•  Eelmine
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4(current)
  • 5
  • 6
  • 7
  • Järgmine 
Teema hinnang:
  • 1Hääli - 5 keskmine
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Evolutsioon
#76
(04-04-2015, 06:42 )Sinis Kirjutas: Ei suuda eelnevat kuidagi järgnevaga konteskti viia:
1 Moosese raamatu 2. peatüki 7. salm kirjeldab Aadama loomist nii: Ja Issand Jumal valmistas inimese, kes põrm on, mullast, ja puhus tema ninasse eluhinguse: nõnda sai inimene elavaks hingeks.
1 Mo 3:1–24: "Et sa kuulsid oma naise sõna ja sõid puust, millest mina sind keelasin, öeldes, et sa ei tohi sellest süüa, siis olgu maapind neetud sinu üleastumise pärast! Vaevaga pead sa sellest sööma kogu eluaja! Ta peab sulle kasvatama kibuvitsu ja ohakaid, ja põllutaimed olgu sulle toiduks! Oma palge higis pead sa leiba sööma, kuni sa jälle mullaks saad, sest sellest sa oled võetud! Tõesti, sa oled põrm ja pead jälle põrmuks saama!"

Vahitornist: Kus oli Aadam enne seda, kui Jehoova ta põrmust lõi? Mitte kuskil! Teda lihtsalt polnud olemas. Seega, kui Jehoova Jumal ütles Aadamale, et see saab jälle mullaks, mõtles ta seda, et Aadam sureb. Aadam ei siirdunud vaimumaailma. Surma korral pidi ta taas elutuks muutuma, tema eksistents pidi lakkama. Tema karistuseks oli surm — elu puudumine —, mitte siirdumine teise ilma (Roomlastele 6:23).
Nii inimestel kui loomadel on ”üks vaim” (Koguja 3:19, SP). Niisiis, kui inimene sureb, siis tema vaim ei jää vaimolevusena teises ilmas eksisteerima.
Piibel ütleb, et inimese surma korral tema ”vaim pöörab Jumala juurde, kes ta on andnud” (Koguja 12:7, SP).

Siinjuures ei peaks vaimu „pöördumist“ otsesõnu võtma, vaid kui „hoiakut“, vaimu tähenduseks pakutakse siin elujõudu.

Piibli jumal ei räägi midagi (inim)vaimudest, kes võiksid läbi seina liikuda.

1Kr 2:11 Sest kes inimestest teab inimese mõtteid peale inimese vaimu, kes temas on? Samuti ei tea ükski Jumala mõtteid peale Jumala Vaimu.

Vaim jääbki eksisteerima.
2Kr 4:18 meile, kes me ei pea silmas nähtavat, vaid nähtamatut, sest nähtav on mööduv, nähtamatu aga igavene.

Kui vaimu enam peale surma ei tunnetaks, siis ei kehtiks ju Jumala tõotused.
Pauluse teine kiri korintlastele 5:
1 Me ju teame, et kui meie maine telkhoone maha kistakse, on
meil elamu Jumala käest, käteta tehtud igavene hoone taevas,
2 sest selles maises me ägame, igatsedes rõivastuda
taevasesse eluasemesse,
3 et meid ka lahti rõivastatuna ei nähtaks olevat alasti.
4 Meie, kes oleme selles telgis, ägame ju koorma all,
sest me ei taha lahti rõivastuda, vaid olla taevaselt
rõivastatud, et elu neelaks ära sureliku.
5 See, kes meid selleks valmistab, on Jumal, kes on andnud
meile käsirahaks Vaimu.

Kui vaim saab minna läbi inimese, siis saab ta ka minna läbi seina.


Vasta
#77
Parim tekste lugedes meenus mulle lõik ühest Castaneda raamatust. Oli see siis silla juures, kui Castaneda sai Jumala ilmutuse. Ehk siis nägi üht meest, keda nähes valdas teda täielik rahu, armastus, õnnetunne, kiindumus.
Ja nagu hiljem selgus, oli see Jumal tema ise, keda ta nägi.

Ma ise usun, et erinevate religioonide jumalad on täiesti olemas, ehk siis niinimetatud egregorid, kes eksisteerivad ja saavad jõudu neisse uskujate arvelt. Aga leian ka, et ühte religiooni kinnijäämine on enesearengu seisukohalt tupiktee.
Tõsi see on, et paljud leiavad religioonist lohutust ja elu mõtet ning las jääda neile see rõõm. Aga nagu see samune kristluse jumalgi ütles, et andis inimesele vaba tahte. Austagem siis inimese vaba tahet ja ärme suru kellelegi oma uskumusi peale.

Evolutsiooniteoorias on muidugi palju vastuolusid ning seda ei saa puhta kullana võtta. Samas kreatsionismis on neid vastuolusid veelgi rohkem. Seega vaidlus käib selle üle, kummal on õigus. Aga kui õigus pole kummalgi?
Vasta
#78
(04-04-2015, 11:38 )Minaelan Kirjutas: Loodus, Universumid, Kõiksus jne on niivõrd mõistatuslikud, et meie teadlased avastavad pidevalt uusi asju, mis kummutavad tihti eelmised tõekspidamised. Aga nad vähemalt uurivad, õpivad, arenevad.
Jah nad uurivad, arenevad. Siin ühe uskliku teadlase ja akadeemiku arvamus.
Tema sõnul on piiblit tuhandeid aastaid valesti tõlgitud ning Jumal ei ole looja.
Ka usklike traditsiooniline arusaam on seega muutunud.
http://www.postimees.ee/173355/teadlane-...ilma-looja


Vasta
#79
Hea kasutaja parim! Mitte minuga ei tule vaielda, vaid oma piiblitekstide ja nende tõlgendustega.
Vasta
#80
(04-04-2015, 11:37 )Anonymous Kirjutas: Evolutsiooniteoorias on muidugi palju vastuolusid ning seda ei saa puhta kullana võtta. Samas kreatsionismis on neid vastuolusid veelgi rohkem. Seega vaidlus käib selle üle, kummal on õigus. Aga kui õigus pole kummalgi?
Teoorias võivad vastuolud olla, aga selles mida see teooria seletab - evolutsioon - ei tohiks vastuolusid olla. Tegu on ju kahe täiesti erineva asjaga:
1. Evolutsioon - muudatused ja areng aja jooksul;
2. Teooria - seletab kuidas evolutsioon toimib ning otsib seaduspärasusi protsessist;

Seega küsiks kas punktis 1 on kellelgi ettepanekuid ja muudatusi kuidas evolutsiooni tõlgendada? Või lähtuks sellest kuidas teadlased tõlgendavad, st sellest kuidas mina olen aru saanud kuidas teadlased tõlgendavad?
Vasta
#81
(04-04-2015, 11:23 )kage Kirjutas:
(03-04-2015, 20:45 )parim Kirjutas: Kõige loogilisem seletus ju ongi, et on Jumal, kes on loonud inimese.
Lihtsalt loogilisus ei vii siin kuhugi, sest loogikat on mitmesugust ja paljud inimesed ei rahuldu sellise lihtsa vastusega, et jumal tegi vaid soovivad vastuseid küsimustele miks, kuidas jne ning tõendeid ja katseid mis näitavad kas jumal lõi või oli mingi muu põhjus selleks. Siiani pole ühtegi tõendit, katset, fakti ja midagi muud leitud milega saaks teisele inimesele näidata, et jumal on loojaks vaid kõik need viitavad muudele põhjustele, sealhulgas ka muudatustele ja arengule (evolutsioonile). Ja ühe inimese (uskliku) subjektiivne kogemus ei ole teise inimese (mitteuskliku) jaoks tõend jumala olemasoluks.

Evolutsiooniteooria vajab tohutult palju rohkem õppimist ja teadmiste omandamist kui usk jumalasse mis vajab ainult usku. Uskuda on alati lihtsam kui tohutus koguses infot meelde jätta ja infokildude vahelistest seostest aru saada.

Ise saan kindel selle põhjal olla, et Jumal on mulle paljudel kordadel ja viisidel endast ilmutanud.
Hb 11:6 Aga ilma usuta on võimatu olla meelepärane, sest kes tuleb
Jumala juurde, peab uskuma, et tema on olemas ja et ta annab palga
neile, kes teda otsivad.
Jumal ei ole leitav neile, kes teda tõestamiseks otsivad, ja kel pole usku. Küll aga Ta saab ennast igale inimesele tõestada, nagu Ta mulle on juba läbi suurte imede teinud. Tõsi, on igasuguseid katseid tehtud, katseid palvetada Jumala poole, kuid Jumal just jätab selle katse eesmärgi pärast vastamata, kuna Ta ei lase ennast pilgata.

Seda et evolutsiooniteooria vajab rohkem usku kui usku Loojasse, kirjutasin sellepärast, et kui vaadata kõike loodut, selle disaini, seaduspärasusi, siis on ilmne, et sellel kõigel on Looja, seega Jumal on öelnud:
Rm 1:20 Tema nähtamatu olemus, tema jäädav vägi ja
jumalikkus on ju maailma loomisest peale nähtav, kui mõeldakse
tema tehtule, nii et nad ei saa endid vabandada.
Kui ise usule tulin, mõtlesin ka, et kuidas ma varem ei suutnud küll sellest sellisel viisil mõelda, kuigi see on ilmselge.
Nii et kes Jumalat otsib, see leiab Tema, mitte need, kes loodavad Teda tõeastada.

(04-04-2015, 11:38 )Minaelan Kirjutas: Loodus, Universumid, Kõiksus jne on niivõrd mõistatuslikud, et meie teadlased avastavad pidevalt uusi asju, mis kummutavad tihti eelmised tõekspidamised. Aga nad vähemalt uurivad, õpivad, arenevad.

Usuinimesed on takerdunud oma egregoridesse ja nende vaimne areng on seiskunud. Nad loevad aastakümneid vaid ühte ja sama teksti ning loodavad sealt mingit ilmutust leida.

Mõtlete, et inimene peab arenema? Kui Jumal on kõik loonud ja teab kõike, siis tema saab neid teadmisi, mis inimesel vaja läheb, ka inimesele edasi anda, inimest oma kõiketeadmisega arendada. Jumal on piibli kaudu maailma kohta väga palju ilmutanud. Kuidas siis usklikud millesegi takerduvad, kui neil on Jumal, kes neid õpetab, kes on kõik loonud ja teab kõike? Sest miks peaks inimesed teadmatuses olema. Kuna Jumal on tee, tõde ja elu, siis kust kohast tahate veel tõde leida?
Vasta
#82
(04-04-2015, 14:39 )parim Kirjutas: neile, kes teda otsivad.
Jumal ei ole leitav neile, kes teda tõestamiseks otsivad, ja kel pole usku.
...
seega Jumal on öelnud:
Jumal on ainult üks autor ja sai valmis ainult ühe raamatuga ühelt teadusalalt - piibel ja teoloogia, aga inimeste hulgas on teaduse poolelt ääretult rohkem teadusalasid ja autoreid ääretult detailsema ja arusaadavama versiooniga kui Jumala pakutu seega miks ma peaksin Jumalat uskuma? Arvesta ka sellega, et minul ei ole jumala kogemust, mina ei otsi seda ja meil on uskumise jaoks erinevad kriteeriumid.
Vasta
#83
(04-04-2015, 14:39 )parim Kirjutas: Ise saan kindel selle põhjal olla, et Jumal on mulle paljudel kordadel ja viisidel endast ilmutanud.

...

Mõtlete, et inimene peab arenema? Kui Jumal on kõik loonud ja teab kõike, siis tema saab neid teadmisi, mis inimesel vaja läheb, ka inimesele edasi anda, inimest oma kõiketeadmisega arendada. Jumal on piibli kaudu maailma kohta väga palju ilmutanud. Kuidas siis usklikud millesegi takerduvad, kui neil on Jumal, kes neid õpetab, kes on kõik loonud ja teab kõike? Sest miks peaks inimesed teadmatuses olema. Kuna Jumal on tee, tõde ja elu, siis kust kohast tahate veel tõde leida?

Ilmutusi on meil kõigil, kas unenägudes või ilmsi - need on siis kas vaimuolemused, orbid, surnud hinged, tuleviku/minevikunägemused jne Enamus ei taha neid lihtsalt näha ega tunnistada või kardavad neid ja üks osa peab neid "jumalaiks" wink.

Kui piibli jumal Eeva ja Aadama paradiisist välja viskas, sest nood tahtsid teadmisi saada, siis juba see seik andis teada, et see nö jumal ei soovi mitte tarku ja arenevaid inimesi, vaid pimedalt kuuletuvaid marionette.

Sestap ka keskajal kiusati taga teadlasi, sest nemad ei rahuldunud piibli poolt pakutava tõega, vaid tahtsid näha kaugemale, kõrgemale, sügavamale...

Kui inimesed saavad liiga targaks, mõistaksid nad peagi, kuidas nendega erinevate uskumuste ja nähtuste kaudu manipuleeritakse...ning orjastajad "jumalad" kaotaksid oma toiduse.

Vasta
#84
Vaatasin, et see lugemine võiks siia teemasse sobida.

http://www.sahinad.ee/parasahinad/item/7...hnoloogiks
Vasta
#85
(04-04-2015, 14:39 )parim Kirjutas: Seda et evolutsiooniteooria vajab rohkem usku kui usku Loojasse, kirjutasin sellepärast, et kui vaadata kõike loodut, selle disaini, seaduspärasusi, siis on ilmne, et sellel kõigel on Looja, seega Jumal on öelnud:
[...]
Kui ise usule tulin, mõtlesin ka, et kuidas ma varem ei suutnud küll sellest sellisel viisil mõelda, kuigi see on ilmselge.
Nii et kes Jumalat otsib, see leiab Tema, mitte need, kes loodavad Teda tõeastada.

Kui sa oled usklik ja soovid selleks jääda, siis mina sind siinkohal ümber veenma ei hakka. Samuti on see põhimõtteliselt arusaadav, miks võib evolutsioonise jääda selline mulje, kui sellest eriti midagi ei teata. Evolutsioonist ja teadusest laiemalt.

Ilmselged tõed on täiesti teema omaette. See, mis on ilmselge, on kaotanud (või pole veel omandanud) neid punkte, milles seda kritiseerida saab. Ilmselge on kriitikavaba. Tõestus näiteks on kriitikavaba, aga teaduses tõestusi pole. Teadus ei tegele tõestamisega, ainult tõendamisega. Tõestused jäävad matemaatika valdkonda. Tavakeeles küll öeldakse, et et see või teine asi on leidnud oma tõestuse, aga rangelt võttes räägitakse ikka tõendusest.
Kui sa nüüd ütleksid, et evolutsiooniteooria pole tõestatud, siis oleks sul õigus, see tõepoolest pole tõestatud. See on tõendatud väga suure tõendite arvu tõendite poolt. Siinkohal pole isegi niivõrd oluline, mis tundub loogiline või vähem loogiline enne tõenditega tutvumist, tähtis on see, kuhu tõendid viivad. Kui keegi tahab teaduses oma loogika põhjal midagi tõendada, aga tõendid viivad teise suunda, siis tuleb esialgsest loogikast loobuda. See lihtsalt ei leidnud kinnitust sel juhul. Oma loogikast loobumine nõuab aga teatavat julgust.

Evolutsiooniteooria kritiseerijatega on tihtilugu see probleem, et nad ignoreerivad tõendeid oma loogika seisukohast. Eks siin aitab palju kaasa ka see, et teaduslikud tõendid kipuvad olema keerulise loomuga. Neist on raske aru saada ja seetõttu ka lihtne ignoreerida. Kui evolutsiooniteooria vastu räägiksid konkreetsed tõendid, siis need kõigutaksid seda teooriat küll.

Kui nüüd rääkida usust, siis evolutsiooniteooria usul ei rajane. See rajaneb teaduslikul tõendusel. Usk ja teaduslik tõendus ei ole üks ja sama asi.

Vasta
#86
(04-04-2015, 15:28 )Minaelan Kirjutas: Kui piibli jumal Eeva ja Aadama paradiisist välja viskas, sest nood tahtsid teadmisi saada, siis juba see seik andis teada, et see nö jumal ei soovi mitte tarku ja arenevaid inimesi, vaid pimedalt kuuletuvaid marionette.

Sestap ka keskajal kiusati taga teadlasi, sest nemad ei rahuldunud piibli poolt pakutava tõega, vaid tahtsid näha kaugemale, kõrgemale, sügavamale...

Kui inimesed saavad liiga targaks, mõistaksid nad peagi, kuidas nendega erinevate uskumuste ja nähtuste kaudu manipuleeritakse...ning orjastajad "jumalad" kaotaksid oma toiduse.

Kui Jumal on inimese loonud, siis miks Ta ei oleks pidanud inimesele tarkust tahtma anda? Ta ongi loonud inimese teistest elusolenditest sootuks erineva ja täiuslikuma mõistuse poolest, enda näo järgi. Esimestel inimestel oli just parem mälu kui üldiselt tänapäeva inimesel. Inimese genoom on järjest alla käinud alates inimese langusest. Teadlased on selgelt kirjeldanud inimgenoomi halvenemisest ja kahjulike mutatsioonide kujunemisest võrreldes esimeste inimestega. Seda kinnitavad ka hiljutised uuringud haiguste kasvust ja geenide järjestuse lagunemisest inimese eksoomis. Jumal pakub võimalust kõigile, et kord saaksid Jumala Pojasse uskujad igavese elu selles samas ihus, milles me praegu elame, just nagu see oli enne pattu langemist, kus veel ei olnud surma. Kristlastel on juba see tarkus, mis viib selleni, et neid viimseil päevil üles äratatakse ja kus ei ole enam haigusi ja surma.
Jumal Jumalakartmatutele:
Rm 1:22;23 Väites endid targad olevat, on nad läinud rumalaks
ja on kadumatu Jumala kirkuse vahetanud kaduva
inimese ja lindude ja neljajalgsete ja roomajate
kujutistega.
Inimesed kahjuks ise pöörduvad neile antud tõest eemale.
(04-04-2015, 20:20 )Lorenz Kirjutas: Evolutsiooniteooria kritiseerijatega on tihtilugu see probleem, et nad ignoreerivad tõendeid oma loogika seisukohast. Eks siin aitab palju kaasa ka see, et teaduslikud tõendid kipuvad olema keerulise loomuga. Neist on raske aru saada ja seetõttu ka lihtne ignoreerida. Kui evolutsiooniteooria vastu räägiksid konkreetsed tõendid, siis need kõigutaksid seda teooriat küll.

Kui nüüd rääkida usust, siis evolutsiooniteooria usul ei rajane. See rajaneb teaduslikul tõendusel. Usk ja teaduslik tõendus ei ole üks ja sama asi.

Soovitan väga googeldada seda: tunnistus jumala loomingust
Ja lugeda dna kohta. Saate mõelda selle üle et on naeruväärne uskuda evolutsiooni, kui on avastatud dna. Darwini ajal seda veel ei avastatud ja kui ta oleks sellest kuulnud, oleks see tema teooria pea peale keeranud. Darwin teadis ju ise väga hästi, et ei ole mingeid evolutsiooni vahevorme, ka meie teame seda, kuid paljud võtavad seda ikka tõepähe.
Evolutsiooni kohta on ka esitatud palju võltsinguid ja vigu, mida inimestele ette söödetakse.
(04-04-2015, 20:20 )Lorenz Kirjutas: Kui sa oled usklik ja soovid selleks jääda, siis mina sind siinkohal ümber veenma ei hakka.

Mind ei saagi ümber veenda, sest mulle on kõik ära tõestatud. Ikka väga palju imesi on läbi minu toimunud, ma ei saa ära langeda, kui ma tean neid asju.
Vasta
#87
(04-04-2015, 21:03 )parim Kirjutas: Kui Jumal on inimese loonud, siis miks Ta ei oleks pidanud inimesele tarkust tahtma anda? Ta ongi loonud inimese teistest elusolenditest sootuks erineva ja täiuslikuma mõistuse poolest, enda näo järgi.

Kõigepealt selgitan, et minu teadmiste järgi on see piibli jumal inimkonnast vaid pisut kõrgemal arengutasemel olev (vaim)olemus...kes manipuleeris evolutsiooni ja geenidega, et inimene luua.

Aga selles on sul õigus, et ta tegi inimkonna oma näo järgi, ma lisaks...et ka oma loomuse järgi.
Lapsed kujunevad ju ikka vanemate järgi. Kuna inimeses on palju kurjust, vihkamist, egoismi jms, mida algsetel evolutsioonis arenenud loomades pole, siis on ilmne, et need omadused pärinevad sellelt nö Loojalt.
Miks Looja karistab siis inimkonda iseenese pattude pärast? Paneb ta süütunnet tundma, kannatusi kogema?
Mul on kahtlane tunne, et ta loodab, et just inimkond lunastab tema patud ja kurjuse....sellega, et nad suudavad minna läbi pimeduse, vihkamise ja kurjuse...siiski lõpuks armastuse, koostöö ja rahu poole.
Siis suudab ka see nö Looja leida tee armastuse juurde...just inimkonna kannatuste ja püüdluste läbi. Sest kui inimkond seda lõpuks suudab, suudavad ka nende Loojad seda.
Vasta
#88
Nojah. 2005 aasta lõpul leidis USA-s aset kohtuprotsess intelligentse disaini klassiruumides õpetamiskõlbulikuks lubamise üle. Selle kohtuprotsessi käigus vaadati üle tõendeid, mida intelligentse disaini pooldajad evolutsiooniteooria vastu on suutnud leida. Tulemuseks oli see, et kogu intelligentse disaini pooldajate kaitse lagunes sisuliselt koost ja neil polnud esitada mingeid tõendeid.
Vasta
#89
(04-04-2015, 21:33 )Minaelan Kirjutas: Kõigepealt selgitan, et minu teadmiste järgi on see piibli jumal inimkonnast vaid pisut kõrgemal arengutasemel olev (vaim)olemus...kes manipuleeris evolutsiooni ja geenidega, et inimene luua.

Miks Looja karistab siis inimkonda iseenese pattude pärast? Paneb ta süütunnet tundma, kannatusi kogema?
Mul on kahtlane tunne, et ta loodab, et just inimkond lunastab tema patud ja kurjuse....sellega, et nad suudavad minna läbi pimeduse, vihkamise ja kurjuse...siiski lõpuks armastuse, koostöö ja rahu poole.
Siis suudab ka see nö Looja leida tee armastuse juurde...just inimkonna kannatuste ja püüdluste läbi. Sest kui inimkond seda lõpuks suudab, suudavad ka nende Loojad seda.

Jumal kes on loonud keeruka inimese, on ainult pisut inimkonna arengutasemelt kõrgemal? Laugh
Jumal ise on armastus, ta armastab igat inimest selliselt, nagu ta oleks ta ainus laps.
Jr 2:19 Sind karistab su oma kurjus ja noomivad su taganemised. Mõista ja näe, et see on halb ja kibe, kui sa jätad maha Issanda, oma Jumala, kui sul pole kartust minu ees, ütleb Issand, vägede Issand.
Ju 8:27 Sest nõnda nagu ta neid tulega proovis, et läbi katsuda nende südameid, nõnda ta ei ole meidki nüüd nuhelnud; Issand karistab ainult manitsuseks neid, kes tema juurde tulevad."
Vaatan, et Teie arvates on loodu loojast targem. :O
Vasta
#90
(04-04-2015, 22:03 )parim Kirjutas:
(04-04-2015, 21:33 )Minaelan Kirjutas: Kõigepealt selgitan, et minu teadmiste järgi on see piibli jumal inimkonnast vaid pisut kõrgemal arengutasemel olev (vaim)olemus...kes manipuleeris evolutsiooni ja geenidega, et inimene luua.

Miks Looja karistab siis inimkonda iseenese pattude pärast? Paneb ta süütunnet tundma, kannatusi kogema?
Mul on kahtlane tunne, et ta loodab, et just inimkond lunastab tema patud ja kurjuse....sellega, et nad suudavad minna läbi pimeduse, vihkamise ja kurjuse...siiski lõpuks armastuse, koostöö ja rahu poole.
Siis suudab ka see nö Looja leida tee armastuse juurde...just inimkonna kannatuste ja püüdluste läbi. Sest kui inimkond seda lõpuks suudab, suudavad ka nende Loojad seda.

Jumal kes on loonud keeruka inimese, on ainult pisut inimkonna arengutasemelt kõrgemal? Laugh
Jumal ise on armastus, ta armastab igat inimest selliselt, nagu ta oleks ta ainus laps.
Jr 2:19 Sind karistab su oma kurjus ja noomivad su taganemised. Mõista ja näe, et see on halb ja kibe, kui sa jätad maha Issanda, oma Jumala, kui sul pole kartust minu ees, ütleb Issand, vägede Issand.
Ju 8:27 Sest nõnda nagu ta neid tulega proovis, et läbi katsuda nende südameid, nõnda ta ei ole meidki nüüd nuhelnud; Issand karistab ainult manitsuseks neid, kes tema juurde tulevad."
Vaatan, et Teie arvates on loodu loojast targem. :O

Mis seal keerulist, ka inimene saab inimese kloonimisega juba hakkama.
Paljudel loodutel on armastust oma lapse vastu rohkem kui loojal. Kui ta armastab iga inimest nagu oma last, siis miks ta laseb neil lastel üksteist tappa, vägistada, päid maha raiuda, nälga surra, ebolasse jms haigustesse surra? Kas suurest armastusest? Siis on see väga väärakas armastus. Palun ära hakka siia tooma vabandusi, et need on vaid tõekatsumused ja lunastamised..

Kas tõeliselt vägev jumal, kes on loonud kogu Kõiksuse, hakkaks ennast alandama kusagil põõsas põlemisega ja inimeste hirmutamisega. Ja nuhtlema neid, kes teda ei tunnista?
Ei, sellega saavad hakkama vaid psühhopaadid. Ja kuigi antud juhul on tegemist inimkonnast kõrgemal tasemel olevate psühhopaatidega, siis armastust neis küll ei ole. Seda näitavad kõik kuriteod, tapmised, rahvaste hävitamised jne.... piibli algusaastatest alates kuni meie praeguse ajani.
Vasta
#91
(04-04-2015, 22:17 )Minaelan Kirjutas: Mis seal keerulist, ka inimene saab inimese kloonimisega juba hakkama.
Paljudel loodutel on armastust oma lapse vastu rohkem kui loojal. Kui ta armastab iga inimest nagu oma last, siis miks ta laseb neil lastel üksteist tappa, vägistada, päid maha raiuda, nälga surra, ebolasse jms haigustesse surra? Kas suurest armastusest? Siis on see väga väärakas armastus. Palun ära hakka siia tooma vabandusi, et need on vaid tõekatsumused ja lunastamised..

Kas tõeliselt vägev jumal, kes on loonud kogu Kõiksuse, hakkaks ennast alandama kusagil põõsas põlemisega ja inimeste hirmutamisega. Ja nuhtlema neid, kes teda ei tunnista?
Ei, sellega saavad hakkama vaid psühhopaadid. Ja kuigi antud juhul on tegemist inimkonnast kõrgemal tasemel olevate psühhopaatidega, siis armastust neis küll ei ole. Seda näitavad kõik kuriteod, tapmised, rahvaste hävitamised jne.... piibli algusaastatest alates kuni meie praeguse ajani.

Üldjuhul kirjeldasid rohkem nagu saatanat siin selle psühhopaadi jutuga. Ja kuidas saakski Jumal aidata, kui te ise Jumalat kuulda ei võta? Miks on kannatused? - Teadagi, et maailm ägab sünnitusvaludes veel tänini. Jumal on kõik ilmutanud, et mis tuleks teha, et inimene päriks Jumala tõotused. Isegi kui inimene on pattu langenud, on Jumal toonud ka pääste, millest paljud inimesed loobuvad, pidades end Jumalast targemaks ja paremaks.

Jh 3:16 Sest nõnda on Jumal maailma armastanud, et ta oma ainusündinud Poja on andnud, et ükski, kes temasse usub, ei hukkuks, vaid et tal oleks igavene elu.
1Jh 4:9 Jumala armastus meie vastu on saanud avalikuks selles, et Jumal oma ainusündinud Poja on läkitanud maailma, et me tema läbi elaksime.

Arvate, et on vähe armastust selles, et keegi on surnud meie eest, koguni ristisurmas!

Vasta
#92
Olen näinud-tundnud oma elu jooksul päris palju usukuulutajaid.
Nende valdava enamuse ühiseks iseloomustuseks, kurb küll, on
väga väike lugemus. Seegi äärmiselt ühekülgne. Mis viga selliste
ajusid "pesta", nende järelejäänud mõtlemisvõime näidiseks on
kasvõi seesama arvamine, nagu poleks Maa vanem kui kümme
tuhat aastat. Ohjah...
Vasta
#93
(04-04-2015, 23:04 )parim Kirjutas: Üldjuhul kirjeldasid rohkem nagu saatanat siin selle psühhopaadi jutuga. Ja kuidas saakski Jumal aidata, kui te ise Jumalat kuulda ei võta? Miks on kannatused? - Teadagi, et maailm ägab sünnitusvaludes veel tänini. Jumal on kõik ilmutanud, et mis tuleks teha, et inimene päriks Jumala tõotused. Isegi kui inimene on pattu langenud, on Jumal toonud ka pääste, millest paljud inimesed loobuvad, pidades end Jumalast targemaks ja paremaks.

Väga huvitav idee wink. Kui nüüd järele mõelda, siis Jehoova võib tõesti nö "saatan" olla. Minu mõistes siis olemus, kes on kuri ja vägivaldne.
Kuidas seda isehakanud jumalat kuulda ei võetud? Kui Mooses Egiptusest peale sealsele rahvale tekitatud hädasid (mida jumal sundis teda tegema, hoolimata sellest, et tema järeltulijaid seal võõral maal rahus elada lasti) lahkus, kuulas ta ju innukalt jumalat ja tappis kõik rahvad, kes jalgu jäid. Kas tappis vähe või ei piinanud nii palju kui nõuti?

Jehoova suhtlemised inimestega piirnesid kõik enamasti ähvarduste, keeldude, hirmutamiste, tapmiste ja pimesi kuuletumise soovidega.

Keda sellised loomuomadused enamasti iseloomustavad muinasjuttudes?
Vasta
#94
Abiks vähese lugemusega olevustele maailma mõtestamisel:
Vene dokumentaalloeng"Salateadmised ja teadus: veeuputuseelsetest tsivilisatsioonidest
http://www.para-web.org/showthread.php?t...ntaalloeng

Tsitaat:Edasi läheb jutt Egiptuse iidsete preestrisuguvõsade peale,räägitakse nende võimetest,näiteks võimest vesi basseinist tahtejõul ülestõsta,et uppunud sõrmust kätte saada.
Huvitavatest faktidest tuuakse veel välja,et salaühingute üheks moodustamise põhjuseks olevat homoseksuaalsus,kuna homoseksuaalsus tekib sugulasabieludes preestriliinides sagedasti.Jutt jõuab sujuvalt Egiptusest lahkunud juutide peale ja nende ümberlõikamiskombeni,selgub tänapäeva sõeväemeedikud on tõestanud,et varajase lapsepõlve valushokid ja traumad mõjutavad inimese vasema ja parema ajupoolkera ühendavaid sünapse ja selliseid shokke saanud inimestel on kalduvus muutuda autistlikeks,nad kaotvad hea ja kurja tunnetuse,muutuvad psühhopaatiliseks,samas on rituaalsete mõjutusvahenditega hästi kontrollitavad ja juhitavad.Lektor väidab,et taoliste protsesside läbi on vanad egiptuse kõrgpreesterkonnad töödelnud ja mõjutanud juute,tehes neist kuulekaid bioroboteid.Eks samasugust eesmärki teeni ka laste rituaalne ahistamine lapsepõlves.
Tuuakse ära ka mõned skeemid Rotchildide hierarhiast,kuni nende klanni jumaluseni.
Vasta
#95
(05-04-2015, 03:07 )Tehnoloog Kirjutas: Mis viga selliste
ajusid "pesta", nende järelejäänud mõtlemisvõime näidiseks on
kasvõi seesama arvamine, nagu poleks Maa vanem kui kümme
tuhat aastat. Ohjah...

http://www.hot.ee/e/evolutsioon/peatykk%...0vanus.pdf
Vasta
#96
Suurest armastusest iseenda? vastu loodi kaks igavest inimest, Aadam ja Eeva? Huvitav, mis rolli (mängukannid?) nad jumala jaoks täitma pidid, enne kui nad patusteks tembeldati ja igavese elu seeläbi kaotasid?
Kui üks jumal vaid kuus päeva loomisvaeva nägi, siis on sellele päris õudne mõelda.
Kui üks jumal vaid kuus päeva suvatses oma igavesest ajast raisata elu loomisele, siis miks inimene peab jumala viha tõttu oma pattu oma seitsekümmend aastat lunastama? Ei ole siin tasakaalu wink

Kasutajal parimal oleks ehk mõistlik tutvuda vahelduseks piiblitarkusteradele (huvitav, kes need üles tähendas, ega ometi piilbli jumal ise?) mõne teise kristlase mõtetega. Minule pakkus ühe kristlase, kes on aru saanud oma usu olemusest, lugemine palju mõistmisainest. Ei vehi ta kuskil ristirahva tõeteradega, vaid ikka iseenese mõtete abil jõuab ta oluliseni. Ses mõttes on ebameeldiv lugeda n-ö järjekordset õiget kristlast, kel pole muud pakkuda oma tõdede kinnituseks kui enamusele teadaolevat. See mees on Søren Kierkegaard ja tema raamat Surmatõbi, samast:

Siiski on siin olemas erinevus ja see on kvalitatiivne erinevus: on olemas paganlus ranges mõttes ja teisalt paganlus ristirahva seas; see on erinevus, mille puhul on Vigilius Haufniensis juhtinud tähelepanu sellele, et paganlusel on tõepoolest Vaimust puudu, aga et see on teel Vaimu poole, kui taas ristirahva seas esineval paganlusel on Vaimu puudumine suunaga väljapoole ehk Vaim on eemale heidetud ja seepärast on see rangemais mõttes vaimutus.
Paganluse isekus ei ole seetõttu – ükskõik, mida selle kohta öeldaksegi – ligilähedaseltki nii raske kui ristirahva isekus. Kuivõrd paganal üldse on isekust, sest pagana Ise ei seisnud Jumala ees. Paganal ja looduslapsel on mõõdupuuks ainult inimlik Ise.


Parim: Arvate, et on vähe armastust selles, et keegi on surnud meie eest, koguni ristisurmas!
Ja kui palju on armastust piibli jumalal inimeste surmas? Kelle eest nemad surid?
Vasta
#97
(05-04-2015, 09:47 )Sinis Kirjutas: Suurest armastusest iseenda? vastu loodi kaks igavest inimest, Aadam ja Eeva? Huvitav, mis rolli (mängukannid?) nad jumala jaoks täitma pidid, enne kui nad patusteks tembeldati ja igavese elu seeläbi kaotasid?
Kui üks jumal vaid kuus päeva loomisvaeva nägi, siis on sellele päris õudne mõelda.
Kui üks jumal vaid kuus päeva suvatses oma igavesest ajast raisata elu loomisele, siis miks inimene peab jumala viha tõttu oma pattu oma seitsekümmend aastat lunastama? Ei ole siin tasakaalu wink

Jumal just andis inimesele vaba tahte, kuidas siis saavad vaba tahtega inimesed olla mängukannid? Inimesed teevad ise valikuid ja pm inimene ise andis oma elu saatana kätte. Miks peaks Jumal inimest kauem vorpima, kui 1 päev, kui ta teab kõigest kõike, kuidas tuleb inimest luua.
1Ms 1:31 Ja Jumal vaatas kõike, mis ta oli teinud, ja vaata, see oli väga hea. Siis sai õhtu ja sai hommik - kuues päev.
Kui kõik on väga hea, siis millega veel vaeva näha?
Kust küll kuulsid, et inimene peab oma pattu 70 aastat lunastama? Või ei tea Sa üldse, mismoodi saab päästetud?

(05-04-2015, 09:50 )Minaelan Kirjutas: Olen kindel, et sa ei tagane oma "tõest" praegu mitte sammugi. Samas, kuna sa keeldud lugemast muud materjali peale piibli ja seda tõlgendava, siis sa ei suudagi kunagi asju laiemalt näha.
Olgu öeldud, et olen piibli kaks korda läbi lugenud ja alles nüüd, aastaid hiljem, hakkan mõistma selle teose mõju ja tegelikku olemust. See on diktatuuri käsiraamat.

Piiblist ei pruugigi niisama lugedes aru saada. Mind on aidanud seda mõista Püha Vaim, kes ongi piibli autor. juba esimesel korral kui piiblit lugesin, sain kõigest aru, kuidas seal kirjeldatud asjad on võimalikud.
Seni pole ma küll midagi tõendavat leidnud evolutsiooni kohta, loomise kohta aga küllaldaselt.
Viskaks hea meelega pilgu peale nendele teaduslehtedele, kuhu teie satute, teadusega on hästi manipuleeritud ja kui kohe kõike tõepähe seal võtta, just siis võib valedesse kinni takerduda, kui seda kõike veel uskuma ka jääda, mis pole üleüldse tõestatud.
Vasta
#98
Ja vaba tahte alla ei kuulugi otsused, valikud, mida tehakse? Kui Eeva otsustas õunapuu vilju tundma õppida, siis jumala meelest oli tegu sõnakuulmatusega, mitte vaba tahte realiseerimisega? Mängukannideks muutuvadki inimesed ettekirjutuste läbi, et mida võib ja mida mitte. Õigeni jõuab inimene mõistuse kaasabil või siis heatahtliku juhendamise toel.

Jumal vaatas, et kõik (seega ka loodud inimene) oli õige ja hää, ja ometi pidi ta kehtestama inimese jaoks käsulauad, kuna see julges kord igavikulisena olles oma vaba tahet ilmutada. Mida veel?

Püha Vaimu tekstidel on mingi äraspidine sarnasus muude teadaolevate pühade tekstidega wink

P.S. Seitsekümmend aastat on siin inimea elupikkuse tähenduses.
Vasta
#99
Võiksin parema mõistuse ja inimvaimuga manipuleerimise raamatu kokku kirjutada kui piibel või mingid muud pühakirjad,kahjuks pole mul sellest erilist kasu.
Ka siin foorumis on piisavalt juttu olnud kuidas piibel Rooma impeeriumis valmis kirjutati ja kelle huvisid see teenis.
Mis jumalatesse puutub siis Poseidon olevat olnud Atlantisel elanud inimene,või võtame näitena usuegregori loomisest sellise pisikes näite tänapäevast siitsamast nagu Vanaküla kes oli ka vahepeal valgusjumal kui piisava energeetilise potensiaaliga uskujaid jüngreid tema egregori panustas.
Vasta
(05-04-2015, 09:28 )parim Kirjutas: http://www.hot.ee/e/evolutsioon/peatykk%...0vanus.pdf
Selles dokis on hulgaliselt vale juttu. Jäi silma niisugune lõik.
Kui inimkond oleks elanud ja töötanud planeedil Maa miljoneid aastaid, miks me siis leiame ainult selliseid andmeid, mis ulatuvad tagasi aastasse 2000-3500 aastat e.Kr.?

Vahepeal on Maal olnud hulgaliselt kataklüsme.
Aga leitud on palju vanemaid ehitisi. Näiteks praeguse Türgi kaguosas (muistne Mesopotaamia) leiti megaliitiline templikompleks, mis arvatakse olevat vähemalt 10 000 aastat tagasi püstitatud.
http://et.wikipedia.org/wiki/G%C3%B6bekli_Tepe

Piibli legendid on üle võetud sumeritelt. Seejuures ka Veeuputuse lugu ja Aadama ja Eeva lugu.
Aadam tähendab heebrea keeles töötajat, kes allus anunnakkidele – need, kes tulid taevast maale. Üks tekstidest räägib anunnakist Ninhursag, kes oli kõrgem meditsiiniametnik ja tema lõi lõpuks funktsioneeriva Aadama ehk inimese. Sellest on olemas piktogramm, kus ta on laborit meenutavas ruumis, riiulitel katseklaasid ja nõud, hoides ise väikest inimest käes ja lausudes: “Ma tegin seda!“


Vasta
  
  •  Eelmine
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4(current)
  • 5
  • 6
  • 7
  • Järgmine 


Alamfoorumi hüpe:


Kasutaja, kes vaatavad seda teemat:
1 külali(st)ne

Expand chat