Teema hinnang:
  • 0Hääli - 0 keskmine
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
GNOSTILIS-NIHILISTLIK JUMALA KÄSITLUS (Lisatud Joonis: Jumalate Käsi-Kaart)
#76
Samas iga vorm tingib teatud sisu. Pane vesi kannu ja vesi omandab kannu kuju.
Nii ka inimene. Saan aru, et Pimedus just selle inimvormistusega ka siin tegeleb. Meie antud kehastuse nähtav ja nähtamatu mateeria. Mida paremini mõistad, seda paremini ka haldad.
Ja ma olen siinjuhul ka tõesti rohkem tema paadis. Ma naudin väga mingeid uusi lähenemisi või vähemalt katsetusi selles suunas.
Mul on vanadest copy-pastedest tiba kõrini. Ehk sellest.
Eitamata pärandit. Kuis saakski.
Kuid... mul on tunne, et aeg on niivõrd palju muutunud, et kõik, mis vähegi kivisse raiutud hakkab juba silmnähtavalt siiski pudenema.
Aeg on lihtsalt muutunud ärksamaks ja... elusamaks. Nähtused, mis enne toimusid kui aegluubis transformeeruvad juba suht silmapilgust.
Tahakski seega püüda seda Hetke. : )
Vasta
#77
(21-04-2019, 11:16 )Naut Kirjutas: Samas iga vorm tingib teatud sisu. Pane vesi kannu ja vesi omandab kannu kuju.
Nii ka inimene. Saan aru, et Pimedus just selle inimvormistusega ka siin tegeleb. Meie antud kehastuse nähtav ja nähtamatu mateeria. Mida paremini mõistad, seda paremini ka haldad.
Just. Ja selles ma ei vaidle kübetki vastu, isegi kui ma ise kõigest aru ei saa.
See on minu isiklik kiiks, et ma sellesse inimvormi tarvilikust? vähem kinnitunud olen.

Vasta
#78
(21-04-2019, 12:41 )Mannu Kirjutas: See on minu isiklik kiiks, et ma sellesse inimvormi tarvilikust? vähem kinnitunud olen.

Sa Mannu... pole kinnitunud? Kiindunud? Et siis oma füüsisesse?
Mina olen aga vist küll. Nüüdjuba. : )
See, et sellekssamaks siinse kehastuse "reisiks" on meile antud siiski selline vägagi omapärases ja ka suht unikaalses vormistuses lihakehaline "kosmoselaev" koos kõiksugu süsteemide ja pardakompuutritega, see ikka... kohati tekitab minust täiesti eufoorilist vaimustust lausa, võiks öelda. : )

Vasta
#79
Ei mõtelnud seda et igal teadvusel peab olema füüsiline keha kui organism, vaid et sellel peab olema mingigi füüsikaline energiakandja.
Vasta
#80
https://www.youtube.com/watch?v=GuO3mvtxIG4 Sind võeti kuulda. Võta saadetis vastu.
Vasta
#81
Naut. Küsid et kuidas saab praktiliselt Jumalate Käsikaarti kasutada? Väga mitmeti, kui sellest ka tõesti aru saada... näiteks ei pea Loksteri vahendatud üldlevinud lõhestavast esoteerika jurast end ärapetma. See aga on ülisuur energiavõit praktikas! Kuid põhiliselt näitab see iga loomuliku õppimisprotsessi etappe. Lihtsustatud - andmed,töötlus,väljund - toimib küll arvutite, robotite ja orjade puhul, kuid mitte vabadel inimestel. Inimestel on terviklikuks õppetööks tarvis vähemalt 40-ne jõududepesalist protsessi.
Vasta
#82
(28-04-2019, 21:40 )Lokster Kirjutas: Tahtsin tark välja näha. Kurb on loll olla.

Jätaksime, lugupeetav Lokster, võib olla hetkel selle viimati esitatud mõttelise parabooli esimese poole ("tahtsin tark välja näha") siiski välja ja kontsentreeruksime pigem nimetet väite teisele poolele ehk siis teesile: kurb on loll olla.
Ma küll ei küündi antud teema originaalautori gnostilis-nihilistliku vaatepunkti kõigi peensusteni nagu Pimedus, kuid julgen väita, et antud vaatepunktis ei saa siiski:
a) olla põhjuslikult oma lolluse pärast kurb, kui ollakse ka tegelikult ja täisautentselt loll.
b) olla põhjustusevabalt kurb, adudes, et ollakse samal ajal siiski põhjenduseta loll.

Kuid jätaksime need vaieldamatult huviväärsed punktid siiski mõnevõrra hilisemaks käsitluseks.

Alustades siiski algusest.
/Võib vaadata ka sama teema lk. 1, postitus: #1./
Pimedus kirjutas:
1. Lõpuni arusaamatu, täpselt defineerimatu ja tundmatu Ürgjõud.
2. Lõputu ja Muutumatu Allikas.
3. Universumi kõikide loodusjõudude Alusmääraja.
4. Kõiksuse algpotentsiaalide Reaalsus.
5. Elusolendid ei ole ise Jumalad, vaid on Jumala „lapsed”.
6. Nimetused nagu – Ülim Intelligents, Kõikvõimas Programmeerija ja Lõpmatu Armastus – annavad Jumalale justkui teatud isikulise mõistuspära ja empaatiavõime alge.
7. Omaltpoolt lisaks veel ühe aspekti – ajatu eluõnnestumise Otsing.


1. Nii nagu ka jumal võib olla ka lollus tõepoolest lõpuni arusaamatu ja ka suhteliselt tundmatu substants. Võiks isegi öelda: Lollus on JÕUD. Mida suurem on see looluse jõud ühelt poolt, seda jõuetum (isegi lootusetum) ollakse tihtilugu teiselt poolt. Meie ajaarvamise siiani suurimad filosoofid, filoloogid, keeleteadlased, psühholoogid, antropoloogid, antroposoofid, kvantfüüsikud ning paljud teised oma erialateadmiste tublid süvauurijad, teadlased ja õpetlased on siiski tihtilugu jäänud justkui jänni sellesama lolluse defineerimisega.
Kas on vastus sellele peidus hoopis ehk Giza püramiidide Kuningate Kambri hieroglüüfides? Suure Sfinksi seni väheuuritud sabataguses piirkonnas?
Kes teab...

2. Lollus on Lõputu ja samal ajal Muutumatu.
Võiks öelda: ta lihtsalt ON.
Tema allikas on samas kaetud müstilise ja kohati lausa esoteerilise saladuslooriga ning tema (ehk lolluse) alglätte otsingud jätkuvad samavõrra sisutihedalt ning õhinapõhiselt kui näiteks või Püha Graali või maailma tuntuima vegitariaanlase, Adolf Hitleri jälgi ajades. Samas, nagu paljud müstikud seda igapäevaselt täheldavad: paljud enigmad on hakanud avanema ja varjuloorid maha libisema. Vihjete võimalikke annotatsioone on saabumas nii siit kui sealt (jah, ka Hitleri kohta), kuid otsad on siiski veel liiga lahtised.
Või jääb seegi saladus meie indigo-kristallo-lastelaste lahendada?

3. Lollus kui Universumi kõikide Jõudude Alusmääraja.
Kes julgeks siin vastu vaielda? Ei keegi.
Võimalik, et vaid meie hea Q11, kes ütleb, et Hetkes oleme me siiski kõik ühtviisi lollid. Loll magab unenägu, tark talitab Hetkes. Ja lisab sellele oma müstilisgnostilise koodmärgi --> Smile
Või meie austet Lahendused, kes on välja arvutanud, et selle Päris PÄRIS lolluse algkodu on siiski hoopis Nibiru kuldkarvaliste persepiteekuste kogudus, kes on selle lihtsa võttega korraldanud ilmselge "vandenõu"planeedi Maa pikaks, piinarikkaks kuid järjekindlaks hävinguks ning just nemad (kuldkarvased) käivad neid lõputuid lolluse varusid pidevalt siia planeedile ka juurde toomas. See on kusjuures ka nende kabalistlike olemite ka ainus hobitegevus, sest neil pole mummugi ju muud teha ometi.
Kuid see on taas vaid üks hüpotees. Vaid üks paljudest....

4. Lollus on Kõiksuse algpotentsiaalide Reaalsus.
Jah, see ON reaalsus. Kui poleks, poleks ei kurb ega ka niivõrd loll siiski olla.


Mõtiskleme selle üle hetke....

Vaikuses.

Hetke.

Veel ühe hetke.

..

Aitäh.


5. Elusolendid ei ole ise nii lollid vaid on kõigest lolluse „lapsed”.
Selles väites aga peegeldub meie inimsootsiumi suur- ja väikekobarike kurb tegelikkus, kuid siiski võime püüda sellest ka kiirekest helgemat lohutust või koguni lootust. Ehk polegi kõik nii kataklüsmiliselt siiski kadunud? Ehk me pole lõpuni lollid vaid ainult natuke ja ajutiselt? Ehk lollus pole meie nn. baasinstinkt vaid kõiges väike "apsakas", lihtsalt väike, kuid siiski parandatav geenmutatsioon, pisike viirus või mikrohälve, mis on meile kunagi pähhide tulnukate poolt (kuis muidu?) meile MITTEOMASE "võõrkehana" juurde poogitud?
Ehk oli see aga hoopis meie esiema neiu Eva, kes paradiisis mahitas ausat esiisa Adammi mekkima sellest va Lolluse Tundmise Puust?
Kuidas aga meie hää onu Jahwe üldse selle lollusepuu seemiku kätte siiski sai?
Kellelt sai? Miks sai? Miks üldse siina Lollidemaale selle istutas?

Taas hetk väikeseks teoloogiliseks loogikamõtislusteks...

6. Nimetused nagu – Ülim Lollus, Kõikvõimas Lolluste Programmeerija ja Lõpmatu Lollus – annavad lollusele samas justkui teatud isikulise mõistuspära ja isegi empaatiavõime alge.
Nii see tõesti on. Kes me siis lõppude lõpuks oleme? Ikkagi inimesed. Kõik mitte Talinast ja ei maksa, kuid ikkagi. Kuid siit tuleneb ka palju vägagi sotsiaalseid ja teravaid ühiskonnatundlikke küsimusi: Kes on loll, natuke loll või krooniliselt? Kuidas teha vahet? Kas see on ravitav? Kas lollidele tuleb kaasa tunda? Kas lolle peaks vältima? Kas see on nakkav? Kas lollid vajaksid ehk paindlikumaid ühiskonda assimileerimise programme ja seda tõepoolest riiklikul tasandil? Sookvoode? Toetusi? Tugigruppe? Ümarlaudasida? (Üks on kusjuures juba siingi foorumis avatud.) Ühiselamise õigust? Omavahelist paljunemise keeldu?
Siin on palju, mille üle mõelda, lugupeetavad...

7. Omaltpoolt lisaksin veel ühe aspekti – Lolluse Lõputu Õigustus.
Ja kogu mu antud komm just sellele ka täies tõsiduses pühendet ka on.

Tooksin siinkohal teema näitlikustamiseks ka ühe Lolluse praktilise käekaardi.
Koos kõikide jõupesadega.

[Pilt: p6xqmtt356n21.jpg]


Vasta
#83
Eks lollust saab teha kõigega ja näha kõiges kui ise loll ollaLaugh Lolluse sümbol ongi Yahwe!
Vasta
#84
Imelik lugu kuidas te siin inimeste patte Jumalale omistate. Aga see on juba foorumis olnud teema...
Vasta
#85
Yahwe patt aga see et ta on orjastaja ja loomuliku vabaduse hävitaja!
Vasta
#86
(29-04-2019, 18:01 )pimedus Kirjutas: Yahwe patt aga see et ta on orjastaja ja loomuliku vabaduse hävitaja!
Palun selgita. Kuidas on Jumal orjastaja? Inimesed orjastavad teineteist Jumala nime taha peitudes. On alatu Jumalat süüdistada kui Sa täna seisad selle kohapeal, elad ima elu ja.loed seda postitust. Järelikult täna Jumalat kõige halva ja hea eest, et Sa täna siin saaksid.olla! Kõik on ometigi eesmàrgipärane.

Vasta
#87
Yahwe ongi eliidi loodud orjasüsteem, eesmärgiga inimene orjastada ja eliiti teenida tõesti... et sa teaksid!
Lokster ja Natu - pasatrollid. Ehk koristaksite oma teemavälised videod ja pildid siit ära!
Vasta
#88
See eespoolne aga... mind nagu korraks köitis küll see meie nn. lolluse filosoofiline kontseptsioon.
Mis asi siis on see nn. inimlik lollus, rumalus, lihtsameelsus, ilmselge idiotism, napakus jne (heade laste mitmenimelisus).
Ego koos oma kiusu ja pahatahtlikkusega? Mmm... vist see siiski nata teine rubriik. Kuigi eks nad segunevad, tuleb täheldada.
Kõige tüütumad ju on eelkõige aktiivsed lollid. Väidetavalt.
Või siis ikka nn. süütuse kattevarju all presenteeritud süüdimatus?
Naiivsus oma lihtsameelsuse eksiradadel?
Foucault imestas, kuidas 19.sajandil suht lugupeetud ja kogemustega arstid said nii palju sulaselget idiotismi ajada näiteks seoses seksuaalsusega ja seksiga.
Adorno küsis, kuidas said nii suured massid 20-sajandil kaasa minna fašismi massipsühhoosiga.
Jne.

-----
Ehk sellest siis mujal.


Kusjuures. Religioon või misiganes paduideoloogiaks muundunud suundumus on samuti justkui suures osas seesama. Ehk lollus.
Mh?
Oo Valguse Prints, kõik minu kommid alates #2 kuuluvad põrmu.
Koristan ära?
Vasta
#89
(29-04-2019, 21:44 )pimedus Kirjutas: Yahwe ongi eliidi loodud orjasüsteem, eesmärgiga inimene orjastada ja eliiti teenida tõesti... et sa teaksid!

Ma võin kah karjuda, et Jumal on vaeste poolt loodud lohutus jne.

Kui Sa väidad, et Loojat ei ole olemas ja ta on väljamõeldis, et inimkonda anastada, siis on ikka ajuvaba väljamõeldist süüdistada. Süüdista siis ikka neid, kes inimrüús...
Kui aga Looja on olemas, siis vaevalt, et ta mingitele anastajatele alluks.
Vasta
#90
Naut. Mainisin vaid teie videosid ja pilte...
Mina Olen. Jutt oli konkreetselt Piibli Ainujumal Yahwest, kes pole väljamõeldis vaid lollidejumal ja lollidelooja, selle taga on reaalne seltskond ja süsteemsus. Ma ei süüdistanud vaid räägin kuidas on. Näiteks Lokater on näidanud et on Ainujumala ori-käpiknukk.
Vasta
#91
(30-04-2019, 05:04 )pimedus Kirjutas: Naut. Mainisin vaid teie videosid ja pilte...
Mina Olen. Jutt oli konkreetselt Piibli Ainujumal Yahwest, kes pole väljamõeldis vaid lollidejumal ja lollidelooja, selle taga on reaalne seltskond ja süsteemsus. Ma ei süüdistanud vaid räägin kuidas on. Näiteks Lokater on näidanud et on Ainujumala ori-käpiknukk.

See teooria on kuidagi logisev...
Eeldusel, et Jumal on üks ja ainus, siis miks ta peaks keskenduma lollidele? Kas ta loob ainult lolle?
Väga huvitav teema, mind huvitavad niisugused jäigad ja absurdimaigulised väljendamised.

Kas seletaksid ära, er kuidas Jumal (Jahwe) lollide elus rolli mängib? Kas Jumal ise mõjutab lollide elusid või teevad seda mingid inimesed? Kas Jumalal on aega siin lollustega tegeleda? Kas tõesti on inimkond Jumala.silmis nii saamaru, et ta igapäevaselt peab isiklikult seda putru siin segama?


Vasta
#92
Ainujumalaid võib olla palju... samuti mõned inimesed võivad pidada end Ainujumalateks... see on pekkis programm, mis lihtsalt sisendatakse rumalatesse inimestesse ja loob nad lolliks, kes hakkavad juba edasi Ainujumala käskluste kohaselt lollusi kordasaatma. Mitte see teooria pole absurd vaid see Ainujumala programm ongi absurd ja jäik. Toimib sedasi et Ainujumal paigutab käpikorjad oma erinevatesse hingekastidesse, kes omakorda hakkavad rumalatele lollistavat varjuteatrit etendama. Niidiotsad andsin kätte, mõtle ise edasi kuhu need viivad!
Vasta
#93
Ma olen tavaliselt väga avatud erinevatele maailmapiltidele aga ma ei kannata ülekohut.
Ma ei tea mis ainujumalast Sa räägid. Minul on kah nn. ainujumal aga tema on kõige ülene ja saladuskatte all võin ütelda, et temal on küll inimestest ja nende lollustest suht ükstaspuha. Kõik on nagunii eesmärgipärane ja inimesed on vabad ise omale Jumalaid looma ja neile kummardama.
Ja tõesti, nii nagu inimene on Jumala näo järgi, nii on ka Jumal inimese näo järgi. Inimese vaatenurgast muidugi...
Seega on minu arust Jumala nimetamine "orjastajaks" üle võlli ja tundub mulle Jumala suhtes ülekohtune.
Vasta
#94
Inimesed on tõesti vabad looma orjastavat Ainujumalat. Inimlik Yahwe selline Jumal just ongi, kes orje loob. Mis see ülekohus siis täpsemalt oli... et paljastan tões Orjadejumala?
Vasta
#95
Teema puhastatud.
Siin on läbu: http://www.para-web.org/showthread.php?t...#pid252954
Kahe teema kuldtahvlikesed on segi läinud.

Edit: parandasin mittetoimiva lingi.
Vasta
#96
(30-04-2019, 14:51 )pimedus Kirjutas: Inimesed on tõesti vabad looma orjastavat Ainujumalat. Inimlik Yahwe selline Jumal just ongi, kes orje loob. Mis see ülekohus siis täpsemalt oli... et paljastan tões Orjadejumala?

Ma mõistsin valesti. Sina pead ikkagi silmas inimeste loodud Jumalat, mina aga seda, kes on inimteadvuse ülene.
Siinkohal tundus mulle, et süüdistad Jumalat, aga Sa süüdistad ikkagi inimesi. Põhjendatult. On äärmiselt kahju, et Jumala nime nii lörtsitakse. Pole mingi ime, et inimesed Jumalale selja keeravad...
Seega chill.

Vasta
#97
(30-04-2019, 23:23 )Mina Olen Kirjutas: Ma mõistsin valesti. Sina pead ikkagi silmas inimeste loodud Jumalat, mina aga seda, kes on inimteadvuse ülene.
OK. Inimese loodud või tulnukate või onuVaasja.
Kes lõi inimese?
Et sealt siis nagu tasapisi ehk edasi minna. Loomise, loojate ja looduga.

Tsitaat:Siinkohal tundus mulle, et süüdistad Jumalat, aga Sa süüdistad ikkagi inimesi. Põhjendatult.
Siin tuleme muidugi esimese küsimuse juurde kaude tagasi aga hea küll.

Tsitaat:On äärmiselt kahju, et Jumala nime nii lörtsitakse.
Millist NIME?

Tsitaat:Pole mingi ime, et inimesed Jumalale selja keeravad...
Selja keeravad mis mõttes? Selgita nata.

Tsitaat:Seega chill.
Jep. Totaalselt chill. : )
Vasta
  


Alamfoorumi hüpe:


Kasutaja, kes vaatavad seda teemat:
1 külali(st)ne

Expand chat