•  Eelmine
  • 1
  • 2
  • 3(current)
  • 4
  • 5
  • ...
  • 15
  • Järgmine 
Teema hinnang:
  • 0Hääli - 0 keskmine
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Judaism, islam ja kristlus arutluseks
#51
Kes sulle seda küll ütles?
Vasta
#52
(29-04-2015, 21:58 )parim Kirjutas: Kes sulle seda küll ütles?

Minu hing ehk Kõrgem vaim. Ma olen nendega võrdne.
Kas sa tunned ennast alamana Jeesuse ja Kõiksuse suhtes?
Vasta
#53
(29-04-2015, 21:20 )parim Kirjutas: Kui oma tegudele lootma jääda ja mitte Jumalat vastu võtta, kes puhastab kogu patust ei ole siis teadmatus?
Aga miks sa ise enda tegude ja pattude eest ei taha vastutada vaid paned selle kellegi teise, jumala, õlule? Lapsed õpivad ju ka millalgi enda tegude eest vastutama ja ei jäta kõike vanemate kaela.
Vasta
#54
(29-04-2015, 22:01 )kage Kirjutas:
(29-04-2015, 21:20 )parim Kirjutas: Kui oma tegudele lootma jääda ja mitte Jumalat vastu võtta, kes puhastab kogu patust ei ole siis teadmatus?
Aga miks sa ise enda tegude ja pattude eest ei taha vastutada vaid paned selle kellegi teise, jumala, õlule? Lapsed õpivad ju ka millalgi enda tegude eest vastutama ja ei jäta kõike vanemate kaela.

Selle küsimusega sa juba viisidki mõtte evangeeliumi (rõõmusõnumi päästest) tuumani.
Aga kuna kõik inimesed on milleski süüdi, siis ei pääseks ju mitte keegi. Jeesus ongi ise enda peale võtnud kõigi inimeste süü, et kes iganes usuks, et Ta on ka tema pattude eest surnud, saaks päästetud. Kuna kõik on pattu teinud siis sellepärast peaksid kõik hukkuma? Selle asemel kui Jumal on loonud pääste, et kes oma patud tunnistab ja Jeesuse oma isiklikuks päästjaks võtab, saaks päästetud?
Vasta
#55
(29-04-2015, 22:09 )parim Kirjutas: Selle küsimusega sa juba viisidki mõtte evangeeliumi (rõõmusõnumi päästest) tuumani.
Aga kuna kõik inimesed on milleski süüdi, siis ei pääseks ju mitte keegi. Jeesus ongi ise enda peale võtnud kõigi inimeste süü, et kes iganes usuks, et Ta on ka tema pattude eest surnud, saaks päästetud. Kuna kõik on pattu teinud siis sellepärast peaksid kõik hukkuma? Selle asemel kui Jumal on loonud pääste, et kes oma patud tunnistab ja Jeesuse oma isiklikuks päästjaks võtab, saaks päästetud?

Inimesed pole mitte milleski süüdi, nad on vaid ohvrid, sest "ebajumalad" kasutavad neid ära, hirmutavad olematu "põrguga" ja hoiavad kuulekatena ja mittemõtlevatena.
Mitte miski olematu jumal ei päästa neid, vaid see kui inimene hakkab uskuma ennast ja oma sisetunnet/oma hinge/vaimu.

Vasta
#56
(29-04-2015, 22:27 )Minaelan Kirjutas: Mitte miski olematu jumal ei päästa neid, vaid see kui inimene hakkab uskuma ennast ja oma sisetunnet/oma hinge/vaimu.

Sinu sisetunne/hing/vaim on targem Jumalast, kes on loonud inimese? Mismoodi sa ennast Jumalast täiuslikumaks pead? Või oskad sa luua inimest, et ennast Jumalaga võrreldes samale latile sead?

Vasta
#57
(29-04-2015, 22:09 )parim Kirjutas: Aga kuna kõik inimesed on milleski süüdi, siis ei pääseks ju mitte keegi. Jeesus ongi ise enda peale võtnud kõigi inimeste süü, et kes iganes usuks, et Ta on ka tema pattude eest surnud, saaks päästetud. Kuna kõik on pattu teinud siis sellepärast peaksid kõik hukkuma? Selle asemel kui Jumal on loonud pääste, et kes oma patud tunnistab ja Jeesuse oma isiklikuks päästjaks võtab, saaks päästetud?
Aga kui inimene võtab enda vaba tahte kätte ja teeb valiku mitte Jumala poolt päästetud saada vaid iseseisev olla ning ise oma tegude eest vastutada? Kui sina oma usu kohaselt näed selles hukkumist, siis see on siiski sinu nägemus, aga mina näen selles enda teed mis viib sellest Jumala tupikteest võimalikult kaugemale ja seega saan Jumala kätte langemisest päästetud. Kui Jeesus soovib, siis kandku enda koormat, aga mina enda oma talle ei anna.
Vasta
#58
(29-04-2015, 22:34 )parim Kirjutas: Sinu sisetunne/hing/vaim on targem Jumalast, kes on loonud inimese? Mismoodi sa ennast Jumalast täiuslikumaks pead? Või oskad sa luua inimest, et ennast Jumalaga võrreldes samale latile sead?

Jah, ma olen Jumal sinu mõistes ehk siis osa Jumalast nagu kõik teisedki inimesed.
Kõiksus on midagi palju enamat kui sinu piibli jumal.

Aga kui sa tahad kontrollida tema jõudu, siis ma ütlen, et see, keda sina usud on ussikene selle silmis, keda mina usun.

Ja kui ma olen elus veel nädala pärast, siis on sinu jumal tõesti ussikene selle silmis, keda mina usun, ehk siis Kõiksuse/Armastuse/Looja silmis.
Vasta
#59
(29-04-2015, 22:40 )kage Kirjutas:
(29-04-2015, 22:09 )parim Kirjutas: Aga kuna kõik inimesed on milleski süüdi, siis ei pääseks ju mitte keegi. Jeesus ongi ise enda peale võtnud kõigi inimeste süü, et kes iganes usuks, et Ta on ka tema pattude eest surnud, saaks päästetud. Kuna kõik on pattu teinud siis sellepärast peaksid kõik hukkuma? Selle asemel kui Jumal on loonud pääste, et kes oma patud tunnistab ja Jeesuse oma isiklikuks päästjaks võtab, saaks päästetud?
Aga kui inimene võtab enda vaba tahte kätte ja teeb valiku mitte Jumala poolt päästetud saada vaid iseseisev olla ning ise oma tegude eest vastutada? Kui sina oma usu kohaselt näed selles hukkumist, siis see on siiski sinu nägemus, aga mina näen selles enda teed mis viib sellest Jumala tupikteest võimalikult kaugemale ja seega saan Jumala kätte langemisest päästetud. Kui Jeesus soovib, siis kandku enda koormat, aga mina enda oma talle ei anna.

Aga vot Jumala juurde saamiseks ongi inimesel ainult üks tee ja selleks on Jeesus. Teised teed viivad tõesti hukatusse.



(29-04-2015, 22:41 )Minaelan Kirjutas:
(29-04-2015, 22:34 )parim Kirjutas: Sinu sisetunne/hing/vaim on targem Jumalast, kes on loonud inimese? Mismoodi sa ennast Jumalast täiuslikumaks pead? Või oskad sa luua inimest, et ennast Jumalaga võrreldes samale latile sead?

Jah, ma olen Jumal sinu mõistes ehk siis osa Jumalast nagu kõik teisedki inimesed.
Kõiksus on midagi palju enamat kui sinu piibli jumal.

Aga kui sa tahad kontrollida tema jõudu, siis ma ütlen, et see, keda sina usud on ussikene selle silmis, keda mina usun.

Ja kui ma olen elus veel nädala pärast, siis on sinu jumal tõesti ussikene selle silmis, keda mina usun, ehk siis Kõiksuse/Armastuse/Looja silmis.

Sinu arvates ei tekkinud kõigepealt mitte ainult üks Jumal, vaid kohe alguses ühtäkki oli neid miljoneid? Smile1 , kaasaarvatud sina?

Tegelikult see teema on hoopis kaitseinglitest ja deemonitest siin. Smile
Vasta
#60
(29-04-2015, 22:47 )parim Kirjutas: Sinu arvates ei tekkinud kõigepealt mitte ainult üks Jumal, vaid kohe alguses ühtäkki oli neid miljoneid?

Tegelikult see teema on hoopis kaitseinglitest ja deemonitest siin. Smile
Õige märkus teema kohta, aga lisaks siiski ühe teemavälise märkuse juurde, et Shintos ongi miljoneid jumalaid.
Vasta
#61
Küsin veelkord, et miks arvad, et kõigepealt tekkis miljoneid elusid (jumalaid), mitte aga ei olnud kõige alguses see üks kes on kõik loonud? See et neid miljoneid kohe alguses oli ei ole ju kuidagi loogiline.
Vasta
#62
(30-04-2015, 13:45 )parim Kirjutas: Küsin veelkord, et miks arvad, et kõigepealt tekkis miljoneid elusid (jumalaid), mitte aga ei olnud kõige alguses see üks kes on kõik loonud? See et neid miljoneid kohe alguses oli ei ole ju kuidagi loogiline.

Ja see, et alguses oli üks, kes hakkas looma, tundub siis loogiline?
Vasta
#63
(30-04-2015, 14:22 )Anonymous Kirjutas:
(30-04-2015, 13:45 )parim Kirjutas: Küsin veelkord, et miks arvad, et kõigepealt tekkis miljoneid elusid (jumalaid), mitte aga ei olnud kõige alguses see üks kes on kõik loonud? See et neid miljoneid kohe alguses oli ei ole ju kuidagi loogiline.

Ja see, et alguses oli üks, kes hakkas looma, tundub siis loogiline?

Igaljuhul, selle kõrval, kui kohe alguses äkitselt Jumalaid miljoneid oli.
Vasta
#64
(30-04-2015, 14:44 )parim Kirjutas:
(30-04-2015, 14:22 )Anonymous Kirjutas:
(30-04-2015, 13:45 )parim Kirjutas: Küsin veelkord, et miks arvad, et kõigepealt tekkis miljoneid elusid (jumalaid), mitte aga ei olnud kõige alguses see üks kes on kõik loonud? See et neid miljoneid kohe alguses oli ei ole ju kuidagi loogiline.

Ja see, et alguses oli üks, kes hakkas looma, tundub siis loogiline?

Igaljuhul, selle kõrval, kui kohe alguses äkitselt Jumalaid miljoneid oli.

Kes küll inimlastest oskab seda öelda, palju neid jumalaid on ja kust nad alguse said.

Aga täna on Eestis liikvel palju nõidasid. Kas sa Parim lähed ka luuaga sõitma wink.
Vasta
#65
(30-04-2015, 14:55 )Minaelan Kirjutas: Kes küll inimlastest oskab seda öelda, palju neid jumalaid on ja kust nad alguse said.

Aga täna on Eestis liikvel palju nõidasid. Kas sa Parim lähed ka luuaga sõitma wink.

Arvate et neid, kes lõi inimese, on miljoneid? Ikka üks oli kes lõi inimese. Smile

Luuaga ma ei sõida wink
Vasta
#66
(30-04-2015, 13:45 )parim Kirjutas: Küsin veelkord, et miks arvad, et kõigepealt tekkis miljoneid elusid (jumalaid), mitte aga ei olnud kõige alguses see üks kes on kõik loonud? See et neid miljoneid kohe alguses oli ei ole ju kuidagi loogiline.
1. Shintoism on vanem kui kristlus.
2. Kõik jumalad ei sündinud korraga - Shinto: The Creation of Heaven and Earth
3. Shintoismi loomislugu on minu arvates loogilisem kui kristlik loomislugu.
Vasta
#67
Aga kristlus on õige, kuna kristlased saavad omale Püha Vaimu, ja mulle on Ta ilmutanud mitmel viisil, mis on tõde. Samuti on Ta mind kahel korral üleloomulikult tervendanud, ja selliseid asju Jeesus just teebki. Piiblis palju juttu tervendamistest. Arvate, et Looja tahab hoida loodut teadmatuses? Ometi ok kõik elu piibliga kooskõlas ja seal ei ole valet, ka prohveteeringutes.
Vasta
#68
(30-04-2015, 15:57 )kage Kirjutas:
(30-04-2015, 13:45 )parim Kirjutas: Küsin veelkord, et miks arvad, et kõigepealt tekkis miljoneid elusid (jumalaid), mitte aga ei olnud kõige alguses see üks kes on kõik loonud? See et neid miljoneid kohe alguses oli ei ole ju kuidagi loogiline.
1. Shintoism on vanem kui kristlus.
2. Kõik jumalad ei sündinud korraga - Shinto: The Creation of Heaven and Earth
3. Shintoismi loomislugu on minu arvates loogilisem kui kristlik loomislugu.

Kui shintoism on loogilisem kristlusest, siis miks see nii laialt ei levi?
Vasta
#69
Siinkohal oleks muidugi paslik küsida, et kui kristlus nii loogiline on, siis miks on see nii Euroopas kui ka Ameerikas maad andmas teistele maailmavaadetele. Ateismile ja islamile eelkõige. Islami levik on siinkohal seletatav sisserändajatega, aga ateismi populaarsust on raskem seletada.
Või võtame Iisraeli, mis on praegu üks kõige ateistlikumaid riike maailmas. Kas pole irooniline, kui arvestada selle rahva panust maailma religioonidesse. Millest selline areng?
Vasta
#70
(30-04-2015, 17:01 )Lorenz Kirjutas: Siinkohal oleks muidugi paslik küsida, et kui kristlus nii loogiline on, siis miks on see nii Euroopas kui ka Ameerikas maad andmas teistele maailmavaadetele. Ateismile ja islamile eelkõige. Islami levik on siinkohal seletatav sisserändajatega, aga ateismi populaarsust on raskem seletada.
Või võtame Iisraeli, mis on praegu üks kõige ateistlikumaid riike maailmas. Kas pole irooniline, kui arvestada selle rahva panust maailma religioonidesse. Millest selline areng?
Probleem on puht ilmalik, sest kristlik kirik ei kutsu moslemeid Euroopasse, ikka ilmalikud valitsused, samuti määravad valitsused ka kristlastele vastukäivaid direktiive - näiteks mõnedes riikides haridusasutustes kristlike sümbolite eemaldamise nõue, kristlike pühade ebasoosingusse seadmine moslemite tõttu jne.
Vasta
#71
Las see probleem olla siis peale ilmalik. Religioonid kaotavadki järjest oma kandepinda ilmalikkusele. Kas see pole mitte indikaator religioonide sisemistest probleemidest?

Edit:
Olin eelnevalt natsa vastuoluline. Tahtsin öelda, et see probleem võib tunduda ilmalik ja seda võib üritada ilmalikkuse kaela ajada ka, aga kust see ilmalikkus üldse pärit on? Mulle tundub, et see on pärit religioonide võimetusest ümbritseva maailmaga adekvaatselt hakkama saada. Vaimsus kaotab oma väge, kui altarid süttivad teises leeris.
Vasta
#72
(30-04-2015, 16:24 )parim Kirjutas: Aga kristlus on õige, kuna kristlased saavad omale Püha Vaimu, ja mulle on Ta ilmutanud mitmel viisil, mis on tõde.
Jah, sinule, aga mitte mulle ja enamusele maailma inimestest. Ehk siis lepi sellega, et teiste jaoks ei ole kristlus õige ega tõde ja selle Jumal on lihtsalt ühe teise religiooni Jumal.
(30-04-2015, 16:42 )Wilholmensis Kirjutas:
(30-04-2015, 15:57 )kage Kirjutas: 3. Shintoismi loomislugu on minu arvates loogilisem kui kristlik loomislugu.
Kui shintoism on loogilisem kristlusest, siis miks see nii laialt ei levi?
Ma rääkisin siiski maailma loomisloost mitte Shintoismi loogilisusest. Ja loogilisem on see minu jaoks sellepärast, et algus meenutab rohkem teaduse poolt pakutud maailma tekkimist kui kristluse maailma algus.
Vasta
#73
(30-04-2015, 19:15 )Lorenz Kirjutas: Las see probleem olla siis peale ilmalik. Religioonid kaotavadki järjest oma kandepinda ilmalikkusele. Kas see pole mitte indikaator religioonide sisemistest probleemidest?


Nii ongi. Moslem, kristlane, juut jne – nad mõistavad praegu, et rahvas neid enam pimesi ei usu. Seega hakkavad üksteise patte valgusesse tooma ja loodavad ennast seeläbi paremas valguses näidata.
Ma lihtsalt naudin seda aega ja olen tänulik, et olen kogenud nii kommunismi, ateismi, kristlust, newage-i, šamanismi, esoteerikat ja….ehk tuleb veel midagi Smile1.

Parim aeg kehastumiseks.
Vasta
#74
parim - usud seda tõesti et oled parim. Midagi selles ju peitub. Mingi tõde.
Ise arvan enda kohta et ma ei ole kindlasti parim. Suur tee minna ja olen alles tee alguses.
Mitte keegi - ka Jeesus ei lunasta su patte.
Ise pead endaga tööd tegema.
Vasta
#75
(30-04-2015, 20:13 )Veli Joonatan Kirjutas: parim - usud seda tõesti et oled parim. Midagi selles ju peitub. Mingi tõde.
Ise arvan enda kohta et ma ei ole kindlasti parim. Suur tee minna ja olen alles tee alguses.
Mitte keegi - ka Jeesus ei lunasta su patte.
Ise pead endaga tööd tegema.

Veli, ma arvan, et ta ei hinda ennast üldse,........ta peab tegema seda, mida see Kristus või kesiganes käsib. Seega temalt midagi küsides jooksed ummikusse.
Vasta
  
  •  Eelmine
  • 1
  • 2
  • 3(current)
  • 4
  • 5
  • ...
  • 15
  • Järgmine 


Võimalikud seotud teemad...
Teema: Autor Vastuseid: Vaatamisi: Viimane postitus
  Islam ja sõda Tutanhamon 43 25,284 31-08-2021, 16:11
Viimane postitus: Eithea
  Kristlus ja kommunism. Valge ordu hundi 3 1,685 18-12-2019, 14:17
Viimane postitus: Q11
  Altai šamanism, kas kristlus on saatanast? VironShaman 52 20,425 12-12-2019, 13:31
Viimane postitus: Mannu
  EKRE, Objektiiv ja äärmuslik kristlus Eestis. Valge ordu hundi 1 1,532 28-03-2019, 22:10
Viimane postitus: Nielander
  Kristlus on ikka liiga radikaalne? pipp 90 40,687 15-08-2013, 10:34
Viimane postitus: positiivne
  Jacque Fresco arvamus usust (Kristlus). Teie mõtted? Balzzar 2 3,138 03-02-2012, 11:00
Viimane postitus: kage

Alamfoorumi hüpe:


Kasutaja, kes vaatavad seda teemat:
1 külali(st)ne

Expand chat