•  Eelmine
  • 1
  • ...
  • 32
  • 33
  • 34(current)
  • 35
  • 36
  • 37
  • Järgmine 
Teema hinnang:
  • 1Hääli - 1 keskmine
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Vaimne ärkamine
Sellele olen juba juhtinud tähelepanu: Vaimsuse leidmine või mitteleidmine on iga inimese isiklik asi. Igal ühel on selleks erinevad teed ja rajad. Ei saa dikteerida, milline rada on õige. Selle üle saab ainult mõtiskleda.
Seega - ei dikteeri ma kellelegi midagi.
Vasta
Endale sobib meele vaigistamiseks mediteerimine. See teeb pea selgeks ja aitab ka stressi maandada. Kuulan ka meditatsioonimusa. See meetod avab tee ka inspiratsioonile.
Soovitan kõigile, kellel on raske vabaneda negatiivsetest mõttemustritest ja emotsioonidest.
Vahel lehitsen ka iidseid õpetusi. Need suunavad tagasi õigele rajale.
Näiteks niisugune õpetussõna:
- igavese elu puhtad veed, selged ja kristalsed, ei saa seguneda, mussooniraju sogaste voogudega.
Vasta
(16-02-2017, 18:16 )kage Kirjutas:
(10-02-2017, 13:55 )Temimoor Kirjutas: Mulle meeldib kiusajaid kiusata Laugh Eriti kui hammas peale hakkab - ei suutnud vastu panna Bleh
Ma näen su pointi, aga kui teised minust fantaseerivad ja mina endast räägin, siis miks ... seda kiusamisena (läbi negatiivse mõttemalli, teisest halba mõeldes) näed? Kas ma kiusan sind praegu selle küsimusega? Kas mõtlemine tundmatust (endast) on raske tegevus ja ei oska teha ning sellepärast tundub see kiusamisena?
1. värvisin üleliigse punaseks. kolme punkti asemel oli mõttetu sõnade kordamine, kusjuures halvas sõnastuses, kuid see ülejäänu on oletused v kujustamine, komme, millest on tervislik vabaneda.
2. mis kiusamisse puurub, siis on see siin enamikule omane, rohkem või vähem läbi lillekeste, niiet olulist vahet pole, kes kuidas. Miks seda tehakse, on oluline küsimus, siit jõuan kolmandani
3. paljud su küsimused, Kage, pole tingitud huvist vastust saada vaid on retoorilised, lihtsalt üks protestikisa, seda ei pea küsimusena vormistama... või noh, kui kauplemine on maru tähtis, siis vb peab ka, ja siit jällegi tagasi eelmise punkti juurde, mida õigupoolest enamik inimesi teistega teeb:
"sakib" kuidad saab, kuidas keegi: imetakse energiat, sest seda on eluks vaja. Kommentaariumites ja debattidel, kus saab vaielda, ära panna, õigust nõuda, targutada, suurustada, alandada, mistahes moel kirgi kütta ja kohe inimesi koguneb, läheb andmiseks ja energiat lekib. Nii ka siin - kusjuures kahtlemata on see mingil hetkel väga vabastav: selline nõudmine ja jauramine, nagu sinul praegusel perioodil käsil, lihtsalt valgud oma õigustnõudmistega intensiivselt kaasfoorumlastele kaela ja saad sel päeval söönuks. Temimoor nt teeb seda teadlikult ja ei liialda, see juba eeldab enesedistsipliini ja kogemusi ja eeliseks on, et ei jääda sõltuvusse, ei pea ikka-jälle uue annuse järele tagasi imbuma.
(16-02-2017, 18:16 )kage Kirjutas:
(10-02-2017, 10:48 )Nofretete Kirjutas: Vaimsus ei sünni mitte niivõrd mõtetest ja emotsioonidest, vaid on otseselt seotud inimese olemise ehk hingega. See ei stimuleeri ka vastuvõtjat – kuulajat, vaatajat jne – mitte niivõrd mõtlemisele, vaid olemise sügavustesse sukeldumisele.
(16-02-2017, 18:16 )kage Kirjutas: Kas sa ei näe, et ma sukeldun pidevalt detailidesse ... (kusjuures mõeldes, sest ma ei oska ilma selleta detailidesse süveneda, neid leida, analüüsida jne - sellepärast ma mõtlemist kõige tähtsamaks praegu peangi. Kas sina või keegi teine oskate ilma mõtlemiseta ennast või vaimsust või ükskõik mida arendada, avastada, jne?)?
Jah.
(16-02-2017, 18:16 )kage Kirjutas: ainult teatud asju omaks võttes ja kõike muud välistades või eemale tõrjudes või eitades) jäetakse ennast ilma kõigest neist võimalustest mida maailma pakub ja kinnistatakse ennast põhjuste otsimisega (miks minu nägemus õige on ja kõik muu vale ning halb) enda piiratud illusiooni, tunnetesse, arvamustesse, maailmapilti, ... jne.

1. hinge jätsin välja, sest mõtlemisega ei saa ennast hinge kinnitada vaid sellega saab niisugusel moel, nagu kirjeldad, hinge lõhkuda. Need on need katkised hinged, kaotsis juppidega vms, oma veendumuse jõuga end katki teinud. Taaskord, kujustamine, sel on tohutu jõud ja sestap ongi oluline hoiduda kelletahes kallal metsikust pinnimisest ja sellepärast see ongi nö. kiusamine: intensiivsus lõhub, nagu ka paanika jms äärmuslikud emotsioonid. Ei aita ka, kui seda nimetada mõtlemiseks, tegemist ikkagi üksnes sisedialoogiga, mida ei osata vaigistada ning selleks algust teha saab vaid õigustustest loobumisega. Võtad endas vastu otsuse, et ei tegele enda õigustamisega - üldse! Ja hakkab sisimas enda jaoks kostma üks teistmoodi hääl, mis ei tule pea seest, mis viib tasakaalu poole... aga mingis faasis on mõistagi lärmamine raskesti välistatav, olgu pealegi siis, kui juhtus, kuid sellega harjuda ja sellesse stiili kinni jääda ei maksa. Mitte üksnes maailm oma võimalustega ei lähe siis kaduma, aga läheb ka totaalselt sassi, nagu juuresolevalt pildilt näha.
Nt mõistust kasutades detailidesse süvenemine on peaaegu et vastupidine tollele "olemise sügavustesse sukeldumisele" mida Nofretete silmas pidas, ent ka ei osanud selgemini väljendada, liiga kõlavad väljendid sestap on sama eksitavad kui lärmav sisedialoog, samasse kategooriasse käib ka kauplemine ja arvepidamine, tolle viimase mõttetuse tegi Castaneda kenasti puust ja punaseks. Panen siia punkti, pole nagu pointi enamaks Laugh
(17-02-2017, 17:34 )Tulnukinimene Kirjutas: Ma ise ei ole ühtegi praktikat kasutanud, ühtegi usku (religiooni mõistes) ei kuulu. Alguses sain infot/õpetust unenägudest (sõnas, kirjas, pildis/filmis), hiljem poolunes ja ilmsi.

See uneteema on köitev... kes või mis meiega unes-poolunes räägib, kas koolipsühholoogia keeles alateadvus või hoopis toosama iidne olemus, uinunud teadvus või midagi enamat, millest oleme üks osake... aga sõnumeid sealt tuleb, see on ilmne.
Just täna oli lahe kogemus: kohtusin unenägemises tuntud inimesega, keda isiklikult ei tunne - see inimene justkui tuli, et end teatavaks teha ja tõepoolest pole varasemas elus ta millegi märkimistväärivaga mu meeli köitnud. Tolle unes kohtumise järel olin üsna üllatunud ja kontakt oli ju meeldiv, võtsin kätte ja guugeldasin ning ilmnes paljutki sarnaseid olemuslikke momente, nägin "kuulsust" hoopis teise pilguga, justkui hingesugulast, ps tema abikaasal on minuga sama nimi Laugh

Aga taolisi filmilikke stsenaariume on harvem, samas võib olla, et olulisi sõnumeid tuleb ohtralt igal hommikul, ent need on enamasti vaiksed, vaiksemad kui me lärmakas meel ja sisemine kõrv ei püüa kinni enne kui on meeltest mööda lipsanud, tähelepanu on kängu jäänud Sad
(17-02-2017, 17:34 )Tulnukinimene Kirjutas: Peaks lõppema oma kõrgema mina e. vaimuga ühte sulandumisega.

ehk on see lihtsalt ärkamine maisest koomast - lootus jääb Smile
Vasta
(10-02-2017, 14:34 )Tulnukinimene Kirjutas: Vaime ärkamine on pikk protsess. Tavaliselt saab alguse mingist kriisist või šokeerivast sündmusest. Minul oli selleks Surmaga kohtumine, ma olin siis üsna nooruke, ehmatas ikka ära küll, sest see oli nii päris:

Kuidas Surm mul külas käis.
Ja see oli alles asjade/kogemuste algus...

Huvitav lugu. Olen teisigi sarnaseid lugusid kuulnud. Aga olen lugenud ka niisuguseid lugusid, kus vaimne ärkamine ei saa algust šokeerivast sündmusest. Näiteks Maare Kivivare jutustab, et sattus ühte enesearenguga tegelevasse rühma, kust sai alguse huvitavate ja fantaasiat ergutavate praktikate katsetamine. Selgeltnägemine, levitatsioon, maagia, energiate nägemine, tunnetamine ja suunamine, energeetiline tervendamine – see haaras ta meeli. Nagu ka meditatsioon, šamanism, psühholoogia. Šamanismirännakuid ja -rituaale proovides “kolas” naine teistes maailmades.
Hiljem sattus taas seisu, kus mägi ees ja mööda ei saa. Ta jättis karmateema sinnapaika. Aga mitte kauaks. Ühel ilusal päeval tekkis täiesti iseenesest sisemine “valgustumine”, mõttevälgatus, mis talle karma olemuse lahti selgitas.
Maara ütleb, et “Kuni me loomise seaduspärasusi ei mõista, toimime me huupi, katse-eksituse meetodil. Kord näkkab, kord mitte. Aga lahendusi on vaja otsida enda seest.”

Maare ellu on jagunud palju erinevaid müstilisi kogemisi. Üks näide. “Meil on keha ja meil on teadvus. Aastaid tagasi, afektiseisundis, irdus minu teadvus kehast. Keset ägedat toimetamist nägin äkki iseennast lae alt nurgast – teadvus vaatas pealt, kuidas ringi rahmeldasin. Selle kohta võib tõesti öelda, et “läksin endast välja”. Mingeid kehalisi mälestusi pole ja kõike, mida mäletan, mäletan vaid lae alt jälgides.”

Aeg-ajalt näeb ta inimeste ümber liikuvaid erinevaid energeetilisi moodustisi: täppe, kerasid, pilvi jne. Kerakujulisi energiamoodustisi kutsutakse orbideks. Kui orb üle toa hõljub, jõuab pilguga jälgida. Orbe on Maarel õnnestunud kogemata ka pildistada.

http://www.elumuster.ee/lugemist/karmauu...eda-ei-saa

See Maare lugu sarnaneb pisut sinu toodud looga. Ja samuti täna Orbid II teemasse toodud looga.


Vasta
(17-02-2017, 18:00 )murjam Kirjutas: See uneteema on köitev... kes või mis meiega unes-poolunes räägib, kas koolipsühholoogia keeles alateadvus või hoopis toosama iidne olemus, uinunud teadvus või midagi enamat, millest oleme üks osake... aga sõnumeid sealt tuleb, see on ilmne.
Just täna oli lahe kogemus: kohtusin unenägemises tuntud inimesega, keda isiklikult ei tunne - see inimene justkui tuli, et end teatavaks teha ja tõepoolest pole varasemas elus ta millegi märkimistväärivaga mu meeli köitnud. Tolle unes kohtumise järel olin üsna üllatunud ja kontakt oli ju meeldiv, võtsin kätte ja guugeldasin ning ilmnes paljutki sarnaseid olemuslikke momente, nägin "kuulsust" hoopis teise pilguga, justkui hingesugulast, ps tema abikaasal on minuga sama nimi Laugh

Aga taolisi filmilikke stsenaariume on harvem, samas võib olla, et olulisi sõnumeid tuleb ohtralt igal hommikul, ent need on enamasti vaiksed, vaiksemad kui me lärmakas meel ja sisemine kõrv ei püüa kinni enne kui on meeltest mööda lipsanud, tähelepanu on kängu jäänud Sad
(17-02-2017, 17:34 )Tulnukinimene Kirjutas: Peaks lõppema oma kõrgema mina e. vaimuga ühte sulandumisega.

ehk on see lihtsalt ärkamine maisest koomast - lootus jääb Smile
Erineva tasemega uned on. Koolipsühholoogia räägib ainult alateadvusest, kuid on olemas ka üliteadvus. Osad uned pärinevadki sealt. Ja see oleneb inimesest kes mis unesid näeb.
Ma ise olen unemaailmas kõigi meie presidentidega vestelnud v.a viimasega, pole veel jõudnud.
Piltfilmid on suures osas tuleviku tehnoloogiast, viimane oli tuleviku pangast.
Võid proovida und meelde tuletada kui kipuvad peale ärkamist meelest minema. Jää peale ärkamist veel lamama, küsi mõttes und uuesti näha, siis tekita endas vaikus, hetk kus ei mõtle, ja uni peaks uuesti meenuma.

See on nagu ärkamine nägemisele ja tajumisele läbi oma iidse olemuse.

Igal juhul õnnitlen sind, tundub, et hakkad saama või juba saad õpet/infot oma nö. vaimselt õpetajalt. Kuigi ma ise pean neid iidseteks ("iidseteks tulnukateks")

(17-02-2017, 19:16 )Nofretete Kirjutas: Aga olen lugenud ka niisuguseid lugusid, kus vaimne ärkamine ei saa algust šokeerivast sündmusest. Näiteks Maare Kivivare jutustab, et sattus ühte enesearenguga tegelevasse rühma...
Ma kirjutasin "Tavaliselt saab alguse mingist kriisist või šokeerivast sündmusest."
Maarel võis olla kriis, miks muidu tundis huvi enesearengu vastu. Mul on väga palju erinevaid kogemusi, mis neist ikka siin heietada.

Vasta
(17-02-2017, 19:33 )Tulnukinimene Kirjutas: Maarel võis olla kriis, miks muidu tundis huvi enesearengu vastu.
Point selles, et Maare ärkas vaimselt ja lõppes sellega, et toimusid taju muutused. See ka vastus positiivsele, kes küsis, millega ärkamine lõpeb.
Oled varem kirjutanud ka seda, et "Vaimne ärkamine on pikk protsess.
Esimesel etapil muututakse ülitundlikeks. Sel ajal oleks hea toetavasse gruppi kuuluda, et mõtlematult AD-d kasutama ei hakataks. Eestis juba luuakse gruppe, nt. http://www.ulitundlikinimene.ee/
Teine etapp - muututakse teadlikumaks, rahulikumaks
Kolmas etapp - Uus Inimene. On sulandunud nö. vaimne füüsilisega. Inimene muutub Mõistlikuks.


Vasta
(17-02-2017, 19:54 )Nofretete Kirjutas: Kolmas etapp - Uus Inimene.
Ju ma siis kirjutasin mingile küsimusele vastuseks selle. Praegusel ajal käibki Uue Inimrassi loomine. Algul oli/on eesminejad e. pioneerid, nende peal testiti/testitakse praeguse rassi tugevust, võimalusi. Olen kirjutanud: See on Inimeseks e. praegusega võrreldes üliinimeseks saamise õppeprogramm. See toimub spiraalselt, kogud teadmisi, seedid, rakendad oma elus, test. Saad järgmisele keerule, ja jälle uued (kõrgemad) teadmised, jne. Alati tuleb need oma elus rakendada e. nende järgi elama-käituma hakata. Ja alles siis tekib, läbi enda kogemuste, see tõeline usk/veendumus, mis on sünkroonsuseks/reaalsuse muutmiseks vajalik.
Vasta
Mismõttes rassi loomine? Ristatakse geene saamaks uut liiki (nagu kunagi inimahve pooljumalatega) või pead silmas evolutsiooni kui arengut vastavalt oludele? Esimesel juhul peaks siis toorik juba valmis olema ja tegelama kohanemisega oma kehas, aga seda protsessi pidid siis algatama olendid väljastpoolt, kes? Maiste rasside segunemine on ju pikka aega toimunud ja midagi eriskummalist ses osas ei paista muud, kui et puhtaverelist esindajat vaevalt et üheski rassis leidub.
ps. isiklikult pole mulle kujustuse- e illusioonivaba teooriat ega käsitlust veel ette jäänud, elik olendit, kes kogu pilti näeb ja mõistab. Inimeste kirjapandu- räägitu käib alati soovmõtlemisega koos ja enamik käsitlusi on kasutud seetõttu, et langevad lõpuks arvepidamisse, kus põhitegevus nimetamisel ja süstematiseerimisel, nuh, et oleks parem levitada, ja side tegelikkusega kaob - luuakse uut pisikest pseudoreaalsust, mis paraku ikka ja alati jääb üsna üürikeseks.
Vasta
Arengu mõttes, see mida praegu ülivõimeteks peetakse on siis tavalised oskused. Praegune inimene on eelinimene e. primitiiv (sõnastus Roberto Assagioli “Transpersonaalne areng” ja “Psühhosüntees.”) Ma ise nii karmilt ei ütleks.
Vasta
Aga välise sekkumisega või ilma? Et inimene ise endas arendab välja võimed, mis seni uinunud ja seda nüüd, mil ta end loodusest lahti on haakinud, kõlab kahtlaselt aga elame näeme Laugh vbla ei vajata siis enam ka maad jalge all Bleh
Vasta
Võimed on ainult lisandid, põhiline on psühhosüntees (psühholoogia mõistes). Praegu on üksikud eesminejad. Ja see, et kogu inimkond muutub, on üks Maa nö. saatuse variante. Variante on palju, pikk jutt...inimestest oleneb. Ma arvan, et see teema ei huvita foorumi lugejaid, ei peatuks siin sel teemal.
Vasta
Nojah, arusaadav, kui sellesarnases avalikus foorumis pole tahtmist süvitsi minna endale olulises teemas. Ise loodan, et siin vähemasti lugemas käib selliseid, keda huvitab, loogiliselt võttes peaks nii huvi kui kommunikatsioon taolise arengu osa olema - kui on tõepoolest võimalikke variante Maa arengus ja see, mis realiseerub ka inimesest sõltub.
Mind see teema huvitab ja huviga vähemalt sama tugev on skepsis, nagu kirjeldasin, inimene kujustab palju... ehkki tõsi, et realiseerumine on iseenesest ka korraliku kujustamise tagajärg, ent siiski, kas need levitatavad teadmised (mistahes vähegi vettpidavamad) rajanevad veel millelgi või ongi ehitatud programmile, mis peab alles hakkama reaalsust looma? Kui mainid pioneere, kellel testiti, siis kes need testijad on, see jääb esialgu lahtiseks Smile
(18-02-2017, 06:41 )Tulnukinimene Kirjutas: Praegusel ajal käibki Uue Inimrassi loomine. Algul oli/on eesminejad e. pioneerid, nende peal testiti/testitakse praeguse rassi tugevust, võimalusi. Olen kirjutanud: See on Inimeseks e. praegusega võrreldes üliinimeseks saamise õppeprogramm. See toimub spiraalselt, kogud teadmisi, seedid, rakendad oma elus, test. Saad järgmisele keerule, ja jälle uued (kõrgemad) teadmised, jne. Alati tuleb need oma elus rakendada e. nende järgi elama-käituma hakata. Ja alles siis tekib, läbi enda kogemuste, see tõeline usk/veendumus, mis on sünkroonsuseks/reaalsuse muutmiseks vajalik.
Vasta
(19-02-2017, 19:25 )Tulnukinimene Kirjutas: Näiteks võib siin samas Eestis iidsete tempel-väravad välja ilmuda (parandan: tõestusi iidsete templi kohta, teatavasti on üle maailma 12 iidset portaali-väravat-väekohta ja minu meelest üks neist Eestis) jne. Üksikisik saab ka väikseid reaalsuse muutusi teha, kui vastab teatud nõuetele. Grupil Väekatel on võimalus suuremaid muutusi teha.
Kunagi lugesin, et üks iidsete tempel asuvat ka Soomes. Koli mägedes. Seal peituvat ka endiselt võimsad vaimolendid. Ja seal arvatakse olema ka Hüperboreasse viiv värav. Smile

Vasta
(19-02-2017, 19:25 )Tulnukinimene Kirjutas: Saatuse variandid sõltuvad inimkonna (Maa), rahva (riigi), inimese (nö.isiklik saatus) olemusest (iseloom, käitumine, mõtlemine, ütlemine), teadlased on samuti kindlaks teinud seose inimese psühho-emotsionaalse seisundi ja saatuse vahel. Mulle tundub, et ma olen seda juba kirjutanud. Mõni aeg tagasi näidati mulle inimkonna koondauravärvi. Sellest oleneb milline variant sisse lülitub. Kui keegi inimestest midagi uut taipab, toimub reaalsuses kohe muutus. Näitseks võib siin samas Eestis iidsete tempel-väravad välja ilmuda (parandan: tõestusi iidsete templi kohta, teatavasti on üle maailma 12 iidset portaali-väravat-väekohta ja minu meelest üks neist Eestis) jne. Üksikisik saab ka väikseid reaalsuse muutusi teha, kui vastab teatud nõuetele. Grupil Väekatel on võimalus suuremaid muutusi teha.

Jah, sarnast on väljendanud päris mitmed erinevad käsitlused, teadlasist psühhoanalüütikute ja filosoofideni (pmst oleks nii igast esoteerikat kui ka religioone selgem samuti filosoofiana klassifitseerida, kuni seda vaja teha on), sessuhtes huvitav punkt, kuhu mitmed kirjeldused justkui kokku jooksevad ja omavahel sobituvad. St ise näen, et üheseid sisse-välja lülitumisi ei toimu, on suht sujuvad üleminekud ja suunad võivad muutuda alati... seni vähemasti, aga kriitilise sarnase veendumusega massi osakaal on oluline ja väestav kahtlemata, üksi suudavad vähesed.

Siin avab end ka multikultuursete ühiskonnavormide paratamatu vajalikkus, kui Maa tõepoolest on inimkonna metafoor, nagu välja lugesin - teised väidavad jälle, et Maa on iseseisev ega vaja inimest - aga et inimkond võiks ühtsena toimida, peavad kahtlemata piirid kaduma.

Iidsete kohta veel, kus nemad asuvad?
Vasta
Olen kohanud, juba aastaid tagasi, kuidas öelda, väga vana rahvast, tugevate teadmiste ja ka materiaalse kultuuri rikkustega. Meenutasid tiibetlasi, kuid olid kõik pikad, ca 2 m, kuid ka mitte palju rohkem. Need tulid kusagilt (?) ja olid Maal ajutiselt laagris inimestest hüljatud paigas (tööstushoonete varemed vms) ning näisid küll rahumeelsed, ent üsna kalgid ja mõjusid olemuselt julmadena. Mulle anti värvilisi kivihelmeid, mida väga kätte võtta ei tahtnud. Siis enamvähem hakkas meil siin lademes tekkima igast kristallide poode ja kaubandust...
Vasta
(19-02-2017, 19:25 )Tulnukinimene Kirjutas: Saatuse variandid sõltuvad inimkonna (Maa), rahva (riigi), inimese (nö. isiklik saatus) olemusest (iseloom, käitumine, mõtlemine, ütlemine), teadlased on samuti kindlaks teinud seose inimese psühho-emotsionaalse seisundi ja saatuse vahel. Mulle tundub, et ma olen seda juba kirjutanud. Mõni aeg tagasi näidati mulle inimkonna koondauravärvi. Sellest oleneb milline variant sisse lülitub.
Mida teie arvate, Tulnukinimene ja teised, kas inimkonna üldine vaimne tase (mitte intellektuaalse vaimse mõttes) on praegusel hetkel madalam või kõrgem kui nt 1930nendatel? 1960nendatel? 1990nendatel?
Aga võrreldes näiteks ajaga 1800 algus?

Vasta
(20-02-2017, 19:11 )Mannu Kirjutas:
(19-02-2017, 19:25 )Tulnukinimene Kirjutas: Saatuse variandid sõltuvad inimkonna (Maa), rahva (riigi), inimese (nö. isiklik saatus) olemusest (iseloom, käitumine, mõtlemine, ütlemine), teadlased on samuti kindlaks teinud seose inimese psühho-emotsionaalse seisundi ja saatuse vahel. Mulle tundub, et ma olen seda juba kirjutanud. Mõni aeg tagasi näidati mulle inimkonna koondauravärvi. Sellest oleneb milline variant sisse lülitub.
Mida teie arvate, Tulnukinimene ja teised, kas inimkonna üldine vaimne tase (mitte intellektuaalse vaimse mõttes) on praegusel hetkel madalam või kõrgem kui nt 1930nendatel? 1960nendatel? 1990nendatel?
Aga võrreldes näiteks ajaga 1800 algus?
Jaa lõppkokkuvõttes on see kõik üks jahumine,vaimse ärkamiseni viivad erinevad teed ja praktikad aga nagu positiivne ütles lõpp on ikka kõigi jaoks ühesugune.Ehk siis jumala ees on kõik võrdsed.Laugh
Vasta
(20-02-2017, 19:11 )Mannu Kirjutas:
(19-02-2017, 19:25 )Tulnukinimene Kirjutas: Saatuse variandid sõltuvad inimkonna (Maa), rahva (riigi), inimese (nö. isiklik saatus) olemusest (iseloom, käitumine, mõtlemine, ütlemine), teadlased on samuti kindlaks teinud seose inimese psühho-emotsionaalse seisundi ja saatuse vahel. Mulle tundub, et ma olen seda juba kirjutanud. Mõni aeg tagasi näidati mulle inimkonna koondauravärvi. Sellest oleneb milline variant sisse lülitub.
Mida teie arvate, Tulnukinimene ja teised, kas inimkonna üldine vaimne tase (mitte intellektuaalse vaimse mõttes) on praegusel hetkel madalam või kõrgem kui nt 1930nendatel? 1960nendatel? 1990nendatel?
Aga võrreldes näiteks ajaga 1800 algus?

Natuke pealiskaudne vastus, aga mõtlesin sarnase küsimuse üle, kui jäin hiljuti vaatama 1967 aastal valminud mängufilmi - aeg ja tavad on sellest ajast juba kõvasti muutunud, tuleb välja ning mis mind hämmastas oli tegelaste võime jääda kriitilises olukorras kultuurseks - eneseväärikus, mis siis veel oli hinnas ja vähemõeldav ka konflikti sattudes see minetada. Sessuhtes näib, et vaimne tase tegeleb ikka veel langemisega.
Vasta
(20-02-2017, 20:15 )murjam Kirjutas:
(20-02-2017, 19:11 )Mannu Kirjutas:
(19-02-2017, 19:25 )Tulnukinimene Kirjutas: Saatuse variandid sõltuvad inimkonna (Maa), rahva (riigi), inimese (nö. isiklik saatus) olemusest (iseloom, käitumine, mõtlemine, ütlemine), teadlased on samuti kindlaks teinud seose inimese psühho-emotsionaalse seisundi ja saatuse vahel. Mulle tundub, et ma olen seda juba kirjutanud. Mõni aeg tagasi näidati mulle inimkonna koondauravärvi. Sellest oleneb milline variant sisse lülitub.
Mida teie arvate, Tulnukinimene ja teised, kas inimkonna üldine vaimne tase (mitte intellektuaalse vaimse mõttes) on praegusel hetkel madalam või kõrgem kui nt 1930nendatel? 1960nendatel? 1990nendatel?
Aga võrreldes näiteks ajaga 1800 algus?

Natuke pealiskaudne vastus, aga mõtlesin sarnase küsimuse üle, kui jäin hiljuti vaatama 1967 aastal valminud mängufilmi - aeg ja tavad on sellest ajast juba kõvasti muutunud, tuleb välja ning mis mind hämmastas oli tegelaste võime jääda kriitilises olukorras kultuurseks - eneseväärikus, mis siis veel oli hinnas ja vähemõeldav ka konflikti sattudes see minetada. Sessuhtes näib, et vaimne tase tegeleb ikka veel langemisega.
See on usuergregoride putuka,väikse mutrikese loll ja haige mula ärge uskuge.Umbes tahan teid tasuta ja lõputult pedereerida ja parasiteerida ning jääge seejuures viisakaks ja kultuurseks nagu korralikud usuegregori patareikesed,muidu puistame teile meie oma kriminaalset musta karmat kraevahele.
Tõeliselt vaimselt ärganud teavad et teha mida iganes kire jõu ja sisemise õiglustunde järgi ongi Tõeline Tee.Eksole?Smile
Vasta
Vaimne tase ei käi alla neil, kellel mingigi tase on.
Küll käib alla intellektuaalne tase. Ja seda täiel rindel.
Vasta
(20-02-2017, 19:11 )Mannu Kirjutas: kas inimkonna üldine vaimne tase (mitte intellektuaalse vaimse mõttes) on praegusel hetkel madalam või kõrgem kui nt 1930nendatel?
Mille järgi vaimset taset mõõta? Millised on mõõdikud? Tunnetus või midagi arusaadavalt lahti seletatavat?

Rain Kooli: unustage see poliitkorrektsus, jääge lihtsalt korrektseks
Kui üheks inimeste vaimsuse näitajateks näiteks Paavst või Dalai-Laama tuua kes niimoodi teistesse ei suhtu nagu Rain Kooli poolt mainitud inimesed, siis kas võiks öelda, et mida vähem inimesi näeb sellises suhtumises (k.a. kommentaarid) normaalset ja õiget suhtumist, siis seda enam vaimsus kasvab?

(20-02-2017, 20:30 )Vesilik Kirjutas: ... pedereerida ja jääge seejuures viisakaks ja kultuurseks ...
Tõeliselt vaimselt ärganud teavad et teha mida iganes kire jõu ja sisemise õiglustunde järgi ongi Tõeline Tee.Eksole?Smile
Kui vaimselt ärganuil veel sellised soovid on, siis on ka see täiesti võimalik, sest selles pole ju midagi halba kui neid lauseid kontekstist väljas ja koos vaadata Smile
Vasta
(20-02-2017, 10:39 )murjam Kirjutas: Olen kohanud, juba aastaid tagasi, kuidas öelda, väga vana rahvast, tugevate teadmiste ja ka materiaalse kultuuri rikkustega. Meenutasid tiibetlasi, kuid olid kõik pikad, ca 2 m, kuid ka mitte palju rohkem. Need tulid kusagilt (?) ja olid Maal ajutiselt laagris inimestest hüljatud paigas (tööstushoonete varemed vms) ning näisid küll rahumeelsed, ent üsna kalgid ja mõjusid olemuselt julmadena. Mulle anti värvilisi kivihelmeid, mida väga kätte võtta ei tahtnud. Siis enamvähem hakkas meil siin lademes tekkima igast kristallide poode ja kaubandust...
Kihte on väga palju. Kas neil oli midagi mütsi-laadset ka peas? Laura-Lille suhtlesid taolistega, nemad olid pärit Akkadi kultuurist.


(20-02-2017, 19:11 )Mannu Kirjutas: Mida teie arvate, Tulnukinimene ja teised, kas inimkonna üldine vaimne tase (mitte intellektuaalse vaimse mõttes) on praegusel hetkel madalam või kõrgem kui nt 1930nendatel? 1960nendatel? 1990nendatel?
Aga võrreldes näiteks ajaga 1800 algus?
Sellest koondaurast ilmnes, et siiski keskmine on tõusnud. Öeldi, et praegu on oranž-kollane, enne oli punane olnud. Veel varasemas unes räägiti aju-mõtte tööst, võimalik on 108 (vist mõttekiirus vms.), praegu on 78 (parandan: vaatasin märkmikust), enne oli veel madalam.
Siis olen veel Eesti ala näinud, kõrgelt, nagu pime öö, väheste valgustähtedega.
Ma arvan, et ühiskonnas on praegu punased eriti aktiivsed. Vähesed sinised ja kuldsed elavad massidest eemal, vaikselt (ja nende arv on tõusnud).


(20-02-2017, 19:58 )Vesilik Kirjutas: Jaa lõppkokkuvõttes on see kõik üks jahumine,vaimse ärkamiseni viivad erinevad teed ja praktikad aga nagu positiivne ütles lõpp on ikka kõigi jaoks ühesugune.Ehk siis jumala ees on kõik võrdsed.Laugh
Teatavast ärkamise etapist muutub juba praeguse elu kvaliteet. Ilma vaimse valguseta jumala ette üldse ei jõutagi, hingeosad lagunevad nö. tähetolmuks.


(20-02-2017, 20:30 )Nofretete Kirjutas: Vaimne tase ei käi alla neil, kellel mingigi tase on.
Küll käib alla intellektuaalne tase. Ja seda täiel rindel.
Iidsed (parem oleks öelda vist muistsed) Taaralased olid kõik sisemise Väega olnud (valgustunud). Tõlet ja Urikivi sümboliseerivad sisemist leeki. Taara keda appi kutsuti (Taara avita!) ehk kellele juhtimine üle anti ongi Loojale e. Üliteadvusele e. enda sees olevale Iseendale toetumine/tuginemine, oma Väele.
Nii et siiski saab alla käia.
Vasta
(17-02-2017, 16:44 )murjam Kirjutas: Kõige õnnelikumad on ilmselgelt need, kes kõige enam siiralt naeravad - ju peab selleks vahest ka ärganud olema, siis hiljem saab ka une pealt, kui asi juba selge Bleh
rõõm, sisemine, on märksõna, mis ärganut kirjeldab lihtsalt, lühidalt, täpselt
Vasta
Peakatteid vist ei olnud, kui, siis naistel midagi ehtelaadset, mitte midagi kõrguvat, aga pikad rüüd, kulla, musta ja kalliskividega.

Näen ka, et Vaim saab alla käia ja manduda staadiumini, millest see enam tagasi ei saa. Üks näitaja veel lisaks väärikuse minetamisele on pinnapealsus: mattumine ilma kvaliteedita kvantiteedi uttu. Eks need ole ka seotud, kohalolu kaudu vist...
"Loojale e. Üliteadvusele e. enda sees olevale Iseendale toetumine/tuginemine, oma Väele.
Nii et siiski saab alla käia."
Kunagi üllitasin siin traktaate iseenesele vastavuse olulisusest, ehk enese autentsusest, endaks olemise alus, mis hoiab selgroogu püsti. Pidevalt välisele infole toetudes selgroog kaob ära ja asendub näilise vormiga, kuid selles vaimu ega väge enam pole ning millega siis arenetakse, kui oma vägi ja vaim minna lastud? Zomb ja valmis. Pealiskaudsus viib selleni ja eriti kähku käib vaimu suretamine va meediaartiklitest toitudes, vaimu rämpstoit. Vanasti peljati isegi raamatuna kirjapandut kui väe ära andmist, fotodest rääkimata. Täna on klõpsimist ja plõksimist nii massiliselt, et väekeelt isegi enam kuuldes ära ei tunta. Poolvägisi tuleb seda manada, et ei unuks... Ninnu-nännu esoteerika vohamine on ikka kah mega uinutav oma positiivsuse ududega, et teinekord täna või trolli öökima ajamise eest Laugh
Vasta
(21-02-2017, 21:25 )murjam Kirjutas: Näen ka, et Vaim saab alla käia ja manduda staadiumini, millest see enam tagasi ei saa. Üks näitaja veel lisaks väärikuse minetamisele on pinnapealsus: mattumine ilma kvaliteedita kvantiteedi uttu. Eks need ole ka seotud, kohalolu kaudu vist...
"Loojale e. Üliteadvusele e. enda sees olevale Iseendale toetumine/tuginemine, oma Väele.
Nii et siiski saab alla käia."
Kunagi üllitasin siin traktaate iseenesele vastavuse olulisusest, ehk enese autentsusest, endaks olemise alus, mis hoiab selgroogu püsti. Pidevalt välisele infole toetudes selgroog kaob ära ja asendub näilise vormiga, kuid selles vaimu ega väge enam pole ning millega siis arenetakse, kui oma vägi ja vaim minna lastud? Zomb ja valmis. Pealiskaudsus viib selleni ja eriti kähku käib vaimu suretamine va meediaartiklitest toitudes, vaimu rämpstoit. Vanasti peljati isegi raamatuna kirjapandut kui väe ära andmist, fotodest rääkimata. Täna on klõpsimist ja plõksimist nii massiliselt, et väekeelt isegi enam kuuldes ära ei tunta. Poolvägisi tuleb seda manada, et ei unuks... Ninnu-nännu esoteerika vohamine on ikka kah mega uinutav oma positiivsuse ududega, et teinekord täna või trolli öökima ajamise eest Laugh
Fred Jüssi sõnastuses standardelu, see selleks...jah, valida tuleb mida lugeda ja mõelda. Ju siis inimesed peavad küllastuma sellest ninnu-nännu esoteerikast. Ma ka vaikselt ikka üritan ühte teist öelda läbi looduspilt-sõnumite, ehk mõjuvad nupukese-lülitina.

Vasta
  
  •  Eelmine
  • 1
  • ...
  • 32
  • 33
  • 34(current)
  • 35
  • 36
  • 37
  • Järgmine 


Võimalikud seotud teemad...
Teema: Autor Vastuseid: Vaatamisi: Viimane postitus
  Inimkonna ärkamine MetsaKaru 3 2,485 01-07-2022, 09:56
Viimane postitus: mikan
  Vaimne ärkamine, inimene, ühiskond läbi rangelt teadusliku prisma stepsel 351 56,771 10-12-2017, 20:31
Viimane postitus: Manaja

Alamfoorumi hüpe:


Kasutaja, kes vaatavad seda teemat:
1 külali(st)ne

Expand chat