• 1(current)
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • ...
  • 8
  • Järgmine 
Teema hinnang:
  • 0Hääli - 0 keskmine
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Elu mõte
#1
Mis on teie arust elu mõte?

Ise proovisin aru saada mix inimesed üldse existeerivad?
MIllal tekkisid esimesed inimesed?

tegelikult põhineb ju inimese elu ainult kolmel asjal sündimine, ootamine ja suremine.
Et ootamine kiirem olex on vaja tegutseda ,tööl käia, magada.
Kuid kõige tähtsam küsimus on siiski see MIX inimkond üldse existeerib?
Vasta
#2
Juhus. See on lihtsalt üks suur juhus et maail on selline. Juhuslikult liikusid aatomid nii, et neist said molekulid, rakud, arganismid. Oleks natuke teistmoodi läinud oleksime meie vesi ja vesi meie. Elumõte puudub, inimene on sest see juhuslikult juhtus nii.


Sad story, isn't it?Sad
Vasta
#3
umm ma mõtlen et elu mõte on oma unistused täide viia näiteks
Vasta
#4
huh, kui ma seda teaks siis ma ütleks
aga tegelt on üks väga hea lause : " life is a sexually transmitted desease that always ends with dead " ei tea nüüd kui õieti ma seda kirjutasin Bleh
ehk siis eesti keeles
Elu on sugulisel teel leviv haigus mis alati lõpeb surmaga.
Vasta
#5
Kui oleks teada elu mõte, siis inimestel poleks enam millegi nimel elada, kui nad teavad, et sa saad surma ning siis on sinuga kõik, sa enam ei eksisteeri jne. Et sa koguaeg nagu magaksid. Siis inimesed lööksid käega, et ahh mis mõtet on siis üldse töötada, haridust saada jne.

Aga teine väide, et elu mõte oleks näiteks, et elada ja siis surra, ning jälle elada, surra ja niisama tolkneda maa peal, või kosmoses, et see olekski elu mõte, et sa pead ära surema ja uuesti sündima jne. Siis inimestel oleks praegusest elust näiteks villand tahab uuesti sündida, tapab enda ära ja sünnib uuesti. Näiteks tapab kellegi ära, aga tal endal on ükskõik, kui ta maha lastakse, vahet pole, ma sünnin varsti uuesti

See viiks aga inimkonna kokkukukkumisele vast, või mis?

Muudetud: 13-11-07 kell 23:48:09 hiidlane
Vasta
#6
Minu elu mõte on igatahes jalgpallwinkAga ei teagi kas elul on mingit kindlat mõtet...iga üks peax selle ise leidma ma arvan
wink
Vasta
#7
Elu mõte on lapsi teha ja ise elust rõõmu tunda. Loodus on nii seatud, et kõik loomad peavad jätkama oma liiki, muidu nad surevad välja, nii see juba kord seatud on. Mis puutub inimese päritollu, siis ma ei pooldaks üldse nii sinisilmselt Darwini evolutsiooniteooriat, seal on lihtsalt liiga palju agasid minu jaoks. Näiteks: mis on lüli maalooma ja veelooma vahel. Miks pidid veeloomad ühel hetkel maale tulema? Miks pidid ahvid tulema puu otsast alla? Millisel kalal tekkis jalg kõige esimesena? Kust sai kala aru, et talle peab jalg kasvama? Miks sai ainuraksest hulkrakne? Jne jne jne. Vastake keegi neile küsimustele ja ma usun ka sinisilmselt Smile
Vasta
#8
Tsitaat:Esialgne postitaja Tutanhamon
Elu mõte on lapsi teha ja ise elust rõõmu tunda. Loodus on nii seatud, et kõik loomad peavad jätkama oma liiki, muidu nad surevad välja, nii see juba kord seatud on. Mis puutub inimese päritollu, siis ma ei pooldaks üldse nii sinisilmselt Darwini evolutsiooniteooriat, seal on lihtsalt liiga palju agasid minu jaoks. Näiteks: mis on lüli maalooma ja veelooma vahel. Miks pidid veeloomad ühel hetkel maale tulema? Miks pidid ahvid tulema puu otsast alla? Millisel kalal tekkis jalg kõige esimesena? Kust sai kala aru, et talle peab jalg kasvama? Miks sai ainuraksest hulkrakne? Jne jne jne. Vastake keegi neile küsimustele ja ma usun ka sinisilmselt Smile
[offtopic]
* Lüliks maalooma ja veelooma vahel on kahepaiksed wink
* Veeloomad pidid tulema maale, sest maal oli konkurents väiksem, siin polnud siis veel teisi loomi, kes neid ära tahtsid syya.
* Ahvid tulid puu otsast alla, sest...no ytleme ausalt, kaua sa ikka viicid seal puu otsas rippuda, igav on ju, maa peal on palju rohkem tegevust....aga vblla polnud puu otsas lihtsalt piisavalt toitu neile, ning nad pidid toitu ocima maa pealt.
* tont seda enam teab, millisel kalal esimesena, ja jalg ei tekkinud mitte yhe korraga vaid arenes evolutsiooni käigus välja uimest...
* Kui mutatsiooni käigus sai kala omale jalalaadsed uimed ning võis nende abil ajutiselt röövlooma eest ntx lehele või kivile ronida, siis ta jäi ellu. Elus kala annab järglasi, surnud kala mitte.
* Geneetilise mutatsiooni käigus tekkis ainuraksest hulkrakne ja kui see hulkrakne oli võimekam kui ainurakse siis ta jäigi pysima
* Darwin ei ole ainuke kes sellisele lollile ideele tuli, temaga samaaegselt ning iseseisvalt tuli sellele järeldusele veel teinegi teadlane Smile
* IMHO pole evolutsiooni teooria kyll asi, milles kahelda, siiamaani pole mina veel yhtegi ymberlykkavat seletust kuulnud, on ainult mõned isehakanud tarkpead, kes oma raamatutes fantaseerivad teemal millest nad midagi ei tea, täpselt nagu meie siin Smile
[/offtopic]
*Meie* elu mõte on areneda ja anda järglasi...tundub suht mõttetu igatahes...
Paradoksaalne on aga asja juures see, et me oleme lihtsad aatomid, nagu iga kivi või liivatera või planeet võimisiganes aga me teame et me oleme aatomid. Mis mind huvitab on see, et kuidas sai yldse universumi mingi osa nii kaugele, et sai teadlikuks enese olemasolust...mitte milleskti tekkis midagi ja see midagi teab, et ta on midagi...päris mõttetu nagu ei saa see asi olla...et meibi lõppeb asi sellega, et terve universumi mateeria saab teadlikuks enese olemasolust, kui ta juba ei ole...
Vasta
#9
Nagu keegi eksistentsialist väitis ' Elu on tükike hämarust kahe pilkase pimeduse vahel. Täitmata jäetud lubadus '
Minu õppejõud ütles, et tõenäosus elu tekkimiseks maal oli 1:10astmes43
Nii, et keegi siis meid lõi ja tal oli miski mõte kah see juures.

Üldiselt ikka on mõte teha järglasi ja elu jätkata. Mätriks rõudedis tuli ka välja, et igasugu tavalised programmid (võibolla nagu Oraakel isegi, sellised mõistusega asjad ikka) täidavad ilusti oma ette nähtud ülessannet , vaid selleks, et nende eksistentsil oleks mingisugune mõte.
Vasta
#10
Nujah elu mõte....on jah nagu järglasi luua, areneda, lõbutsedaBleh nu ja nii edasi...aga imelik on mõelda nagu et "Mina", et ma näen kuulen jne...ühesõnaga elan et nagu olen keegi or smth, et kui mind polex mis siis oleks või nuh väga raske seletada. Ma nagu hakkan vahest mõtlema umbes nii, siis tekib imelik tunne ja süda hakkab kiiremini tuksuma.Võibolla pole mõeldud et inimene mõtleks sellistele asjadele nagu ka lõpmatusele (universum), et kudias see võimalik on jne...
Loodan et saite mu mõtest aru kuigi see nii imelik oli Bleh
Vasta
#11
Aga mis mõte on teha aina järglasi selleks, et nemad omakorda saaks veel järglasi teha. Tundub nagu mingi mõttetu kinnine ring
Vasta
#12
Tsitaat:Esialgne postitaja zpeed
[[offtopic]
* Lüliks maalooma ja veelooma vahel on kahepaiksed wink
* Veeloomad pidid tulema maale, sest maal oli konkurents väiksem, siin polnud siis veel teisi loomi, kes neid ära tahtsid syya.
* Ahvid tulid puu otsast alla, sest...no ytleme ausalt, kaua sa ikka viicid seal puu otsas rippuda, igav on ju, maa peal on palju rohkem tegevust....aga vblla polnud puu otsas lihtsalt piisavalt toitu neile, ning nad pidid toitu ocima maa pealt.
* tont seda enam teab, millisel kalal esimesena, ja jalg ei tekkinud mitte yhe korraga vaid arenes evolutsiooni käigus välja uimest...
* Kui mutatsiooni käigus sai kala omale jalalaadsed uimed ning võis nende abil ajutiselt röövlooma eest ntx lehele või kivile ronida, siis ta jäi ellu. Elus kala annab järglasi, surnud kala mitte.
* Geneetilise mutatsiooni käigus tekkis ainuraksest hulkrakne ja kui see hulkrakne oli võimekam kui ainurakse siis ta jäigi pysima
* Darwin ei ole ainuke kes sellisele lollile ideele tuli, temaga samaaegselt ning iseseisvalt tuli sellele järeldusele veel teinegi teadlane Smile
* IMHO pole evolutsiooni teooria kyll asi, milles kahelda, siiamaani pole mina veel yhtegi ymberlykkavat seletust kuulnud, on ainult mõned isehakanud tarkpead, kes oma raamatutes fantaseerivad teemal millest nad midagi ei tea, täpselt nagu meie siin Smile
[/offtopic]
Pean kahjuks offtopic ka jätkama:
  • Loogilisem on variant, et kahepaiksed tekkisid maaloomadest, sest üldjoontes on veeloomadel võimatu tulla maale, küll aga maaloomadel minna vette, seega arvan, et see on õige variant. Lisaks tekib mul küsimus, et isegi kui olid lüliks kahepaiksed, siis miks ei surnud kahepaiksed kui ainult üks lüli välja, miks osad liigid arenesid maaloomadeks, kus oli toitu ja ruumi palju ning osad otsustasid ikkagi vees edasi elada. Siin on midagi kahtlast.
  • Ma ei usu, et kartuś teiste veeloomade ees ajab kala endale jalga kasvatama, see oleks juba liiga geniaalne.
  • Kui ahvid tulid puu otsast alla, siis nad liikusid kolm korda kindlasti aeglasemini kui puu otsas. Lõbu lõbuks, aga siin tekkis juba ellujäämise küsimus.. Mitut ahviliiki sa tead, kellel praegu igav on olnud ning kes seetõttu maa peal elab?
  • Kui muteerunud kala paaritub terve kalaga, siis domineerivad terve kala geenid. Seega pidi ühe pool-uime-pool-jala tekkimiseks kaks kala samaaegselt muteeruma ning lapsi tegema, miks siis röövloomad ei otsustanud jalgu kasvatada, et saaks kivi otsa saagile järele ronida?
  • Ainuraksest hulkrakse saamine on sama teoreetiline kui see, et sa võlud ja võlud ja võlud 100 krooni asemele 200. Kusjuures 200 krooni pead sa võluma just sellest 1-st 100-sest.
  • Darwini teooriat toetab Lyelli ühetaolisusteooria, mille kohaselt on olud maakeral püsinud muutumatuna aastamiljoneid. See on äärmiselt ülepingutatud teooria. Kui kehtib Lyelli ühetaolisusteooria, siis kehtib ka Darwini teooria, sest Darwin on liikide evolutsiooni ning liikide vanuse arvutanud lähtuvalt Lyelli teooriast. Seega, Lyell eeldab, et maal on alati olnud temperatuur keskmiselt 20 kraadi, alati on olnud aastaajad, alati on olnud sama õhurõhk jne jne, mida me kõik teame teiste teadlaste avaldusest, et ei ole alati olnud kõik samamoodi, miks dinosaurused/taimed olid hiigelkasvu? Vastus: Soe oli maa peal, soojem kui praegu, rõhk oli suurem, õhuniiskus suurem. Lyell eksis, siin on see näha ja koos temaga ka Darwin
  • Darwin on samasugune isehakanud tarkpea, ta sündis õigel ajal, ajal, mil inimesed iga päev leiutasid uusi asju. Tänapäeval me arvame, et me oleme jõle targad ja ainus, mida me võime leiutada, on kõrgtehnoloogiline lennuk või arvuti. Kõigepealt võiks esimesed printsiibid kaasajastada. Einstein ütles, et valgusekiirust ei saa ületada. Äkki kunagi saab? see tähendab automaatselt, et Einstein eksis, kuigi praegu on see teooria õige. Ühesõnaga mõtlemisainet natuke..
Vasta
#13
Ma arvan, et iga organismi elumõte on ''ellujäämine''. Me oleme siin, et ellujääda.
Vasta
#14
Üks suurimaid filosoofilisi probleeme läbi aegade on olnud inimese eksitents.

Olen nõus Albert Camus`ga, kes arvab, et on olemas vaid üks tõeline filsoofiline probleem - enestapp. Olla või mitte olla?

Tema absurdikontseptsioon on igapäevaelus liigagi hästi märgatav. Camus on öelnud, et kui inimene mõistab elu absurdi, siis on tal kaks valikut - ta kas tapab end, või lepib sellega.

Palun mind mitte valesti mõista. Ma pole depresiivne maniakk, kes soovib kätt oma elu külge panna. Oh ei.

Inimese loomuses on otsida oma eksistentsile põhjust. Raske on ju uskuda, et oled mingi looduse õnnetus või juhuslike sünduste tulem. See, et meil on arvutid, autod ja demokraatia ei tee meist looduse krooni. Me oleme sisuliselt ikkagi loomad, meie instinktid väljenduvad lihtsalt teisiti.

Kui olla labane, siis tõesti - eesmärk on kindlustada liigi jätkumine.

Elu mõte? Sellist asja üldiselt ei eksiteeri minu arvamuse kohaselt. On olemas individuaalne elu mõte, mis kujuneb välja elu jooksul.

Sotsiaalpsühholoogia seisukohast on 15-25 (vahel ka kuni 45) see vanus, mille jooksul inimene püüab iseendale oma olemust põhjendada ja oma identiteeti määratleda. Lõpptulemusena peaks igaüks leidma oma tõe, mida ta hakkab üldiseks pidama ja kõigile kuulutama.

Tegelikult igas diskusioonis on suurem osa ühepoolset suhtlemist, sest väljakujunenud väärtustega inimesed ei võta teiste seisukohtasid enam kuulda. Inimlik. Loomalik. Kurat teab.

Elu mõte? Ühe sõnaga? Elada. Nii hästi või halvasti kui oskame.

On sellega nii raske siis leppida?

m.
Vasta
#15
Mina arvan, et elu mõte kui seesugune on üks suurimaid filosoofilisi probleeme. Eksistentsialistid, eesotsas nimetatud Camus-ga üritasid sellele vastust leida.. ning paljud teised kodukootud ja vähem kootud mõtlejad.

Elu mõte on tõesti elamises? Aga sel juhul tuleb teada, mis on elamine? Kas see on tõesti suure auto ja ilusa naise ostmine, Kroonika kaanel olemine või siis lihtsalt valu kannatamine.. Sellele ei ole ühtset vastust.

Ise arvangi, et elu mõte ongi kannatada võimalikult palju valu.. Just valu - nii vaimne kui ka füüsiline, on just need, mis elusolendi hauda heidavad. Elus on küll palju rõõme kuid veel rohkem seda, mis võiks olemata olla..
Vasta
#16
Elu mõtte def. - 42
Sellise vastuse leidsid demagoogid absurditeoses "Pöidlaküüdi reisijuht galaktikas."
Mina arvan: see ei ole teema arutamiseks.
Elama peab!
Õppima peab!
Vasta
#17
Elu mõte ei ole jalgpall, elu mõte ei ole sigimine, elu mõte ei ole raha teenimine.

Elu mõte, kas ei võiks olla kõik need koos?

Minu arvates:
elu mõte on elada, elada täisväärtuslikku elu, kogeda võialikult palju asju, saada üle probleemidest, tühistest ja ka tõsistest.

Siiski igal inimesel on erinev elu mõte ju.
Narkomaanil on 2 mõtet - kust saada narkotsi, ning soov narkots maha jätta.

Sportlasel võibolla Olümpia kuldmedal jne..
Üldiselt siiski...
elu mõte on kogeda - kõike.
Vasta
#18
kogeda kõike oleks võimatu.. universum on lõpmatu.. äki tahan kogeda kaks korda universumile ringi peale tegemist? Laugh

Egiptlased veetsid terve elu, et valmistutda eluks pärast surma.. võibolla ilma selle eluta pärast surma pole praegune elu üksinda tõesti mõttega.. võibolla on meie elul praegu ainult pool mõtet?

Aga mina arvan, et elu mõte on areneda .. areneda läbi kogemiste.. kogemised tulevad elamisest.. elu mõte on areneda vaimselt - synnid uuesti kuni oled arenenud tasemeni kus jõuad arusaamisele.. valgustatus. Areneme aga iseenesest, kes aga teadlikult see kiiremini.

[Teadet on muutnud 26-12-2003 postitaja fyb]
Vasta
#19
Oi, minust on valesti aru saadud.
Pidasin silmas kogeda kõike mis võimalik.
Sinna alla kuulub ju kõik.
Kogeda arenemist, kogeda sigimist, jalgpalli, vallandamist ja nii edasi.
Vasta
#20
Tsitaat:Esialgne postitaja fyb
kogeda kõike oleks võimatu.. universum on lõpmatu.. äki tahan kogeda kaks korda universumile ringi peale tegemist? Laugh
[Teadet on muutnud 26-12-2003 postitaja fyb]


Vaat see on inimeste probleeme et nad vaatavad asje suuruse poolest,
universum võib olla ju kasvõi ühe herne suurune, inimesed hindavad olemasolu suuruses ja see pole just hea asi.

[Teadet on muutnud 26-12-2003 postitaja devn]
Vasta
#21
ma ei saanud nüüd päris täpselt aru..

universum võibolla hernes võib olla jalgpall aga meie oleme selle sees veel väiksemad.. mo mõte oli selles, et ma võin iga kell välja mõelda asju mida ei ole võimalik kogeda Laugh.
Aga Metamorphosisest sain juba aru nii et..
Vasta
#22
mõnikord hommikuti, enne ülesse tõusmist (ja kooli minekut)... mõtlen, et ullem mõte on ülesse tõusta... what for?! et kooli minna? et õppida? et süüa?
et telekat vaadata? puhata? karjääri tega? ehhhhh, ainult selle pärast?! ...hmmm, aga ikkagist tõusen ülesse Laugh
Vasta
#23
inimlooma elu mõte on ellu jääda
Vasta
#24
see ei tundu olevat elu mõte eriti.. elu mõte peaks olema põhjus miks ellu jääda.
Vasta
#25
kui keegi üritab sind kuristikku lükata, kuhu kukkudes oleksid surmalaps, siis üritad teha KÕIK, et see sellel kellegil ei õnnestuks. siis sa ei küsi küsimust MIKS vaid lihtsalt üritad jääda ellu. Huvitav, miks?
Vasta
  
  • 1(current)
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • ...
  • 8
  • Järgmine 


Võimalikud seotud teemad...
Teema: Autor Vastuseid: Vaatamisi: Viimane postitus
  Elu peale surma. z3r0 c001 381 207,675 04-01-2022, 23:10
Viimane postitus: Kahvanägu
  Surmajärgne elu ja sellesse uskumise mõju käitumisele wordpower 30 11,442 21-01-2021, 17:29
Viimane postitus: Q11
  Kas eelmise elu kogemused aitavad järgnevas elus gfreak 47 31,570 23-11-2020, 12:04
Viimane postitus: xcad
  Elust enesest: elu pärast surma Alduuur 138 74,636 12-02-2020, 11:48
Viimane postitus: Minaelan
  Future Life Progression - Tuleviku elu progressioon Aerling 19 9,884 14-12-2011, 07:42
Viimane postitus: DHC
  Elu jookseb silme eest läbi? z3r0 c001 34 14,234 01-09-2009, 14:10
Viimane postitus: excubitoris
  Elu algus Jaje 4 3,165 12-08-2008, 10:53
Viimane postitus: Ares
  Elu ja surma vahe ruthie 12 4,970 09-06-2007, 20:49
Viimane postitus: Lillian

Alamfoorumi hüpe:


Kasutaja, kes vaatavad seda teemat:
1 külali(st)ne

Expand chat