•  Eelmine
  • 1
  • ...
  • 31
  • 32
  • 33(current)
  • 34
  • 35
  • ...
  • 37
  • Järgmine 
Teema hinnang:
  • 1Hääli - 1 keskmine
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Vaimne ärkamine
(23-01-2017, 18:55 )kage Kirjutas: Empaatiat õpitakse. Ühelgi lapsel pole kaasasündinud omadust teise inimese tunnetest, vajadustest jmt aru saada enne kui ta suhtleb nendega ja õpib ning teadvustab endale, et teised on erinevad. Empaatiat õpitakse teiste elusolenditega suhtlemisel, sest kui sa üksinda kasvad, siis seda ei teki.

Empaatiat tõepoolest õpitakse - psühhopaat õpib matkima empaatiat. On sul kage lapsi, kelle arengut jälgides on sul olnud võimalus näha seda hetke, kui lapsel tekkis empaatia? See kas areneb välja või siis mitte - sõltuvalt kasvutingimustest ja võibolla ka geneetilisest koodist, kellel rohkem kelle vähem. Kellel vähem, see õpib matkima. Sest empaatia on ju kohustuslik inimeseks olemise omadus - mõne jaoks lausa moraalinorm wink

Vasta

Ma ei liigitaks ego ei heaks ega halvaks. Ma arvan, et see on meile põhjusega kaasa antud, nii arenguks, kui toimetulekuks selles näitemängulises maailmas. Mõnes teises, seda võibolla tõesti ei ole vaja.
Kui sa nimetad mediteerimist, kui mõtisklemist elu üle, siis ma ei ütle ühtki paha sõna. See, kui sa oma tunnete/haiguse üle arutled, miks see tuli, kust see tuli, põhjus- tagajärg seosed, veel sügavamale minnes- mis uskumused selle taga võivad olla, siis see tõsti treenib sind vaimselt. Aga enamasti mõeldakse mediteerimise all meele vaigistamist. Terve nett on täis juhendeid kuidas avada oma tšakraid ja kolmas silm. Aga ühtki juhendit pole selle kohta, mida sa sellega peale hakkad, kui kõik on pärani lahti. Siis minnakse rutuga õpetajat otsima ja, kui netist seda otsid, siis noh.... Riskibisnes igaljuhul.
Vasta
Õppida on võimalik empaatilist käitumist, kuid see ei ole püsiv käitumismudel.
Räägitakse, et see on sarimõrvarite joon - õpivad ehk siis imiteerivad empaatiat.
Keskmisel inimesel on raske vahet teha kas isik on siiras või valetab ja muutubki ohvriks.
Vasta
(29-01-2017, 11:55 )positiivne Kirjutas: Sein on vaimse otsija peegel, Ken...

Või isiku viimane kaitse karmi reaalsuse eest.
Vasta

Vaimsusega ei ole vaja üle nüüd mõelda. Vaimsus= empaatia ja 1+1=2. Nii palju võiks ikka "kõik" aru saada.
Vasta
(31-01-2017, 22:13 )murjam Kirjutas: Kage, see tõepoolest on nii, erineva inimesena võin kinnitada, et sedasorti tunne suga suheldes just tekibki. Ka keegi kolmas erinev siin mainis, et räägi nagu seinaga, nii on. Oled mingis oma maailmas kinni ja lood mõttekonstruktsioone, mis ei ela. Märgiline, et seal mullis lahkad just empaatia ja teistsuguste inimeste tundmaõppimise küsimuste üle. Aga rapsid kirvega udukardinat, mida tahad eest ära saada, ent udusse sisse astuda ei söanda. Nojah, ei paista ju sugugi, mis sealpool ootab...
Murjam, seleta oma mõtted rohkem lahti, sest seinaga rääkimine, oma maailmas kinni olemine, kirvega rapsimine jne on subjektiivsed tähendused ja ma võin täpselt sama teiste kohta öelda, aga ma ei ütle ju. Kirjuta/kirjutage ka enda sellised tunnete väljendamised lahti, et teised aru saaksid, sest muidu jäätegi siia mulle enda tundeid külge kleepima.

Kui teil ei ole arguemente vaid ainult sellised tunded, siis teil ei ole võimalik mõtlevat inimest ümber veenda.
Vasta
Nojah, inimesed - ei soovi, et neist aru saadakse vaid eelistavad igal võimalusel vastu sõdida, sest kõige tähtsam on enda isekusest kinni hoida ja seda reklaamida kui väärtust. Aga sellegipoolest, arusaamine ulatub ka sinuni, Temimoor, tahad sa seda või mitte.
Vasta
(03-02-2017, 16:51 )Nofretete Kirjutas: ....
Dharma avaldub inimese elus ja teguviisis eetilisuse, õigluse ja voorusena.
....
Selle "eetilisuse, õigluse ja voorusega" võis veel 150 aastat tagasi rahumeeli elada, peeti isegi tubliks ja toredaks inimeseks. Tänapäeval, kaboikapitalismi ajastul, võetakse kaaskodanikku kui jahilooma või tuluallikat. Eetilisus, õiglus ja voorus viib kiirelt vaesuses vegeteerimiseni.

Vaimne ärkamine ei ole midagi uut, see on normaalse ühiskonna loomulik osa. Minu nägemust mööda on riik kui laiendatud perekond kus iga liige püüab jõudu mööda kasulik olla ja pere liikmeid ei mõnitata (tööjõuturg - persse mingu, ma ei ole ori turuplatsil).

Vaimne ärkamine on ikkagi võime näha ja osata hinnata ümbritsevat, põhjuse ja tagajärje seoseid. Vaimselt ärganu saab väga hästi aru kuidas me riik on rüüstatud ja kuidas ta tüüpilisest koloniaalmaa staatusest välja tuua. Esmalt vaimselt ja koos vaimsega tuleb ka materiaalne heaolu loomuliku jätkuna.

Täiendus: Väljend "tööturg" asendatud sõnaga "tööjõuturg"
Vasta
Ega tänapäeva lääne inimene ei olegi
suurt "dharma" mõistega kursis. See ikkagi india usundite keskne mõiste, mis tähendab nii kõiksuse toimimise aluspõhimõtteid kui nendega kooskõlalist õiget elamisviisi.

Mõiste tõi teemasse Vesilik.
Natuke lisa dharma kohta
http://www.estoniannyingmaencyclopedia.c...php/Dharma

Nii traditsioonilises budismis kui ka tänapäeva budoloogias mõistetakse abhidharmale tuginedes seadmuste all sageli ka nende mõistete objekte kui olemise või teadvuse elemente.
Olemine ja teadvus on siin teemas aga mitmeid kordi arutluse all olnud.
Vasta
See, mida inimesed peavad mõtlemiseks, on suures osas oma tegudele õigustuste väljamõtlemine Laugh
Vasta
Vaimne ärkamine ongi Kõrgema Minaga ühte sulandumise protsess. Läbi Kõrgema Mina saadakse infot, juhendust üliteadvusest.
Huviga jälgin Kage arengut. Mind paneb imestama, kuidas ta veel viitsib vaielda, tõestada...ju varsti mõistab, et inimeste ajud (töötavad ajupiirkonnad) on erinevad, ja vaidlemisel polegi mõtet.

Lugemiseks:

“Ajus on väga palju uut ja temas toimuvad radikaalsed muutused tähendavad mitte ainult mingit „lihtsat materiaalset fooni“. Sügavamas plaanis tähendab see teadvuse vahetumist ja maailmapildi vahetumist. Uus evolutsioonivoog…
Uus aju, uued võimed teadvustatult mõtlemiseks. Kui teadvus alustab teadvustatud tööd, lülituvad tööle uued ajupiirkonnad. Võib öelda, et aju jagamine erinevate funktsioonidega piirkondadeks, enam ei toimi. Teadlasi šokeerib aju käitumine, mis lausa silme all muutub, üha rohkem ja rohkem. Inimaju, millega on võimalik manipuleerida ja inimese aju, mis on võimeline iseseisvalt mõtlema ning enda käitumist kainelt hindama – need on kaks täiesti erinevat asja. Teadvustatud käitumine muudab kogu organismi reageerimist. Näitena võib vaadelda üht, mitte just kõige olulisemat aju piirkonda – prefrontaalne korteks.
Aju piirkond, mis asub kohe kohe otsmikuluu taga. Piirkond, mis koosneb ainult mõistatustest. Arvatakse, et seal asub abstraktne mõtlemine, teadvustatud mõtete ja tegevuste koordineerimine. Peale Üleminekut hakkas see piirkond suurenema. Varasemalt toimus piirkonna suurenemine sugulise küpsemise perioodil. Nüüd toimuvad seal muutused, kui lisandub uus kogemus ja kui tekib kliiniline surm, kui toimuvad sügavad, olemasolevate eluväärtuste kardinaalsed ümberhindamised kriitilistes elusituatsioonides.
Selleks, et end kõrvalt vaadata, on tarvis teadvust, mis on vaba igasugustest siduvatest käitumisšabloonidest. Loodus (Jumal, Looja) aitab neuronsidemeid dematerjaliseerides kaasa. Neil hetkedel tekivad inimesel otsekui lühiajalised (paar sekundit) mälukaotused. Hiljem mälu taastub, kuid mittevajalikud šabloonid on ajukoorest kustutatud. See pole seotud mitte ühegi haigusega!
Enne ülestõusmist (üleminekut) võimutses ajus kõige üle väike orbitaalne korteks. Ta vastutas autasustamise eest ja teda kutsuti ka „sotsiaalseks ajuks“ – et inimene saaks olla nagu „kõik teised“. Käesoleval ajal on ta juba praktiliselt välja lülitunud, mis tähendab, et inimene on üle minemas iseseisvale, teadvustatud! mõtlemisele. Aktiivne prefrontaalne korteksi kaudu hakkab tasapisi avanema sügav intuitsioon, millest saab uus tunne, kus situatsiooni hinnatakse samaaegselt kõikidelt külgedelt. Mõtlemine muutub mahuliseks ja mitmemõõtmeliseks. Mõtete „ringiratast jooksmine“ pole varsti enam võimalik ja teadvus muutub hämmastavalt lihtsaks ja kergeks.
Faktiliselt on saabumas aeg, kus meil on ligipääs oma Hingele. Sellel puudub religiooniga igasugune seos. Loomingulise alge tärkamine iseendas toimub läbi teadvustamise, arusaamise ja tunnetamise. Kõige tähtsam on see, et kõik toimub meie igapäeva elu taustal.
Loominguline alge on samuti kompleksne, kui Süda muutub mõtlevaks, Mõte aga südamlikuks. See on nagu mitmemõõtmeline tasakaal.
Organism uueneb ja see toimub märkamatult. Aegajalt tunnete, et olete saanud kellekski teiseks. Kui pöörduda Universumi poole palvega näidata, mis ja kuidas on uuenenud, siis ei lase elulised näited end väga kaua oodata.
Автор: Валентина Миронова

Teeks väikse paranduse "Hingele"- õigem oleks Kõrgemale Minale...nii et on lootust, kõik ei ole veel kadunud...
Vasta

Kuhu sinu mõtted ulatuvad? Ma siiski arvan, et ainult sina ei suuda veel seda endas näha ning seega ma ei näe põhjust ennast korrata. Niisama nagu sa ei suuda või ei soovi näha Euroopas toimuvat tõsidust ja heietad kramplikult enese/psühhopaatide õigustuseks ümber empaatia, nagu see olekski inimeste ainuke ja kõige tähtsam iseloomujoon, mida peame tundma. Kas sa ikka tead, et me elame duaalses maailmas, kus ei eksisteeri ainult positiivsed tunded? Kas laps saab olla üheaegselt nii lasteaias, kui ka kodus kukununnu? Mis juhtub lapsega, kui lasteaias on pai ja kodus ei lubataks pahameelt väljendada? Kui me teadlikult (nt. mediteerides) väldime/tõrjume negatiivust enda ümber, kas sa arvad, et on võimalik sellest siis ka lahti saada? Kui pikalt sa oled saanud järjest tunda ennast ainult õnnelikuna? Liiga pikalt olles võivad kurvad tagajärjed olla. Elu ei koosne ainult empaatiast, nii et võta ennast kokku.
Ja need, kes ennast teistest ära eraldavad ja ainult mediteerimisega tegelevad, toodavad sellega minu silmis ainult kaost. Siin tulevadki mängu marionetid e. psühhopaadid, kes korra majja löövad, tasakaalustades neid meie ühises maailmas. Gunnar Aarma muidugi arvab, et vältida kaost, toimub just vastupidine protsess. Minu loogika aga nii ei ütle. See 51/49 suhe peaks kuidagi juba kindlalt paigas olema nii nagu gravitatsiooni jõud ja seda kellegi ülivaimsete poolt pingsalt paigas hoida mediteerides, tundub jaburus ning minu arvates siis ka hävitav. Nii ma vähemalt mäletan teda kuskil rääkimas. Ja kui see peaksi nihkesse minema, siis mitte sellepärat, et keegi kuskil mediteeris kõvasti.
Et sellest eksistentsist edasi liikuda, peaksime võimalikult palju kogema. Mitte lihtsalt mediteerides ja praanatoitudes kuhugi minema hõljuma. Tühimikke järgmisse eksistentsi jätta ei oleks siiski mõistlik. Ehk sobiks siia selline näide. Kui taimekehana jäi mõnes olulises ravimtaimes kehastumata, siis järgmises ehk loomakehas see vaene loom ei teagi, et taim mille peal ta seisab oleks temale raviks ning nüüd peab sellevõrra kannatama ja rohkem kordi loomana kehastuma. Ja niisama kiirelt, kui ta tõusis, võib ka toimuda tagasiminek taimekehasse, kui korduvatel katsetel ei toimu taipamist/arengut. Kokkuvõttes selline piiripeal olek toodab pikemaajalist arengut ja rohkem kannatusi.
Hetkel arvan nii, homme ehk juba teisiti.
Vasta
(08-02-2017, 18:49 )Tulnukinimene Kirjutas: Vaimne ärkamine ongi Kõrgema Minaga ühte sulandumise protsess. Läbi Kõrgema Mina saadakse infot, juhendust üliteadvusest.

Just, aga vaimset ärkamist seostatakse teadvusega. Ja "kolmanda silma" avanemisega.

Ka siis muutub süda mõtlevaks ehk mõte südamlikuks nagu väljendusid.

Tahaks loota küll, et kõik ei ole veel kadunud...

Ehkki teemasse kirjutatakse kõigest muust kui vaimsest ärkamisest. Mõned isegi teadvuse asemel teadusest.
Vasta
Olen nõus nii sellega, et ei tohi teiste eest elu ära elada, kui ka sellega et vahel tuleb olla julm. See on kõige parem abi teisele, kuna koondab inimest ennast kokku võtma. Kui temas midagi alles on , mida kokku võtta .

Kõige suurem kuritegu teise inimese suhtes on tema eest elu ära elamine . Kaob see kaasatundja, on mahajääja ka kummuli . Sageli lõplikult .

Vasta
(09-02-2017, 07:51 )Ken Kirjutas: Kuhu sinu mõtted ulatuvad? Ma siiski arvan, et ainult sina ei suuda veel seda endas näha
Arvad valesti. Mitte ainult ei suuda vaid näen, aga sina näed isegi suunda valesti kuna vaatad silmaklappidega ja vales suunas.
Tsitaat:Kui me teadlikult (nt. mediteerides) väldime/tõrjume negatiivust enda ümber, kas sa arvad, et on võimalik sellest siis ka lahti saada?
Sina tõrjud, aga mina võtan omaks ja aktsepteerin nende olemasolu kuna mediteerimine ei ole nende tõrjumiseks vaid arusaamiseks, lahti seletamiseks. Kui sa enda tunnetel vahet ei oska teha ja arvad, et nendest arusaamine on negatiivsuse eitamine, siis oled väga valesti asjast aru saanud.



(09-02-2017, 07:58 )Tulnukinimene Kirjutas: Kui Sa mind silmas pead, siis ikka näen. Minu psühhosünteesi metoodika algab sünnikoodi uurimisest, läbib analüüsi (see sama miks? kuidas?), tööd iseendaga...lõpptulemuseks on uus Inimene.
Siin on rohkemgi tsiteerijaid, aga kui sa näeksid, siis sa ei räägiks "ju mõistaks" juttu vaid saaksid aru mida ma mõistan. Ja saaksid ka aru, et ajupiirkonnad ei ole asjad mis lõpetavad mingis vanuses arengu ja jäävad ühesuguseks, muutumatuks, samuti nagu inimese vaimne areng. Igasugused kinnijooksmised, piirangud, liigitamised jne on ainult vabandused ja õigustused seismajäämiseks.

Ja kas väljendit "nagu ülal nõnda all" võib abiks võtta ka inimese ja inimkonna arengu võrdlemisel?
Vasta
Nagu näha: madalamates sagedustes (piiratud teadvusseisundites) vaimenergiat kohal ei ole.

Madalamates sagedustes käib nimelt pidev teiste kallal näägutamine, süüdistamine silmaklappides, enese õigustamine jne. Süüdistamine teisi rumaluses, et nad ei mõista midagi.

Kõrgemates sagedustes (avaramates teadvusseisundites) on vaimenergia aga suuremal määral kohal.

Kuna teema on vaimne ärkamine, siis oleks ilus kui sellega ka arvestatakse.




Vasta
Kas vaimne ei peaks siiski maisega kooskõlas olema ? Inimeste vaimsus ju avaldub laias laastus siiski selles, mida ta maises sfääris luua suudab ? Selle vaimsuse taha ei saa igavesti pugeda, ja soovitada inimestel N-linna kolida , kui siin ei meeldi . Ehk seepärast meid siia ongi elama pandud, et me kahe jalaga maa peale tuleksime . Ja kui nüüd keegi mõtleb, et " julmuritel " süda sees ei nuta, kui nad oma lähedastele selja peavad pöörama, siis arvake uuesti .
Vasta
(09-02-2017, 15:53 )Nofretete Kirjutas:
(08-02-2017, 18:49 )Tulnukinimene Kirjutas: Vaimne ärkamine ongi Kõrgema Minaga ühte sulandumise protsess. Läbi Kõrgema Mina saadakse infot, juhendust üliteadvusest.

Just, aga vaimset ärkamist seostatakse teadvusega. Ja "kolmanda silma" avanemisega.

Ka siis muutub süda mõtlevaks ehk mõte südamlikuks nagu väljendusid.

Tahaks loota küll, et kõik ei ole veel kadunud...

Ehkki teemasse kirjutatakse kõigest muust kui vaimsest ärkamisest. Mõned isegi teadvuse asemel teadusest.
Teadvus laienebki, kättesaadavaks muutub üliteadvus.
"Kolmas silm" on ajupiirkond (võib võtta ajupiirkonnana). Tänapäeval saab seda juba üsna lihtsalt kindlaks teha, kas töötab või mitte. 2-3 aastat tagasi kutsusin Tartust naised (üks arst, teine füüsik) biopulsariga, et asju uurida: https://loodustuba.files.wordpress.com/2...14-001.jpg

Vasta
(09-02-2017, 16:56 )olematu Kirjutas: Kas vaimne ei peaks siiski maisega kooskõlas olema ? Inimeste vaimsus ju avaldub laias laastus siiski selles, mida ta maises sfääris luua suudab ? Selle vaimsuse taha ei saa igavesti pugeda, ja soovitada inimestel N-linna kolida , kui siin ei meeldi . Ehk seepärast meid siia ongi elama pandud, et me kahe jalaga maa peale tuleksime . Ja kui nüüd keegi mõtleb, et " julmuritel " süda sees ei nuta, kui nad oma lähedastele selja peavad pöörama, siis arvake uuesti
Vaimsus muidugi peab maisega kooskõlas olema. See teema aga vaimsest ärkamisest. Isegi poliitiline ärkamine käib vaimse ärkamise ühe liigi alla nagu kunagi sai teemasse kirjutatud.
Iga inimene võib haiget saada. Olgu ta sotsiopaat või kes iganes. Kas aga peab halbade vastu ise ka halb olema - vat seda ei tea. Julmus pidi sünnitama uut julmust.

Vasta
(09-02-2017, 17:26 )Nofretete Kirjutas:
(09-02-2017, 16:56 )olematu Kirjutas: Kas vaimne ei peaks siiski maisega kooskõlas olema ? Inimeste vaimsus ju avaldub laias laastus siiski selles, mida ta maises sfääris luua suudab ? Selle vaimsuse taha ei saa igavesti pugeda, ja soovitada inimestel N-linna kolida , kui siin ei meeldi . Ehk seepärast meid siia ongi elama pandud, et me kahe jalaga maa peale tuleksime . Ja kui nüüd keegi mõtleb, et " julmuritel " süda sees ei nuta, kui nad oma lähedastele selja peavad pöörama, siis arvake uuesti
Vaimsus muidugi peab maisega kooskõlas olema. See teema aga vaimsest ärkamisest. Isegi poliitiline ärkamine käib vaimse ärkamise ühe liigi alla nagu kunagi sai teemasse kirjutatud.
Iga inimene võib haiget saada. Olgu ta sotsiopaat või kes iganes. Kas aga peab halbade vastu ise ka halb olema - vat seda ei tea. Julmus pidi sünnitama uut julmust.
Pidi ? Nii et sa päris kindel pole ?

Ma muide aitasin inimesi . Aga ei anna neile kunagi raha , kui tean neil mingi sõltuvuse olevat. Muide, kas need inimesed oma kõige lähedasemate suhtes pole julmad ? Kes oma sõltuvuse pärast oma lapsed leivast või meelelahutusest ilma jätavad ? Aastate viisi ? Niimoodi oma laste ja lähedaste hinge ravimatuid haavu jättes ?
Äkki selle kaastunde jutu eesmärk on siiski teatud ringkondade osavad manipulatsioonid ? Raha napib, ja joodikutega tegeleda nagu ei tahaks, aga aktsiisiraha kulub marjaks ära .
Vasta
Leidsin ERR'i artikli ülesse. Küsitakse raha, aga see võimaldab tõenäoliselt kiiremini teemast aru saada. Ise pole mitte kuidagi selle kursusega või õpetuse loojaga ega ka õpetusega tutvunud, aga jutuga saan samastuda.
Eesti joogaõpetaja teab, kuidas maailm murevabaks muuta
"Ma olen neli aastat praktiseerinud. Osad asjad kadusid väga kiiresti ära. Osadega on läinud kauem aega. Ja nüüd ma võin öelda mõne kuu seisuga, et ei ole olnud väga pikalt sellist asja, mis nagu tõmbaks vaiba alt ära," tõdes Vahing.
...
"Ja siis uurisin neid põhjuseid, miks see juhtub. Ja siis leidsin väga lihtsa asja nagu inimeste emotsionaalsus, mis töötab täiesti automaatselt, inimese tahtest sõltumata suuremas osas. Inimese mõtted, kuidas need töötavad, kust need alguse saavad. Siis avastasin ka selle, et inimesed ei juhi enda mõtteid, see on siis täiesti vastukaaluks sellele, mida nad tavaliselt arvavad ja avastasin, et neil kõigil on ka teadlikkus olemas, mida nad tegelikult kasutavad oma teadlikus elus ülivähe. Ja et inimesed ei tea tegelikult, kes nad on. Mitte teoreetiliselt, aga praktiliselt. Ja kui need kõik asjad kokku võtta ja sünteesida siit mingisugune õpetus, mis on arusaadav inimesele tänavalt, siis see ongi teadliku muutuse kunst," kirjeldas Villido.
...
Õpetus selgitab, kuidas oma päris mina emotsioonidest ja mõtetest distantseerida ja vajadusel halvad tunded või mõtted vabaks lasta ehk enda juurest minema saata. Nagu füüsilise keha puhul, kui kuskilt valutab, siis me tegeleme valuga ja ajame selle minema, lappides näiteks haava, puhudes peale või võttes sisse valuvaigisti. Mentaalse või emotsionaalse keha puhul inimene nii operatiivselt tegutseda ei oska. Veelgi hullem - oma mõtete ja tunnetega kiputakse end samastama, enda olemust nende põhjal defineerima.
...
"See ei tähenda seda, et sa muutud emotsioonituks. See tähendab lihtsalt seda, et sinul on endal võimalus neid kasutada, mitte emotsioonid ei kasuta sind, vaid sina kasutad neid. Loomulikult, kogu see palett on ju olemas, need ei kao kuhugi. Lihtsalt väga suur vahe ongi see, et viha on viha ja viha on meil kõigil täpselt üks ja see sama. See on ju üks ja sama asi ja kui sa tunned, et see viha hakkab tulema, siis sa lihtsalt, kui väljaspool on mingisugune mõjutaja või miski, mis selle viha äratab, siis sa lihtsalt ei lähe sellega kaasa vaid sa oskad ennast sellest eraldada," selgitas Reet Aus.

Kõik asjasse pühendunud rõhutavad, et TMK pole niivõrd vaimne õpetus, mida võiks kõrvutada näiteks religiooniga, vaid tegu on täiesti praktilise õpetustesüsteemiga, mis töötab tehnikate õige rakendamise puhul igal juhul.


(09-02-2017, 16:41 )Nofretete Kirjutas: Madalamates sagedustes käib nimelt pidev teiste kallal näägutamine, süüdistamine silmaklappides, enese õigustamine jne. Süüdistamine teisi rumaluses, et nad ei mõista midagi.
...
Kuna teema on vaimne ärkamine, siis oleks ilus kui sellega ka arvestatakse.
Miks sa elad siis madalates sagedustes ja näed esmasena teisi läbi sellise sageduse prisma? Mina ei tegele sinu poolt loetletud tegevustega ja pole kunagi tegelenud - see on sinu vaatenurk. See on see koht kus sa võiksid selgeks mõelda miks sul minu juttu lugedes just sellised tunded tekivad, et ma "pidevalt teiste kallal näägutan, süüdistan silmaklappides, ennast õigustan jne. Süüdistan teisi rumaluses, et nad ei mõista midagi." Miks just sellised ja mitte teistsugused?
Vasta

http://etv.err.ee/v/uudised/elu/22328219...baks-muuta
"Sa õpid ära tehnoloogia, kuidas see käib. See käib väga lihtsalt. Vabastad selle, su kurbus on läinud ja kõik need asjad on kadunud. Kannatused on lõppenud.
Õpetus selgitab, kuidas oma päris mina emotsioonidest ja mõtetest distantseerida ja vajadusel halvad tunded või mõtted vabaks lasta ehk enda juurest minema saata.
Õpetuse lõplik eesmärk on vabastada inimene tema emotsioonidest ja mõtetest täielikult - nii negatiivsetest kui ka positiivsetest. Nii jääb alles ainult see viimane keha või nagu Ingvar Villido ise ütleb "inimene 2.0"

Ei loe küll siit kuskilt otsast tunnete omaks võtmist, või aktsepteerimist nii nagu sina kage seda enda kohta väidad. Aga see, mida mina siit välja loen on inimese zombistumine ja arengu peatamine.
Selline õpetus ei lähe kokku meie duaalse maailma ja loodusseadustega. Ning sellise hälbe levitamine on sama kuritegelik, kui homonduse ja multikultuuri levitamisele kaasaaitamine.
Ja ega sa vist ei lugenud, kes see Villido on ja mida "Lilleoru" endast kujutab.
Iga nädalavahetus minnakse sinna ehitama, või suppi keetma, et ravida oma karmat. Kõik nende toimingu vajamineva materjali peavad nad ise hankima. "Soovitatakse" iga aasta teha "Naadi lugemist", mis maksab 900-1200 eurot ja ütleb siis, mis edasi oma elus tegema peab. Sellega tegelikult röövitakse inimeselt tema vägi. See raha võetakse tavaliselt laenu peale. Ja huvitaval kombel tuleb sealt välja, et nad on kõik kuidagi Indiaga seotud eelmiste elude kaudu ja et jällegi oma karmat ravida peab sinna minema, templeid külastama ja palju annetusi tegema.
Selline teadlik tegevus on sulaselge inimaste avalik orjastamine. Ja siis veel ülistatakse tema elu ja tegemisi.
Haige maailm.
Ps. Mõtlemisel ja mõtisklemisel on ka vahe.
Ja teine asi on see, et kas näiteks vanasti eestlased istusid keset päeva jooga asendis kuskil trepi ees? Ilmselt mitte. Aga kuskil oja ääres või heinakuhja ääres meeldis küll molutada ja mõtiskleda vahest. Nii et jääksime siiski oma juurte juurde.
Vasta
Järjest huvitavamaks läheb, mina kirjutasin, et olen pannud tähele...põhjendasin oma küsimust. Teema on "Vaimne ärkamine", iga juhus on ainulaadne, esineb ka kõrvalekaldeid, kus inimene langeb mingisse äärmusesse. Mina olen oma sageduse, välja ja "Kolmanda silma" ajupiirkonna lasknud ära mõõta, lihtsalt sellepärast et oma teadmisi/veendumusi ja nägijate infot kontrollida. Soovitan sama teha. Näiteks Kirliani aparaat on juba mitmel inimesel Eestis olemas, see on ka üks võimalus. Kusjuures selleks kevadeks ongi planeeritud sellise aparaadiga uurimus, kellel huvi, võib postkasti märku anda.
Vasta
Vaime ärkamine on pikk protsess. Tavaliselt saab alguse mingist kriisist või šokeerivast sündmusest. Minul oli selleks Surmaga kohtumine, ma olin siis üsna nooruke, ehmatas ikka ära küll, sest see oli nii päris:

Kuidas Surm mul külas käis.

Oli aasta 1993, Suuremõisas. Istusin oma ühetoalise korteri esikus (meil oli toa ja köögi vahel suur esik, nagu tuba) tugitoolis ja kudusin kampsunit. Toas magasid minu kaks last, kell oli umbes üksteist õhtul. Äkki tundsin, et keegi liigub toas, avasin ukse praokile, uksevahel toas seisis, minu vastas (10-20 cm,) kapuutsiga must kuju, nägu tal ei olnud (tühi kapuuts). Esimese hooga tahtsin kööki põgeneda, kuid siis jõudis minuni teadmine, et kui põgenen, on minuga kõik! Säilitasi rahu ja trampisin (temonstratiivselt) jalgu, nagu hirmutatakse loomi. Ja kuju liikuski aknast välja, kardin järele lehvimas.
Avasin silmad, olin oma voodis, ja siis tulid küsimused, kuidas ma voodisse sain? millal ma riidest lahti võtsin? mis öösel juhtus? tundus, et midagi oli vahelt kustutatud.

Ja see oli alles asjade/kogemuste algus...
Vasta
Kas oled üldse selle teema esimese postituse läbi lugenud?
Juba esimesel lingil on kirjas:

Vaimne ehk spirituaalne ärkamine on protsess, mille tulemusena muutub inimese enese- ja maailmataju kardinaalselt.

Ei oska küll mõistatada millised on need tunnused, mis viitavad sinu aktiveerunud vaimse ärkamise protsessile. Aga hirmu- ja ärevushood juba esinevad.

Selle kohta on kirjutatud: Ilma selge välise põhjuseta hirmu- ja ärevushood võivad tekkida ja mööduda korduvalt ühe päeva jooksul või kesta ka pikemaid perioode. Samal ajal võivad mõttemaailma vallutada rasked mälestused minevikust, hirm tuleviku ees ja lootusetus.

Soovitatakse vajadusel konsulteerida arsti, psühholoogi või psühhiaatriga, kasvõi selleks, et välistada sümptomite haiguslik päritolu.

http://alkeemia.delfi.ee/mystika/esoteer...d=69699323


Vasta
  
  •  Eelmine
  • 1
  • ...
  • 31
  • 32
  • 33(current)
  • 34
  • 35
  • ...
  • 37
  • Järgmine 


Võimalikud seotud teemad...
Teema: Autor Vastuseid: Vaatamisi: Viimane postitus
  Inimkonna ärkamine MetsaKaru 3 2,463 01-07-2022, 09:56
Viimane postitus: mikan
  Vaimne ärkamine, inimene, ühiskond läbi rangelt teadusliku prisma stepsel 351 56,401 10-12-2017, 20:31
Viimane postitus: Manaja

Alamfoorumi hüpe:


Kasutaja, kes vaatavad seda teemat:
1 külali(st)ne

Expand chat