•  Eelmine
  • 1
  • 2(current)
  • 3
  • 4
  • 5
  • ...
  • 7
  • Järgmine 
Teema hinnang:
  • 0Hääli - 0 keskmine
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Foorumi personal muutub
#26
(19-11-2019, 12:52 )KuKr Kirjutas: Natuke parandan. Asi on egos ja hariduses. Mida haritum sa oled seda rohkem sa tead kui väikesed on sinu teadmised.

Ja ärge siis ajage sassi haritus ja haridus.

Vasta
#27
(19-11-2019, 13:21 )soe1 Kirjutas:
(19-11-2019, 12:52 )KuKr Kirjutas: Natuke parandan. Asi on egos ja hariduses. Mida haritum sa oled seda rohkem sa tead kui väikesed on sinu teadmised.
Ja ärge siis ajage sassi haritus ja haridus.

Remark: haritus paistab olema egoga pöördvõrdelises seoses.
Vasta
#28
Toimiva maagia esitamiseks ja selle üle arutamiseks avalik foorum ei ole mitte hea koht. Seda teati vanasti ja ei ole siin nüüdki mingit "uut aega" ega "uusi energiaid".

Minu nägemuses on see foorum paik paradigmade logistamiseks.
Vasta
#29
See teema on ka juba teemast kõrvale pööratud. Ülilihtsalt, sups ja valmis.
Lugege 10 a taguseid lõngasid! Mis siis, et mõni teooria ikka väga lappama läks. Toimusid arutelud sama asja üle, räägiti asjast, olid samuti poolt ja vastuargumendid. Skeptikul ja skeptikul on suur vahe. See, et skeptikutest adminid-moded on lasknud võitlevatel skeptikutel paraveebist kõik helgemad pead ja kirjutajad ja katsetajad ja kogejad välja solvata/süüa, ongi põhjus, miks siin enam isiklikest kogemustest ja katsetest ei kirjutata ja õpetusi ei jagata. Keegi ei soovi olla skeptikute solvava turmtule all. Paraku on see nii, et enamik parateemasid ongi tänapäeva teadusele tõestamatud. Nende üle arutlemine on huvitav ja viib edasi. Aga kui lastakse mõnel mehel selline arutluseteema lõplikult kinni solkida, siis see ongi modede viga. Eriti veel kui mode ongi sellise maailmavaatega ja ise ka vahel oma kommentaaridega irvitajatele ja solvajatele hoogu juurde annab.
Minul pole nii pikka foorumi staaži, kuid ma olen usinasti lugenud vanu lõngasid. Ja sealt on hästi näha, kus selle foorumi algne vaimsus asendati järjekindla admini ja modetööga totraks allikatrumpamise ja egonäitamise ja komplekside väljaelamise kohaks.
See on umbes sama, mis poliitikas ja meie meedias - materda EKRE-t, et sinu käsi hästi käiks ja sa kaua elaks maa peal. Jutu järgi on foorumis võrdne kohtlemine, tegelikkuses para-huviliste ja uurijate ja ka praktiseerijate üle ilkumine, irvitamine ja otsene isiklik solvamine.
Vasta
#30
(19-11-2019, 14:04 )Aadu66 Kirjutas: See, et skeptikutest adminid-moded on lasknud võitlevatel skeptikutel paraveebist kõik helgemad pead ja kirjutajad ja katsetajad ja kogejad välja solvata/süüa...

Aaduke. Nn võitlevd skeptikud Laugh võtavad sõna reeglina seal, kus faktid on kontrollitavad. Suuremat osa parafoorumpostitustest need saatanakummardajad kahtluse alla ei sea.
Vasta
#31
Tsitaat:Loomulikult saab, aga kas sa oled seda teinud?

Kujutage ette, et on olnud juhust. Ja mitte üks kord. So...???
Vasta
#32
(19-11-2019, 14:04 )Aadu66 Kirjutas: See teema on ka juba teemast kõrvale pööratud. Ülilihtsalt, sups ja valmis.
Lugege 10 a taguseid lõngasid! Mis siis, et mõni teooria ikka väga lappama läks. Toimusid arutelud sama asja üle, räägiti asjast, olid samuti poolt ja vastuargumendid. Skeptikul ja skeptikul on suur vahe. See, et skeptikutest adminid-moded on lasknud võitlevatel skeptikutel paraveebist kõik helgemad pead ja kirjutajad ja katsetajad ja kogejad välja solvata/süüa, ongi põhjus, miks siin enam isiklikest kogemustest ja katsetest ei kirjutata ja õpetusi ei jagata. Keegi ei soovi olla skeptikute solvava turmtule all. Paraku on see nii, et enamik parateemasid ongi tänapäeva teadusele tõestamatud. Nende üle arutlemine on huvitav ja viib edasi. Aga kui lastakse mõnel mehel selline arutluseteema lõplikult kinni solkida, siis see ongi modede viga. Eriti veel kui mode ongi sellise maailmavaatega ja ise ka vahel oma kommentaaridega irvitajatele ja solvajatele hoogu juurde annab.
Minul pole nii pikka foorumi staaži, kuid ma olen usinasti lugenud vanu lõngasid. Ja sealt on hästi näha, kus selle foorumi algne vaimsus asendati järjekindla admini ja modetööga totraks allikatrumpamise ja egonäitamise ja komplekside väljaelamise kohaks.
See on umbes sama, mis poliitikas ja meie meedias - materda EKRE-t, et sinu käsi hästi käiks ja sa kaua elaks maa peal. Jutu järgi on foorumis võrdne kohtlemine, tegelikkuses para-huviliste ja uurijate ja ka praktiseerijate üle ilkumine, irvitamine ja otsene isiklik solvamine.

Täiesti nõus. Kunagi aegu tagasi oli tõesti foorumis rohkem arutelu. Nüüd sain ise tunda kuidas on asjad muutunud.
Kindlasti on siia skeptikuid vaja kuna panevad meid rohkem uurima ja oma teoorjatele kinnitust otsima. Ja see ju ainult hea. Samas skeptikud võks samas olla ka skeptilised enda tõekspidamisete suhtes. Kui inimesed kes usuvad n.n uhuu asju püüavad leida enda väidetele kinnitusi ja näiteid siis skeptikud püüavad üldjuhul uhuu tegelasi solvata ja maha teha. Mitte küll alati, aga kui vaadata postitusi siis kaalukaus kaldub sinna poole. Kui mode teeb postituse võiks see olla soo neutraalne. Või juhendavat või informatiivset laadi.


Vasta
#33
(19-11-2019, 14:04 )Aadu66 Kirjutas: Ja sealt on hästi näha, kus selle foorumi algne vaimsus asendati järjekindla admini ja modetööga totraks allikatrumpamise ja egonäitamise ja komplekside väljaelamise kohaks.

Kas sa võiksid lahti seletada, et kuidas seda sinu arvates tehti?
Vasta
#34
(19-11-2019, 14:27 )KuKr Kirjutas:
(19-11-2019, 14:04 )Aadu66 Kirjutas: See, et skeptikutest adminid-moded on lasknud võitlevatel skeptikutel paraveebist kõik helgemad pead ja kirjutajad ja katsetajad ja kogejad välja solvata/süüa...

Aaduke. Nn võitlevd skeptikud Laugh võtavad sõna reeglina seal, kus faktid on kontrollitavad. Suuremat osa parafoorumpostitustest need saatanakummardajad kahtluse alla ei sea.

Kui see nii vaid oleks!
Põhilised materdamised käivad teemades, mis puudutavad salastatud asju või varjatud agendat ja seal ei ole Nõukogude Liidu või USA avalikult kättesaadavad andmed või kooliõpikud või toiduahela nisa otsas rippuvate nn teadlaste arvamused tõsiselt võetavad, ega faktidena esitletavad.
Ja peamine tegur, just nimelt KUIDAS oma seisukohti esitletakse. Õigemini, mitte oma seisukohti esitledes, vaid teiste seisukohti ja mõttekäike ja kui see ei aita, siis oponendi isikut valimatult ja põhjusetult ja argumenteerimata halvustades ja solvates.
Nielanderile ongi siin vastus. Juhtkond vaatas pealt ja osad neist aitasid ka ise teemade lõputuks ja totraks nägeluseks muutmisele kaasa.

Vasta
#35
(19-11-2019, 17:20 )Aadu66 Kirjutas: Õigemini, mitte oma seisukohti esitledes, vaid teiste seisukohti ja mõttekäike ja kui see ei aita, siis oponendi isikut valimatult ja põhjusetult ja argumenteerimata halvustades ja solvates.

Vot selline tegevus on meie foorumis alati keelatud olnud ja aegade algusest on kõlanud ülekutse taolistest asjadest teada anda. Nii nagu ka praegu. Kui kedagi isiklikult solvatakse, siis see läheb kohe rikkumisena kirja ja lõppeb jätkumisel bänniga.

Seisukohad ja mõttekäigud on aga alati avatud kriitikale, sest need ei ole kasutaja isiklikud omadused. Ideede üle ju arutlus käibki. Või sa ei nõustu?

Vasta
#36
(19-11-2019, 09:11 )Addy Kirjutas: Ma ei olnud Para-webi sünni juures, aga olen üsna kindel, et esialgne eesmärk oli leida seletamatud asjad ning proovida neid mõista. Ma ei tea, et meil foorumis enam ühtegi aktiivset uurijat oleks, kes saab või tahab paramaailma aktiivselt uurida ka teisiti, kui läbi arvutiekraani.

Unenägude, instinktide, mõttevälgatuste, ettekuulutuste jne...ka reaalselt vaimude ja muude ülemeeleliste "asjade" nägemiseks/tunnetamiseks polegi vaja arvutit.
Kuid need kõik on nö para-asjad.
Ja seda teevad/tunnetavad/kogevad/näevad väga paljud para-foorumlased...ilma arvutita.
(19-11-2019, 09:46 )Ill be back Kirjutas: No aga defineerime siis selle, mis on teadus. Kunagi tõdes mulle üks usutegelane, et usk algab seal, kus teadus lõpeb. Igati arukas tõdemine mu meelest.

Ja maagia on teadus, millest teadlased veel aru pole saanud.
(19-11-2019, 12:13 )Temimoor Kirjutas: Eks ta üks lõputu olelusvõitlus erinevate uskumuste vahel lõpuks on. Enne saatsid papid teadlaseid tuleriidale ja nüüd on vastupidi Laugh

Loodetavasti saabub peagi vaherahu ja mõlemad tunnustavad üksteist võrdselt, nagu nad ka tegelikkuses on. Mõlemil on võrdselt plusse ja miinuseid.
(19-11-2019, 16:04 )soe1 Kirjutas: Täiesti nõus. Kunagi aegu tagasi oli tõesti foorumis rohkem arutelu. Nüüd sain ise tunda kuidas on asjad muutunud.

Oli. Müstik ja mõni teinegi.
Loodetavasti tulevad uued tõelised süva-parahuvilised ka siia foorumisse.
Vasta
#37
(19-11-2019, 14:48 )Ill be back Kirjutas:
Tsitaat:Loomulikult saab, aga kas sa oled seda teinud?

Kujutage ette, et on olnud juhust. Ja mitte üks kord. So...???

Mina usun sind! Laugh

Vasta
#38
Ehk siis on mul täielik õigus tõdeda, et jutud lamedast maast kipuvad sinna isase lehma kaka kanti? Ja et lamemaalased on oma kirve põhjalikult kivisse löönud.
Vasta
#39
(19-11-2019, 18:43 )Temimoor Kirjutas:
(19-11-2019, 14:48 )Ill be back Kirjutas:
Tsitaat:Loomulikult saab, aga kas sa oled seda teinud?

Kujutage ette, et on olnud juhust. Ja mitte üks kord. So...???

Mina usun sind! Laugh

(18-11-2019, 13:14 )Mannu Kirjutas: Püha müristus,.... Selle peale öeldakse, et igaüks näeb maailma oma rikutuse tasemelt.
Bleh
Vasta
#40
(19-11-2019, 18:50 )Ill be back Kirjutas: Ehk siis on mul täielik õigus tõdeda, et jutud lamedast maast kipuvad sinna isase lehma kaka kanti? Ja et lamemaalased on oma kirve põhjalikult kivisse löönud.

Ma jälle arvan, et lamemaalased ise ka ei usu, et maa lame on Laugh

Vasta
#41
Kopipaste teema pealkirja alt: Xawa, Mannu ja Nielander on nüüd administraatorid ja saavad nüüd vabamalt ostustada, kuidas foorumis asjad käivad.
,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,
Kommentaarin: See on ju nagu vene troika. Nii nagu madrused vene nõukogude laeva pealt, kui linnaluba anti, siis alati pidid käima kolmekesi. Nagu püha kolmainsus ja nagu kolmjalg, ei kõigu. Tsipa naljakas.
Vasta
#42
(19-11-2019, 20:01 )isemaag Kirjutas: Kopipaste teema pealkirja alt: Xawa, Mannu ja Nielander on nüüd administraatorid ja saavad nüüd vabamalt ostustada, kuidas foorumis asjad käivad.
,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,
Kommentaarin: See on ju nagu vene troika. Nii nagu madrused vene nõukogude laeva pealt, kui linnaluba anti, siis alati pidid käima kolmekesi. Nagu püha kolmainsus ja nagu kolmjalg, ei kõigu. Tsipa naljakas.
Kusjuures ongi. Ma juba pikemat aega omaette muhelen selle üle. Mõtelge Sumeri "kolmainsuse" peale, ning ka India kolmikus olevat üks - küllap vist Šiva? - naissoost olnud.
Aga Konrad Lorenz oma raamatus "Niinimetatud viha" kirjeldab hanekarja näite peal, et selline kolmik, kus on kaks isast ja üks emane, selline kolmik on tugevam juht kui isase-emase paar. Sellest ilmselt tulenevad ka need muistsete rahvaste "kolmainsused".

Ma naeran ka praegu. Võtke teiegi huumoriga, sest :
(27-12-2018, 22:59 )6 G 6 G 6 G 6 Kirjutas: Nimi.
Nimes kood
Koodis tõde
Tões nali
Naljas tõde.

Vasta
#43
(19-11-2019, 18:51 )Temimoor Kirjutas:
(19-11-2019, 18:50 )Ill be back Kirjutas: Ehk siis on mul täielik õigus tõdeda, et jutud lamedast maast kipuvad sinna isase lehma kaka kanti? Ja et lamemaalased on oma kirve põhjalikult kivisse löönud.

Ma jälle arvan, et lamemaalased ise ka ei usu, et maa lame on Laugh

No võib-olla mõni väga üksik. Millegipärast kiputakse alati kui mingi tõesti para teema esile kerkib hõõruma nina ette lameda maa teooriat. Kusjuures mina olen päris huviga lugenud ja tutvunud paljude selle teema probleemidega. Võib öelda, et küsitavusi ja seletamatut on selles vallas küll, aga vint on totaalselt üle keeratud. Ometi on see alati skeptikute viigileht. Kui alustada ükskõik millist mitteametlikku teooria tutvustamist, mainitakse kohe lame maa ära ja siis nagu poleks üldse mõtet enam asjaga edasi minna. Nagu siin selles teemaski! Jutt foorumist, aga lameda maata ikka läbi ei saa!

Vasta
#44
(19-11-2019, 22:45 )Aadu66 Kirjutas: mainitakse kohe lame maa ära ja siis nagu poleks üldse mõtet enam asjaga edasi minna...

Minuarust on tore, et selle teooriaga on ka skeptikud haneks tõmmatud. Nad ju tõemeeli näevad vaeva selle ümberlükkamisega Laugh

Vasta
#45
Vabandan ette pealkirjast mööda paneku eest, kuid kuna siin juba selline “skeptikud vs alternatiiv “ üles on vōetud, siis hea meelega ütleks ka sōna sekka. Pean enast samuti üle keskmise kahe jalaga maal olevaks, ehk siis skeptikuks teie keeles Smile kuid samas on väga huvitav lugeda niiöelda argumente mis siin seal panevad tōsiselt kahtlema kas see kōik ikka on nii nagu kooliōpikus kirjas. Siin aga ongi tegelikult serveerimise küsimus. Nii nagu on lahmivaid ja räuskavaid skeptikuid on ka jōuliselt peale surutavaid teooriaid. Ja paratamatult on üks selline näide lameda maa teooria. Mingid tüübid tegid katse. Panid lennuki pōrandale loodi jne ning kogusid kokku karja kes füüsika tunnis polnud kunagi käinud ning hakkasid kuulutama kōigile nende püha tōde nagu ristiusku - kes ei usu, see saab hukatud.(Siinkohal seoses füüsikaga pean ma kinnitama, et suurma heameelega loen ma lugusid igiliikuritest ja ei millestki midagi tegevatest asjadest. Paraku aga täna veel nendesse ei investeeriks ) Ehk et kui seda argumenteeritaks tōsiseltvōetavate argumentidega ning serveeritaks viisil, et sōbrad meie planeet ei pruugi olla täiesti ümar kuna siin seal esineb anomaaliaid siis vast tekiks diskusioon ning aastakümnetega vast saavutataks konsensus lameda maa osas kui see tōesti nii oleks. Isegi jōuga pekstes külvatud ristiusku ei suudetud mōne aastaga sisse viia. Ehk siis siiras soovitus niiöelda para seltskonnale oleks see, et jätke otsad lahti ning pange inimesed mōtlema.. ka skeptikud. Selles osas oli tore lugeda vanade gurude lugusid, sest seal ei olnud kusagil otsest vaidlust. Neil oli oskus kirjutada justkui kōrvaltvaataja vōtmes. Ehk et kajastada arvamusi vōtmata sealjuures seisukohti. Seisukoha vōtmine ja selle kaitsmine vähemuses on väga keeruline kui mitte et vōimatu. Vōib olla, et siin on ka vahe niiöelda tōsisel alternatiivteadlasel ja järeljooksjal. Teadlane oskab selle huvitavaks kirjutada kōigile, järeljooksa aga üritab kuulutada üht ja ainust püha tōde saades seal juures paganatelt kerepeale...
Kui needsamad lamemaalased oleks pannud raha kōik kokku ja küsinud minult ning mōnelt skeptikult veel ühe euro juurde tegemaks katse purjekaga ringi anktarktikale peale tegemiseks, siis oleks neil see ammu tehtud. Ja nii mina kui kindlasti mōnigi veel oleks ka andnud selle euro ning asi oleks selgemast selgem. Ehk veelkord, teeme teadust , ka alternatiivteadust, kuid mitte ärgem olgem need kisavad järeljooksjad kes vastaspoole viidatud argumente isegi lugeda ei viitsi.
Vasta
#46
Ei olnud plaani teemat sellega kuumaks kütta, lameda maa "teooria" oli lihtsalt näide, ärge sellesse kinni jääge wink
Vasta
#47
Veel üks asi, kus minu arust peaksid moded vahele astuma.
Toon lihtsa näite:
Keegi kirjutab, et kuskil Siberis, kümnete tnnistajate juuresolekul, tegi šamaan lõkke oma püstkoja põrandale, pani katla tulele, kooris porgandid ära ja viskas katlasse, siis manas oma onni põrandale järve, kust tõmbas õngega välja mitu kala, millest siis keetis korraliku uhhaa ja kostitas sellega kõiki pealtvaatajaid. Algab arutelu, keegi leiab viiteid sarnastele juhtumitele.
Ja siis hakkab üks foorumlane peale, et ot ot ot, pidage nüüd ikka hoogu, porgandeid ei koorita, vaid kraabitakse. Ja paneb pilte ja videosid ja tsitaate maailma kokaraamatutest ja teeb selgeks, et mitte keegi, mitte kunagi, eriti veel Siberis, pole iial porgandit koorinud. Paneb linke porgandi kasvatuse alustamistest, liikidest, levikust. Keegi loomulikult hakkab vastu vaidlema. Ja siis on meie skeptik sõiduvees. Sõimab teisi idiootideks ja vastuargumente lauslolluseks ja põikab porgandi agrotehnika võtete juurde. Kahtleb üldse porgandi võimalikus olemasolus Siberi šamaanionnis, näitab tabelis ära porgandi kasvuks vajalikud kraad- ja valgustunnid, võrreldes neid Siberi külakese looduslike oludega ja arvutab välja, kui kiiresti saaks üldse porgandi transportida vastavasse külakesse.
Ja see jura tuurib mitu lehekülge, kuni kõik on surmani tüdinenud ja ei kirjuta selles teemas enam silpigi. Ja siis see võidukas mees kirjutab lõpulause, et sellega on siis taas tõestatud teemaalgataja suisa masendav asjatundmatus ja valelikkus ja kogu šamaanindus on siinkohal mustvalgel ja puhaste faktide abil tõestatult pullshit! Teema autor aga ja pooled osalejad ei alusta niipea, kui üldse, enam ühtegi uut teemat ja ka mode muheleb.
Lugege ise, kui palju teemasid on just selliste absoluutselt asjassepuutumatute pisiasjade või sõnastuse kallal nokkides täiesti metsa aetud ja ära lõpetatud.
Vasta
#48
Aaduke. Mida sa soovitad? Pisiasjadesse laskumise keeldu?
Võibolla tõesti tollel laiuskraadil ei esinegi porgandit ja selleks et ime sünniks tuleb poes käia?
Vasta
#49
Aadule vastuseks.
Kuna ma olen Tuulepesa taustaga inimene, mis oli teadupärast niivõrd-kuivõrd, vaimse arengu suunaga foorum, siis ütlen Sulle seda, mida Sa isegi oled öelnud - tuleb õppida ignoreerima segavaid tegureid. Väga lihtne on "soojas ja turvalises pesakeses" igatesorti vaimsust ja para arendada, kuid teha seda skeptikute turmtule all ja püüdes nende survel üha paremaid teooriaid ja selgitusi leida, on ainult arendav. Veelkord - mis on teinud juudud targaks - tagakiusasmine ja rasked olud.

Kui on näha, et trollija suunab teema Sinu näite porgandite juurde, siis tuleb mitte minna kaasa selle kõrvaletirimisega. Igale mõttetule ja sisutule kommentaarile ei pea vastama.

Kui antud pisiasi peaks olema tähtis, siis on siin foorumis teisigi inimesi, kes selle võivad vajaduse korral üles võtta ja arutama hakata.
Vasta
#50
[quote]Ja siis hakkab üks foorumlane peale, et ot ot ot, pidage nüüd ikka hoogu, porgandeid ei koorita, vaid kraabitakse. [/guote]

Just-just, aadu...või siis paneb mõni spetsialist püsti postulaadi, et petrooli sisse segatakse plutooniumit ja see sunnik hakkab taevalaotuse all heledasti helenduma ning siis kukub mõni foorumlane jaurama, et kütuseks on hoopis samiin ja lämmastikhape...põrsas, onju.
Vasta
  
  •  Eelmine
  • 1
  • 2(current)
  • 3
  • 4
  • 5
  • ...
  • 7
  • Järgmine 


Võimalikud seotud teemad...
Teema: Autor Vastuseid: Vaatamisi: Viimane postitus
  Uus foorumi tarkvara Imotep 49 17,443 21-09-2022, 16:59
Viimane postitus: levis
  Foorumi reeglid Thorondor 84 53,359 13-02-2022, 20:33
Viimane postitus: isemaag
  Foorumi statistika uudised Thorondor 53 41,093 28-12-2018, 23:58
Viimane postitus: Naut
  Foorumi personal otsib abilisi Cassiopeia 81 71,150 13-09-2018, 08:57
Viimane postitus: Thorondor
  Foorumi väljanägemine Lenore 3 8,433 23-04-2016, 12:00
Viimane postitus: Wilholmensis
  Foorumi kasutajaküsitlus Skarre 1 7,235 04-12-2015, 00:01
Viimane postitus: Skarre
  Foorumi uus jutukas Thorondor 78 60,325 01-08-2015, 00:07
Viimane postitus: Addy
  Vana foorumi jutukas Thorondor 22 20,751 13-08-2013, 20:20
Viimane postitus: Jõhvikas
  Viirustest ja pahavarast, mis takistavad foorumi kasutamist Stella 76 51,052 13-02-2012, 00:44
Viimane postitus: hulkuv hing
  Foorumi tarkvara vahetus 17.-19. detsember Thorondor 34 16,961 21-12-2010, 12:48
Viimane postitus: zepac

Alamfoorumi hüpe:


Kasutaja, kes vaatavad seda teemat:
1 külali(st)ne

Expand chat