•  Eelmine
  • 1
  • ...
  • 15
  • 16
  • 17(current)
  • 18
  • 19
  • ...
  • 37
  • Järgmine 
Teema hinnang:
  • 0Hääli - 0 keskmine
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Juhtum Uuralites 1959 (Djatlovi Kuru)
Niisiis oleme juurdluse käigus tuvastanud, et nõukogude võimud on juhtunu suhtes esitanud hulganisti valeväiteid ja desinformatsiooni. Seega tasub olla ülimalt skeptiline ka väite suhtes, nagu ei oleks juhtumil mingit seost salajase tuumakatsetusega. Just selles väites peitub suurim loogikalõks: kui katsetust poleks justkui toimunud, siis miks seda eitada? Kuid faktid räägivad vastupidist, matkajate riietelt leiti radiatsiooni jälgi.
Nüüd tasub haarata kätte detektiivi suurendusklaas ja lugeda täht tähelt: nende riietelt leiti radioaktiivset TOLMU.
See välistab võimaluse, et selle päritolu olnuks juhuslik või looduslikku päritolu. Vastupidi see saab olla AINULT tehnogeense päritoluga. Asi läheb veel hullemaks: sedavõrd suure doosi võib saada ainult kokkupuutel tuumaseene pilvest allasadanud radioaktiivse tuhaga. Seega saame teha järelduse: Djatlovi grupp sattus tuumaplahvatuse epitsentri VAHETUSSE LÄHEDUSSE. On ka tehtud arvutusi: selline suurusega kiirgustsoonis viibimine andnuks tapva doosi 2-8 tunniga! On ainult üks probleem, selles valemis esineb üks tundmatu suurusega muutuja: nimelt pole võimalik välja arvutada, kui suure osa tolmust pesi ojavesi välja. Seega tulemused võivad olla veel masendavamad.
Paraku lükkab see valem ümber radiatsiooni eitajate lemmikversiooni, justkui võinuks saada nad radiatsiooni jäljed oma riietele uraanirikastustehasest. Ei, sellise doosi saanu ei suutnuks elusalt jõuda kuruni...

Nüüd tuleb rääkida tuuma(pommi)füüsikast. Seda selleks, et lükata ümber austet militaareksperdist kaasfoorumlase eksitavad väited.
Esiteks. Enamasti pannakse tuumapomm lõhkema ÕHUS. Seda kahel põhjusel: õhus on selle hukutava hävingu ulatus suurem-kaugem, vahetult maapinnal neelduks osa tuumareaktsiooni kütusest pinnasesse ja reaktsioon oleks sellevõrra väiksem, plahvatus nõrgem. Ka Hiroshima ja Nagasaki pommid pandi plahvatama õhus. Õhus toimunud plahvatus suudab pinnasesse tekitada maksimaalselt viie meetri sügavuse augu. Miks Ibb riputas siia MAAALUSE tuumaplahvatuse kraatri pildi?
Teiseks. Tuumareaktsioon tekitab millisekundite jooksul paarisaja meetrise läbimõõduga tulekera, selle keskmesse jäänuks ka kanderakett, TÄIELIKULT. Tulekera temperatuur(miljonites kraadides) ja põrgurõhk lagundab KÕIK selle sisse jäänud aine hetkega.
Kolmandaks. Oluline teada, et reaktsioon ise EI tekita lööklainet, seda tekitab tulepalli ümber tekkiv aurumull. Elementaarse füüsikaseaduse kohaselt on auru paisumiskiirus täpselt üks mach(heli levimise kiirus). Seda on oluliselt vähem, kui enamuse lõhkeainete detonatsioonikiirus. Seega pole midagi imestamisväärset, et Hiroshimas maavärinakindlaks ehitatud betoonrajatised osaliselt püsti jäid. Suurima ohvrite arvu Hiroshimas tekitas ju puitelamurajoonides puhkenud tuletornaado. Jätke meelde, tuumareaktsiooni energiast ainult 10% muundub lööklaineks, 50 soojusenergiaks ja 40 radiatsiooniks.

Võite küll parandada mu faktilist õigekirja, kuid öeldu sisu sellest ei muutu.
Vasta
Kiirelt mõned vastuväited, ajaga kitsas hetkel- kuidas saab olla, et hukkunute riietelt leiti radioaktiivset tolmu, otsimisgrupid aga jäid sellest puudutamata. Sedasorti tolm ei ole asi, mis levib vaid viiemeetrises raadiuses ja jätab jälgi vaid valitutele kahe tunni jooksul. Teiseks- ka õhus toimunud tuumaplahvatuse jäljed on maapinnal eksimatult äratuntavad. Ja ei ole see õhus lõhkamine valdav meetod, katseseadmed lõhati valdavalt maapinnal- kergem läbi viia, lihtsam tulemusi kätte saada. Sest selliseid plahvatusi ei korraldata lihtsalt paugu tegemiseks, kõik toimuv fikseeritakse nii enne, ajal kui järgselt. Nii et see tuumaplahvatuse idee on suht-koht olematu tõenäolsusega. Muideks, seismograafid fikseerisid toona sedasorti plahvatused, ilmselt oleks ka sellest jälg maha jäänud.
Vasta
No ma ei saa aru mis tõrge sul on, sõjaväelase taust, mis keelab sul ülemate juttu kahtluse alla seada? Radiatsioonijälgede leidmine oli ju puhtjuhuslik ja võimurite jaoks ebameeldiv fakt, mida üritatakse mahavaikida ja eitada. Samuti ei mõista ma, kuidas sa suudad eitada piirkonnas toimunud raketikatsetusi. Kas sa üldse oled lugenud läbi kõik teemas olnud viited? Kontinentidevahelise tuumalõhkepea katsetus peaks ju eeldama maksimaalset lahinguolukorra matkimist, see tähendab plahvatust ÕHUS.Mis puutub siia maapinnal katseseadme plahvatus, testiti ju raketti? Punkripurustajad maapinnal plahvatavad pommid tulid ju hiljem? Samuti tulid hiljem vesinikupommid, mis "põletasid" tuumakütust puhtamalt: tolleaegsed pommid olid ju väga "räpased".
Mis puudutab plahvatuse kraatrit, siis on siin küsimus geoloogiline: tugevasti kulunud mägede nõlvad koosnevad seal ju peamiselt kruusast ja kividest, seega otsida mingit viie meetri sügavust ja paarikümne meetrise läbimõõduga kruusasemat-liivasemat kohta satelliidipildilt on ju üsna lootusetu? Samuti pole lootust leida tuumakuumuses klaasiks sulanud materjali- see on külmadega ammu liivaks pudenenud.
Seega tulistad sa huupi, ilma sihtimata- andmeid kontrollimata(trollimas?), pahatihti tabades iseennast jalga...
Vasta
Paluks nüüd üksainuski näide tuumalõhkepea katsetamisest koos reaalse kanduri stardiga. Kus mõni riik lasi ICBM välja koos tuumarelvast päisosaga, millele järgnes tuumaplahvatus. Ja mida puutuvad siia "punkripurustajad"? Milline on nende seos tuumarelvadega, veel enam kontinentidevaheliste ballistiliste rakettidega??? Mida tähendab "räpane pomm", on lugupeetaval ilmselgelt samuti teadmata. Samuti on ilmselge loogikaauk väites, et plahvatuse käigus moodustunud sulanud kivimid olla "külmadega ammu liivaks pudenenud". Ma saan aru, et kogu agenda seisneb selles, et Djatlovi grupp nägi midagi vahetult pealt ja tapeti seepärast? Ja nüüd siis on kivimid "...ammuilma liivaks muutunud..." Igav, tütarlapsed. Ja äärmiselt asjatundmatu. Loogikast rääkimata. Tulnukateemas tuuakse vastuvaidlematu tõendina minevikus toimunud tuumasõdadest
tuhandeid aastaid vanu plahvatustes moodustunud sulakivimi tükke ja nüüd korraga Djatlovi teemas on need paari kuuga liivaks muutunud?
Vasta
Mul ei ole tarvis midagi tõestada, elementaarsete märksõnade "дятлово" ja "радиация" sisestamine annab piisavalt materjali intriigi ülalhoidmiseks.
Jah, sina mõistad "punkripurustaja" all midagi muud, mina tahtsin öelda, et esimeste pommideni, mis pandi lõhkema vahetult maapinna kohal(eesmärgiga purustada maaaluseid struktuure) läks veel aega.
Ma tean mida tähenärijast sõjard mõtleb, kui kuuleb väljendit "räpane pomm". Mõtlesin ma aga seda, et tolle aja pommid tekitasid vastikult palju radiatsiooni. Vesinikupomm ja berülliumist peegeldid olid veel leiutamata.
Kõrbepolügoonidel paugutatud tuumapommid muutsid räniliiva klaasiks. Nüüd vaata pilte kohapealt: SETTEKIVIMID, mitte räni. See ei tähenda, et nad ei võinud kuumuses sulada aga nad ei moodustanud vastupidavat klaasi. Kuuskümmend aastat külma ja sooja ja niiskuse vaheldumist ei saa jätta habrast sulakivi terveks.
See, et sa lühendad kuuskümmend aastat geoloogilisi protsesse sujuvalt paari kuu peale, näitab, et su püssirohi on märg. Nii et, anna alla. Miks sa arvad, et ma tütarlaps olen, Lemet? Äkki ma olen hoopis vana nõid?

Sellest, mis seal päriselt juhtus, räägin ma siis, kui sa vabandad või lõpetad siin trollimise.
Vasta
Häda mul vabandada, pole ju mille eest. Ja seda va klaasistunud kivimit oleks otsingugrupid pidanud leidma ju kohe peale juhtunut, mitte 60 aastat hiljem. Ma olen korduvalt tähendanud, et tuumaplahvatus (ka paarisaja meetri kõrgusel õhus, kui soovite) jätab maapinnale jäljed, milliseid on võimatu mitte tähele panna. Tunguusi meteoriiti on võrreldud vesinikpommiga. Netis on piisavalt fotosid nii toonasest landsaftist kui ka 110 aastat hilisemast pinnast sealkandis. Selline pinnamoondus oleks otsingugtuppidel kahe silma vahele jäänud? Mis tütarlastesse puutub, siis kirjandusklassikat tuleks tunda. Kuigi, nagu tähendas sealsamas kojamees Tihhon- mõnele on mära kah pruut... Bleh
Ja näidet reaalelus raketi ja tuumalõhkepeaga läbi viidud katsetustest ma kah pole näinud...tea küll, miks?
Muideks- jutt, nagu oleks aastal 59 veel leiutamata vesinikpomm- tuleb ilmselt taas kirjaoskamatust likvideerida. Esimene vesiniklaeng lõhati USAs esimesel novembril 1952 ja Nõukogude liidus 12 august 1953. 1955 olid mõlemal riigil vesinikpommid juba relvastuses. Djatlovi kurust räägime me 1959 aastanumbri puhul.
Vasta
Oeh, purukslastud varvastega ämbrisse astuda, kas on ka valus?
Otsingugruppidel oli ju keelatud teisele poole mäge minna? Sellest on siin kirjutatud, sa üldse midagi oled lugenud?
Hea, et sa Tunguusi meteoriidi jutuks võtsid, tahtsin ka ise kunagi sinnani jõuda. Kuulsaima ja ühtlasi võimsaima paugu kraatrit pole ju leitud, tõenäoliselt plahvatas meteoriit ÕHUS maale jõudmata...

Ma olen seda maininud, nõukogude tuumaeksperimendid on nõudnud minu suguvõsast ohvri. Tema saatuse asjaolude väljaselgitamise peale olen kulutanud korda kümme rohkem energiat, kui Djatlovo juhtumi lahendamiseks kulus. Selle käigus olen avastanud mõndagi sellist, millest ajalooraamatud ja militaarnet vaikivad. Samas vihjatakse siin viisakalt, et ma ei mõista tolleaegset sõjanduse taustsüsteemi...

Kas kakleme edasi, või jätkame jälkide saladuste paljastamisega?
Vasta
Pole ju mingit kakelungi, on lihtsalt asjatundmatus teemas ja muud ei miskit. Lugupeetav on siin ju ohtralt seda oma väidetes välja näidanud. Ei mõju minu jaoks see tuumaplahvatuse versioon veenvalt.
Vasta
Veltveebel-tõlk polnud juba ennegi täiesti kaine, kuid nüüd oli ta pea päris pehme.
Ta oli laotanud enda ette mingi saksakeelse ajalehe kuulutustekülje ja laulis Radetzky marsi viisil kuulutuste tekste...
Mõnede kuulutuste tekst ei sobinud marsiviisiga kokku, kuid veltveebel püüdis täiest jõust sellest takistusest üle saada ja lõi seepärast rusikatega vastu lauda takti ning põtrutas jalaga vastu maad...
"Vahva sõduri Švejki juhtumised maailmasõja päevil"


Kui kogu antud temaatika, peaks kasvõi ääri-veeri haakuma tollaste pagunikandjatega, sh. nendepoolse (kuritegeliku) ründega, siis sellest johtuvalt ka elementaarne küsimus:
Arvestades siinkohal poliitilis-õiguslikke seoseid, riigikaitse-julgeoleku doktriini, kehtivat seadusandlust..., siis mille alusel laieneb tsiviilametkondadele sh. prokuratuurile täielik juridiktsioon antud juhtumit menetleda?

PS. Seda peaks lihtne formuleerida olema, sest ilmselgelt on tegemist pretsedendiga.
15-07-2019 15:01


Lugupeetud Geargirl!

Kui sa asjast aru ei saanud, siis too küsimus oli/on mõeldud konkreetselt Sinule.
PS. Muidugi võib ka veltveebel-tõlgi kombel...
Vasta
Sellest veltveebli jutust sain ma kohe aru ja naersin südamest.
Kuid oma küsimuse peaksid proovima vormistada eesti keeles, siis proovin ka sellele vastata. Nimelt ma põlgan inimesi, kes oma rumalust peidavad kõlavate terminitega trillerdamise taha.

Millest täpselt jutt, kas sellest, et Vene prokuratuur lükkas hiljuti juhtumi uue uurimise laualt maha? Või sa ei saa aru, kuidas omal ajal KGB uurimisele kaikaid kodaraisse sättis?

Mis puutub pagunikandjaisse, siis tasub lugeda mu kirjutisi suure tähelepanuga. Nimelt ma ju ütlesin, et omal ajal katsetas N.Liit "vastase" väegrupeeringu lõhkumist kahe taktikalise tuumapommiga. "Päästikuid" tõmbas MARSSAL isiklikult... (kohe tuleb veltveebel ja ütleb, et kuna marutõbiste sõjakoerte häälekandja militaarnet sellest vaikib- järelikult ma valetan...)
Ma ei näe mingit võimalust, et kontinentidevahelise ballistilise relva katsetus oleks kasvõi kraadi võrra vähemtähtis üritus.

Seega, kui ma üritaks mingitki süükoormat punastest tellistest müüri veerde maetud "sõjakangelase" hauale veeretada, vajuks see kümnete tuhandete hukkunute raskuse all põrguni... Ühes sellega hakkaksid vankuma müürid haua kõrval mis toetavad vankumatut usku naabersuurriigi üllasse minevikku...

Kui Djatlovo grupi hukkumine oli kahtlemata tragöödia, siis N.Liidu tuumaambitsioonide ohvrite hulk on pelk "statistika". SALASTATUD STATISTIKA.
Vasta
Kui jutt on 1954 aasta Totski polügoonil toimunud õppusest (selles osales tõepoolest ka eestlasi), siis laseb austet Geargirl taas asjad üle nurkade sirgeks. Esiteks- kas on ikka õige 40- kilotonnist pommi, mis seal lõhati, nimetada taktikaliseks? Taktikalise tuumarelva all mõistetakse siiski paari kilotonni või väiksema võimsusega lõhkelaengut. Ka ei pea paika jutt, nagu oleks seal lõhatud kaks pommi. Lõhati üks RDS-2 ja kaks imitaatorit- lõhkeaine pluss suures koguses bensiini, mis tekitas tuumaplahvatusele sarnaneva visuaalse efekti.
Kui aga tegu oli mingi teise sündmusega, siis oleks huvitav sellest kuulda...muideks, ka USA viis läbi analoogseid õppusi. 1956 aasta dessanteerumisõppustel Semipalatinskis eestlasi vististi ei osalenud, ülepea oli seal osaliste arv tunduvalt väiksem, 1500 inimest vrs 45 000 sõjaväelase ja 10 000 tsiviili Totskis

Veel- Totski õppustelt võeti salastatus maha juba 1993. aastal ning selles osalenutelt on ilmunud rohkelt ka memuaare. Nii et mingit vandenõuteooriat siit vaevalt välja sõõrutada annab ning jutud üübersalastatusest on tänases päevas samuti ülepingutatud
Veel sest võimalikust tuumaplahvatusest 1959-ndal aastal...peale 1958. aasta kolmandal novembril Kapjarõs toimunud 10 KT plahvatust kehtestati 33-kuuline moratoorium tuumakatsetustele ning järgmine katsetus toimus alles 61 aasta esimesel septembril Semipalatinski polügoonil.
Vasta
Tsitaat:Kuid oma küsimuse peaksid proovima vormistada eesti keeles, siis proovin ka sellele vastata. Nimelt ma põlgan inimesi, kes oma rumalust peidavad kõlavate terminitega trillerdamise taha.

Millest täpselt jutt, kas sellest, et Vene prokuratuur lükkas hiljuti juhtumi uue uurimise laualt maha? Või sa ei saa aru, kuidas omal ajal KGB uurimisele kaikaid kodaraisse sättis?

Suundume siis kolmandale katsele!

Samas ka täpsustagem.

A. Küsimus oli korrektselt vormistatud ja sulaselges eesti keeles!
B. Argumentum ad hominem - käsitletakse loogikaveana!
C. Pidasin silmas omaaegset N-Liitu/NSV Liidu Prokuratuuri, mis peaks ilmselge olema.
D. Lisan küsimusele, selguse huvides, veel (prokuratuuri) järelvalvefunktsiooni...
E. Võta vaevaks siis ka juriidilises kontekstis lähemalt selgitada: "KGB sätib uurimisele kaikaid kodarasse" temaatikat?

Küsimus:
Kui kogu antud temaatika, peaks kasvõi ääri-veeri haakuma tollaste pagunikandjatega, sh. nendepoolse (kuritegeliku) ründega, siis sellest johtuvalt ka elementaarne küsimus:
Arvestades siinkohal poliitilis-õiguslikke seoseid, riigikaitse-julgeoleku doktriini, kehtivat seadusandlust..., siis mille alusel laieneb tsiviilametkondadele sh. prokuratuurile täielik juridiktsioon antud juhtumit menetleda/teostada järelvalvet?

PS. Seda peaks lihtne formuleerida olema, sest ilmselgelt on tegemist pretsedendiga.


Kerge spikker:

NSVL Eriprokuratuurid:
Sõjaväeprokuratuur - Prokuratuuriorganite ühtsesse süsteemi kuulub ka sõja­väeprokuratuur, kellele on pandud kõrgeim järelevalve seadus­te täpse ja ühetaolise täitmise üle NSV Liidu relvajõududes. Territoriaalsetel prokuratuuriorganitel oleks selle funktsiooni teostamine raskendatud/võimatu peaasjalikult kahel põhjusel.
Esiteks.
Prokurörijärelevalve teostamine relvajõududes eeldab mitte ai­nult õigusteadmisi, vaid ka sõjaväes kehtivate eriaktide ja üld­se sõjaväeelu põhjalikku tundmist. See on aga jõukohane vaid sõjaväe tegevteenistuses olevatele isikutele, kellest sõjaväeprokuratuurid komplekteeritaksegi.
Teiseks.
NSV Liidu relvajõudude struktuur ei ole rangelt seotud riigi ter­ritooriumi administratiivse jaotusega ning mingi sõjaväeosa ei pruugi kaua paikneda ühes kohas. Selle tõttu võib ter­ritoriaalsel prokuratuuril olla võimatu viia lõpuni alustatud järelevalvetoimingut või kriminaalasja uurimist...
Sõjaväeprokuratuuri korraldus ja tegevuse kord määra­takse kindlaks seadusega... ja teiste NSV Liidu seadusandlike aktidega. Liiduvabariikide seadus­andlikud aktid (näiteks kriminaalprotsessi koodeks) reglemen­teerivad üksnes sõjaväeprokuröride ja sõjaväeprokuratuuri uu­rijate volituste teostamise korda...
Üldjärelevalve sõjaväeprokuratuuri tegevusena seisneb järelevalves seaduste, sõjaväemäärustike ja muude sõjaväeseadusandluse aktide täitmise üle kõigi sõjaväejuhtimisorganite, sõjaväeosade, -asutuste, -õppeasutuste, NSV Liidu relvajõu­dude ettevõtete, organisatsioonide, komandöride (ülemate) ja teiste ametiisikute, kõigi sõjaväelaste ja kogunemisele kutsutud sõjaväekohustuslaste, sõjaväeehitajate ning teiste isikute poolt, kelle kohta on NSV Liidu seadusandluses erisäte, NSV Liidu relvajõudude tööliste ja teenistujate poolt nende teenistusko­hustuste täitmisel...
Juurdlus- ja eeluurimisorganid tegutsevad ka NSV Lii­du relvajõududes. Juurdlusorganiks on sõjaväeosade ja väe-koondiste komandörid ning sõjaväeasutuste ülemad või nende määratud ohvitserid, eeluurimisorganiks aga sõjaväeprokuratuuride uurijad. Sõjaväeprokuratuur teostab järelevalvet sea­duste täitmise üle nn sõjaväe kui ka riikliku julgeoleku organite juurdlusorganite ja uurijate poolt, kes uurivad sõjatribunali­dele alluvaid kuriteoasju...





Vasta
Lugesin kogu teema hoolega läbi. Sama juhtumi kohta olen ennegi uurinud. Siin on esitatud huvitavaid hüpoteese ja Geargirli oma on üks neist.
Kui eelduseks on, et kunagised pagunikandjad tahtsid oma tegusid varjata, mida siin teemas on korduvalt mainitud, siis muutub kogu jurisprudentsi üle targutamine täiesti mõttetuks. Tsiviilisikute hukkumist uurib loomulikult tsiviilorgan. Ja sel juhul on täiesti loomulik ka KGB veesegamine armee au päästmise nimel. Samuti muutub mõttetuks kogu tuumakatsetustealase kunagi avaldatud info kopeerimine ja tähenärimine mõnede terminite üle. Sellest, mida varjatakse, ei jää dokumenteeritud jälgi. Vähemalt avalikke. Oponendi sildistamine ja halvustamine näitab aga ainult iseenda piiratust.
Vasta
Tsitaat: KGB veesegamine armee au päästmise nimel.

Vaevalt KGB armee au päästmiseks eriti naba kippus rebestama. Eri alluvus, erinevad juhid ja läbi aegade terav konkurents teevad selle väite üpris küsitavaks.
Vasta
(05-08-2019, 19:05 )Ill be back Kirjutas:
Tsitaat: KGB veesegamine armee au päästmise nimel.

Vaevalt KGB armee au päästmiseks eriti naba kippus rebestama. Eri alluvus, erinevad juhid ja läbi aegade terav konkurents teevad selle väite üpris küsitavaks.

Kom.partei edukal juhtimisel sooritati regulaarselt koostöö "imesi".
Terve konkurents on edasiviiv jõud - see toimis ka jõuorganites.
Ei alahindaks siiski seda koostööd kui küsimuse all olid ühised huvid.
Vasta
(05-08-2019, 19:01 )Hardi Kirjutas: Kui eelduseks on, et kunagised pagunikandjad tahtsid oma tegusid varjata, mida siin teemas on korduvalt mainitud, siis muutub kogu jurisprudentsi üle targutamine täiesti mõttetuks. Tsiviilisikute hukkumist uurib loomulikult tsiviilorgan. Ja sel juhul on täiesti loomulik ka KGB veesegamine armee au päästmise nimel.

Targutamine/vaidlemine ongi siinkohal täiesti mõttetu. Kui üheks osapooleks oleks olnud tollased militaarametkonnad või mõni muu sarnane tärnidega seltskond, oleks menetlus liikunud koheselt pädevamate seltsimeeste/ametkondade kompetentsi. Koos kõigi sinna juurde kuuluvaga...
Ja otse loomulikult poleks toda juhtumit uurinud/järelvalvet teaostanud tsiviilametkonnad.
Kas tegemist oli tsiviilidega või mitte, ei mängi siinkohal vähimatki rolli.

Muideks, millest selline naiivne arusaam, et tsiviilisikute hukkumist uurib loomulikult tsiviilorgan?

KGB ja armee, eriti sõjaväeluure, olid omavahel, paljudel juhtudel, konkurendid/opositsioonis...
Niiet, väheusutav.

Vasta
Tänan, Hardi!
Cambodia, juriidika pole minu eriala, olen matemaatik. Ja eesti keel on väga ilus, kui seda puhtalt rääkida. Sinu tekstis on aga peale juriidiliste võõrsõnade ainult kirjavahemärgid eesti keeles. Nagu ma aru saan, üritad mind pikali joosta?
Vasta
(05-08-2019, 19:13 )Tyto Alba Kirjutas: Kom.partei edukal juhtimisel sooritati regulaarselt koostöö "imesi".
Terve konkurents on edasiviiv jõud - see toimis ka jõuorganites.
Ei alahindaks siiski seda koostööd kui küsimuse all olid ühised huvid.

Tervet konkurentsi minu meelest NSVL-is ei tuntud. See lihtsalt polnud võimalik. Süsteemi iseärasused. Seal käis ära tegemine peamiselt ja jala taha panek võimalusel.
Nn ühised huvid ei välistanud "vene konkurentsi eripära" rakendumist vähimalgi määral.

Riskides teemast hälbida, kui mälu mind ei peta, siis üks rängimaid "vene konkurentsi eripära" vilju on Afganistaani sõda.
Vasta
Taaskord spekuleerin, kuid Geargirli pakutud lahendus, ehk tuumaplahvatuse nägemine annab minu loogikas nii mõnelegi küsimusele vastuse.
Välja torgatud silmad - kes ütleb, et keegi teine neid torkis? Kes ilma maskita elektrikeevitusega keevitanud on, see teab millest räägin. Kui sama valu 10 ga korrutada ning arvestada ka sellega, et suur radioaktiivne üledoos on kahjustanud kesknärvisüsteemi, ehk et päris mõistus kodus ka ei ole, siis ei ole välistatud silmade välja kratsimine.
Uisa päisa jumal teab kuhu jooksmine - samuti valu ja krambid ning miks mitte ka mälus olev veekogu ei võinud justkui kutsuda sinna ennast pesema. Samas silmi lahti teha ei saa põrguliku valu tõttu ning jooksed jumal teab kus suunas kuniks kokku kukud.
Kraavi uppunud - leidsid kraavi ning üritasid ennast pesta. Külm vesi andis leevendust valule, kuid surid kas kiirituse üledoosi või alajahtumise tagajärjel.
Aga veelkord - spekuleerin ja avaldan subjektiivselt arvamust Smile
Vasta
Pöördudes tagasi Zolotarjovi teema juurde. Selles videos, mida usov jagas, leidis mainimist fakt , et mees töötas omal ajal kinnises linnas Lermontov , kus toimus uraani töötlus . Äkki ongi lihtsalt asi rahas , väga suures rahas ? Veel oli seal kirjas, et Zolotarjov , lisaks sellele , et ta olevat vassinud oma sünniandmetega , armastas ka hästi riides käia . Peale sõda olid inimesed siiski reeglina kehvalt riides .
Kuskohalt siis ühel lihtsal õpetajal , kes võis seal nõks alla keskmise palka saada , sellised rahad ? Nõukajal oli küll ehk elu odavam, aga päris tasuta ei saanud poest siiski midagi . Ka tegeles ta üpris kuluka mägironimisega . Äkki polegi väga vale, et mees oli agent ? ?

Mul kooliaegne sõbranna tegeles vene ajal mägironimisega , ma võin täpsustada, kuidas need ajsad käisid . Aga ajal, kus kõike nappis , Venemaal eriti , pidi mees kindlasti oma raha ka alla paigutama, et üldse sellise asjaga tegelda . Seda enam, et väidetavalt toitus ta keefirist ja toorest munast . Liha jaoks enam raha ei jagunud mägironimise ja hilbunduse kõrvalt ?

Tulles nüüd Zolotarjovi riiete juurde tagasi, mine tea, kellele ta neid üldse laenas . Ja olid riided üldse õigete omanike seljas ? Soldatid pole kunagi eriti tervavad kriidid olnud.

Ja seda segadust kuupäevadega inimliku eksituse kaela ajada, halloo ?? Neil olid kõigil lisaks lenini ja Stalini pildile ka kabinettides kalender seina peal . Pensionär võib teil kuupäeva sassi ajada, aga mitte miilitsatöötaja !
Eriti absurdseks teeb selle väite asjaolu, et toonased kalndrid olid reeglina päevakaupa . Mitte kuu kaupa, vaid ärarebitavate lehtedega . Nad tahavad väita, et 11 kuud ei rebitud kalendrist lehti või ei liigutatud neid ? Või et neil oli üldse eelmise aasta kalender laua peal ?

Need tatuud, mis siin teemaks olid . Zolotarjovi vend Nikolai muide oli kunagi vangis istunud . Koostöö eest natsidega .
Vasta
Tsitaat:tuumaplahvatuse nägemine annab minu loogikas nii mõnelegi küsimusele vastuse. 

Ega ikka ei anna, netis on piisavalt pilte sellest, kuidas näevad välja kiiritusega kokkupuutunud inimesed. Võtke ja võrrelge. Ja ka anatoompataloogidel polnuks selliste sümptomitega probleeme surmapõhjuseid määrata.
Vasta
Tunnistan ausalt sõbrad, midagi ei oska lisada asjalikku. Ootan lihtsalt, millal see tuumapommitamise idee siin otsa lõppeb ja saab mõne veenvama põhjusega edasi minna.
Vasta
Kui pöörduda nüüd tagasi selle juurde, et kuupäev oli märgitud varasem , kui noored ametlikult pidid ühendust võtma , siis pidi see mõrv kuidagi seotud olema toonase miilitsaga . Kui oleks mingi kolmas seltskond olnud, siis ei oleks miilitsat teavitatud .
Vasta
Ega neil juhuslikult gaasilampi kaasas polnud? Sukka või tahti peab seal vahetama, tahes tahtmata vahetaja või vahetus läheduses viibivad saavad selle tolmuga kokku. Äkki lihtsam seletus kui tuumapommitamine.
Vasta
(06-08-2019, 10:48 )Ill be back Kirjutas: Ega ikka ei anna, netis on piisavalt pilte sellest, kuidas näevad välja kiiritusega kokkupuutunud inimesed. Võtke ja võrrelge. Ja ka anatoompataloogidel polnuks selliste sümptomitega probleeme surmapõhjuseid määrata.

Kui nüüd päris ausad olla, siis ei tea me ilmselt keegi kuidas näeb välja lühiajaliselt kõrgelt kiiritatud ning vahetult peale seda külmutatud inimkeha mõne aja pärast. Ma ei usu et keegi teist ka midagi sellist suudab netist välja kaevata. Seega ilmselt ei teadnud seda ka “küla velsker” täpselt. Teadis ta seda mida mustvalges teleris näinud oli. Kuidas aga eristada külmapõletust ja kiirituse põletust on ilmselt tänapäeval võimalik googeldada kuid tol ajal polnud ei google’it ega isegi faxi mitte.. Ka kiiritus suhteliselt uus teema. Lisaks kui seda on võimalik tuvastada arsti poolt, siis ei ole seda võimalik tuvastada pressile mustvalgeid fotosid presenteerides. Nendelt ei saa kindlasti aru kas on külma või kuuma põletuse/ kahjustusega tegu surnukehal.
Arvesta sellega, et need pildid mida sa netist vaatad on pildistatub elavate inimeste või pikemaajaliselt kiiritusega kokkupuutunud inimeste kahjustustest. Seal aga ei tea me põletuse põhjustanud doosi suurust ning julgen arvata et kiiritus ei olnud surma põhjus. Põhjuseks oli valu mis neid sihitult jooksma ajas ja kraavi tassis ning alajahtumisega päädis.
Vasta
  
  •  Eelmine
  • 1
  • ...
  • 15
  • 16
  • 17(current)
  • 18
  • 19
  • ...
  • 37
  • Järgmine 


Võimalikud seotud teemad...
Teema: Autor Vastuseid: Vaatamisi: Viimane postitus
  Vintém'i mäe juhtum Brasiilias 1966 e. The Lead Masks Case xawa 1 3,478 21-07-2012, 20:48
Viimane postitus: Müstik
  Dyatlovi kuru ValusTont 3 4,679 17-03-2011, 18:59
Viimane postitus: PiziIngliito

Alamfoorumi hüpe:


Kasutaja, kes vaatavad seda teemat:
1 külali(st)ne

Expand chat