•  Eelmine
  • 1
  • ...
  • 7
  • 8
  • 9(current)
  • 10
  • 11
  • ...
  • 36
  • Järgmine 
Teema hinnang:
  • 0Hääli - 0 keskmine
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Lame Maa!
Kas sa arvad, et inimesed, kes usuvad, et Maa on lapik ja kupli all, ei olegi idioodid? Ma ei tea...kes nad siis on? Aita mind hädast välja.
Vasta
No see pole ju tegelikult tõsi, et pilte ümmargusest Maast viimasel ajal tehtud pole.
Umbes 1,5 miljoni kolomeetri kaugusel, L1 Lagrange'i punktis asub praegu DSCOVR (Deep Space Climate Observatory) nimeline satelliit, mis teeb Maast pildi umbes korra iga kahe tunni järel. Pilte on võimalik vaadata sellel aadressil. Kuna satelliit asub täpselt Maa ja Päikese vahel, siis on sellelt nähtav vaid Maa valgustatud külg. Saidile jõuavad pildid vist umbes 36 tunnise hilinemisega.

Pildid on saadud nelja megapikselise sensoriga, mis võtab üles mustvalgeid pilte. Sensori ette käivad erinevad filtrid, mis lasevad läbi vaid valgust mingis kitsas spektri osas. Filtreid on kokku kümme, aga mainitud saidil olevate piltide saamiseks on kokku liidetud vaid kolme erineva filtriga saaadud mustvalged pildid.
Huvitava lisamärkusena juhin tähelepanu satelliidi asukohale Maa kohal. Kuna see asub täpselt Maa ja Päikese vahel, siis praegu asub see lõunapoolkera kohal. Tasapisi liigub see aga põhja suunas ja millalgi jaanipäeva paiku hakkab taas lõuna suunas liikuma
Vasta
(15-01-2018, 23:33 )seenetoorik Kirjutas: Kas sa arvad, et inimesed, kes usuvad, et Maa on lapik ja kupli all, ei olegi idioodid? Ma ei tea...kes nad siis on? Aita mind hädast välja.

Aga vaata asjale teise külje alt - äkki on hoopis need selliste toredate epitaafide kandjad kes nii EI usu?
Maailmas on asjad ajaloo jooksul ikka aeg-ajalt pea peale pöördunud.

Paljud teadlased (ja mitte) arutavad juba pikalt ja on suht veendunud, et kogu Universum on hologramm.
Selles kontekstis pole üldse oluline kas Maa on ümmargune, lapik, kuup või kolmnurkne.

Huvitav on ja kurvaks teeb, et kuigi mina ja siin olen tõstatanud esile küsimuse hoopis teisest nurgast -
miks seda Lameda Maa teooriat nii väga aetakse ja just nüüd siis paljud ümmarguse pea aga lameda
mõistusega isikud püüavad suu vahus tõestada, et "ta ikkagi pöörleb ja kes ei usu on lollid jne".
Hea, et veel pole juba lõkkeid püsti pandud.
Mina suudan aktsepteerida nii lameda kui ümmarguse Maa teooriat. Isegi muid teeoriad nii Maa kui
Universumi tekke, arengu ja muu kohta.

Seega seenetoorik - aita sina mind hädast välja -
kuidas nimetada neid inimesi kes ei suuda aru saada küsimuse ja teema püstitusest?
Vasta
(15-01-2018, 23:33 )seenetoorik Kirjutas: Kas sa arvad, et inimesed, kes usuvad, et Maa on lapik ja kupli all, ei olegi idioodid? Ma ei tea...kes nad siis on? Aita mind hädast välja.
Loll on see, kes usub vaid seda, mis on tema arvates tõde. Tark on see, kes usub seda, mis võiks olla talle kasulik.
Vasta
Huvitavad õpetussõnad Infinitelt täna.
''Inimesel on raske õppida seda, mida ta arvab, et ta juba teab'' - Epictetus
"Silmad ja kõrvad on viletsad tunnistajad inimeste jaoks, kellel on harimata hinged'' -Heraclitus
Mitte, et ma lameda maa pooldaja oleks. Kuid mul nimelt selline kuri kahtlus, et sellesse "kirss tordi peal" vandenõusse on peidetud (viidatud) midagi.
On neid, kes siiralt usuvad sellesse, kuid enamus tembeldab automaatselt lauslolluseks ükskõik mis "faktiga" lagedale ka ei tuleks. Ehk siis hea avalik peidukas. Parim, mis praegu saadaval.
Kas sa Tyto sellest teemast tead midagi? Ka kuidagi kahtlane.
http://www.para-web.org/showthread.php?t...uur+vanker


Aga viib ka nii olla, et millegi varjamiseks loodi selline vandenõu.
Vasta
(16-01-2018, 04:58 )Tyto Alba Kirjutas:
(15-01-2018, 23:33 )seenetoorik Kirjutas: Kas sa arvad, et inimesed, kes usuvad, et Maa on lapik ja kupli all, ei olegi idioodid? Ma ei tea...kes nad siis on? Aita mind hädast välja.

Aga vaata asjale teise külje alt - äkki on hoopis need selliste toredate epitaafide kandjad kes nii EI usu?
Maailmas on asjad ajaloo jooksul ikka aeg-ajalt pea peale pöördunud.

Seda on tõepoolest mõnikord juhtunud. Peaasjalikult siis kui teadus mõne järjekordse iidse ebateadusliku uskumuse pea peale pööranud on. Näiteks selle, et Maa on lame. Või, et Päike tiirleb ümber Maa. Näiteks...

(16-01-2018, 04:58 )Tyto Alba Kirjutas: Paljud teadlased (ja mitte) arutavad juba pikalt ja on suht veendunud, et kogu Universum on hologramm.
Selles kontekstis pole üldse oluline kas Maa on ümmargune, lapik, kuup või kolmnurkne.

Ka selles kontekstis kuvatakse, renderdatakse iga objekt mingite kindlate parameetrite järgi, millele ta omadused ja interaktsioon teiste objektidega vastama peab. Ka hologrammis ei saa Maa olla samaaegselt lapik ja ümar.

(16-01-2018, 04:58 )Tyto Alba Kirjutas: Huvitav on ja kurvaks teeb, et kuigi mina ja siin olen tõstatanud esile küsimuse hoopis teisest nurgast -
miks seda Lameda Maa teooriat nii väga aetakse ja just nüüd siis paljud ümmarguse pea aga lameda mõistusega isikud püüavad suu vahus tõestada, et "ta ikkagi pöörleb ja kes ei usu on lollid jne".

Huvitav ja kurvastav on, et kuigi mina siin püüan näidata, miks lamemaalaste argumendid on valed ja keramaalaste omad õiged, püüavad mõned, kes pole ikka veel sellest aru saanud, siin vahutava suuga mingit lamedat teemat õhutada Hrmm

(16-01-2018, 04:58 )Tyto Alba Kirjutas: Mina suudan aktsepteerida nii lameda kui ümmarguse Maa teooriat. Isegi muid teeoriad nii Maa kui Universumi tekke, arengu ja muu kohta.

Väga tore. Suuda siis neid ka vajadusel tõestada. Siis pole kellelgi sellega mingit probleemi.

(16-01-2018, 04:58 )Tyto Alba Kirjutas: Seega seenetoorik - aita sina mind hädast välja - kuidas nimetada neid inimesi kes ei suuda aru saada küsimuse ja teema püstitusest?

Tavaliselt öeldakse, et kui sinust aru ei saadud, väljendasid end puudulikult. Loodan, et olin abiks.


(16-01-2018, 05:57 )levis Kirjutas:
(15-01-2018, 23:33 )seenetoorik Kirjutas: Kas sa arvad, et inimesed, kes usuvad, et Maa on lapik ja kupli all, ei olegi idioodid? Ma ei tea...kes nad siis on? Aita mind hädast välja.
Loll on see, kes usub vaid seda, mis on tema arvates tõde. Tark on see, kes usub seda, mis võiks olla talle kasulik.

Kui esimese lausega võib pisikese täpsustusega nõustuda (vt allapoole), siis teine lause on ju täiesti naeruväärne!

Loll on see, kes usub seda, mis on tema arvates tõde või talle kuidagi kasulik. Tark usub seda, mis on tõde ja mis on tõestatud, sõltumata sellest, kas see on kasulik või mitte.
Vasta
Ken - seda Suure Vankri asja ma vaatasin ja lugesin.
Huvitav, kuid keerulisem otsi kokku viia kui siin teemas wink
Ajaga on ka kahjuks nii ja naa.

Seenetoorik - lühidalt - on Tõde ja see mida meie sellest teame.
Sinu ja teiste killud ei pruugi kokku langeda - harju sellega.
Vasta
(14-01-2018, 00:09 )seenetoorik Kirjutas: Lõpetaks parem ÜHEAINSA ümberlükkamat8u lamedat Maad tõestava faktiga! Mis?
(14-01-2018, 07:50 )Tyto Alba Kirjutas: Väga hea mõte ja kuna sa juba kinda viskasid siis ehk pakuksid välja mida selline fakt sisaldada võiks? Mis oleks selline detail-fakt peale mida kõik ütleksid - "Selge - siia nagu polegi midagi lisada!"
(15-01-2018, 00:08 )Tinar Kirjutas: Laevade kadumine horisondi taha ning ilmumine nähtavale kui vaatleja valib kõrgema asukoha. Näiteks lennuki piloodid võivad näha päikese kadumist horisondi taha ja selle uuesti nähtavale tulekut kui suurendavad oma lennuki lennukõrgust.
(15-01-2018, 04:47 )Tyto Alba Kirjutas: Tinar - seda kadumist saab seletada ka perspektiivi tunnetusega ehk mida kaugemal on objekt vaatlejast seda väiksem ta tundub ja ühel hetkel "kaob" silmist.
(15-01-2018, 21:48 )seenetoorik Kirjutas: Ei saa! Loojuva Päikese kaugus maapinnalt ja õhust vaadeldes jääb praktiliselt muutumatuks. Vähe sellest - kui Päike käituks lamemaalaste unenägude kohaselt, muutuks ta suurus Maalt vaatlejale päeva jooksul tohutult - olematult väikesest kuni selliseni, nagu me teda keskpäeval näeme. Kahjuks seda ei toimu ja see peaks olema iseenesest lamelaste taevamudeli kirstunael. Päikese suurus jääb terve päeva jooksul Maalt vaatleja jaoks praktiliselt muutumatuks. Praktiliselt seepärast, et tänu Maa kumerusele toimub tõesti mingi tibatilluke muutus aga see on võibolla ainult peenema tehnikaga mõõdetav. See omakorda tähendab, et Päike on Maast tohutult palju suurem ja asub temast jõle kaugel.

Küsiks Tyto Albalt siiski ülaltoodud argumentatsiooni kohta otsest arvamust. Kuna sinu väide, et laevade kadumist silmapiiri taha saab seletada perspektiiviga ei päde mitte kuidagi, siis... mis edasi? Ühesõnaga - mida siia lisada?

Postitan veelkord ühe hea video, mis lameda Maa hüpoteesi piltlike demonstratsioonidega ümber lükkab. Seda videot võib siis mitu korda ja vajadusel kasvõi stopi peale pannes vaadata ning mõista, et hüpotees (Maa on lame) ei lähe mitte mingi valemiga kokku vaatlustega (tõenditega).
2:30 juures demonstreeritakse ka seda perspektiivi juttu.


Vasta
(16-01-2018, 19:31 )Tyto Alba Kirjutas: Seenetoorik - lühidalt - on Tõde ja see mida meie sellest teame.
Sinu ja teiste killud ei pruugi kokku langeda - harju sellega.

Mis Maa kujusse puutub, siis minu killud näitavad paraku, et Maa on ümar ning need on lihstalt tõestatavad. Näita mulle ühte lamedat kildu, mis samaväärne oleks. PALUN!!!
(16-01-2018, 20:15 )Nielander Kirjutas: Ühesõnaga - mida siia lisada?

Aa....sedasamustki, et sinu tõde ei pruugi olla teiste tõde ja kuna midagi targemat öelda pole, siis ma ajangi lihstalt mingit ümmargust metafüüsilist mullikest ja üleüldse Maa on lame!
Vasta
Niih, aga mina olen lennanud kumera Maa kohal . See on paraweb ja mina väidan praegu , et aastal 2010 oli planeet Maa veel Ü M M A R G U N E . Ja väitke nüüd mulle vastupidist ! Ma olin seal üksi. Mina, ümmargune Maa ja kosmos .

Vasta
Veel ÜKS kord - neile kes ei suuda kokku viia seda mis on kirjutatud ja küsitud.
Elavdasin teemat küsimusega - MIKS SEDA MEEMI AETAKSE - mitte ei püüa tõestada, et Maa on lame või ümmargune. Aga mõnede isikute paaniline tõestuse soov oma reaalsusest kinni pidamiseks on vist ületamatu takistus teemas püsimiseks.
Tuleb tunnistada, et olen ka siin ja seal kaasa läinud mitte pakutud teemaga aga üldise jutuga.

Aga kui juba nii läks siis jätkame - IRW.

Nielander - see animatsioon on kehtiv siis kui lähtuda ümmarguse Maa kosmoloogiast.
Kuid tundub jällegi (nagu enamus neist kes teemas sõdivad), et lameda Maa teooria näeb ette natuke erinevat kosmoloogiat - nimelt on nii Päike, Kuu ja tähed kuvatud kupli peal ja EI OMA enda taga Universumi "tuge".
Meenutaks siin seda filmi kus "poiss/mees" elas kupli all.
Siin tuleb mängu huvitav korrelatsioon - kes viitsib ja tahab siis leiab Youtuubist paar omapärast videot - esimene näitab hiljutist nähtust kus Päike olekskustunud ja "reaal ajas" muutunud oma värvi. Teine näitab seda kus Maa pealt on püütud mingi teleskoobiga või vägeva objektiiviga ülesse võtta Kuud ja ohh imet - Kuu see osa mille peal on Päikese "vari" laseb läbi tähti.
Kui nüüd need kaks asja omavad mingitki alust siis näitab see ühte kahest (või kombinatsiooni mõlemast) - Maa on lame ja elame kupli all kui labori rotid või, et elame simulatsioonis nagu Matrix.

Kus juures mingi aeg tagasi sattusin ka oma pärase video otsa mis väitis, et kuigi elame siin "kupli" all siis see EI välista ka Suure Universumi olemas olu meie ümber. Lihtsalt meie siin elame Dysoni sfääri laadses "mullis".
Ja jällegi huvitav korrelatsioon - vanad Vedad (ja mitte ainult) räägivad ajaloos toimunud sõdadest ja katastrrofist (mis iganes seos neil on) selline sündmus aga võis tekitada olukorra kus elades siin "sees" oleme unustanud milline on Universum meie ümber!

Aastaid tagasi oli Soome TV-s (kui mu mälu väga ei peta aga kuskil ma seda nägin) brittide TV sari mis rääkis just seda tüüpi sündmuste ahelast. Ehk siis oli ehitatud terve hulk "kupleid" mis olid omavahel ühendatud kosmosejaama kaudu, ning peale tehnilist õnnetust oli kaotatud side erinevate "kuplite vahel.
Saabus komoselaeval mingi seltskond kes olid ka avarii läbinud ja hakkasid siis kuplist kuplisse reisima. Idee oli, et pidid leidma mingi juhtimiskeskuse või miskit, et... mis iganes nad seal taga ajasid.

Ehk teema on laiem kui alguses tundub. Teema arendamine ja sellest rääkimine EI tähenda aga sellesse jäägitult uskumist. Siiani ei ole keegi pakkumine ümmarguse Maa toetuseks mitte midagi sellist mida juba kuskilt mujalt pole lugenud või kuulnud või näinud.
Kahjuks tundub, et inimesed on unustanud diskuteerimise kunsti - kui miskit ei meeldi siis läheb solvamiseks, lahmimiseks ja veri rusikatel üritatakse tõestada, et teine pool on loll (ja mida ilusat siin veel pakutud oli) kui arvab midagi ja jummel küll julgeb veel erinevat arvamust avaldada.

Chill wink

(16-01-2018, 20:42 )seenetoorik Kirjutas:
(16-01-2018, 19:31 )Tyto Alba Kirjutas: Seenetoorik - lühidalt - on Tõde ja see mida meie sellest teame.
Sinu ja teiste killud ei pruugi kokku langeda - harju sellega.

Mis Maa kujusse puutub, siis minu killud näitavad paraku, et Maa on lame ning need on lihstalt tõestatavad. Näita mulle ühte lamedat kildu, mis samaväärne oleks. PALUN!!!
(16-01-2018, 20:15 )Nielander Kirjutas: Ühesõnaga - mida siia lisada?

Aa....sedasamustki, et sinu tõde ei pruugi olla teiste tõde ja kuna midagi targemat öelda pole, siis ma ajangi lihstalt mingit ümmargust metafüüsilist mullikest ja üleüldse Maa on lame!

Oot-oot - ka sa meil mitte ei olnud ümmarguse Maa apologeet ? wink
Mooramaa mees on oma töö teinud ja üks on ümber pööratud - halleluujah wink
Vasta
(16-01-2018, 21:10 )Tyto Alba Kirjutas: Nielander - see animatsioon on kehtiv siis kui lähtuda ümmarguse Maa kosmoloogiast.

Ei, see animatsioon on lähtudes lameda Maa kosmoloogiast. Erinevus selle ja meile igapäevaselt jälgitava Maa, Kuu ja tähistaeva liikumise vahel tõestab, et misiganes kujuga Maa on, ei ole ta kohe kindlasti lame.

Sa jällegi ei vastanud mu otsesele küsimusele. Kuidas ikkagi saavad Päike ja Kuu (laevad, saared) minna poolenisti horisondi taha lameda Maa hüpoteesi kohaselt? Kui sa ütled, et "perspektiiv", siis mida sa selle all mõtled?
Vasta
(16-01-2018, 21:10 )Tyto Alba Kirjutas: MIKS SEDA MEEMI AETAKSE

Ma ei kavatse sel teemal nüüd vaidlema hakata, ega midagi tõestama - mulle torkas lihtsalt esmapilgul silma näiline vastuolu selles nelja sõnalises küsimuses. Meem on miski, mis levib ise, ilma et keegi seda tahtlikult suunaks. Tänapäeval on see sõna küll omandanud veits algupärasest ideest erineva tähenduse ja selles mõttes pole mul põhjust Tyto küsimuse kallal palju norida. Küll sooviksin aga juhtida tähelepanu võimalusele, et omamoodi vastus võib peituda küsimuses, kui seda küsimust vaadelda sõna 'meem' algupärasest kontekstist lähtuvalt.


Mina olen küll seda meelt, et lameda Maa ideed saab vaadelda justnimelt meemina, selle sõna algupärases tähenduses. Seda meemi ei juhita ja sellel pole eesmärki. See levib lihtsalt sellest lähtuvalt, et tingimused selle levikuks on sobivad. Ning see levib täpselt niikaua, kuni see saab levida.
Vasta
(16-01-2018, 21:10 )Tyto Alba Kirjutas: Oot-oot - ka sa meil mitte ei olnud ümmarguse Maa apologeet ? wink
Mooramaa mees on oma töö teinud ja üks on ümber pööratud - halleluujah wink

Jajaa, juba parandasin näpuka.

Aga ümara Maa kosmoloogia väitega sõidad ikkagi puusse. Loomulikult esitatakse videos ümara Maa kosmoloogiat, sest just seda me reaalselt vaadelda võimegi. Seal näidataksegi, et see, mida me PÄRISELT õues taevasse vaadates näeme, ei kehtiks juhul kui Maa oleks lame. Et see kehtiks vaid siis kui Maa oleks ümar.
(16-01-2018, 21:38 )Nielander Kirjutas: Ei, see animatsioon on lähtudes lameda Maa kosmoloogiast.

Noh, nii palju, et Maad kujutatakse seal tõesti lamedana kuid sellel rakendatakse siiski ümara Maa kosmoloogiat.




Vasta
(16-01-2018, 21:38 )Nielander Kirjutas:
(16-01-2018, 21:10 )Tyto Alba Kirjutas: Nielander - see animatsioon on kehtiv siis kui lähtuda ümmarguse Maa kosmoloogiast.

Ei, see animatsioon on lähtudes lameda Maa kosmoloogiast. Erinevus selle ja meile igapäevaselt jälgitava Maa, Kuu ja tähistaeva liikumise vahel tõestab, et misiganes kujuga Maa on, ei ole ta kohe kindlasti lame.

Sa jällegi ei vastanud mu otsesele küsimusele. Kuidas ikkagi saavad Päike ja Kuu (laevad, saared) minna poolenisti horisondi taha lameda Maa hüpoteesi kohaselt? Kui sa ütled, et "perspektiiv", siis mida sa selle all mõtled?

Oma eelnevas postituses üritasin seletada seda kosmoloogia asja. Ümara Maa kontseptsioonis on Kuu ja Päike taevakehad aga lameda Maa omas on tegu lihtsustatult "pildiga" - kui suudeti juba lame Maa valmis ehitada mida pole siis enam "sabast üle" saada ja teha taevakeha imitatsioon mis suudab töötada ka kui tugev lamp.

Perspektiiv - objektist kaugenedes tundub objekt vähenevat - piisavas kauguses ei ole teda üldse näha.
Kas ta selle pärast kadus siis kohe "kumeruse" taha või on lihtsalt piisavalt kaugel?!
Muideks - lameda Maa puhul ei ole seni vast keegi väitnud, et ta laud sile on wink
Seega jääb ka "horisondi taha kadumiseks" piisavalt ruumi ja kohti.
(16-01-2018, 23:16 )seenetoorik Kirjutas:
(16-01-2018, 21:10 )Tyto Alba Kirjutas: Oot-oot - ka sa meil mitte ei olnud ümmarguse Maa apologeet ? wink
Mooramaa mees on oma töö teinud ja üks on ümber pööratud - halleluujah wink

Jajaa, juba parandasin näpuka.

Aga ümara Maa kosmoloogia väitega sõidad ikkagi puusse. Loomulikult esitatakse videos ümara Maa kosmoloogiat, sest just seda me reaalselt vaadelda võimegi. Seal näidataksegi, et see, mida me PÄRISELT õues taevasse vaadates näeme, ei kehtiks juhul kui Maa oleks lame. Et see kehtiks vaid siis kui Maa oleks ümar.

OK - näpukas wink

Aga - proovime aru saada, et mina ei sõida kuhugi - veel vähem mitte puusse.
Kui kuhugi miski asi sõidab siis just teooria või selle aspektid.
On siis kaks võimalust - kas teooria ei päde või pole see aspekt asine.
Mis puudutab õues nägemist siis kui lugesid eelmist postitust siis ehk said aru mis vahe
reaalselt vaadeldava objekti ja kuplil kui ekraanil kuvatava "video" vahel?
Ehk siis kui kupli ekraanil näidataks (tinglikult) digitaalset videot siis võib seal kuvada mida iganes.

Siin jällegi huvitav korrelatsioon - taevas nähtavad kujutised - ja hetkel ei pea silmas neid ufosi.
Ajaloo vältel on taevas nähtud nii staatilisi kui liikuvaid pilte mis oma suuruse ja kuju puulest ei tohiks
olla reaalsed objektid meie arusaamist mööda.
Alustaks või Piiblist milles räägitakse taevas nähtud tulesammast mis liikus, kuid maha ei ulatanud.
Tuntum pilt - pigem juba video oli see Madonna (mitte see lauljanna) kujutis seal Hispaanias.
Ehk jällegi - millest on tingitud sellised imed?
https://en.wikipedia.org/wiki/Our_Lady_of_F%C3%A1tima
Vasta
(17-01-2018, 04:34 )Tyto Alba Kirjutas:
(16-01-2018, 21:38 )Nielander Kirjutas: Sa jällegi ei vastanud mu otsesele küsimusele. Kuidas ikkagi saavad Päike ja Kuu (laevad, saared) minna poolenisti horisondi taha lameda Maa hüpoteesi kohaselt? Kui sa ütled, et "perspektiiv", siis mida sa selle all mõtled?
Perspektiiv - objektist kaugenedes tundub objekt vähenevat - piisavas kauguses ei ole teda üldse näha.
Kas ta selle pärast kadus siis kohe "kumeruse" taha või on lihtsalt piisavalt kaugel?!
Muideks - lameda Maa puhul ei ole seni vast keegi väitnud, et ta laud sile on wink
Seega jääb ka "horisondi taha kadumiseks" piisavalt ruumi ja kohti.

Aga see perpektiiv ei oma ju lameda Maa hüpoteesi puhul mitte mingisugust seletavat jõudu - kuna Päike, Kuu ja tähed ei muutu ilmselgelt horisondile lähenedes pisemaks.

A, et "lame" Maa on ikka natukene kumer? Ja kui igas punktis selllel lamedal Maal kaovad objektid silmapiiri taha samas kindlas tempos, siis... on ju Maa kumerus suletud ehk ümmargune.
Vasta
(17-01-2018, 07:40 )Nielander Kirjutas:
(17-01-2018, 04:34 )Tyto Alba Kirjutas:
(16-01-2018, 21:38 )Nielander Kirjutas: Sa jällegi ei vastanud mu otsesele küsimusele. Kuidas ikkagi saavad Päike ja Kuu (laevad, saared) minna poolenisti horisondi taha lameda Maa hüpoteesi kohaselt? Kui sa ütled, et "perspektiiv", siis mida sa selle all mõtled?
Perspektiiv - objektist kaugenedes tundub objekt vähenevat - piisavas kauguses ei ole teda üldse näha.
Kas ta selle pärast kadus siis kohe "kumeruse" taha või on lihtsalt piisavalt kaugel?!
Muideks - lameda Maa puhul ei ole seni vast keegi väitnud, et ta laud sile on wink
Seega jääb ka "horisondi taha kadumiseks" piisavalt ruumi ja kohti.

Aga see perpektiiv ei oma ju lameda Maa hüpoteesi puhul mitte mingisugust seletavat jõudu - kuna Päike, Kuu ja tähed ei muutu ilmselgelt horisondile lähenedes pisemaks.

A, et "lame" Maa on ikka natukene kumer? Ja kui igas punktis selllel lamedal Maal kaovad objektid silmapiiri taha samas kindlas tempos, siis... on ju Maa kumerus suletud ehk ümmargune.
Ei - mitte kumer aga lihtsalt mitte sile.
Mäed, künkad ja orud täitsa olemas ju.
Sellest keskmiselt täiesti piisaks ju.
Vasta
(17-01-2018, 07:43 )Tyto Alba Kirjutas: Ei - mitte kumer aga lihtsalt mitte sile.
Mäed, künkad ja orud täitsa olemas ju.
Sellest keskmiselt täiesti piisaks ju.

Võtame ikka lihtsuse mõttes mere. Päike kaob mere "taha". Kuidas?
Vasta
(17-01-2018, 07:49 )Nielander Kirjutas:
(17-01-2018, 07:43 )Tyto Alba Kirjutas: Ei - mitte kumer aga lihtsalt mitte sile.
Mäed, künkad ja orud täitsa olemas ju.
Sellest keskmiselt täiesti piisaks ju.

Võtame ikka lihtsuse mõttes mere. Päike kaob mere "taha". Kuidas?
Mere taha kadumine on silmapete - kaob ju kaugusesse.
Vasta
(17-01-2018, 07:51 )Tyto Alba Kirjutas: Mere taha kadumine on silmapete - kaob ju kaugusesse.

Mitte kuidagi ei kao kaugusesse. Päike ja Kuu jäävad silmapiirile liginedes sama suurteks ketasteks. Mingil hetkel on ainult pool neist näha. Laevad muutuvad pisemaks, aga mitte nii pisikeseks, et nad olemusse haihtuksid. Mastid on selgelt eristavad, aga kere on pooleks lõigatud. Kuidas saab selline efekt olla?
Vasta
(17-01-2018, 08:08 )Nielander Kirjutas:
(17-01-2018, 07:51 )Tyto Alba Kirjutas: Mere taha kadumine on silmapete - kaob ju kaugusesse.

Mitte kuidagi ei kao kaugusesse. Päike ja Kuu jäävad silmapiirile liginedes sama suurteks ketasteks. Mingil hetkel on ainult pool neist näha. Laevad muutuvad pisemaks, aga mitte nii pisikeseks, et nad olemusse haihtuksid. Mastid on selgelt eristavad, aga kere on pooleks lõigatud. Kuidas saab selline efekt olla?
Kuidas ei kao - kaob ju küll.
Aga "poolikute" laevade kohta on küll videoid mis näitavad, et pole nad nii poolikud midagi!
Kuidas sa neid seletada?

PS. Õhtuni off line Smile
Vasta
(16-01-2018, 12:05 )seenetoorik Kirjutas:
(16-01-2018, 05:57 )levis Kirjutas:
(15-01-2018, 23:33 )seenetoorik Kirjutas: Kas sa arvad, et inimesed, kes usuvad, et Maa on lapik ja kupli all, ei olegi idioodid? Ma ei tea...kes nad siis on? Aita mind hädast välja.
Loll on see, kes usub vaid seda, mis on tema arvates tõde. Tark on see, kes usub seda, mis võiks olla talle kasulik.

Kui esimese lausega võib pisikese täpsustusega nõustuda (vt allapoole), siis teine lause on ju täiesti naeruväärne!

Loll on see, kes usub seda, mis on tema arvates tõde või talle kuidagi kasulik. Tark usub seda, mis on tõde ja mis on tõestatud, sõltumata sellest, kas see on kasulik või mitte.

Tark on see, kes suudab ellu jääda. Ülim rumalus on uskuda seda, mis on tõenäoliselt tõde ja seeläbi hukka saada. Muidugi tihti on kasulik uskuda seda, mis võiks olla tõde, aga mitte alati. Usk on vahend, tööriist mõistusele ja ei midagi enamat.
Kui su nimi on Chuck, sa oled üksikul saarel, vaimselt murdumas ning sulle pakub suurt tuge kui usud, et võrkpall nimega Wilson on reaalne tegelane, siis lase käia ja vestle temega. Saad meelerahu ning kindluse tagasi, suudad töötada välja parima plaani ja võib-olla isegi pääsed saarelt.

Vasta
(17-01-2018, 04:34 )Tyto Alba Kirjutas: Mis puudutab õues nägemist siis kui lugesid eelmist postitust siis ehk said aru mis vahe reaalselt vaadeldava objekti ja kuplil kui ekraanil kuvatava "video" vahel?
Ehk siis kui kupli ekraanil näidataks (tinglikult) digitaalset videot siis võib seal kuvada mida iganes.

Kuvada võib, aga täiesti iseasi on see, kuidas see pilt paistaks erinevatest punktidest vaadates. Sinu kirjeldatu viitab kahemõõtmelisele ekraanile (kuppel). Kuid see, mida me taevasse vaadates näeme, on kahtlemata kolmemõõtmeline ja seejuures sügavusega, mis ulatub miljarditesse valgusaastatesse. Võimalikkuse ja võimatuse piiril võib ju fantaseerida, aga see läheb juba selgelt üle võimatuse piiri.

(17-01-2018, 04:34 )Tyto Alba Kirjutas: Siin jällegi huvitav korrelatsioon - taevas nähtavad kujutised - ja hetkel ei pea silmas neid ufosi.
Ajaloo vältel on taevas nähtud nii staatilisi kui liikuvaid pilte mis oma suuruse ja kuju puulest ei tohiks olla reaalsed objektid meie arusaamist mööda.
Alustaks või Piiblist milles räägitakse taevas nähtud tulesammast mis liikus, kuid maha ei ulatanud.

Piiblis kirjutatakse ka rääkivatest ja kõndivatest madudest, ükssarvikutest, draakonitest, põlevas põõsas rääkivatest jumalatest, sadadest Jeruusalemmas ringi kondavatest zombidest ja paljust muust. Ilmselt on mõned keskkonda puutuvad kirjeldused "laenatud" loodusnähtustest. Näiteks Egiptuse pimedus, Soodoma-Komorra häving jmt. Sinu poolt kirjeldatud "pilve- ja tulesammas" on ilmselt Teises Moosese raamatus kirjutatu, mida peetakse vulkaani kirjelduseks. Kreeka Santorini vulkaan purskas umbes 1600 ema. Vana Testament ise pandi suuliste pärimuste põhjal kirja enam kui tuhat aastat hiljem nii, et selle ajaga võis pärimus tugevalt muunduda. Aga nagunii ei tähenda see, et iga piiblis kirjeldatud nähtus reaalselt aset leidis. Ei maksa unustada rahvalugude fantaasiaküllasust. Ka see tule- ja pilvesamba kirjeldus võib olla 100% väljamõeldis. Kindel on see, et enne allikale viitamist tuleb kindlalt veenduda, et allikas räägib tõtt.

(17-01-2018, 04:34 )Tyto Alba Kirjutas: Tuntum pilt - pigem juba video oli see Madonna (mitte see lauljanna) kujutis seal Hispaanias.
Ehk jällegi - millest on tingitud sellised imed?
https://en.wikipedia.org/wiki/Our_Lady_of_F%C3%A1tima

Pigem siiski Portugalis.

Fatima "ime" on aga täiesti tavaline ajakirjanduslik-sensatsiooniline ülereageering. Selle kohta on netis tohutult palju infot ja ma ei hakka seda ümber kirjutama. Lühidalt ei ole ka sinu kuppelekraani puhul võimalik, et Päike vaid ühes kohas trikitama hakkab. Sellel ekraanil ei saa korraga kuvada rohkem Päikseid kui üks ja igal pool mujal, sealhulgas Fatima läheduses ei näinud keegi, et Päike oleks taevas ringi silganud. Nagu sellest veel vähe oleks - ka suurem osa koha peal olnuist ei näinud mitte midagi ja ülejäänute jutt ei klapi samuti omavahel. Hoolimata paljudest koha peal viibinud fotograafidest, esitles ajakirjandus autentsena fotot ühest varasemast päikesevarjutusest.
(17-01-2018, 07:40 )Tyto Alba Kirjutas: Kas ta selle pärast kadus siis kohe "kumeruse" taha või on lihtsalt piisavalt kaugel?!

Kuidas ta saab olla "piisavalt kaugel" kui iga mats võib oma silmaga jälgida, et Päikese suurus teel üle taeva tõusust loojumiseni ei muutu ja kaob horisondi taha samuti muutumatu suurusega? Sa justkui ignoreeriks selgelt öeldud ja sama selgelt nähtavaid fakte.

(17-01-2018, 07:40 )Tyto Alba Kirjutas: Muideks - lameda Maa puhul ei ole seni vast keegi väitnud, et ta laud sile on wink
Seega jääb ka "horisondi taha kadumiseks" piisavalt ruumi ja kohti.

Kuidas siis ei ole väitnud? Enamus lamevideotest demonstreerivad katkematu järjepidevusega, kuidas horisont on sirge. Kõik lameda Maa mudelid kujutavad täiesti lapikut pannkooki. Ja kirsiks tordi peal: kui Maa oleks üldiselt küll lame aga keskelt kummis, siis elaks me hiiglasliku künka peal, kus kõik lahtised objektid - sealhulgas vesi!) allapoole liiguks. Jajah, ALLAPOOLE, servade suunas. Sest just see toimuks tüüpilise lamemaalise gravitatsioonitu kosmoloogia puhul. Kuii sa aga püüad nüüd hakata seda sellega siluma, et äkki siiski on mingi gravitatsioonikese, mis veetaseme ja lahtised objektid künka peal kenasti vonksis ja balansis hoiab, siis sedasi jätkates jõuame me samm-sammult varem või hiljem ilusa ümara Maani. Säästa meie kõigi aega ja ära ürita spekuleerida läbimõtlematute punktidega, mis on mängleva kergusega kummutatavad.
Vasta
(17-01-2018, 08:19 )Tyto Alba Kirjutas:
(17-01-2018, 08:08 )Nielander Kirjutas:
(17-01-2018, 07:51 )Tyto Alba Kirjutas: Mere taha kadumine on silmapete - kaob ju kaugusesse.
Mitte kuidagi ei kao kaugusesse. Päike ja Kuu jäävad silmapiirile liginedes sama suurteks ketasteks. Mingil hetkel on ainult pool neist näha. Laevad muutuvad pisemaks, aga mitte nii pisikeseks, et nad olemusse haihtuksid. Mastid on selgelt eristavad, aga kere on pooleks lõigatud. Kuidas saab selline efekt olla?
Kuidas ei kao - kaob ju küll.
Aga "poolikute" laevade kohta on küll videoid mis näitavad, et pole nad nii poolikud midagi!
Kuidas sa neid seletada?

Okei, mida sa kaugusesse kadumise all silmas pead? Mina pean seda, kui miski muutub kaugenedes üha pisemaks ja pisemaks, kuni seda ei ole enam võimalik silmaga taustast eristada.

Päikese puhul mina päikeseketta pisenemist ei märka. Kui keegi siin foorumis seda märkab, siis palun andke sellest märku.

Ehk siis loojang näeb välja selline (fotol on ühte sulatatud erinevad päikesevarjutuse etapid, aga tähelepanu võib pöörata ainuüksi päikeseketta suurusele):
[Pilt: 6ebdb9d8cc18952c04a7f090dbaf0510.jpg]

Mida tähedaks selline vaatepilt lameda Maa puhul? Mina ei oska muud seletust pakkuda, et näiteks ainuüksi Eestist vaadates hakkab Päike loojudes kaotama kiiresti kõrgust kuni mingil hetkel on see meist kusagil Läänes ookeani- või maapinnal. Seejärel peaks ühe võimalusena selle kuju hakkama moonduma. Alumine osa vajutatakse vastu maad/merd lömmi, kuni Päike muutub olematuks. Teine võimalus on, et ta läheb tervena Maa sisse või vee alla.

Mingit kaugenemist ei toimu, kuna muidu muutuks päikeseketas kiirelt pisemaks ja pisemaks, kuni enam silmaga ei näe, aga teleskoobiga küll. Või siis kui kaugenemine toimub, peaks see samas tempos suuruselt paisuma, mis tähendaks, et ta ei saakski eales loojuda.

[Pilt: setting-sun-in-the-horizon.jpg]

Laevade kohta too konkreetne video. Ma ei hakka fantaasiat seletama.

Mõned fotod laevadest mere "taga":

[Pilt: 43089193.jpg]
[Pilt: main-qimg-a04c6df7269268394ce2348d6476bf22-c]
[Pilt: 106-distance-to-horizon-jpg.26596]

Vasta
(17-01-2018, 17:39 )Nielander Kirjutas: [Pilt: 43089193.jpg]
See pilt on vist filmist Game of Thrones, sest draakon ka peale jäänud.
Vasta
  
  •  Eelmine
  • 1
  • ...
  • 7
  • 8
  • 9(current)
  • 10
  • 11
  • ...
  • 36
  • Järgmine 


Võimalikud seotud teemad...
Teema: Autor Vastuseid: Vaatamisi: Viimane postitus
  Mis asjad on Maa dimensioonid või sagedused? ragingliz 59 28,216 30-11-2020, 20:12
Viimane postitus: Q11
  Algab Maa-taoliste planeetide otsing Tutanhamon 92 31,245 27-02-2017, 16:26
Viimane postitus: Nielander
  Kas maa tiirleb ümber päikese? vasamasa 52 21,228 08-02-2013, 22:20
Viimane postitus: kage
  Avastati super-Maa - Gliese 581 c postimees 38 12,588 15-10-2008, 20:22
Viimane postitus: j2nsy
  Kui Maa oleks suurem kurk 3 3,105 10-02-2008, 06:24
Viimane postitus: lendorav
  Kuu pole ainus Maa kaaslane Hallucigenia 0 2,227 09-06-2006, 21:38
Viimane postitus: Hallucigenia
  Cern - must auk Maa peal pixel3 2 4,375 27-04-2006, 16:57
Viimane postitus: zed

Alamfoorumi hüpe:


Kasutaja, kes vaatavad seda teemat:
2 külali(st)ne

Expand chat