Teema hinnang:
  • 0Hääli - 0 keskmine
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Teaduslik tõestus vaimude kohta
#76
Humanitaarteaduslik suund, filosoofia viitab vaimude olemasolule. Reaalteaduslik suund ei suuda eksperimentaalselt tõestada, aga ei lükka ka teooriat ümber.
Vasta
#77
(27-03-2012, 15:15 )Wilholmensis Kirjutas: Humanitaarteaduslik suund, filosoofia viitab vaimude olemasolule. Reaalteaduslik suund ei suuda eksperimentaalselt tõestada, aga ei lükka ka teooriat ümber.

Vähemalt Tartu vaim on olemas ning on teada tema täpne elukoht.

Vasta
#78
Tuult me ei näe, aga me kõik tunneme seda ja suudame selle olemasolu tõestada.
Vaime näevad vähesed(miks?) "õnnelikud" aga nende olemasolu ei suudeta tõestada.
Vasta
#79
Kui lähtuda keemiliste ainetega täidetud toiduainetest meie poelettidel,siis on see kohe esmajärguline põhjus vaime näha.Lisaks läbi sajandite kasutusel olnud narkootilise toimega taimed.Lisaks mõni hullunud hüpnotisöör rahva seas.
Vasta
#80
(21-04-2012, 08:48 )Astryd Kirjutas: Kui lähtuda keemiliste ainetega täidetud toiduainetest meie poelettidel,siis on see kohe esmajärguline põhjus vaime näha.Lisaks läbi sajandite kasutusel olnud narkootilise toimega taimed.Lisaks mõni hullunud hüpnotisöör rahva seas.
Isegi nii vana naisterahvas peaks oskama teema pealkirja lugeda - peale pasanteeria poest nüüd küll midagi ei saa, veel vähem teaduslikku tõestust vaimude kohta. Miks mõni hüpnotisöör hullunud küll on ja veel rahva hulgast?

Päikest.
Vasta
#81
Vaimud? Mida mõeldakse vaimude all? Kas mingit valgesse hõlsti mässitud tegelast, kes kondab öösel ringi ja ütleb möödujatele "BUU!"??
Või...? Ei teagi mida. Vaimu mina defineerida ei oska. Äkki olen liiga loll või lihtsalt ei ole lugenud vastavat kirjandust. Ühel või teisel juhul, mõned inimesed tõesti tajuvad midagi, mida tavalised inimesed ei suuda tajuda. Kuid kas need on tõesti vaimud? Mine võta kinni...
Vasta
#82
(21-04-2012, 20:28 )Deadmaus Kirjutas: Mine võta kinni...

Smile - Vot just nimelt, "mine võta kinni" Smile.
Seni kui keegi ei ole vaimu või kummitust kinni püüdnud ja uurija ette teisele poole lauda käeraudadega kinni pannud ja sundinud teda küsimustele vastama, senikaua ei ole ka ametlikult sellist teadusharu meie praeguses maailmas, kes vaime ja kummitusi uuriks. Kogu muusika!
Vasta
#83
(09-08-2009, 10:39 )MorganLaFey Kirjutas:
Tsitaat:Algselt postitas zzzxxxzzz
Samas on hea, et me ei saa midagi kindlalt väita, sest muidu rikume ära kogu salapära enne, kui ise millalgi teispoolsusesse (kui see olemas on) suundume ja veendume selles, mis päriselt on ning tuleb.

Seda oleks võinud keegi öelda ka Einsteinile enne kui ta relatiivsusteooria avastas ja sõnastas. Sama oleks võinud öelda Darwinile enne evolutsiooniteooria avastamist jne. Iga asi, mille me avastame ja kinnitame, kaotab sellelt teadmata asjalt salapärasuse loori. Mõnele see muidugi ei meeldi aga inimkond kokkuvõtteks siiski võidab sellest tänu uutele teadmistele.


Mainisid ühes postis reaalsust, mingis postis mainisid haridust ja selles postis mainid Einsteini. Mõtlesin , et tooks siin ehk mõned sobivad tsitaadid Einsteinilt.

1. Reality is merely an illusion, albeit a very persistent one.
2. The only thing that interferes with my learning is my education.
3. I want to know God's thoughts; the rest are details.

Smile

Vasta
#84
Ma olen arusaanud, et kui sa soovid midagi paranormaalset kogeda, siis sa ka koged seda. Otsid kasvõi mingi vana hoone ja lähed ja saad elamusi. Inimese fantaasia on lihtsalt niivõrd piiritu.
Vasta
#85
Vaimud. Sa ei saa nende olemasolu tõestada sest neid ei ole.
Vasta
#86
Ted Serios ((1918- 2006), tegi surnud sugulastest, sõpradest ja ka paljudest tuvastamata vaimudest sadu fotosid. Tegi ka pilte nii kohalikest objektidest kui kaugel asuvatest paikadest, mis asusid Veneetsias, Londonis jm.
Ta suutis ka tahtlikult kanda fotodele mõttekujutisi.
Teda mitme aasta jooksul uurinud Colorado med.Ülikooli psühhiaater prof. Jule Eisenbud (1908-1999) ei märganud kordagi pettust.
Inglise keeles temast:
http://www.thefullwiki.org/Ted_Serios

Kahjuks elu lõpul tema fenomenaalne võime hääbus.

Vasta
#87
(16-07-2012, 19:15 )Priest Kirjutas:
(21-04-2012, 20:28 )Deadmaus Kirjutas: Mine võta kinni...

Smile - Vot just nimelt, "mine võta kinni" Smile.
Seni kui keegi ei ole vaimu või kummitust kinni püüdnud ja uurija ette teisele poole lauda käeraudadega kinni pannud ja sundinud teda küsimustele vastama, senikaua ei ole ka ametlikult sellist teadusharu meie praeguses maailmas, kes vaime ja kummitusi uuriks. Kogu muusika!
Hästi öeldud!
Mul kui vend veneaja lõpus Polütehnikumis õppis siis tegelesid kah seal igavusest vaimude väljakutsumisega, taldrikuga. Nii ikka mitmeid kordi. Aga ükskord läks midagi nihu. Korraga poisid ütlesid, et vaata ennast, sul on rist otsa ees. Siis tekkis paberile kiri, et ma tapan sind ära. Teised kohkusid ära ja tegid toast minekut.Vend tahtis ka minna aga uks kargas kinni ja keerati lukku, kuigi võtitki polnud ees. Siis tõusis voodist madrats õhku ja kerkis laealla. Ei ole kõik meeles mis seal juhtus, lisaks luupainajale mis pärast tülitama hakkas, aga sellest lahtisaamine võttis vist aasta aega. Käis mitu korda kirikus kus papid oma sõnu talle peale lugesid. Igaks juhuks mainin, et ei siis ega praegu ta ei suitseta ega tarbi kangemat kraami. Või vahest harva kuskil sünnipäeval ja siis kah minimaalselt.
Endaga on kah veidraid lugusid juhtunud, nii tööl kui kodus. Tööjuures hakkavad majas sees mingid varjud vilksatama, olenemata kellaajast ja ainult siis kui ma seal üksi olen. Seda on mitmetel kordadel ja päevadel juhtunud. Uurisin töökaaslase käest, kas mõni on ka seda rääkinud, aga ta ei teadnud midagi. Ta seal ca 50 aastat töötanud.
Uurisin ka selle koha ja maja mineviku, sõjaaeg olid seal aiamaad.
Vot ole nüüd se tark ja mõistata, kas tegemist on hallutsinatsiooni või tegelikusega?

Vasta
#88
(26-06-2016, 15:48 )Kahvanägu Kirjutas:
(16-07-2012, 19:15 )Priest Kirjutas:
(21-04-2012, 20:28 )Deadmaus Kirjutas: Mine võta kinni...

Smile - Vot just nimelt, "mine võta kinni" Smile.
Seni kui keegi ei ole vaimu või kummitust kinni püüdnud ja uurija ette teisele poole lauda käeraudadega kinni pannud ja sundinud teda küsimustele vastama, senikaua ei ole ka ametlikult sellist teadusharu meie praeguses maailmas, kes vaime ja kummitusi uuriks. Kogu muusika!
Hästi öeldud!
Mul kui vend veneaja lõpus Polütehnikumis õppis siis tegelesid kah seal igavusest vaimude väljakutsumisega, taldrikuga. Nii ikka mitmeid kordi. Aga ükskord läks midagi nihu. Korraga poisid ütlesid, et vaata ennast, sul on rist otsa ees. Siis tekkis paberile kiri, et ma tapan sind ära. Teised kohkusid ära ja tegid toast minekut.Vend tahtis ka minna aga uks kargas kinni ja keerati lukku, kuigi võtitki polnud ees. Siis tõusis voodist madrats õhku ja kerkis laealla. Ei ole kõik meeles mis seal juhtus, lisaks luupainajale mis pärast tülitama hakkas, aga sellest lahtisaamine võttis vist aasta aega. Käis mitu korda kirikus kus papid oma sõnu talle peale lugesid. Igaks juhuks mainin, et ei siis ega praegu ta ei suitseta ega tarbi kangemat kraami. Või vahest harva kuskil sünnipäeval ja siis kah minimaalselt.
Endaga on kah veidraid lugusid juhtunud, nii tööl kui kodus. Tööjuures hakkavad majas sees mingid varjud vilksatama, olenemata kellaajast ja ainult siis kui ma seal üksi olen. Seda on mitmetel kordadel ja päevadel juhtunud. Uurisin töökaaslase käest, kas mõni on ka seda rääkinud, aga ta ei teadnud midagi. Ta seal ca 50 aastat töötanud.
Uurisin ka selle koha ja maja mineviku, sõjaaeg olid seal aiamaad.
Vot ole nüüd se tark ja mõistata, kas tegemist on hallutsinatsiooni või tegelikusega?

Vend ajas sulle pada!
Vasta
#89
Ei usu.Ta pole seda tüüpi et hakaks niisama midagi valetama.
Vasta
#90
Seda on paraku ennegi nähtud kuidas suhteliselt tõsised "vennad" pada ajavad.
Vasta
#91
Eks se ole igaühe vaba valik, mida uskuda ja mida mitte.
Vasta
#92
Kuulge millega te telete,ka meie Hing on vaim,saage ainult aru.Mina kutsun ennast vahel sitamagnetiks. Meie endi sees ja meie ümber on palju rohkem,kui arvame.Esiteks peab olema ligi pääs ja teiseks,kui see antakse"Teadmine läbi Kõiksuse ja Jumala".Siis on"Õpi AUSTA, läbi rumaluse millest me kõik õpime,ole nägija.Elu seadus"Teadmine juhib meid ja kaitseb".
Vasta
#93
(27-03-2012, 16:37 )Leena Kirjutas:
(27-03-2012, 15:15 )Wilholmensis Kirjutas: Humanitaarteaduslik suund, filosoofia viitab vaimude olemasolule. Reaalteaduslik suund ei suuda eksperimentaalselt tõestada, aga ei lükka ka teooriat ümber.

Vähemalt Tartu vaim on olemas ning on teada tema täpne elukoht.

Tartu Vaim on tõesti olemas, eelmisel nädalal minu kursuseõde kohtas üht kahel korral kahel päeval Domus Dorpatentsise hotellitoas.

Vasta
#94
TE küsite aja kohta.Aeg kui vaim või Jumal,see on küsimus.AjaVaim on Esimete hulgast, vanem kui keegi teine.Ta on iga päev meiga,mul on AU tunda tema kaasat ja kahte last.
Vasta
#95
(23-12-2016, 21:21 )Avatud aken Kirjutas: TE küsite aja kohta.Aeg kui vaim või Jumal,see on küsimus.AjaVaim on Esimete hulgast, vanem kui keegi teine.Ta on iga päev meiga,mul on AU tunda tema kaasat ja kahte last.
Kullakene – aeg on kokkulepitud mõõtühik. Ajaga mõõdetakse aega. See on – mingi väärtuse liikumist, ühest punktist teise. Ja ei midagi muud.


Vasta
#96
Smile Aeg, jah on kokkulepitud mõõtühik aga aja kiirus ehk aja erineva kiirusega liikumine mingis taustsüsteemis on juba huvitavam teema. CC võrdles aega mõttega, üht salapärast asja teisega. Ajarännud, ajaportaaalid j.n.e. Mõtlemisainet nagu oleksSmile
Tulevikuennustamine ka seostub ajaga. Mis siis tegelikult aeg on?
Vasta
#97
(24-12-2016, 01:14 )xcad Kirjutas: Smile Aeg, jah on kokkulepitud mõõtühik aga aja kiirus ehk aja erineva kiirusega liikumine mingis taustsüsteemis on juba huvitavam teema. CC võrdles aega mõttega, üht salapärast asja teisega. Ajarännud, ajaportaaalid j.n.e. Mõtlemisainet nagu oleksSmile
Tulevikuennustamine ka seostub ajaga. Mis siis tegelikult aeg on?

Aeg on väljaspool meie mõistust/mõistmist. Seda annab väänata, muuta ja selles on võimalik rännata...tulevikus.
Kuid kuna teema on vaimude kohta, siis ka see mõiste on suhteline.
Olen näinud läbi valvekaamerate orbe, inimkujulisi ja ka tiibadega helendavaid olemusi. Olen seda ka paljudele inimestele näidanud oma salvestustes ja ka otsevaatlustes. Me keegi ei suuda mõista, et kas need on inimeste poolt jäänud energia jäljendid, hinged või hoopis mingid muu maailma olemused....?
Vasta
#98
Jäi täna üks lause Delfi artiklist silma. Ehk sobib siia teemasse.
"Kui võtta aluseks religiooni miinimumdefinitsioonid „usk nähtamatu või veel teadmatu olemasolusse“ või „usk vaimolenditesse“, on religioossed vast pea kõik inimesed üle maakera. Eriti teoreetilised füüsikud, kelle eesmärgiks on jõuda jälile veel teadmatule olemise alusele ja seaduspäradele."
http://epl.delfi.ee/news/arvamus/peeter-...d=76710318
Vasta
#99
Kui teist keegi vastab telefonis tundmatule helistajale, siis ometi te ei väida - ei seda helistajat ei ole olemas, või kuidas? Minu juures heliseb päevas oma kümme korda telefon, kus helistajateks on vaimumaailma esindajad. Kas ma pean siis väitma et neid ei ole olemaski!? Ja tagatipuks, vestlused toimuvad verbaalselt.
Arvan et niisugune suhtlus on otsene tõestus – et vaimumaailm on tõesti olemas.
Vähemalt minu jaoks.
Kui tahate ka, õppida nendega suhtlemise selgeks – juhend on siin, see töötab.
http://para-web.org/showthread.php?tid=6813

Vasta
(24-12-2016, 15:31 )kalldunn Kirjutas: Kui teist keegi vastab telefonis tundmatule helistajale, siis ometi te ei väida - ei seda helistajat ei ole olemas, või kuidas? Minu juures heliseb päevas oma kümme korda telefon, kus helistajateks on vaimumaailma esindajad. Kas ma pean siis väitma et neid ei ole olemaski!? Ja tagatipuks, vestlused toimuvad verbaalselt.
Arvan et niisugune suhtlus on otsene tõestus – et vaimumaailm on tõesti olemas.
Vähemalt minu jaoks.
Kui tahate ka, õppida nendega suhtlemise selgeks – juhend on siin, see töötab.
http://para-web.org/showthread.php?tid=6813

Kaldunn - ma ei välista,et see töötab.
AGA - kas töötab alati ja iga ühe puhul - selles on küsimus.
Vasta
  


Võimalikud seotud teemad...
Teema: Autor Vastuseid: Vaatamisi: Viimane postitus
  Ohtudest Vaimude Maailma uurimisel ... excubitoris 47 30,370 01-11-2018, 21:12
Viimane postitus: Mannu
  Vaimude väljakutsumine XHK 720 242,580 05-11-2013, 18:30
Viimane postitus: Ken
  Kell 3 öösel: parim aeg vaimude nägemiseks? iovnzu 25 15,467 16-04-2012, 21:12
Viimane postitus: Wieerd
  Küsimustik kummituste kohta. RoozaLammaz 20 8,360 11-12-2011, 17:17
Viimane postitus: ghaija
  Kuidas käib taldrikuga vaimude välja kutsumine? blackkitty 9 13,029 10-04-2011, 19:47
Viimane postitus: unclekomm
  Vaimude maailm mr. Alan 26 12,355 31-05-2010, 21:20
Viimane postitus: mr. Alan
  Küsimus....arutelu "kuradi" kohta eesti vanarahvap madman07 3 4,189 14-03-2010, 11:43
Viimane postitus: Müstik
  On see tõestus et hinged on olemas? pixel3 2 3,578 31-07-2007, 01:57
Viimane postitus: Zpikerdaja
  Vaimude mingid piirid ? Eekam 28 11,928 07-07-2007, 23:58
Viimane postitus: Eekam
  Thomas Edison tahtis teha vaimude telegraafi(EVP) yodalr 13 9,368 08-10-2006, 07:31
Viimane postitus: Hallucigenia

Alamfoorumi hüpe:


Kasutaja, kes vaatavad seda teemat:
1 külali(st)ne

Expand chat