•  Eelmine
  • 1
  • 2(current)
  • 3
  • 4
  • 5
  • ...
  • 9
  • Järgmine 
Teema hinnang:
  • 1Hääli - 5 keskmine
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Tartaria
#26
(22-01-2019, 09:39 )KuKr Kirjutas: Tartaria oli ajalooline piirkond Põhja- ja Kesk-Aasias, mis ulatus Kaspia merest ja Uurali mägedest kuni Vaikse ookeanini, kus elasid peamiselt türgi rahvad.
https://en.wikipedia.org/wiki/Tartary
Õigus. Aga lingil kirjutatakse, et Suur Tartary oli ajalooline piirkond. Ja et see Suur piirkond hõlmas Kaukaasiat, Siberit, Kesk-Aasiat, Mongooliat ja Manchuriat.
Samuti, et Musta mere põhjaosas asuvaid Euroopa piirkondi tuntakse väikese Tartary nime all.
Huvitav on sellel lingil see, et Karafuto ehk Sahhalini saarelt on vene arheoloogid leidnud endiste losside seinu. Need võivad kuuluda Manchu rahvale või Balhae kuningriigile. Kas keegi teab sellest midagi rohkemat?


Vasta
#27
Enne jaapanlasi asustasid Jaapani saari ja vist ka Sahhalini ainud. Kes nemad olid?
Vasta
#28
(22-01-2019, 16:16 )Aadu66 Kirjutas: Enne jaapanlasi asustasid Jaapani saari ja vist ka Sahhalini ainud. Kes nemad olid?

Ainud on senise jutu järgi geneetilised slaavlased - välimuselt kahh - enam-vähem.
Tartaaria impeeriumi lõpu alguseks võib lugeda nende kalendri järgi rahu "hiinlastega".
See oli kuskil 7000+ aastat tagasi ja rahulepingu alusel ehitati piirile "hiina müür".
Vasta
#29
Kas see hiina müür siiski enne rahulepingut ei ehitatud, sest tänapäeva ajaloolased ja sõjandusteoreetikud on ammu välja toonud, et müür on ehitatud "näoga" Hiina poole. See tähendab, et rajatud Tartaria poolt kaitseks hiinlaste vastu. Pärast rahu poleks müüri ju tarvis olnud.
Vasta
#30
(22-01-2019, 20:12 )Aadu66 Kirjutas: Kas see hiina müür siiski enne rahulepingut ei ehitatud, sest tänapäeva ajaloolased ja sõjandusteoreetikud on ammu välja toonud, et müür on ehitatud "näoga" Hiina poole. See tähendab, et rajatud Tartaria poolt kaitseks hiinlaste vastu. Pärast rahu poleks müüri ju tarvis olnud.

Võimalik, kuid juttude järgi siiski peale - on RAHU ja on ka "rahu".
Vasta
#31
Ei tea kas sobib täpselt teemasse, aga siin on tundide viisi scrollimiseks pildimaterjali veidralt keerulisest arhitektuurist: https://www.reddit.com/r/tartarianarchit...h=d461ad98

Ma ise ei usu, et kõiki neid ehitisi just nimelt tartaarlastega otseselt siduma peaks.
Kahtlane on, et hoonete ehitusest leidub väga vähe materjale ja kui midagi on võib see samahästi olla lammutamisel pildistatud. Enne kui ehitamisest pilte leiab, leiab pilte kus hooned on pooleldi muda all ja võsastunud jne nt:
http://drive.google.com/uc?export=view&i...XOKP-0DkTO

Hoonete korrused tunduvad piltidel tihti tänapäeva inimese pikkuse kohta ebapraktiliselt kõrged..
Vasta
#32
https://www.youtube.com/watch?v=LCzbpavhzc0
Peale Poltaava lahingut läksid Rootsi ohvitserid Siberisse uurima Tartaaria ajalugu.
Soovitan kasutada palju pausi nuppu ja uurida videos näidatud dokumente.
Võib leida pärle nagu Peeter Esimese kohtumisest Solomoniga ja Makedoonia Aleksandriga.
Vasta
#33
Mul tekkis kohe enne vaatamist küsimus, kes võitis Poltaava lahingu Smile Peab edasi uurima asja.
Vasta
#34
https://www.youtube.com/watch?v=diW409MwUsM

Analüüsitakse Jermaki nn. Siberi vallutamist. Püütakse tõestada, et see oli rohkem avastusretk, mitte vallutus. Juhitakse tähelepanu, et Siberi ja Põhja-Ameerika lääneosa hõivamine toimus samaaegselt. Kas koliti sisse Tartaria impeeriumi inimtühjadele aladele pärast mingit (loodus)kataklüsmi. Siber oli täis linnade ja mälestusmärkide varemeid, leiti malm- ja terastooteid.
Vasta
#35
Kui Napoleon Venemaal käis olnud tal kaart kus peale Moskvat alanud kohe Uuralid ja selle taga Grand Tartary. Ka tolleaegsel Alexandril polevat olnud midagi täpsemat.
Vasta
#36
(01-08-2019, 09:53 )KuKr Kirjutas: Kui Napoleon Venemaal käis olnud tal kaart kus peale Moskvat alanud kohe Uuralid ja selle taga Grand Tartary. Ka tolleaegsel Alexandril polevat olnud midagi täpsemat.

Kui Napolen Venemaal käis siis arhiivis säilinud kirjade alusel kutsusid nad Aleksandriga endid relvavendadeks.
Venemaal pidavat siiani olema 1812a mälestumärke kus prantslasi kutsutakse relvavendadeks.
Vene keelne tekst on neil vähestel allesjäänud sammastelt aga kadunud ehk ära raiutud.

Ehk - Aleksandri Venemaa ei ulatunud Moskvasse - seal oli Moscovian Tartaria - kaartidel oleva kirjade järgi.
Võib siit tuletada, et relvavennad läksid viimast Tartaaria tugipunkti vallutama.
Siber muutus populaarseks väljasaatmise kohaks alles peale seda - enne saadeti asumisele Põhja.
Vasta
#37
Aleksander 1 oli üks erakordselt andetu jobu. Kelle kõige silmapaistvam omadus paistab olema soov Napoleoni varjust välja paista. Prantsuse keel oli ju tol ajal valitsev keel vene militaarses ja ka seltskondlikus ladvikus. Kõik prantslaslik äärmiselt populaarne.
Moscovian Tartaria? Kutuzov (teine selle Vene-Prantsuse sõja silmatorkav lollpea) taganes pärast Borodino lahingu kaotust Moskvani ja jättis linna mitukümmend tuhat oma haavatud sõdurit. Sellest võib järeldada vist, et Moskva kuulus tol hetkel Aleksander I juhitud riigi alla? Tõsiasi, et Kutuzov Moskvast pagedes linna koos oma armee haavatutega maani maha põletas, võiba aga tõesti viidata ka sellele, et käis Tartariaga jõujoonte ringimängimine. Mõni on ehk targem, aga mul on kuskilt külge jäänud, et vene armees haavatutega spetsiaalset tegelemist tegelikult ei viljeldud veel päris pikka aega peale vene - prantsuse sõda? Seega oli 20 000 oma sõduri grillimine loomulik kadu ja Tartariale ärapanemine aga ka Napoleonile põletatud maa jätmine olulisem? Igatahes ei kaotanud Napoleon Venemaal ühtegi lahingut ja kuuldavasti tervitasid teda aborigeenid st prantsuskeelt mitte valdav Smile vene (v tartaria?) rahvas kui vabastajat.
Vasta
#38
Moskva olevat süttinud siiski pärast Napoleoni vägede sissemarssimist ja kes ja mismoodi selle linna süütas, ei tea keegi täpselt. Säilinud on kahe prantsuse ohvitseri märkmed, kes oma ööbimispigast, kremli ühe saali aknast aknast, näinud keskööl eredat valgust ja tohutut tulekera, mis langes vürst Trupetskoi palee peale, millele järgnes kivipaleede kokkuvarisemine ja kogu linna põleng. Venelastel on ka selle kohta üsna peadpööritav tõlgendus olemas. Nimelt olla see olnud teadlikult seatud lõks Korsika koletisele ja tema armeele. Hävitustöö pandud toime tuumapommiga. Kiiritustõvest vaevatud prantslased üritasid koju taganeda, kuhu neist jõudis vaid käputäis. Kuigi plahvatus tegi ka Moskva kremli maatasa, pääsenud Napoleon koos oma kaardiväelastega tulepõrgust läbi maa-aluse käigu Moskva jõe äärde. Ka praegu olevat Moskva kesklinnas kõrgenenud radioaktiivsusega piirkond, mille epitsenter olevat nimelt seal, kuhu viitasid kahe ohvitseri tunnistused - hävinud Trupetskoi palee kohal. Kes siis ikkagi omas sel ajal juba tuumarelva ja kes selle pommi Moskvasse põrutas? Selle videoklipi põhjal Rotchildid koos Inglismaaga. Napoleoni sõjakäik Venemaale oli kandnud vaid ühte eesmärki - sõlmida sõjaline liit Tartaria impeeriumiga ja India äravõtmine Inglismmaalt. Inglise saadik Aleksandri õukonnas sai asja organiseerimise eest 1813 aastal Andrei lindi, mille siiani olid pälvinud vaid kõige suuremad vene väejuhid suurte sõjaliste võitude eest. Mille eest see talle anti?
Napoleon sõjaretkele lisaks räägitakse siin klipis ka Tartaria mäsakspommitamisest aatompommidega. Pugatsovi ülestõus (1772 - 1775) oli viimane sõda Tartaria ja Moskovia vahel. Siis toimus Siberi lauspommitamine ja sinna ei jäänud enam ühtegi linna, inimest ega puud. Jäid sajad täiesti ümmargused kraatrijärved. Järgnesid suveta aastad ja kohutav nälg ja tõved Euroopas.
Alles 50 aasta pärast, kui radioaktiivsus oli langenud, hakkasid USA idast ja Moskoovia läänest vanu ja inimtühje Tartaria alasid hõlvama. Aga milliste lennuvahendite või rakettide või UFO-dega need pommid kohale toimetati, sellest pole juttu.
Klipp ise siin:
https://youtu.be/6_uIwNSUhGQ

Mis puutub sellesse, et kas mitte Venemaa ja Napoleon ei sõdinud mitte samal poolel, siis selle kohta on selles klipis toodud hunnik huvitavaid pilte, medaleid, dokumente, ausambaid.
https://youtu.be/JSYCQXH6s_4


Keda see teema huvitab, siis siin on vaatamist küllaga.
https://youtu.be/xeJaFLK-Jd4?list=PL_Swb...Fr2y00nLZL
Lühidalt. Lahatakse kõikvõimalikke dokumente ja rahasid ja medaleid, võrreldakse daatumeid jne. Kes siis ikkagi kellega sõdis? 1812a oli maailmasõda. Ameerika sõjast üldiselt sel ajal palju ei räägita, kuid sõda oli ka seal.
Vasta
#39
(02-08-2019, 12:23 )Aadu66 Kirjutas: Moskva olevat süttinud siiski pärast Napoleoni vägede sissemarssimist ja kes ja mismoodi selle linna süütas, ei tea keegi täpselt.

No usutav on ikka venelaste põletatud maa taktika. Ei nemad lugenud oma soldateid ega pärisorjasid.

Aga ma panen siia ühe video milles kõneldakse 1714. a Moskva vürstiriigi kaardist
https://www.youtube.com/watch?v=GV6egnkvAHg
Vasta
#40
Tsitaat:...Hävitustöö pandud toime tuumapommiga. Kiiritustõvest vaevatud prantslased üritasid koju taganeda, kuhu neist jõudis vaid käputäis...

Huvitava tööpõhimõttega tuumapomm...rahvuslikuga...prantslased olid vaevatud kiiritustõvest, venelased aga õitsesid kui lillekesed keset radioaktiivset saastet.
Vasta
#41
Pole kaugel needki päevad, kui siin hakatakse kirjutama kuidas Tartariat relsskahuritega vaevati - mis aga uut militaarset välja mõeldakse, see läheb ka kindlasti eelajalooliste sõdade relvastusse.
Vasta
#42
Enamus koolis ainult valeajalugu, ehk väljakirjutust vaid juutide usuraamatust - TOORA-st õppinuist, ei tea midagi kogu Assias, mille alla kuulus praegune Aasia ja Euroopa ning ka Põhja-Aafrika, laius ruside hiidmaa Tartaria.

Vaikselt, KOROONAPAANIKA varjus taastatigi nüüd see igipõline Tartaria, mis hõlmab kõiki endiseid Tartaria alasid.

Kokkuleppele kirjutasid alla Rooma Impeeriumi, Vene Impeeriumi, Vene NSFV ja Nõukogude Liidu esindajad. Nõukogude Liidu mõistes on Eesti Vabariik ühegi õigusliku alusdokumendita "riik" ja seega rahvusvahelises õiguses käsitletav endiselt ENSV-na, ehk Nõukogude Liidu osana.

Väidetavalt võeti see otsus vastu endise ebaseadusliku moodustise AS VENE FÖDERATSIOONI NSVL maade haldamise aja lõppemise ning sellel alal uue AS VENEMAA loomise ebaseaduslikkusele tuginedes ja selle uue AS VENEMAA, BRITI kuningliku pere omandis olemise takistamiseks ning endise Tartaria maa-ala BRITI kuningliku võimu alla mineku tõkestamiseks, aga samuti ka UUE MAAILMAKORRA ja selle sisse kavandatud ELEKTROONILISE KOONDUSLAAGRI vältimise tagamiseks.

Mil moel uus ja Meie eest varjatult taastatud iidne Tartaria selles rahvaste segasummasuvilas toimima hakkab, see paistab alles tulevikus, nagu ka see, kuidas selle taastatud suurriigi õiguslik järjepidevus rahvusvahelises üldsuses vastu võetakse...
https://drive.google.com/file/d/1xL-xf_4...3LDUPHBcec

Tartaria koduleht on siin:
http://souzknr.ru/?fbclid=IwAR39F1akpvyb...NhEd_BvLN0

Kui mõni peaks küsima- Kuidas see Eestit puudutab?
Siis vastus-
Eesti on siiamaani ENSV. Eesti Vabariigil puudub alusdokument ja see tegutseb siinsel alal Meid pettes ja Meie eest seda varjates AS-na, ehk äriettevõttena, kelle omnikku Me seejuures ei teagi!= Soome oli ka Tartaria osa.
Pим - Русская Империя Мира!
Muide, kas teate, et Vene Impeeriumile, kuulus 88/100 USA Föderaalreservi osalusest ja lisaks 4/100 aastas kogu summalt. See on ülisuur rahasumma, mille troonilt lahkunud Tsaar Mihhail II Vene Impeeriumi rahvale, ehk ka Meile, eestlastele, pärandas.

Selge on see, et anglosakside võimu all oleks kogu valge Inimkond hävitatud! Ruside võim aga panustab just valgete aarialaste ellujäämisele!
Vasta
#43
See on nüüd jälle sama lähenemine, mida ma juba siin teemas puudutasin, kui täiesti totraid vene videosid soovitasin eirata. Et pole olnud olemas ei Rooma impeeriumi ega mongolite impeeriumi ega Saksa Rooma keisririiki. need olid kõik venelaste saavutused. Pisut mõõdutunnet ei teeks paha.
See ajab sama palju naeru peale, kui prostituutide kuulutused. Kõikidel on välja pandud fake pildid. Aga kui tavaliselt otsitakse midagi enesesarnast, siis vene prostituudid paneva häbenemata üles ikka mingid netist võetud miss Venetsueela või miss Mehhiko pildid, kuigi ise on 45/150/100 hambutud krokodillid.
Selle venelaste enesele omistatava, meeletult võimsa, milleeniumites mõõdeva ajaloo kohta pole ka muud teha kui muiata.
Vasta
#44
(02-05-2020, 18:46 )äikesepoiss Kirjutas:
(30-04-2020, 14:43 )Aadu66 Kirjutas: See on nüüd jälle sama lähenemine...

Sonimine on õigem sõna mitte lähenemine.
Kunagi olen antud teemat uurinud, Tartaaria jäi mulje ei olnud riik vaid mingi territoorium, maa-ala, samas läbiuurimata. Nagu aasia, lemuuria, atlantiida? See on maadeavastamise ajajärgu kaartidel siis aga tundmatutele meredele armastati merekoletisi joonistada. Koletise pea või saba aga varjas läbiuurimata aladBleh Muidugi on huvitav antud teema uuesti tõstatada...mis maad seal olid ja millised rahvad kuulusid koosseisu? Föderaalreservist ei tea, kas koljal oli seal osa või mitte. See aga on ammu päevakorrast maha võetud samuti nagu alaska müük USA-le. Ka seal väidetakse, et venemaa ei saanudki raha ja ......seetõttu on tehing tühine. Aga eks mine võta tagasi? Julgust ja jõudu jääb puuduLike.
Muidugi 1850-ndatel vene impeerium oli kordades USA-st võimsam, see aeg on möödas ja nüüd jäävad interneti lehed ja tühjad unistused neid teemasid valgustama. Miks aga kaartidel kujutati siberi territooriumi (esmajoones) tartaariana on huvitav küsimus. Vene impeeriumi haare oli siberis isegi 1800-ndatel väga nõrk, olematu. Territoorium tohutu, rahvast vähe ja kohalikud hõimud vaenulikud. Tšuktsid alistati alles 20 sajandil ja anektoodi tšukts ei vastanud tegelikkusele. Tegelikult olid vihased ja kartmatud sõjamehed kes püssi käsitlesid snaipri täpsusega. Ja venelaste nottimine oli neil veres nagu morsa ja hülgepüük, seetõttu tahetaksegi vähemalt takkajärgi tšuktsi alaväärsena kujutada.....venelasel on siiani häbi! Tartaaria teema on siiani õhus: kust tuli nimi ja mida selle maa-ala all mõeldi?Bleh

Vasta
#45
Kui see oleks puhas venelaste "sonimine" siis võiks teema lõpetatuks lugeda.
Hetkel aga tundub, et Tartaaria on olnud "teemaks" ka läänes ehk kaardid, raamatud jne.
Arvestades teatud "lääne seltsimeeste" kommet ajalugu oma maitse ümber kirjutada siis jääb kahtlus õhku...
Kurvaks teeb suhtumine stiilis "ma pole küll lugenud aga keegi ütles jama - ju siis ongi"

Do You talk - Tapatalk?
Vasta
#46
(02-05-2020, 20:22 )Tyto Alba Kirjutas: Kui see oleks puhas venelaste "sonimine" siis võiks teema lõpetatuks lugeda.
Hetkel aga tundub, et Tartaaria on olnud "teemaks" ka läänes ehk kaardid, raamatud jne.
Arvestades teatud "lääne seltsimeeste" kommet ajalugu oma maitse ümber kirjutada siis jääb kahtlus õhku...
Kurvaks teeb suhtumine stiilis "ma pole küll lugenud aga keegi ütles jama - ju siis ongi"

Do You talk - Tapatalk?
Unustasin mainimata, et mõiste "tartaaria" tekkis esimesena lääne kaartidele ja alles sealt mingi aeg hiljem kolis vene kaartidele. Eeldan, et venelastele see siber ei olnud selline terra inkognita kui lääne inimesele. Lääne inimesele oli see selline eksootika kui tänapäeval mingi jupiteri sputniku ookean kus elavad KOLETISED. Teadmatus aga tekitab deemoneid ja inimene tahab ka sellele nime anda mida ta ei tunne. See on puhtalt inimlik omadus ja selles valguses tartaaria on 100% omal kohal.Like
Mammuti kihvade toomine siberist ja nende arvamine elatele maa alustele koletistele (vist) lisas eksootikat. Lisaks selle aegne inimene teadis, et elevandid elavad ainult soojal maal ja veelgi suuremad kihvad? See oli omal ajal müstika ja teadlased vaidlesid sellel teemal. Üldse omaaegne kohanimede loend kas või eestimaal? Sellist kohta kui eesti ei olnud, oli liivimaa, läänemaa, saaremaa j.n.e. Lisaks kirjutati ja hääldati neid tänapäevasest erinevalt. Nimele ei tohiks liigset tähelepanu osutada vaid mõelda mida selle nime all tegelikult mõeldi. See aga on ununenud....kui isegi omalajal osati seda formuleerida? Lihtsalt maa millel nimi puudus ja tartaaria või tartaria sobis küll. Võtame või ameerika nime lugu.

Vasta
#47
xcad Kirjutas:Muidugi 1850-ndatel vene impeerium oli kordades USA-st võimsam

Millel see väide põhineb? Vene majandusteadlased väidavad siiski, et juba toona oli Venemaa USAst ja Lääne-Euroopast märkimisväärselt maha jäänud. Vene-Jaapani sõja ajaks hinnati mahajäämust USAst saja aasta ja Lääne-Euroopast 70 aasta peale. Meenutagem, et pärisorjus kaotati Tsaari-Venemaal alles 1861. Väita feodaalset riiki kordades võimsamaks moodsast kapitalistlikust riigist? Tõsiselt?? Kumb riik 19 sajandi lõpul kummale toiduabi näljasurmadega võitlemiseks saatis, kas Venemaa USAle või vastupidi?
Viimne Roomlane Kirjutas:...Kokkuleppele kirjutasid alla Rooma Impeeriumi, Vene Impeeriumi, Vene NSFV ja Nõukogude Liidu esindajad...

пить надо меньше, Aetius...
Vasta
#48
(03-05-2020, 08:56 )Ill be back Kirjutas:
xcad Kirjutas:Muidugi 1850-ndatel vene impeerium oli kordades USA-st võimsam

Millel see väide põhineb? Vene majandusteadlased väidavad siiski, et juba toona oli Venemaa USAst ja Lääne-Euroopast märkimisväärselt maha jäänud. Vene-Jaapani sõja ajaks hinnati mahajäämust USAst saja aasta ja Lääne-Euroopast 70 aasta peale. Meenutagem, et pärisorjus kaotati Tsaari-Venemaal alles 1861. Väita feodaalset riiki kordades võimsamaks moodsast kapitalistlikust riigist? Tõsiselt?? Kumb riik 19 sajandi lõpul kummale toiduabi näljasurmadega võitlemiseks saatis, kas Venemaa USAle või vastupidi?
Viimne Roomlane Kirjutas:...Kokkuleppele kirjutasid alla Rooma Impeeriumi, Vene Impeeriumi, Vene NSFV ja Nõukogude Liidu esindajad...

пить надо меньше, Aetius...
Puhtalt sõjaliselt oli üle. Majandus ehk majanduse koguprodukti suhet ei oska öelda. Siis oli USA veel suhteliselt nõrk, laevastik tekkis alles hiljem, võrreldes inglismaaga oli tühi koht. Vene - jaapani sõda oli lakmuspaber mis näitas vananenud strateegiat ja halba juhtimist, samuti oskamatust olemasolevat sõjalaevastiku potentsiaali kasutada....see on minupoolne arvamus.
Vasta
#49
Just majanduslikult olid USA ja Lääne-Euroopa Venemaast üle.
Vasta
#50
(03-05-2020, 11:08 )xcad Kirjutas:
(03-05-2020, 08:56 )Ill be back Kirjutas:
xcad Kirjutas:Muidugi 1850-ndatel vene impeerium oli kordades USA-st võimsam

Millel see väide põhineb? Vene majandusteadlased väidavad siiski, et juba toona oli Venemaa USAst ja Lääne-Euroopast märkimisväärselt maha jäänud. Vene-Jaapani sõja ajaks hinnati mahajäämust USAst saja aasta ja Lääne-Euroopast 70 aasta peale. Meenutagem, et pärisorjus kaotati Tsaari-Venemaal alles 1861. Väita feodaalset riiki kordades võimsamaks moodsast kapitalistlikust riigist? Tõsiselt?? Kumb riik 19 sajandi lõpul kummale toiduabi näljasurmadega võitlemiseks saatis, kas Venemaa USAle või vastupidi?
Viimne Roomlane Kirjutas:...Kokkuleppele kirjutasid alla Rooma Impeeriumi, Vene Impeeriumi, Vene NSFV ja Nõukogude Liidu esindajad...

пить надо меньше, Aetius...
Puhtalt sõjaliselt oli üle. Majandus ehk majanduse koguprodukti suhet ei oska öelda. Siis oli USA veel suhteliselt nõrk, laevastik tekkis alles hiljem, võrreldes inglismaaga oli tühi koht. Vene - jaapani sõda oli lakmuspaber mis näitas vananenud strateegiat ja halba juhtimist, samuti oskamatust olemasolevat sõjalaevastiku potentsiaali kasutada....see on minupoolne arvamus.

Vabalt võiks tolleks lakmuspaberiks pidada Idasõda, ehk siis kümnendat Vene-Türgi sõda (oktoobrist 1853 kuni veebruarini 1856), kus Iivanitele konkreetselt koht kätte näidati...
"Fassaadide impeeriumi" armee, mida Venemaa isevalitseja " Euroopa sandarm" Nikolai I, oli pidanud Euroopa võimsamaiks, löödi kähku puruks... Lootusetult vananenud, iganenud, tehniliselt võimetu... Hiiglane savijalgadel.
Võimas vaid paraadidel ja sõjaväekirjutajate aruannetes.
Löödud, stressis ja muserdatud Nikolai haigestus ja keeldus ennast ravimast... Lihtlabasest külmetusest alguse saanud kopsupõletik viis keisri lõpuks hauda.
Aeglane ja piinarikas enesetapp.

Vasta
  
  •  Eelmine
  • 1
  • 2(current)
  • 3
  • 4
  • 5
  • ...
  • 9
  • Järgmine 


Alamfoorumi hüpe:


Kasutaja, kes vaatavad seda teemat:
1 külali(st)ne

Expand chat