surma juhtub või hoopis suunda mille poole siin ilmas võiks püüelda, et näidatu juhtuks peale surma? Kas ei võiks seda sündmust omaette lahata ja mõelda mis tunne seal oli, millest (mis põhjustel) see tekkis ja kuidas siin ilmas sama tunnet saavutada selle asemel, et oodata kuni peale surma pakutakse uskumise ja ootamise eest "Suure Teadmise ja Rahu" tunnet?
Vasta
#61
(11-12-2015, 12:39 )kage Kirjutas: Kas tagantjärgi infot/tunnet meelde tuletades tuleb meelde mida "Suure Teadmise" tunne sisaldas? Kas kõige (erineva) aktsepteerimist sellisena nagu see on või (erineva) eemaletõrjumist ja kindlatesse piiridesse surumist (nt käitume ühtede reeglite järgi) või midagi muud?

...................

Kas oled kindel, et sulle näidati seda mis pärast surma juhtub või hoopis suunda mille poole siin ilmas võiks püüelda, et näidatu juhtuks peale surma? Kas ei võiks seda sündmust omaette lahata ja mõelda mis tunne seal oli, millest (mis põhjustel) see tekkis ja kuidas siin ilmas sama tunnet saavutada selle asemel, et oodata kuni peale surma pakutakse uskumise ja ootamise eest "Suure Teadmise ja Rahu" tunnet?
See "Suur Teadmine" oligi lihtsalt teadmine, meelde on jäänud imestus kui lihtne ja loogiline kõik on ja kuidas ma seda enne ei teadnud. Mingeid probleeme seal ei lahanud, vastus oli ju olemas. Pederastia teemat ei mäleta (minu jaoks on nad samasugused omandatud vaimse nihkega nagu narkarid ja alkohoolikud). Mingit eetilisuse küsimust samuti mitte. Üldiselt ei suhelnud mitte kellegagi, mõistsin ja teadsin niigi kõigest ise. Mingi vastupandamatu jõud suunas sinna ja tagasi, valdav enamus kogetust kustus üsna kiirelt.

Mida näidati? Võib-olla tõesti suunda kuhu püüelda? Ei oska öelda. Kuid sellist tunnet ilma suurema hulga narko kaasabita vaevalt kogeda õnnestub. Seega jääb ära.

Omamoodi vahva kogemus. Olen veendunud, et mingi sagimine seal teispoolsuses on.


Vasta
#62
See mida togli kirjutab, on tõele väga lähedal.
Kage, aga teile olen ma juba eelpool, oma kirjutistes kirjutanud, kuidas seda kõike on võimalik kontrollida, ilma et oleks vaja surmakogemust kogeda. Kõik on tahte ja ettevõtmise asi.
Ohtu - ju ei ole!
Vasta
#63
(11-12-2015, 13:35 )togli Kirjutas: See "Suur Teadmine" oligi lihtsalt teadmine, meelde on jäänud imestus kui lihtne ja loogiline kõik on ja kuidas ma seda enne ei teadnud. Mingeid probleeme seal ei lahanud, vastus oli ju olemas.
Ma pigem mõtlesin selles suunas, et kuna sarnast arusaamist on ka siin ilmas võimalik saavutada, siis kas paljude asjade ebameeldivaks pidamise asemel ei võiks mõelda mis sealpool seda tunnet tekitas ja kuidas siin saaks sellise arusaamise poole liikuda? Kes seda peale sinu enda takistab? Miks sa siin ei soovi sama tundega elada? Need oleks küsimused kõigile mõtlemiseks.
Vasta
#64
Sõber endiselt kriitilises seisus ja nõid väidab, et praegu oleneb kõik arstidest, et kas nad suudavad selle keha korda teha ja, et ta tahaks sinna tagasi tulla ning edasi elada. Mind huvitaks arvamused sellistele küsimustele. Kas hinge lõplik otsus sõltub ainult temast endast või võtab ta arvesse ka teda ümbritsevate lähedaste inimeste palveid? Kui hing tegi kokkuleppe põdraga, et selline sündmus leiab aset siis pidi ju hing teadma ka mis edasi toimuma hakkab?
Absulootset tõde on võimalik tunnetada ka siin kohal olles. Alati ei pea kehavälist kogemust kogema selleks. Ise olen ainult ühe korra suutnud ennast viia sellisele tasandile kus korraks sain tunnetada "aboluutset tõde". See oli vägev ja siiani minu elu parim elamus. "aboluutse tõega" ei saa võrrelda ega kõrvutada mitte midagi maist. Nii, et Kage küsimusele vastun on, et miski ei takista meid tegelikult on vaja tahtmist ja vajadust selle järele. Ma küll arvan, et tõde pole igaühe jaoks vajalik praegu ja ju nad peavad siis enne oma õppetunnid õppima ja kui ollakse valmis siis jõutakse ka tõeni. Muidu tundub elu liiga lihtne Smile
Vasta
#65
(14-12-2015, 13:35 )Heakuulaja Kirjutas: Sõber endiselt kriitilises seisus ja nõid väidab, et praegu oleneb kõik arstidest, et kas nad suudavad selle keha korda teha ja, et ta tahaks sinna tagasi tulla ning edasi elada. Mind huvitaks arvamused sellistele küsimustele. Kas hinge lõplik otsus sõltub ainult temast endast või võtab ta arvesse ka teda ümbritsevate lähedaste inimeste palveid? Kui hing tegi kokkuleppe põdraga, et selline sündmus leiab aset siis pidi ju hing teadma ka mis edasi toimuma hakkab?
Absulootset tõde on võimalik tunnetada ka siin kohal olles. Alati ei pea kehavälist kogemust kogema selleks. Ise olen ainult ühe korra suutnud ennast viia sellisele tasandile kus korraks sain tunnetada "aboluutset tõde". See oli vägev ja siiani minu elu parim elamus. "aboluutse tõega" ei saa võrrelda ega kõrvutada mitte midagi maist. Nii, et Kage küsimusele vastun on, et miski ei takista meid tegelikult on vaja tahtmist ja vajadust selle järele. Ma küll arvan, et tõde pole igaühe jaoks vajalik praegu ja ju nad peavad siis enne oma õppetunnid õppima ja kui ollakse valmis siis jõutakse ka tõeni. Muidu tundub elu liiga lihtne Smile

Hinge tagasipöördumine kehasse oleneb meditsiinilisest seisundist, kas aju- ja maksa rakud on elus, kas vereringe terve ja KNS elujõuline, kas elutähtsad organid on suutelised edasi funktsioneerima...?
Vasta
#66
(11-12-2015, 00:15 )togli Kirjutas: Aastatetagune kogemus "kuskil ära käimisest" - tõbisena enesetunne üsna sant, silme ette kerkib eemal nõrk valguskuma mis nagu magnetina enese poole tõmbab. ... Kõige hämmastavam ja mis tänaseni rahu ei anna oli "Suur Teadmine". Ei ühtki probleemi või seletamatut asja, kõik oli lihtne ja loogiline. Inimsuhetest tehnika toimimiseni, elementaarosakesi moodustavatest energia impulssidest galaktika parvede süsteemini. Kummaline, kui see teadmine on kuskil olemas, siis milleks ma siin higistan ja vaeva näen?
Seda "Suurt Teadmist" kinnitavad nii mitmedki surmalähedasi kogemusi kogenud. Ja kui nüüd meelde tuletada, siis sarnast asja (lahjemal kujul küll) on ka unes mul endal ette tulnud.

Tsitaat:Ma pigem mõtlesin selles suunas, et kuna sarnast arusaamist on ka siin ilmas võimalik saavutada, siis kas paljude asjade ebameeldivaks pidamise asemel ei võiks mõelda mis sealpool seda tunnet tekitas ja kuidas siin saaks sellise arusaamise poole liikuda?
Selle tundega elades peab inimene teadlikult ebameeldivustele reageerima, muidu võib halvimal juhul surma saada (ei hakka pätile vastu) või tavalisemal juhul lihtsalt "sõidetakse sinust üle". Ebameeldivuse emotsiooni pole tõesti vaja, aga reageerimist ebameeldivustele on vaja.

Aga see "Suur Teadmine" on ikkagi midagi muud. Pmst on täitsa võimalik, et kui elektrood ajju õige koha peale torgatakse, siis saab sama tunde kätte. Niisamuti nagu mõnda teist kohta torkides tunneb inimene viha või tahab liigutada paremat kätt. Kuid mu meelest just see näitab, et see päris "kõige teadmine" on ka olemas, miks siis muidu ajus selle jaoks "oma koht" olemas?!
Vasta
#67
(14-12-2015, 17:40 )Wilholmensis Kirjutas:
(14-12-2015, 13:35 )Heakuulaja Kirjutas: Sõber endiselt kriitilises seisus ja nõid väidab, et praegu oleneb kõik arstidest, et kas nad suudavad selle keha korda teha ja, et ta tahaks sinna tagasi tulla ning edasi elada. Mind huvitaks arvamused sellistele küsimustele. Kas hinge lõplik otsus sõltub ainult temast endast või võtab ta arvesse ka teda ümbritsevate lähedaste inimeste palveid? Kui hing tegi kokkuleppe põdraga, et selline sündmus leiab aset siis pidi ju hing teadma ka mis edasi toimuma hakkab?
Absulootset tõde on võimalik tunnetada ka siin kohal olles. Alati ei pea kehavälist kogemust kogema selleks. Ise olen ainult ühe korra suutnud ennast viia sellisele tasandile kus korraks sain tunnetada "aboluutset tõde". See oli vägev ja siiani minu elu parim elamus. "aboluutse tõega" ei saa võrrelda ega kõrvutada mitte midagi maist. Nii, et Kage küsimusele vastun on, et miski ei takista meid tegelikult on vaja tahtmist ja vajadust selle järele. Ma küll arvan, et tõde pole igaühe jaoks vajalik praegu ja ju nad peavad siis enne oma õppetunnid õppima ja kui ollakse valmis siis jõutakse ka tõeni. Muidu tundub elu liiga lihtne Smile

Hinge tagasipöördumine kehasse oleneb meditsiinilisest seisundist, kas aju- ja maksa rakud on elus, kas vereringe terve ja KNS elujõuline, kas elutähtsad organid on suutelised edasi funktsioneerima...?

Vabandust aga ei tea mis on KNS?
Vasta
#68
(14-12-2015, 20:22 )Heakuulaja Kirjutas: Vabandust aga ei tea mis on KNS?
Kesknärvisüsteem, ma pakun...
Vasta
#69
mu koer suri loomade haiglas ,tal oli mao vähk ja teda ,ei saand päästa enam ,mis temast saada võis pärast surma? ta oli truu mu ema vastu aga minu vastu polnd=( aga ta oli minu toodud:S ta liputas saba enne surma autoas kui teda sinna viisime ja oli õnnelik aga tagasi tõime ta surnuna :S
Vasta
#70
Kas filmi "Üheotsapilet" viimase osa teostumine?

"Hiinas ärkas vastsündinud beebi ellu, kui ta oli veetnud morgis juba 15 tundi ja seda 12-ne miinuskraadi juures.
Beebipoiss nimega An An on praegu Hiina Pan'an haigla inkubaatoris. Lugu ise on aga piisavalt erakordne, et rahvusvahelises meedias tähelepanu äratada.

Ametlikult surnuks tunnistatud vastsündinu veetis terve öö miinuskraadide käes Jinhua Pan'ani haigla morgis ja imekombel oli ta hommikul piisavalt elujõuline, et oma nutuga morgi töötajale, kes ta kremeerimiseks külmikust välja võttis, märku anda, et ta on siiski elus. Kohaliku telekanali Zhejiang uskumatu uudislugu jõudis kiiresti rahvusvahelistesse uudistesse.

Töötaja, kes avastas, et beebi on elus, võttis kiiresti ühendust lapse isaga ja vastsündinu kremeerimine tühistati.

Beebi oli ilmale tulnud enneaegselt, pärast seitsmendat raseduskuud, samas Pan'an haiglas Zhejiangis. Arstid küll ei soovitanud enneaegset beebit nii ruttu koju viia, kui lapse isa oli soovinud beebi siiski nädal varem, kui haigla soovitas, ta koju viia, et tähistada kohaliku kalendri järgi uue aasta saabumist. Kaks päeva hiljem tõmbus beebi nägu lillaks ja pere tõttas koos lapsega haiglasse tagasi.

4-l veebruaril oli lapse seis pidevalt halvenemas, kuni lastearst Dr Chen Shuanghua pani lõpuks kirja, et beebi ei hinga ja südamelööke pole samuti. Seejärel kirjutas haigla välja surmatunnistuse, isa mähkis lapse kangasse ja viis lapse õhtul kell kuus morgi, kust siis morgitöötaja lapse hommikul elusana leidis."

http://perejalaps.delfi.ee/imik/uskumatu...d=73641249
Vasta
#71
-12 c külmakraadi oleks lapse siiski lõplikult tapnud. Dailymail kirjutas asja põnevamaks taaskord.
Tavasurnukuuri kambris on paar kraadi sooja. Sügavkülmkamber on kohtuekspertiisi valduses tundmatute leitud surnude jaoks, kuritööohvrite kauemaks säilitamiseks, jne.
Vasta
#72
Kolme arsti poolt surnuks tunnistatud mees ärkas mõni tund enne lahkamist üles

Jiménez jõudis mõnda aega külmkambriski lebada ja ta nahale olid juba tõmmati kontuurid, mida mööda oli plaanis mees skalpelliga lõhki lõigata, et lahkamine läbi viia. Äkki aga kuuldi kotist norskamist. El Español kirjutab, et kott tehti lahti ja avastati vang hoopis elus olevat.

Meedikud ütlevad, et pseudosurma näol võis tegu olla katalepsiajuhtumiga.

Haiglas kulus selleks, et Jiménez intensiivravi palatis täielikult teadvusele tuleks, terve ööpäev. Seejärel hakkas mees rääkima ja küsis oma naise järele, mis arstide sõnul on hea märk.

http://forte.delfi.ee/news/teadus/kolme-...d=80752131
Vasta
#73
Ma pole veel teoloogilisest kirjandusest leidnud infot, et kui hing läheb teise ilma, kas tal kustutatakse selle ilma mälu või mäletab seal siinset ilma edasi? Kui kehast lahkub ja veel 40 päeva siin ilmas hulgub, siis kas selle ilmaga on täielikus ühenduses või hakkab ajapikku pilt ähmastuma kuni teise ilma lõplikult siirdumiseni?
Vasta
#74
See vast ikka nii, et kui inimene sünnib siia maailma siis esimestel elukuudel on ta veel oma tunnetusega teises maailmas ja meie maist maailma tajub nagu meie tajume unenägu. Kuid tasapisi tuleb inimlaps kõige täiega meie materiaalsesse maailma ja maailma millest ta tuli, tajumine asendub meie maailma tajumisega. Kunagine vaimne tasand on nüüd tema jaoks unenäoline ja sirgudes kaob mälestus sellest üldse. Ümbritsevad, selle protsessi läbi teinud täiskasvanud inimesed aitavad teda selles.
Surres toimub sama protsess vastupidi. Vastsurnu mäletab veel oma elu siin aga leides end teisel tasandil, hakkab ta üha enam sisse seadma sellesse uude maailma ja vastavalt muutub ka meie materiaalne tasand temale vähemtähtsaks ning üha "ebamaisemaks" ning ma ei ta kas need seal paralleelselt võivad meie maailma vaadata või ei aga ületamatu kuristik on igatahes olemas meie ja teispoolsuse vahel. Nemad jäävad sinna ja meie siia ning mingit silda selle vahel pole. Keegi vaevalt, et spetsiaalselt tegeleb mälu kustutamisega. See on loomulik protsess ja kulgeb loogiliselt. Nagu unenägime ja sellest ärkamine. Sama ühest maailmas teise minek. Kui seda väga teraselt jälgida siis saab aimu mis toimub ka sünnil ja suremisel.
Vasta
#75
Delfi Fortes on ilmunud surmalähedasi kogemusi seletav artikkel: https://m.forte.delfi.ee/article.php?id=...wZ-mRcAl5o
Tsitaat:Püstitatud on paar veenvamat hüpoteesi. Ühe kohaselt toodab inimaju nende kogemuste ajal loomulikul viisil tugevatoimelist hallutsinogeeni N,N-dimetüültrüptamiini (DMT). /.../

Uurijad pakkusid välja ka alternatiivse selgituse. Kõnealuses uurimuses oli nende katsealuste, kellel esines unehäire, mida nimetatakse REM-une intrusiooniks ehk REM-une sissetungiks (ingl REM sleep intrusion), tõenäosus kogeda surmalähikogemust 2,8 korda suurem.
/.../
Üheskoos annavad tulemused mõista, et REM-une ja surmalähikogemuste vahel eksisteerib seos, mis väärib põhjalikumat uurimist.

Pärast uurimuse ilmumist on uurijad surmalähikogemusi ennustava tegurina välja pakkunud ka migreeniaura ehk kompleksi mööduvaid füsioloogilisi sümptomeid, sh nägemisvälja häireid, mis esinevad tavaliselt enne peavalu.

Neid seletusi on teadus välja pakkunud igasuguseid.
Kuid ühe väga olulise asjaolu nad jätavad tähele panemata: nimelt surmalähedaste kogemuste elumuutev iseloom. Väga paljudel juhtudel inimese elu saab hoopis uue tähenduse, muutuvad isikuomadused, inimene muutub mõistvamaks, vastutustundlikumaks ja tavaliselt ka ökoloogiliselt hoolivamaksks - selliseid muutusi aga ei täheldata ei vaimumolekul DMT tarbimisel, veel vähem migreeni ja nende muude seletuste korral.

Raamatus "Vaimumolekul DMT" kirjeldatakse katseid, kus inimesed said piisavalt suure annuse DMTd, et kutsuda esile tugev oletatavalt elumuutev kogemus. Katseisikute kirjeldused olid võimsad, algul tundus tõesti elumuutev. Kuid ma ei mäleta mitmest katsealusest ainult üks suutis sellele kogemusele toetudes teha muutusi oma elus paremuse poole. Kuid surmalähedaste kogemuste juures on see küllaltki tüüpiline, et hakatakse elama teistsugust ja eetilisemat elu. Vt raamat "Surmalähedaste kogemuste tarkus".

Niiet mängus võivad olla nii DMT, Rem-uni jms, kuid midagi väga olulist on veel, mida teadus, niivõrd kuivõrd tegeleb ainult jämemateeriaga, kinni püüda ei suuda.
Vasta
  


Võimalikud seotud teemad...
Teema: Autor Vastuseid: Vaatamisi: Viimane postitus
  Kas eelmise elu kogemused aitavad järgnevas elus gfreak 47 31,752 23-11-2020, 12:04
Viimane postitus: xcad
  Tunnel enne surma. Surmalähedased kogemused. marduuhin 56 32,325 10-07-2013, 04:07
Viimane postitus: pipp
  Neurokirurgi NDE. Surmalähedased kogemused. levis 21 13,593 10-03-2013, 23:22
Viimane postitus: levis
  Kogemused surnutega messa 12 7,795 13-04-2010, 11:07
Viimane postitus: gertrudb
  Phythagorase vastused elust, surmast, kosmosest, maailmadest sensitiiv 0 2,535 28-02-2009, 15:33
Viimane postitus: sensitiiv
  Tiibeti raamat elust ja surmast. Sogual Rinpoche VironShaman 4 6,958 23-05-2008, 12:24
Viimane postitus: VironShaman

Alamfoorumi hüpe:


Kasutaja, kes vaatavad seda teemat:
2 külali(st)ne

Expand chat