Teema hinnang:
  • 0Hääli - 0 keskmine
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Mineviku külastamine
#1
Kas on võimalik kuidagi ajas tagasi minna? Muidugi mitte füüsiliselt, vaid vaimselt.
Või jääb minevik, nii nagu tulevik, meile kättesaamatuks?
Kui saabki minna sinna, siis kuidas täpsemalt?
Vasta
#2
Muidugi on võimalik. Ma teen seda pidevalt. Lähen tagasi ja mõtlen - elan taas läbi. Vahel on tore, vahel on päris kurb.
Vasta
#3
(02-06-2018, 23:10 )Nielander Kirjutas: Muidugi on võimalik. Ma teen seda pidevalt. Lähen tagasi ja mõtlen - elan taas läbi. Vahel on tore, vahel on päris kurb.

Kuidas siis?
Vasta
#4
(02-06-2018, 22:50 )elavloomus Kirjutas: Kas on võimalik kuidagi ajas tagasi minna? Muidugi mitte füüsiliselt, vaid vaimselt.
Või jääb minevik, nii nagu tulevik, meile kättesaamatuks?
Kui saabki minna sinna, siis kuidas täpsemalt?
Eelmiste eludega tutvumise kaudu.
Oma eelmiste elude teadasaamine võib olla äärmiselt valgustav kogemus, sest meenutades varasemates eludes asetleidnut, suudame paremini mõista oma käesolevat elu.

Seminar, kus lisaks eelmistele eludele vaadeldakse ka meie muistset vaimupärandit, mis on ankurdatud meie rakkudesse ning mille aktiveerimine õpetab meile, kuidas kogeda õnneaega siin ja praegu.
http://www.valgusesaar.ee/eelmised_elud.htm


Vasta
#5
Eelmistesse eludesse saab tagasi minna põhjusliku tasandi ja kõrgemate tasandite kaudu (ehk kõik millest oled põhjuslikult aru saanud säilib elude üleselt) - kuid jämedam mentaalne tasand, tunde tasand ja eeterlik tasand on "piisavalt prügi", st nad pole väärt säilitamist elude üleselt (neid ei mäletata).

Näiteks kui ma noor olin, siis üritasin eelmistest eludest meelde tuletada tunde-mentaali tahke, kuid midagi ei meenunud ... kui aga vanamaks saades hakkasin meenutama põhjuslike ja loojalike tahke, meenusid paljud eelnevad kehastused .... st mõistlike küsimusi tuleb küsida.

Näide supi keetmise kohta:
Elude üleselt ei säili:
1) Mälestus supis olevast eeterlikust elujõust.
2) Mälestus supiga seotud tunnetest (kuum, aromaatne, maitsev).
3) Mälestus supi valmistamise mentaalsest retseptist.
Elude üleselt säilib:
4) Arusaamine supi põhjuslikus olemusest (kuidas erinevaid komponente kokku segada, et tagajärjena maitsev supp moodustuks).
5) Uue supi-retsepti loomine (saad aru, milliste omadustega suppi inimesed tahavad, ning lood teiste ootusi peegeldava uue supi retsepti).


Vasta
#6
(02-06-2018, 23:15 )elavloomus Kirjutas:
(02-06-2018, 23:10 )Nielander Kirjutas: Muidugi on võimalik. Ma teen seda pidevalt. Lähen tagasi ja mõtlen - elan taas läbi. Vahel on tore, vahel on päris kurb.

Kuidas siis?

Mälestuste ja neid elustava kujutlusvõime abil. Lõhnad vahel aitavad, aga enamasti on vajalik õige meeleseisund, mis on minu jaoks vahetult enne magama jäämist.
Vasta
#7
(05-06-2018, 12:26 )Nielander Kirjutas:
(02-06-2018, 23:15 )elavloomus Kirjutas:
(02-06-2018, 23:10 )Nielander Kirjutas: Muidugi on võimalik. Ma teen seda pidevalt. Lähen tagasi ja mõtlen - elan taas läbi. Vahel on tore, vahel on päris kurb.

Kuidas siis?

Mälestuste ja neid elustava kujutlusvõime abil. Lõhnad vahel aitavad, aga enamasti on vajalik õige meeleseisund, mis on minu jaoks vahetult enne magama jäämist.

Vot sellega olen nõus. Aeg ongi minevik, olevik ja tulevik koos. Kui teispoolsusesse läheme... hingedena, siis saame külastada ja mõista kõiki meie eelnevaid elusid. Praegu aga aitab tõesti vaid heast kujutlemisvõimest, kui oled tagasi minevikus...ja väga reaalselt. Minu puhul on selleks süstikuks kas lõhn või muusika või lihtsalt soov mineviku sündmusi uuesti kogeda....ja hoplaa, oledki seal.
Vasta
#8
Teine võimalus on läbi unenägude. Ei oska küll soovitada kuidas unenäod paremini meelde jääksid, aga saab kõikjale tagasi minna, mis on selles kehastuses olnud.(Kui oskad unesid juhtida siis võid vanad sündmused teisiti läbi ka mängida). On ka veidi eelmiste elude seiklusi vahele visanud, mingisugused teatud kohad, aga neid ise valida ei ole saanud vaid tulevad kui läbielamiseks uuesti millegipärast.
Vasta
#9
Tänan!
Vasta
  


Võimalikud seotud teemad...
Teema: Autor Vastuseid: Vaatamisi: Viimane postitus
  Haudade külastamine. Andres K 13 5,807 15-06-2010, 23:02
Viimane postitus: Andres K

Alamfoorumi hüpe:


Kasutaja, kes vaatavad seda teemat:
1 külali(st)ne

Expand chat