•  Eelmine
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4(current)
  • 5
  • 6
  • 7
  • Järgmine 
Teema hinnang:
  • 0Hääli - 0 keskmine
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Püha Graal
#76
(09-04-2014, 18:42 )kage Kirjutas: Püha Graal ja kosmilised seosed (pikk lugemine 12 osas) - Sangreal, The Holy Grail

Võtsin hetkel kolm esimest osa läbi - huvitav ja jätkan kuigi artikli põhimõte on laias laastus selge.
Üldiselt võib jagada "graalikud" kahte ossa - need kes arvavad, et tegu on vaid reaalse ja materiaalse
objektiga ja teised kes arvavad, et tegu iidsete teadmiste kogumiku kujutava teadmisega. Kolmandad
kes arvavad, et tegu on mõlemaga on aga vähe esindatud ja neist vähe kuulda - arvan, et olen pigem
see kolmas. Kahte esimest aga esindavad minu antud ja Kage antud lingid.
Ehk siis - see Püha Graal on/oli reaalne objekt mida kasutati nii nagu legend räägib. Samas juba siis oli
tal sümboli staatus, ning ka samal ajal liikusid teadmised mis tollases keelekasutuses mingil hetkel samastusid.
Moodne näide oleks sõna kukk - märgib see ju lindu ja ka relva osa. Aja jooksul selline kalambuuri esitluse viis
kadus nagu võib arvata, et paari tuhande aasta pärast püüa sa inimesele selgeks teha mis on kukk - relva osana.
võimalik, et mängus on veel mingid info killud millest me enam või veel aru ei saa.
Vasta
#77
Ei usu, et tegu oleks tôelise esemega. See on vast legend mida nàgid inimesed jumalate kàtes ja sellest arvamus, et nad said sellest jôudu. Jumalad kes olid Kreekas nàiteks olid ainult joodikud ajaloo jàrgi. Mis legendis neid ka ei mainita on nad alati joomas veini.
Pooljumalad, kes olid nende lapsed ùritasid ju vôtta oma esiisadel àra nende ime relvu ja môned isegi said kàtte. Ajalugu vaikib mis on neist saanud.

Teil pole vaja seda piiblist tulnud juttu mingi ôhtusöögi pàrast tôsiselt vôtta. Kui isegi toimus see ôhtusöök, siis peamine polnud mingi pùhagraal, vaid sônum Jeesuselt, et teda reedetakse! Da Vinci oleks vôinud selle ôhtulaua ka pidulisema maalinud, aga kuna mees oli vàga usklik, siis ta joonistas Jeesuse nagu piiblis kirjas. Vaese!

Môelge korraks, kas teie arvates jôi Jeesus elus vaid ùhest karikast? Kôik millest ta sôi. Kasutas lusikat, kahvlit, grillivarrast, taldrikut, tassi, supipotti......jutt venib pikaks sellest mida inimesed oma elujooksul on kasutanud. Kas need objektid on nùùd kôik Pùhad Graalid?

Oli olemas see inimene ja ka teada on millega ta tegeles. Omal ajal oli iga arst nôid, maag, vôi vôlur. Mehel oli annet ja pani inimesi tast arvama uskumatuid lugusid millele puudub tôestus. Neile apostlitele on ju ka olemas tànapàevanegi seletus.
Vaadake mis moel kàib doktor haiglas ringi. Alati hulk tegelasi tal sabas jooksmas ja ùles kirjutamas tema juttu, vôi arvamusi haigete seisundist. Samamoodi jooksid omal ajal Jeesusel sabas ùleskirjutajad kes tegid temast jumala poja ja nende jaoks hukkunud juhist kirjutati uskumatuid legende.

Pôhja-Korea on teile tànapàevane nàide, kus oma endiseid juhte peetaksegi jumalateks ja rahvas usub nende kangelastegudest mida pole kunagi olnudki!

Et jutt pikaks ei làheks ùtlen vaid ùhte. Pole Pùha Graali kui objekti olemas ja pole kunagi olnudki!
Vasta
#78
Positiivne - Püha Graal oli seotud Jeesusega mitte Jumal(te)ga. Võrdluseks võiks tuua näiteks Lenini. Peale tema surma tekkisid tema reliikviad igale poole tollases "meie laial kodumaal". Heinakuhjad, lambikesed ja muu pudi padi. Kuna aluseks oli ateism siis need objektid "imesi" ei teinud, kuigi algaastatel pakuti isegi neid välja.
Graali legend põhineb sellel, et Jeesus oli reaalne isik kes käis ja tarbis reaalses maailmas. Nagi ise ütlesid - " Oli olemas see inimene ja ka teada on millega ta tegeles. Omal ajal oli iga arst nôid, maag, vôi vôlur" - seega tema poolt kasutatud esemete säilimine ja nende kasutamine "meenetena" on täiesti reaalne.
Loomulikult on täiesti omaette teema kas need esemed omasid mingeid paranormaalseid omadusi või mitte. Esemed võivad kanda energiaid ja olla nö "võimenduseks" ehk läätseks inimeste energiatel. Kui mõni selline energeetiline inimene sattus nüüd Graali välja siis just TEMA omadused ja võimed võisid võimenduda läbi graali.
Isiklikult arvan, et graal oli täiesti reaalne objekt. Ilma müstikata selle ümber. Midagi nagu oli Lenini heinakuhi wink

Kreeka Jumalad ei olnud veinist purjus. Kui meenutada Sumeri allikaid ja Sitchini kirjutisi nende alustel siis vein oli neile vajalik nagu meile toit ja vitamiinid.
Vasta
#79
Venes jälle usutakse/arvatakse, et Püha Graal asub momendil seal, kuna omal ajal templirüütlid lahkusid Euroopast koos varaga just Venesse, peale mida hakkas suur ehitustöö ja areng pihta-Sankt Peterburg jne ja et momendil ta asuvatki Relvapalatis maskeerituna- Monomahhi mütsi sisemuses.
Öeldakse ju, et kui tahad midagi peita, siis peida see nähtavale kohale.
Vasta
#80
Neile, kes usuvad, et Püha Graal on karikas.
Tõepoolest peeti seda karikaks, seda kuni 12.sajandini.
Tänaseks päevaks on neid keskaegseid või veel vanemaid karikaid leitud kuskil 200 ringis. Viimane siis see Hispaanias asuv, millest mõni post tagasi juttu.
Selle karika viis Arimaatia Joosep ristilöömisele ja sinna koguti veri Kristuse haavadest. Hiljem reisis Joosep Inglismaale ning pani hinnalise karika ühte kaevu Glastonburys. Tänaseni on see paik palverännakukoht.
Lugu on usutav, kuid tegelikult on seegi vaid üks paljudest graali ümber käivatest lugudest.
Keskaja lood Graalist on seotud kuningas Arthuriga.
Graali on peetud ka taimeks ja kiviks.
Ühe populaarse teooria järgi oli see templirüütlite valduses. Enne seda oli see katarite käes. Ketserlik kogukond, kes oli 14.saj-st maa pealt pühitud.
Väidetakse samas, et tõeline Kristuse ajast pärit reliikvia pole ususõdades ja rüüstamistes eales alles jäänud. Ja muidugi on ka see teooria, mida siin teemaski käsitletud, et Püha Graal viitab kuninglikule verele.Toetutakse sellele, et Püha Graal on tõlkes san grial, kuninglik veri aga sang rial.
Ometi ei tea tänaseni keegi, mida Püha Graal endast tegelikult kujutab või milliseid vaimseid võimeid see omab.
Selle näol võib olla tegu ka samasuguse tähtedelt kukkunud maagiliste omadustega imekiviga nagu chintamani kivi.





Vasta
#81
(11-04-2014, 07:52 )Eithea Kirjutas: Venes jälle usutakse/arvatakse, et Püha Graal asub momendil seal, kuna omal ajal templirüütlid lahkusid Euroopast koos varaga just Venesse, peale mida hakkas suur ehitustöö ja areng pihta-Sankt Peterburg jne ja et momendil ta asuvatki Relvapalatis maskeerituna- Monomahhi mütsi sisemuses.
Öeldakse ju, et kui tahad midagi peita, siis peida see nähtavale kohale.

Sattusin üht "Horisondi" artklit lugema. Otsisin nimekuju Papus eestikeelset kirjapilti. Artiklis räägitakse raamatust "Püha veri ja Püha graal". Venemaa kohta on kirjutatud:

Raamatu "Püha veri ja Püha Graal" leheküljel 213, peatükis "Siioni protokollid", räägitakse mehest, kelle nimeks Monsieur Philippe ja kel koos Papuse-nimelise isikuga olnud suur mõjujõud Vene tsaari õukonnas. Nimelt tegutsenud Venemaal esoteeriline ehk siis ainult pühendatuile määratud enklaav. See enklaav olnud väga mõjukas ja lausa reaalse jõuga. Monsieur Philippe'i mentoriks ehk õpetajaks-nõuandjaks oli Papus - esoteerik, vabamüürlane ja hilisem vabamüürlaste suurmeister Prantsusmaalt. Raamat laseb neid mehi paista kui suuri, tähtsaid ja ajalooliselt salapäraseid isikuid, kellel õnnestus olla maailma pöördeliste sündmuste keskpunktis. Võib-olla olid nad isegi n-ö näppupidi juures, sest ilma Siioni Prioraadita ei juhtuvat maailmas midagi. Eriti Euroopas. Kas ka Euroopa Liidus?"

Horisont 3/2002
Vasta
#82
Karl Kello raamatu "Templirüütlid Saaremaal"(2016) epiloogist Graali saladus:

Esimesed teated Graali otsijaist on pärit Prantsusmaalt ja aegadest, mil templirüütlid olid saavutanud oma võimsuse tipu. Varaseim kirjalik viide pärineb 1180 aastatest teosest "Perceval ehk Graali lugu".
Wolfram von Eschenbachi järgi (13.saj. algus) annab Graali tõlgendada taevast pärinevaks kiviks, s.o. meteoriidiks.

Graal on mähitud salapärasse tänini. Graali saladusse olid pühendatud vähesed,
sh väidetavalt templirüütlid. Graal on nagu tabamatu ime.
Igaüks otsib oma graali ega leia seda. Sest Graal ilmutab end üksnes väärilistele,
Väidetavalt ei tähenda Graali otsimine midagi muud kui käia teadmiste, tarkuse ja valgustatuse järel. Seega mitte projekt, vaid protsess. Ehk nagu hiidlane ütleks (kui küsida, et kuhu tee viib ka): ei tee vii kuhugi, tuleb ikka ise minna. Mis muud kui teele. Äratundmise poole. Teelolek, see olevatki eesmärk, kohalejõudmine lõpeb tihtilugu tühjusetundega.







Vasta
#83
(26-04-2009, 16:27 )T11ger Kirjutas: Ma arvan, et kui midagi konkreetset olemas on (eelkoige dokumente), siis ilmselt kuskil Vatikani arhiivides. Umbes samamoodi, nagu Torino lina kohta tuli hiljuti teade Vatikani teadlastelt, voib olla imbub kunagi midagi graali kohta valja.

Ma arvan, et lihtsam on leida üles päris Püha Graal, kui saada kätte need Vatikani arhiivmaterjalid. Samas - on üks uurija Eestis, kellel on Vatikanis kontaktid. Kes ära tunneb, see tunneb! Smile
Vasta
#84
RE.Püha Graal Püha Graal onlihtne ,see on meie võimalus elada,õppida ja saada valgustatud.See keskäib valgustuse teed,see teab.Pandoralaegas Tõepeegel ja Püha Graal on Kolmainsus .Inimene võta see vastu. Nii nagu taevas nii ka MAA peal,meie inimesed oleme Kõige selle peegeldus, mis ütleb meile et ela ise ja lase teistel elada. Mis see tegelikult tähendab on TABU. Vaata Wikist "lüpsilehm".
Mõelge Jeesuse peale,mida tegi Kurjuse Võim läbi katoliikluse, muutes Ta ANTI Kristuseks. Meie Inimesed peame selle oma valu ja vaevaga kinni maksma,selleks et mõista, mis on Valgustatus,Vaimneareng ja mida see kõik kokku tähendab. Uus EERA on alanud,võidelge ja andke endast parim,etkõige elava jaoks saabuks "Kuldne Ajastu"
Vasta
#85
Püha Graal on metafoor, tegelikkuses pole seda füüsiliselt eksisteerinudki.
Vasta
#86
(20-08-2017, 23:19 )Wilholmensis Kirjutas: Püha Graal on metafoor, tegelikkuses pole seda füüsiliselt eksisteerinudki.
,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,
Püha Graal ei ole mingi metafoor, see eksisteeris pudelis mille sildile oli trükitud laev purjede all. Smertj Pod Parusami! Isiklikult läbi testitud vene aja lõpus, pakuti paar pitsitäit. Vinge kraam oli. Pole enam näinud kusagil müügis, kuid võiks olla ikka edasi extraelamuste otsijaile. Antropovi valitsusaeg oli, arendati entroopiat.
Vasta
#87
See on "Surm purjede all" ehk vaese mehe Kariibi-reis.
Vasta
#88
(19-08-2017, 17:10 )JaanusSaar Kirjutas:
(26-04-2009, 16:27 )T11ger Kirjutas: Ma arvan, et kui midagi konkreetset olemas on (eelkoige dokumente), siis ilmselt kuskil Vatikani arhiivides. Umbes samamoodi, nagu Torino lina kohta tuli hiljuti teade Vatikani teadlastelt, voib olla imbub kunagi midagi graali kohta valja.

Ma arvan, et lihtsam on leida üles päris Püha Graal, kui saada kätte need Vatikani arhiivmaterjalid. Samas - on üks uurija Eestis, kellel on Vatikanis kontaktid. Kes ära tunneb, see tunneb! Smile

Vatikanis on korduvalt viibinud helilooja Arvo Pärt. Eestlastest on Vatikanis tegutsenud Vello Salo ja Aleksander Kurtna.
https://et.wikipedia.org/wiki/Vatikan

Kes ei tea, siis Aleksander Kurtna (1914–1983) teenis leiba kirjandusklassika tõlkijana. Aga ka kahe omavahel sõdiva suurriigi topeltagendina Roomas.
http://ekspress.delfi.ee/kuum/spioonilug...d=31581787




Vasta
#89
Ainukese eestlasena on paavsti isikliku külalisena elanud kuu aega Vatikanis Einar Laigna
Vasta
#90
Tere sõbrad ja Alri,kes algatasid Graali teema!
14 aastat on möödunud,kui alustasid.Kas leidsid Alri!
Graal,Maailma suurim saladus minu jaoks.Selle teades ei ole enam küsimusi.Kas Sa ikka Tead,mida otsid.Pakkun Sulle 3 Teed,mis kuhugi ei vii.
1.Tee.
Keldrimees teab Graali Tõde.
Kas ma võin ja tohin Teiega jagada Graali
Tõde.Vaevalt.
2.Tee.
Keldrimees ei ole leidnud Graali.Keldrimees luges internetis üle Ilma 100 + Tõde Graali kohta ja ei oskanud valida./Valige kõrrast hüüdis vanatüdruk poistele tantsupeol/.
3.Tee.
Sinu auks Alri,kes otsib Tõde luuletan:
....................................nüüd kõnnin metsas,
põlluserval puhkan ja tunnen küpse Mulla lõhna.
Las rahu ,vaikus hinge saabub,
küll näed,kõik laabub.
Nii tasane ja õrn Ta näib,
see õnn ,
mis minu Õuel käib.









Vasta
#91
Hea küll Arli,ei keeruta rohkem.Mina leidsin.
Armastan EESTIMAAD.

Vasta
#92
Ma enda Hingest jupi julgen anda,
et sellest aru saaksid Sa.
...AlGUSES armastas mees oma Naist,
siis armastas oma Kodu,
siis armastas oma MAAD.
IGA järgmine Armastus on olnud suurem.
Aga see on ju selge,
sest iga järgnev võttis kaasa eelmise.
Üks Armastus on veel siiski leidmata.
Nüüd otsib TA.
Kui selle leiab Ta.
Oi kui suureks see Armastus siis saab.
Kas suudab seda raskust kanda,
ei Endas kindel ole MAA.

Vasta
#93
Tere!
Vabandust,aga jälle rikun enda kehtestatud reegleid,ei osale PARAS üks aastat.Tänane päev,100 aastat Vabadussõja algusest,nagu joodik eksin teelt.
Graali Tõde.
Au ja kuulsus meestele,
kes julgesid.
Kuidas saab Julgeda,kui see pole võimalik!
Saab,
kui Sa armastad seda MAAD.


Vasta
#94
Püha Graal on sisemine alkeemia. Sulandumine oma Jumal-Minaga/Avatariga.
Vasta
#95
(29-11-2018, 08:07 )Tulnukinimene Kirjutas: Püha Graal on sisemine alkeemia. Sulandumine oma Jumal-Minaga/Avatariga.
Piibli Noa laev on meie planeedi sisemine alkeemia aga inimene otsib ikka puust laeva Lähis Ida mäetippudelt.
Vasta
#96
(29-11-2018, 08:07 )Tulnukinimene Kirjutas: Püha Graal on sisemine alkeemia. Sulandumine oma Jumal-Minaga/Avatariga.

Tsiteerin-Jumal tänatud ,ei ole ainuke loll.Kohtume küünlapäeval.

Vasta
#97
(21-08-2017, 00:31 )isemaag Kirjutas:
(20-08-2017, 23:19 )Wilholmensis Kirjutas: Püha Graal on metafoor, tegelikkuses pole seda füüsiliselt eksisteerinudki.
,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,
Püha Graal ei ole mingi metafoor, see eksisteeris pudelis mille sildile oli trükitud laev purjede all. Smertj Pod Parusami! Isiklikult läbi testitud vene aja lõpus, pakuti paar pitsitäit. Vinge kraam oli. Pole enam näinud kusagil müügis, kuid võiks olla ikka edasi extraelamuste otsijaile. Antropovi valitsusaeg oli, arendati entroopiat.

Seda võib tänagu Valge Viina nime all osta

[Pilt: Valge_Viin_500ml_FULL-151x600.jpg]
Vasta
#98
Keldrimees jätkab Graali monoloogi,oma isiklikku Graali teed.

TEE nr.23.16

- Ära tee seda,ära tee seda Keldrimees,
vaid armasta mind jäägitult.
Kuidas ma Sind armastan,
kui ma ei tea,kes Sa oled.
- Meid on kolm,mitte üks.
Aga kas Mind on ...või.
Keldrimees tahab rohkem,mina tahan,et
Inimesi ei tapetaks siin Ilmas,
kuidas Sa said seda lubada!
Mina ei taha Tõde,mina tahan,
et siin oleks Armastus,
see Armastus,mis magab minu hinges.
Mina tahan,mina tahan,mina tahan...
Ma ei suuda veel öelda,mida mina tahan,
sest Ma veel ei armasta.
Aga teenimiseks olen valmis.
Teie Keldrimees.

Vasta
#99
(21-08-2017, 00:31 )isemaag Kirjutas:
(20-08-2017, 23:19 )Wilholmensis Kirjutas: Püha Graal on metafoor, tegelikkuses pole seda füüsiliselt eksisteerinudki.
,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,
Püha Graal ei ole mingi metafoor, see eksisteeris pudelis mille sildile oli trükitud laev purjede all.

Seega annad mõista, et Püha Graal oli vedelik ühe anuma sees.
Paraku läheb sinu arvamus vastuollu teistega, nende jaoks ei ole tegu vedelikuga, vaid anumaga. Seega võib öelda, et eksid mütoloogias/ajaloos.

Lisaküsimusena küsiks, et mis eesmärk on öelda teistele, et sa jõid pitsi viina paarkümmend aastat tagasi ühel peol? Inimesed joovad ikka pidudel asju ja milleks siis oma mälestust teistele nõnda tuua? Sinu mainitud jooki jõid tõenäoliselt miljonid isikud, mis mõte siis on meenutada sinu ja nende miljonite joomist?
Vasta
Püha graal on otsing ehk protsess nagu eespool kirjutatud, mitte materiaalne ese.
Graali otsimine tähendab käia teadmiste, tarkuse ja valgustatuse järel.
Vasta
  
  •  Eelmine
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4(current)
  • 5
  • 6
  • 7
  • Järgmine 


Võimalikud seotud teemad...
Teema: Autor Vastuseid: Vaatamisi: Viimane postitus
  da Vinci Püha õhtusöömaaeg kurk 35 20,641 11-11-2014, 22:04
Viimane postitus: namaril
  Püha tuli, mis ei põleta Hallucigenia 0 3,289 19-06-2006, 21:24
Viimane postitus: Hallucigenia
  Püha Januariuse veri Hallucigenia 4 3,892 08-05-2006, 19:16
Viimane postitus: Hallucigenia

Alamfoorumi hüpe:


Kasutaja, kes vaatavad seda teemat:
1 külali(st)ne

Expand chat